Ingezonden Hededeelingen. Bevolking. LAATSTE BERICHTEN. üagekomim Bsricüten. en. antirevolulionnaire kiesvereenigingen stellen geen candidaten. Uit Zeeuwich-Vlaanderen W. D. Gistermiddag ongeveer 1 uur had te Breskens een treurig ongeval plaats. Een kind van den heer A van Melle, bijna 4 jaar oud, is bij het naar school gaan onder een geladen kolenwagen terecht gekomen, waardoor het de borstkas werd ingedrukt De toestand is zorgwekkend kerknieuws. Dinsdagavond sprak in de Herv. Kerk te Rit them ds. 11 Weiss uit Zeist over het zendingswerk dei- Hern hutters in Suriname. Na ingeleid tc zijn door ds. P. L. Kiehl, vertelde hij uit-* voerig aan de hand van mooie, duidelij ke lichtbeelden over de kolonie Suri name, de hoofdstad Paramaribo, de ver schillende zendingsposten, enz Hij wees ook op het moeilijke zen dingswerk in Suriname, omdat er zoo veel verschillende mensclienrassen wo nen. In t bijzonder stond de spreker stil bij bet liefdewerk, nl. de verzorging der melaatschen De Hervormde, de Luthersche en de Broedergemeente in Suriname beharli- gen samen dit liefdewerk. Ds Kiehl dankte namens de vrij tal rijke aanwezigen den spreker Ned. Herv. Kerk. A a n g e n om e n naar Zeist J. de Bruin, Rijssen. Bedankt voor Kolderveen K. So- nies, Ruinen. Geref. Kerken. Beroepen te Reeuwijk P. Jukke- nekke, Kockengeji. Bedankt voor Oldeboom ds, Dwars- huis, Boombergum. Christ. Geref. kerk. Beroepen te Almelo L. de Bruyne, Bunschoten. Bedankt voor Harderwijk J. W. Geels, Haarlem. rechtzaken. Schending van de Onzijdigheid. Gisteren heeft voor de Rotterdamsche rechtbank de directeur van de gasfa briek te Oude Tonge, de 33 jarige J. G. W. T. uit Bremen, terecht geslaan wegens schending van de onzijdigheid De zaak werd roet gesloten deuren behandeld. onderwijs. Geslaagd te 's Hage voor wiskunde 1. o. de heer F. W. Weeda van Middel burg. Tot de geslaagden voor kommies bij de rijksbelastingen behoort o. a. I.de Keuning van Nieuw en St. Joos- land. - De voordracht voor onderwijzer aan de openb. lag. school te 's H ee r Arendskerke bestaat uit de heeren P J. Eijke te Ovezande, J. A R. Bom- meljé te Zoutelande en J. Witte te Hans- weert. landbouw. st Ct. 294 bevat de statuten van de N V. Weegbrug West-Kraaijert te 's-Heer Arendskerke. Neder!. Heidemaatschappij. In de gisteren te Arnhem gehouden il- gemeene vergadering van de heidemaat schappij deelde de voorzitter mee, dat de opdrachten voor uitvoering van werk zaamheden in dezen tijd zoo vele zijn, dat moest worden uitgezien naar aanvulling van de gedimde gelederen der ambtena ren. De heer Deking Dura, voorzitter der commissie tot wijziging van art. 673 B. W. over het ontwerp van wet omtrent af watering, onderhoud en verbetering der weterloopen, bracht verslag uit. Besloten werd dat rapport aan de regeering te zenden LIEFDADIGHEID. Het bestuur der spijsuitdeeling aan zieken en herstellenden ontving bij hare voorzitster f 100 onder letter E. Het „Verpleeghuis' alhier ontving, eveneens onder de letter E f 100. ihemometei en verwachting, 16 Dec. Thermometer alhier 8 n. vm. 48 gr., 12 u. 48 gr., 3 n. 47 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon Meteorologisch institnnt te De Bilt volgesi de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 757.6 te Mlinchec. L a a g s t e 745.0 Sylt. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: meest matige Westelijke tot Zuide lijke wiod, nevelig of betrokken met tijde lijke opklaring, later wellicht weer regen, dezelfde temperatuur. IVeenen, 1 Juni 1914. In «le meeste gevallen zijn liet aan het hart l(f«lende neurasthenie!, nier- lijders en galst«enlU«Iers. Ook echter aan lieden, «lie slechts lichte zenuwstoringen vertoon den, maar na het gebruik van zwarte koffie of sterke bruine melkkoffle zich onbehagelijk ge voelden (lichte drukking in het hoofd), raatlde ik de cafleiin- vrije koffie Hag aan. Alle patiën ten deelden m(j mede, dat z(j hetzelfde genot als bij gebrnik van gewone koffie had«len, de kwalen echter weggebleven waren. Uit; »Arztliche Erfabrungen uit coffeinfreiom Kaffee* von Dr. Julius Neubauer, Arzt des K.K. Rudolfssphals, Wien. Arztiiche .Standeszeitnrg »Die Heilkunde", Wien. In de eersle helft van December zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: C. Marijs, meubelmaker, Haringplaats E 93d uit Arnemuiden; M. de Hullu, Ko rendijk P 57, Biervliet; H. van Vlijmen, ijzergieter, Vlissingsch wagenplein Q 114, Vlissingen; mej. M P van Houte, leerling verpleegster, Noordpoortplein M 292, De venter; W. F. van Meerendonk, inspec teur der rijksveldwacht, Lange Gortstraat K 26, Vlissingen; L. de Jonge, slager, Vlissingsch wagenplein P 8, Oost- en West Souburg; mej. A A. C. van de Perel, on derwijzeres, Molstraat N 20, Sommelsdijk; J A. M. Dierikx, meubelmaker, Molen berg K 89b, uit Parijs; A. Franciscen, controle beambte S.S. Eigenfiaardslraat P 22S, 's Hertogenbosch; E. J. L J. Peelt, electricien, Lange Burg C 90, Rotterdam; J. de Miranda, liandelsagent, Lange Noordslraat C 20, Parijs. Vertrokken- Mej. W. S. M. I. Dalman, van Dam Z.Z. G 99, naar Bui enmej. C. A. van Karssen, Noordsingel S 166, Driewegen; mej. J. C Krahmer, Langedelft B 155, Vlissin gen; J. de Best, Bellinkslraat G 161, Gro ningen; J II M. van Dijk, Abdij A 51, Utrecht; mej. H A M Savenije, L. Delft B 157, Sitlard; L. J. van Flierenburg, Gravenstraat I 196, Vlissingen; J. W. Hel der, Langedelft I 34, Utrecht. GOES Ingekomen; J. Rijstenbil, huismeester Gasthuis, uit Oegstgeest, Oude Vischmarkt 66, C Do- minicus, rijwielhandelaar, Katlendijke, Nieuwstraat 192; C. G. Roelofsen, gevan genbewaarder, s Gravenhage, Smalleg. buurt 62V; J. de Wolf, onderwijzer?, Grijpskerke, Voorstad 24; J C. M Hamer, kellncr, Nijmegen, Gr. Markt 3; J. Smialle- gange, bakkersknecht, Krabbendijke, Oude Vischmarkt 70; 'M. Kemp©, pakhuisknecht, s H Arendskerke, Paardenweg 70d; C Schrijver, metselaar, Kloetinge, Oude Sin- ge! 131. i Vertrokken; L Sleutel, rijwielhersteller, naar Maas tricht; A. Zegers—Smallegange, Renknm K. van Sinttruijen, boomkweeker, Heus- den; J. Wester, onderwijzer. Stavoren, A van der Maas, smid, Vlissingen; J. IWeststrale, hovenier, Kloetinge; D. C. Nijsse, bakkersknecht, 's Heerenhoek; J Kalfsbeek, .-Amsterdam bekendmakingen. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen A. Op het politiebureau. Broche niet portret; tabakspijp in étui, sigarenpijp; zwart damestachje inh. eenig geld; bosch sleuteltjes; zilveren broche B. Bij particuliere. Kindermuts, F. de Klerk, KI. Vlaande ren, M 111; kinderhandschoen, A. Wes tenberg, Bellinkstraat G 197; Leesboek, Hofman, L. Noordstraat, portemonnaie inh. eenig geld, Keijzer, Spuistraat F 104; kindermantel, Willems, Doipb. schuitvlot Q 221, wollen handschoen, wed Den Hollander, Eig. haardstraat P 115; Zweep, E II Frederiks Beestraat O 180a: hon denhalsband, P Simons, L. Giststraat F 199; Witte poedel, C Holtkuizen, Houttuinen Q 42; meisjeszak inh zak doek en rozenkrans, M. Geelhoed, Ka- poenslraal B 35; kaartje met oorknop jes, N Keersemaker, Bellinkslraat G 165; nikkelen broche veiligheidspcld) juffr Gillessen, Bastion, N 58; oorbelletje, S. Drielsïna, Bogardstraat D 35; fietspomp, N. Step, Ileerensti-aat II 115; kinder- sehoenlje, J Vader, Zuidsingel E 37; Monddeksel vail een geweer, Wolf, Arn. voetpad T 110; hand van een kinderwa gen, Van Sluis, Varkensmarktportemon naie inh eenig geld, Kraak, Varkens- markt, busje met geld, Dieriks, Seisslraat, paar handschoentjes kindertaschje met zakdoek. A. Valkhof, Zusterstraat I 206: tabakspijp, wed. Koster Gravenstraat I 186, portemonnaie inh. eenig geld. L Amoldus, Nieuwe Oosterstraat N 100; kinderbont, J Stuinen, korte Singelstraat O. 291, band van een kinderwagen, Leu vens, Bogardstr. P 53; pakje waschgoed, J C. Vrcke, Veerscbe weg T 231 UIT GOES. Heden vergaderde de Zeeuwsche Land- bouw-onderlingc onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken te Wilhelmi- nadorp. In zijn openingsrede wijdde de voorzit ter woorden van erkentelijkheid aan den oud-directeur van de Centrale Landbouw Onderlinge, den heer Posthuma, thans minister van Landbouw, handel en nijver heid. Aan den heer Poslhuma is met deze benoeming een telegram van gelukwensch gezonden. De voorzitter herdacht voorts het overlijden van inr J. de Wilt Hamer J.G.zn chef van het bijkantoor te Goes. De opvolger van wijlen den heer de Witt Hamer, rar. II. C. J Zaaijer, werd hartelijk welkom geheeten. Meegedeeld werd na lezing der notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd, dat mr. J. F. van Deiu- se te Middelburg is gekozen in de Arbi trage commissie, en lot zijn plaatsver vanger mr. Zaaijer. Door den heer J. P. Holzschuhe, di recteur van de Centrale Landbouw On derlinge, werden meedeelingen gedaan over den gang en stand van zaken. In Zeeland steeg het aantal leden dit jaar met 97 en f 177.000 aan loon Totaal zijn er in dit gewest 1013 leden en f 2 525.000 aan loon, in hel geheele land 12 419 leden en bijna f 18.000.000 loon. De deelneming aan de patroons- verzekering laat nog steeds veel te wenschen over. Er zijn slechts 50 pa troons op de 1000 leden verzekerd. Getracht zal worden dit aantal door middel van propaganda te doen ver meerderen. Voor de ziekteverzekering steeg het aantal met 80 leden. Dit be draagt thans 453. Het aantal ongeval len beliep lot gisteren 358 legen 301 in 1913, waarvan 2 met doodelijken af loop en 3 met blijvende rente. Vervol gens werden door den lieer Holzschuhe ter sprake gebracht de ongevallen bij de verscheping van bieten. Uiteen, werd gezet, wanneer de land bouwer en de fabriek aansprakelijk zijn voor de geldelijke gevolgen van het on geval. Nog werd op een desbetreffende vraag geantwoord, dat ouderdomsrente niet als loon m rekening wordt ge bracht bij een ongeval De agenda van de buitengewone ver gadering op 23 Dec. te Amsterdam ie houden gaf geen aanleiding tot bespre king Aan het bestuur werd overgelaten., den afgevaardigde daarheen aan te wij zen. Tevens werd dien afgevaardigde op gedragen, mee te werken tot de benoe ming van den heer IJ. Croesen tot di recteur van de Centrale Landbouw On derlinge. De vergadering duurt voort. ANTI-OORLOGSRA AD. Gisteren- hebben in verschillende plaat sen des lands bijeenkomsten plaats geljad, waarin sprekers optraden namens den Nederlandschen an li-oorlogsraad SCHENDING VAN DE ONZIJDIGHEID. Naar hel Vad. verneemt, luidt de eisch tegen den directeur van de gasfabriek te Oude Tonge (zie onder Rechtzaken) 2 maanden De verdediger vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. DE DIEFSTAL TE TILBURG. Thans is vastgesteld, dat uit de kas van het tweede bataljon, 5de reg. inf., welke naar men weet in den nacht van 13 op 14 Dec. werd geforceerd, in L geheel ongeveer,f 9000 wordt vermist. De commissaris van politie te Tilburg ver zoekt inbeslagneming, alsmede aanhou ding en voorgeleiding van den onbeken den dader. MIJNONTPLOFFING IN JAPAN. TOKIO, 15 Dec. Reuter aan de bladen) Tengevolge van een ontploffing in eenj steenkolenmijn te Fukuoka zijn 800 werk lieden bedolven. DE TURKSCHE GRONDWET. Een Wolff-telegram uit Konstant L- nopel meldt Onder de wetsontwerpen welke de Turksche regeering bij' de Ka mer heeft ingediend, is vooral van be lang een tot wijziging van de artikelen 1 en 43 van de Grondwet Voorgesteld wordt, artikel 1 te doen aangeven de tegenwoordige samenstelling van het Turksche rijk, onder bepaling dat daarvan geen enkel deel afgescheiden mag worden en artikel 43 te doen bepalen fel het ministerie, welks antwoord op &en in terpellatie in de Kamer onvoldoende wordt geacht, verplicht is af' te treden DE OORLOG. ROND IEPEREN. LONDEN, 16 Dec. De correspondent van de „Daily Chronicle" te Duinkerken seint dd. 15 Dec.de Duitschers openden den aanval op Iepercn met een scherp bombardement uit St. Eloy. De bondge- noolen rukten voorwaarts onder dekking van bun zware geschut en stootten op krachtigen tegenstand bij Morslede aan de spoorlijn Ieperen—Roesselaere. De Duitschers openden een heftig vuur uit gepantserde wagons, zoodat de geallieer den moesten terugtrekken en het ver band herstellen. De Duitschers rukten op tol Zonnebeke, waar het terrein bosch achtig is. De bondgenoolen, die stelling luidden gehomen bij Gheluwe, brachten dien aanval tot slaan en wisten nogmaals Morslede te bereiken. De aanvallen der Duitschers op Poelcapelle, Paschendaele, Langemarck en Bixschoote mislukten alle LONDEN, 16 Dec. De correspondent van de „Daily News" in N W -Frankrijk meldt over de gevechten bij Ieperen, dat de Duitschers zware verliezen le den in hel bosch ten N. O. van Bix schoote. Onze artillerie berokkende hun groot nadeel. De Fransche loopgraven bij Langemarck en Paschendaele werden herhaaldelijk aangevallen, waarbij het kwam tot buitengewoon hevige gevech ten. Toen de Duitschers waren verdre ven, was de aanblik van het slagveld gruwelijk. LONDEN, 16 Dec. Een telegram uit Duinkerken aan de „Daily Chronicle" meldt, dat in de laatste drie dagen in de omgeving van Ieperen verwoede aan vallen der Duitschers werden afgeslagen en de bondgenoolen voorwaarts drongen 24 000 man zouden gesneuveld zijn. AANSLAG OP DE ENGELSCIIE KUST. LONDEN, 16 Dec. Off.). Duitsche oor logsschepen bombardeerden hedenmor gen de Engelsche steden Scarborough en Hartlepool. Engelsche oorlogsschepen zijn thans in actie getreden. De toestand ont wikkelt zich. DE ONDERGANG VAN DE „BULWARK". LONDEN, 15 December. (Reuier aan de bladen). De admiraliteit deelt mede dal de commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar den ondergang van het slagschip „Bulwark", lot de slotsom! is gekomen dat de ontploffing te wijten was aan ©en toevallige ontbranding van ammunitie aan boord Er is geen aan wijzing welke steun zou geven aan de veronderstelling dat er* bij de ontploffing verraad aan boord van het schip in het spel was of dat ze is ontstaan door een handeling van den vijand. TE FRIEDRICIISIIAFEN. LONDEN, 16 Dec De „Morning Post" verneemt uit Bern, dat geschutvuur en het werken met zoeklichten bij Frie- driehshafen (aan hel meer van Konstanz) 't vermoeden heeft gewekt, dal opnieuw een aanval is gedaan op de Zeppelin- loods MAGERE TROOST. LONDEN, 16 Dec. /Van de „Morning Post" wordt uit Petrograd geseind, hoe men daar vermoedt, dat in de volgen de week ten Zuiden van Krakau een beslissende slag zal worden geleverd. DE HOUDING VAN ITALIË. ROME, 16 Dec. De Senaat heeft een stemmig een motie van Dedotti aange nomen, waarbij de Senpal de regeerings- verklaring de goedkeuring en de afkon diging van de neutraliteit goedkeurt, doch tevens zegt, dat zoo de neutraliteit niet voldoende is, de regeering de beschik king heeft over de middelen, om te zor gen, dat leger en vloot volkomen ge reed zijn. IN DEN KAUKASUS. PETROGRAD, 16 Dec. De tsaar heeft het leger in den Ivaukasus verlaten. De generale staf van het leger in den Kakusus meldt, dat daar in de laat ste dagen onbeduidende gevechten heb ben plaats gehad. DE SCHEEPVAART DER NEUTRALEN. LONDEN. 16 Dec. De „Morning Post" verneemt uit Washington, dat in de be langrijkste Amerikaansehe havens een on derlinge schikking is tot stand gekomen tusschen de consuls van de verbonden stalen (van de Triple Entente) en de eigenaars van neutrale schepen met of- ficieuse voorkennis van de regeering te Washington, waarbij de lading der sche pen door vertegenwoordigers der consuls zal worden onderzocht, waarna de afwe zigheid van contrabande zal worden vast gesteld Zoo zal het uitladen en het on derzoek in Britsche havens onnoodigiwor- deti. UIT DEN HAAG. Eerste Kamer. Hedenochtend werd de vergadering geopend met een harte lijke toespraak van den voorzitter,, ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den griffier mr. Zillesen, waarbij minister Corl van der Linden zich na mens de regeering aansloot Het wetsontwerp tot vrijstelling van successierechten voor de door den heer van Rijswijk gelegateerde schilderijen en teekeningen werd z li s aangenomen. Tweede Kamer De Kamer nam heden de zg bevocgdheidswet aan, na eenige dïscusïe, waarin minister Cort van der Linden tegenover de hèeren Beumer en Rutgers betoogde dat over deze aan gelegenheid niet vooraf de Raad van State behoefde gehoord te worden en minis ter Treub naar aanleiding van een op merking van dén heer Nolens had be toogd dat het niet waarschijnlijk is, dat de afdeeling arbeidsverzekering weer naar Landbouw zal teruggaan, omdat dit evenals de heer Teenstra had opge merkt, toch reeds overladen is Do munster was het met den heer Nolens eens, dat het stellig gaat in de richting der oprichting ter ©eniger tijd van een afzonderlijk departement van arbeid. Aan den heer Albarda verklaarde hij dal het niet aanging de uilkeering aan ■werkloozen dit de staatskas te verhoogeri in den zin van een bijdrage uit een werkeloozenverzekeri ng. De minister hoopte, dat ter wegneming van ougewcnschte toestanden, welke som tijds lol ongelijkheid leidden, de plaat selijke steuncomilé's zullen aannemen de algemeene regeling van het Nationaal steuncomité, dat naar spreker hoopt, in navolging van het voorbeeld van II. M de Koningin, met vele groote giften zal wor den verrijkt. Bij de regeling van werkzaamheden werd besloten de openbare vergadering morgen eerst te half twee te doen aan vangen, ten einde in de secties het on derzoek te doen plaats hebben van de wetsontwerpen voor bestendiging van den staat van beleg en voor langer in dienst houden van landweer en militie Hierna werd overgegaan tot de behan deling der begrooting van builenland- sclic zaken De lieer de Beaufort huldigde hel beleid van minister Loudon en betoogde tegenover militaire schrijvers als de heer "Colijn en anderen, dal hun oor- logsnoodzakclijkheidsbegrip betreffende schending der neutraliteit lijnrecht in gaat tegen het begrip volkenrecht. Na den oorlog dient dan ook ernstig onder de oogen le worden gezien het neu- traliteitsvraagstuk, het gijzclaarsvraag- stuk en de mogelijkheid van het voor komen van oorlog, door gerezen moei lijkheden te doen onderzoeken door een internationale commissie, gedurende wel ker werkzaamheid voor de mogendhe den, tusschen welke het conflict ont staan is, de verplichting zal moeten' beslaan, gicen oorlogsdaden te plegen. De heer Knobel bracht eveneens hulde aan den mini ster en betoogde de wenscbelijkheid, dat de natie op de hoogte wordt gehouden van internatio nale verhoudingen en toestanden. Voor het gerechtshof werd heden te gen W„ letterzetter uit Middelburg we gens hel verspreiden van eeu opruiend geschrift onder de militairen, bevesti ging geëischt van het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij tot 6 maanden werd veroordeeld met af trek van 1 maand preventief. Mr Adriaanse pleitte vrijspraak, subs, een lichte straf Uitspraak 30 December a s. DUITSCH LEGERBERICIIT. BERLIJN, (Off 16 Dec. De vijand deed een aanval uit Nieuwpoort. die werd gesteund doorliet vuur zijner oor logsschepen. De aanval werd afgeslagen, 150 Franschen werden gevangen, ge nomen Overigens valt aan hel Weste lijk front alleen le melden de bestor ming der hoogten ten W. van Seunheim, die sinds gisteren door den vijand bezet werden gehouden In Noord-Polen had onze aanval een geregeld verloop. Verschillende sterke steunpunten werden genomen; 3000 mannen werden gevangen genomen. 4 mitraljeurs buit gemaakt. IN DE DARDANELLES KONSTANTINOPEL, 16 Dec. Het Turk sche oorlogsschip „Messoedijehis ge zonken ten gevolge van een lek. Hel steekt nog voor een deel boven wa ter uit. De geheele bemanning is in vei ligheid gebracht. (Naar men weet. heeft de Britsche duikboot „B 11' (niet ,B 2") dat lek veroorzaakt Red M. Ct. In Zuid-Polen wonnen wij terrein. leger en vloot. De eerste turbinebooten voor onze vloot. De eerste lurbine-torpedobooten, welke in Nederland gebouwd worden, schrijft' hel Hand., komen in aanbouw op de werven van de „Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij", terwijl de turbines, vervaardigd zullen worden door de „Ne derlandsche Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel." Deze eerstelingen zijn de vier 322-ton- hoogzee-torpedoboolen, welke in de plaats komen van de torpedobooten, die bij het uitbreken van den oorlog op de „Vulkan"- werf te Stettin door de Duitsche regee- ring in beslag werden genomen. Hel bouw-conlract van deze torpedo booten, op de marine-begroeting aange duid als 7, 1, Z 2, Z 3 en Z 4, is door de Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij" en de „Nederlandsche Fabriek" in onderlinge samenwerking overgenomen. Hei zijn de eersle Nederlandsche oorlogs schepen, welke door turbines worden voortbewogen; het aantal paardenkrach ten bedraagt 5500 P K Het is in dezen minister van marine dan ook /.eer toe le juichen, zegt het Hand dat hij de opdracht van deze, nog niet ip Nederland gebouwde booten, geheel aan eene Nederlandsche industrie heeft durven toevertrouwen; Het blad noemt in een verder hieraan vastgeknoopte beschouwing de torpedo boot als aanvullend wapen waardeloos en pleit voor den aanbouw van oorlogs vaartuigen, waarvan de waarde vaststaat, waarmee het in de eerste plaats onder zeebooten schijnt te bedoelen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag 19 December e.k niet plaats hebben. Men meldt uit Klundort aan de „Tel." dat D. S., zoon van een boer uit deze omgeving, nabij Esschen woonach tig, die verdacht werd een Be.lgisch paard te hebben gestolen, door de Duitschers zou zijn gefusilleerd. Dinsdag is er, naar de N. R C, meldt, brand geweest in een perceel aan den Boulevard le Arnhem, in gebruik bij den rodclbaanhouder B die er zijp tenten, locomobielen, dynamo's en ver der materieel in heeft geborgen. De brand, die in hoofdzaak woedde op een zolder van een der stallen, is ver moedelijk ontstaan door vonken uit een locomobiel, die B. met zijn knecht aap hel probeoren was. De schade, voor al aan de machinerieën, is nog al aan zienlijk.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2