r LAATSTE BEHCET®. Ingezonden Stukken. tempera tuur verhooging vervangen door bosch, waarop een nieuwe steppe den overgang naai- de volgende ijsperiode vormde De fauna bestond nu uil springhaas., wilde ezel en paard in den steppetij d en het reuzenhert, de bison, oerstier, eland, olifant, nijlpaard, hyena, holen- beer en holenleeuw in den bpschlijd. De oudste overblijfsels van denmenseh vindt men in Mauer (bij Heidelberg), Taubacli bij Weimar en Ipswich in En geland, welke laatste vondst de meeste overeenkomst vertoont met het tegen woordige mcnschengeslacht. De kaak van Maner onderscheidt zich door gemis aan een kin. tengevolge van sterke tanden met stevige wortels, en een groote opper vlakte voor de aanhechting van de kauw spier. een gevolg van de levenswijze nl het gebruik van vleeschvoedsel, dat on voldoende was toebereid. Frankrijk is bizonder rijk aan vind plaatsen met overblijfsels van den mensch, 'een gevolg van het zachtere klimaat door de aanwezige volkanen. Dit en het growte aandeel, dal Fransclie onderzoekers en Fransch kapitaal (o a. dal van den vorst van Monaco) aan de bevordering van deze wetenschap heeft gehad, is de oor zaak, dat men de verschillende, tijdper ken mol Fransclie namen aanduidt De eerste mensch vestigde zich vooral laugs de rivieren en daar vond hij de vuursteenknolleu, hel onoplosbare deel van het kalkgesteente. dat door het wa ter was meegevoerd. Uit deze vuurstee- nen maakte hij zijne eerste werktuigen. In Krapina is een hol gevonden met veel mcnschenbeenderen in 5 6 lagen, waarvan de onderste een 500 stuks be vat van ongeveer 10 geraamten afkomstig. De dijbeendereu zijn verbrijzeld om hel merg er uit te halen, waaruit blijkt, dat menschenvleesch werd gebruikt De belangrijkste is de vierde ijsperiode en daaruit stammen de meest gave over blijfselen, daar de toen levende menschen wegens de kou zich vestigden in holen, die de rivieren in kalksteenhoudende bo dems hadden uitgehold Deze periode heet de Moustérien. Waren deze holen tJ- 25 M onder de aardoppervlakte dan was daar de temperatuur vrij constant' 42° F. De menschen uit dezen tijd ver- toonen een zekeren trap van ontwikkeling die zich, behalve in de wijze, waarop ze hunne dooden begroeven, vooral uitte in de natuurgetrouwe teekeuing van die die ren, waarvan ze zich door jagen moesten meester maken om zich er mee te voeden. Dat dit geen versieringskunst was, blijkt uit de zonderlinge groepeering. Vele tee- keningen loopen door elkaar. Het is waar schijnlijk, dal deze teekeningen dienst moesten doen om zielscontact te krijgen met de beesten, die men wilde vangen, waarvoor natuurlijk, in aanmerking geno men de primitieve hulpmiddelen, veel overleg noodig was De groote hersenmassa van de bekende Ncunderdal-scliedel 1600 gram, terwijl de tegenwoordig normale slechts 1400 gram is kan eenigszins verklaard worden uit de moeilijke levenswijze van dezen ho- lenmensch. die hem dwong tot voortdu- de -opmerkzaamheid. Opmerkelijk is, dat teekeningen van menschen en roofdieren carricaturen wa- ren. 1 WSI SW» Belangrijk is de ontdekking door een Fransclie graaf op zijn landgoed gedaan van twee zeer fraaie standbeelden van bisons uit klei in een hol, waartoe eeu onderaardsche rivier toegang gaf. De holen zijn meestal afwisselend door mensch en dier bewoond, waaronder vooral de holenbeer, holenleeuw en de hyena, welke laatste herkend wordt uit zijne eigenaardige versteende excremen ten- De aanwezigheid van naalden wijst er op. dat ook kleeding bekend is geweest, (de vrouwen droegen rokken). Gekleurde kiezelsteentjes met figuren zouden zelfs aan letterleekens kunnen doen denken Merkwaardig is zeker wel, dat van dit alles bij den olluvialen mensch niets wordt teruggevonden. Deze belangwekkende, door platen en kaarten opgeluisterde. lezing werd door een dankbaar publiek met aandacht ge volgd. ONDERWIJS, Aan de Leidsche Universiteit werd gisteren met gunstigen uitslag afgelegd het eindexamen voor den Ned. Pnd. rech terlijken dienst door den heer mr L. de Vos, geboren te Mid del burg Benoemd tot onderwijzeres aan de christelijke school voor gereformeerd on derwijs te Koudekerke, mejuffrouw C Stuij van Biggekerke. thans volontaire aan die school. - Geslaagd als commies bij de rijks belastingen de heer I H Rissceuw van Schoondij ke. RECHTZAKEN. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd tot kanton-rechterplaatsvervangers in het banton Middelburg mr. P Dieleman eo mr F B. Evers. o Arrond. Rechtbank te Middelb org. De eerste zaak was hedenmorgen die tegen A. Z en D. v d. Br. beide iuit Clinge, beklaagd van mishandeling. De eerste getuige Th J Weemaes was niet verschenen, de tweede J.% Claus, landbouwer, verklaarde, dat hij op 31 Mei gezien heeft, dat Weemaes in een heg lag, hij heeft echter niet gezien of de twee jongens, die er bij stonden al of niet sloegen en schopten naai- Wee maes, wel herkent hij nu de heide be klaagden, als de twee die bij Weemaes stonden Weemaes was verwond, het bloed liep langs zijn oogen. De eerste beklaagde ontkent' er bij' te zijn geweest, waarop getuige ook twijfelt of hij djen eersten beklaagd® wel gezien heeft. De tweede ontkent ook, maar getuige houdt vol, dien wel degelijk gezien te hebben. De derde getuige. F. van Coutan, was met Claus, en heeft wel hooren slaan en schoppen, maar toen hij er bij kwam was hel afgeloopen, wel heeft hij Wee maes zien loopengevolgd door de beide beklaagden. Daar de eerste getuige thans, omdat hij wegens eene poging om door het prikkeldraad aan de grens te kruipen, door de Duitschers gewond is, werd deze zaak voor onbepaalden tijd ge schorst. De tweede zaak was die tegen A. v. O. uil St. Jansteeu, die volgens de ver klaring van den eenigen getuige E. F. dc Kind. dezen met een sabel op de hand zou hebben geslagen op 12 Junij.lt Beklaagde zeide dat hij zich met de sabel heeft willen verdedigen, maai- de president meent, dal daarvoor geen re den was. Getuige zegt, dat hij naar de sabel greep en daardoor verwond werd - hij deed dit, toen beklaagde sloeg. Voor den rechter-commissaris had bekl. bekend te hebben geslagen. Het O. M., waargenomen door mr. Mynlieff, eischle één maand gevangenis straf De arbeider A. K uit Axel, heeft op 10 Juni een jongen geslagen, toen deze hem uitschold Bekl zou geschopl en met een stok [geslagen hebben. Dit laatste ontkende beklaagde De eerste getuige de arbeider J. de Hamer, heeft dit echter goed gezien. De tweede getuige, de arbeidster J. de Hamer, dochter van den eersten ge tuige, heeft dit ook goed gezien. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Bij verstek werd behandeld de zaak legen P. A. v B. uit Stoppeldijk, die bij eene ontmoeting met A. v. d'. Vreeken, dezen met een mes in den rug ver[- wondde. De eisch luidde één maand. De volgende beklaagde was A. J M. uit Cadzand, beklaagd van mishandeling van I van den Ameele. Op 6 Juli hadden beklaagde en getuige Van den Ameele, evenals wel meer ge beurde, ruzie, omdat bekl. tweede en getuige eerste knecht is bij den zelfden baas f r Van den Ameele verklaarde, dat toen bekl. een. mestvork nam en hein daar mede in de hand stak. Bekl. zegt .dat getuige er met de liand in sloeg, deze ontkent dit. De tweede getuige, H. A. van Nop pen. arts te Goes verklaart, dat onmo gelijk is, dat de verwonding veroorzaakt is, tenvijk bekl de vork hield zooals hij hel voor wil doen komen. De eisch luidde zes weken gevan genisstraf. Voortgezel werd de zaak tegen J. W. v. d H uil Breskens ,die zooals wij reeds vroeger meldden, den gemeente veldwachter zo-u hebben mishandeld, toen deze hem en anderen bij de aanleg plaats der boot zeide op zij te gaan. Bij de eerste behandeling werd pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee ge tuigen 5 décharge, die verklaarden, dat de veldwachter gestruikeld is Vermoedelijk heeft het verder onder zoek hun schuld niet bewezen, want tlians werd (tjegen dezen bekl. dixeeft) vrijspraak gevraagd; bij welke eisch de verdediger, mr H J C Groot, zich aan sloot. Vervolgens stond terecht A. D. te Axel beklaagd van poging tot uitvoer van kaas naar België. De commies A de Groote, hield bekl aan, die liem verklaarde eerst in een winkel op Hollandsch grondgebied te zullen trachten de kaas te verkoopen, maar anders liet naar België te zullen brengen. Op de grens stond een soldaat, die bekl terugzond, eu toen ging hij niet naar den winkel maar kwam terug en toen hield getuige hem aan en nam de kaas inbeslag. De verdediger, mr Groot, merkte op, dat bekl. aangehouden werd voor hij aan den winkel was Het O. M. vroeg f 10 of 10 dagen, en verbeurdverklaring van de kaas. De verdediger meent, dat geenszins bewezen is, dat beklaagde wilde uitvoe ren, en vroeg diens vrijspraak. Bij verstek werd legen A den H. te Sckoondyke welke vrouw de vrouw C van de Putte bij de keel greep en mis handelde, f 10 <jf 10 dagen geëischt. Wol verschenen was E. J. de Mdie niet voldeed aan het bevel van den bri gadier der marechaussee I. C. Pleijs en. den marechaussee J. Stokkuik, toen hij zonder licht reed op zijn rijwiel, om af te stappen. Bekl.zeide, dat hij niet wist te moeten afstappen De vice-president wees hem erop, dat hij zeker hard is gaan rijden, denkende dan kennen ze me niet. Eisch f 10 of 10 dagen. In de volgende zaak waren 13 be klaagden, sille vrouwen, die getracht hebben petroleum uit te voeren. Geen van allen waren verschenen. Evenmin waren verschenen 12 an dere beklaagden uit zeven zaken, alle van gelijke strekking; tegen al déze 25 beklaagden werd f 10 of 10 dagen ge- eischl met verbeurdverklaring der inbe slag genomen goederen. Uitspraak 22 December. LEGER EN VLOOT. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft bepaald, dat tot nader order geen verlof aan Nederlandsche mi litairen naar België ünag fcvprden verleend, omdat de terugkeer uit België niet te allen tijde verzekerd is, THERMOMETER EN VERWACHTING 15 Dee. Thermometer alhier 8 u. vm. 46 gr., 12 u. 48 gr., 3 u. 47 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon Meteorologisch instituut te De Bilt volgen> de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 752.7 te Haparanda. Laagste 738.6 Helder. Verwachting tot den avend van 16 Dec.: matige tot krachtige, Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, meest zwaar bewolkt, wellicht eenige regen, dezelfde temperaruur. LIEFDADIGHEID. Door wijlen mejuffr A. C. E. Walt- rnan, overleden te Middelburg, is aan ide diaconie der Nedord. Herv. gemeente al daar een legaat vermaakt van f 400, vrij van het recht van successie. De vereeniging tol het bezoeken der armen, alhier, ontving een gift van f 100, onder de letter E. De vereeniging „Kindervoeding" te Middelburg ontving bij haren voorzitter f 100 onder letter E. CORRESPONDENT1E. Een stem uit het volk (VlissLngen) op dien regel kan geen uitzondering wor den toegelaten Wegens plaatsgebrek moest een Inge zonden stuk lot morgen blijven liggen MARKTBERICHTEN. Gobs, 15 Dec. Ter graanmarkt van heden was ruime aanvoer. Tarwe f 12.50 tot f 13.50, rogge f tot fwintergerst f 11.50 tot f 12 75, zomergerat f 12 tot f haver f 11.50 tot f 12.25, kookerwten tot f kroonerwten f 12.50 tot f 13.50, bruineboonen f 11.tot f 15. koolzaad f 00.00, maanzaad f tot f karweizaad f tot f mosterdzaad f tot f UIT DEN HAAG. De Koningin heeft tot steun van de werkverschaffing aan werkelooze- of be hoeftige vrouwen en meisjes besloten, tot aankoop van de wolhoeveelheid voor de vervaardiging van 10,000 paar hand schoenen, 10.000 paai* polsmoffen en 10.000 paar sokken, allereerst bestemd voor de gemobiliseerde weermacht. De wol wordt verdeeld door den bond voor werkverschaffing, die de plaatselijke steuncomités de gelegenheid geeft arbeidsloon te laten verdienen door vrouwen en meisjes. Aan liet departement van financiën wordt onderzocht, welke de opbrengst zou kunnen zijn van een belasting van de gpederen in de doode hajifl De sociaal-democratische Kamerfractie heeft besloten uit haar midden een com missie te benoemen tot het instellen van oen onderzoek naar den toestand in dei n- terneei'ingskampen. Deze commissie, die de opdracht heeft een rapport omtrent liaar bevindingen aan de Kamerclub over te leggen, bestaat uit de ligeren Troel stra, Kleerekoper, Albarda, Mendels, vau Leeuwen, leden der 2e Kamer, en van Kol, lid van de Eerste Kaniep. Tweede Kamer. Goedgekeurd werd een- reeks wetsontwerpen o m. tot wijzi ging van de regeling ter bevordering en ontslag van officieren der marinereserve en ter pensionneering van officieren, onderofficieren en minderen en van hun ne weduwen en kinderen, zoomede het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de bevordering bij de zeemacht, Laatstgenoemd wetsontwerp na verdedi ging door den minister van marine te genover een opmerking van den heer Van der Voort van Zijp. Do Kamer ging hierna in oomité-ge- neraal voor de behandeling eener wijz i- ging in de huishoudelijke begrooting. Na de pauze werd aangevangen met de behandeling der Staatsbegrooting. Ingevolge het de vorige week genomen besluit werden geen algemeene beschou wingen gehouden. Hoofdstuk I werd goedgekeurd. Bij hoofdstuk H verklaarde de heer Hels- dingen zich noodgedrongen neer te leggen bij de op verschillende hoofdstukken in getrokken loonsverhooging voor rijksbe ambten en -werklieden. Hij behield zich voor om zoo spoedig als de tijdsomstan digheden zulks toelaten op wederinvoe ring dier lotsverbeteringen aan te drin gen. Aan dc bee ren Bichon van Ysel- monde en Kleerekoper beloofde minister Treub de grootst mogelijke beperking bij de toekenning van ridderorden. De hoofd stukken II en VUA werden goedgekeurd. Morgen ochtend bij den aanvang dei- vergadering zal de zakelijke bevoegdheid behandeld worden betreffende de over brenging van landbouw naai' financiën, aangezien zooals te verwachten is, naar de voorzitter zeide. minister Treub de volgende week het leeningsontwerp in de Eerste Kamer zal hebban te verde digen Vervolgens werd met de behandeling dev i staatsbegvooting voortgegaan. BLOMMERS f 70 jaar oud is heden alhier dvcr- leden de kunstschilder B J. Blominers, president der Hollaudsche teekenmaat- schappij. Op verzoek van vereerders van Car negie schilderde hij diens portret voor hel vredespaleis, waarvoor hij eenigen tijd in Amerika heeft vertoefd. Blominers werd 30 Januari 1845 in Den Haag geboren Hij kwam aldaar op de teekenacademie en bezocht het ate lier van C. Bisschop. Over Blommers' beleekenis als schilder behoeft niet te worden uitgeweid In elk belangrijk museum in binnen- en in vele builenlandsclie kan men zijn werk bewonderen. Zijn stof ontleende hij bij voorkeur aan liet visschersleven of dat der hoeren in Noord-Brabant Met hem verdwijnt een der laatste grootmeesters der Haagsclie Schilders school, te meer, daar de eenig nog over geblevene, Mesdag, voorzoover we weten niet meer produceert. STEUN UIT INDIK Het Kon. Nat. Steuncomité deelt mee Door lufschenkomsl van de Javasche Bank is wederom vijftig duizend gulden voor het K, N. S. C. uit Indië ontvangen. PETROGRAD ZONDER WATER. PETROGïlAP, 15 Dec. Daar de bui zen der waterleiding vol ijs zitteq, is He Russische hoofdstad thans zonder water. De fabrieken zijn daardoor genoodzaakt, het werk te staken Het is de eerste maal sinds 1893, dat zoo iets gebeurt. DE OORLOG. IN DE KEMPEN. Uit Weert wordt gemeld: Aan de burgemeesters van de dorpen in de Bel gische Kempen is verzocht door de kom- snandanlen van de Duitsche bezetting, om vóór Woensdag 16 December nauw keurig op te geven, de voorraden rogge, haver, aardappelen enz., waarover de ge meenten beschikken. Op graan en voe dingsmiddelen moet terstond beslag wor den gelegd, terwijl hooi eventueel geperst moet worden. CHOLERA AAN DE GRENZEN. Volgens officieele mededeeling van hel algemeen kommando van hel zevende Duitsche legerkorps zijn in liet krijgsge vangenkamp te Friedrichfeld bij Emme rik 6 gevallen van cholera vastgesteld, waaronder twee met doodelijken afloop In verband met het heerschen der cho lera in het kamp zijn alle Russisch® krijgsgevangenen onder quarantaine ge steld. Men zal aan de Dülmer heide bij Wezel een afzonderingsbarak oprichten, waarin de Russische gevangenen eenige dagen in observatie zullen worden ge houden, teneinde verdere besmetting te voorkomen. Gelijk men weet, verblijven in hel kamp te Friedrichfeld ook Fran- sche, Engelsche en Belgische krijgsge vangenen. UITVOERVERBOD. LONDEN, 15 Dec. De uitvoer van huiden en schapenvachten is verboden met uitzondering van den uitvoer naar- andere deelen van liet rijk en landen der gealli eerden. EEN ZOON VAN DEN RIJKS KANSELIER. Blijkens een Renter-bericht uil Parijs heeft 't ministerie van builenlandsclie za ken een telegram uit Bern ontvangen meldende, dat volgens berichten in de dagbladen een zoon van von Beüimann Hiollweg bij Pesrikoff zwaar gewond en door de Russen gevangen genomen is. IN DE ADRIA. LONDEN, 15 Dec. Een telegram uit Rome aan de „Times" meldt, dat twee Oostenrijksche torpedobooten in de Adri- atische Zee bij Lissa op mijnen zijn ge- loopen en gezonken De torpedobooten deden nl. een poging om daar de vijan delijke vloot te naderen. BELGRADO NOG OOSTENRIJKSCIi. NISJ, 15 Dec. Men verklaart hier, dat de Servische tr.oepen binnen enkele da gen Belgrado zullen kunnen nemen, daar de Oostenrijkers in vollen aftocht zijn. Het aantal gewonden (aan Oostenrijksche zijde?, Red M. Ct.) is enorm Erheerscht liier groote ellende door overbevolking veroorzaakt door de vluchtelingen De Oostenrijkers hebben zoodanig in Belgrado huis gehouden, dat de nood dei- inwoners tol het uiterste gestegen is. Men hoopt op steun van buiten, daar bi/na iedereen aan de wanhoop ten prooi is IN DEN BALKAN. LONDEN, 15 Dec. De „Times" ver neemt uit Sofia, dat de Duitsche 'veld- maarsclialk von der Goltz, te Sofia toe vend op zijn reis van Berlijn naar Kon- stantinopel aan den vertegenwoordigen- van een plaatselijk blad verklaarde, dat Boelgarije bij zijn tegenwoordige poli tiek zal volharden en dat Roemenië na den oorlog gebieds-uitbreiding zal verkrij gen. (Hoe weet von der Goltz dat? Red. M. Ct.) DE TURKEN AAN IIET SUEZ-KANAAL. ROME, 15 Dec Uit Napels wordt ge meld, dat daar binnengekomen scheeps- gezagvoerders verzekerd hebben, aan het Suez-kanaal geen Turken te hebben ge zien. De bewoners verklaarden, dat de kanaalstreek tot bij Stedjaz van Turken bevrijd is (Uil het onduidelijk bericht, dat ons hieromtrent bereikte, maken we op, dal wel gewapende Bedoeïenen pyn het kanaal werden waargenomen. Red M Crt.) ONDERSTAANDE BERICHTEN ZUN OPGENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT MIDDELBURG. De heden gehouden Nieuwjaarscol lecte alhier heeft f 533.84° opgebracht. UIT ZIERIKZEE. Zondagavond is door enkele Belgen, den lieer en mevrouw De Gruyter—Mast en de heeren J. Schmitz, Van Gils en To ny Queekers een avond gegeven waarin muziek, zang en de tooneelstukjes „Bie tje" en „Nou" elkaar afwisselden Vooral de stukjes „Bietje" en „Nou" vielen zeer in den smaak Een talrijk publiek was aanwezig. Een vierde van de opbrengst komt ten voordeele van het plaatselijk steuncomité. EEN WATERFIETS. Zondagmiddag was aan den grooten plas „De Vogel" te Hengstdijk heel wat belangstelling. De lieer van der Velden van Terhole had een gewone fiets zoodanig op een, paar ijzeren balkjes gemonteerd en ver der ingericht, dal hij met een tamelijk gangetje dwars over hel water fietste Zijn voertuig werkte vrij rustig, niette genstaande er (freel wat wind was. CLASSICALE ZENDINGSRAAD. De classicale Zendingsraad van Wal cheren, wiens arbeidsveld het district Djailolo op Halmahera omvat, hield te Middelburg in de afgeloopen week d|e algemeene jaarvergadering. De ingeko men verslagen der gemeentelijke Zen dingsraden werden voorgelezen en gaven eenig denkbeeld van het Zendingsleven op Walcheren De verslagen van den secretaris en den penningmeester, werden goedgekeurd. Als bestuursleden zijn her kozen de lieeren van Drunen, Middel burg, ds. van Selms, Grijpskerke en ds. Voorhoeve Vlïssingen, terwijl in de vaca ture, ontstaan door 't vertrek van ds, Joh Laurense naai' Diemen, werd ge kozen ds. J. W. Maas van Gapinge DUITSCII LEGERBERICHT. BERLIJN, 14 Dec. Ambtelijk. Zwakke Fransclie aanvallen op onze stellingen tus- sclien de Maas en de Vogezen zijn zonder moeite afgeslagen. Voor het overige is van het oorlogsterrein in het Westen en van Zuid-Polen niets belangrijks te ver melden. In Noord-Polen hebben onze operaties een geregelden voortgang. De Fransclie en Russische officieeie mede- deelingen zijn onjuist. Van Petersburg wordt do. 11 dezer ge meld: „Ten Zuiden van Krakau gaan wij met ons offensief voort, wij hebben in den aanval verscheidene kanonnen en mitraljeurs vermeesterd en 2000 ge vangenen gemaakt In werkelijkheid is .er echter niets gebeurd. Een officieel Fransch bericht dó. 12 Dec. luidt ..Ten Noorden van Vailly is een Duitsche batterij' geheel vernield, een zware en een voor de bestrijding van vliegtuigen. Wij lieten een blokhuis in de lucht springen en namen vïjhn- delijke loopgraven'V Dit bericht is ge heel onwaar Ingezonden atuktoeo worden ia. geen erti teruggezonden., ONTWIKKELING VAN GEMOBILI SEERDE TROEPEN. Een,, leider van een cursus in Duit sche faal, waaraan eenigje militairen van een der afgelegen grenswachten in onze provincie deelnemen, vraagt aan de prov commissie tot ontw. en outsp. van gempbiliseerden, eenige exemplaren vau de „Hoehdeutsclie Sprachschule" van Leopold en eenige leesboeken in de Duitsche taal Wie bereid is derge lijke boeken voor het genoemde doel af te staan of in bruikleen te geven ge lieve ze te zenden aan HERMAN SNIJDERS Voorzitter van genoemde commissie. Middelburg, 12 Dec. 1911. DE KERSTVREDE EN DE OORLOG. Rusland schijnt een weigerend ant woord te hebben gezonden a«n den Paus op diens smeekbede, de krijgsbedrijven met Kerstmis gedurende één dag te scliorsen. Ik lioop, dat de overige oorlogvoerende landen, tot welke een dergelijk verzoek is gericht, hierin Rusland's voorbeeld zullen volgen. Ten eerste zijn de volken niet gebaat met een schijnvrede van één dag, om nog niet te spreken van de waarschijnlijkheid dat deze korte wapenstilstand door eeu of meer partijen zou worden benut tot

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2