Ingezonden Stokken. BUITENLAND. Vijf getuigen charge en -vijt getuigen a -décharge werden gehoord. De officier zeide dat het feit wettig is •bewezen en eischte zes maanden gevangenis straf. Mr. J. F. van Deinse toonde aan dat het feit noch wettig noch ov<rtuigend is bewe zen inzonderheid dat schijn noch schaduw van bewijs is geleverd dat ten deze met opzet, willens en wetens, een onwaarheid zou zijn bezworen. Pleiter vraagt derhalve vrijspraak. POST EN TELEGRAPH!E. Nieuwjaar bij de Post. De opperbevelhebber bij land- en zeel macht heeft bepaald, dat gedurende de N ieuwjaarsdr uk te bij de Posterijen, even als zulks met de St. Nicolaas plaats vond militairen zullen worden disponibel ge steld, waarvoor >n de eerste plaats zullen worden aangewezen de in militairen •dienst zijnde ambtenaren ■roin Wedloop. D6 wedloop, die wij Zater dag aankondig den, heeft gisteren plaats gehad onder be gunstiging van droog weder. Hij ging uit van de atbletiekclub >Door oefening steeds vlugger". Olschoon zes personen zich aan gemeld hadden verschenen er slechts twee aan de start bij het Maastrichts Bierhuis op den Dam. Even twaalf uur, het was druk geworden op het plein verschenen de beide deelnemers buiten en het was op de chronometer 12.05 toen zij hun kamp be gonnen. Het ging eerst over de Bateauport en langs de andere zijde van het Dok terug en zoo he Langedelft in over de Markt en door de Langeviele naar den Nieuwen Vlissingschen weg. Gedurende den heenweg bleven de beide deelnemers bij elkaar, maar nadat by de Keersluis was omgekeerd, ver anderde dit en terwijl de Belg C. van Hamme te 1 11 aankwam, bereikte de Nederland- sche militair C. Gooman te 1 uur 12 minuten 5 seconden het eindpunt. Ook langs den gevolgden weg had deze wedloop veel bekijks. Voor de zuidelijke noodcompetitie ontving gisteren M. V. V. O DOSKO uit Bergen op Zoom en won met 4 tegen 0, Zeelandia 1 trok naar Goes en versloeg daar Zeeland "Vooruit met 102, terwijl te Vlissingen E. M. M. en VliBsingen speelden en eerst genoemde vereenigiDg won met 31. De stand in deze afdeeling is thans gup. gisw. g*l. terl. punt t.—t gem Zeeland.a. 8 7 0 1 14 39—12 1.75 Vlissingen 8 5 1 2 11 31—19 1.37 E. M. M. 8 5 0 3 10 21—17 1.25 M, V. V.O. 8 3 2 3 8 15—14 1.- D. O. S. K. O. 7 3 0 4 6 13—14 0.86 Zeelandia II .7 2 1 4 5 17—37 0.71 Zeel. Vooruit. 8 0 0 8 0 10—43 0.00 Door M. V. V. O. is ongeldigverklaring -gevraagd van den wedstrijd op 6 Dec. tegen Vlissingen, daar deze vereeniging toen een niet gerechtigd speler heeft laten uitkomeD. In het Westen blyft H. F. C. door een fraaie 50 overwinning op Haarlem op de eerste plaats. H. V. V. nestelde zich met een 52 op U. V. V. vaster op de tweede, terwyl Hercules en Quick broederlijk de puntjes deelden, 0—0 was daar de uitslag. Jagen. Door het jachtgezelschap »Het klopje" lie Wilhelminadorp werden dezen week 330 hazen geschoten, zopdat dit ge zelschap dit jaar 502 hazen ön 31 fazanten •heeft geschoten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De minister van oorlog heeft be paald, dal vanaf Januari het „Receuil Militair" zal verschijnen ondeu den titel „Legerorders". Vrijdagavond is uit het Rijkskrank zinnigengesticht te Medemblik de ver pleegde Jan de Graaff ontvlucht. Bij het appèl werd hij gemist; 's middags had hij landarbeid verricht. Te Kampen ontving de heer W. deze week per post een nieuwjaarskaart iuit Gouda, waar zij 1 Januari 1900 was verzonden De gelukwensch was dus bijna 15 jaar onderweg geweest, Arme biggetjes. Uit Scho- terland schrijft men aan de ,,L Crt." Terwijl geleden de jonge biggetjes tcfcf duf betaald werden, zijn er nu reeds veehouders, die het jonge goed .direct na de geboorte gaan verdrinken Door de hooge prijzen van het veevoeder is met het mesten der dieren geen winst te maken, terwijl de zeug, door het zoo- gen van haar la-oost, in waarde achter uit igiaat. EEN KOFFIEPRAATJE. Men meldt aan de Standaard De Belgische vluchtelingen te Gorin- fchem klaagden over de koffie, die hun werd verstrekt. Toch ontvingen, ze eer ste soort van een bekende firma. Men gaf ze tweede soort, Ja, ze was wel wat beter, maar toch nog niet lekker. Dan maar derde soort geprobeerd. Toen begon het te lijken En nadat de koffie - zetsters begrepen hadden, dat er op leen pond koffie een half pond cichorei inoest worden bijgevoegd, en er vooral gen melk in mocht, toen smulden de menschen naar hartelust. EEN EIGENAARDIGE WIJZE VAN SMOKKELEN, De grenswachten aan de Maas in Lim burg hebben den laatsten tijd. bijzonder te letten op het smokkelen van petrof- leum. Op alle mogelijke manieren wordt getracht, dit in België tegenwoordig zoo duur artikel, over de grens te krijgen In het dorpje Grevenwicht werd deze week de smokkelaarstruc ontdekt. Aan de overzijde van de Maas op Belgisch grond gebied liet men een vlieger op aan een stevig touw. Nadat de vlieger op Neder- Landsch grondbebied was gedaald, werd deze van het touw «afgenomen en in plaats daarvan eenige kannen met olie vastge bonden, die dan door de rivier naar den overkant werden getrokken. De grenswacht heeft nu ook het con signe gekregen, behalve op vliegmachines ook op gewone vliegers te letten. Ingezonden stukken woeden La feea for*} teruggezondan, EEN VERWEER. Geachte Redactie, Wegens droeve familieomstandighe den op reis zijnde, las ik in de N.R.C. een verslag van de terechtzitting in Middelburg overgenomen uit Uw blad, waarin mijn naam als advocaat op schandelijke wijze wordt geblameerd. Ik zoude n.l. een meisje hetwelk terecht stond wegens' meineed vroeger, met den beklaagde, in wiens zaak zij als getuige moest optreden en met Ds. Noest uit Sluis (bedoeld is Hoofdplaat) bewerkt hebben, te verklaren zooals zij deed, en alsof dit het loon ware haar toen reisgeld hebben gegeven. Ik kan U met allen ernst en beslistheid verklaren, en levens ieder die het le zen wil, dat ik mij tot dergelijke ge- meene praktijken nimmer zou Ieenen; dat ik het meisje nog nimmer had ge zien, gesproken of geschreven, alvorens ik haai- zag op de terechtzitting zelf; dat ik gaande naar de zitting tegen den beklaagde (onderwijzer) nog zejde, dat ik niet veel te pleiten had, daar zijn schuld door de verklaringen van die getuige, wel rechtens vaststond; dat ik mij dan ook ten zeerste verbaasde dat haai* verklaring zoo geheel anders was, en daarna met den beklaagde daarover heb gesproken, lietn zoowel als Ds, Noest heb gevraagd, of zij [dat meisje bewerkt hadden, hetgeen zij ontkenden en waartegen ik hen ook met nadruk heb gewaarschuwd. Ook het meisje heb ik er op 'gewe zen, de waarheid te zeggen. Ik heb het meisje 'later, toen zij in instructie mocht voorkomen, en van uit Boxtel, waar zij 's avonds laat nog zat wegens het toemalig moeilijk reisverkeer, telegrafisch hulp vroeg, des nachts van den trein te Middelburg laten halen en laten brengen in het .Tehuis voor Vrouwen, en aangezien zij geen gelden had om terug te keeren, haar zuiver uit medelijden, reisgeld ge geven, waarvoor haai' familie mij schrif telijk bedankte, terwijl ik in antwoord op dien brief bevestigde niet te willen influenceeren op een getuige. Ik heb mij dus niets te verwijteu, en verzoek ernstig dat uw verslaggever toch niet zoomaar een verslag opneemt of inkleedt, waarbij de naam van eenig advocaat worde geblameerd Men leest wel de verslagen, maar allicht niet mijn verweer. Hel zou geringe moeite geweest zijn zich ten mijnen kantore van een en ander te komen overtuigen. Achtend, Uw dw., P DIELEMAN NB. Ik verzoek alle bladen, die het blameerend verslag opnamen, ook mijn ingezonden stuk te plaatsen. DE OORLOG. Levensmiddelen uitNederland. Aan de „Rheinisch-Westfalische Ztg." wordt uit Kaldenlurchen geschreven, dat de uitvoer van bepaalde levensmiddelen uit Nederland weer toegelaten zal wor den In dezen brief heet het o. a. Voorloopig zullen geleverd worden ge slachte varkens voor 55 pfennig liet pond. Wortels en eenige raapsoorten zijn ook te koop. Witte kool moet per houderd pond van 2.50 tot 2 75 mark kosten. In Duitschland kost zij slechts 1.50 mark. Witte aardappelen worden aangeboden voor 3 mark per centenaar. Ook deze zullen met de vracht mee veel duurder zijn dan de Duitsche aardappelen. Nadë- maial wij maximum prijzen hebben voor aardappels, en aardappels als voeder vol doende voorhanden zijn, zal de inkoop in Holland voorloopig geen groote afmetin gen aannemen. Men verwacht er, dat de prijzen wel lager zullen worden, zoodiva men den toestand beter overzien kan De Fransclie veldpost We hebben al eens klachten overge bracht over de werking van de Duitsche veldpost. Over den Franschen postdienst le velde verluidde tot nu toe niet veel. Ook daar is in 't begin van den oorlog veel over geklaagd. De „Petit Parisien" meldt uu, dat de Fransche veldpost thans geregeld func- tionneert. De moderne oorlog load alle van te voren genomen maatregelen in de war gestuurd- men had geen andere ou dervinding dan die, bij de gröote Ieger- oefeningen opgedaan In den aanvang van den krijg heeft men in de republiek een misslag begaan door dien arbeid niet uitsluitend aan pos- terijen-menscheu op le dragen. Dit heeft men nu verauderd. Te Parijs werd een militair centraal postkantoor ingericht. Vandaaruit bereiken de brieven de solda len te velde sneller dan voorheen. Elk le gerkorps heeft een postdirecteur Van het groote hoofdkwartier uit bestuurt een in-1 specteur-generaal de gelieele organisatie. Als staal van de snelheid der bezorging diene, dat een briefkaart, die 26 Nov. uit Ieperen verzonden werd, al den 29sten le Parijs werd besteld. Dagelijks worden er ongeveer drie miljoen brieveu afge scheiden van de poststukken van anderen aard en paketlen, naar het front en van daar naar het centraal bureau in de hoofdstad verzonden. De brieven enz. worden door beroeps- bestellers aan de in de loopgraven liggen de soldaten uitgereikt. Zij nemen dan te vens brieven van de militairen, voor hun familie en vrienden bestemd, mee terug. De oorlogsrekening. Professor Juiius Wolf, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Berlijn, heeft óver bovenstaand onderwerp een geschrift doen verschijnen, waaruit wij in het 'onderstaande nier en daar een greep doen. Op grond van de ervaringen, met de laatste, groote oorlogen opgedaan, worden de gezamenlijke loos ten van een modernen krijg op ongeveer f 3.60 per man en per dag berekend. De eerste maand eischl evenwel kosten tot zoo buitengewone hoogte, dat dan f 4.20 als munimum moet gelden. Hooger dan f 4 20 tot f 4 80 Ms gemiddelde kan in elk geval geen land, Engeland uitgezonderd, ieder soldaat op zich zelf per dag te staan komen De kosten zijn voor Engeland hooger omdat daar pro een tsge wijze voor de marine veel meer noodig is, dan in andere lauden en omdat de Britsche soldaat; meer soldij geniet dan die, welke in de volkslegers wordt uitbetaald. Daar de schrijver berekent, dat thans zoo wat 20 miljoen soldaten in den oorlog tegen over elkaar slaan, ga«at daar ongeveer 90 miljoen gulden per dag mee heen. Hierbij zijn nog niet die kosten geteld, tot betaling waarvan de oorlog de on zijdige- mogendheden veroordeelt Daar voor komen volgens dezen Duitsehen hoogleeraar in de eerste plaats Zwitser land, Nederland en Italië in aanmerking. Eerstgenoemden staat kost de mobili satie naar sommiger meeniug dagelijks meer dan één miljoen frank. Anderen schatten dit bedrag zelfs op twee en een half miljoen. De auteur gelooft dat ons land nauwelijks minder moet uitgeven. Voor Italië veroorzaakt de verplichting v«an gewapende onzijdigheid evenwel, zoo als van zelf spreekt, een heel wal hoo ger bedrag En. dan denke men nog aan de beschermings- en voorbereidingsmaat regelen die Skandinavië, Boelgarije, Grie kenland, Spanje en Portugal getroffen hebben. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De Londensche bladen melden vol gens een Reuter-telegram dat Zaterdag ochtend de aandacht van de douaue te Gravesend viel op een zeer groote koffer die in een Nederlandsch stoomschip was geladen, dat naai- Rotterdam zou va ren De douane vatte argwaan en liet de koffer openen. Er kwam een Duitsch of ficier uit le voorschijn, die rechtstreeks naar de gevangenis werd geleid. Men hecht gewicht aan dit geval, om dat liet een aanwijzing is voor een samen zwering, met het doel om den vijand in lichtingen te verschaffen liet Duitsche gouvernement in Bel gië heeft toestemming gegeven om kolen haar Nederland uit te voeren van Che- ratte en Wandre. N«mr de N R C ver neemt zal de Mij. tot Exploitatie der S.S. de wagens er voor leveren Dondernacht werden drie Belgen bij vie Aclielsclie Kluis, het klooster aan de grens van Noord-Brabant (Z. van Eind hoven), terwijl zij varkens over de grens naar Nederland trachtten te smokkelen, door Duitsche schildwachten betrapt. Twee der boeren gaven zich terstond ge vangen. De derde ontkwam. Terwijl nu de Duitsche soldaten de twee smokkelaars wegleidden, wei-den de eerste plotseling een kwartier gaans vau de Nederlandsche grens door vier «aan den wegkant verborgen mannen aange vallen. De beide soldaten werden hevig toegetakenld en van hun wapenen be roofd De ..Telegraaf'', die dit voorval ver meldt, voegt er bij, dat men in de om geving voor maatregelen van. weerwraak vreest „Minstens der bevolking van den buiten leeft sedert een maand op rogge brood." Aldus een Belgisch berichtgever van hel „H«and En hij doet daar oa op volgen, dat de ongeveer 5000 (van de 10.000) in Dendermonde teruggekeerde bewoners tot de arbeidersklasse behoo- ren, en dat deze alle bijna, daar de grond stoffen voor hun bedrijf zijn vernield, door de.liefdadigheid moeten worden on dersteund. De lellende te Mechelen, Boom, Duffel, W'iUebvoek en in de gemeenten tusschen Antwerpen ten Mechelen is bijna even groot als te Dendermonde, maar liet is nog erger in geheel het overig gedeelte won W. Vlaanderen, waai- alles werd op- geëischt. In menige plaats moet de bevol king door de Duitsche troepen gespijzigd worden De veestapel is voor verscheiden jaren na den oorlog te gronde gericht Henri Masson, - advocaat van hel Iiof van Appèl te Brussel, heeft berekend, dal de Duitschers in de 82 eerste dagen van den oorlog aan België voor een be drag van f 2.544.691.200 aan stoffelijke verliezen hebben toegebracht De N. R. C. verneemt, dat de Duit- schers ia België alles verzamelen, wat maai- koper heet Voor kogel-hulzen wordt den menschen 80 centiemen per kilo beloofd. Dientengevolge worden de slagvelden zorgvuldig afgezocht. De men schen, die met hun buit kwamen aanzeu len, kregen evenwel bons in betaling. In de dorpen wordt eveneens op alle koperen voorwerpen, ook alle ouderwet- sche voorwerpen, waaraan men om de een of lande re reden gehecht is, beslag gelegd. Wie niet sterk is moet slim zijn. Naar wij vernemen, koken tegen woordig vele Belgen de petroleum, dien zij machtig kunnen worden, onder toe voeging van water en soda; zij maken daardoor van één liter goede drie liter minderwaardige, maar toch in alle geval bruikbare, zoodat zij niet met de kippen naar bed moeten tengevolge cenev on gevulde lamp. Zoodra van een nieuwe kaars het kopje is afgebrand, steken zij de pit door hel gat van een hunner nikkelen muntstukken T gevolg moet zijn, dat de kaars nimmer afdruipt en tevens minder snel verteert. Tern. Ct. Zaterdag verhaalden we vau het stuk, van Duitsche zijde toegezonden aan den gouverneur-generaaal van België, en waarin de beste wijze werd uiteengezet, om de Vlamingen voor de overheerschers te winnen Dit was opgesteld door ie mand, die sinds jaren in België woon de en blijkbaar in opdracht vau de re geering te Berlijn veel in Vl.oamsche krin gen verkeerde. Hieruit zou kuimen worden afgeleid, dat zij zich sinds geruimen tijd met de plannen voor een inval en bezetting vau België bezig hield. Een nieuw be wijs daarvoor ziet een Reuter-telegram .uit Parijs in de ontdekking van een zwarte lijst met de namen van welbe kende Belgen Werd ons in het eerste geval de naam van den schrijver onthouden die zwarte lijst werd, meer dan een jaar geleden, opgemaakt door Karl Trimbom, den ka tholieken afgevaardigde voor Keulen, die nu deel uitmaakt v.an het burgerlijk be stuur te Brussel. Het spreekt van zelf, dat we, over niet meer gegevens beschikkend, om het ka rakter van die lijst te kunnen vaststel len, voorloopig van deze beschuldiging melding maken zonder eenige kommen taai- Tot chef van den Engelschen ge- neralen staf is sir James W,olfe Murray benoemd. Hij heeft o a. in den Boerenoorlog gediend -- Naar we in de „Köln Ztg lezen, vertoeft sir Francis Oppenheimer, de Britsche „haudelsgczant" in Duitschland, die vóór den oorlog zijn zetel te Frank fort had, op het oogenblik te Rotter- d a m, om de lading-papieren van alle in- en uitvarende schepen nauwkeurig te onderzoeken, de met de spoor aangevoer de goederen te controleeren, enz opdat geen oorlogscontrabande of wat Enge land als zoodanig beschouwt, naar Duitschland verzonden wordt. Hel eigenaardige hierbij is, dat sir Op penheimer van Duitsche afkomst is. Hij zelf werd in Frankfort geboren Van bijzondere zijde wordt aan het ,,Hbld." gemeld, dan von Moltke's aftre den als chef van den Duitsehen genera- len staf samenhangt met een verschil van meening tusschen den keizer en von Moltke Laatstgenoemde wilde dal het veld tochtsplan zich tegen Verdun zou concen- treeven, dat men daar zou doorbreken om door een Noordwaartsche beweging de Engelschen tot den terugtocht te dwin gen. De keizer daarentegen was voor het plan om Noordelijk bij Calais door te breken, en zijn gunsteling, von Falken- hayn, de waarnemende chef van den slaf. werkte dit plan uit, met het bekende re sultaat van Dixmuideu, Ieperen en de Yser. Er is op dit oogenblik slechts een veldheer, die machtig genoeg is, om niet ónder den invloed van de omgeving des keizers te slaan, en <Lat is von Hinden burg De „Temps" meldt, dat volgens in lichtingen, door het Fransche ministerie va li marine ontvangen, de Duitsche krui ser ..Friedrich Karl" einde November in -de Oostzee op een mijn verongelukt en het meerendeel van haar bemanning ver dronken is. De gepantserde kruiser ..Friedrich Karl' liad een waterverplaatsing van 9050 ton en liep 20 5 knoop - Poincaré en de ministers zijn Woens dag overeenkomstig de tevoren genomen beschikkingen te Parijs teruggekeerd. De Oostenrijksche schrijver Karl Novak schrijft in de „Vossische Zeilung" De oppasser van den luitenant heeft een naam, om als scheldwoord te ge bruiken. Pfeifendeckel!. De luitenant sohepl er dan ook een bijzonder beha gen in, z'n oppasser met diens eigen naam de huid vol te schelden, wanneer er slechts e ven «o.anleiding toe is. En die is er dikwijls wamt de luitenant is slordig 's Morgens glimmen de rijlaarzen van den officier niet mooi genoeg. Do op passer krijgt z'n scliobbeering. „Luie kerel scheldt de luitenant, ,,jij Pfeifendeckel! kun je nog niets eens behoorlijk een paar laarzen poetsen, waar ben je dan wel nuttig voorf Ik tref 't wel zóó'n Pfeifendeckel als oppasser le hebben!. Vertel me toch 's uilskuiken wal je thuis van beroep bent?!" En Pfeifendeckel plaatst zich in de militaire houding, salueert stram, ant woordt „Herr Leutmuit, melde gehorsamst. Universitatsprofessor' Het Valikaan maakt een sluit open baar, waaruit blijkt dat de bemoeiingen van den Paus om met Kerstmis een wa penstilstand tot stand te brengen, zijn mislukt door de tegenkanting vau zekere mogendheid Na wat omtrent deze aangelegenheid tot nu toe bekend werd, kan met die mogendheid niet anders dan Rusland be doeld zijn. Na gedurende eenige weken tegen slag op tegenslag van de voorwaarts ruk kende Oostenrijksch-Hougaarsche troepen te hebben ondervonden, hebben de Ser vische soldalen zich ma de bezetting van Belgrado door den vijand kuimen herstel len en schijnen ze niet onaanzienlijke overwinningen behaald te hebben. Tal v.an manschappen wei-den gevangen ge nomen, tienlallen kanonnen en machine geweren (volgens het Servische persbu reau; buitgemaakt. Uit Berlijn vernemen de bladen nu, dat de Servische regeering de Grieksche heeft verzocht, een expeditiekorps van 100.000 man naar Servië te zenden De laatste zou zich onder voorbehoud daartoe be reid hebben verklaard. i De voorwaarden, <lie eerst moeten wor den ingewilligd, omvatten- erkenning dei aanspraak van Griekenland op de stad Monastic (Macedonië), verbetering der Servisch-Grieksche grens door een Griek sche commissie en ten derde, aandrang van Servië hij de Entente mogendheden, dat deze Griekenland zullen beschermen, indien dit door Boelgarije mocht worden aangevallen In elk geval schijnt de regeering te Athene den afstand van Monastir te ver langen Men mag nu wel als zeker aanne men, dat de Britsche regeering prins Hoessein Chemal tot sultan van Egypte aangewezen heeft. Naai- men weet be hoorde dat land tot nu toe in naam tot Tur kije Het stond onder de schatplichtigheid van den sultan tc Konstantinopel, maar Engeland deelde daar oppermachtig de lakens uit, liet den khedive een schijn van macht, maar had naast hem een vertegenwoordiger staan Door de uitroeping van Hoessein tot sultan, welke waarschijnlijk deze week zal plaats hebben, zal Egypte dus geheel onafhankelijk van het ottomaansche rijk en hechter met G,root-Britt«anje verhouden worden. In de met ophef door de „Nordd Allg Zeilung" openhaar gemaakte be scheiden, in een regeeringsgeboaiw te Brussel gevonden, welke liandeldeu over besprekingen tusschen Belgen en Engel schen over de hulp van een Britsch lan dingsleger voor 't geval Duitschland Bel- gië's onzijdigheid schond, speelde de Engelsche kolonel Bemardiston de hoofd rol Deze was toen militair attaché aan het Britsche gezantschap te Brussel De toenmalige Belgische ainbassadeur bij het Duitsche hof, baron GreindI, beoordeelde hem niet gunstig. Nadien is Bemardiston tot generaal bevorderd. Als zoodanig voerde' hij de Britsche strijdmacht aan, welke in ICiau- tsjau met de Japanners samen tegen de Duilschers heeft gevochten Een Reuterbericht uit Tokio meldt, dat hij in de Japansche hoofdstad aangeko men en er met reusachtige geestdrift ontvangen is. Bij de hervatting van den handel in Wallstreel was de Beurs le New-York volgens een Reuter-telegram vandaar zeer druk bezocht. Bij de opening had een opwaartsche beweging plaats, doch de handel ver toonde geenszins zulk een levendig aan zien als op vroegere drukke dagen. De handel h.ad slechts om contant geld plaats, welke maatregel door het bestuur was genomen, teneinde de speculatie tegen te gaan. Tegen het einde was het aanzien meer levendig en v«\st Telegrammen. Hedenochtend door ons ontvangen, doch niet gebulletineerd NEDERLANDSCH STOOMSCHIP LONDEN, 14 Dec Reuter seint aan de door hem bediende bladen: Volgens een Lloydsbericht uit Leixoes is het Hollandsche stoomschip „Bogor" van Amsterdam naar Buenos-Ay res 10 mijl ten Noorden van Leixoes gestrand. Het schip is verloren. Men vreest, dat de 25 opvarenden omgekomen zijn De „Bogor" is een vrachtboot van de Rotterdamsche Lloyd, gecharterd door. dë KjOn. Holl. Lloyd.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 3