RoggeBLOEM PAARDEN-en YEULENMARKT Corsetten mm ïiïïöü ii i StandaardMoem Standaardbloem Maggi's Soepen. Dienstbode, Ingezonden Stokken. Marktberichten. Advertenties WERKVERSCHAFFING. te OOSTBURG, Veere en Vronwepolder. LEVENSMIDDELEN enz. Wederom ontvangen DE DUIF. flink Jongmensch of gehuwd Persoon, N.-H. KALVEREN Een nette Wasch gevraagd. Bekwame Meubelmakers Stoombootdienst KORTE OORLOGSBERICHTEN. Men deelt aan de N. R. C. van Duitsche zijde mede; Naai- uit Gent wordt gemeld, blijken de geruchten dal Ieperen in brand staat onwaar te zijn. Slechts eenige huizen werden ineengeschoten. De beroemde Lakenhal moet volkomen ongedeerd zijn Naar aanleiding van de verschillen de verhalen in Duitsche bladen over de zoogenaamde verrichtingen van een Duil- schcn vlieger, die bommen zou hebben geworpen op Dover en den oinlrelt van die stad, kan volgens een Reuter-bcrichl uit Londen worden medegedeeld, da t geen vijandelijke vlieger boven Engelseh grond gebied heeft gevlogen en op geen Engel- scho stad een bom is geworpen Lord Raglau, de gouverneur van het eiland Man hield onlangs en rede Daarin verhaalde hij, hoe, toen zijn zoon, die als luitenant te velde dient, ernstig gewond was gedurende denjoug- sten strijd in België, een gemeen soldaat van zijn regiment eerst handig den ge wonde verbond en daarna zeidc zullen u niet meer raken, mijnheer". Dc soldaat legde zich vervolgens, al dus vinden we in de Westminster Ga zelle" verhaald, vóór zijn gewonden of ficier neer, zoo doende zijn eigen li chaam als beveiliging slellend voor dal van zijn meerdere, wal het vijandelijk vuur aanging. De „Times' maakt een niet ge- dagleekend telegram openbaar, hetgeen behelst, dat volgens de „Petit Ga- laisien" een Fransche torpedobool Vrij dag heeft medegedeeld, dal ze bui ten Duinkerken een Duitsche duikboot tot zinken gebracht had, die haar bij Wcstcnde liau aangevallen. In dezen oorlog verloren de Duit- schers 9 kruisers, 7 lorpedobooten, of -jagers, één duikboot, (het Engelseh blad waaraan dit ontleend is, zegt; twee, maar dal is onjuist), één mijnenlegger. 2 Jca- nonneerboolen en 3 liulpkruisers. De ver liezen bij Tsing-lau zijn hier blijkbaar niet bij geleld. Van de Britsche vloot gingen 10 krui sers, 2 lcanonneerbooten en 2 duikboolen verloren. De werkzaamheid van de „Einden" is in Duitschland zoo goed bevallen, dal naar we in de „Köln. Ztglezen, de „Magdcbürgische Ztg." een oproep publi ceert ten gunste van een nationale in schrijving, om aan de marine in de plaats van (de „Emden" een anderen kruiser aan te bieden. De chef van het smaldeel Duitsche kruisers, admiraal von Spec, die de Bril sche kruisers „Good Hope" en „Mon- nouth" lol zinken wisten ie brengen, ter wijl de „Glasgow", ofschoon beschadigd, wist te ontkomen, evenals de Fngelsche hulpkruiser „Otranto", heeft langs <Lraad- loos-lelograflscnen weg uil Noord-Ame- rika de regeering in Duitschland zijn ver slag over dat gevecht doen toekomen Daar hel overigens echter bekende bij zonderheden bevat, ontleenen we er slechts aan, dat aan Duitsche zijde geen verliezen werden geleden. Hun schepen liepen slechts onbeteekenende schade op De Duitsche vlootvoogd is dan ook volstrekt niet uit het veld of .liever uil de zee geslagen. Het verluidt nl dal hij den Duitschcn kruisers „Leipzig" en „Dresden", die naar Valparaiso waven ge stoomd. heeft gelast, zich bij de „Gncise- n3u", „Scharnhorst" en „Nürnberg" te voegen, met welke bodems die overwin ning werd behaald. Ofschoon niet openbaar bekend is, •waai' de gevluchte Britsehe oorlogsvaar tuigen een toevlucht hebben gevonden, onderstelt men, dal de Engelsche admi raliteit daarvan wel op de hoogte is, maar dit opzettelijk achterhoudt, om 'len vij and geen aanwijzingen te verschaffen Het aantal verwonden is aan beide zijden ontzettend, vooral na de laatste ge vechten aan de Yser. Wij hier hooren voornamelijk van de Duitsche verliezen; onze oorlogscorrespondent was voortdu rend in staat te ervaren en te beschrijven hoe zwaar eveneens de bondgenoolen be proefd worden. Natuurlijk, dat alle hospitalen en laza retten in de buurt van het slagveld over- kropl zijn. Om aan de noodige vervoer middelen tegemoet te komen, zullen vol gens de .Temps" de gewonden spoedig per in '1 bijzonder daarvoor uitgeruste ambulance-boot naar Parijs en omstreken worden overgebracht. Een Wiolff-telegram behelst, dat ver tegenwoordigers van enkele onzijdige s La ten te Stockholm hebben beraadslaagd, over een gemeenschappelijk optreden naar aanleiding van verschillende maat regelen, door oorlogvoerende rnogend- lieden genomen welke de onzijdige han del en scheepvaart betreffen DeZweed- sche Deensche en Noorsche regeering hebben aan de vertegenwoordigers der daarvoor in aanmerking komende mo gendheden gelijk-luidende proteslnota's overhandigd. Het „Morgenbladel" vult dit telegram aan met de mededeeling dat ook N c- aerland zich tot het overhandigen van de nota's aan de betreffende staten bij de Skandinavisclie landen aangeslo ten heeft. In de eerste plaats geldt dit diplomatiek verzet dus Engeland en Frankrijk. i J In de N. R. C. lezen we, hoe in War schau twee anti-Russische bladen ver schijnen, natuurlijk zonder toestemming an den censor en in een geheime druk kerij. In hel Kaukasisch gebied hebben' de Russen Donderdag, naar hun hoofd kwartier meldt, Koerdische ruiterij ver slagen Belangrijker is evenwel, dn'. Turk- sche troepen in de Perzische provincie Azerbeidzjan een stelling hebben bezet, die tot nog toe door de Russen werd ingenomen. Naai' een „Wolff-tolegram uit Konstantinopel meedeelt, werden de lnatsten op de vlucht gedreven Aan de Perzische golf hebben de En- gelschcn troepen ontscheept op de kust van Aziatisch Turkije. Volgens dalzelfde telegram werden zij met kracht aange vallen. De Russische minister van spoorwe gen zal, naar Reuter uit Petrograd aan de N. R. C. meldt, con badtrein naar het front zenden, bestaande uil 20 rijtuigen, die gelegenheid bieden om eiken dag 2000 baden te nemen, Er re een tank-wagen bij, voor hel geval er ergens geen water mocht zijn. Uit de voorraden in den trein kunnen dc soldaten ook schoon onder goed krijgen. Voorts is er een rijtuig) voor hel drogen en ontsmetten van bo- venkleercn en een rijtuig met levens middelen. Volgens een bericht aan de Köl- nische Zeitung uit Sofia heeft Rus land aan Boelgarije nog geen Loestem- ming gevraagd om door dat land troe pen tegen Turkije te laten opruk ken Nochtans verneemt men, dat in hel verdere verloop van den oorlog ook de Balkan zal worden betrokken en waarschijnlijk aanleiding zal geven tot een Russische veldtocht door de Roe- meensche Dobroedzja heen. Een .Tapanscbe torpedobool is bij hel wegruimen van mijnen in de baai van Kinu-lsjau op een mijn gestoolen en gezonken. Bij hel uitbreken van de Europee- schc worsteling is er van ééne zijde voor den strijd niet naar den Kongo zouden gesteld, dat de daarin betrokken stalen overbrengen. Dit voorstel werd echter van de hand gewezen. Alen weet dan ook, dal de Afrikaansche inboorlingen op en kele plaatsen reeds deelgenoot werden gemaakt van de tusschen de Europeesehe mogendheden bestaande verschillen. Voor Frankrijk was dit aanleiding om te trachten dal deel van den Kongo, het geen hel in 1911 aan Duitschland afstond tegen het verkrijgen van het protectoraat over Marokko, terug te veroveren. Inderdaad wordt van ambtelijke, Fran sche zijde meegedeeld, dat dank zij de schitterende krijgsverrichtingen, geduren de meer dan een maand voortgezet, de Fransche strijdkrachten onder generaal Aymerich de Duitschers uit het grootste deel van hel gebied hebben verjaagd, dat de overeenkomst tusschen beide, rijken, in hel genoemde jaar (den 4 November) gesloten, aan de republiek had ontnomen. Belgisch Kongo heeft de wapenbroeders daarbij gesteund. Verscheiden Duitsche militairen geraakten in gevangenschap. Ook werden hun 4 mitraljeurs, een ka non en veel munitie ontnomen. BEKENDMAKINGEN. RIJKS-BELASTINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt bekend: dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzonden een door den Directeur der directe belastingen enz. te Breda, den 10 Nov. 1914, invorderbaar verklaarde kohier no 9 der personeele be kisting voor toet belastingjaar 1911, met uit- noodiging aan ieder wien zulks aangaat, bekomen kennisgeving van zijn aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinne ring tevens, dat de bezwaren, welke dien aangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden in gediend. Middelburg, den 13 November 1914. De Burgemeester voornoemd, P DUMON TAK, I. B. De burgemeester van Middelburg maakt bekend: dat bij hem ontvangen en aan- den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzonden een door den Directeur der directe belastingen enz. te Breda, den 11 November 1914, invorder baar verklaarde kohier no. 6 der belas ting op be drijf s- en andere inkomsten voor hel belastingjaar 1914—15, met uit- noodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zij nen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijlen, met her- inuering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten beslaan, binnen zes weken na lieden behooren te wor den ingediend. Middelburg,den 14 November 1914. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK, L.B. Met het oog op de aankomst van Amerikaansche (Western 2) Rogge ver zoekt het Bestuur van het Comité van Graanhandelaren te Botterdam als lasthebber van de Regeering H.H. Meelfabrikanten, die deze Rogge uitsluitend voor het maken van zullen kunnen koopen, vóór 18 dezer op te geyen welke hoeveelheid zij voor dit doel gedurende twee maanden noodig hebben. Herinnerd wordt hierbij dat de Regeering zooals uit vroegere mededeelingen bleek, niet zal voortgaan met het voor dit doel aankoopen van Rogge, doch dit verder wenscht over te laten aan de belanghebbenden zelf. ïngezonden stokken worden fa geen gevel teruggezonden. Geachte Redactie. In een dfr nos. van uw blad van gepas seerde week vond ik o. a. een berichtje over de Engelsche geïnterneerden te Gro ningen, waarin medegedeeld werd dat voor hen ruime loodsen met o. m. een ontspan ningslokaal gebouwd zullen worden. Als ik dan verder denk aan wat al gebouwd is in het vluchtelingen kamp te Hontenisse en andere plaatsen, dan komt de vraag bij mij op, zorgen onze militaire autoriteiten wel even goed voor hun manschappen Ik heb slechts het oog op enkele posten aan Walchers kust. Daar stormen en bul deren nu de ijskoude zeewinden gepaard gaande met stortbuien over het hooge duin. Op sommige van die toppen staat de schild wacht, alleen beschut door een licht primi tief door de mannen zelf gebouwd schilder huisje, dat reeds oenige keeren bewees niet bestand te zijn tegen de overweldigende windvlagen. Wordt de man na één of twee uren af gelost, dan mag hij voor eenige nren be schutting zoeken tegen kou en regen in een eveneens door de manschappen gebouwd hokje, van oude planken, afgekeurde hoofd- palen en aangespoeld hont, alleen overdekt met asfalt. Hierin is voor 24 uur de gedetacheerde kustwacht ondergebracht. Een gelegenheid om de kleeren wat te drogen is er niet, ruimte om er met z'n vijven in te' zitten is er ook niet. Een ligplaats is het eenige wat het lugnbre hok hun aanbiedt. Dat ook bier de wind niet buitengesloten is, kan iedei begrijpen, die onze Zeeuwsche kasten kent, en uit mijn schrijven opge merkt heelt, dat n i e t-vakmenschen het met primitieve hulpmiddelen in elkaar gezet hebben. Hopende dat door dit schrijven de aan dacht der legerautorit6iten hierop gevestigd moge. worden, verblijf ik. Uw dw. dr., X. HANDEL EN NIJVERHEID. Geboren THEODOOR ALBERT zoon van W. PENNOCK H. M. PENNOCK—ELZINGA. Voor de vriendelijke belangstelling op 13 dezer ontvangen betuigt haren harteljjken dank MevjVWed. J. FAK BROUWER IJ Steendijk. Ondergotoeken<fc betuigt haren vriende gken dank voor de belangstelling don 18den dezer ontvangen. Middelburg, 16 Nov. 1914. Wed. P./v. d. LEI JE— Amscbütz. NAAISTERS »Loterjj van Armenkleeding- atukben" worden verzocht zich te vervoegen met aanbeveling (Oude Kerkstraat B 83) Don derdag 3 Dec., tusBchen 10M,II1/, uur. De inschrijving voor do Werkverschaffing zal plaats hobben op Maandag en Dinsdag den 23 en 24 November, van 10 tot 12'/a en van 2 tot 4 uur. DE DIRECTEUR. op ZATERDAG 21 NOVEMBER 1914. Mosselen. Gedurende de weck van 6 tot 13 No vember werden in de haven van P h i- lippine gelost 300 ton mosselen, die door vrachtrijders uit Gent geladen en gekocht werden 5 2 franc per ton. Per schip werden naar Gent ver voord 450 Ion mosselen die verkocht werden tegen 2.25 tot 2.50 fr. per ton en naar de steden Antwerpen en Brus sel 800 zakken mosselen, die daar ver handeld werden legen 3.50 a 4.50 fr. per zak. Uzendijke 14 Nov. Ter graanmarkt van he den was de aanvoer ruim met goeden omzet by flinke prijzen. Er was veel vraag. Men be'éteedde voor.jarige tarwo f 00.00— f 00.< 0, nieuwe tarwe f 12 00—12.50, jarige rogge f 00—00, nieuwe rogge f 10.001100. jarige winfcergerst f 0.00—0.00. nieuwe win- torgerst f 12.00—12.50. nieuwe zomorgerBt f 0.— —00. haver f 11.00—11.50. paardenboonen f 8.50 —8.75, groene erwten f 10.00—11, kroonerw- ten f 11.0012.00, bruineboonen f 00,00—00.00, koolzaad f 00,00—00.00, karwoizaad f 00.00 —00,00, per 100 kilo. Rotterdam, 16 Nov. Tor veemarkt waren heden aangevoerd365 vette runderen, 113 vette kalveren, 2381 schapen en 1065 varkens. 0 nuchter kalf. De prjjzen waren voor runderen 86—70, kal veren 120—100, schapen 70—62, lammeren 00—00, varkens 6858 lichtsoort 48-50. VI a s. 2276 st. blauw 6072 s1-., 1200 Gron. 60—68 st.. 720 Holl. geel 6370 stuivers, 1420 wit 55—61 stuivers, Za den. Ljjnziad (voer) f 29.00—32.00, Koolzaad f 00- 00.00, Karwei f 16.50 16.75, Lijnzaad (zaai) f (0-00 Aardappelen, Geld. kralen f 0.— tot f 0.Zeouwscho blauwe f 2.90 tot f 3.00, Zeeuwsche bonten f 2.80 tot f 2 90, Spuische eigenh. f 2.40 tot f 2.50. Zeeuwsche eigenh f 2.25-2.40 poters f 1.70 totf 1.90, Brielsohe kralen f 2.30 tot f 2.50. Eieren. Zeeuwsche f 7 50 a t 8.Over- maasseho f9af 10. Amsterdam, 16 Nov. Op de veemarkt werden aangeveerd427 vette koeien le 82-88, 2e 76-82, 3e 70-75; 145 melk en kaltkoeien f 200f 330, vette kal veren le kwal. f 0.00f 0.00; 2e f 0.00, 3e 0,0080 nuchtere kolveren, 1218; 19 schapen '2228; 000 lammeren 0000 vaarzen 00—00; 460 vette varkens, Holland- sche le kwal. 6062, 2e en 3e 5860. Geen overz. en Geld. Zie Flakbiljettcn. Geen staangeld. Gemeentelijke Comité': voor Vluchtelingen. Te bekomen bij de Firma D. GKRÖBER Jr., Stoomdr. MIDDELBURG, oen KASBOEK, samengestold door den Heer W. KOSTEN, Accountant, ingoricht volgens opgaven van liet Provinciaal Comité. Prjjs f 1.50. AANVANG 30 NOV. e.k. Kleine deftige Belgische familie zoekt bij dettiga burgets gemeubileerde slaapkamer (2 bedden), zitkamer kunnende dienen tot keuken. Gelegenheid om zonder kosten fransch te leeren. Brieven onder no. 45 J. E. M. Bureau van dit blad. Aanbesteding VAN Door het Bestuur der Godshuizen te Middelburg op Maaudag 23 November 1914, des namiddags te 3i/a uur in een der lokalen van het Burgerweeshuis. De omschrijving der voorwaarden en de insehrijviagsbiljetten zijn verkrijg baar en monsters van boekweitmeel, erwtenj, ■Tboonen, gort en rijst le zien ten kantore van den secretaris-penningmees ter in genoemd gesticht op 17, 18, 19 en 20 November des namiddags van half twee tot half vier uur en op 23 Novem ber des namiddags van half twee tot drie uur. De inschrijvingsbiljelten moeten 23 No vember tusschen half twee en 3 uur ter zelfder plaats worden ingeleverd. J. VERKAGE, v/h. DIRK L. BROEDER. ONTVANGEN Tydens het bombardement van Antwerpen zyn van het Jacht »Nirvana", liggende op do Schelde aldaar, twee Sloepen verloren geraakt n. m. 1. een Roeiboot en Motorboot beiden van Theakhout on resp. 4.50 en 4.75 M. lang- Beide booton zyn op den kop gemerkt, aan den eenen kant een rozet met vlag der Club S. R. N. A. aan den anderen kant oen wapen (Beer met riem in de pooten). De Motor der Motorboot staat in 't midden (Fabrieksmerk Aigle"). Zy die omtrent deze booten inlich tingen kunnen verschaffen, gelieven dit te melden aan W. J. VAN DEN BOSCH, Klootinge by Goes. en, een klein partytjo FIRHA GORNs. J. REKKERS. Wie voor SNEEIl en den Zuld-Wrsl hoek van Friesland met succes adverteeren, kieze de f (27ste jaargang). Vraagt proefnummers by de UitgeverB Firma H. Brandenburg, Telefoon 15C M 9t kamen in de zaak gepast worden. Voor bet dry ven eener consumptiozaak (geen winkel) wordt gevraagd f 500 borg kunnende storten. Salaris f 10 a f 12 per week, prettige werkkring. Zondags vry. Br., letter B, bureau van dit blad. Gevraagd tegen 1 of 15 December as. een flinke P. G. Loon naar bekwaamheid. Brieven aan Mevr. v. d TOORN, 89 Fran- «jois Valontijnstraat, Den Hang- Van 14 regeii 40 cent. Met bewiji- nummer 45 cent. F. J. MURK, Lange Delft B 121, Middelburg, Pédicure. week van af Woensdag E. DANIELSE, Volderijlaagte. Te koop bij inschrijving13 OLMEN- BOOMEN, metende tot 22 Amsterd. duim billetten tot 30 Nov. 1914 ingewacht, adres REIGERSBERG, Nieuw- en St. Jooslaiid, Deftig Jongeling, Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelseh, biedt zich aan als Corres pondent, 3 jaar praktyk in bureelof als Leeraar in talen. Schrjjf: aan lettors J. H. IJ. bureau van dit blad. BelgisckcOinderwyïers(esgeii), in Middelb. of omgev. vertoev., die raad of hulp behoeven, wenden zich alsnog tot J. VAN HOUTE of G. F. MARIS te Middelburg. Voorzien van Bleek en Regenwater. Sleeperssingel P 145. gevraagd. Adres C. P. TIMMERMAN, Dam Z. Z. 94. Gevraagd voor enkele uren daags een NETTE WERKVROUW. Adres Dames DE VRIES, Korte Gortstraat 343. Ylissingen, Middelburg en Rotterdam, Uren van vertrek in November. Van Vliesingen iv Middelburg v Rotterdam Dinsdag 17 vm. 6.20, vm. 8. Woensd. 18 Donderd. 19 Vrjjdag 20 6.20] Zaterdag 21 6.20 Maandag 23 6.20 Stoomdrukkerij Firma D. KröbfiC JA M«ta*tbun-

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 4