BUITENLAND. BURGERLIJKE. STAND. Middelburg. Van 13—14 Oct. Bevallen: P. Wisse geb. Jobse z. "C OverledenS. P. Dekker, 47 j. vrouw- van J. P. Palsenburg; J. de Rijke, 3 m. z. G. Visser. 24 j man van J. Waterman; L. M. J. Gselhand, 65 j. man van 0. Meijers M. C. Poortvliet, 4 maanden d. CARLOS I. f Maandag j.I. is hel stoffelijk over schot van Karei I van Roemenië van hel kasteel, waar hij den laalsten adem uitblies, naar het paleis te Boekarest vervoerd. Omtrent de laatste oogenblikken van den ontslapene kan nog worden meege deeld, dat koning Karei den dag, voor dat hij stierf, nog audiënties verleen de. De koningin bracht den jiacht (daarop met den vorst in hetzelfde vertrek door. Toen bij Karei zich ernstige ver schijnselen voordeden werd oogenblikke- lijk om den lijfarts geLelefoneerd. Deze kon slechts den dood vaststellen. Als een bijzonderheid zij verder nog vermeld, dat het lijk op het affuit van een bij Plewna veroverd kanon naai' het station werd overgebracht, om vandaar naar de hoofdstad vervoerd te worden. Men weet, "hoe de Roemeensch-Russ'j- sche strijdmacht, door Carol aangevoerd, bij die stad in 1877 een schitterende overwinning op de Turken behaalde. lieden zou het publiek in de gelegen heid worden gesteld, langs het lijk te trekken. Aan de vermelding van den inhoud van hel testament door de „Köln. Ztg." ontleenen we voorts nog, dal de katho lieke en protestantsche kerk elk met 400.000. lei zijn bedacht en dat alle waardigheidsbekleders, die den koning diensten bewezen hebben, kunstvoor werpen als herinneringen zullen ontvan gen. DE OORLOG. Proclamatie van Burgemees ter en Schepenen van Antwerpen. Te Putte is de volgende proclamatie aangeplakt De majoor kanlonnemenls-commandant te Putte maakt het volgende bekend- De heeren Burgemeester en Schepe nen van de stad Antwerpen verklaren, dal de vluchtelingen van Antwerpen vei lig kunnen lerugkceren in de stad, als ook in de voorsteden jen d,at fmel uitdruk kelijke goedkeuring der Duilsche krijgs- overlieid, die verklaart: dat privaat-eigendom geëerbiedigd zal worden, alsook dal de personen, die zich van alle vijandelijkheden zullen ont houden niet verontrust zullen worden; dat de ontwapende burgerwachten on verlet worden gelalen, alsmede dat er geen spraak is van jonge mannen naar Duilschland te vervoeren of tot leger diensten te dwingen. Bakkers, beenhouwers, kruideniers en anderen ncringdoeners en ambrachten alsook de gasten daarvan en al wal be trekking heeft op voeding, alsmede de apothekers, letterzetters, glazenmakers, worden dringend aangezocht dadelijk te rug te keeren. Winkels voor voedingsstoffen, die binnen vijf dagen niet heropend zijn, stellen zich bloot aan strenge maat regelen, dit volgens instructie der mili taire overheid Volgens deze ook worden alleen zulke personen toegelaten, die in Antwerpen regelmatige huisvesting en broodwinning hebben De terugkomst moet in goede orde geschieden. Bij de onschatbare diensten door de overheid in Nederland aan onze vluchtelingen bewezen en waarvoor wij ze hartelijk danken, zou den wij het zeer op prijs stellen, indien zij er de hand aan hield, dat de terug keer geleidelijk en trapsgewijze ge schiedde. Het college van burgemeester en schepenen: (get.) J. DE VOS. V. HENGIUS. A. COOLS. L, STRAUSS. De voorzitter der inter communale commissie (get.) L. FRANCK. De majoor voornoemd; (get,) VOGEL. Het gevaa r uil de lu cht. Londen is 's avonds en 's nachts in het duister. We meldden daar de reden al van men wenscht onverschrokken „Zep pelins-bestuurders, die het in 't hoofd konden krijgen, de Engelsche hoofdstad te bezoeken en daar een naamkaartje in den vorm van enkele bommen achter te laten, niet te helpen bij het zoeken van iden weg en het uitkiezen van de beste plaats, om die gruwelijke moord tuigen uit te werpen. Maar in een stad als Londen ontmoet het dooven van de rii?t strikt noodige lichten, op straat zoowel als aan of in de huizen, ernstige bezwaren Verschei den menschen vonden tengevolge daar van den dood. En daar komt nog iets bij. Ook in de besproken stad is het bedenkelijk ver schijnsel waargenomen, waarover in de verschillende oorlog-voerende landen en voornamelijk in de h'oofdstedcn daarvan geklaagd werd: de automobielen houden zich niet meer aan de politie-voorschrif- ten omtrent de maximum-snelheid Het begon met de legerlufs. Deze raasden er maar op los en de politie deed een oogje dicht. Daardoor aangemoe digd, meenden de particuliere auto- voerders, dat ze zich eveneens onge straft die overtreding der verordening konden veroorloven. De „Westminster Gazelle" klaagt dan ook reeds, dat de bewoners van Lon den een zéér hooge premie betalen voor de verzekering legen uil de lucht drei gend gevaar. Tusschen haakjes, bij dc bekende assurantie-maatschappij van Lloyd's lean men zich legen dal soort risico inderdaad verzekeren. Maai* hel genoemde blad vraagt, of zoo zware overlast wel opweegt legen het gevaar van bommen gooiende luchtschepen, waarvan b.v. Parijs bezoek heeft gehad. We merken evenwel op, dat dit ge- schreven werd, voordal bekend was, dat verscheiden vrouwen en jonge meisjes aan de Seine slachtoffers van die gruw zame, uit de lucht neergesmeten bom men geworden waren. Hel Londenschc blad wijst bovendien op een inkonsekwenlie. Terwijl de auto bussen en tramwagens, die de 'bruggen over de Theems berijden, dit doen mei gedoofde lichten, kondigen auto's zich met de spookachtige vuren hunner ge weldig krachtig uitstralende lantaarns aan. De „Westminster Gazette" dringt er daar om op aan, dat in hel midden van Londen ook deze wegwijzers voor even- tueele Duitsche vliegtuigen of luchtsche pen niet toegelaten zullen worden en dal de snelheid aanmerkelijk wordt ver traagd. Al deze voorzorgen kunnen overdre ven schijnen. Maai* men bedenke dan, dat de inneming van Antwerpen dooi de Duitschers dit gevaar inderdaad lol iets dringends en zeer wel mogelijks heeft gemaakt Als steunpunt voor de Duilsche vloot be toekent die stad weinig, daar de onzij digheid van ons lan,d zoowel als de heerschappij der Britsclie zeemacht over de Noordzee het rijk verhindert, daar van als zoodanig eenig voordeel te [rek ken. Hoe Duitschland zich die voordoo ien gewapenderhand zou kunnen ver overen, blijvc hier onbesproken. Doch de pistool, die Napoleon in Antwerpen op Engcland's hart gericht zag, kan ook op andere wijze geladen worden. En wel met de luchtvloot, waarover dal rijk beschikt. Maar als ba sis voor „Taubes" of „Zeppelins" biedt de Scheldeslad geen voordeel boven*" Brussel. De laatste moeten in loodsen geborgen worden, voor welker bouw volgens de „Westminster Gazette" zes maanden noodig zijn En dit laat zich eenigszins verstaan De laatste, verme tele vlucht van Engelsche aviateurs lot boven Dusscldorl',waar ze op de „Zep- pelïn"-hal een of meer bommen lieten vallen, die het dak en een luchtschip gedeeltelijk vernielden, bewijst, dal ook het dak van een 'dergelijke bergplaats stevig moet worden geconstrueerd. Bovendien, hoe dichter die luchtsche pen zich bij de zee wagen, des te ge makkelijker worden ze door de Brilsche kanonnen bestookt. Ook van dat stand punt beschouwd schijnen de Duitschers dus san Antwerpen's bezetting weinig voldoening te zullen hebben. ri KORTE OORLOGSBERICHTEN. Een correspondent van de „Maas bode", die Antwerpen na de bezetting bezocht, schreef, dat op dal oogenblik de gas- en waterleiding weliswaar nog ge-1 stoord waren, maai* dat de Duitscherq bezig waren, deze bedrijven weder op gang te brengen. j De schade te Antwerpen aan de ge bouwen aangericht is volgens een offi cieel Wolff-lclegram uit Berlijn gering. De sluizen en havenwerken zijn door den vijand onbruikbaar gemaakt In dc haven liggen 1 Engelsche, 2 Belgische 1 Fransch, 1 Deensch, 32 Duitsche en 2 Oostenrijksche stoomschepen, alsmede 2 Duitsche zeilschepen. Zoover de Duit sche schepen tot nog toe zijn onder zocht schijhen de ketels onbruikbaar te zijn gemaakt. We hebben gemeld, dat de regee ring van België nog last heeft gegeven, een lichting militie op te roepen. Het Duilsche bestuur te Luik heeft thanq de Belgische overheid verboden, daar aan tnee te werken. Ook mogen de Belgische militie-plichtigen geen gevolg geven aan den oproep, indien deze hun mocht bereiken. De verwanten van de weer-plichligen zullen ter veran t w oor d ing gcroepenwor- den. indien zij tfe opkomst on der de wapenen niet beletten. Een correspondent van het Vas- Diaz-bureau meldt aan de „Köln Ztg dat bij de vervolging op een der afge- loopen d agen van de Belgische troepen in Vlaanderen, Duitsche officieren, die aan onze grens met hun soldalen ageer den, over een greppel heen de hand reik ten aan de Nederlandsche kameraden, die daar aan het hoofd hunner nfdeclin- gen den loop van zalven afwachtteTus schen de Duitsche en de Nederlandsche bevelhebbers zou zich een vriendschap pelijk gesprek ontsponnen hebben Dc „Köln. Zlg." heeft een bericht uit Aken. dat ons inziens slechts met het' uiterste voorbehoud moet worden ge lezen Generaal De Guisö zou n 1. als krijgsgevangene in die Duitsche stad aan gekomen zijn. We herinneren eraan, hoe aanvanke lijk algemeen bericht en geloofd werd, dat deze opperofficier ,die naar men weet niet lang geleden hel commando van de stelling Antwerpen van generaal Dufour overnam, met het grootste deel van hel Belgische veldleger heelhuids heeft kunnen aftrekken. Maar aan den anderen kant brengen we in herinnering, dat generaal Lemnn, de bevelvoerder Ie Luik in een der for ten gevangen genomen werd en dat de gevangenscliap van dezen bevelvoerder eerst bekend werd, toen hij in Duilsch land aangekomen was. Dal De Guise in een fort zou gevan gen zijn genomen, is niet aannemelijk Men zou hem dan dus op weg van de Scheldeslad naar de zeekust hebben moeten gevangen nemen. En dit is locli wel heel onwaarschijnlijk. Van, hel Fransche oorlógsjtoonecl niet voel nieuws. Het groole Duilsche hoofdkwartier maakte integenstelling met zijn ge woonte gisteren een uitvoerig bericht openbaar, waarvan ons het belangrijkste dunkt, dat de Franschen den hardnek- kigsten tegenstand bieden. Blijkbaar is bedoeld, dal zij als vijanden geduclilcr zijn dan de Engelschen. De Franschen schieten, aldus leest men in 't Duilsche communiqué, uit de boomen, waarin zelfs machine-geweren zijn opgesteld. Zij hebben trapsgewijze loopgraven aangelegd en steunpunten, sterk als vestingen, ingericht. Wat de loopgraven der Duitschers, aangaat, dit zijn naar men weet heele gangen in dc aarde, waarin de soldaat, rechtop slaande, lot het hoofd ver dwijnt. Van boven staal hij zoo goed mo gelijk beschut voor verkenningen of bommen uit vliegtuigen en in de loop graven zelf is gezorgd voor de gelegen heid om het water, dat zich anders daarin zou ophoopen, te laten wegvloei en. Prins Joachim, 's keizcrs1 jongste zoon, die in Oost-Pruisen door een gra naat werd gekwetst, is hersteld. Volgens de „Köln. Ztg." heeft hij zich weer naar het leger begeven. De kei zerin bracht liaar zoon weg. Kort vóór zijn vertrek had de keizer hem lot ritmeester benoemd. Het „Berliner TagebLall" verneemt, dat hel derde deel van Bismarck's ge denkschriften, welks uitgave op Bis marck's uildrukkelijken wenscli, lol later was uitgesteld, in de Bank van Engeland berust, maar dat verwacht mag worden, dal dit kleinood in de schatkamers on aangeroerd zal blijven. Toen de oorlog uitbrak, stond, al dus hel „N. v. d. D." het bekende circus van Albert Carré in de vesting Spandau bij Berlijn Onder den invloed der om standigheden moesten de voorstellingen ophouden. Het grootste gedeelte van 't personeel, beslaande uit Duifsjchers en Oostenrijkers kwam onder de wapens. De Engelschen, Franschen en Belgen werden gevangen genomen De directeur nam de zorg voor de noodlijdenden op zich. Dc L anddag van Koburg-Gotha heeft met eenparigheid van stemmen een voor stel van den voorzitter aangenomen, krachtens hetwelk door wetswijziging, personen van stalen buiten Duilsjcliland van de troonopvolging worden uitgeslo ten. Dit besluit richt zich tegen het Brilsche koningshuis. We hebben gemeld, hoe o. a tus schen Frankrijk en Duitschland een overeenkomst tot stand is gekomen, krachtens welke de regeeringen dier rij ken onderling lijsten van de krijgsge vangenen zullen wisselen, die op him bodem zijn ondergebracht. Naar het „Petit Journal" meldt, is het evenwel hel plan ook verder le gaan In dat blad leest men n 1 dat hel Fran sche legerbestuur over Zwitserland de eerste opgave van Fransche krijgsgevan genen lilt Duilschland heeft ontvangen en dat de verschillende Iroepenafdeelin- gen de lijsten zullen nagaan en aange ven, welke gevangenen men uil- geleverd wil hebben. Blijkbaar zal dus een uitwisseling van de gevangen genomen soldaten plaats hebben. In de rede, door den Engelschen minister Haldane Zaterdag te New-caslle gehouden, berekende hij, dat de bondge- noolen tezamen 250 miljoen, hun vij anden 115 miljoen menschen lellen En ofschoon de toerustingen van Duitschland voortreffelijk zijn, rekent Haldane toch op dc nederlaag van dal rijk, daar Wie ten slotte niet balen tegen het volk, dat versche troepen kan aanvoeren Op het verhoog, vanwaar de lord het woord voerde, zat ook de uit Gent ge boortige schrijver Maeterlinck, Hij heeft ook gesproken. Volgens de „Agence d'Alhènes" is Essat pasja inderdaat tot president der Albaansche regeering en tot opperbe velhebber benoemd. Wat broeit er in Portugal? Men weel hel niet en dc menschen, die 't weten kunnen spreken elkander legen. Terwijl toch eenerzijds beweerd wordt ,dat Portugal zijh onzijdigheid zal handhaven en Engeland de regeering te Lissabon niet verzocht heeft, die hou ding le laten varen, moet de Portu- geesche gezant te Rome tot een ver tegenwoordiger van de „Tribuua" ge zegd hebben, dat de openbare mecning in zijn land de lusschenkonist van Por tugal in den krijg ten voordeele van de Drievoudige Entente als een logisch gevolg van hel met Grool-Brittauje ge sloten bondgenootschap beschouwt Ook is men daar van meening, dal een over winning van Duitschland onvoorwaarlijk het verlies der Porlugeêsche koloniën Lcn|gevoIgc zou hebben. In verband daarmee is bet van belang eraan te herinneren, dat dit rijk, of schoon bij lange niet meer als in vroe ger eeuwen, toen zijn koopvaarders met de onze wedijverden, toch nog een kolo niaal bezit van niet onaanzienlijke waar de bezit Dit omval de Azoren met Madera, de Kaap Verdische eilanden, Porlugeesch Guinea, Angola (op Afrika's Westkust), La- renpo Marques en Mozambique, Goa (Voor-Indiê) Macao (China) en N. O. Ti- mor. De berichten uil Zuid-Afrika over den opstand van kolonel Maritz en zijn volgelingen klinken bemoedigend voor de eenheid van de Unie. Dit verraad moet duizenden, die nog aarzelden, hebben overtuigd van de noodzakelijkheid, om dienst te nemen in het leger, dal onder leiding van Botha zelf tegen Duitsch- Zuid-West-Afrika zal optreden. Ook vol gelingen van den malcontenten Hertzog hebben der regeering hun dienslen aan geboden. Het ministerie vertrouwt, de onlusten plaatselijk beperkt te hebben Maritz diende bij de Herrero-campaguc als fourage-meester onder de Duitschers Hij sprak toen openlijk zijn verachting voor hen uit. In oorlogstijd plegen vorsten en re- geeringspersonen liun liberale beentje voor le zetten Dit lean dan zonder ge vaar geschieden, daar de politieke op positie toch zwijgt. Ook de Russische tsaar had bij hel openen der vijandelijk heden voor de revolutionnaircn aange naam klinkende proclamaties de wereld ingezonden. Daardoor had zich o a de tol nu toé te Parijs in verbanning levende socialist Boerzew laten vangen Hij was over Skandinavië naar Rusland teruggekeerd. Daar werd hij evenwel in hechtenis ge nomen. Dit verwondert of ontstemt le meer •omdat Boerzew voornemens was, alsfvrij williger in hel Russisfche leger dienst te nemen. Volgens de „Manchester Guardian' ver klaarde de socialistislche partij in dat land, dal Boerzew te dien opzichte niet de partij vertegenwoordigt en dal zij den tsaar even hardnekkig als tevoren blijft bestrijden Voorts moet de Russische re geering de vrijlating van talrijke poli tieke gevangenen geweigerd hebben Een Russisch vlieger, die uiel een officier-waarnemer een vlucht had ge daan, was, aldus lezen we in de Temps" door een gebrek aan den motor gedwon gen te dalen. Beide mannen droegen een leeren buis zonder eenig onderscheidings- teeken. Terwijl ze bezig waren de machine le herstellen, naderden zeven Oostenrijksche soldaten, die door een officier werden aangevoerd. Alle tegenstand was nutteloos want de aviateurs beschikten maar over revolvers. De Russische officier sprak gelukkig Duilsch Dus riep hij op krachtigen Loon den vijandelijken onderofficier aan en deze, zich in tegenwoordigheid van een zijner meerderen wanend, haastte zich, den beiden Russen te hulp te komen. Weldra was de motor weer op gang. Voordal zij op hel vliegtuig evenwel uil l gezicht verdwenen, smaakte de Russi sche officier-öpmerker het genoegen, op een naar beneden geworpen papier de Oostenrijkers te danken voor den bijstand vijanden verleend. ENGELAND EN BELGIE. Duitscliland heeft zwaar geschut naar voren gebracht in den papieren strijd met diplomatieke stukken, die naast den wil den oorlog met kogels wordl gevoerd De Duitschers zeggen in de archieven van den Belgis'clien generalen staf le Brussel een portefeuille le hebben ge vonden met het opschrift; „Intervention anglaise en Belgique", en uit welker in houd bleek, dal reeds in 1906 tot het uil- zenden van een Engelsch expeditie-korps in een Fransch-Duitschen oorlog was be sloten, en di at er toen uitgebreide be sprekingen tusschen de Belgische en En gelsche legeraanvoering zijn gehouden be treffende den doortocht van dat in Noord Frankrijk le landen Engelsche leger in geval van 'eten Fransch-Duitschen oorlog Nu is dat eerste geen nieuwtje Iedereen die zich nog de spanning uil de dagen der Agadir-kwestie herinnert, weet ook hoe er toen reeds meermalen in de pej*s is gesproken van liet bestaan van een dergelijk plan En 'zelfs werd het vooruitzicht van een veldtocht langs dien weg door velen als de aanleiding be schouwd lol de plotselinge activiteit, die ook onze generale staf dadelijk daarna beloonde, om maatregelen te beramen tot betere verdediging der neutraliteit van de Wester Schelde dan mogelijk was door de bijna vergeten batterijen te Neu zen en op hel fort te Ellewoulsdijk Niet lang daarna verscheen dan ojolc het voorstel tot den bouw van een fort te *Vlissingen, waarvan ook alweer als hoofddoel voorop werd gesteld dc be scherming der neulraliteil van idien rivier mond De gebeurtenissen van 1906 had den blijkbaar de oogen geopend voor wat mogelijk kon gebeuren Maai* wal toen vermoed werd. is nu bewezen Men kan er zich over verbazen, en 'l alleen verklaren door groole haast, dal dc Belgische overheid zoo'n belang rijke verzameling geheime stukken in Brussel achterliet. Maar de stukken die de Duitschers daarin vonden en nu in uit treksel publiceeren, zullen wel niet ge loochend kunnen worden De Nordd Allg Zlg" publiceert er voornamelijk twee stukken uil Ten eerste een rapport over de be sprekingen die dc chef van den Belgi schen generalen staf had met den loenra. Engelschen,militairen attaché le Brussel luit. kol. Barnadison, betreffende een plan voor gemeenschappelijke operatie tegen Duilschland van een Engelsch ex peditie-leger van 100 000 man met het Belgische leger Dat Engelsche leger zou le Duin kerken, Calais en Boulogne geland wor den, en met Belgisch spoorwegmateriaal naar hel opinarschgebicd gebracht wor den Luit. kol Barnardison zou bij die besprekingen ook nog verklaard hebben dat op de ondersteuning van Nederland niet le rekenen viel. De Engelsche ver pleging zou naar Antwerpen overge-' bracht worden zoodra de Noordzee van Duitsche oorlogsschepen gezuiverd zou zijn Het tweede stuk is een rapport van 23 Sept 1911 van baron Grein, gedu rende lange jaren Belgisch gezant te Berlijn, Dit stuk is een uitvoerig beredeneerde waarschuwing tegen het zich overgeven van België aan de plannen van Engeland en Frankrijk, <Xïi pleidooi om evenzeer maalregelen te nemen tegen een aanval van Frankrijk op Duitschland door Bel gië heen, een gevaar dal volgens baron Grein evengoed dreigde Uil dit stuk is ook nog op te maken dat een oorspronkelijk plan om een Engel sche troepenmacht ongehinderd over de Schelde naar Antwerpen te brengen een plan waardoor volgens de gezant rok verklaard werd waarom de verster king van Vlissingen tot zooveel drukte aanleiding gaf in Londen en Parijs - is opgegeven toen België „zieli niet beng liet maken door het zoogenaamde dreigende gevaar van het sluiten der Schelde De Engelsche hulptroepen zouden in de dichtstbij gelegen Fransche havens wor den gelost, Maai* brn. Grein achtte het zeer waarschijnlijk dal dit leger nie! langs de Fransche grens zou marclieeren, maar België zou binnen trekken, door een ge bied waar geen enkele vesting den intocht zou kunnen tegenhouden. Wat we nu weten uit de onthulling in hel Duitsche officieuse orgaan komt dus hierop neer; 1< dat in 1906 tusschen de legerbe sturen van België en Engeland besprekin gen hebben plaats gehad over een samen werken tusschen de legers der heide lan den; of de besprekingen lot een vast ver drag hebben geleid weten we niet, 2o. dat vijf jaar later, in 1911 door den Belgischen gezant gewaarschuwd werd tegen een verdedigingsplan van Bel gië, waarbij alleen aan oen inval van Duit sche zijde werd gedacht, maar waarhij blijkbaar een vroeger denkbeeld van een gezamenlijk opereeren van het Engelsch leidingsleger met het Belgische was weg gelaten. Of die overeenkomsten nu in dit jaar nog golden, laat zich slechts vermoeden. Maar daargelaten de vraag van welken aard ten slotle de samenwerking was, heeft toch in ieder geval deze Duitsche onthulling hel zeer waarschijnlijk genaakt dal er een „stille samenwerking'' tusschen België en de mogendheden bestond 7Pil.II i JlWI.IMBWCTC.W i i —wa Telegrammen. Onderstaande berichten zijn reeds per bulletin door ons bekend gemaakt. Woensdagmorgen 10 uur. DE BELGISCHE REGEERING NAAR FRANKRIJK VERPLAATST. BORDEAUX, 13 Oct De Belgische re geering die haar vrijheid van handelen wenscht te verzekeren, heeft bestolen naar Frankrijk le gaan; met uitzonde ring van den minister van oorlog heb ben alle ministers gisjlereu Oostende verlaten voor Havre, waar de Fransche regeering alle maatregelen getroffen heeft voor baar installatie. Koning Albert blijft aan hel hoofd van het Belgische leger FRA\SC!IE SLCCF.SSkN. PARIJS, 13 Ocl. Hel legerbericht van 's middags 3 uur luidt Op verschillende punten maakten wij heden vorderingen Wij hernamen het offensief in de om streken van Hasebroek en Betune Rijssel werd door de Duitschers bezet In de streek van Berry Bac, bij Souain in het Westen der Argonne, ten Noorden van Malincourt en op den rech ter Maasoever maakten wij vorderingen. Vanaf de hoogten van de Maas rukten wij voort op den weg van Verdun naar Metz. Bij Abrémont wonnen wij eveneens ter rein. Een aanval der Duitschers op onzen rechtervleugel werd afgeslagen. OP IIET OOSTELIJK OORLOGSVELD. BERLIJN, 13 Oct Officieel Op het Oostelijk front bleef het 11 October rus tig. Een nieuwe poging der Russen, den 12 October ondernomen om ons om te

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 3