igezonflenTMededeelfngen. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 17—18 Dec. OndertrouwdJ. H. A. Maltha, wedr. 36 j. met J. Harteveld, jd. 26 j., G. J. L. Si mons, jm. 21 j. met V. Jolij, jd. 24 j. Bevallen P. Wisse, geb. Van Slooten, z. OverledenE. D. Ossewaarde, vrouw van H. Z. Hijlkema, 61 j. Leveloos aangegeven een zoon van G. Tan Kleven en van J. Speijkers. VHESHOMETER EN VERWACHTING 18 Dec Thermometer alhier 8 n. vm. 47 .gr., 12 u. 45 gr., 3 u. 46 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens ie waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 770.1 te München. Laagste 754.0 Hernosand. Verwachting tot den avond van 19 Dec.: stormachtige tot krachtige, later tijde lijk afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien, dezelfde temperatuur. POSTERIJEN. Lijst van brieven en briefkaarten, waar van de afzenders onbekend zijn, en die gedurende de le helft der maand December "terugontvangen werden te MIDDELBURG Binnenland. Brieven. Bergsma L. B., Middelburg; Huijbrechts 'O, VlissingenLathouwers F., Amsterdam Stegere W., VlissingenWellens Louis, Ber gen op Zoom Wild mevr. v. d., Dordrecht; Zon Maria van, Scheveningen. Briefkaarten. Lonwer8e G., HaagMeleijen E. L., Am sterdam. Buitenland. Brieven. Agtmael L9on von, Londen; Cocquijt Paul» OoBtendeEijnde J. M. v. d., An vers; Franck. Folkestone; Monet Lambert, AnsMaire Le; Monet Lambert, Li^ge; Schram, Lon den Scbröder, KopenhagenVerheyden Catnïlle, Armée Beige. Briefkaarten. CogelsF., Surrey; Geijt J. van, Anvers, Pysarevitch W., LondonVerniest A., Le Havre; Weijn Fr., Temache. UV Den alzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbeBtelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. BUITENLAND. DE OORLOG. Na het bombardement. Uit alles blijkt, dat de beschieting door "Duitsche oorlogsschepen van Scarborough .'Hartlepool en Whitby door Duitsche oor logsschepen een leelijke zaak is geweest Daarmee is natuurlijk niet bedoeld, dat de wezenlijke gevolgen of wel de •daadwerkelijk daardoor geleden verliezen nu van zoo ingrijpenden aard zijn. Als een aanloop tot een lauding op de Brit- sche kust kan toch dit bombardement onmogelijk worden beschouwd. Maar de zedelijke uitwerking, de echo, in den trots van het Engelsche nationaliteitsge voel door die schoten verwekt, is, cn dóór niet alleen, geducht. Vooral, omdat hun die slag op-, althans van zee uit, werd toegebracht Het „Brittanje be- heerschl die (golven" heeft zoo lang de En gelsche harten verwarmd. Op zee waren ze de baas en geloofden ze zich onover winnelijk De drang, door breede kringen in de bevolking uitgeoefend tot het ver krijgen van den. militairen dienstplicht, placht af te stuiten bp het besef van de veiligheid, waarin de eilandbewoners ver keerden achter dien gordel van paul- sermonstershunne zeelcasteelen In dien gordel is, neen, volstrekt geen bres gebeukt. We nemen zelfs oogeu- blikkelijk de ambtelijke verklaring aan. dat dergelijke voorvallen niet te voorko men zijn. De Brltsche zeemacht beschikt niet over zóóveel eenheden, dat de toe gang tot de Noordzee en de Engelsche kust onvoorwaardelijk als afgesloten, kan worden beschouwd Evenmin zijn de mij nen afdoende bescherming. Merkwaardig hoe de Duitsche bodems deze weten tc omstevenen Hoe betrekkelijk weinig schade hebben die gemeene dingen hun vloot berokkend! Beweerd werd, dat een plan, waarop de ligging der mijnen aan gegeven stond, den Duitschers in handen was geraakt. Inderdaad is bun spionnagc- dienst prachtig in orde Maai- in dat ge val zou men toch verwachten, dat de Britsche admiraliteit daarin wijziging brengen zou. Of die bewering dus iets anders is dan een poging tol verontschul diging van zichzelf en verklaring van het slagen eener onderneming des vijands, zóó stoutmoedig, dat ze rael eerlijke middelen nauwelijks tot een goed eind schijnt te brengen? Wel geven telegrammen uit Engelsche bron hoog op van de koelbloedigheid, waarmee de bevolking iliet alleen le Lon den, maar ook in de rechtstreeks getrof fen plaatsen dal onheil of hel nieuws daaromtrent onderging, maar we zijn ge neigd, hierop hel niet fraaie, maar dik wijls toepasselijke Fransche spreekwoord van liet: „wie zich verontschuldigt be schuldigt zich', toe le passen. Wat hel laatste geval aangaat, komen bovendien van verschillende zijden berichten, die met de andere lijnrecht in strijd zijn In de verwarring van al die dooreen- loopende tijdingen brengt hel ministe rie van oorlog le Londen wal orde. Hel verschaft een overzicht, hetgeen de par ticuliere zegslieden niet vermochten te geven Daarvoor was de verbijstering, door dat plotseling opgedaagde smaldeel veroorzaakt, te sterk Men stelle zich maar eens voor, wat hel zeggen wil, als onverwacht 's ochtends om 8 uur of nog vroeger granaten in een open stad neer- en ontploffen Vóór Hartlepool verschenen blijkbaar twee liniekruisers en een gepantser de kruiser De batterijen rapporteerden, dat zij de vijandelijke vaartuigen troffen en be schadigden Om 8 uur in zicht gekomen, stoomde de vijand om 8 uur 50 weer heen Terzelfde tijd verscheen een Duitsche liniekruiser en een gepantserde dito vóór Scarborough. Twee liniekruisers vuur den ook op (Whitby. Ziedaar het zakelijke uit de ofl'icieele voorstelling, door Londen van de feiten verstrekt. Natuurlijk juicht de Duitsche pers. We blijken telkens weer gedurende de huidige vijandelijkheden ons met de eb- en vloed-gedachte daaromtrent ver-* tromvd te moeien maken. De krijgs kans dobbert en blijft dobberen, totdat Pas heeft de Britsche vloot door de bondgenooten ondersteund, mol de mees te overblijfselen van de Duitsche zee macht op de oceanen grondig afgerekend of pang, daar nemen de kameraden van deze schepelingen wraak. Een neder laag prikkelt wie die leden tot verhoogde krachtsinspanning Zoo redeneeven En gelsche bladen ook thans achteraf, dat na den tegenspoed voor de Duitschers bij de Falkland-eilanden van hen een nieuwe zet kon worden verwacht. En dat deze geslaagd is nadat de „Scharnhorst", „Gneisenau" en „Nürn- berg" in den grond werden geboord, is den Duitschers reden tot dubbele voldoening Een in dat land verschijnend blad, de „Deutsche Tageszeitung", wijst er uit drukkelijk o p, dal liet ditmaal geen snelle overrompeling is geweest, daar mee ongetwijfeld doelend op de be schieting van Yarmouth (eveneens op Engeland s Oostkust") in begin Novem ber, welke al heel weinig te belee- kenen had. Nu, aldus het genoemde blad, zijn. de twee versterkte haven plaatsen geruimen tijd beschoten Een tweeledige bewering, die voor aanvechting vatbaar is. Geruimen tijd? De admiraliteit le Londen deelt mee, dat hel bombardement van Scarborough om kwart over acht begon cn dal de vijandelijke schepen om tien voor ne gen den steven wendden. En voorts zijn die stad pn Hartlepool (om van Whilby niet te spreken) versterkte ha venplaatsen? Zeker, de Engelscheu had den daal* kuslbatfcerijen en ongetwij feld versterkingen opgesteld en opge worpen, maai- die voorzorgsmaatregel stempelt volgens de Britsche persop vatting die plaatsen niet tot versterkte steden Dal de Duitschers niettemin tot een beschieting zijn overgegaan is juist van die bladen de groote grief. Maar dit zijn vruchtelooze bespiege lingen Bepalen we ons tot de daad werkelijk aangerichte verliezen. Die zijn ernstig genoeg, al kunnen ze de Brit sche admiraliteit uit den aard der zaak niet bewegen tol wijziging van haar gedragslijn Hoe de aanvallers zoo betrekkelijk dicht de kust konden naderen, terwijl toch de 'bevoegde overheid vau hun nadering op de hoogte schijnt te zijn geweest, kan behalve uit hel fejt, dat ze in den nacht de zee overstaken, verklaard worden uit de omstandigheid door verschillende personen blijkbaar waargenomen. dat de Duitsche oorlogs schepen voor Engelsche werden aan gezien, daar ze van Engelsche sig nalen gebruik maakten en de Britsche vlag voerden. Bij het lezen van dit uiet-officieel nieuws bevelen we echler evenals bij de rest eenig voorbehoud aan. Verschillende bewoners van Scarbo rough werden door den ,dood achter haald. terwijl ze midden in hun dage- lijksclie werk waren Zoo doodde een granaat een dienst meisje. terwijl zij de stoep deed Een brievenbesteller werd op zijn rondgang gewond enz Voldoende bewijzen, hoe onverhoeds die verschrikking den men- schen op het lijf is gevallen De „Daily News'' vermeldt, dat bijna in elke straat van Scarborough scha de werd aangericht Op vele plaatsen kostte het moeite, heen to komen door de puinhoopen, die op straat lagen Honderden ingezetenen zijn de sta,d uitgerend, maai- honderden ook kwa men met den trein van buiten om de gehavende badplaats le bezien Hartlepool werd van drie kanten door het Duitsche eskader beschoten. En kele, niet ontplofte, Duitsche granaten werden opgeraapt, toen hel smaldeel was weggestoomd. Hel waren projec tielen van 30 c.M. Ten slotte: welke lessen moeien uit dezen driesten overval getrokken wor den cn wat hadden de Duitschers daarmee voor? Over het eerste punt ontving da N. R. C. een telegram uil Londen, waar aan het volgende moge worden ont leend. De Engelsche bladen wijzen er een stemmig op, dat de heerschappij van Engeland Ier zee door dezen locht van de Duitschers niet meer aangetast wordt dan de beheerschiug van de hoofdstad door de politie, doordat er nu en dan een inbraak plaats heeft Indien de Duitschers strategische oogmerken heb ben om de admiraliteit er toe te bren gen haar gedragslijn le verlaten floor schepen af te zonderen voor de be scherming van de Oostkust, dan dwa len zij De eenige morcele uitwerking is. dat het volk er door beseffen zal, dat het zijn krachtsinspanning voorden oorlog moet doen toenemen en beslui ten zal eiken beschikbaren man, elk beschikbaar kanon en geweer naar het vasteland te zenden Sommige bladen oefenen kritiek en zeggen dat de overheid niet aan de bevolking van alle plaatsen van de Oostkust heeft bekend gemaakt» wat men in een dergelijk geval moest doen En over het doel der Duitschers schrijft de „Daily Mail" „De eerste beweegreden van de Duit schers was om aan hun haat legen Engeland lucht le geven, de tweede was om weerwraak te nemen voor de vernieling van von Spee's smaldeel in het Zuiden van den Atlantisclien Oce aan. De derde beweegreden was dal zij onzijdige staten duidelijk wilden maken dat Duitsche schepen in de Noordzee konden optreden. De vierde was de ijdele hoop om een paniek te verwek ken, om in Engeland troepen te lalen blijven, die anders naar het vasteland gezonden zouden worden De vijfde en belangrijkste beweegreden was echter dat men de Engelsche admiraliteit wil dwingen een grooter strijdmacht dan toldusver in het nauwe gedeelte van de Noordzee bijeen te houden, waar die strijdmacht dan aan voortdurende be dreiging door mijnen en duikbooteu zou blootstaan Noch de Engelsche admira liteit noch het Engelsche publiek zul len er echter in loopen In België en Frankrijk Men weet dus, wat de schoten beduid den, die onlangs weder van de Belgische kust wénden gehoord. Oorlogsschepen der bondgenooten bombardeerden die tns- schen Nieuwpoort en Oostende. En onder dekking van dit vuur ondernamen Belgi sche cn Fransche infanterie-afdeelingen langs drie wegen aanvallen in N. en Z O. richting van Nieuwpoort uit. Deze toch ten zijn geslaagd, in zoo verre zij Lom- baerlzijde en de hoeve St. George ver overden en bezet konden houden Het gisteren opgenomen Duitsche legerbericht spreekt dit dan ook niet tegen Daarin las men toch „bij Nieuwpoort hebben de Frauschen hun aanvallen zonder succes voortgezet". Dc nadruk valt hier blijkbaar op het laatste woord. Het spreekt haast van zelf, dat zij. eens die punten bemach tigd hebbend, verder wenschen door te dringen Te meer daar de inundatie be halve de Duitsche ook de bewegingen van de tegenstanders belemmert. Heefl dus een der partijen een gaatje ontdekt of (gemankt» waar hij op kan drin gen, dan is het er hem natuurlijk om te doen, daardoor zijn mannetjes verden le schuiven en aldus de opening te ver wijden. Maai- ook overigens blijkt uil de ken nisgevingen van dei beide hoofdkwartieren, dat de geallieerden de aanvallende bewe ging op verschillende punten van het front krachtig hebben hervat. Met de bajonet hebben ze verscheidene loopgraven ge nomen Ook schijnt dc zware artillerie der Frauschen goede diensten le hebben gedaan. De Russen. Erg gunstig luidt het „telegram uit Pelrograd, dat men hierachter vindt, niet voor het geheel der militaire operaties der Russen. Dat de voorspoed, bij Mlawa behaald, zoo op den voorgrond wordt ge schoven. wekt argwaan Niemand kan Aocli beweren, dat daar beslissend gc vochten werd. al had een succes van de Duitschers. die over Soldau Zuidwaarts (ran Oost-Pruisen uit) op Warschau aan rukten, zooals van zelf spreekt den Rus sen leelijk kunnen opbreken. Maar dezen aanval wisten zij tot staan te brengen niet alleen zij vervolgen zelfs den vijand krachtig in de richting van Mlawa. Gevan genen benevens een groot aantal kanon nen en oorlogsmateriaal vielen daarbij den Russen in handen. Over hel oorlogstooneel in Polen eu West-Gulicië geeft de Russische staf geen nieuws. Toch hebben daar belangrijke verschuivingen plaats gehad. En deze waren niet in 't voordeel der Russische strijdkracht In Noord-Polen hebben de Duitschers ze teruggeslagen. Nadere berichten moe ten daaromtrent worden afgewacht. Tn elk geval is het offensief der Russen tegen Posen en Silezië voorloopig mislukt De Duitschers hebben dit behalve door het herstel der spoorwegen, waardoor hun troepen snel verplaatst konden wor den, weten te bereiken doordat ze de be schikking hadden over honderden auto mobielen met hetzelfde doel In West-Galicië is het den Ooslen- rjjksch-Hongaiarschen soldaten gelukt, den vijand in hel Z -O. van Krakau uit de na bijheid dier stad le dringen. Reeds schij nen de eersten in of bij Krosno te staan Deze stad ligt aan de spoorlijn lusschen Jaslo en Przemysl. Opnieuw wordt dus het leger bedreigd, dal deze vesting om singelt. En met dit beleg schijnt hel hee- lemaal niet op te schieten Geen s c h'jy il h e i 1 i g h e i d Er is in den loop der vijandelijkheden veel gejammerd over de beschieting van kerktorens enz Natuurlijk is de ver nieling van eeuwenoude en belangrijke bouwwerken zeer te betreuren De vraag is maar ,of het anders kón Zij, die hel minste begrip van de militaire eischen in een modernen oorlog hebben, klagen het luidst Eu deze klacht geldt dan die partij, welke moedwillig, zonder oorlogs- noodzaak zich aan die eeuwige goederen der meuschlieid vergrijpen zou Dat nooit een monument van kunst is gebombardeerd zonder dal daar eenig voordeel voor den bescliieter tegenover stond vvillen we niet beweren W,el„ dat dit uit den aard der zaak tol de hooge uitzonderingen behoort Deze oorlog wordt immers belialve op hel slagveld op papier uitgevochten IIoc veel moeite getroosten de tegenstanders zich niet, om de onzijdigen van hun goed recht te overtuigen En zouden ze dan al die pogingen le niet doen, door hen van zich af le stooten, indien be kend wordt, dal ze hun actie noodeloos tot gedenktcekenen van oude en hooge beschaving hebben uitgebreid'' Neen, de „Times" zegt het onbewim peld de beschieting van kerktorens en van alle hooge gebouwen is onveiV mijdel ijle „Wij beschieten ze even goed als de Duitschers Officieren van beide partijen gebruiken ze voor observatie doeleinden Wij moesten hierover liever minder luid jammeren (om later niet voor schijnheiligen te worden uitgemaakt." Juist! Goede manieren Officieus wordt, volgens de „Yorwarls in Duilschland medegedeeld Snel be straft hebben de Franschen. ©en gruwel daad, waaraan een Duitsch soldaat ten offer gevallen was. Den 4en December was de schild wacht bij een prikkeldraadversperring met afgesneden ooren en door een schol in het hoofd gedood gevonden Reeds den volgenden dag verscheen een Fransch officier van het 165ste in- fanlerie-regiment en verzocht geblind doekt naar den koinmaudeerenden gene raal gebracht le worden. Hier legde de officier de verklaring af, dat zijn afdee- ling niets te maken had met den man, dien men schuldig bevonden (ha,d aan deze gruweldaad. Deze man was nog denzelf den dag, den 5en December, doodge schoten Verder heet het in het officieuse be richt- deze snelle justitie en de ridder lijke vorm, dien de Franschen gekozen hebben, om onze troepen deze genoeg doening mede te deelen. verdienen van onze zijde de waardeering, die men in den oorlog ook den vijand schuldig is ais hij waardig en ridderlijk gehandeld heeft. Duitsche krijgsgevangen officieren, die te Southampton aankomen, worden, naar we in de N, R. C. lezen, door de En gelsche legerautoriteiten in de gelegen heid gesteld, om wanneer zij de gewone rantsoenen niet wenschen te ontvangen, aan een officierstafel aan te zitten, waar hun legen billijken prijs een maaltijd wordt opgediend, die blijkens een dat blad toegezonden spijskaart zooveel verschei denheid biedt als zij in de omstandig heden waarin zij verkeeren maar ver langen kunnen. Zij kunnen er tegen drie en een halve shilling Duitsch eten krij gen, met Duitsche wijnen besproeid, en ze kunnen met Duitsch geld betalen Als blijk van de goede verstandhouding tusschen Franschen en Duitschers opliet oorlogsveld moge ook het volgende een plaats vinden, dat de N R C uit de „Nordd Allg. Zeitung" haalt Een luitenant uit Hamburg schrijft aan zijn ouders .„Wij pappen nu zoo'n beetje met de Franschen aan Onze compagnie zond den Franschen door een patroelje s nachts een krant en een brief in het Fransch, waarin stond- „wij zullen u, als ge hel wenscht, iederen morgen om tien uur het étappenblad (de officieele be richten van liet groote hoofdkwartier) zenden." In onberispelijk Duitsch kregen wij den volgenden nacht het antwoord, dat liet hun welkom zou zijn Ze hadden er drie sigaren voor onze patroelje en het nieuw ste nummer van de Petit Parisien bij ge voegd Zoo gaal het nu iederen dag over en weer en wel precies om tien uur. Terwijl wij verder den geheelen dag schieten Om tien uur echter is hel vrede Wij wenken met een wit papier en leggen dit midden tussclien ons en den vijand Dan komen twee Franschen. halen het papier weg. leggen hun goede gaven daar neer, die wij diui weer afhalen KORTE OORLOGSBERICHTEN. Het Engelsche boek is verschenen, waarvan we de komst hebben aange kondigd en dat bestaat uit een reeks bijdragen van bekende personen op al- lerhand gebied cn uit ve rscliiilendo hin den, welke op die wijze hulde willen brengen aan den koning der Belgen Jammer genoeg is Nederland daar bij niet vertegenwoordigd Landgenoo- len, wier medewerking de samensleller de bekende schrijver Hall Gaine, ver zocht, schijnen te hebben geweigerd met het oog op de kiesclie positie van ons land als neutrale mogendheid Later, heefl L Simons, de leider der Wereld-bibliotheek, nog zijn bemidde ling aangeboden, om te trachten, in die leemte te voorzien, maar toen was het klaarblijkelijk te laat. Ook werd reeds bet plan geopperd, met hetzelfde doel liever een Neder- landsch „Gouden Boek" het licht te doen zien - Een Duitsche krant in de Fran sche taal, die zich „Gazelle des Arden nes'' noemt, verschijnt volgens hel „Ztsehr für Deutschl. Buehdruker' in Rhetel, aan de Aisne, Noord-Westelijk van Reims Zij schijnt zich ten doel gesleld te hebben de bevolking van de Fransche provincie in hel Noord-Westen, door de Duitschers bezet, op de hoogte te bren gen van de belangrijkste oorlogsberich ten Het derde nummer van half Novem ber brengt zoowel de mededeelingen uit het Duitsche hoofdkwartier als die uit het Fransche ministerie van oorlog Dan volgen kleine artikelen over de houding van Roosevelt tegenover Duitschland over het lot van de krijgsgevangenen in Duitschland over den stand van d,en oorlog in hel Oosten, over Egypte en Turkije. Von Bülow is als tijdelijk gezant van Duitschland te Rome aangekomen Daar zal hij niet het gczantschapspaleis betrekken, maai- de villa, die hij er bezit, blijven bewonen Men herinnert zich, hoe hel uit Frankrijk afkomstige geschut, waarvan de Balkanstalen zich gedurende den oorlog tegen Turkije bedienden, de meerdere bleek van de Krupp-kanonnen der Turken. Daaruit mocht evenwel niet worden afgeleid, dat het eerste onvoorwaardelijk boven het andere te verkiezen is. Bij de vergelijking kon immers uiteraard niet voldoende reke ning worden gehouden met de wijzen, waarop die stukken werden bediend Pasjils, de Servische minister-presi dent, blijkt gezegd te hebben, dat zijn landgenöolen hun laatste overwinningen gedeeltelijk aan het Fransche geschut te danken hebben. De koning van Servië is Dinsdag te Belgrado teruggekeerd. Dat de regeering le Londen Egyp te tot Britsch protectoraat heeft ver klaard, kan n iet verwonderen. Uit den oorlogstoestand lusschen Brittanje eu Turkije vloeide rechtstreeks voort, dat de verhouding tusschen die eerst ge noemde gebieden gewijzigd moest wor den Reeds vóór het begin van de vij andelijkheden tusschen Rusland en het ottomaansche rijk stond Engeland met den lelie dive op gespannen voet. Deze toeft nog te Konstantinopel Dit was den machthebbers le Londen niet naar den zin. De vriendschap was hun te innig. Maar evenmin verlangden ze naar diens terugkomst naar Egypte Dus kreeg hij den wenk zich naar een plaats ergens aan de Middellandsche Zee te begeven Na het bericht, dat Egypte tot een sultanaat zal worden verheven, blijkt nu de laatste, losse band, die dat ge bied met Konstantinopel verbond, door gesneden te zijn. Volgens een mededeeling uit Kon stantinopel aan de „Tagliche Rund schauberust de mcening, dat de vlag van den profeet van groene kleur is, op een dwaling Deze vlag is zwart en draagt een wit opschrift Zij wordt met andere relikwieën van den profeet bewaard in het oude paleis te Stam boel De vlag, die door de Arabieren te Medina in verband met het afkondi gen j,an den heiligen oorlog ontplooid werd. is wel een historische en hei lige vlag, doch niet die van den profeet. Men zou zoo denken, dat het aan tal zenuwziekten onder de strijdende soldaten verbazingwekkend groot moet zijn Volgens den Duitschen hoogleeraar Oppenheim, hoofd van een inrichting voor wie tengevolge van den oorlog zenuwpatiënten werden, is dit niet het geval Zenuwziekten komen nl. bijna uitsluitend bij lieden voor, die bijzon- deren aanleg daarvoor hebben, en reeds vóór den krijg daar last van hadden. Telegrammen. Hedenochtend door ons ontvangen, doch niet gebulietineerd HET BOMBARDEMENT VAN DE ENGELSCHE KUST. LONDEN. 17 Dee Off. Bij het bom bardement van Hartlepool zijn 32 men- schen gedood ietn 250 gewond. FRANSCHE LEGERBERICHTEN. PARIJS, 17 Dec. 11 uur Wij hebben terrein gewonnen ten Noorden van Iepe- ren en Meenen en aan den weg ten Zui den en Zuid-Oosten van Bixschoote. Ten N.-O. vau Atrecht zijn wij opge rukt en bereikten de eerste huizen van

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 3