PEBECO En dan neemt de bevolking in het zie kenhuis nog dagelijks toe. Dcor hel Belgische coraiteit voor Bel gische vluchtelingen te Axel is het volgende telegram gezonden aan H. M. de Koningin De duizende Belgische vluchtelingen, zoo hartelijk door den burgemeester en de Axelsche bevolking ontvangen, bie den allereerbiedigst hunnen innigen dank aan Hare Majesteit de Koningin voor het gast vrijste land der wereld. In eeuwigheid zal uwe Majesteit en uw liefdadig volk geroemd worden. De voorzitter van het comiteit, ALPH. MARINES. Af en toe worden te Axel eenige wagens proviand aangevoerd voor deBel- gisclie vluchtelingen. Aan de Z.-VI a am se he gr ent, De burgemeester van IJzendijke maakt bekend dat jioor hem het navolgende schrijven is. verzonden aan den Duit- schen Militairen Commandant te Eecloo. „In mijne gemeente gelegen aan de „grens verblijven vele vluchtelingen uit „Eecloo, die zeer gaarne naar him woon- plaats zouden terugkeeren, indien zij er „van de verzekering hadden dat hen „geen leed zal geschieden en de mannen „niet ten dienste van het leger zullen „gebruikt worden „Zij wcnschen als, rustige Burgers aan „het werk te gaan. „Ik hoop dat U de welwillendheid „zult willen hebben om aan den bren- „ger van dezen brief uw antwoord te „willen mede geven De burgemeester van IJzendijke, J. XEETESON. Het navolgende antwoord is door hem ontvangen. Aan den Heer Burgemeester der Gemeenle IJzendijke, (Holland). „Zeer welwillend teruggezonden met „hel bericht dat dezerzijds, zooal^ be- „reids uit de bekendmaking van den „Heer Generaal-Gouverneur blijkt de ge vluchte bevolking bij terugkeer naar „haar werk niet de minste moei lijk h e d e n zal hebben. ..Die zich niet verzet tegen de Duit- „sche Overheid en geencrlei vijandelijke „handelingen tegen onze troepen verrich- „ten, zal integendeel op iedere wijze „beschermd worden. De Overste Veld-Arlillerie Reg. 41 WAUMDISKI. Te IJzendijke begint de stroom van vluchtelingen af te zakken en zoe ken de menschen hunne verlaten haard steden weer Waren er in de eerste dagen een 1600 behoeftigen te spijzi gen, tlians is dal aantal geslonken tol 130 k 110. Een massa hoofdbrekens heefl het natuurlijk gekost om al die men- schen onder dak te brengen. Geen schuur of pakhuis is dan ook onbezet gebleven, om dan nog maar niel le spreken, van de houderden die bij de particulieren een ligplaats vonden Zoo wel binnen als buiten, het was al vol. Maar van noodgedwongen buitenslapen hebben we toch niet gehoord Met goe den wil en veel schikken kwamen de menschen binnen. En nu gaan ze weer heen, al zijn er nog hij wie de vrees te groot blijft om zich te wagen over de „schreef" Wc gelooven niet, dd we overdrijven mei te zeggen, dat de vorige week onze plaats 3000 bewoners meer lelde Van ziektegevallen hebben we niet ge hoord Tol nu toe is er een kind gebo ren, terwijl er in de bewaarschool een gewonde Belgisch soldaat wordt ver pleegd, die een tijdlang met een kogel in den voet geloopen heeft Dal projec tiel is mei goed gevolg verwijderd. Men schrijft ons uil Oostburg: Het aantal vluchtelingen is nog niet' afgenomen, integendeel komen er hoe langer hoe meer bij zoodat weldra geen I enkele boerenschuur meer een plaatsje ojnbezel zal hebben Een eigenaardig verschijnsel is, dal in sommige bladen maar geschreven wordt over de vluch telingen te' Sluis en Aardenburg, maar dat de meer binnenwaarts gelegen plaat sen er de meeste moeite mede hebben. Die correspondent moest ook eens een kijkje nemen te Breskens en te Oost burg en dan zich o. m. wenden lot hen, die zich mei de zorg voor de vreemde lingen belasten. Van het station Breda zijn gisteren 1900 vluchtelingen met beslemming naar Antwerpen vertrokken. 500 maak ten gebruik van vrijbiljetlen De aldaar vertoevende bewoners van Mechelen zijn bijna allen gisteren naar hun stad teruggekeerd Hel steuncomité te Zundert heeft de bedeeling van voeding aan de Belgische vluchtelingen gestaakt, zoodat het mee- rendeel der aïlgewekeneu, meer dan 3000 in getal, met allerlei middelen van vervoer over de grens troJikcn en naai' hun haardsteden zijn terugge keerd.De Iramdienst van de grens naar Antwerpen is nog niet hervat. N. R C In het militair hospitaal te Breda zijn thans 5 gekwetste Belgische solda len opgenomen. Hun namen zijn F Basleleus, le bat. le comp. 10e linie reg. inf.; A. Leere- nier, le reg. karibiniers 6e bat L Rou- fasSe, 9e reg linie inf. 2e bat L. J. E. van den Jenght, 5e reg. linie inf. 2e bat; J. Lemmens, 2e reg karibiniers 3e bat ile comp N. R. C. Uit verschillende plaatsen komen be richten, die er op wijzen, dat honder den vluchtelingen naar him land terug keeren In verhouding met de duizen den die nog niet den moed daartoe hebben, is hun aantal echter gering. Ook vertrekken nog dagelijks Belgi sche families naar Engeland. bit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Gisteravond werden de bewoners van onze stad en van de omgeving opgeschrikt door een zwaar dreunenden slag. Dergelijke slagen werden ook hedenmorgen gehoord. Naar sommigen meenen zijn zij het gevolg van het met dynamiet opruimen van het wrak van de „Tysla", volgens anderen zijn het kanonschoten. De autoriteiten konden ons daarover niet inlichten. Gisteren is door de politie alhier ter beschikking van den burgemeester van Terneuzen gesteld W. E. T. v. P., die ver klaard had zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van t' 200. Heden werd de man weder naar hier gebracht en voor den officier van justitie geleid. Door de rijkspolitie uit Hulst is gisteren hier aangebracht zekere V., die als ver dacht van het plegen van onzedelijke han delingen in België in voorarrest heeft ge zeten, hij is met de beide reeds vroeger aangebrachte Belgen heden naar het kamp te Boxtel overgebracht. Heden morgen werd door de politie uit Krabbendijke wederom een ontslagen Bel gisch gevangene, zekere A. A. V., die nog een jaar gevangenisstraf van de drie waar toe hij veroordeeld werd moet ondergaan, naar hier gebracht. Uit Zuid-Beveland. De afdeeling van den Raad van State voor da geschillen van bestuur be handelde gisteren het beroep van Ph. van den Klooster te Wemeldinge tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 30 December 1913, waarbij aan adressant vergunning tot het bouwen van eene woning op den Nieuwendijk, beoosten het kanaal door Zuid-Beveland is geweigerd op grond dat de Nieuwendijk, beoosten het kanaal door Zuid-Beveland is geweigerd op grond dat de Nieuwedijk is een eerste binnendijk en bij het bezwijken van den zeedijk het buitenwater zon moeten beeren en in verband daarmede bet stichten van gebouwen daarop niet kan worden toegelaten. De hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat ver- eenigde zich met het gevoelen van Ged. Staten en sloot zich aan bij den Ingenieur van den Rijkswaterstaat, waarnemende den dienst in het arrondissement Goes, die van oordeel is, dat belanghebbende op andere wijze een gebouw kan stichten op een plaats welke hem niet op grond van overwegingen van waterstaatkundigen aard kan worden ontzegd. Bij den Raad vaD State was nog ingekomen van het waterschap »de Breede watering bewesten Ierseke" eene memorie tot bestrijding van het beroep. De Koninklijke keslissing volgt later. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D Te Sas van Gent werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag in de oude suikerfabriek een 18-jarige jongen uit Oosfc- Eecloo bij het smeren der machines door een machinedeel gevat en tegen de muur zoodanig gedrukt, dat hij spoedig daarna overleed. Het lijk zal te Sas van Gent wor den begraven. Uit Zeeuwseh-Vlaanderen W. D. Woensdagmiddag .werden te Aarden burg geïnterneerd twee Duitsche infante risten, die bij patrouilleloopen over de Nederlandsche grens gekomen waren. Zij werden door de grenswacht te Eede ontwa pend en naar Aardenburg overgebracht, vanwaar zij ter interneering opgezonden zullen worden. LAATSTE BERICHTE1. UIT VLISSINGEN. Gisteravond en vanmorgen vroeg werd bier zwaar kanongebulder vernomen. De slagen waren zoo hettig, dat de ramen rin kelden. In den loop van den morgen werd het nog voortdurend gehoord, doch meer verwijderd. Van don lichter «Tristan», die vanmorgen vertrokken is naar Antwe pen, sprong in de sluiskom een groot gedeelte van de opvarenden aan wal. Eerst werd zulks belet door militairen, doch later werden de lieien vrijgelaten hun in handelen. DE VLUCHTELINGEN. De stoomboot Telegraaf heeft Woensdag een stroom van vluchtelingen naar Ant werpen teruggebracht. Naar schatting vertrokken er ruim 400 van Hansweert. De passageprijs is goed koop 1.50 Ie klasse en 0.80 He. Mor gen wordt een nog grooter vervoer ver wacht. Toch kan men 't nog niet opmer ken op een cijfer van 'zeker 8 k 9000 men schen. De bedeeling van Engelsche spijzen was vandaag bizonder druk bezocht. Van de 124 vluchtelingen die zich te Stavenisse de laatste dagen bevinden, zijn er than9 7 vertrokken, terwijl mins tens nog 19 andere zich gereedhouden om met de eerste gelegenheid de beste naar hun vaderland terug te keeren. SCHEPEN VOOR GENT. Het Duitsch consulaat te Neuzen is gemachtigd alle schepen, die naar Gent willen opvaren met lading, doorvaart- biljettcn uit te reiken en vrijen terug keer uit België toe le zeggen. DE VLUCHTELINGEN IN ONS L AND. Omtrent den aanvang van de terug keer van Belgische vluchtelingen uit het Zuiden des lands zijn bij het departe ment van binnenlandsche zaken zeer be vredigende berichten ingekomen. In ver band hiermee wordt vernomen, dat in de eerst volgende dagen maatregelen van regeeringswege te wachten zijn, om zooveel mogelijk ook het Noorden en het Oosten des lands van Belgische vluchtelingen te ontlasten. ONVOORZICHTIG! Te Draaibr ug sprong hedenmorgen een le Sluis vertoevend vluchteling op de in beweging zijnde tram met het ge volg, dal hij er onder viel en geheel vermorzeld werd. Ilij laat een vrouw en kinderen na, die ook te Sluis ver blijven. Belgische Inbrekers. Uit België gevluchte gevangenen hebben te 's Hertogenbosch ingebroken in een goud en zilverwinkel en daar voor een belangrijk bedrag ontvreemd. UIT AMSTERDAM. De directie van de Java-China-Japanlijn deelt omtrent het vermissen van de Tjimalie (zie hieronder) mede dat het lang niet zeker is dat de stoomer vergaan is. Het is niet onmogelijk, dat bet schip een andere haven heelt opgezocht en niet kon vertrekken wegens den rook. De Koemai van de Pnkefvaarfc is uitge varen om de Tjimalie te zoeken. Alhier zal vanaf morgen een Fransch dagblad voor de uitgewekenen verschijnen, dat »l'Ecbo Beige" zal heeten. Vijf Antwerp- sche journalisten, de beeren Gustave Jaspers, Charles Benard, Charles Harpiet, Gustave Pólaert en Emile Paiparé zullen de redactie op zich nemen. Het Uitvoerverbod van Aardappelen. Uit Eindhoven wordt gemeld, dat tenge volge van het uitvoerverbod van aardap pelen in Gennep sinds Zaterdag een menigte wagons met aardappelen staan opgehoopt, die alle voor Duitschland bestemd waren. Door de landbouwers uit Schijndel en Dungen, die anders een grooten uitvoer handel in aardappelen drijven, wordt aan de regeering geadresseerd om deze ladingen, waarvoor contracten waren afgesloten, alsnog door te laten. Lotlslco. Omtrent de besprekingen tusscheu den directeur van Lotisico en den proc.-generaal bij het Gerechtshof te '9 Gravenhage zijn nu gepubliceerd de Memorie van genoemden directeur en een antwoord daarop namens de regeering. In die Memorie wordt het standpunt van Lotisico uiteengezet, benevens eeu uitweg, aangegeven voor de polishouders. Daarop werd 28 Sept. door den proc. generaal geantwoord dat de bemoeiing van den minister van justitie de strekking bad te bevorderen dat Lotisico uit eigen beweging de conversie ongedaan zou maken; aan het vöórstel van den directeur ligt echter, vol gens de meening van den minister juist de handhaving der conversie ten grondslag. Een oordeel over het voorstel spreekt de regeering niet uit. Dat moet aan den straf rechter worden overgelaten. De minister blijft zich echter voorbehouden te overwe gen of zijnerzijds stappen tegen Lotisico behooren te worden gedaan. Lotisico zelf deelt thans mee dat zij al vorens verdere uitvoering aan de conversie der polissen te geven, een rechterlijke be slissing in hoogste instantie wenscht af te wachten, welke beslissing zij zal bespoedigen. Een Geweldige Brand op Borneo. BATAVIA 21 Oct. Een geweldige brand woedt op de Westkust van Borneo. Dichte rookwolken beletten de scheepvaart tussehen Java pn Singapore. Het stoomschip Tjimchi van de Java— ChinaJapnnlijn is waar schijnlijk tengevolge daarvan verongelukt. DE OORLOG. DE SLAG IN IIET WESTEN. LONDEN, 22 Oct. Het persbureau deelt inee, dat de Duitschers in den slag bij Nieuwpoorl aanzienlijke verliezen le den. Het Belgische leger bewees groote diensten door de stellingen manmoedig te verdedigen. Vier dagen lang hielden de Belgen in de loopgraven stand over een linie van 30 K M. Met groote hard nekkigheid streden zij tegenover de ver woede aanvallen der Duitschers en her haaldelijk deden zij met succes tegen aanvallen. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 22 Oct. Hel legerbericht van gisteravond 11 uur meldt: Een hevige slag heeft gisteren plaats gehad op den Westelijken vleugel van het oorlogslerrein in Beljfiê en Frankrijk. Overal hielden de bondgenooten stand. Op den linkervleugel wprd heden hard nekkig gevochten tussehen Niéuwpoort en la Bassée, met de fronten Nieuwpoorl Yperen en Menain—Warnelon—la Bas sée Volgens de laatste berichten hand haafden de bondgenooten zich over de geheele linie DORPEN VERWOEST. LONDEN, 22 Oct. In den loop van den hevigen strijd, (d ie in :de afgeloopen week in de omstreken \an Rijssel heeft gewoed zijn tal van dorpen door het artillerievuur in puin geschoten. Vele menschen zijn daarbij omgekomen, BRUGGE EN GENT. SLUIS, 22 Oct. Men hoort hier op het oogenblik zwaar kanongebulder. De gewonden die uil Brugge naar Gent zouden worden getransporteerd zijn we der in Brugge teruggebracht, waaruit men opmaakt, dat het gerucht dat de spoorlijn vernield is, juist is. Ookhoorf men uit die richting kanongebulder, dat duidelijk van het kanonvuur uit het Zuid-Westen is te onderscheiden, zoo dat men. vermoedt, dat zich daar troe pen der verbondenen bevinden. ENGELSCH SCHIP IN DEN GROND GEBOORD. CRISTIANIA, 21 Oct. Uit Stavanger wordt gemeld, dat een Duitsche onder zeeër het Engelsche stoomschip „Glitze" nabij de Noorsche kust in den grond heeft geboord. De bemanning werd gered. Hel schip behoorde thuis te Leith. GEVOLGEN VAN DEN OORLOG. LONDEN, 22 Oct. In vele nijverheids- streken in Oostenrijk-Hougarije wordt de arbeid belemmerd door gebrek aan ruwe stoffen, vooral katoen, wol en petroleum. OOSTENRIJK EN ITALIË. LONDEN, 22 Oct. De Milaneesche „Se coio" meldt, dal de Oostënrijksche troe- peu aan de Italiaansche grens zijn ont trokken ter versterking van de Duit schers aan de Noordzee TBERNOMETF.» EN VERWACHTING. 22 Oct 1' h s r cc oiuotbi' a 1 a i i. r 8 u. vin. 52 gr., .12 tf. 57 gr., 2 u. 57 gr. Telegrafische mededoehng van het Kon Meteorologisch instituut, te Da £iit volgen» de waarnemingen van bedon ochtend: Hoogs to barometers tand 777 2 la Hernosand. Laagste 759.1 VlissiDgen. Verwachting tot den avond van 23 Oct.meest matige Z.O. tot Z.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. LIEFDADIGHEID. Diakenen der Ned. Hervormde gemeente alhier, berichten met hartelijke dankzeg- ning door tussehenkemst van ds. de Visser te hebben ontvangen100 frank van een vluchteling die deze som uit dankbaarheid schonk aan onze armen. AFLOOP VERKOOPINGEN. Woensdag is door notaris E. C, van Dis sel te Goes verkocht te 'sHeerenhoek aan den Singeldijk een woonhuis, erf en tuin aan den heer Jan Bal qq. te 's Hee- renhoek voor f 1550, Nagekomen BericRten. UIT MIDDELBURG. Door alhier vertoevende Belgische too- neelspelers zal Vrijdag 30 October in den schouwburg een „Ueberbreltler" uilvoe ring gegeven worden. Een kwart der op brengst zal worden afgedragen aan het Plaatselijk Steuncomité alhier, niet te ver warren met het Steun-comilé voor de Vluchtelingen. Uil Engeland is heden de toezegging gekomen van een gift van 600 (f 7200) aan het Provinciale comité van hulp aan de vluchtelingen in Zeeland. GESLAAGD. Geslaagd voor 3en stuurman de heer •A. Mos, leerling van de „De Kuijter- school." GEWONDE BELGEN. I Te Vlissingen zijn opgenomen in het hospitaal M de Witt, Brugge; uit hel St. Joseph Gaslhuis zijn geïnterneerd Ivens, de Zulter Delcoid, van den Bosse, de Henau en Coppenolle. IN SELZAETE. Ondanks het feil, dat Selzaete door de Duitschers beze lis, zijn <le resp directies der beide aldaar gevestigde fabrieken er in geslaagd, de campagne te kunnen be ginnen. Daarentegen is de teerraffinaderij, wel ke door eene Engelsche firma bestuurd wordt geheel stop gezet en zijn de voor radige olieën door de Duitsche krijgs- overheid in beslag genomen voor de kei zerlijke marine. BELGISCHE SPOORWEG-AMBTE NAREN. In een te Amsterdam gehouden verga dering van uitgeweken Belgische Spoor wegambtenaren, werd meegedeeld, dat zij naar Antwerpen kunnen terugkeeren mils zij voorzien zijn van een bewijs dat zij in dienst komen van het Duilsch-Belgische gouvernement, welk bewijs door den con sul moet zijn afgeteekend Uit België is telegrafisch de meedeeling ontvangen, dat een kapitaal van 300 000 franken gezonden zal worden om de loo- nen van de uitgeweken employés over do maand October uit te betalen Te Vlissingen zullen de beambten van post- en telegrafie, van den spoor wegdienst en van de marine ook in de gelegenheid wórden gesteld hun salaris in ontvangst te nemen. Waar en wanneer is nog niet bekend [Hoewel hel uit de ons toegezonden meedeeling niet duidelijk blijkt, meenen wij toch er uit op te moeten maken, dat de tweede meedeeling geheel los staat van ide eerste en dal daarin bedoeld wordt de Belgische Koninklijke regeering.] UIT DEN HAAG. Vernomen wordt, dat het wetsontwerp ter herziening van de wet op den Raad van Slate, dal onder meer ook betreft de wijze van behandeling der zaken door de afdeeling voor de geschillen van be stuur, thans 111 hel stadium verkeert, dat het onderzoek daarvan door den Raad van State is afgeloopen ONTPLOFFING. Hedenmiddag te 3 uur is op de groote gloeilahipen-fabriek van de firma Phi lips te Eindho.ven eeu acelyleen-J gaskelel gesprongen. Alle ruiten "in de omgeving sprongen door de geweldige ontploffing. De bewoners kwamen ver schrikt uit hun huizen loopen. Van de arbeiders ;die op de fabriek werkzaam waren, is een zekere Swai-t gewond, terwijl ongeveer 20 arbeiders! gekwetst werdén DE OORLOG. VAN DE BRABANTSCHE GRENS. Hedenmiddag zijn weer 2000 Duit schers te Ilaniont aangekomen Zij voer den vele paarden en geschut met zich mee. De bevolking vlucht van angst over de Noord-Brabantsche grens Reeds kwa men veie vluchtelingen te Eindhoven aan. Hedenmorgen zijn weder sterke Duit sche troepenafdeelingen gezien ton Zui den van het Brabanlsche grensplaatje Reuzel. Gedurende de laatste drie dagen zijn ruim 2000 vluchtelingen uit Eindhoven en de omgeving naai- Antwerpen terug gekeerd. DE TOESTAND IN ANTWERPEN. ROOSENDAAL, 22 Ocl Iemand, die heden uit Antwerpen is teruggekeerd, oeelde den correspondent van liet V. D- bureau mede, dat de stad zeer doodsch is. Velen hebben Antwerpen weer verla ten Heden vertrokken meer personen dan er binnenkwamen. De generale staf is uit de stad ver trokken in verhand hiermede zijn de Duitsche vlaggen van liet hotel Wagner en de SI. Antoine neergehaald. Er zijn bijna geen 'troepen meer in Antwerpen De meeste vertrokken in Zuidelijke rich ting. Schieten hoort men in de stad niet. Het schieten, dat in Roozendaal de laat ste dagen is le hooren, komt uit de rich ting van Gent. IN FRANKRIJK* LONDEN, 22 Oct De „Times" ver neemt uit Epernay, dal de Duilschers op 19 October zijn verdreven uit de po sities nabij de forten ten Noorden en Oosten van Reims. Volgens de Fransche officieren waren de Duilschers daar uit alle stellingen verjaagd, misschien uitge zonderd het fort Brimont. In den Noord-Westhoek van Frank rijk worden de Duitschers ook uit het eene dorp na het andere van dag tot dag teruggedreven. In de buitenwijken van Rijssel werden hevige straatgevech ten geleverd.Groote verwoestingen zijn in de stad aangericht. (Is dit bericht betrouwbaar, dan blijkt inzonderheid uil de laatste zinsnede, dal de Fransche troepen een heel eind voorwaarts zijn getrokken. Rijssel toch was de laatste dagen "ïn Duitsche han den. Maar wat Engelsch e bladen in het jongste verleden over den uilslag van de gevechten in Vlaanderen aan on waars meedeelden, heeft ons vertrou wen in de degelijkheid der Engelsche berichlgeverij niet verslerkl. Red. M Cl.) IN GALICIË. WEENEN, 21 Oct. (Off In hevige en hardnekkige aanvallen op de versterkte stellingen van den vijand van Feloztym tot aan den weg ten Ooslen van Medyka hebben wij op verschillende plaatsen terrein gewonnen De Russen konden bij lum tegenaanvallen nergens doordrin gen In den afgeloopen nacht hebben onze troepen stormenderhand de hoog ten Noorden van Miszynick -genomen Ten Z. van Magyra slaagden onze troepen er gisteren in zich van de veroverde plaat sen naar de hoogten op le werkenDe strijd op den Zuidelijken vleugel wordt voornamelijk door artillerie gevoerd Daar veel gebruik wordl gemaakt van moder ne vcldverslerkingen, neemt de slag grootënrleels het karakter aan van een veslingslag. In de Karpalhen werd gis teren de Jablonltpas, de laatste, die nog door de Russen was bezet door ons genomen. Er slaat thans geen vijand meer op Hongaarschen bodem. In Boe- kowina hebben onze troepen de groote Sereth bereikt. IN KIAl-TSJAU. BERLIJN, 22 Oct. In een proclamatie' van den gouverneur van Kiau-Tsjau van 23 Augustus, wordt, naar nu eerst bekend wordt, gezegd „nooit zullen wij vrijwillig dit kleine stuk grond afslaan, waarbo ven de oorlogsvlag van het rijk waait. Van dit gebied, dat wij met liefde en succes seder 17 jaren tot een klein Duitschland trachten le ontwikkelen, zul len wij niet wijken. Als de vijand Tsing- tau wil hebben, moet hij hel maar ko men halen Hij zal ons op onzen post vinden." IN OOST-PRUISEN. BERLIJN, 22 Oct. In Oost-Pruisen is het postverkeer hersteld Alleen voor en kele grensplaatsjes in het district Gum- binnen gelden eenige uilzonderingen. MARKTBERICHTEN. MimuXBUitG 22 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van peulvruch ten. ruim, tarwe zonder aanvoor, lange bruineboonen f 1 booget, ovorigens onver anderd. Ingezonden Mededeelingen. TANDPASTA. voorkomt het aanzetten van j tandsteen en houdt de tanden rein en gezond. J' Gr. tub* Fl. —.75. KJ. tube FL —.45

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2