BUITENLAND. van de varkenshoudersvereeniging „Uit Voorzorg" te Renesse. Door talrijke landbouwers uit het land van Ilulst is te Ilulst eene ver gadering gehouden ter bespreking hun ner belangen in zake liet leveren van bieten aan Belgische suikerfabrieken. Eene commissie werd benoemd, om zoo spoedig mogelijk middelen te bera men ter verkrijging van solide waarbor gen voor richtige betaling der geleverde suikerbieten. DE STRIJD IN NOORD-FRANKRIJK. (Van onzen oorlogscorrespondent). (Nadruk verboden.) Nadert de beslissing RIJSSEL, 2 Oct. Ik schrijf u nog altijd uit hetzelfde gevëchtsgebicd, waar de strijd, die eenige dagen lang een vermoeidheidsin zinking vertoonde, weer met de uiter ste felheid is opgelaaid Hel is heden reeds den twin ligt/ten dag van den veldslag op en om de Ais- ne, een veldslag die reeds zóó is^ uitge breid, dat hij nu reeds naai' wel zes, spoedig naar wel tien rivieren zal zijn te noemen Want het gevechtsveld, dat zich aanvankelijk uitstrekte van Sois- sons tot Verdun, heeft nu al een lengte van Doornik in België, over Douai, Pé- ronne, Noyon lot Verdun en zal tegen het tijdstip waarop hier de beslissing valt zich wel van Antwerpen tot Verdun uit strekken Als dan de zaken loopen, zoo als zij zich op het oogonblik nog steeds blijven ontwikkelen al twaalf dagen lang dan voorzie ik een tweedie' terugtrekking der Duitschers, in dat ge val op de lijn Antwerpen--Bergen —Maubeuge—Relhel Vouziers—Verdun. Met Antwerpen en Verdun dan als ge weldig belangrijke steunpunten voor de geallieerden Wat ik hier neerschrijf, zult gij waar schijnlijk als de stoutste veronderstellin gen beschouwen, doch wie liet prachtig moreel der Fransch-Engelsclie soldaten aanschouwt en het rustig afslaan der wanhopige pogingen van von Kluck om eerst te Rove, dan te Lassjgny en te Noyon en vervolgens weer bij Peronne door te breken, die beschouwt het lan ge front der geallieerden als ondoor dringbaar. Waar nu de geallieerden steeds voort gaan hun frontlijn te verlengen en steeds Noordelijker de Duitsche flank dekking gaan omzetten in een frontver dediging, daar zijn de Duitschers wel ge noodzaakt de omtrekkende beweging liet hoofd te bieden en hun verbindingslijnen te beschermen, wal op den duur op een fatale verzwakking van het front moet uitloopen Eenig overblijvende kans een hernieuwd retireeren. Nu geef ik grif toe, dat een geluk kige uiLslag op eenig punt de kansen kan doen verkeeren. Maar zulk een succes valt op hel oogenblik op geen enkel punt te verwachten. Daarvoor is ■de evenwichtstoestand over de geheele lijn te opmerkelijk. Tiet terugtrekken, dat ik voor aan staande houdt, zal meer het gevolg zijn van strategische, dan wel van lak- tische uitkomsten. Ik huiver echter als ik aan de ko-j mende weken denk Want de laat; ik hem maar noemenslag op de Aisne overtreft dien op de Marne in duur niet alleen, doch veel meer aan menschenoffers. Dag aan dag, en bijna onafgebroken ook s nachts wordt door gevochten met z.eldzaam-bloedig resultaat Terwijl een nieuwe verplaatsing van hel gevechtsterrein -- bijvoorbeeld naar de door mij veronderstelde linie slechts eeu nog langduriger en nog bloediger treffen tot resultaat kan heb ben. De toestand hier is zeer duidelijk, heeft weinig geheimzinnigs. De Fran- schen verstaan dc kunst van uiterst sobere, doch zeer betrouwbaar gebleken communiqué's zeer goed, zoodal het ver trouwen ongeschokt voortduurt en een vrij kalm afwachten van de gebeurtenis1" sen allerwege valt te aanschouwen Natuurlijk is de bevolking, die in de reeds Noordelijker gelrokken ge vechtslinie komt te liggen, alles behal ve rustig en heeft zelfs uit het zoo koene, vastbesloten Rijsscl een exodus plaats naar de kustplaatsen, doch het laat zich begrijpen dat de rustige burgers meest burgeressen niet veel prijsstelten op het arlillerie-ccrncert Dal Wij het kanongebulder spoedig in onze nabijheid zullen hooren geloof ik zeker. Merkwaardig is, dat hier niemand meer een Duitsclien opmarsch naar Parijs veronderstelt. Sinds vijf en twintig dagen geleden Von Kluck zich afwendde van <len rechten weg naar ,de Fransche hoofd stad beschouwt men diens kansen op z'n Hollandscli gezégd verkeken. Van daar, dat families die het betalen kun nen van hier wegtrekken naar de veilige 'Seineslad Nu het weer aanmerkelijk verbeterd is en wij prachtige herfstdagen genieten, is Rijssel ook heel wat opgemonterd De spanning nam niet af, maar torh groeide het optimisme, terwijl het militair ver tier ontzaglijk is Het is hier het sjorren en trekken, dat de nabijheid van den otperatiebasis verraadt Het merkwaar dige is, dat wij niet alleen militaire be weging ten Zuiden doch thans ook, ten 'Noorden der stad bemerken, terwijl ook uit België berichten komen, die op een aanstaand offensief op het verlengde der lijn Orchies—Douai wijzen. Ik vertrouw dan ook mij hier spoedig op een brandpunt te zullen bevinden. Dal is trouwens ook het oordeel van een aantal Eugelsche collega's, die zich thans hier ophouden. Vandaag heb ik daarom de gebeurtenissen van de twin tig dagen van den Aisne-slag nog eens in vogelvlucht beschouwd, hetgeen mij lot de veronderstelling voerde, in het be gin van dezen brief geuit. Den 25slen Augustus liep de Duitsche frontlijn van Doornik over Bergen— Givet—Longwy—Metz, en vervolgens Dat was in de dagen na Charleroi en Bergen. Men vermoedde dat weldra op de Fransch-Belgische grenzen geduchte» te genstand zou worden geboden Maarden laatste Augustus liep de Duitsche front lijn reeds van dc Sambre westelijk van Amiens over St. Quentin, over Maubeuge, naar Verdun. Den eersten September was de rech tervleugel, westelijk van St. Quentin reeds omgebogen tol Beauvais. La Fè re en Laon werden door de Franschen ontruimd terwijl (dien volgenden dag de rechtervleugel zich reeds voor Senlis bevond en hel centrum reeds voor Soi&- sons en de, Aisne. 4 September de groole zwenking van Von Kluck, de omsluitingspoging van de Duitschers Den vijfden vangt de terug tocht aan. De meest Zuidelijke Duit sche linie had dus geloopen over Mcaux- Coulomniiers—Chalons—Verdun Wanneer men nu nagaat dat die lijn thans reeds weer in' België aanvangt bij Doornik, en over Péronne-Lassigny-I.a Fère-T,a.on-noordelijk van Reims-naar Ver dun loopt, dan ziet men hoe hel ge- veehtsfront bijna in lengte verdubbeld is en van 10 tot 80 K.M. teruggeschoven werd. Nadert de beslissing'' - In een van mijn vorige brieven heb ik n als mijn meening gezegd, dat het einde van den Aisne-slag nog wel lol het einde van de volgende week op zich kon laten wachten. Al worden er dagelijks gevechten gele verd, waarbij een plaatselijk doorbreken schijnt te worden geforceerd, zoodal de phase van beslissing schijnt aangebroken toch geloof ik gelijk te krijgen. Zooals de legermachten thans legen- over elkaar zijn geplaatst, zullen op tal van punten de loopgraven elkander wel dra raken. Ik gewaagde reeds vaal: van het eigenaardig karakter van dezen veld slag. die veel meer heeft vau een belege ring, Er is als het ware een evenwichts toestand die slechts door een druk vau buitenaf kan worden geschokt De vijandelijke machten kennen elkan ders posities volkomen; troepenverplaat singen kunnen weinig wijziging in het evenwicht brengen, daar zij of in be dwang worden gehouden of slechts tot plaatselijke verzwakkingen kunnen leiden, waarvan de tegenpartij onmiddellijk pro fiteert. Wat werkelijk van groole betceke- nis is en de Duitschers toonen die be- lec kenis niet te onacrschatteu is de steeds meer Noordelijk reikenden druk op de rechterflank, 11 druk dien, eenmaal geslaagd een omtrekken en gedeeltelijk insluiten der Duitschers zou mogelijk ma ken en hun dus tol terugtrekken zou noodzaken. Merkwaardig is dat ieder hevig tref fen ofi den Duitsclien rechtervleugel steeds gepaard ging aan een verslapping in het centrum De Duitsche overmacht schijnt langzaam weggesmolten, want de Duitschers hebben veel dekkingslroepen noodig in België en schijnen weinig ver sterkingen meer te kunnen ontvangen dan noodig is voor liet vervangen van buiten gevecht gestelde». In de laatste dagen zijn in Zuick-Belgiê 'veel nieuwe Duite sche versterkingen aangekomen. Daarbij waren er zelfs uit den Elzas en de Voge zen. Dat laatste wijst er wel op hoe be langrijk de Duitschers het offensief op deu Westelijken vleugel achten. Énkele troepenverplaatsingen hier in de omge ving zijn te merkwaardig dan dal ik ze zou mogen vermelden. Het schijnt mij echter vrij zeker dal wij een bloedige week zullen ingaan en dat boven Noord- Frankrijk een storm zal woeden, die den evenwichtstoestand van hel oogenblik wel zal verstoren. Maar op ongehoord bloe dige wijze Twintig dagen strijdens over een front van 20 K M., dat is een masspcre van ver bijsterende wTeedheid, om niet aan te1 denken Vandaag dineerde ik met een Fransch arts, en het gesprok liep al spoedig over het onmetelijke bloed bad Hij had met groole nauwkeurig heid den wereldbrand gevolgd en gere kend om ons eenige voorstelling te ma ken van wat deze dprlog «aan men schen- levens kost Hij had van betrouwbare beoordee laars een schatting vernomen van 150 000 dooden en gewonden voor den strijd in Noord-Frankrijk. Voor den ge- heelen oorlog kwamen wij tot de con clusie. dat het aantal buiten gevechl- geslelden hel millioen reeds verre over schrijdt. Daarvan komt meer dan de helft voor Duitschland alleen, terwijl Ooslen- rijk-Hongarije reeds meer dan 100 000 man zou hebben verloren Engeland een 20 a 30 duizend. België een gelijk getal. Frankrijk en Rusland ieder een 150—200 000 krijgsgevangenen, gewon den en dooden. Zulk een schatting, die in duizenden en tienduizenden onjuist mag zijn geeft wel een afschuwelijk vornkTmgs- boeld en doet ons sidderend denken aan het „werken" met de moderne millioef nenlegers. Wij krijgen, hier nieuws uit Antwerpen dat wel geschikt is de gemoederen ern stig te stemmen, Hel schijnt dat Duitsch- schers de Scheldestad wel wat al te ge va ai-lijk vinden en tot een offensief; overgaan. Zij zullen dan in het Zuiden en Zuidwesten niet zooveel moeite hebben om tot de fortenlinie voort te dringen. Van Contich lot .de Dender en de Nelhe zal vrij gemakkelijk een zóne te leggen zijn, die door het vuur aan weerskanten ontoegankelijk zal blijven zoo goed voor aanvaller als verdediger Maar de tweede fortenlinie-.' Daarop wordt vertrouwd zelfs id oor hen, die in dezen oorlog zelfs de moderne koepelforten wel wat met andere oogen zijn gaan beschouwen. Sinds eenige dagen ontvangt België aanzienlijke versterkingen. 2.0000 Engelsclien zijn in aantocht. Franschen ik moet eigenlijk schrijven Algerijnen zijn reeds aange komen, zoodat wij ook hier de Spahi's1 reeds zagen, en dit zou deu druk op Antwerpen wel eens kunnen verlichten. Bovendien zijn de gefortificeerde stellin gen omringd door goed-getrancheerd ge vechtsveld of door inundaties. Ik maak mij dan ook voor Antwerpen nog niet zoo bezorgd, al staat het vast, dal de Scheldestad een vreeselijke crisis zal hebben te doorstaan. TaïERlW'ÜMETBW EN VEttWiGHTimfr 9 Oct Thermoineti u 1 b i e r 8 u. vm. 54 gr., 12 u. 58 gr., 2 u. 58 gr. Telegrafische mededeoling van het Kon, Meteorologisch instituut te De Bilt volgeni lu waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 769.5 s Vlissingen en Maastricht. Laagste 764.2 Neufahrwasser. Verwachting tot den avond van 10 Oct.: meest zwakke veranderlijke wind, ne velig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, dezelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 8 en 9 Oct. Ondertrouwd C. F. Staargaard, wedr. 29 j. en M. G. Keijzer j d. 30 j. Getrouwd: J. J. Alleman, s. 21 j, en C. W. Pluijmers, j.d. 17 j.W Beeke, j.m. 23 j en P. den Hollander j.d. 21 j. Bevallen: A. Ingelse, geb. Kleijnenberg, d. Overleden: F. Schout, ongeh d. 63 j LAATSTE iEDlCHTEN. GEWONDE GEÏNTERNEERDEN. Met den sneltrein, die inplaats van kwart voor elf, te kwart voor twee aan kwam, kwamen behalve weder een paar honderd vluchtelingen, 24 gewonde ge ïnterneerde Belgische soldaten aan, die gisteren met een boot te Rilland waren aangebracht. Drie moesten per bran card gedragen worden, maar de overige 21 hadden of lichte wonden of Jruma- thiek van hel liggen in de loopgraven. Dr "Weijl had met eenige Roode Kruis mannen de mannen uit Rilland afge haald, hier waren andere leden van het Roodc Kruis en militairen voor het ver voer naar het hospitaal aanwezig. R1JKSVELD WACIIT Bij Kon. besluit van -7 dezer is, met ingang van 1 November, benoemd tot districts-commandant, levens inspecteur der rijksveldwacht, W F. van Meeren- donk, thans inspecteur van politie te VI i s s in gen. DADING MET DE GEMEENTE NEUZEN. Hel e indverslag der Tweede Kamer omtrenl het wetsontwerp tot goedkeu ring der dading met de gemeente Neu zen betreffende den eigendom van een gedeelte der voormalige veslinggronden aldaar, beval de opmerking, dat de ter goedkeuring aangeboden overeenkomst juridisch beschouwd naar vorm en in houd allerminst onberispelijk schijnt UIT DEN HAAG. Onze gezant in België is te Oostende aangekomen. De Amerikaonsche gezant stelde gis teren de officieren van het te Rotterdam liggende Roode Kruis-schip aan den voor zitter van het Nederl. Roode Kruis voor l>ij een bezoek aan de inrichting in het Pageo-huis. Tweede kamer Behandeld werd de suppletoire oorlogsbegrooting voor liet verleenen van een tweede buitengewoon krediet van f 50 000 000. Dhr. D u y m a e r van Twist behield zich het recht voor, later te spreken over de mobilisatie en het ond^r de wapenen roepen van militairen en vroeg inlichtin gen, ten eerste over den dwang, door officieren van gezondheid uitgeoefend te genover militairen, die bezwaar hadden tegen re-vaccinatieten tweede over het ihsliluut der veld-predikers. De lieer Ter Laan verklaarde, dat de sociaal-democratische fractie vóór het ontwerp zal stemmen, aangezien ze daar in een middel ziet tot bevestiging van den vrede Des sprekers fractie is bereid, de bespreking omtrent de wijze, waarop dc- roilit. dienst somtijds uitgeoefend wordt, toi later uit te stellen. Hij bepaalde er zicli thans toe, te hetoogen, dat de mili taire toelagen z. i te groot zijn voor de officieren en le schriel voor de mindere militairen en hun gezinnen. Voorts keurt hij af het inhouden van verloven bij wijze van straf en liet bemoeilijken der s.-d- mititairen in het bezoeken van vergade ringen en het lezen van „Het Volk". De miuis t er van oorlog verklaar de zicli bereid, alle wagen van de regoe- ringstafel ,te beantwoorden. De minister verdedigde de toelagen voor de officieren, keurde evenwel het collectief onthouden van verlof als strafmiddel af. Hij oordeel de de wijze van verpleging der troepen in 't algemeen loffelijk en hield vol, dat de commandanten het volste recht heb ben, liet bezoek van sommige localiteilen te verbieden Ilij beloofde ten slotte een nader onderzoek inzake het voorgevallene met ds. de Jong. Na replieken werd het ontwerp goed gekeurd, evenals dot tot bestendiging van den staat van oorlog. De Kamer ging tot nader order uiLeen. rtc..n i Nagekomen BuriGhten. DE TOEVLOED VAN HEDEN MIDDAG. AYat hedenmiddag twee uur met den trein uit de richting Roosendaal alhier werd aangevoerd, behoorde meerendeels tot de arme Anlwerpsclie bevolking. Bij aankomst konden alleen zij die naar Bres- lcens doorwildcn, blijven zitten. Aan hen werden door soldaten brood en water uil- gedeeld. De overigen een paar honderd werden in de derde klasse wachtkamer van gesmeerde boterhammen en koffie voorzien, die dankbaar door de slakkers werden aanvaard. Na moeizaam regelen kreeg meu ein delijk deze massa op weg naar liet bureau op de Markt. Een boer nam de kinderen oj) in zijn wagen; een groote sleeperswia- gen vervoerde de bagage. Op de Markt werd weer door het comi té deze nieuwe stroom over de stad/ verspreid. Behalve de reeds genoemde lokalen zijn er nog verscheidene andere in gereedheid gebracht. En bovendien ko men nog telkens aanbiedingen vau per sonen die eenige vluchtelingen willen her bergen. WARM ETEN VOOR DE VLUCHTELINGEN. De vluchtelingen kunnen een goed koop warm maal krijgen door bemidde ling van hel Comité voor de vluchtelin gen, al'deeling warm eten. Deze afdee- ling houdt iederen dag zitting van '10 tot 12 uur op hel stadhuis. Groole Markt. Ingang in de Helm. (achterzijde.) VERZAMELEN VAN DEKENS. Het is niet doenlijk van alle perso nen, die hulp verleenen en van al de manieren, waarop dit gebeurt, melding te maken, maar zeker een zeer te waar- deeren hulp was die van enkele hecren,, die mei een wagen dc stad doortrok ken lol het verzamelen van dekens Die geen dekens had, gaf geld Heden werden ook weer enkele particuliere, leegstaande woningen voor vluchtelingen ingericht. WISSELEN VAN BELGISCH GELD. In afwijking van een vroegere meedee- ling kan worden bericht dat voor Belgi sche vluchtelingen gelegenheid bestaat om tot hoogstens 20 franc per persoon en per dag in Ncderlaiidsch geld te wis selen aan hel Agentschap van de Neder- landsche Bank alhier. De koers is evenals in de vorige be kendmaking 17.75.' HINDERLIJKE NIEUWSGIERIGHEID. We hebben niet veel hoop dat de men- schen die gisteravond in de Stationstraat opeen gedrongen bleven staan en ter nauwernood plaats lieten voor doorgang der vluchtelingen, om toch maar geen kans op hel aangapen dier on gelukkigen te verliezen, we hebben niet veel hoop dat die mensclien aan een verzoek om wat meer kieschheid, zullen voldoen. Maai' als er van avond of morgen weer zoo'n droeve optocht mocht passeeren, dan hopen we dal er genoeg goedgezin- den burgers zijn, die willen meehelpen om dal onhebbelijk opdringen te voor komen 't Is niet alleen onkiesch, maar ook gevaarlijk, want juist in dat gedrang des avonds, raken de mensclien zoo licht van elkaar, 'l ergste wat hen in een vreemde stad kan gebeuren. UIT VLISSINGEN. Hedenmiddag vergaderde de Vlissing- sche raad. De voorzitter herdacht wijlen den heer Rottier, in leven lid van den raad, waarbij de leden zich van hun zetels verhieven Tot onderwijzers aan de handelsherha lingsschool werden benoemd de heeren J Brander voor Aardrijkskunde, J Lefé- vve voor Duitsch, Ch. .1. de Neef voov stenografie en machineschrijven.- S. P. Rcijnc voor Engelsch en A, Veenstra voor Fransch en staatsinrichting. Tot tijdelijk commies bij de plaatselijke belasting werd benoemd de lvcer J v. de Steen, gep. zeelood Ned loodswezen, de Steen. gep. zeeloods Ned. loodswezen, van Dien, kantoorbediende. Het voorstel van B en W. tot verboo-r ging van het subsidie aan de zeevaart- school mei f 200 werd aangenomen, UIT DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid Teenslra, heeft scliriflelij k gevraagd, of de minister van landbouw bereid is, nader de gronden mee te deelen, waarop naar men weet, in de provincie Groningen speciale maatre gelen werden genomen voor in-beslag- neming van de aanwezige tarwe en rog ge Vanochtend te half elf is aan liet Hollandsch spoorstation te "s Gravenhage een Lrein met Belgische vluchtelingen aangekomen Er werden er 600 ver wacht Er kwamen er echte r veel meer, nadat in den afgeloopen naclit er reeds meer dan honderd waren aangekomen. Drie honderd werdjen per trein naar Scheveningen doorgezonden, waar ze in het circus-gebouw zouden worden op genomen. Honderd andere werden per tram naa rde barakken aan de Vuur baakstraat gebracht, terwijl eeu twintig- lal meer wclgestelden elders onderdak vonden De vluchtelingen werden in reusachtige vrachtauto's met aanhangwa gens vervoerd. Op het perron werden versnaperingen uitgedeeld Hedenochtend bezocht Z. IC II. de Prins le Rotterdam hel Anierikaansche Roode ICruisschip, dal gisteren bezich tigd werd door den Ainerikaanschenl gezant dr. van Dijke De Amerikaansclie gezant dr. van Dij ke heeft aan liet comité voor Belgische en andere" slachtoffers van den oorlog een som van f 1000 geschonken. DE OORLOG. DE BESCHIETING VAN ANTWERPEN. ROOSENDAAL, 9 Oct. Op hel oogen blik worden door de Duitsche artille rie dc forten Schooien, Schilde en 's Gra venwezel beschoten In de buitenste fortenlinie wordt nog lievig gevochten bij Lier. Bij Contich waren de Duitschers/ gisteravond genoodzaakt terug Le trekken voor een aanval van Engelsche infan terie, die gesteund werd door de forten van de binnenste forten-linie bij Wil- rijck- ROOSENDAAL, (V. D.) De beschieting was heden heviger dan ooit. De gloed van den brand eu de flikkeringen van de boven de stad barstende granaten zijn thans ami de Nederlandsche grens waar neembaar. De branden in hel Zuidelijk deel van Antwerpen en in de voorstad Ijkerchem hebben den geheelen dag geduurd. Te Berchem is o. a. een gasthuis vernield De hoofdtoren is reeds hevig getroffen. Duizenden vluchtelingen komen nog steeds per trein aan. Ook ziet men er vele met de zonderlingste voertuigen. Bij Ru tien is dc opdrang zeer groot. De gevangenen uit de gevangenis aan de Bagijneslraat zijn vrijgelaten, nadat het gebouw door granaten was getrof fen Aan de Kunst-lei zijn verschillende gebouwen beschadigd, o a. het paleis; van justitie SAS VAN GENT, 9 Oct De correspon dent van het V D.-bureau meldt te Selzacte weel niemand, wat koning Al- bert heeft gedaan na zijn vertrek al daar of wat hij voornemens is te doen. Soldaten, die "gisteren twee uur van Antwerpen vertrokken, deelden mee, dat de verschansingen van de geheele eer ste forten-linie gevallen zijn en even eens de forten -l en 5 van de tweede linie. In de buurt van de dokken is alles verwoest Heden heeft men den geheelen dag uit de richting van Antwerpen hoo ren schieten. Uit Bergen op Zoom verneemt de N. R. C., hoe de bevolking van Ant werpen bij het heg in van liet bombar dement in de kelders vluchtte- Maar toch werden velen verrast e n verschei den werden er gedood of gewond. Hun aantal is bij benadering niet aan te ge ven Bij hel station Zuid werden vele huizen vernield Het hippodroom is af gebrand Hel gerechtsgebouw en het mu seum zijn zwaar beschadigd. Gisterochtend om half tien werd de burgerwacht ontwapend Vele man schappen namen als vrijwilliger bij het leger dienst. Van andere zijde verneemt hel blad, (dat de jongste Belgische lichtingen in Enge land worden afgericht. De Engelsclien. verdedigen den Oostkant, den sleutel der stad. Volgens het „N. v. d. D." werd hel oppercommando daarbinnen in Engelsche handen gegeven. Verscheiden soldaten, die hadden ge holpen bij de verdediging van door de Duitschers vermeesterde forten der bui tenste linie wisten aan hun vijanden te ontsnappen. De militaire medewerker van de „Ti mes" vertrouwt, dat hel garnizoen van Antwerpen een uitval uil de stad zal doen en zal trachten de belegeraars te /overwel digen en hun geschut 1e vernietigen. IN GALICIË. Volgens liet Ooslenrijks,chc legcrbe- richl zijn de Russische troepen, die op weg naar Przemysl waren, terugge worpen. De Oostenrijkers heroverden Rzeszow. VsrsGhlIIeitölF Bericltten. DE BRAND IN DE MUNT. De brand in de munt te Utrecht heeft den burgemeester dier gemeente aanleiding gegeven een onderzoek in •le stellen, waarbij hij tot de conclusie is gekomen, dat liet ontbreken van tus- selienmuren op den zolder een be paald gebrek is gebleken, terwijl ook de brandbluschmiddelen in het gebouw lang niet onberispelijk waren Overigens lieeft de Utreelitsclve brandweer een fout begaan door uit een der remises mol een verkeerde stoomspuit uit tc rijden. Verder hel eenigszins laat op het terrein van den brand verschijnen door de Stoomspuiten te wijten aan hel feit, dat niet de noodige paarden snel genoeg beschik baar waren Daarom adviseert de bur gemeester, de door paarden gel gokken stoomspuiten in autospuilen tc vervor men, zoodat men met langer van stal houders afhankelijk zal zijn.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2