idinrgsÉ (kil BIJVOEGSEL Verschillende Berichten- FEUILLETON. DE ONGEKROONDE KONING. TJlW M TAB Haandag 2 Nor. 1914, no.5258. Vermisten. Dertiende lyst. Aan het Inlichtingenbureau te Mid delburg, Lange Delft B 120, tel. 291 worden inlichtingen gevraagd omtrent de volgende personen. Zij die deze kun nen verschaffen worden verzocht hiervan aan dat bureau meedeeling te doen. Het bureau is geopend van 10—12,1 ,/a41/* en 6'/,—3'/,. De personen, achter wier naam geen plaatsnaam staat opgenomen, zijn af komstig uit Antwerpen. C. Maurice Colman, Ledeberg. Henri De Hert, Moolenveld. F. Constance Francke, Borgerhoutstr. 41. H. Roza de Hauwerevan Langeohove en drie kinderen. Maria Holemans—Verript. M. Familie Moorhamer uit Burgt, S. Familie Suya, Mecbelen. Jeaaette Steen- mans, Mechelen. T. Mile Maria van Trichtochat, rue WillemB bjj Mnas of rue Hospitaal 6 te Boom. V. JTrans van Djjck, Meuleveld. Mme v. d' BoBsohe met dochter, St. Antelincks. Van den Abeolo, onderpastoor te Nazareth op Hasselt bp Gent. Mme Velghe met 9 kinderen te Geerderdsborgen- Mme Marie van Hulst en kinderB, Hulpe bjj Brussel. Mme Mathilde 'Vetmees—Dombrecht. W. Joseph WintersNeveletein, Leopolds- plein, Lier. Leopold "Wouters—Stobbaert, Leiamestraat. De Hongersnood in België. Het stoomschip Coblenz, dat Zaterdag nacht te Rotterdam uit Londen is aange komen bracht voor de Belgen 3476 zakken tarwe, 3856 zakken rijst, 1883 zakken erwten en 342 zakken boonen mede. Met de lossing daarvan in do stoombooten Telegraaf V, Telegraaf VIII en Mark en Dintel IX werd onmiddellijk een begin gemaakt. En omdat de nood in Brussel zoo hoog gestegen is, is den ganschen nacht en ook Zondag met Bterke ploegen'doorgewerkt, zoodat voor de avond viel, de heele lading reeds in deze stoombooten op weg was naar Brussel. Alles is geadresseerd aan het gezantschap van de Vereenigde Staten van Amerika te Brussel. Dit gezantschap zal, in overleg met het daar gevestigde comité van de American Commission for Relief in Belgium, voor de uitdeeling zorg dragen. De tweede en derde bezending levensmid delen voor de.Belgen werden Zondagavond nit Londen te Rotterdam verwacht met de Nederlandsehe stoomschepen Iris en Mars. De Mars brengt 1000 ton gerat mede. Een onderzeeër in het net. De stoomtrawler YM. 87 Pauadero uit IJmuiden, lag Vrijdagavond omtrent half- negen te visschen toen opeens het vaartuig als het ware achteruitgetrokken werd. De bemanning begreep maar niet wat daarvan de oorzaak kon zijn, doch een oogenblik later zag men een vaartuig boven water Roman van PAUL OSKAR HQCKER. naar het Duitsch. Nadruk verboden. 22) „Behalve Mademoiselle Hackelte is er nog1 een jonge Duitscher om onderwijs le geven aan Mary Het is een zekere dr. Franz Hillern uit Göitingen Deze jonge man heeft zijn studie in de philologie in Duitschtand een half jaar afgebroken om zijn zuster gezelschap te houden, die hier tandarts is en heel veel te doen heeft. Hij wil wat te doen hebben en geeft eenige privaatlessen die een be kend professor hemt bezorgd heeft. Dokter Hillern heeft een goede positie, en heeft geld verdienen niet direct noo-' dig; daarom heeft hij een vrij hoog hono rarium geëischt en ook gekregen. Hij is op en top een gentleman. Je zou te ver geefs den veel bespotten, Duitsehen huis- leeraar der spotbladen in hem zoeken. Zijn zelfbewust optreden is van het be gin af aan zijn geluk geweest. „En gros slachters op aandeelen", noemt hij deze soort geldmakers Hij zegt: het is geen wonder dal in Amerika de vrouw re geert en de man haai' blindelings ge hoorzamen moet, want voor den man be*- staat er geen geestesarbeid' meer van het oogenblik af aan dat hij bij* zijn vader in dfe zaak komt. Geld, geld is hier alles. komen, dat later een onderzeeboot bleek te zijn. Vermoedelijk is dus die onderzeeër in de netten van de „Panadero" verward ge- Taakt. De sobipper vond bet toen raadzaam de netten te kappen, maar terwijl inen daar mede bezig was, probeerde de schipper nog iets aan de onderzeeboot toe te roepen, waarop men geen antwoord kreeg. Tijdens het wegvaren zag men nog een vuurpijl af steken. Men durfde echter niet meer terug kee- ren uit vrees beschoten te worden, zoodat men thans nog in het onzekere verkeert omtrent de nationaliteit van deze onderzee boot en de reden van het afsteken der vuur pijlen. Het schip kwam Zaterdag met verlies van het heele vischtuig te IJmuiden terug. KERKNIEUWS. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den lieer P. K. Boone, is Zaterdag tot lid van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. te G ol ij nsp la at ge kozen de heer 0. Prinse. Wegens het niet aannemen zijner her benoeming tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. gemeente te Goes is, in de plaats van den beer A. L. van Melle nu gekozen de heer K. Brants. (De Z.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden J. H. Gunning E.Bz., Schoonreword. Aangenomen naar Nes en Wierum J. Kramer, MolkwerumTen Boer J. C. van Erkel, cand. Leidennaar Maastricht J. ten Bruggencate, Terwolde. Christ. Geref. Kerk, Beroepente Kampen J. Janssen, Utrecht. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Donderdag a. b. dus weer een gang naar de Concertzaal. De „Vereeniging voor Instrumentale Muziek" verbreekt ook voor Middelburg de periode van het niet- uitgaan, die in andere steden van ons land reeds lang voorbij is (getuige de adverten ties van schouwburgen en concerten in de Hollandsche bladen) maar die hier het publiek bijna aan bet concertbezoek zou ontwennen. Men kent bet programma uit de adver tentie, een aantrekkelijke serie nummers voor orkest, afgewisseld door nummers van den bekenden violist Bram Eldering (niet Frans, zooals eerst een drukfout meldde.) Het concert vangt blijkens nadere ken nisgeving te acht uur aan. Mag men de „Nuova Antologia" Nieuwe "Bloemlezing) gelooven, dan is in Russisch raidden-Azië een tot nn toe volslagen onbekend metaal gevonden. Het is week, donker gekleurd en tamelijk zwaar. Bij het scheikundig onderzoek werden zeer opmerkelijke eigenschappen aan die nieuwe delfstof ontdekt. Kunst en oorlog. De Fransck-gezinde Zwitser, Jacques Dal- croze, bad, naar men weet, in Dnitschland te Hellerau een soort school gesticht, waar naar zijn bekende metbode de leerlingen in de rythinische gymnastiek en waarschijnlijk ook in andere vakken onderricht ontvingen. Maar Dalcroze die bij onze Oosterburen veel tegemoetkoming voor de verwezenlijking van zijn plannen vond, heeft bet onlangs bij ben verbruid. Evenals de Zwitsersche schilder1 Hodler, die evenmin over de waardeering zijner kunst in het keizerrijk had te klagen, onderteekende Dalcroze een protest tegen de beschieting van Reims' kathedraal, waarin de Duitschers beschuldigd werden, daartoe zonder dwingende noodzaak overgegaan te zijn. Dat hebben de beide kunstenaars zwaar moeten boeten. Schilderijen van Hodler Geld is een God, geld voert de heer schappij in dit land. En wie het bezit is de ongekroonde koning. Men heeft «onzen ouden adel zijn trots op de lange keten van voorouders verweten. Geld- trots stelt hier dat alles in de schaduw. Deze Croesussen en in de eerste- plaats de dames beschouwen zich zelf als we zens van een liooger maaksel. Een klein voorbeeld Op Nieuwjaarsdag gaven de "Walkers een soirée musicale Een pa«ir gevierde kunstenaars die op dat oogenblik in Amerika optraden, waren tegen enor me honoraria geëngageerd. Ilc verheugde mij er op hen te hooren, te zien en te spreken en ik had mijn waaier mei auto- grafiën al klaar gelegd, Allan haalde met een trotsch lachje de schouders op toen ik daarvan sprak. „Artisten tellen toch niet mee, ze hoorden niet tot den eersten stand. Zij moesten langs de dienstboden trap komen en gaan." „Je wordt zeker al ongeduldig, lieve Ati. En. toch moet ik je wel aanloonen hoe mijn stemming zich ontwikkeld heeft, hoe de bodem werd voorbereid waarop de be sluiten groeiden. „Ik ben na Nieuwjaar meermalen bij doctor Hillern's zusier geweest. Ten eer ste om mijn tanden te laten nazien. En ten tweede om die uitstekende vrouw terug te zien. Stel je voor: een onge trouwde \virouw van veertig jaar, een wei nig gezet, het figuur van een kleine Duitsche griffiersvrouw, en daarhij een gebogen lorgnet op den neus. Schei uit' hoor ik je ontsteld uitroepen "Wat een volmaakt monster' Maar ik zeg je Ati; na de twee eerste ontmoetingen ben I werden nit verschillende musea enz. van Dnitschland verwijderd, niettegenstaande hij later uiteenzette, niet heel het Dnitsehe volk te hebben willen beleeüigen. Ook Dalcroze heeft bij hen afgedaan. Naar we in de >Köln. Ztg." lezen, zal zijn stichting Helle rau voortaan niet meer onder zijn leiding, op geheel anderen en wel Duitsehen grond slag worden gevestigd. ONDERWIJS. Tot onderwijzer aan de Christ school te Holten (Overijsel) is benoemd de heer F. Goote te Vlissingen. In de Zaterdag gehouden vergadering der af'deeling WestelijkSchouwen van het N. O. G. is besloten uit de kas i 25— te storten bij het Nationaal SteunComité. 2[F,Benoemd tot onderwijzeres aan de bijzondere (neutrale) school van het Ned. Herv. Weeshuis te Steenbergen mej. A. Ratelband te Haarlem en dit in de vacature ontstaan door het op verzoek eervol ver leende ontslag aan mej. Van der Kuijl van Bergen op Zoom. Benoemd tot tijd. onderwijzeres a/d openb. school de Anna Jacobapolder (St. Philipsl.) Mej. Joba. Quakkelaar te St. Maartensdijk. Herhalingsonderwijs. B. en W. van Krabbend ij ke trach ten het herhalingsonderwijs meer vruchten te doen afwerpen, door ia een circulaire aan de ouders van schoolgaande kinderen de aandacht op het belang van dit onderwijs te vestigen, met bijvoeging van een nieuw leerplan van het hoofd der school. Getracht is dit onderwijs zobveel mogelijk dienstbaar te maken aan da praktijk aan 't gezin. B. en W. stellen zich voor een bibliotheek aan dezen herhalingscursus te verbinden er worden bij geringe tegemoetkoming der leerlingen zelf, enkele reisjes in uitzicht gesteld. Voor de meisjes wordt het hand- werkonderwijs geheel op de praktijk van het leven gericht (o. a. door het leeren naaien op de naaiöischine), wordt het on derwijs in gezondheidsleer ook dienstbaar gemaakt aan een bespreking van de voe dingswaarde der verschillende producten en wordt onder het rekenen ook begrepen het eenvoudige huishond-boekhouden. BUITENLAND. DE OORLOG. Onder Duitsch bewind. De schrikkelijke slag aan de Yser neemt alle gedachten in beslag, vooral van ons, Zeeuwen, die betrekkelijk zoo dicht bij de plaats, waar dat treurspel wordt afgespeeld, leven. Te Vlissingen was gistermiddag weer duidelijk de roffel van het geschutvuur te hooren Onophou delijk rommelde het in de verte. Onwille- keurig zochten de oogen de plaats, waai de Engelsche schepen moesten liggen. En die drang naar het leeren kennen van meer bijzonderheden in verband met de gevechten scheen vervuld te worden. Ge stadig schoot langs de kim een duidelijk onderscheidbare lichtstreep, die als dooi de schoten veroorzaakt werd verklaard Als een zware schaduw hangt die da gen durende worsteling, van de Duit- scliers, om de Yser over te komen, van de bondgenooten om dit te verhinderen, over den toestand in het bezette deel van België. Zaterdagmiddag ongeveer vier uur vloog aldus verneemt de N. R. C. uit Vlissingen, een vliegmachine niet ver van onze grens boven Belgisch gebied. Ze wierp bommen en werd door een „Taube" achtervolgd. Beide machines zetten koers in Zuid- Westelijke richting. Korten tijd later werden niet minder dan vijf vliegtoestel len waargenomen. je overwonnen Elisabeth Hillern was achttien jaar geleden haar verloofde, een jongen scheikundige, nagereisd Die had in Göttingen de een of andere dwaas heid gedaan, waarom hij volgens d,e Duit sche wet strafbaar was. Hij nam de vlucht. Elisabeth onderhield hem van haar moederlijk erfdeel, totdat alles op was, werd tengevolge daarvan kwa de vrienden met haar vader, kwam daar na met het allerlaatste geld dat zij had ofvei-gehouden den Oceaan over en vond haar gewezen verl. hier al lang getrouwd. Mooi is zij ook als jong tmeis- je nooit geweest, dal geeft ze zelf toe, ze lacht nu zelfs over haar -verliefde waanzinnigheid van vroeger. Maar stel je haai- toestand voor toen zij hier aan wal kwam. Zij heeft jaren beleefd, dat zij honger moest lijden, jaren, waarvan de beschrijving mij deed huiveren. En toch heeft zij door haar krachtigen be- wonderenswaardigen, fermen wil haar lot bedwongen „En Elisabeth Hillern is de onschuldi ge oorzaak geworden, dat ik kwade vrienden geworden ben met Allan Wal ker Een overdreven gevoel van oprecht heid heeft mij eens de dwaasheid doen begaan van mijn bezoeken bij doctor Hillern's zuster te vertellen. Het eene woord lokte het andere uit, de aan matiging waarmee hel meisje betaalden vrouwenarbeid afkeurt makte mij weer eens warm. Juist kwam doctor Hillern zelf -binnen om een zijner interessante voordrachten over geschiedenis voor ons te houden. En er was ten eenen male geen gelegenheid of geen mogelijkheid Inmiddels blijft het in Vlaanderen nog steeds versterkingen voor de Duitschers in de richting ven Zeebrugge en waar schijnlijk verder Zuidwaarts stroomen. Dat overigens vele Belgische solda ten, die om de een of andere reden zich niet hij het Belgische leger voe gen, verkiezen, zich naar Nederland te begeven boven in het door de Duit schers bezette, grootste gedeelte van België te blijven blijkt uit het bericht van de N R. C., dat Zaterdag verscheiden Belgische soldalen te Vlissingen aankwa men, die eenigen lijd geleden uit Ant- werpsche ziekenhuizen ontslagen waren, doch zich niet bij den Duitsdien bevel hebber verkozen te melden. Zij waren niet in uniform. Een correspondent van hetzelfde blad, die o a. de streeks van Assche bezocht, schrijft, - dat behalve het ontelbaar aan tal doode kransen, dat op graven van Belgische en Duitsche soldaten wijst, ook bij verschillende lijken glasscherven over de dunne aardlaag werden gespreid, om de honden te beletten, de lijken te ontgraven. Uit Sluis vernam hel Rollerdamscbe blad, dat aan de Belgische kust werd gevochten lusschen Middelkerke en Wesl- ende, dus Z. W. waarts van Oostende In de zeeplaatsen hebben de Duitschers den toegang tol den zeedijk waarschijn lijk verboden om te verhinderen, dat er seinen met Engelsche schepen wor den gewisseld. Deze correspondent, die o. s te voet van Brugge naar Oosten de ging, kreeg den indruk, dat de Duit schers blijkbaar hevige aanvallen ver wachtten uit hel Noorden. Die indruk werd versterkt door de omstandigheid, dat de dorpen lusschen de Nederland- sche grens en Brugge, waar vóór eft- kele dagen nog geen Duitschers waren te zien, op het oogenblik, dat de dag bladmede werker daardoor kwam, vrij sterk bezet waren. We hebben iets vermeld van den op roep, door de Belgische regeering in het te Havre verschijnende Staatsblad tol alle Belgen in het buitenland gericht, om zich als vrijwilliger bij het Belgische leger aan te sluiten. Aan datzelfde stuk kan ontleend worden ,hoe de Belgische regeering die gastvrije landen bedankt, waar de openbare besturen zoowel als de bevolking te hunnen opzichte een goedaardigheid hebben aan den dag gelegd i \an welke die natie de dankbaarste her innering zal bewaren. Tevens blijkt uit dat stuk dat onge- i huwde Belgen van 18 lol 30 jaar, welke aan den oproep vóór 15 November geen gehoor zullen schenken, bij bevel zullen kunnen worden opgevorderd oor bel ver richten van militairen arbeid, krachtens een wet van 14 April 1887. Het stuk is ondevteekend <ioor alle leden van den ministerraad. Een der Belgische medewerkers van de N. R. C. teekent hierbij aan, dat deze oproep te laat komt, al juicht hij het verschijnen daarvan alsnog toe. Hel be trekkelijk geringe succes, dat de Bel gische troepen tegen de Duitschers heb ben behaald, ondanks de onweerspreke lijke onverschrokkenheid der Belgische soldalen ,\vijt hij aan gebrek aan officie ren en gebrek aan uilrustingmiddelen Een ander correspondent van het zelfde blad schrijft, dat aan hel Brus- selsche postkantoor voor vier postzegels van 3, 5, 10 en 20 pfennig (herschapen door overdruk in zegels van 3, 5, 10 en 25 centiemen) slechts 43 centiemen be taald behoefden te worden. In een Ant- werpschen boekwinkel kosten die één frank, d. w. z. 25 pet. meer dau in Den Haag. Ook was in Brussel het postverkeer volstrekt niet onbeperkt toegelaten Aan de buitenzij van hel kantoor stonden de namen te lezen van de plaatsen, waar heen men brieven kon verzenden. I-Iel waren er slechts zes of zeven en daar onder was geen enkele stad in 't bui tenland. Van andere zijde verneemt de om de gemoederen tol bedaren te bren gen. Allan maakte allerlei tegenwerpin gen toen doctor Hillern begonnen was, zij bracht onzen twist in verband met het onderwerp, dat door hem werd besproken. En toen gaf ik hem ver klaring. Hij had een alleraardigste ma nier om Allan af te schepen. Tegen over de werkers s lelde hij de genol- menschen den op geestelijk gebied werkzamen mensch tegenover den ma terieel genietende. Allan zag doods bleek, Mary vuurrood, Mademoiselle Haehette en ik straalden van genot Niemand zat meer op zijn stoel. Nu stonden alle vijf Voortdurend wou Allan hem in de rede vallen maar hij liet haar niet aan het woord komen Hij speelde de eene troef na de andere uit. En toen ging hij lachend weg, als overwinnaar Allan was zoo opge wonden en boos als ik haar nog nooit gezien had En toen mijnheer Wal ker er bij kwam voer ze tegen mij uit: ik liad hem gesteund! „Ik weet niet precies meer hoe hel verloop van die opgewonden scène was, wat ik eigenlijk bewijzen wilde en waarom ik het deed, ilc zie mij zelf alleen nog in het geel-zijden bou doir van Allan staan, warm, tril lend van opgewondenheid, in extase en ik hoor mij zelf nog de zaak be pleiten der on vermogen den. Ik liet mij meesleepen hun alles, ja alles van onze armoede le vertellen. Maar dacht AUan dat ik daarom in zak en asch zal9 De hemel beware mij! Met mijn ver stand, mijn energie en mijn eerlijken;, N. R C. daarentegen, dat men op het oogenblik van Brussel uit naai' alle plaat sen in de 'door Duitschers bezette stre ken kan schrijven, doch dat de brieven niet thuis worden bezorgd; de geadres seerden moeten ze aan de postkantoren komen afhalen Ook hel telegrafisch ver keer is hersteld. Men kan echter niet te- lefoneeren. Op het postkantoor zitten Duitsche soldaten achter de loketten. Oorlogsh umor. lu de loopgraven aan de Aisne heb ben de tegenover elkaar gelegerde vij anden zich hun spotlust door de droeve oorlogsfeiten niet laten bederven, De „Temps" verneemt, hoe de Duit schers op een goeden dag een paard) naar de Fransche linies dreven, dat aan zijn nek een kaart had haugen, waarop geschreven stond: „goeden dag Fran- schen. Weten de Fransclien, dat Rus land is verslagen over het geheele front, dal Antwerpen is gevallen enz, Soms bevinden de loopgraven der ver schillende partijen zich dan ook op nauwelijks 30 M. van elkander. Vandaar, dat de vijandelijke militairen wel on derling spotternijen wisselen en zóó zin gen, dat de tegenpartij daarmee kan in stemmen. Zoo vertelt de „Suisse", een te Genève verschijnend blad, dat de Duitschers ook eens een bok naar de Fransche vuurlijn hadden gedreven om naar den welstand der Franschen te vragen, zooals op een meegedragen stuk papier te lezen stond. Het dier had veel moeite de Fransclien te bereiken vanwege hel prikkeldraad, maar eindelijk gelukte dit toch. De bok wenschte echter volstrekt niet, het ant woord naar de Duitschers terug te brengen, Ongetwijfeld was bet een Fran sche bok! Een correspondent van de ,,Köln. Ztg." vertelt de volgende aardige geschiedenis en staat voor de waarheid daarvan in. De chef van een Duitsche compagnie in de loopgraven herdacht zijn verjaar dag. Daarvan hadden manschappen uit die compagnie den vijand verwittigd en hem voorgesteld, dat men dezen dag zou vieren, door onderling geen schoten te wisselen De Franschen gingen daar op in en hielden woord. De Duitsche kapitein had een preltigen verjaardag en eerst na het einde daarvan te midder nacht, kraakte de eerste vijandelijke groet naar de overzijde. Den geheelen dag had links en rechts van de plek, waar die compagnie lag, levendig vuur geknald. In 't midden daarvan was 't evenwel rustig. DE STRIJD OP HET WESTELIJK FRONT. (Van onzen oorlogscorrespondent). (Nadruk verboden.) In W'c&l-Vlaander en. Hoogstaede-Calais, 25 Oct. Sinds ik den 21sten de Fransch-Bely gische grenzen verliet, is de toestand ja, hoe moet ik 'l aanduiden verher. rigd in alle opzichten en toch ook vrijwel ongewijzigd gebleven Ik ben er teruggekeerd en ontmoette nog omvang rijker gewonden tronsporten, werd op gehouden door nog aanzieulijker troe- penaanvoer en verontrust door even he rig kanongedonder. Alleen de vluchte lingenstroom is sterk verminderd, daar hel oorlogsveld is gelaten aan de strijd denden en stervenden Op hel geluid af te oordeelen. woedt de strijd oog in dezelfde streek, voor al legen de glooiing van het ongeveer 40 tot 50 meter hooge heuvelland aan, dat zich Noord-Oostelijk van Roesselaere en Kortrijk uitstrekt, terwijl de helle jglo.ed boven het Yser-gebied tussehen, Nieuwpoort en Dixmuidcn mij gister avond verzekerde, dat ook daar ver woed werd gekampt Arm Wesl-Vlaanderen met zijn vrucht- vasten wil Elisabeth Hillern tot voor beeld te nemen, zou ik er wel wepr boven op komen 's Asonds moest ik natuurlijk laten zeggen, dat ik ziek was. In deu nacht pakte ik mijn koffer en den volgen den morgen, nadat ik een telefonisch gesprek had gehad met Elisabeth Hil lern nam ik afscheid van de familie. Allan was volkomen correct maar ijskoud Mary zag ik niet meer. Mijn heer "Walker liet mij op zijn kamer roepen. (Het is de kamer waarin do in Parijs zoo uitstekend nagemaakte en voor echt betaalde schilderstukken hangen van Tintoretto. Böuilin en' Segantini Hij rekende zich verplicht mij ihetreisgfejia aan te bieden Een o.ogcnw blik dacht ik: trotsch zijn' Maar ik nam het toch aan Hij wilde mij animeeren nog twee dagen le blijven daar er dan een betere boot ging (de Duitsche- zijn noch altijd de beste!) maai' ik bedankte en antwoordde dat ik voor de eerstvolgende dagen de gastvrij heid reeds had ingeroepen van Juf frouw Hillern. Een knecht bracht mijn bagage op een rijtuig. Medemoisellc Hachette gaf mij schreiend mijn liand- taschje aan, omhelsde mij bij de tocht deur en kuste mij links en rechts op de wangen Toen zat ik met nog eenigsziiis knikkende knieën in hel rij tuig en reed mijn nieuwe leven tege moet. (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 5