Uit Zeeuwsch-Vlaaaderen W. D. De prolestantsche toren en kerk te Biervliet zijn bij het onweer door den bliksem getroffen Er is ernstige beschadiging. - In de raadsvergadering te Sluis, waarbij de hoeren Brevet en Buijck af- hvezig waren, werd lot lijdelijk haven meester benoemd S. B. van Maldegera met 3 stemmen. Vrijdagavond hield te Sluis de heer A Hans, journalist en schrijver te Con- lich, bij Antwerpen, een lezing voor de militairen, ingezetenen en vreemdelingen. Het onderwerp: „liet loven van den sol daat in den oorlogwerd op een pret tige, gevoelvolle wijze behandeld. Een daverend applaus ontving de spreker van het talrijk publiek en van den heer Beu kenhorst den dank, namens allen, voor 't genot aan hoordcressen en hoorders ver schaft KERKNIEUWS. Ds. Laurense tc Oostkapelle heeft het voornemen Zondag 1 October zijn afscheid te nemen voor zijn vertrek naar Diemen. (N. Z. B Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostkapelle .1 AV IKrijkamp, Schore. Verschillende Berichten. Tijdens een hevig onweer, sloeg de bliksem in den toren van de N. H. kerk te O os ter 1 an d N II De toren werd zoowel in- als uitwendig beschadigd. In den toren lagen vele duiven dood, wel ke dieren ook vermoedelijk getroffen zijn. Brand is gelukkig niet ontstaan VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen Inform 14 Oct. Zoutelande, Hofstede, Loeff. ONTWERP BIERBELASTING In tegenstelling met een vroeger be richt, als zou hel ontwerp-bierbelasling den Raad van Slate reeds bereikt heb ben, verneemt het persbureau Vas Diaz, dat dit ontwerp hel departement van fi" nanciën nog niet verlaten heeft RAAAI) VOOR DE SCHEEPVAART. Woensdag 23 Sept. as. te half twee 's namiddag zal de Raad voor de Scheep vaart een onderzoek instellen betreffen de het 20 Augs. j 1 in de Finsche golf op 3 mijnen loopen en zinken van het stoomschip „Houldijk", waarbij 11 leden der bemanning zijn omgekomen De ge zagvoerder was II Kuiken, reederij fa. Sollevell, Van der Meer en van Hatlum te Rotterdam. Te 2 uur zal hel onder zoek plaats hebben van hel ongeluk overkomen aan hel stoomschip ..Alice II waarhij de gezagvoerder en 9 leden der bemanning zijn omgekomen De ree derij van hel schip is N. Haas en Co. lo Rotterdam- Uitspraak zal gedaan worden in zake de klacht van II. M L. Oudendijk, ge zagvoerder van hel stoomschip „Ophir". sdtlIP IN NOOD. Men meldt ons uit V1 i e 1 a n d een twee mast vaar luig is bij dam 38 ge strand In de nabijheid van den dam is aangespoeld een naambord en een red dingsgordel gemerkt ,,Oec.aan" Hel schip zit gevaarlijk De zee is onlstuimig, de wind is N W SCHIP VERBRIJZELD. Een tweede schip, de Noorsche drie- maslschoener ..Gammamet een lading ijs aan boord voor Londen is eveneens bij Vlieland verbrijzeld. Fen gedeelte van de equipage is ge red De equipage van de Oceaan" is aan wal gezel Later wordt nog gemeld De bemanning van het Noorseho schip is gered behalve drie man, die verdronken zijn. DE OORLOG. DE SLAG AAN DE AISNE. PARIJS. 19 Scpl Men is hier algemeen van oordeel, dat de slag aan de Aisne de belangrijkste is die tolnogloe in dezen oorlog geleverd is en beschouwt deze als don bcslissenden slag op Fransch grond gebied. Uil de mcdedeelingen van het Franschc hoofdkwartier meent met voldoende ze kerheid te kunnen afleiden, dat de front- aanvallen der bondgenoolen zich naar wensch ontwikkelen, en dat de vijande lijke tegenaan vallen zijn afgeslagen Men moei echter wel bedenken, dal het terrein winnen der bondgenoolen sleehls zeer langzaam zal gaan in verband met de krachtige veldverstcrkingen die de Duilschers oprichtten. Er is dan ook van een bedreiging der Duilsche verbindings lijnen meer direct succes te wachten dan van de fronlaanvallen LONDEN, 19 Sept (Hand De Fran schc dagbladen nieldien, dal de slag bij de Aisne gedurende de laatste vijf da gen een onafgebroken arlillerieduel op leverde. De bondgenoolen wisselden dc arlille- ricaanvallen mei infanterieaanvallen af Zij drongen den Duitschen rechtervleu gel in de bosschen, waai' hun artillerie verdekt was opgesteld, terug. Aan beide zijden vallen vele dooden. LONDEN, 19 Sept. (Hand Een te legram aan dc „Daily Express uit Sois- sons meldt, dat de verliezen der weder- zijdsehe infanterie zeer ernstig moeten zijn tengevolge van hel vreesclijk kanon- en geweervuur Na het terugtrekken der Fransche infanterie was het slagveld be dekt met lijken. De vliegers der bondge noolen leveren schitterend werk. den vorigen nacht ontdekte bijvoor beeld een vlieger een trein vol Duitscho Iroepen. Hij wierp een brandende fak" kei naar beneden om de artillerie een aanwijzing te geven met het gevolg, dat de trein spoedig geheel vernield werd. Het weer is afschuwelijk; de loopgraven slaan vol water. De Iroepen houden zich echter goed FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 19 Sept. Het officieel commu niqué van 11 uur gisteravond meldtDe algemeene toestand is onveranderd. Op den linkervleugel wonnen, wij voort durend veld Het gevecht is een weinig verflauwd. AANGEHOUDEN. LONDEN, 19 Sept. Een telegram uit New-York meldt, dat een Engelsch oor logsschip hel Nederlandscbe stoomschip „Comrnewyiie" vail den W I M. D heeft aangehouden en 27 Duilschers belioo rende tol de Duitsche marine-reserve van boord heeft gehaald VERIJDELD. LONDEN, 19, Sopt Uil Dieppe wordt aan de „Daily Mail geseind een groep Duilschers als Fransche officieren ver momd, is gearresteerd bij een poging om de spoorbrug bij Oissel in de nabij heid van Rouaan in de lucht te doen springen, met hel doel de verbinding lusschen Parijs en Dieppe te verbreken DE OOSTEXRIJKSCHE CAVALERIE. PETROGRAD, 19 Sept. Dc Oostenrijlc- sclie cavalerie is in het tweede gedeelte van den slag in Galicië geheel uil het veld verdwenen Nergens deed zij een poging om de omsingelde aclilerhoed(e 1e onlzelten. De Iroepen der Duitsche voorhoede hebben over de Weiehsel versterkingen aangelegd aan het front Czenstoeliau- Weljun, CHINA, JAPAN EN ENGELAND. WE EN EN, 19 Sept. Hier wordt gezegd in Peking heerscht groole opwinding»dooi1 den eiseh van Japan,hem de vrije hand, tc Laten in China. Dit heeft lot levendige prolesten aanleiding gegeven van Clii- neesclie zijde, welke alle geruchten over een revolutie in China tegenspreken! De opwinding te Peking tegen de Tripte Entente, voornamelijk legen Engeland en Rusland neemt toe Men gelooft, dat Engeland Japan opzet tegen China, om Japan ten koste van de republiek een vriendelijkheid te bewijzen. CAN ADEESCII OORLOGSFONDS. LONDEN 18 Sept Uil Montreal wordt gemeld, dat het Canadeesche ooriogs- fenc^s r eeds 1 miljoen dollar bedraagt vurigen wensch te kennen heeft gegeven om mee te gaan met de garde grenap diers, die eerstdaags naar het front ver trekken Daar de prins zijn militairen oefentijd nog niet volbracht, heeft de koning uitgemaakt ,dat het op hel oojgenblik voor den prins niet ge,- weuscht is. om in werkelijken dienst te treden DE NATIONALE WAPENFABRIEK IN BELGIti. Van volkomen betrouwbare zijde wordt aan het V. D.-biu'eau meegedeeld, dal het bericht als zou de „Fabrique na tionale d'Amies de guerre'' le Herstal, de bekende fabriek der browning- pistolen, thans voor Duitschland werken, omvaar is. De werkzaamheden in de fa briek liggen geheel stiL BLUMENTIIAL. STRAATSBURG, 18 Sept. Door den krijgsraad werd bekend gemaakt, dat te gen den advocaat Blumenthal, gewezen afgevaardigde in den Rijlcsdpg en oud- burgemeester van Colniar, die als zoo danig lid van de Eerste Kaïuer voor het Rijkstand was, wegens hoog- en landverraad een vervolging is ingesteld Zijn vermogen is in beslag genomen DE RUSSEN. PETROGRAD. off18 Sept. Op het Pruisische front hebben de troepen van generaal Rennenkampf den 17 Sept op verschillende punten den opraarseh der Duülschc Iroepen lot slaan gebracht Dc Duilschers trokken terug en namen de oude stellingen in De vijand werd over hel 'Oostelijk front verder vervolgd. De Russen naderen de verdedigde stel lingen Sinejawa Jasoslaw en Przeinysl. DE „GELRIA". LONDEN, 18 Sept De „Gelria" van Buenos Aires naar Amsterdam is door een Britschcn kruiser opgebracht naar Falmouth. Hel schip had 100 Duilsche reservis ten aan boord, die door militairen ge vangen zijn genomen lol den leeftijd van 18 jaar naar hun land moeten terugkeeren. ONGELOOFELIJK. LUZERN, 19 Sept. Het „Luzerner Ta- gebtall maakt melding van schending van de Zwitserschc neutraliteit door Frankrijk dat 1500 Zwitsers met uitzetting zou hebben bedreigd indien zij niet in het leger dienst namen BUIT&NLANB. Analytisch Kamerverslag Zooals men weet geeft de Tweede Kamer behalve de stenografische „Han delingen" ook nog een z.g. kort verslag uit, beter bekend als het analytisch ver slag, dat verschijnt in den avond'vauel- ken dag waarop de Kamer, vergadert De abonnementsprijs op dat verslag bedraagt f 1 Wij stellen echter voor onze abonnees de gelegenheid open zich op dat kort verslag te ahonneeren tegen een prijs van zestig cent voor het ge- heele zittingsjaar Aan hen, die zich daartoe bij ons op geven, wordt het verslag direct uit Den Haag toegezonden. Te Middelburg bijv. wordt het in den morgen van den vol genden dag thuis bezorgd. DE OORLOG. Wraak. Hel Engelsche persbureau verhaalt bijzonderheden, op grond van inlichtin gen, door het Brilsche hoofdkwartier verstrekt, over de verwoesting door de Duilschers van de plaatsen Senlis en Creil ten N. yan Parijs Het is gruwelijk Een slrooper schoot, naar van blijkbaar betrouwbare zijde werd meegedeeld, hvee Duilschers dood, toen hun Iroepen Senlis binnentrokken. De Duitsche bevelhebber beval toen den burgemeester en vijf aanzienlijke inge zetenen 1e knielen voor hun reeds ge dolven graven, waarna ze werden dood geschoten Later zijn nog 21 andere burgers onder wie vrouwen en kin deren, gefusilleerd. De slad werd ge plunderd en op verschillende punten in brand gesloken. Creil is ook geplunderd en in brand gestoken. In Reims vonden de Engel- schen nadal die slad opnieuw dooi de bondgenoolen was bezet, een Duit sche proclamatie, waarop werd aange kondigd, dal de 81 voornaamste ingezete nen, die met namen opgegeven werden, als gijzelaars zouden worden opgehangen bij de eerste wanordelijkheid. Tevens zou den de Duilschers de slad dan in brand steken en de voor schuldig gehouden inwoners eveneens doen ophangen De Fransche reserves. Men hoort nu zoo vaak van de hulp bronnen der Duilschers in de eerste plaats wal het aantal beschikbare man nen belrefl «Jioe slaat het te dien op zichte met Frankrijk1? Dit rijk telt heel wat minder inwoners en naar men weet wordt de afstand tus- schen beide steeds grooler Men herin nert zich nog, op hoe bitlcreu tegen-i slapd het ontwerp op de verlenging van den diénst-duur stuitte en in hoevele ka zernes besmettelijke ziekten uitbraken als gevolg van de oplooping van miliciens, waarop de beschikbare ruimten niet be rekend waren. Men Irachtte aan de be zwaren der tegenstanders legemoel 1e de vredes-voorwaardeu zou Rusland van Duitschland en Oostenrijk-IIongarije een oorlogsvergoeding van drie milliard en ingrijpende grenswijzigingen verlangen. Italië zou als belooning voor zijn neu traliteit Catlaro en Zuid-Tirol krijgen. Servië wordt een mogendheid van den tweeden rang. KORTE OORLOGSBERICHTEN. -- Onder „Telegrammen leest men, ctal de toestand Donderdag in het N.O van Frankrijk nog als ongewijzigd kon worden beschouwd. Hoe staat het nu met den oorlogsbuit door de Franschen gedurende de vorige dagen der vervolging op den vijand be haald? Dil klinkt in 'l algemeen mooier dan de wezenlijke waarde is. Wat heeft men immers aan kanonnen zonder de daarbij behoorende munitie, aan wapens en uit- mojislering-stukken, waarmee de over winnende soldaten niet gewoon zijn om 1c gaau? Maar iets anders en wezenlijks is de zedelijke, d. w. z. bemoedigende uit werking, die van die zegeteekenen op bur ger en soldaat uitgaat van de partij aan wie ze toevielen. Uit Parijs vernam de „Daily Tele graph dat daar de vorige week 22 trei nen met oorlogsbuit binnenliepen, o.a GO kanonnen, 30 machine-geweren en 3 Duil sche vliegtuigen. Uil den brief vim een Engelsch officier in hel Oosten van Frankrijk: „De F ransche artillerie kan niet tegen de Duitsche op, want de zware houwit sers van Krupp zijn de meest dood-en- verderf zaaiende oorlogswerktuigen die ooit zijn uilgevonden, als men de helsche automalische onderzeesche contact-mij nen u iel meerekent". Onder de Engelsche genie vindt men kranige soldaten. Een Fransch ku rassier verhaalt daarvan Het geschiedde bij den terugLochl dpi* Franschen over de Aisne bij Soissons De Duilschers kwamen mei snelheid op zeilen en poogden na de bondgenoolen de brug over te komen Déze moest met dynamiet worden opgeblazen Na- tuurlijk trachtten Duitsche scherpschut ters dal te verhinderen. Het was een hel van vuur. Daarin verschenen plotseling de En gelsche genisten. Een af deeling slaagde erin, ofschoon zware verliezen lijdend, een lading onder de brug aan te bren gen, voldoende, om die le dpen sprin gen. Vóór de lont echter kon worden aangestoken, waren allen gesneuveld. komen, door den tijd, waarop dje jonge Een tweede afdeeling kroop erheen, maar mannen anders onder de wapenen moes-0ok deze werden onder vuur genomen ten komen, een jaar le vervroegen. Ook j Toen rende een der genie-soldaten, al- dit had evenwel zijn nadeelen. Mentleen naar de brug. Voor hij de lielfd De aandacht van hen, die reeds voor j vreesde, dal tal van jeugdige Franschen van den weg had afgelegd, was hij ge- 11ii nn UI on lonFflul nnn ninl In n nI v.mirlnn. t.1 V1»I I Onderstaande telegrammen werden door ons in den loop van den morgeti ontvangen, doch niet gebullelineerd IN N. O. FRANKRIJK. PARIJS, off 18 Sept De stag duurde den 17den Sept voorl over het geheele front van de Oise en hel gebergte van Woevre zonder belangrijke verande ringen De Duilschers trachtten drie maal een tegenaanval op de Engelschen 1e ondernemen, doch tevergeefs. We drongen op eenige punten in de rich ting van de hoogten van de Aisne op en sloegen aanvallen op Reims af. Ook sloegen we een heftigen nachlelijken tegenaanval tegen Craonne en Reims te rug Van Reims af lot het Argonner woud legden de Duitschers belangrijke versterk ing-swerken aan en namen zij een verdedigende houding aan In Lotharingen en de Vogezen heb ben de Duitschers nabij de grens even eens defensieve stellingen ingenomen. De toestand in Argonne en Woevre is onveranderd. ASQLTTH TEGEN DUITSCHLAND. LONDEN 18 Sept. Minister Asquilh hield te Edenburg in een groote oorlogs- mecting een rede. waarin hij meedeelde dal een schikking reeds in ziclil was, toen Duilschland willekeurig den oorlog ver oorzaakte.Duitschland heeft geen poging gedaan om dit tc weerspreken doch ver spreidt opnieuw onjuistheden. ..Wij meenen", aldus de eerste minis ter „dal hel niet alleen in het belang van Engeland, maar van de beschaving is om zich te verzetten tegen den aanmatigen den eisch van een mogendheid, om over hel lot van Europa te beslissen De leiders van het Duitsche intellect hadden de mee ning. dat Duitschland en de Duitsche cultuur de wereld moesten beheerschen. De Duitscho keizer en het Duilsche volk hebben zich misrekend omtrent Engeland en de houding van Indië en de Koloniën. Dit was een tragische misrekening. Een smartelijk ontwaken wachl hel Duitsche volk." DE PRINS VAN WALES. LONDEN 18 Sepl. Officieel wordt meegedeeld, dat de prins van Wales den de vorige zitting op het Kort Verslag waren geabonneerd, wordt er op geves tigd, dat het noodig is om wanneer zij ook gedurende de nieuwe zitting het ver slag weder wenschen te ontvangen, zich opnieuw (e abonneeren Spoedige aangifte met toezending van het verschuldigde bedrag, is zeer ge- wenscht. Men geve duidelijk naam en adres op DE ADMINISTRATIE. Nanekompfi Beric^n. UIT VLTSSINGEN. Volgens hel „Predikbeurten blad" wordl iu de Sl Jacobskerk een kerk telefoon voor 12 personen aangelegd. UIT DEN HAAG. De Koningin verliet heden om 7 uur per exlra-lrein de residentie tot het ma ken van een militairen inspectie-tocht en wordl om lial£ zeven hedenavond te rug verwacht. Het aangekondigde wetsontwerp lol wijziging in verband ineL de heerschen- de omstandigheden der Indische begroo- ling voor 1915 zal heden bij de Tweedt? Kamer inkomen en zal waarschijnlijk he denavond in druk verschijnen. Voorafgegaan door een deputatie van de Kon Vereen „Hel Eereteeken" mei banier en gevolgd doof een zeer groot aantal actie! dienende en oud-zeeofficie ren werd hedenmiddag op Nieuw Eik eti Duinen grafwaarls geleid hel stoffe lijk overschot van den gepens vice-admi- raal B G Snclhlage. De broeder van den overledpne, dr Snethlage, dankte voor Re beloonde deel neming B i D. FOCKERIA f Te Arnhem overleéd de heer D. Fockema. voorzitter vaw de Vereeniging op di en teeltijd nog uiel in staat zouden, sneuveld. Zoo ging het achtereenvolgens zijn de uiteraard met hjet onder dc wapenen Gen anderen. Een twaalfde slak mei ceq zijn gepaard gaande ontberingen en ver- juichkreet den brand in de lont. Dadplijk mocienissen te doorstaan. De Fransph-daarna werd ook hij doodgeschoten, man, individueel cn in 'l algemeen be-1 schouwd, is lichamelijk niet sterk. Hel j Ongeveer drie weken geleden nam moge hem aan „élan" niet ontbre-1 een eenvoudig brigadier van het 10de ken. in volharding schiet hij bij den regiment Fransche kurassiers aan een Duitscher beslist le kort. j herig gevecht deel In hel heetst van Volgens den Parijschen correspondent den slrijd geraakte de kolonel in gevaar, van de „Timesis zoowel generaualmaar de brigadier snelde hein 1e hulp, Joffre als maarschalk French zuinig met nam helh op zijn rug en wist den kolonel zijn soldaten geweest. Ze leverden geenonder een regen van mitrailleuse-kogels stag, als de overwinning alleen ten koste van een verschrikkelijk verlies aan nien- sehenlevens 1e behalen was Een stelsel matige lakliek, die dus in den grond van die der Duilsche bevelvoering verschilt. Men herinner! zich toch, hoe deze, en in veiligheid te brengen. Dienzclt'den dag werd hij tot wacht meester benoemd Kort daarna voerde hij, ofschoon gewond, aan 'l hoofd van zijn peleton een charge uit legen een re giment van de Badensclie garde. Deze voornamelijk hij de bestorming van de j nam hij het vaandel af Met een schot Luiksehe forten, hun doel bereikten dooi- in de onderbuik en door tal van lansste- voorldurend nieuwe drommen gewapen'-jken gewond, werd hij dien avond van den in 1 vuur 1e zenden, de vijandelijke het slagveld gedragen versterkingen mei soldaten te oveq- Daarna werd hij lot tweeden luitenant slroomen j bevorderd en benoemd tot ridder in het Volgens den man van de ..Times" be schik! de Fransche opperbevelhebber ten gevolge van zijn laklielc thans over een ontzaglijke reserve aan manschappen, waarvan door sommigen het aantal op een miljoen wordl geschat. Dit klinkt evenwel overdreven. Zelfs daarna zouden dc hulpbronnen van de republiek nqg geenszins zijn uit geput. Ze heefL een groot leger aan verschc troepen, die bij vervolging van den vijand te gebruiken zijn Men vergcle immers niel, dat de spoorwegen in Frankrijk nog meercndeels ongerept zijn. Legioen van Eer. In de Duitsche bevelvoering rijn eenige wijzigingen aangebracht. Generaal von Hausen, oud-minister van oorlog in Saksen, tot nu toe bevelhebber van een der Duitsche legerkorpsen, die België doortrokken en vandaar Frankrijk binnenrukten is ziek geworden In zijn plaats werd generaal von Einem benoemd. Voorls miste men gedurende de taaiste dagen al den naam van den gcneraal- kwartiermeester von Stein onder de van hel groote, Duitsche hoofdkwartier uit- De koning van Engeland lieell aan president Wilson getelegrafeerd, dal zijn rijk besloten is, zoo lang te vechten, tot Duitschland en Oostenrijk om den vrede zullen vragen Op hel telegram hebben de „Echo dc .oor vreemdelingenverkeer, hoofdcönsul 1 Paris' en de „Figiiro voorlgehorduunl van den A N B vice-consul vanIn oersl genoemd blad betoog! iemand Spanje en bestuurslid van verschillende dal sportorganisaties. Als Duilschland en Oostenrijk gaande, lcgerberichlen. De oorzaak hier- erliezen. j van is, dal hij met het commando van het vp/>rli#«nrte iv»crM-vf»l<<irnc wpivl hplnsf- DE OORLOG. EEN' BESCHULDIGING MAASTRICHT. 19 Sepl (Hand Bij de inneming van Charleroi is dooi' de Duilschers dc vice-consul van Argentinië uil zijn huis geliaald en doodgescho ten, hoewel daar de Argentijnschen vlag en hel Argenlijnsche wapen uithingen DE RUSSEN IN OOST-PRUISEN. BERLIJN, 19 Sepl Het Duilsche be stuur in Oost-Pruisen stelt vast dal al leen. in hel district Gumbinnen 350 per- sónen door de Russen zijn gefusiloerd. UIT DUITSCHE BRON. BERLIJN, 19 Sept De Fransche ge- overwonnen Duilschland aangenomen zouden moeten worden in de eorsle plaals omvallen Teruggave van Metz en Lotharingen aan Frankrijk, verder onzijdigverklarïng van de Elzas onder het bestuur van een door Europa aan le wijzen vorst; in de derde plaats moei Sleeswijk Iiolstein aan Denemarken teruggegeven worden; ten vierde moei Frankrijk, behalve een schadeloosstelling van twee milliard. Ka meroen en Togoland krijgen en len vijf de zou Duitsch Oost Afrika en Duilseh veertiende rescrvckorps werd betast. Hel Duitsche gouvernement te Brus sel heefL een ambtenaar naar Leuven, gezonden, om een x'apport uil le bren gen over de daar aangerichte verwoes- ting. i)e „Nordd AUg. Ztg." publiceert 'l Na tuurlijk ontvangt men daaruit een minder gruwelijken indruk van den toestand, dan zooals de eerste berichten dien schetsten. Maar. foto's liegen niet en Toto's hebben de prentjesbladen in Nederland reeds vol doende over de schade, aan Leuven toe gebracht, geleverd dat ieder zich daarvan een denkbeeld kan vormen. Het spreekt van zelf, dat de eene wijk ernstiger dan de andere getroffen werd. Volgens dien Duitschen onderzoeker werd een vijfde of zesde van de stad vernield. In 'l geheel werden, aldus leest men in het rapport. 1G0 lot 180 inwoners dood Zuidwesl-Afrika aan Engeland afgestaan geschoten Professor Nerincx van de Leu- moeten worden, dat ook Helgoland zoujvensche hoogeschool werd "mei het bur- herlcriigen. gemeiestersambt belast Het zou verlangen, dat de Duitsche) Een deel der gevluchte bevolking keert vloot afstand deed van zes slagschepen weer terug. Ook loopen er opnieuw trei- zanl le Rome beval, dat alle Franschen en twaalf kruisers. Als zesde punt van nen tusschen Leuven en Brussel.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2