Ingezonden Mefledeelingen. LAATSTE BERICHTEN. Nagekomen Berichten. Verschillende Berichten. BUITENLAND. beproefde Ziekenkost k ^^«<oor Vb I wa s s e n e n bij storing der spijsvertering bij zwakte en gebrek aan eetlust. BURGERLIJKE. STAND. Middelburg. Van 20—21 Oct. Bevallen: L. Pluijmere, geb. Bucber, z. Geboren Een buitenechtelijke dochter, moeder 19 j. Overleden M. R. J. Bart, z. 12 w., A. van Tiel, wedr. van M. J. Akkermans, 83 j., C. Barentsen, z. 5 w. GO«L Van 17—20 Oct. BevallenA. M. Schrijver, geb. De Kok d., M. L. D'baene, geb. De Cock z. (wonende te Boom), A. de Witte, geb. Verdonk d. Overleden J. de Witt Hamer, ongeh. 44 j., J. F. de Ron, z. 8 m. (wonende te Weerde op Zenne (België). AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan bet gebouw van het Provincaal be stuur alhier werd beden aanbesteed 1. Het onderhoud van de Rijkswater leidingen bewesten en beoosten het kanaal van Ter NeuzeD, gedurende de jaren 1915, 1916 en 1917. (Raming t 6500 per jaar.) Inschrijvers de heeren G. A. van der Strauten Jr. 6340, G. J. Balbensteijn Jr. f 6257 en J. de Bree Fzn. 6250 alles per jaar. Deze inschrijvers wonen allen te Ter- neuzen. 2. Het maken van dukdalven en bevei- ligingswerken bij de nieuwe schutsluis te Hansweert, beboorende tot de werken voor den bouw van derde schutsluizen in bet kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en Wemeldinge, in 3 perceelen. Raming perceel 1 5000, perceel 2 11800, perceel 3 10500. Massa/27300. Eerste perceel. Inschrijvers de heeren W. Klootwijk, Papendrecht 5304, N. V. Industrieele Maatschappij F. J. Stulemeijer en Co. Breda 4847. Tweede perceel. Inschrijvers de heeren N. V. Concordia, Maatschappij tot het aan nemen van werken on het verhuren van materiaal te Papendrecht 12.600, Klootwijk f 12.200 6h W. M. Ferdinandus8e, Bioze- linge 11.870. Derde perceel. Inschrijvers de hoeren N. V. Concordia ƒ12.100 Klootwijk 1.350 en Ferdinatdusse 10.670. Massa. Inschrijvers de heeren N. V. Con cordia 29.900, M. de Vries en S. de Jonge Wz., Lemmer 29 920, H Jansen Jz., Middelburg 28.960, H. Kosten Cz., Wemel dinge 28.885, J. de Bourgraaf, Wemeldinge 28 860, W. Klootwijk 28.650, A. van der Straaten Jr., Hansweert 28.200, J. B. Koch, Hansweert ƒ28.100 en H van Dongen, Dordrecht 27.110. THERMOMETER EN VERWACHTING 21 Oct. Th.-.-mometer a 1 h r 8 u. 'm 51 »?r., 12 tl. 53 gr., 2 u. 54 gr. Telegrafische msdedeehng van het Kor- Meteorologisch instituut te De Bilt volgea d- waarnemingen van heden ochtend: Hoogs', e barometerstand 781 4 e Hernosand. Laagste 760.8 De Bilt. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: zwakke tot matige winden uit Ooste lijke richtingen, betrokken tot zwaar be wolkt, wellicht eenige regen, dezelfde tem peratuur. HOOG WATER. VI t i n g e n. Donderdag 22 Oct. nm. 3 00 Vrfldag 23 3 55 Zaterdag 24 4 54 Zondag 25 vm. 5.21 Maandag 26 6 89 Dinsdag '27 7.54 Woensdag 28 9.24 UIT MIDDELBURG. Gisteren meldden wij, dat de drukte op het bureau in het Vreemdelingenver keer bijna geheel over is, dit sloeg na tuurlijk alleen op het plaatsingbureau, hel in hetzelfde gebouw gevestigde wis selkantoor heeft het nog steeds druk, wat zich begrijpen laai als men weet, oat iedcrcn dag 1000 francs gewisseld wor den on dal één persoon slechts 5 francs Iegelijk kan wisselen Ook aan het agentschap der Neder-' Iandsche Bank slaat iederen morgen een queue van Belgen, die hun Belgische Bankjes in Hollandsche zilverstukken en zilverbons willen omzetten Ofschoon het kantoor eerst te ruim negen uur geopend wordt, staan er voor acht uur reeds meerderen op hun beurt te wach ten. UIT AMSTERDAM. Het dagelijksch bestuur van de ver- eeniging tot hulp a an Lupuslijders hield haar driemaandelijksche vergadering ter behandeling van de nieuw ingekomen aanvragen om verpleging. Sedert hare 'oprichting is aan 12 patiënten uit Zee land hulp verleend. Wij vernemen, dal de toestand van den heer Mengelberg bevredigend is MIDDENSTANDSBOND. Gisteren werd onder voorzitterschap van den heer J S. Meuwsen te Utrecht een vergadering gehouden van het hoofdbestuur. Besloten werd om voor den crisis aan hel permanent-bureau van den midden stand nog eenige uitbreiding te geven en dit lot centraal consultatiebureau' voor den middenstand in Nederland te maken, waar alle aangesloten vereeni- gingen, zoowel als de leden dier ver- eenigingen kosteloos adviezen kunnen bekomen. Tevens werd besloten aan de ver- eenigingen te verzoeken naar gelang van, gebleken behoefte adviesbureaus op le richten, die in samenwerking met het centraal bureau op zullen treden Besloten werd een rondschrijven aan de vereenigingeu te richten oni deze op het bestaan der Alg. Centr. Middenslands- credielbank le wijzen. Ook werd besloten om de oprichting van plaatselijke borgmaalschappijen dooi de afdeelingen krachtig te ondersteunen Ten slotte werd besloten hel ecrslvol- gend Middenstands-congres in December 1915 in den Haag le houden EEN NOODLOTTIG ONGELUK. Gisteren is te Geldrop in een gevaar lijke bocht van den straatweg de le. tuit. der veldartillerie Josephus Jilla uit Amsterdam met zijn rijwiel door de stoomtram uit Mierlo bij het oversteken der lijn gegrepen Zwaar verwond werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis le Tilburg vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. De heer Jiita was gehuwd en va der van twee kinderen VLUCHTELINGEN. Uil den Bosch vernemen wij, dat in totaal 200 Belgische vluchtelingen van daar naar him haardsteden terugkeer den. DE OORLOG. KRANKZINNIGEN IN SELZAETE. Van prof Kan uit Leiden, die Maan dagavond uit Antwerpen is teruggekeerd, vernam de N R Ct., dat op dit oogen- blik in Selzaete, 800 krankzinnigen uil het gesticht Morlsel bijeen zijn, die onder geleide van 50 verplegers vóór het bombardement per extra-trein daar heen vervoerd werden De toestand is daar op hel oogenblik schier onhoud baar; vele pogingen lot zelfmoord wor den gedaan en voor de lichaamsreinheid lean niet in voldoende mate zorg gedra gen worden. Er worden pogingen in het werk ge steld om hen met een behoorlijk ver voermiddel naar Antwerpen te doen le- rugkeeren Maar er is nog geen treinver binding, zoodal er van gesproken wordt, de palienten eerst naar 'Sas van Geul en vandaar over de Schelde naar Ant werpen terug te voeren. DE „INDÉPENDANCE BELGE." LONDEN, 21 Oct (Hand. )De „Indé- pendauce Beige zal voortaan le Lon den verschijnen Hedenmiddag komt hel blad voor het eerst alhier uit ZEEGEVECHT OP DE BELGISCHE KUST LONDEN, 21 Oct De Times ontvangt een telegram van de Fransche kust, mel dende dal 2 Engelsche kanonneerboolen die in den middag van 19 October Duit- sche kustbatlerijen aanvielen, die op de Belgische kust waren opgesteld, door Duiische onderzeeërs werden aangeval len Engelsche lorpedobooten kwamen Ier hulp en verdreven de onderzeeërs, waar na het beschieten der kuslballerijen werd voortgezel DUITSCHE AANVALLEN OVER IIET GFJIEELE FRANSCHE FRONT. PARIJS, 21 Oct Hel legerbericht van gisteravond 11 uur luidt De dag van gisteren 19 Oei.) is gekenmerkt door aanvallen der Duit- schers over het geheele front Ten eer- ste in het uiterste Noorden, waar hel Belgische leger merkwaardig stand hield, ten tweede bij Ia Bassée, waar hun aanval vooral zeer krachtig was ten Noorden van Alrecht; ten derde bij Mamelz tussclien Përoune en Albert, ten vierde bij Vanquois len Oosten van de Argonne en ten vijfde op de Maas hoogten en in de streek van Champhon. Overal zijn deze aanvallen afgeslagen. DE SLAG AAN DE AISNE. LONDEN, 21 Oct. De militaire inede- dewerker van de „Times" wijst op de enorme bcteekenis van don slag die thans in Noord-Frankrijk woedt De overwinning van een van beide partijen zou de strategische vrijheid herstellen Wanneer de Duitschers de nederlaag zouden lijden, zou België door de hond- genooten hernomen kunnen worden In dien geen beslissing valt, zou de toe stand, die thans aan de Aisne heerscht in België worden herhaald DUITSCHE VERSTERKINGEN. Gisteren trokken, naar uit Maastricht gemeld wordt, door Luik 2100 mari niers uit Hamburg, die naar Antwer pen gingen. Zij zagen er zeer opgewekt uit Ookf passeerden twee stukken van 42 c.M Men weet echter niet waarheen deze werden vervoerd. In de lucht bewogen zich twee Zep pelins in Westelijke richting VERRAAD. LONDEN. 21 Oct Berichten iiier ontvangen melden dat op een huis, dat uitzicht heeft op de Firth of Forth, welke toegang geeft tot de maritieme basis van Rosyth een radiolelegrafisclie inrichting is ontdekt waarmee van de kust af verbinding kon worden onder houden met vijandelijke schepen. EEN PROFESSORENSTRIJD. LONDEN, 21 Oct. (Part Hand.) Een groot aantal Brilsche hoogleeraren en ge leerden hebben een verklaring gepubli ceerd iu antwoord op het manifest der Duiische hoogteeraren. In dit geschrift wordt opgemerkt, dat de Duiische profes soren dwalen, indien zij meenen, dat Duilschiand hier velen heeft die het sym pathiek gezind zijn. Zij merken voorts op, dat Engeland in deze groole politieke kwestie volkomen eensgezind is. Voor En geland zoowel als voor België is deze oorlog een verdedigingsoorlog voor vrij heid en vrede HET BOMBARDEMENT VAN CATTARO. BRINDISI, 20 Oct, Het bombardement van Cattaro door de Fransch-Engelsche vloot wordt nog steeds voortgezet. Ver schillende forten zijn zwaar beschadigd CETTINJE, 19 Óct. (Handlieden werd een aanvang gemaakt met de be schieting van de Oostelijke forlen om Cattaro door de Monteuegrijnsche artil lerie. VOOR DE VLUCHTELINGEN. Hel Provinciaal Comité tol Ilulpvcrlee- ning aan Vluchtelingen in Zeeland ont ving bij zijnen penningmeester Mr. J. F van Deinse sedert de laatste opgave de navolgende giften: Vierde collecte mej. Labrant f 31.126 en frs 9 30. v. W f 1 50; R. S f 5; X. f 10; H S f 2.50. mej. V f 2.50. mej K. f 2 50; N N te s Hagel 300, Intern. Women Re- lief Committee f 295Ó; mevr. M. le Rot terdam f 10; te zamen met de vorige opgaven f 11 867 21 en frs 28181 en 30 ENGELSCHE GIFT. Hedenmiddag werd alhier weder een zending dekens, schoenen en andere klcc- rïingslukken en kisten met levensmidde len, afkomslig uil Engeland, aangebracht. KIEKJES UIT DEN VLUCHTELINGEN- TIJD. De firma F B den Roer heeft niet be-; kwamen spoed ervoor gezorgd, dal ieder een te Middelburg zich een blijvende herinnering in beeld kan aanschaffen van de merkwaardige dagen die we nu hier meemaken Een serie van jaiehl prentbriefkaarten naar zeer fraaie foto's geeft verschillende elementen uit die gebeurtenissen, uitmun tend weer Twéé ervan geven een kijkje in het Schuttershof mei de vluchtelingen op hun slroobedeen ander geeft het centrum van de beweging n.l hel Huisje van Vreemdelingverkeer met oen typisch oud Vlaamsch vrouwtje voor de deur; verder ziel men een gezelschap vluchtelingen bezig hun potje te kokende lange rij geldwisselaars voor de Nederl Bank; en hel gedrang voor het pakhuis in de Rei- gerstraal bij de uitdeelijig van kleediug- st ukken. Er. dan nog twee foto's van dat andere buitengewone dezer dagen een groepje Bclgjsche gewonden op 't ach terplein van het hospitaal, en één afzon derlijke gewonde Belg, die we ver melden die reclame met erkentelijkheid! de Middelburgsche courant staal te lezen HERLEGGING VAN TONNEN Het bestuur der afdeeling Terneuzen van de Schippersvcreeniging Schulte- vaer ontving bericht, dat zal voldaan worden aan haar verzoek tol het her- leggen der zwarte stompe tonnen no 3, 4 en 5, legen den lagen Springer, in de reede van Biervliet. UIT DEN HAAG. Minister Troub heeft de burgemees ters behalve in de provincie Groningen bij circulaire in overweging gegeven liefst voor gemeente- en anders voor rijles-reke ning alle partijen rogge binnen hun ge meenten voor zoover voor consumptie ge schikt aan le koopen legen 10 cenl per 100 K G beneden den maximum prijs, zulks voor eerste kwaliteit rogge, andere kwaliteiten naar verhouding RRAND IN GASFABRIEK. Gisteravond ontstond brand in de ge- meenlegasfabriek let* Eindhoven De oude kantoren branaden geheel uit. ter wijl ook een deel ^inn de fabriek ver brandde i De schade is vrij aanzienlijk. DE ACIIELSCHE KLUIS. Heden bracht de correspondent van hel V. D -bureau te Eindhoven op nieuw een bezoek aan do Achelschc kluis, die Zaterdag door de Duifschers werd beschoten en ingenomen Van een pater vernam hij, dat er nog 30 Duit schers in de kluis aanwezig zijn Zij hebben zich ordelijk gedragen Heden nacht vloog een vliegtuig in Z W richting over Achel. Te Neerpelt bij Achel zijn gisteren weer 500 Duitschers aangekamen. Zij eischlcn levensmiddelen op en voeder voor de paarden De Belgische bewoners bij de Noord- Brabanlsche grens komen dagelijks in Eindhoven, om daar bij honderdtallen Nederlandsche dagbladen te koopen, die zij in 'de Belgische grensplaatsen ver spreiden Zooals men zich zal herinneren word destijds^ het Servische wapenschild aan het Servische cons,ulaal le Amsterdam even vóór den oorlog, toen de moord te Serajewo de gemoederen nog bezighield, afgerukt. Pogingen, om dat wapenbord terug le vinden, faalden, maar terstond viel de aandacht op de bemaimiug van het Oostenrijksche schip „Thalia", een toeristenboot van den Ooslenrijkschen Lloyd, dat destijds, evenals thans in de Amsterdamsche haven lag. Zekerheid had men echter niet. Thans vernemen we, dat een lid der bemanning van de „Thalia" verteld moet hebben, dal hij den dader kent. Die per soon isj evenwel dadelijk voor zijn mili tairen dienstplicht naar Oostenrijk ver trokken, zoodal waarschijnlijk verder aan deze zaak niets meer le doen zal zijn - Op den Scliicdamscheweg le Rotter dam, is. naar de N R C meldt, de Schie dam sche glasblazer J. Gbij hel springen van een iu beweging zijnde electrische tram gevallen en terecht gekomen onder een voorbijrijdenden melkwagen. Ernstig aan hel hoofd gewond is de man naar het ziekenhuis gebracht De 16-jarige zoon van den landbou wer Schippers te Holten sloeg, naar de Zw. Crl meldt, Zaterdagnamiddag niet een hamer op een geladen pa troon waarvan de kogel was afgeno men, met het ongelukkig gevolg dal de patroon uit elkaar sloeg en een gedeelte in het rechteroog drong.- Na eerst door dr. BCssinkpas aldaar te zijn verbonden, is hij onder behandeling gesteld van dr. Faber te Deventer. Ver moedelijk zal hij het oog moeien mis sen. Ebd Belgische vrouw, die te Sneek in het Old Burger Weeshuis is gehuisvest, geelt icb, naar de N. R. C. meldt, schuldig gemaakt aan diefstal van een bankbiljet van f 1-0 uit een damestascbje, dat een der be zoeksters in een vertrek had achtergelaten. Staten van Friesland. Tot lid der Staten van Friesland (vaca ture-Tb. ReDgers) is gisteren bij enkele can- didaatstelling gekozen mr. J. A. Stoop 'e Leeuwaiden, caudidaat der vrijzinnigen. De Reis van Troolstra. Hot partijbestuur v,ia de S. D. A. P. deelt aan bet Volk mede, dat het bericht over de reis van mr. P. J. Troelstra gedeel telijk onjuist is. De pogingen om in over leg met de Belgische pat tijgenooten het Internationaal Socialistisch Bnwin over te Brengen naar Nederland, zijn reeds eenigen tijd in gan en de con espord^ntie dar r- over wordt door mr. Troelstra gevoerd. Hij g3at. naar Z~eden ter bijwoning van het congres ovpr de porteteuillekwestie, en doet Berlijn aan ten einde Knulsky een bezoek te brengen naar aanleiding van diens 60sten verjaardag 'Het nul eener menagerie. We vertelden eenigen tijd geleden, hoe hel Nederlandsche circus van (vroeger Oskar, nu) Albert Carré, bij 'l begin der vijandelijkheden te Spandau (bij Berlijn) slaande, onmiddellijk zijn voorstellingen moest slaken, daar hel internationaal per soneel terstond naar alle windrichtingen uiteenstoof, om in de verschillende lan den, waai* ze thuis hoorden, hun dienst plicht le vervullen, voorzoover de Duit- sche overheid hen, die van vijandige nationaliteit waren, daarin tenminste niet verhinderde In de „Temps" lezen we nu, dat de bekende menagerie van Hagenbeek uit Hamburg, Augustus j.i. te Chaux-de-Fonds in de Zwitsersche Jura voorstellingen gaf, toen de Fransche, Duitsche en Belgische bedienden op staanden voel naar hun gebqprteland vertrokken, daar op dien dag hel Zwitsersche legerbestuur de voor bereidende maatregelen voor de mobi lisatie trof. De autoriteiten aldaar legden beslag op de dieren der menagerie De paarden werden opgeëischt voor de be hoeften \an 't leger en de wilde beesten, waarvan de voeding nog al wal geld kost te, begonnen weldra le kwijnen Men vreest zelfs, dat ze de eerste koude niet door zullen komen Maar een olifant schiet er over. Ook deze reus is in dienst gesteld van hel bondsleger en tegenwoor dig ziet men hem lol groot vermaak van Chaux-de-Fonds' inwoners groole balen vervoeren, die bestemd zijn om de voor raden van 't garnizoen in die stad aan le Vullen. DE OORLOB in F r a n k r ij k en België Berichten van Engelsche bladen moe ten in deze dagen gewantrouwd worden. De herbezetting door de bondgenoolen vap Oostende blijkt even onwaar als het nieuws omtrent grootc overwinningen, door die soldaten op de Duitschers naar beweerd werd, behaald De Franschen dringen voortdurend op, maar bij zoo geringe afstanden, dal de be weging op de kaart niet nagegaan kan worden. De Duitschers dringen in N.W. Frank rijk naar de kust. Daarentegen is het voor de Fransche en Engelsche troepen uit den aard der zaak van gewicht, zoo lang mogelijk te beletten, dat ze daar vasten voel krijgen. Verleden week, aldus verneemt de „Ti mes" van een correspondent in die streek trachtten de Duitschers de stad Haze- brouck in bezit te krijgen, maar die po ging werd verijdeld. Daarmee was het ge vaar voor overrompeling van Calais weer voor eenigen lijd van de baan. Daarna verrichtte een afdeeling Fransche cava lerie een dapper wapenfeit. De Pruisen hielden den rechter (Ooste lijken) oever van de Lys in sterk getal bezet. Zoeklichten en mitraljeurs bestre ken de twee doorwaadbare plaatsen Op den linkeroever konden evenwel onder dekking van de duisternis de Fransche ruiters verzameld worden, zonder dat ze ontdekt werden. Een der manscliappen, een ervaren zwemmer, sprong ontkleed met een dun ne lijn te water Toen hij den anderen oever bereikt had, trok hij aan zijn lijn een zwaar touw over, dat snel werd vast gemaakt en waarlangs manschappen en paarden overzwommen. Toen de dag aan brak, stonden ongeveer 2000 Fransche dragonders la an den rechterkant der Lys, waarna de uhlanen, geringer in aantal, op Armentières terugtrokken. Een correspondent van de „Daily Mail" seinde Zaterdag uit Parijs, dat de Duitschers te St Mihiel weer over de Maas ziin eedreven. Churchill en Antwerp en's val. De spoedige inneming van de Schelde stad door de Duitschers, niellegenslaande de met buitensporige geestdrift in Ant werpen ontvangen ongeveer 8000 Engel sche marine-soldaten, is velen Britten en waarschijnlijk ook Belgen een doorn in 't vleesch We wenschen hier voor het oogenblik zoo min mogelijk den nadruk op le leggen. De geschiedenis zal ook in dit opzicht recht doen ch de verantwoor delijkheid vaststellen. Voorloopig zwijge zooveel mogelijk kritiek op het gevoerde beleid Begint men toch daarmee, dan dient te worden erkend, dat volgens on getwijfeld betrouwbare ooggetuigen de be diening der Belgische artillerie op de ver dedigingswerken rond die stad veel te wenselien overliet en dat heL bestendig zetelende gemeentebestuur tijdens die droeve dagen ten eeneumiale van gemeen schap met den staf van generaal de Guise afgesneden was. En toen dal zich om nadere inlichtingen tot die heeren wendde, bleken zij in den nacht cn onver hoeds de aan hun zorg toevertrouwde vesting verlaten te hebben. Maar nog eens: de tijd is nog niet rijp voor hel uitspreken van een defi nitief oordeel, dal in vele opzichten een vonnis zou zijn Men weet, dal in Groot Brittanje niet iedereen den plicht van te zwijgen op dit oogenblik erkent. Zonder een naam te noemen, vermeldden we onlangs, dal de „Morning Post" den mi nister van marine Winston Churchill had aangegrepen wegens de onvoldoende hulp, aan de Antwerpenaren verleend en alles, wal daaruit voortvloeide. Machts overschrijding en ongerechtvaardigd in grijpen in anderer bevoegdheden werd hem voor de voeten geworpen. Men herinnert zich hóe de minister eenige dagen vóór de inneming nog een bezoek aan de Scheldestad bracht. Thans verantwoordt hij zich. We ont- leenen het volgende aan de N R C. Hel zenden van de marine-brigades naar Antwerpen heeft hun oefening eenigen lijd onderbroken. Zij werden uitgekozen, ten eerste omdat ze drin gend en bitter noodig waren, ten tweede omdat mobiele troepen niet beschikbaar waren voor veslingdiensl; ten derde om dat zij hel dichtst in de buurt waren en 'l snelst konden worden ingescheept en hun oefening, hoewel nog niet vol tooid, even ver was gevorderd als die van een groot deel van de troepen die Antwerpen verdedigden en als die van de vijandelijke troepen welke de vesting aanvielen De zenoing van de marine-divisie naar Antwerpen is geen op zich zelf slaand feit, doch maakt deel uil van een groole krijgsvcrrichling tol ontzet van de stad Andere en machtiger over wegingen hebben de uitvoering daarvan belet. De verdediging van den binnensten fortengordel van Antwerpen had nog eenige dagen voortgezet kunnen worden en de marine-divisie is alleen terugge trokken toen ze order kreeg dit le doen, daarbij gehoorzamende aan den algemee- nen strategischen toestand, en niet ten gevolge van een aanval of druk van den vijand. De verlenging van de verdediging, le danken aan de komst van deze divi sie, heeft hel mogelijk gemaakt de sche pen in de haven onklaar le maken en menigen maatregel van belang te nemen Het is nog te vroeg om een oordeel le vellen over den invloed, dien een uilslel van de overgave met vijf of zes dagen kan hebben gehad op den afloop van den grooten slag jn Frankrijk. Maar het is zeker, dat het vasthouden voor Antwerpen van ten minste 60 000 Duitstehcrs van grooten invloed is geweest Afgezien van de onschatbare militai re ondervinding, tijdens hel bombarde ment door de divisie opgedaan! uit- roepleeken van ons, Red M Ct) is zij getuige geweest van het mecdoogenloozc optreden van de Duitschers tegen een kleinen, onschuldige^ sjaat. Deze feiten zullen allen aanvuren om binnen den koristen lijd weer tegen de Duitschers in hel veld le staan Het Belgische volk zal nooit vergeten

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2