Uarktberichlen. Ingezonden! Mededeelingen. volg. Dubbel hard is dit voor de Britten daar lord Fislier naar we meldden een dezer dagen den prins van Batlenberg als eerste1 zeelord der admiraliteit opge volgd is. Deze thans 73-jarige heer had vroeger tot stelregel: „sla hard, sla snel en sla hel eerst". Ongelukkig voor hem zijn de Duitschers hem vóór geweest. Hoe houden de bewoners van Enge land zich onder dit alles? Den laatslen tijd konden er herhaaldelijk verschijn selen van stijgende onrust nopens een inval van Duitschers en een overval, met name wat Londen aangaat, door „Zeppe lins" worden opgemerkt- De algemeen© meening is er werkelijk nog al zenuw achtig. Én deze blijkbaar niet alleen. Aan de kust werden verschansingen opge worpen. Op zich zelf zeggen deze voorzorgs maatregelen nog weinig, maar voor het publiek is het voldoende, om zijn angst gegrond le achten. Ook wordt overwo gen, hoe to handelen, als werkelijk Duil- sche soldalen er voet aan wal zetten Dat zij dit in den eersten tijd zullen beproeven we gelooven er niets van. iWel meenen we, dat menige Engelsch- man zich zal afvragen of hij achter zijn scheepskanonnen op zijn eiland wel zóó veilig zit, als de regeering h cm liefst doet gelooven. Hel bericht van gisteren omtrent den zeeslag aan de Chileensche kust moet in zoo ver gewijzigd worden, dat volgens ,,Havns"-correspondent in Santiago (Chili) Woensdag nog geen bericht van de „Good Hope" was ingekomen. De „Glasgow" was daarentegen een haven van dat laud bin nengevallen. De Engelschetroepen in Franki' ij k. In het Engelsche hoofdkwartier loeft een ..ooggetuige". Deze heschrijft de krijgsverrichtingen, voornamelijk van de Britsche soldaten Officieele beleekenis moet aan zijn onderhoudende en dikwijls leerzame verhalen blijkbaar niet worden toegekend, maar het spreekt toch van zelf, dat iemand die zoo dicht bij de bron zit en de Engelsche bladen van nieuws, voorziet, allicht beier op de hoogle is dan een willekeurig oorlogscorrespondent en dat do generale staf wel toezicht op zijn werk zal houden. D. w. z., dat die of ficieren oppassen, dat niets openhaar wordt, waar het groote publiek niets mee noodig heeft en waarvan de bekend-wor ding de operaties te velde zon kunnen, schaden. Maai- anderzijds lean dit ten gevolge hebben, dat de „ooggetuige" geen dwaasheden schrijftals andere Engel sche dagblad-medewerkers te velde bij gebrek aan stof wel eens doen. In zijn laatste relaas beschrijft hij, hoe een deel van de Engelsche troepen, die ten Oosten van Parijs lagen, verplaatst zijn naar hun tegenwoordige stelling in den N.W. hoek van Frankrijk Tusschen haakjes, men weet, dat de Duitschers een dergelijke verplaatsing hebben bewerk stelligd. Deze zijn wel is waai1 met dergelijke berichten niet zoo openhartig als de bondgenoolen, maar een Fransch blad is daar het eerst mee voor den dag geko men en later hebben oorlogscorrespon denten, die. in de betreffende streelt werkzaam waren, dat bevestigd Oolc valt hel ideu tegenstanders (natuurlijk gemakke lijk, ecu dergelijke verschuiving van troe penmassa's vast te stellen op grond van dc weleuscliap omtrent de legerkorpsen of kleinere afdeelingen, waartoe hun ge vangenen behooren. Ook uil die bron weet men dat vou Kluck, die in 't begin van den Franschen veldtocht aan den uitersten rechtervleu gel der Duitschers opereerde, zijn oude plaats is blijven innemen, terwijl het front aan de Aisne zich meer en meer naar hel Westen en Noorden uftzette. De korpsen door den kroonprins van Beieren en den hertog van Wurtemberg aange voerd, zijn van het N O. en O terrein, waar ze oorspronkelijk op Franschen bo dem optraden, naar het NoQrd-Weslcn overgeplaatst. Maar ter zake (en daarmee vatten we den draad van het Ejngelsche verhaal weer op): een dergelijke verschuiving! brachl de Japansche generaal O kot- ook tot stand gedurende den slag bij Moek- den (Mantsjoerije). Deze troepen waren echter veel min der talrijk dan de Engelsche en de afge legde afstand was ook kleiner. Boven dien gingen de Japanners alleen te voet, de Britsche soldalen ook met trein en iajito Daar de Duitsche stellingen vlak bij waren, sommige zelfs geen 90 M, van die der vijanden verwijderd, kostte liet ongemerkt terugtrekken der Engelsche troepen uil hun stellingen aan de Aisne natuurlijk veel mtoeile. Ér kon dus overf- dag niets gebeuren. De mannen in dc vuurlijn hadden een etmaal dienst eir moesten rantsoenen en drinkwater mee nemen ,want overdag Icon him niets' ge bracht worden. Zelfs de gewonden moes ten blijven liggen, tol liet donker werd. De om trekking van de troepen moes t flus geleidelijk en 's nachts geschieden. De Duitschers scholen toen maar ééns. Zij bemerkten dus ongetwijfeld niet, wat de geluiden in de vijandelijke verstex1- k in gen, die zij gchoortj, moeten hebben, betcekenden Geregeld worden trouwens in de vuurlijn troepen afgelost. Zoodra de Britsche jongens' de loop graven ontruimden, namen Franschen hun plaats bi De Engelschen moesten vervolgens de Aisne oversteken langs do geruchlmakcnde planken van hulp bruggen De geheele beweging geschied de nochtans zonder verliezen. Aan het vervolg van 't relaas1 on(- leenen we dan nog, hoe de Engelschen er enkele malen in slagen, kameraden, die bij een vorige gelegenheid door de Duitschers werden gevangen genomen, te bevrijden. Die mannen waren dooi de Duitschers goed behandeld. Ter be scherming tegen het bombardement van de Engelsche kanonnen werden ze zelfs in kelders geborgen Ook blijken de Duitschers nog wel aan hun oude aanvals-methode getrouw te blijven, n.l om de vijandelijke ver sterkingen met manschappen tc over- stroomen en in gesloten gelederen een schrikkelijke schijf te bieden aan het vuur der tegenstanders. Bij dergelijke aanvallen zongen de Duitschers de „Wacht am Rhein" Die aanvallen wer den gemakkelijk afgeslagen De Engel schen wachtten totdal de vijanden vlak bij waren. Dan opende de eerste het vuur uit geweren en maxims. De Duitschers behoorden voor het meerendeels tot onlangs samengestelde korpsen. Inderdaad bleek naar de meening van den „ooggetuige" uit de wijze, waarop hun voorwaarts rukken ge leid werd, een gebrekkige aanvoering welke door den bijna bovenmenschelij- ken moed van de soldaten niet lton worden goed gemaakt. M De toestand in Antwerpen. Het Dinsdag weer voor l\et eerst ver schenen „Handelsblad van Antwerpen" deelt mede, dat do kommrfhdantuur van hel Duitsche bezettingsleger geen censuur aan de Antwerpsche bladen oplegt. Hel blad schrijft verder „Aan onze Belgische nationale gevoelens, aan onze Irouw aan liet vaderland en onze gehechtheid aan hel vorstenhuis en aan 's lands instellin gen zullen wij onbewimpeld lucht geven zooals den Beigen past en zooals het een blad past, dat niet verschijnen zou, indien het aan die gevoelens geen lucht meer geven mocht." Het blad geeft Reuier- en Wolff-bench- ten, benevens Duitsche, Engelsche, Fran- sche en Belgische communiqué's zonder onderscheid. Ook een enkele officieele mededeeling van de Belgische rogecring uil de „Moniteur", o. a. decoraties aan officieren, worden opgenomen. Vertrek en aankomst te Antwerpen le veren, aldus verneemt de N. R. C., geen moeilijkheden op. Verbazend talrijk zijn nog steeds de ge vallen van diefstal in de stad en den, omtrek. Paarden en vee, juweelen, grut terswaren en kleeding, soms wel geboete inboedels, worden vermist, natuurlijk hoofdzakelijk uit huizen, welker bewoners nog niet zijn teruggekeerd. Blijkens een bekendmaking van het Anlwerpsche gemeentebestuur zullen op 9 November des morgens te 9 uur (tijd van den Onze-Licve-Vrouwe-toren) - men weet dat op 'l oogenblik officieel in de Scheldestad de Duitsche tijdreke ning geldt 22 jongens- en 21 meisjes scholen heropend worden. De leerlingen der verbrande scholen, worden lijdelijk elders ingedeeld. Ook vele particuliere inrichtingen van onderwijs, benevens de muziekschool le Burgerhout, zullen op dien dag herbeginnen De Anlwerpsche stedelijke muziekschool wordt vermoede lijk op 15 dezer heropend. Ook aan het onderwijzend personeel in stedelijken dienst wordt lot 9 Novem ber gelegenheid gegeven, zich voor in diensttreding aan le melden. Al wie op dien dalum zijn werkzaamheden niet zal hebben hervat, wordt onherroepelijk ont slagen. liet stadsbestuur heeft een opwekking rondgezonden tot het betalen der be.as- ling. De grootmoedige roover. Nog steeds zijn de snelle, Duitsche krui sers ..Emden" en „Karlsruhe", deze „dc Wellen van de zee, nog vrij, niettegen staande 70 oorlogsschepen van de bond genoolen op hen, en andere Duitsche oorlogsbodems jacht maken. Heel lang kan hun werkzaamheid niet meer duren. De vaartuigen moeten gebrek aan ammu nitie krijgen Uit de omstandigheid, dat de „Emden" in dc haven van Peiuing (straat van Malakka) met torpedo's een Russischcn kruiser en kleiner Fransch vaartuig in den grond boorde, werd ïveds afgeleid, dat dit gebrek zich voelbaar maakte. Wat kolen en teerkost voor de beman ning aangaat, behoeft deze zich niet on gerust te maken. De talrijke buitgemaakte koopvaarders zorgen er voor, dat deze voorraden voortdurend op peil blijven. De equipages van twaalf door de „Ilarlsruhe" naar den kelder geholpen Éngelsche handelsvaartuigen zijn le Li verpool aangekomen. Als een staal van de voortreffelijkheid der inlichtingen, waar over de Duitsche kapitein omtrent nade rende vijandelijke koopvaardijschepen be schikt, werd verhaald, dat de gezagvoer- tder van een dier laatste, de „PrutU", tot zijn verbazing werd begroet met de opmer king „u beul een dag over tijd. We had den u eerder verwacht." De Duitschers behandelden de buiten- landsche matrozen uitstekend. Bij het af scheid werden ze zelfs, naar wc in de N R. C lezen, op een met champagne be sproeid feestmaal onthaald. Zij moesten een verklaring onderteekencn dat ze in dezen oorlog niet meer tegen Diiitschlaud zouden vechten. Tvyee marine-reservisten, die dij weigerden, werden gevangen ge houden. We spraken boven van het stoute stuk door de „Emden" op de reede van Penang bestaan. Men herinnert zich, hoe gemeld werd, dat de Duitsche kruiser de bewuste schepen had welen te verschalken, door dat hel behalve dat een vierde, valsche schoorsteen was opgericht, de oorlogs- vlag van een vreemd rijk voerde. Nu was evenwel het eigenaardige, dat hel nieuws omtrent de nationaliteit, onder welker vlag de „Emden" de vijanden fopte, niet klopte. De betreffende Rus sische en Fransche telegrammen noem den als zoodanig Rusland en Japan. Deze tegeuspx-aak maakte op zich zelf hel bericht van dc buitenlandsche oor- logsvlag in 't algemeen niet waarschijn lijker Inderdaad heeft de „Morning Post" berichten uit particuliere bron ontvangen uil Liverpool, die behelzen dat dit verhaal van de vlag niet waar is. Dit maakt het geheele geval beden kelijker Reeds werd er van in de eerste plaats hierbij betrekken zijde afkeurend gewezen op de zorgeloosheid, waar mee blijkbaar de Russische en Fransche kapiteins den bodem (naai1 nien nog aannam varend onder bevriende vlag) liet naderen De Fransche torpedoboot heeft zich dapper geweerd, mam* de strijd legfta den Duitschen reus was te en- gelijk. Maar aangenomen, dat de „Emden" werkelijk op de besciu-even wijze van een andere vlag misbruik zou hebben gemaakt, dan kan dit een ongeoorloofde krijgslist schijnen. Engelsche bladen, die men tocli van zecoorlogsgebruiken op de hoogte kan. achten, denken daa.r evenwel anders over. Zoo erkende de „Times", dat de „Emden" het recht had. aldus zijn vijanden voor 't lapje te hou den, als maar bij den aanvang van den strijd de eigenlijke vlag gehescheti werd. En daar na de laatste berichten dien aangaande allerminst kan worden aan genomen, dat dit niet het geval was, heeft de gezagvoerder van de „Emden" het oorlogsrecht in geen geval over schreden. Vlaamsche humor. We hebben al eens meer voorbeelden gegeven van de wel niet rechtstreeks vijandige, maar toch onwillige houding die de bevolking van Antwerpen in het algemeen legen de Duitsche bezetting schijnt aan te nemen Onder bovenstaand opschrift biedt de N. R. C. daarvan nog een staal. Bij Antwerpen staal een Duitsche schildwacht Daar komt een man met een fiets aan De schildwacht roept hem aan, doch de fietser rijdt door. Nu wil de schildwacht hem achterna, doch het sjouwersvolk, dat in de buurt is, doet alsof het niet begrijpt wat er aan de hand is De menschen dringen rond den schildwacht om hem de vervulling van zijn plicht te bemoeilijken „Wat is er toch?" roepen ze. De schildwacht antwoordt iets van „ein Mann mil einem Rad." fiets.) „Wat"? vragen, de omstanders on- geloovig „Is er een ral?", en ze doen, alsof ze een rat op den grond gaan zoeken. „Der isl dahin gelaufen" roept de schildwacht „O, is de ral weggeloopen" en ze staken hel zoeken want de fietser is er van door KORTE OORLOGSBERICHTEN. De heer Cyriel Buysse schrijft aan het „Vaderland. Waarom toch schrijven de Neder- landsche couranten aldoor van de Lys, (niet alle Nederlandsche bladen doen dit Red, M. Ct.) waar zij bedoelen de half- Vlaamsche, half-Fransche rivier, langs welks oevers nu reeds weken lang zoo verbitterd wordt gevochten'? Dat is toch immers, en helaas! de Leie (in 't Fransch la Lys) de mooie, zachte, vreedzaam kronkelende Leiede poëtische rivier der dich ters, der schilders en der droomers, die nu door 't ruw en bruut geweld van haar boorden werden verbannen. Laten wij althans haar lieven naam bewaren en eerbiedigen. Wellicht is 't alles wat ons Vlamingen van haar nog overblijft. Dc N. R C schrijftZondag zijn 15 krijgsgevangenen burgers van Visé uit Duilschland teruggekeerd- t Waren allen bejaarde mannen De oud- slc van hen, voor wie al deze emo ties blijkbaar le veel waren, is vol gens een familielid op de terugreis overleden. Op den rug van him jas was bij al ten met witte verf geschreven: „Kricgs- gefangen Münslcrlagen" Men meldt aan de N. R. C dal Woensdagmiddag een Engelsche vlieger een bom op hun station te Brugge heeft geworpen, dat daardoor gedeel telijk zou zijn vernield. We hebben op gezag van een Duitsch geneesheer al eenigen lijd geleden gfi- meld, dal Fransche vliegers zich van pij len als wapen bedienen Thans vinden we deze mede,deeling in de „Ilöln Ztg." bevestigd. Enkele dier pijlen hebben den dood van Duitsche militairen veroorzaakt. Uit een Duitsch Iogerbericht is de aan wezigheid van Britsch-Indische troepen aan het N W front in Frankrijk of België hel eerst bekend geworden. Dat commu niqué bevatte voorts iels over de wijze, waarop dc Indiërs aau het front werden) ingedeeld. Zij vormen geen gesloten af- deebng, maai1 zijn hier en daar tusschen de Euro pees che soldaten geplaatst Thans hebben we ook een mededeeling van Engelsche zijde onder de oogen om trent de hulp van die Aziatische troepen Hel Engelsche gezantsch'ap iu den Haag bericht, dat zij onder het artillerievuur een bewonderenswaardige koelbloedig heid hebben geloond. Zij deden ook on der hevig vuur een aanval met een be zieling en een vastberadenheid, geëven- redigd aan dc schoonste tradities van hel leger. Niettegenstaande hel land ge heel verschilt van dat, waarin Indische troepen gewoon zijn te verkeeren, heb ben zij zich goed kunnen schikken. Men moet toch zoo uiterst voor zichtig zijn met het maken van gevolg trekkingen uit militaire toebereidselen op het oorlogstooneel. Bij Knocke werd graafwerk verricht. Dit bleef niet geheim Men zag daarin een bewijs, dat zelfs zoo dicht bij de Ne derlandsche grens door de Duitsche troe pen kanonnen zouden worden opge steld En daarop kon dim worden voort geborduurd Op hoe veel plaatsen zijn of waren, wil men alle berichten of ge ruchten dienaangaande gelooven, schans gravers voor de Duitschers bezig, waar uit moest worden afgeleid, dat die ver sterkingen zouden dienen voor 't geval hun troepenmacht in Frankrijk zou moe ten terug trekken. Nu brengt de correspondent van de N. R C. te Ooslburg de oplossing van dat graafwerk bij Knocke. Het geschiedde, om gesneuvelde soldaten le hegraven t Voor de ontwikkeling van het krijgsbe drijf in Polen, volstaan we lieden met naar „Telegrammen" le verwijzen Uil vergelijking blijkt, dat de bedoe ling der zinsnede in het gisteren opgeno men „Telegram", welke luidde „de over haaste terugtocht der Duitschers over den Weichsel duurt voort", was, dit de Duitsche troepen aan de overzijde (men herinnert zich, dat het bericht van Pe- trograd afkomstig was) van den Weichsel: overhaast blijven terugtrekken Een Reuter-telegram uit Toronto (Canada) meldt, dat de Indianenstam, ge naamd de zes Naties, een compagnie van 120 man met een officier heeft ge vormd, welke met hel tweede Canadee- sche hulpkorps naai1 Europa zullen ko men lot bestrijding van de Duitschers. De onafscheldeiyken. JOFFRE FRENCH Al splitst men huu namen in tweeën de beide opperbevelhebbers van de Fransche en Engelsche troepen grijpen zoo in elkaar, zijn zoo taai, dat zij zich desnoods met eikaars helft weer op de been helpen. (N. Ct.) Telegrammen. Onderstaande br richten werden heden door ons ontvangen, doch niet gebulleti- neerd. FRANSCHE LEGERBERICIITEN. PARIJS. 5 Nov Hel tcgerbericht van hedenmiddag 3 uur luidt: Op onzen linkervleugel wonnen wij eenig terrein ten Oosten van Nieuwpoort en op den rechteroever van de Yser. Gisteren hebben de Duitschers opnieuw aanvallen gedaan, die echter minder hevig waren, op een andere plaats op dc lijn van Dixmuiden lot dc Leye Dc linies der Fransch-Engelsche troe pen zijn nergens achteruitgeweken en onze troepen zijn tot liet offensief overgegaan en op verschillende punlen aanzienlijk vooruitgedrongen lil het de partement van Roye handhaafden wij ons in Quesnoy en Santerre en rukteri aanmerkelijk vooruit in de richting van Audechy. In het centrum hebben de Duitschers weer groote activiteit ge toond, vooral hun artillerie. Na een ge vecht dat den geheelen dag duurde, zijn de aanvallen echter afgeslagen. PARIJS, 6 Nov. Het legerbericht van gisterenavond II uur luidt: Er zijn geen nieuwe berichten ont vangen over de o peraties ten Noorden van de Leye Door heftige aanvallen heb ben de Franschen ten Noorden van1 Alrecht eenige loopgraven, die zij eerst verloren hadden, hernomen In de Ar- gonne nabij St. Hubert zijn alle aanval len afgeslagen DUITSCII LEGERBERICHT. BERLIJN, 5 Nov. Uil hel groote hoofd kwartier wordt gemeld Gisteren deden de Belgen, die daaroij door Engelschen en Franschen werden ondersteund vanuit Nieuwpoort een ver woeden aanval op de strook tusschen de zee en het overstroomde gebied Zij werden zonder moeite teruggeslagen Bij Ieperen, ten Z. W van Rijsscl, ten Zuiden van Berry au Bac, in de Ar- gonnc en in de Vogezen hebben wij vor deringen gemaakt Op hel Oostelijk oovlogsterreïn geen nieuws. REPRESAILLEMAATREGELEN. BERLIJN, 6 Nov. De Duitsche regee ring heeft last gegeven alle weerbare Engelschen uil het kamp Ruhleben ge vangen te nemen, omdat de Engelsche regeering niet geantwoord heeft op het verzoek om den Duitschers in Engeland de vrijheid le hergeven. VAN RUSSISCIIEN KANT. PETROGRAD, 5 Nov (Off.) Nog voort durend winnen wij terrein aan het front in Oost-Pruisen De Duitschers, die langs het geheele front terugtrekken handhaven alleen de versterkte stellingen nabij Wergbohvo aan den linkeroever van de "Weichsel Het Russische leger achtervolgt den vij and met heftige aanvallen Over de San trokken onze troepen met goeden uitslag en zetten de ver volging der Oostenrijkers voort. Van de Zwarte Zee geen nieuws. UIT O OSTE.N IS IJK S CI IE BRON. WEENEN, 5 Nov. (Off. Ook gisteren verliepen de operalies op het Noordoos telijk oorlogsterreiu weer geheel volgens onze plannen Onze troepen wierpen den vijand, die zich had versterkt op den Westelij ken oever van de San uit zijn stellingen en namen meer dan 1000 Russen gevan gen en veroverden vele machinegewe ren Ook in het dal van de Stry kou de vijand zicli tegenover ons niet hand haven. Hier maakten wij 500 krijgsge vangenen IN HET DUITSCHE LEGER. BERLIJN, 5 Nov. Bij kabinetsorder van den Duitschen keizer is een prijrf uitgeloofd voor ieder vijandelijk machine geweer dat veroverd wordt 750 Mark is vastgesteld voor dc deelnemers aan de verovering Prins Joachim Albrecht van Pruisen, zoon van den vroegeren prins-regent van Brunswijk, is op het Westelijk oorlogs tooneel gewond. EEN ENGELSCIIMAN OVER DEN STRIJD IN POLEN. LONDEN, 6 Nov. De correspondent van de „Daily Chronicle" le Pelrograd meldt aan zijn blad Het groote Duit-1 sclie leger in Polen is teruggetrokken op de Duitsche verdedigingslinie, die loopt over Kalisj en Tsentochau. Het centrum is thans gevestigd te Lask Hel Oostenrijksch-Duitsche leger ,dat van Kielce terugtrekt, wordt hevig aan gevallen tusschen Andrejef en het dorp Wloskhtoskho over een front van 20 mijlen. De Ooslcnrijksche troepen, die aan de Weichsel slaan op de plaats waav de Opatowa in deze rivier valt, hebben reeds ernstige verliezen geleden aan dooden en gevangenen In Oost-Pruisen zijn de Russen nage noeg over de geheele linie voorlgerukt. Door het bevriezen der grond hebben de Duitschers groote moeite om hun dooden begraven te krijgen In de bos- schen, waar de regens en de overstroo ming der rivieren den grond hebben Losgewoeld, zoodat de lijken bloot zijn gekomen wemelt het van wolven Zoo zeer zelfs, dat het een plaag wordt voor de bevolking, die verzocht heeft om aan de troepen last te geven op het ge dierte te schieten. ENGELAND EN TURKIJE. LONDEN, 5 Nov. Heden is een speci ale editie van het Staatsblad verschenen bevattende de forineele oorlogsverklaring aau Turkije CYPRUS GEANNEXEERD. LONDEN, 5 Nov. Off. Medegedeeld wordt dat Engeland het eilind Cyprus geannexeerd heeft. TURKIJE IN DEN STRIJD. BERIJN, 5 Nov. De Voss. Ztg ver neemt uit Sofia dat Turksche kruisers B,akoe met succes beschieten. De Turken moeten 100.000 kameelen klaar hebben staan om de woestijn van Süiaï le doorkruisen Engelsche oorlogsschepen in het Suez kanaal bereiden zich voor het kanaal te verdedigen RUSLAND EN TURKIJE. KONSTANTINOPEL, 5 Nov. Off De Russen begonnen hunne stellingen dicht bij de grens tc versterken, zij werden totaal teruggeworpen uil de streek van Karakilisa en Iechau Zooals van Russische zijde reeds ver meld is werd de slad Karali door Rus sische troepen, bezet DE HOUDING VAN PERZIE. LONDEN, 6 Nov Perzië heeft aan de groote mogendheden meegedeeld, dat het zijn neutraliteit ten strengste zal hand haven en heeft Engeland verzocht cr voor te waken, dat zijn grondgebied niet het tooneel wordt van den strijd. Oostburg, 4 Nov. Eierveiling V. P. N. Auijvobi1 1192 kipeiereD, a 8.5h, 367 eend eieren 6 per 100 stuks, 6 ganzeieren a. 8'/i cent per stuk. PftUS Ft V- in apotheken en drogisterijen. Monsters «Brochure* AtenBChao Sarphaöslr. 34. Amsterdam

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 3