Verschillende Berichten. Ingezonden Mededeelingen. BUITENLAND. Ingezonden Stokken. -militair gezag van die bevoegdheid ge bruikt maakt e n maatregelen dienaan gaande treft, de bekendmaking dier maatregelen niet alleen niet verboden kan zijn, doch deze juist bekend ge maakt moeten worden, opdat het pu bliek daarmede rekening kunne houde; O dat nu juist de maatregel, dooi den militairen Commandant te S. v. G. ge nomen daargelaten de vraag, of deze daartoe bevoegd was, hetgeen in casu onverschillig is en ook niet ter onzer beoordeeling staat is eene zoodanige maatregel en den volke moest worden beleend gemaakt en nu gemeld art. 18 niet alleen verbiedt het bekendmaken van opmerkingen betreffenden militai re maatregelen, doch ook van b e r i ch- ten dienaangaande; O derhalve, dat, wanneer men on der militaire maatregelen zoude willen verslaan alle maatregelen, door het mi litair gezag genomen, het zelfs aan be klaagde verboden zoude zijn geweest in de Crt. mededeeling te doen van het feil, dal te S. v. G brievenj en ande re. poststukken, welke niet voorzien waren van duidelijk geschreven naam en adres van den afzender, niet wer den verzonden hetgeen vrijwel absurd zoude mogen worden genoemd en vol maak! strijdig met het gezond versland, nu de maatregel er eene was, welker bekendheid aan het publiek volstrekt noodzakelijk was en welke dan ook door genoemden commandant blijkens zijne kennisgeving bekendgemaakt is; O. dat mitsdien het den beklaagde ten laste gelegde en bewezen feit geen strafbaar feit oplevert en beklaagde te dien aanzien van alle rechtsvervolging moei worden ontslagen. Ar rond.-Recht bank te Z ierikzee. Gisteren (Dinsdag) deed bovengenoem de rechtbank uitspraak in de volgende zaken to diefstal inzake J L K„ 12 jaar te Zierikzee, werd bevolen dat hij aan zijn vader zal worden teruggegeven, zonder toepassing van eenige straf; 2o. mishandeling: C A R, 25 jaar, landbouwer, eu M. van V26 jaar, veehandelaar, beiden te Oud-Vossemeer, ieder tol f30 boete, subs. 30 dagen hechtenis 3o. het plegen van ontucht met min derjarige mannelijke personen: A. G,, 21 'jaar, timmermansknecht, wonende te Noordgouwe, tot een maand gevangenis straf. LANDBOUW. Maandaga/ond is te 's Gravenpolder het tweede cursusjaar van den landbouw- wintercursus aldaar begonpen met 6 van de 12 ingeschreven deelnemers. Het onderwijs wordt gegeven door de heeren Poldermans en Blok. Het Hand. verneemt, dat de heer Lovink, directeur van Landbouw in Nederlandscb- Indiö, voornemeus is in December a. s., het tijdstip dat hij drie jaren zijn ambt zal hebben vervuld, met verlof naar Nederland; over te komen. In de bioscopen te Botterdam is yan overheidswege verboden het vertoonen van films, die op krijgsverrichtingen betrekking hebben, alsmede die, welke portretten ver toonen van vorsten, vaü oorlogvoerende machten. (Maasb.) Te Haarlemmermeer is Maandagavond •een apparaat voor autogene-lassing gespron gen, waardoor twee ulannen gedood zijn. De vrachtrijder J. S moest zulk een apparaat vervoeren naar een der forten. Hij.meende een defect to bemerken nan het toestel en riep daarom de hulp in van Hedde K. en Jan B. De laatste had de onvoorzichtigheid Zij las staande de weinige hartelijke re gels van Gwendoline en drong er toen op aan, aan tafel te gaan. De gong had reeds tweemaal het signaal gege ven. Op de wandeling naar de eetzaal trachtte ieder nog een woordje uit Gwendoline's briefje te lezen. Hoe kwam hel meisje er bij? Had zij het geld dat zij niet gebruikt had dan niet aan Mr Walker terug moeten geven? Met gloei ende gezichten kwamen zij aan tafel. Honderd mark honderd mark'. Wat kon men daar al niet yoor koopen! Beate had den brief voor Ingrid tus schen de vingers betast Het voelde warempel aan, of er ook iets tusschen het dunne papier zat. Wat voor dwaas heden zou Ingrid er mee uithalen! Ze kocht misschien voor twintig mark pra lines. Wat wil zeggen twee pond liet zij morgen dadelijk voor zichzelf van Sarotti komen Haunsheinz droomde van een flinke klomp klei en echte boet- seerhoutjes om eens een boetseerwerk te probeeren. Mel Gwendoline had hij dikwijls voor de Andante" gestaan en de schoonheid \*an de ernstige gestalte bewonderd- Als hem ooit in zijn leven zooiets gelukte! Börries trok aan zijn kleine snorretje Hij dacht over zoo iets als een heimelijk bezoek in burgerkleeren aan het theater Metropol. Aan tafel werd natuurlijk over niets anders gesproken dan over het sprookjes een lucifer te ontsteken, waardoor het ap paraat ontplofte en S. en K. het hoofd ver brijzelde. B. en het zoontje van S. werden bewusteloos en de hand van B. werd ver brijzeld. Dinsdagmiddag had te Katwijk aan den Bijn een botsing plaats bij den Noord- wijkerweg tus9chen de electriscbe tram, die om 12 uur uit Leiden vertrekt en een •munitiewagen van het 15e Regiment Infan terie. De bestuurder had gewaarschuwd, maar bij de bocht van den weg scheen noch de tram, noch de munitiewagen te houden te zijn. Do beide voertuigen botsten tegen elkaar op. Gelukkig geraakten noch paarden, noch berijder onder den tram, alleen de wagen werd totaal vernield en ook de elec triscbe beliep voor ernstige beschadiging. De munitiewagen was geladen met patronen, die gelukkig niet ootplotten. De materieels scbade is vrij groot. OP EEN MIJN De te lJmuiden binnengekomen stoom trawler Olono rapporteert dat *de Vlaar- dingsche motorlogger „Maria Christina", schipper J. van der Hoeven, VI. 110, reederij Jacob Goudappel Jz te Vlaar- dingen, op 40 mijlen ten Noorden van lJmuiden gezonken is, vermoedelijk ten gevolge van het slooten opeen mijn De bemanning kon niet gered wor den. hy koortsachtige ziekteninfluenza, D longcaiarrho, typhus enz. gebruikt men voor het diëet veelvuldig eu gaarne «Kufeke», wjjl het licht verteerbaar is, het door de koorts verzwakte lichaam versterkt en door zjjn gehalte aan minerale stoffen ook den eetlust opwekt. Voor koortslijders is e^n lichte,1 koele cKufeke»-dr.ink een ware woldaad. De velerlei manieren, waarop het mogeljjk is, dit voedingspraeparaat aan te wenden, kan mon het best loeren konnon uit het «Knfeke* kookboek, dat in apotheken en bjj drogisten kosteloos te verkrijgen is. Analytisch Kamerverslag Zij die zich nog willen abonneeren op het zg. Analytisch verslag der zittin gen van de Tweede Kamer gelieve zich spoedig op te geven. De abonnementsprijs op dat verslag bedraagt f 1. Wij stellen echter voor onze abonnees de gelegenheid open zich op dat kort verslag te abonneeren tegen een prijs van zestig cent voor het ge- heele zittingsjaar. Aan hen, die zich daartoe bij ons op geven, wordt het verslag direct uit Den Haag toegezonden. Te Middelburg bijv. wordt bet in den morgen van den vol genden dag thuis bezorgd. Spoedige aangifte met toezending van hel verschuldigde bedrag, is zeer ge- wenseht. Men geve duidelijk naam en adres op DE ADMINISTRATIE De „Middelburgsche Courant" wordt 'savonds te zes uren in Goes bezorgd. Dagelijks worden, tegen f 1.25 per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P A. H. PIETERMAN. In Leuven. Een correspondent van de N. R. C die zwerftochten over het oorlogsterrein maakt, is ook nog eens in Leuven we zen kijken Hel gemeentebestuur is daar weer in eere hersteld en de Belgische politie agenten zwaaien er weer de scepter, terwijl -ook de handel herleeft. Bij de in- heeinsche bevolking bestaat er zelfs een neiging, om zich met de Duitsche sol--, daten te verbroederen. De eerste is boos, dat zoo vele meer gegoede landgenoolen achtige geluk dat Gwendoline ten deel ge vallen was. Zij gunden het haar allen, ze ker. Maar dit eene kon tante Eddy toch niet ontveinzen als het lot Beate ten deel gevallen was die zou daar ginds toch heel wat meer opgang gemaakt hebben dan het Gwendoline ooit zou gelukken Gwendoline was een best land maar veel te bescheiden, te kiesch, te sen timenteel Trouwens, dat bewezen haar brieven ook. Toen zij eindelijk heel alleen waren en in de hall op de leeren divan hadden plaats genomen die tusschen het harmo nium en de trap stond en bij het leven van den graaf geinige was geweest van menige kolossale bowl, konden ze rustig lezen. Beate las hier en -daar een passage Voor Gwendoline had den brief met lange lusschenpoozen geschreven Het gedeelte dat handelde over de reis lot Cherbourg sloeg Beate eerst over De kennismaking met mr. Walker interes seerde haar veel meer Tante Eddy wou graag den gelieelen brief in zijn vollen sa menhang lezen Het schrift van Gwendo line was haar een gruwel; daarom moest Haunslieinz hem voorlezen Haunsheinz las stootend. Op een paar plaatsen h-ad hij al zijn cadettentrots noo- dig om zich te beheerschen want de tra nen kwamen hem in de oogen, zoo zeer ontroerden hem enkele opmerkingen van zijn zuster ......Toen ik het hospitaal verliet had ik nog twee vrije uren voor mij. Mevrouw rustig in Nederland en Engeland blij ven toeven Als ieder op zijn post bleef en naar vermogen trachtte de nood te lenigen, zou deze niet zoo groote afme tingen aannemen. Maar juist de gezeten burgers, als de Leuvensche professoren, verlaten liever de stad, uit vrees, als gijzelaars te worden, gearresteerd. Ook was de dagbladmedewerker aan het station, waar naai" men zich herin nert hel eerste bedrijf speelde van het drama, dat met de verwoesting van Leu- ven's voornaamste wijk eindigde. Wij achten wat de laatste zinsnede betreft, de onderstelling, dat de Duitsche com mandant, die in '1 volgende sprekend wordl ingevoerd, den nieuwsgierigen buitenlander iets op de mouw spelde, lang niet onaannemelijk. „Nu vertelt ons de commandant', al dus de N. R. C „hoe niet alleen de telegra fische verbinding tusschen Leuven en Antwerpen reeds hersteld is, maar dat de treinen zelfs vier dagen na de be zetting reeds weer liepen, en ontzaglijke voorraden ammunitie en.. andere din gen naai' Antwerpen vervoerden. Wij spreken het vermoeden -uit, dal hij onderzeebooten in secties bedoelt. „Na tuurlijk zegt hij, hebben we er al on derzeeërs heengebracht, die in secties in 6 dagen gemonteerd kunnen worden-, maa rdal is niet het mooiste." En hjij lacht, dal hij schudt. Wij staan eenigs- zins dom-verhaasd le kijken. Wat dan wel? Ilij verkneukelt zich van de pret, „Hebt u wel eens van caissons ge hoord, die op den bodem van de zee gezet worden, en waarin de bemanning door middel van een ladder afdaalt? Samengeperste luchthoudt hel water eruit, en van uil zoo n torentje onder water Iaat zich een torpedo veel beter lanceeren dan vanuit een onderzeeboot. Als wij de kust eenmaal hebben, wordt een landing der Engelschen absoluut .onmogelijk. En wc hebben nog an dere dingen. U begrijpt nie. Ik heb al te veel gezegd. Maai" laat Engeland maar oppassen!" 4 In Gent. Een verslaggever van „Hel Volk' die een locht door België maakte, vertelt van zijn bezoek aan Gent het volgende, na eersl verslag te hebben gegeven van een onderhoud met den socialistischen sche- pén Anseele. Wij gingen de stad weer in en richtten onze schreden allereerst naar de Vrijdag markt, waar de trotsche gebouwen staan van de socialistische Icoóperatie „Vooruit". Koffiehuis en magazijnen waren geopend en wij spraken er tal van mannen, idie lei dende futilities bekleeden in partij en vak beweging. Wij vernamen van ben, dal de koöpe- ratie geregeld voort blijft werken. AL haar bedrijven worden gaande gehouden. Al leen hel restaurant in het nieuwe feest paleis is gesloten, omdat Duitsche solda ten er een al te hoogen toon aansloegen Da'l gaf <len arbeiders aanstoot en om moeilijkheden te voorkomen heeft men de zaak stop gezet. Er komen in de ge bouwen veel Duitsche partijgenoolen, valc- vereenigingsmannen eu koöperators in uniform, liet geweer aan den schouder een kijkje nemen. De Genlsche arbeiders kunnen er echter niet toe komen hen vriendelijk le ontvangen Spreek ons niet van uw Duitsche so- ciaaL-deuiokratie, zeggen zij, gij hebt onze broeders, hun onschuldige vrouwen eu kinderen doodgeschoten en ons land vcr- uiel-d. Wij reiken u de liand niet De Duitschers spreken dan van het Russische gevaar, den Engelschen kon- k'inenlie-nijd en de noodzakelijkheid om aan hel militair bevel te gehoorzamen. Maar dat brengt in Je stemming geen verandeiirg Want de Belgen antwoor den, dal het daarvoor niet noodig was om België te vertrappen In de magazijnen der koöperalie zijn vootloopig voldoende kruidenierswaren vrorhanden Hel meel is echter schaars. Er was nog voor 3 weken genoeg, maar dan was bet ook uit. Men hooptech- von Rigalskv wachtte mij om vijf uur in Neu Köln Ik zou daar logeeren Zij wilde mij aen volgenden morgen naar hel Lehr- ter-shtion brengen. Ik zag vreeseiijk op legen dien laatslen avond in Berlijn. Nu ik in de behagelijke kajuit aan de schrijf tafel zit, overal bloemen, lachen flirten, vroolijke menschen, want hel is een prachtige oag, de boot vaart volkomen kalm, water en lucht zijn. staal-blauw en de muziek speelt op het promenadedek nu komt alles wat ik opfdien afseheids- dag gedaan heb mij waauzirfnig voor Maar loen het was $e dag van de openbare verlcooping van Onzen inboedel. Ze zou om vier uur plaalS hebben in de Schönhauserstraat door den deurwaar der Lehmann III Ik kon er niets aan doenik moest er heen In liet borstzakje dat ik yan Haunsheinz gekregen had'zaten negen honderd-markbiljelten, en in mijn portemonnaie vier goudstukjes dn nog vrij wat zilvergeld. Ik voelde mij zoo rijk en zoo echt harpagonaclitig in hetbe- wustzijn: nu ben je in staat dit en dal te redden en uil je nu al die duizend herin neringen aan het huishouden van je or ders, aan onze kindsheid, aan onze jeugd in handen van vreemdelingen overgeven en geen enkel stuk redden? En toen sprong ik ook al bij de eerste halte op een tram, die naar N O. reed Toen hui zen, winkels, voorbijgangers en de men schen in de tram langzamerhand van phvsionomie veranderden, werd het mij wel een beetje akelig te moede. Maar om- ter, d*«t het gemeentebestuur raad zal weien te verschaffen. Er is in. de stad veel werkloosheid en dus v-,el armoede. De texliel-fabri- kanlen pogen hun fabrieken gaande te heuden Maar dal wordt steeds moeilij ker. De goederen stapelen zich, bij ge brek aai- uitvoer op Veel fabrieken slaan slop, andere werken gedurende de halve week, een enkele fabrikant geeR aan zijn werklooze arbeiders een ondersteuning. Ook in andere vakken ziet het er zwart uit. De vakvereenigingen gaan voort met het doen van uitkeering aan de werlt- loozen en het gemeentefonds blijft toe slag geven. De georganiseerdeu krijgen zoo tezamen 6 franken per week. Voorts wordt van gemeentewege iederen dag een krachtige vleeschsoep met brood uit gedeeld. -Huishuur wordl uiet betaald, evenmin als belasting. De stad tracht door nieuwen-haven-aanleg den werkloo- zen aan een stuk brood le helpen. Sinds het uitbreken van den oorlog is aan loon uitbetaald 181 4-10 franks, aan voedsel voor- de armen 200.000 franks. Vervolgens deelt hij mee dat alle orga- nisatierleiders vol lof waren over het werk van Anseele. Van wat buiten Gent voorviel wisten zij dan ook niets, maar dan ook letterlijk niets. Alle- verbinding met de buitenwe reld was verbroken, Geen post, geen telegraaf, geen telefoon.' Dat Antwerpen gevallen was, hadden zij vernomen, maar van de vlucht der Antwerpenaren naar, Holland was hen nog niets ter oore ge komen. De meedeelingen daarover hoor den zij met. open mond aan. POLSMOFFEN VOOR DE MILITAIREN. Het is ons gebleken dat het door ons onlangs gepubliceerd „recept" voor pols moffen voor de militairen heel velen de breinaelden ter hand heeft doen nemen. En ook dat anderen het graag zouden vil len doen, maar dat ze het recept vergaten uil te knippen. We nemen het daarom nog eens op, en merken er bij op dat de vermelde malen berekend zijn voor polsmoffen van fijne zuivere wol, waardoor groote rekbaarheid wordl verkregen. Bij gebruik van minder rekbare wol of sajet zal men goed doen de wijdtematen wal grooter te nemen. Voor de polsmoffen zet men 60—64 steken op, rekwijdte 13— 13Vg c.M. Men breidt 2 reent 2 averecht 19 c.M. lang in de rondte daarna 4i/a tot 5 c.M (al naar gelang men los of stijf breit)*in heen en Leruggaande toeren, dan opnieuw 4 c.M. in de rondte, waarna men af kant. De ope ning, die blijft, is om den duim door te steken. Men raapt deze lussen op en breidt hierop 21/2 c.M. voor den duim We kunnen de verzekering geven dat polsmoffen, volgens dit recept gebreid, proefondervindelijk volkomen voldeden, en dat ze de soldalen zéér welkom zullen zijn in de komende koude dagen. Ingezonden stukken worden ln geen (evsi bsruggoaonden. EEN VERSTANDIGE RAAI» AAN EN OVEIl DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN. Mijnheer de redacteur! Onder bovenslaand opschrift schrijft T. H. S. in het Vrijzinnig Weekblad van Zeeland van 24 October een artikel, dat m. i. niet zonder protest mag blijven. AI is hel zeker een goede gewoonte om een artikel, waarmede men het niet eens is te bestrijden in het blad, waai-iu hel verscheen, (meen ik om1 twee redenen 111 dit geval daarvan te moeien afstappen en de gastvrijheid van uw blad te moeten inroepen. Ten eerste omdat het volgend nummer van genoemd blad eersl 7 No vember verschijnt en ten tweede, omdat een spoedige bestrijding van het artikel mij gewenscht voorkomt keeren wilde ik toch niet weer Zoo kwam ik dan eindelijk aan het verkoop huis. Ik had mij een groot gebouw voor gesteld maar het was een leegstaande werkplaats in een achterhuis, men moest twee binnenplaatsen over. En in de werk plaats en overal waar plaats was, was alles opgestapeld als bij een verhuizing Twintig, dertig mensehen ongeveer ston den daar tusschen in, een paaf walgelijke uitdragers, een paar handwerkslieden, een paar burgervrouwen, een paar leeg- loopers, een omnibus-koelsier met zijn meisje. Ik schaamde mij vreeseiijk Tn een donker hoekje achter de piano die open stond alsof er op gespeeld moest worden, ston»! ik zoo stil als een muisje. Eerst hadden een paar mannen voor aan de tafel (Papa's schrijftafel) naar mij ge keken en met elkaar gefluisterd Nu be gon de verlcooping echter en niemand be kommerde zich meer om mij. De eerste toewijzingen volgden. Er was geen animo bij. Precies zooals tante Eddy gezegd had de uitdragers hadden een overeenkomst en deden elkaar geen concurrentie aan Ik had nu nog maai* één gedachte; hoe kom ik er ongemerkt weer uit? De zeven pas tot aan de deur vond ik vreeseiijk Want natuurlijk begrepen al len wie ik was Plotseling komt een zwart klein ventje in een vette jas naar mij toe. „Dame als u iets van die dingen heb ben wilt, een souvenir of zoo iets. zeg»het dan maar aan mij, ik zal het' wel voor u koopen. U hoeft maar te zeggen zoo en S. schrijft een heele beschouwing over de wenschelijkheiid van |de spoedige terug keer der vlucnlelingen naar België, ook in hun eigen belang. Hierover wilde ik ech ter niet met hem van gedachten wisselen, maai" alleen over den maatregel dien hij wilt toegepast zien om dat lerugkeeren te bevorderen. Welke deze maatregel zou zijn, als S. zijn zin krijgt, blijkt uil hel volgende deel van het artikel, dat hier woordelijk volgt: „Wat kunnen wij, Nederlanders, doen om de Belgen weer aan België terug te geven, met volledige erkenning van hunne bezwaren? Blijven, vooral nu de winter voor de deur slaat, is onmogelijk; een zachte drang is gewenscht. Daarom moet aan gratis voeding en huisvesting een termijn worden gesteld zeg bijv. den len November. Laten alle comité's in den lande, die zich het lot der "Belgi sche! .vluchtelingen hebben aangetrokken, bekend maken. le. dal dc openbare ge bouwen vóór den len November ontruimd moeten zijn; 2e. dat de comite's met 1 N'ov zullen ophouden gratis voedsel en onderdak te verstrekken; 3e. de koorden der beurs steeds nauwer toehalen, om pp 1 November hun taak als geëindigd te beschouwen; elkeen van buiten, die dan nog aanwezig is, valt terug onder de gewone wet voor vreemdelingen. Gedu rende deze dagen kan men door aan plakking, door overreding" en bespreking den armen zwervers duidelijk maken, dal het om hun bestwil gaat; doch zijn zij terug, dan willen wij, Nederlanders, hun en hun land nog verder helpen, want er zal veel Le doen zijn, waarbij goede buurt- en vriendschap, met daadwerkelijke hulp veel vermogen; maar dit kan niet zoolang de toestand blijft gelijk zij is. Eerst zichzelf helpen en de beste hulp die wij bieden kunnen, is, een termijn le stellen Later zullen ze ons juist voor deze hulp het meest dankbaar zijn. Het kost meer moeite het gezond verstand dan het medelijden le laten spreken, doch: Genezing is beter dan verpleging!" S. maakt zich hier wel aan een groote legeusLelling schuldig. Hij spreekt over zacli-te drang en een paar regels ver der beveelt hij een uilhongeringsproces aan als middel om de Belgen naar hun land terug te zenden, ik ben overtuigd in den geest van bijna hel gehcele Ne- derlandsche volk te handelen, als ik le gen dit laatste een krachtig protest doe hooren, Zeker, ook ik voel, dal er onder de vluchtelingen zijn, die wellicht in hun land en voor hun land nuttig :werk kunnen verrichten, en ook geef ik gaar ne tóe, dat het hier houden van duizen- de groote moeilijkheden en kosten met zich brengt; maar daartegenover zou ik de volgende vragen willen stellen aan S waar moeten zij, die in België geen werk kunnen vinden van leven moeten de jonge vrouwen en meisjes worden bloot ge steld aan uiet nader te noemen hande lingen, waarvan tal van gevallen bekend zijn? Dreigt er geen gevaar voor vele plaatsen, om eene herhaling le krijgen van. hetgeen achter ons ligt, als de Duit schers mochten worden teruggeslagen? Zeker, zachte drang op hen, voor wie geen of weinig bezwaren beslaan terug te keeren, is niet af te keuren, maai" hoe S. hel op zich durft te nemen, de toepas sing van de vreemdelingenwet, waar door juist de armen getroffen zullen wor den, aan te bevelen, en dat nog wel binnen zoo n korten tijd, is mij onbegrij pelijk. Laat onze regeering hel vervoer van vluchtelingen naar Engeland en Frankrijk zoo mogelijk bevorderen; laat men zoo lang er nog hier vertoeven, op finanlieele hulp van beide genoemde landen blijven aandringen; maar laat men zich onthou den van maatregelen, die onze goede naam, welke in de laats Le weken zoo heeft gewonnen, voor altijd een blijvend nadeel zouden bezorgen U, mijnheer de redacteur, dankend voor de' verleende plaiatst-uiinte, J. D. Middelburg, 27.1.0.' 14 zoo hoog wil ik gaan. U kan het gerust aan mij overlaten, ik heb verstand van mijn vak. U betaalt mij een kleinigheid voor de moeite, dat is alles B v. tien procent, dame. Nu, waarom draait u u om Daar is toch niets aan?" Ik moest steeds naar de „Andante" van Gomansky kijken, die naast de piano op een zuil stond Als ik den moed gehad had tot den man te zeggen; „koop dat voor mijl" Maar 51» kon mijn mond niet open doen De man bleef aandringen Ik geloof dat hij ein delijk tol vijf procent afsloeg. Was het toeval of kou hij de richting van mijn oogen volgen, op eens vroeg hij of ik „het slandbeeld" hebben wou. Het „standbeeld" zei hij, hij meende het mar meren beeld. Het was voor drie honderd mark ingezet. Maar er kon meer gebo den worden. Mocht hij tot vierhonderd mark gaan? Ik stond met de handen tegen de borst gedrukt. liet bankpapier in hel leeren taschje vim Haunsheinz knetterde tegen den rand van mijn cor set Vier bankbiljetten. Neen, op zooveel had ik niet gerekend (Wordt vervolgd). Stoomdrukkerij Firma D. G. Kröber Jfii Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 6