bft Stad en Provinele. LAATSTE SSfcMilii! Nagekomen Bericiiten. van hel „Handelsblad" volgens hetwelk daar duizenden vluchtelingen onderden blooten hemel hebben gekampeerd. Na de reeds door ons opgenomen verbetering is volledige opneming van di! stuk niel noodzakelijk meer. Axel heefl die bewering als een blaam be schouwd En ze is er nu van ontheven. Ze verdiende ook beier! We willen echter nog uit dat stuk aan halen dat lot Zaterdag te Axel 30.000 vluchtelingen waren gepasseerd, en dat er SOOO behoeftige vluchtelingen te Axel werden geherbergd in de openbare ge bouwen kerken, scholen, pakhuizen, enz een enorm cijfer voor een stadje met 5000 inwoners Aan die duizenden werd bovendien dagelijks koffie en brood en warm elen verstrekt. Het aan tal bedroeg Zaterdag nog 3500. Ook de hondenden geïnterneerden die te Axel kwamen, werden van alles voor zien, zoodat hun commandant den bur gemeester verzocht den dank over te brengen aan hel comité. De tweedekker, een Farman, die Dins dag le Biervliet neerdaalde met zijn Iwee luchtschippers, is Zaterdag naar Bresltens vervoerd, met Vlïssingen als vermoedelijke bestemmingsplaats In hel Biervlielsche gehucht zijn nog een honderdtal vluchtelingen, o.a. is in één gezin een grootmoeder mei 14 kleinkinderen opgenomen, die lol dat gezin in familierelatie staan. De mingegoede vluchtelingen 300 te Cadzand, die gehuisvest zijn in de school, in een tent en in sphuren, worden vanaf Zaterdag voorzien van warm eten Het bereiden geschiedt op drie ver schillende plaat'sen in fornuizen door vluchtelingen Het comité wordt door de ingezete nen flink gesteund, het ontvangt gratis aardappelen, vleesch, melk, reuzel de Belgen zeggen smout fruit, onder en bovenklceding Enkele meisjes hebben geld ingeza meld bij de ingezetenen en ook bij de gegoede Belgen, die hier vertoeven. Elke woning is op 'toogenblik dub bel bevolkt. De eerste geboorte van één der alhier vertoevende Belgische families heeft plaats gehad Maandag zijn uit Oostburg gehaald 200 broeden en een flinke por tie vleesch (Men zegt vanuit Engeland.) Men schrijft ons uit Aardenburg Onder de vele. vluchtelingen die uit België gekomen hier in onze gemeente vertoeven en waarvoor behalve voor hen, die hun eigen onderhoud betalen bij par ticulieren, ingeruimd zijn scholen, kerken en andere lokalen, zijn ongetwijfeld een groot aantal brave menschen, die ons medelijden en onze ondersteuning in hoogc male verdienen, maar daaronder bevinden zich ook meer deugnieten dan men wel denkt, hoe netjes zij zich ook welen voor te doen. Een paar staaltjes In een der kerken brachten een groot aantal den nacht door van Zaterdag op Zondag Zondagmorgen stonden er reeds te vijf uur een vijftiental op om met den eersten tram 6 uur 15 naar Rreslcens en Vlissingen te vertrekken om daarna Enge land (e, bereiken Toen de averblijvenden later opstonden bemerkten zij dat hunne weggerende vluchtelingen hunne boste spulletjes zclcer bij vergissing' —had den medegenomen. Aan een andci*eri vluchteling vr^egieeq zijner kameraads of hij weer naar België terug ging. „Dank je wel", zei de onge lukkige hier mot-je niet werken en je krijg! toch te vreten!" en zoo zijn er meer In een uwer vorige nummers komt ecu lofzang voor op de menschlievendheid van hel bestuur van de Trammaalschappij Breskens-Maldeghem Op last van datzelfde bestuur werd door den conducteur van de tram het kosteloos vervoer van vluchtelingen, waar voor hier geen onderdak meer te vinden was beslist geweigerd ofschoon het reeds tegen den avond ging Hierover werd be richt gezonden aan den militairen bevel hebber te Breslcens en den volgenden dag moeiden weer 60—100 arme Vluch telingen kosteloos vervoerd worden. In ons oog een soort menschlievendheid op cómmando Een groot aantal vluchtelingen die bij parliculiereit gehuisvest zijn. zijn Zondag reeds naar België teruggekeerd. De be- hoeftigen blijven nog de voorkeur geven laan hun rustig verblijf alhier Een geïnterneerd Belgisch lancier, op passer bij de geïnterneerde paarden is bij het afrijden van een dier dieren ge vallen en tengevolge van een schedel breuk overleden. Hoe lang moeten die paarden met de daarbij belioorendc manschappen nog Uier blijven? Gisteren (Zondag-1 werd rondgeklonken dat een Belg een hours mef 400 franken verloren had Den eerlijken vinder werd een goede bclooning toegezegd Tot nog toe (Maahdagvoormidriag) is nog niets gevonden. Zouden we hier ook- zakkenrollers her bergen Belgi sche Staatsambtenaren De Belgische consul-generaal hoeft van de Belgische Regeering uit Hfivre het volgende bericht ontvangen, dat giste ren in de voormalige Effectenbeurs te Amsterdam was aangeplakt „Les fonctionnaircs de Tadministra-1 tion beige, leis que douaniers, agents! de posle, des télégraphes et des chemins de fer peuvent rentrer en Belgique. „Tous lours droits envers ie Gouver nement beige, provisoirement établi en Havre, seronl sauvcgardès. pourvu qu'ls fassent devant le consul général de Bel- gique, 4 Amsterdam, par écrit, la dé- claration que leur désir sincere est de rentrer a la disposition du Gouverne ment beige." Belangen van uit België ge wek en Nederlanders. Ten einde de uit België geweken Nederlanders en andere Nederlanders d,ie belangen in België mochlen hebben in slaat te stellen de behartiging dier be langen toe le vertrouwen aan den reeds naar België vertrokken regeeringscom- missaris mr. \V. A Rutgers, heeft de minister van buitenlands'che zaken een commissie in Nederland benoemd, bij welke belanghebbenden hun verzoeken zullen kunnen indienen. Deze commissie is als volgt samengesteldmr. dr. J van Best, lid van de Tweede Kamer te Eind hoven, als lid en voorzitter; mr F. I J. Janss'en, lid van de Tweede Kamer te Maastricht; E. J. M de Kat, notaris^ le Rotterdam; mr. K. P. van der Man- dele, directeur der Rollerdamsche Bank- vereeniging le Rotterdam; mr. M. Men- dels, lid van ide Tweede Kamer te Am sterdam; mr J. Wolterbeek Muller, ad vocaat en raadsheer-plaalsvervanger le 's Gravenhage, als leden; en mr. F. \V.1 Donker Curlius, advocaat te 's Graven liage, als secretaris. Een lid van het gemeentebestuur en een ingezetene van Dordrecht zijn gis teren in Antwerpen geweest en tot vol komen overeenstemming gekomen met het stadsbestuur aldaar en de Duitsche militaire overheid betreffende den te rugkeer der Belgische vlqchtelingen op de schepen vóór Dordrecht De terugkeer zal in den loop der vol gende week geleidelijk plaats hebben. Geen hongersnood in Brussel Wat we in ons vorig nummer op- merkten over de waarschijnlijkheid dat hel gebrek aan levensmiddelen in Brussel niet zoo ernstig is als men zou vermoe den, wordt bevestigd door de volgendg aanhaling uit een particulieren brief van 14 October uit Brus'spl, openbaar ge- maakt d oor den correspondent te Maas tricht van het „Hand „Naa rik iioop heb jullui je niet on gerust gemaakt nam* aanleiding van het: bericht der Belgische legatie te Den Haag, volgens hetwelk hier hongersnood zou heerschen. Dat is( nonsens. Al is het brood wat kleiner en van veel minder qualiteil, al zijn boter, eieren en kaas veel duurder (boter frs 4 05 a frs. 1.60 per KG, versche eieren 18 centimes;) dan in gewonen lijd, alles is; er nog te krijgen en de Duitsche regeering be vordert, naar ik hoor, den invoer uit Nederland van allerlei artikelen, voor al boler en kaas 't Autoverkeer lu'sschen hier en Maastricht of Luik neemt dan ook toe. (Dit is waar. Eiken dag ziel men te Maastricht groote auto's met achterop witte doeken met groote zwarte druklet ters „Alimensation de la ville de Broxel- les", die volgeladen de reis weer aan vaarden Artikelen, die ontbreken zijn zout. rijst en petroleum Schaarsch wordt het meel. Ook kolen, die slechts tegen hoo ge prijzen te krijgen zijn Binnenkort echter verwacht men aanvoer per schip uit de kolendistricten. Uit Middelburg. Vanaf heden zal het kantoor in de Lange Delft B 120 geopend zijn van 9-12, 1-5 en 61/2-8»/?. De politie u 1 fa i e r heeft aangehouden zekere J. de G., die nog eenige dagen hechtenis te goed had De gisteren alhier wegens horloge diefstal aangehouden Belg P. de Pis heden morgen voor den officier van justitie geleid. Bij de politie al bier heeft zich gisteren aangemeld W. E. Th. v. P., wonende te Terneuzen, die verklaarde zich aldaar aan verduistering van een bedrag van f 200 te hebben schuldig gemaakt. Hij is voor- loopig in arrest gesteld. 1o Uit Vlissingen. De burgemeester van Vlissingen jhr. mr. A. A. van Doorn vat Koudekerke, is benoemd tot ridder in de JobanDÏter- Orde. Uit Walcheren. Men meldt ons uit Domburg In de gister gehouden vergadering van den gemeenteraad, waarin alle leden tegenwoordig en de burgemeester, voor zitter werd allereerst de gemeente-beJ grooling 1915 op een ontvangst en uit gaaf van f 12002 96'" vastgesteld Naar aanleiding hiervan deed de bur gemeester een voorstel lol afschaffing der kermis, welk voorstel door den raad met al'ffemeene stemmen werd ver worpen. Enkele leden klaagden over den onhoudbaren toestand der .straat verlichting. Ook bij particulieren wordf voel over hel gaslicht geklaagdBeslo ten werd namens den raad een schrij ven *le richten aan de betrokken maat schappij, waarin verzocht zal worden hierin zoo spoedig mógelijk verbetering aan te brengen Na eenige zalcen van huishoudelijken aard te hebben vastgesteld, had nog af en overschrijving van enkele posten der gemeente-bcgrooling 1914 plaats In de Maandag gehouden gemeente raadszitting le W e s t k a p e 11 e werd be handeld een schrijven van hel gemeente bestuur van Zoutelande, waarin het voor- steil aan den raad van Westkapelle, om den tol te Zoutelande op te heffen. Met algemeene slemmen werd besloten op hel voorstel niet in le gaan. De gemeente- begrooling dienst 1915 werd vastgesteld op een bedrag in ontvang en uilgaaf van f 17429.51. —o Uit Zuid-Beveland. Door den gemeenteveldwachter van Krabbend ij ke is alhier voor de politie geleid, zekere H. v. d. V., d.e in België nog een janr straf te goed had, doch die door den oorlog in vrijheid werd gesteld. In verband met de door de regeering genomen maatregelen zal bij worden af gezonderd. BEGRAFENIS Mr. J. ÜE WITT IIA.MER JGz. Heden middag had te Goes de begra fenis van mr. J. de Witt Hamer JGz plaats Op de begraafplaats waren vóór de aankomst van den lijkstoet aanwezig de volgende colleges, raad van beheer der N. V. waterleiding Zuid-Beveland, coöpe ratieve spaar- en voorschotbank Land en Tuinbouwonderlingc, kantongerecht, college van regenten over de strafgevan genis en overigens belangstellenden uit Goes en andere gemeenten. In den stoel zelf bevonden zich fa milieleden en vrienden, leden van de balie en van de arrondissements-recht* bank te Middelburg. Door leden vaD den gemeenteraad werd het lijk graf waarts gedragen Nadat de kist in de groeve was neergelaten, voerde aller eerst de burgemeester het woord. Hij sprak o.a. het volgende: Hel is in viervoudige kwaliteit, dat ik hier een enkel woord zal spreken, als voorzitter van den gemeenteraad, van het college van B. en W. van de gas- commissie en als vriend van den over ledene. Wie met den lieer Hamer iu 'aanraking is gekomen zal wel met mij de overtui ging hebben gekregen, dat hij zich aan de vervulling van eene betrekking geheel en al gaf. Tijd en moeiteen groote toewijding schonk hij daaraan en schroomde nimmer, op de hem eigenaar dige wijze, zijn meening kenbaar tema ken Hij gaf zich zooals hij was. Zijn hulpvaardigheid zijn werkkracht, zijn openhartigheid en open blik zullen een blijvende herinnering vormen. Met hem is de laatste in Goes woon achtige mannelijke afstammeling van de familie Hamer, die in een reeks van jaren aan de stad Goes nauw verbon den was ten grave gedaald De ge- meenie Goes heeft veel in hem verloren daar zij veel aan hein te danken had. Hij had zijn geboortestad lief met hart en ziel. Als vriend»heb ik hem 3»/g jaar loeren kennen en hoogachten door zijn vriend schappelijke omgang Hij had een hart van goud. Zich tot den oudsten broeder van den overledene, mr. C. de Witt Hamer rich lende, zeide spreker, dat de overledene als een trouw burger van de stad Goes en als een onvergeclbare vriend, nim mer uit hel geheugen zal gaan De hoer van den B o u l, oudste wed- houder. wijdde gevoelige woorden van hartelijke waardeering aan den ontslapene met wien liij reeds jaren achtereen zitting had in verschillende colleges. Mr. Lucasse, kantonrechter aldaar, lierdachl den overledene en huldigde diens verdiensten als plaatsvervangend kantonrechter, welke betrekking hij veel- maals vervulde bij afwezigheid of ziekte van den kantonrechter. Ook namens het college van regenten over de strafgevan genis sprak hij eenige woorden van er kentelijkheid. De oudste broeder van den doode, mr C de Witt Hamer uit Brielle, be tuigde ook namens zijn zusters en broe ders zijn oprechten dank voor de laatste eer zijn ontslapen broeder bewezen. In de eerste plaats gold die dank de leden van (den raad, die de Reist grafwaarts droegen, vervolgens de woordvoerders aan de groeve en alle belangstellenden wegens hun deelneming in het droeve verlies Er waren zoowel namens colleges als particulieren 14 kransen op de baar ge legd Onder den indruk van het groole ver-1 lies, geleden door den dood van een mar. in de volle lcractft van het leven, dat van groote beleekenis. voor de gemeente was, verlieten allen ddn doodenalclcer. DE TERUGKEER DER VLUCHTE LINGEN. Men meldl ons uit den> Haag. In het belang van het' behoud zoo lang mogelijk van den voorraad in onze stellingen is de regeling van den terug voer der Belg, Vluchtelingen op het oogenblik in 'de eerste plaats, in handen der militaire autoriteit. Binnenkort zal ze echter in de han den van de burgerlijke overheid over gaan. Inmiddels heeft de minister van binnenlandsclie zaken gelasï, dagelijks 2000 vluchtelingen uit Zeeland naar Antwerpen over le brengen per schip Zijn departement zorgt ook voor geleide lijken lerugvoer der uitgewekenen op de negen aken vóór Dordrecht. Uit Vli ssingen. Door 300 vluchtelingen te Vlissingen is het volgend adres aan den minister van Binnenlandsclie Zaken gezonden waarin zij mededeelen gaarne naar Ant werpen terug te gaan, doch dat zij niet durven. „Wie geeft ons de ver zekering", aldus het telegram, „dat wij geen slavendiensten zullen hebben te verrichten en mee te werken aan de finale verwoesting van ons onschuldig vaderland? Wie geeft ons de verzeke ring, dal ons leven zal worden ontzien en dat wij niet uoodeloos zullen wor den geprikkeld op ondragelijke wij2e? „Excellentie, wij hopen op een woord van de Nederlandsche regeering, in haar stellen wij vertrouwen, en dat vertrouwen wordt nog versterkt door de onuitsprekelijke dankbaarheid, die ons bezielt jegens het onuitputtelijke gast vrije Nederlandsche volk en zijn edele vorstin Mocht onze edele gastvrouw, de Nederlandsche regeering, er toe kunnen besluiten te zeggen- keer terug naar de plaats waar ge gezaaid hebt, wij zijn zedelijk ovqjtuigd behoudens onvoor ziene verandering der oorlogskansen dat die stap u niet herouwen zal, dan, Excellentie, zullen wij niet aarzelen met een handdruk en een traan afscheid le nemen van uw volk, dat dank zij zijn onvolprezen gastvrijheid in hel boek onzer historie zich een bladzijde ver zekerde met guide letters naast een pagina, beschreven in bloed. „Leve Koningin Wilhelmina en haar doorluchtige Gemaal' „Leve de Nederlandsche regeering! „Leve het Nederlandsche volle!" Reisg elegenheid. De tramverbinding van Sluis naar Knocke en Brugge is op last van de Duitsche. overheid weder begonnen. Van Bergen op Zoom reed gisteren de tram weder door tot Antwerpen. De spoorwegverbinding Antwerpen— Lier—Brus'sjel is hersteld DE VLUCHTELINGEN. Te Middelburg. Het aantal gratis vervoerkaarten voor de Staatsspoor, voor vertrek op heden, bedroeg 105. Tol hedenmiddag 3 uur kwamen er nog 34 aanvragen voor volwassenen en 4 voor kinderen in. Wel worden ook verscheidene kaarten voor terugreis over Z.-Vlaanderen uil- gegeven. Aan de onder Laatste Berichten ver melde meedeeling uit Den Haag inzake vervoer per schip naar Antwerpen, kun nen we nog toevoegen, dat ook vertrek met deze gelegenheid nog vrijwillig is, en dat allereerst in de meest belaste plaat sen hiervan gebruik zal kunnen worden gemaakt. Hedenavond verschijnt' de Iweede lijst van 1e Middelburg vertoevende Bel- sche vluchtelingen, die evenals de eer ste voor een gering bedrag aan bet in lichtingenbureau, Lange Delft 120, ver krijgbaar is De drukte op het plaalsingsbureau in het gebouw van hel vreemdelingenver keer begint le verloopen Slechts enkele komen meer om inlichtingen; maar 'aan de meermalen gestelde vraag 0111 apar- temenlen mei vrije keuken kan niet wor den voldaan, dergelijke gelegenheden be staan hier zeer weinig en zijn dan ook alle bezel. Toch worden nog steeds meerdere leegstaande woningen door vluchtelingen betrokken. Van de vluchtelingen die in de kazerne verblijven, zullen morgen een 150-lal naar het gymnastieklokaal op de Groen markt worden overgebracht. Terug naa r België. Tol nader order zullen dagelijks voor vervoer der Belgische uitgewekenen trei nen loopen van Roosendaal naar Antwer pen, om 8, 9, 10, 11, 12, 1, 2 en 3 uur vertrekkende In aansluiting daarop zullen de Neder landsche spoorwegmaatschappijen extra- treinen naar Roosendaal laten rijden. De uitgewekenen worden gratis vervoerd in coupé s derde klasse Achtergelaten bagage. Bagage en goederen in treinen en sta tions van de S S. achtergelaten zijn terug te bekomen aan het „bureau van gevon den goederen" te Utrecht. Aan de sta tions zijn voor het opvragen daarvan kos teloos formulieren verkrijgbaar Voor de d a k 1 0 0 z e 11. De burgerlijke overheid van Antwerpen is bezig tehuizen op te richten voor hel onderdak brengen van hen wier huizen vernield zijn. Daarvoor zijn 0 a de tien duizend bedden van hel Roodè Kruis be stemd. UIT VLISSINGEN. Hedenmorgen is door onvoorzichtig heid van vluchtelingen een begin van brand uitgebroken in de H. B. S Het vuur kon tijdig gebluscbt worden. Met den extra-trein naar Antwerpen vertrokken slechts ongeveer 100 man Verder bestaat er bij de uitgewekenen weinig lusl om terug le koeren. De lichter „Tristau" werd heden ver-, laten, maar op last der politie werden de menschen weer aan boord gestuurd. Mejuffrouw van der Eijk had een be langrijk bedrag aan bankpapier in een kachel geborgen. Bij hel aanmaken werd daaraan niel gedacht. Slechts verkoolde snippers bleven over. Gisteravond was eenige uren lang een stadgedeelte, waarin verschillende opeu- bare gebouwen staan evenals winkels, in duisternis gedompeld, doordat een jongen een ijzerdraad over de efectri- sche leiding had geworpen CENTRAAL INLICHTINGSBUREAU VOOR VLUCHTELINGEN. Er is opgericht een centraal inlichtiugs- bureau voor Belgische vluchtelingen, waarvan hel kantoor gevestigd is Kunstlei 69 Antwerpen; maai- zoolang het postver keer lusschen Nederland en Antwerpen ongeregeld is, doet men het best de stuk ken voor dat bureau te adresseeren aan den vertegenwoordiger van het Nel.-Bel. gisch iulichtingsbureau, Brugstraat 51, Roosendaal (N. B.) Inlichtingen kunnen alleen gevraagd worden door bemiddeling van p 1 a a I s e 1 ij k e iulichtingsbureau voor vluchtelingen, die op aan vraag aan het adres van Ito vengenoemdeii vertegenwoordiger en aan hel Centraal Bureau (Den Haag L. Voorhout 45) koste loos blanco formulieren kunnen verkrij gen noodzakelijk voor de aanvragen. Waar geen dergelijk bureau bestaat dient men er een op le richten en daarvan; aan het Bureau te Antwerpen kennis le geven. UIT DEN IIAAG. De Amerfkansche gezant te 's-Graven-> liage heeft f 25.000, hem gezonden dooi den heer Robert William S. Forest van het Amerikaansch Belgisch fond voor! Belgische vluchtelingen van New-York toegezonden aan den voorzitter van het Ned. hoofdcoinilé voor Belgische vluch telingen. De gezanl zal deze week de Belgische vluchtelingen te Roosendaal, Breda en andere grens-pJaatsen bezoeken. De Koningin-Moeder ontvang gisteren een telegram, dat op het Westelijk oor logsveld bij een palroeljerit sneuvelde baar half-broeder prins Wolrad-Frederik van Waldeck en Pyrmont, luitenant bij de Koninkl. Pruisische garde-dragonders EERSTE KAMER-VERKIEZING. De Staten van Zuid-Holland kozen heden lol lid van de Eerste Kamer (va cature van der Kun) den lieer P. J A Gilissen, (katholiek), bankier le Rotter dam. met 46 stemmen. De heer Plate had er 29. UIT AMSTERDAM. Naar wij vernemen is de heer M. Men gelberg, dirigent van hel Concertgebouw orkest, gisteren in zijn woning aldaar een ongeval overkomen, het geen ten gevolge zal hebben, dat hij geruimen lijd niet zal kunnen dirigeeren, daar hem volko men rust is voorgeschreven De heer Mengelberg is van de trap gevallen, bekwam een lichte hersenschud ding en eenige lichte aangeziclits-ver- wondingen. Verder vernemen we, dal de heer Men gelberg door den koning van Italië be noemd is tot commandeur in de orde van de Kroon van Italië. Nader vernemen we: De toestand van den lieer Mengelberg is redelijk wel. Hedenmiddag te 3 urn- werd in het gebouw aan de Maatschappij voor den Werkenden Stand een openbare verga dering gehouden van den Senaat der" Vrije Universiteit. De aftredende recLor Mr. P. A. Die penhorst droeg hel rectoraal over aan den hoogleeraai- dr C. van Gelderen, niet hel houden van een redevoering over hel onderwerp „Oorlog en Vrede". DE OORLOG. OOSTENDE WEDER BEZET DOOR DE BOXDGENOOTEN LONDEN, 20 Oct. De „Morning Post" verneemt uit Noord-Frankrijk dal de» bondgenooten Oostende weder hebben bezet. KRUITMAGAZIJN ONTPLOFT. Bij BrasSjChaet (België, Oostelijkv. Antwerpen) is gistermiddag een kruit magazijn ontploft, waarbij eenige Duit sche s.oldalen ernstig gewond werden. De oorzaak moet geweien worden aan groote onvoorzichtigheid van de bezetting van het fort. BIJ MEUWPOORT. BERLIJN, 20 Oct. (Off) De Duitsche traepen, die van Oostende langs de kust zijn opgetrokken, stieten hij de fJser- afseheiding bij NieuwpooiU op strijd machten, waarmee zij sedert eergisteren in gevecht zijn. Ook gisteren werden de aanvallen van de tegenstanders ten Westen van Rijssel onder zware verlie zen voor de aanvallers afgeslagen FRANSCII LEGERBERICIIT. PARIJS, 20 Oct. (communiqué van gis teravond 11 uur) Hel Belgische leger heeft de aanvallen der Duitschers. tegen Nieuwpoort en Dixmuiden afgeslagen Tusschen Atrecht en Roye hebben wij op eenige punten een weinig lei-rein gewon nen Onze troepen zijn hier doorge drongen tol aan de ijzerdraadversperrin- gen In den omtrek van St. Mihiel heb ben wij terrein gewonnen op den rech ter Maasoever Overigens, valt niets nieuws te vermelden WARSCHAU BEDREIGD. KRAKAU, 20 Oct. De bladen molden, dat boven Warschau een „Zeppelin" ge zien werd, die onder de bevolking groole ongerustheid verwekte. Alle gegoede fa milies hebben Warschau verlaten DE AER1KAAXSCIIE ONWILLIGEN. JOHANNESBURG. 20 Oct Opnieuw zijn een aantal aanhangers van luitenant- kolonel Marilz gevangen genomen. Dit maal drie officieren en 78 man, terwijl 40 anderen zich vrijwillig overgaven

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2