DE FRANSCHE HOEVE. FEUILLETON, Eerste Kamer. In den Senaat werd ook de dood van den Pans herdacht en voorts de dood van het medelid jhr. Bosch van Drakestein. Met het oog op de zoo noodige zuinig heid werd op voorstel van den voorzitter besloten een post van t 8000 voor kronen en meubileering van de vergaderzaal van de begrooting at te voeren. Heden ochtend vergadert dit college weer* .NEDERLAND EN DE OORLOG Kon. Nat. Steuncomité 1911, De eerste lijst van lot 22 dezer ontvan gen bijdragen cn toezeggingen wijst een totaal aan van f 263.922.735. terwijl bo vendien de American Petroleum Cy. te Rotterdam 100.000 liter petroleum heeft geschonken in bons van 4 liter. Ondergoed van dienstplich tigen. Ten vervolge op de mededeeling van 21 dezer, betreffende ondergoed van aienstplichtigen van leger en landweer in de Staatscourant van 23 en 24 dezer wordt ter kennis van belangstellenden ge bracht: lo. dat in verband met den reeds ge vormden voorraad na 29 dezer geene ondergoederen meer kunnen worden aan genomen 2o. dat wegens de zeer ulteenloopen- de hoedanigheid en bruikbaarheid der be doelde ondergoederen daarvoor geen vas te prijzen zullen worden vergoed, maar de daaraan door de militaire keurings commissie toe te kennen waarde; 3o. dat lei-ugzending van gedragen en ran niet bruikbaar geachte ondergoede ren niet kan geschieden. (Stct). Belgische vluchtelingen- Men meldt uit Maastricht aan de N- R C dat de Belgische vluchtelingen naar elders worden overgebracht. De man nen gaan naar 01debroek, de vrouwen en kinderen blijven te Maastricht In Budel meldt de Meyerijsche Crt. - komen van uur tot uur vluchtelingen uit België hun intrek nemen Gansche families komen ijlings over de grens en huren woningen en kamer tjes, hokjes zelfs tot eiken prijs. Deze lieden zijn razend van schrik en weten de onzinnigste vertelsels op te disschen over Duitsche wreedheden. En wij vreezen, <lat nog velen naar hier zullen vluchten, daar het totnogtoe meestal de notabelen der gemeenten zijn, die hel voorbeeld tot uitwijken geven. Slachten van vee. In overleg met het departement van financiën is bepaald, dat behoudens plaatselijke regelingen voor openbare slachthuizen, tot nader order het voor schrift betreffende het slachten van vee ook van toepassing is gedurende den mobilisatie toestand. Onzijdigheid. De reeds vroeger vermelde bepalingen ter handhaving van Nederlands onzijdig heid worden thans, met het oog op dp tusschen Duitschland en Japan uitgebro ken oorlog, inde „St.-Ct." No. 200open baar gemaakt. De gemeenteraad van Amsterdam hechtte zijn goedkeuring aan een erediet van f 500 000, in verband met de tijds omstandigheden Uit Stad en ProrinGie. Uit Middelbur-g. Daar onder het ingezonden stuk van het Vrouwencomité tot steun alhier slechts drie van de zeven bestuursleden vermeld werden de vier audere bleven door zetter en corrector onopgemerkt daar ze op een andere bladzijden stonden ia- ten we zo hier nog eens volgen Mevr. Verheijden—Lanskroon Schouten, pres. Lange Delft; mevr. Ghijsen—Proos, vice pres, Gorstraat K 19; mevr Ver hulst—Pleijte, secr., Molenwater N 51; ROMAN NAAR HET DUITSCH. van JLOVISE WESTKIRCB. 5.3.). Zij zag er allerliefst uit in haar net. zwart, Zondagsch japonnetje, dat zij we gens den rouw om haar vader droeg en de innige nefde, die uit haar oogen straal de, viel als zonneschijn in zijn gefolterd gemoed. „Mijn Anne!" ,,En wat treft dat nu prachtig! Het is juist mijn uilgaans-Zondag. Onze keuken meid blijft vandaag thuis. Hoe gaat het je' En Hoe kom je zoo te Bremen Nee, dat ik je nu zoo op eens weerzie!" ..Anne ik ZijJuisjerde in de gang. ,,Sl Mevrouw' Ik mag in haar huis geen bezoek krijgen, dat wil zij niet heb ben. Wacht een oogenblik op den hoek van d,e straat Ik zet even mijn hoed op en hen dadelijk bij je." Zij wierp hem nog een kushand toe. Over de leuning van de trap vroeg een scherpe stem: „Met wien spreek je daar, Anne Enno begaf zich langzaam onder de herfslgele linden naar den hoek der straat. mevr. Snijders—v d Harst, penningm., Molenwater; mevr. Schoute—Massée, lid comité tol steun, Seissingel; mej. mr. Anne Bollë, vertegenw Arbeidsbeurs, Nieuwslraat, .mevr. Klontje—Spoelstra, co mité lid, Molenwater. De netto-opbrengst van den voor drachtavond van kapitein Piekema, ten behoeve van hel Steuncomité, is geweest f 213.90 Op de graanmarkt was het veel rus tiger dan de vorige weken, al was de handel nog van zeer weinig beteekenis vooral omdat in de peulvruchten niets te doen is, de boeren hebben groote voorraden, maar er is nog steeds geen vraag naar. Er werd dit maal geen ver andering in de van hooger hand vastge stelde prijzen gemaakt, voor de notee ring verwijzen wij naar ons gewoon marktbericht. Gisteren betrapte een gemeente veldwachter van Koudekerke. op den Breeweg een viertal jongens, die be zig waren op een stuk land hoonen uit te trekken hij volgde de dieven, tot bij de Seisburg, maar raakte hen daar kwijt. Met hulp der politie a I h i e r werden de vier deugnieten opgespoord en een deel van het gestolene, dat in een boschje op het Bolwerk was weggestopt in beslag genomen. Men kan in de laatste weken bijnja geen courant lezen of er wordt in ge schreven over of oproep gedaan voor steun aan door de crisis in moeilijke omstandigheden geraakte personen. En al deze berichten geven blijk van de grootsclie wijze, waarop aan den op roep gehoor wordt gegeven Maar niet minder te waardeeren is ze ker de houding van het publiek tegenover de soldaten, tegenover hen dus, die al lijden zij zeker geen gebrek, toch uit hun werkkring, uit hun huiselijke omge ving zijn weggehaald Van tal van militairen hoorden wij hoe dankbaar zij zijn voor al de goede gaven, die hen in velerlei vorm worden ge bracht. Is dit zoo op vele buitenposten, niet minder is dit het geval in Middelburg zelf. De verschillende wachten wmorden door omwonenden herhaaldelijk van al lerlei ververschingen voorzien, inzonder heid koffie en thee worden in groote hoe veelheden aangebracht. De soldaten zelf blijven niet achter in het toonen hunner dankbaarheid en doen dit door het géven van overgeschoten eten, brood enz aan de kinderen uit de buurt Toevallig vernamen wij een voorbeeld van deze vrijwillige hulpverleening, dat wij speciaal willen vermelden. Twee echte „Hollandsche jongens" vragen iederen morgen bij enkele inge zetenen om sigaren en fruit en begeven zich dan des middags met hun voorraad naar een der buitenposten, waar de uitdeeling plaats heeft en waar onze jeugdige stangen,ooien reeds bekende en hoogst welkome gasten zijn. Zijn er brieven (e bezorgen, onze vriendjes stel len zich daarvoor gaarne beschikbaar o— Uit Villiingen. Gisteren heeft op het politiebu reau te Vlissingen verblijf gehouden iemand uit Pluist, die den vorigen avond door een militaire patrouille op den Nw Vliss weg was aangehouden, toen hij ieder voorbijganger staande hield en hun van zijn allervreemdste plannen vertelde. Hij is naar Huist terug gezonden. De heer W. C v. d. Volkere i zal deze week een tweetal spreekbeurten voor de militairen vervullen en daarbij be handelen het onderwerp „Draadlooze te legraph ie." —o IJ 11 Z u i d-B eveland. Woensdag vergaderde de gemeente raad te N i s s e. Afwezig de heer D. de De wind dwarrelde hem het stof in gezicht. De bladeren vielen. Hij bleef staan wachten. Daar kwam Anne in blijde haast aan- loopen ..Nee, maar wat ben ik blij'' Fnno zocht naar woorden om haar de laatste gebeurtenissen mee te deelen. Het kostte hem moeite, die te vinden. Ter wijl hij zich daarvoor inspande, kwamen een jongen en een meisje met haastige slappen de straat over Anne wenkte hen. ..Dat is Karlien van den dokter met haar verloofde. Wij hadden overlegd, dat wij samen naar het Bürgerpark zouden gaan.'' „Ik moet je alleen spreken", zei En no zacht „Het is geen kleinigheid, wat ik je heb te zeggen." Zij keek hem verschrikt aan. ',,0, wee. Dat is jammer Maar wees stil. Dat zullen we wel schikken. Zeg niks. Ik kan Karlien niet dadelijk weg zenden. Die Karlien heeft zoo n scherpe tong. Die verklapt mij anders bij haar mevrouw en haai" mevrouw dan weel bij mijn mevrouw. Want je moet weten, dat zij hel onfatsoenlijk vinden, als een meisje iemand gaarne mag lijden. „Ik duld in mijn huis geen vrijage. Anne. Heb je (Jat begrepen'1' Anne lachte vroolijk. „Wees maar stil, ik speel dat wel klaar." Nu |stond hel andere paar bij' hen Anne stelde voor „Dit is mijnheer Enno Brink meier uit Spreckholm Die komt mij be zoeken. Hij lean nu met ons mee naar Winter. Ingekomen was een schrijven van den minister van binnenlandsche za ken, w-aarbij de verbouwing der school uitgesteld werd lot 1915. De voordracht voor twee zetters werd hernieuwd. De lste voordracht bestond uit de heeren A. Slabbekoorn en D. de Kuijper, de 2de uit de heeren M. Nieuwenhuijse en C. Waltel. De gemeentebegrooting voor 1915 werd den raad aangeboden in ontvang en uilgaaf op f 9959.65. Tevens werd aangeboden de begrooting van het bur gerlijk armbestuur voor 1915 in ontvang en uilgaaf op f 3200.755, welke door den raad goedgekeurd werd. De be groot ing van 1914 werd gewijzigddooi de vergoedingen, uitgekeerd aan gezin nen van milicieus en landweermannen, in ontvang en uitgaaf met f 400 KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen te Sittard E. van den Berg, Joure Bedankt voor Arnemuiden (toez.) J. Ronge, PIoog-Blokland. Gereformeerde kerk. Beroepen te Driebergen D. Hogen- birk te Charlois. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De Plaagsche Schouwburg. Naar aanleiding van een bericht be treffende de opening van den Haagscheq Schouwburg door de N. V. „Het Tooneel", deelt men aan de N. R. C. mede, dat de heer Royaards, gezien den toestand waarin de le verbouwen Koninklijke Schouwburg te 's-Gravenhage zich be vindt, een voorstelling beslist onmogelijk acht en in verband hiermede de directie van dien schouwburg heeft medegedeeld^, dal hij aan zijn voornemen, om den nieu wen schouwburg op 1 September, met een voorstelling van Shakepeare's „Mid- zomernachtdroom", te openen, geen ge volg zal geven. ONDERWIJS. Op de voordracht voor leeraar in de wiskunde en de cosmografie aan dip HBS. met vijfjai-igen cursus te Win schoten, komen voor de heeren J. de Vries, doctorandus in de wis- en na tuurkunde le Utrecht, en C. de Waard, idem tc Middelburg Geslaagd voor het voorl. mach. di ploma C. de Graaf, leerling van de „De Ruijterschool". LEGER EN VLOOT. Wie voor de uitgave van „De Sol- datencouranl" wat wil afzonderen, zende zijn bijdrage onder het motto „Voor de Soldatencourantaan de administratie, Palestinas'traat 10, Amsterdam. POST EN TELEGRAPHIE. Met ingang van 28 dezer kunnjèn wederom postpakketten voor Duitsch land ter verzending wopden aangenomen. BUITENLAND. DE OORLOG. Aan de Fr a n s c h-B e 1 gi s che gren s De Fransghe cn Engelsche soldaten hebben op de Noordgrens van de repu bliek weer de stellingen bereikt, die zij, het blijkt achteraf, nooit hadden moeten verlaten. De voorwaartsche beweging der Duitschers is daardoor echter niet over het geheele front gestuit De Duitschers hebben Longwy ingenomen. Hel is nog niet nüt te maken, of deze Fran- sche vesting aan den .viersprong Frank rijk, Luxemburg, België, Duitschland door het Bürgerpark gaan." Zij zetten zich in beweging. De luid ruchtige vroolijkheid van het paar snoer de Enno de keel toe Het verdroot hem, dal Anne over de platte aardigheden der beiden lachte. De wandeling door stoffige straten kwam hem eindeloos voor Ten laatste hadden zij hep Bürgerpark voor zich, met zijn groen,' zjjn fietsen, zijn stofojpjagende rijtuigen Eu toen zij bij de meierij kwamen, namen zij aan een ta feltje plaats. Karlien's galant bestelde bier. Enno moest ook wat bestellen voor zich en Anne Hij deed dat ^ongaarne, want hij had weinig zin om de Spaarpenningen van zijn moeder voor een pleizierpartijlje uit te geven. Op alle banken, aan alle tafels om hen heen zaten vergenoegde mensehen, die denkbaar van den mooien herfstdag geno ten Op den door de zon beschenen wa terspiegel van een tol een klein meer ver- breeden lak van het kanaal voeren roei en motorboolen vol jongens en meisjes in Zondagsclie kleedij in een snel tempo heen en weer Juist stapte er een troepje bij de brug uit .de boot. Nu wenschle Karlien in te slappen In hetzelfde oogep- blik voelde Enno do hand van zijn meisje op de zijne. Zij hield er niet van op het water te varen, zei Anne luid. Zij beiden moesten maar maken dat zij er kwamen. De heer Brinkmeier en zij zouden hier wel op hen wachten Toen het paar hun den rug toekeerde, keek zij schalks en ge lukkig haar vriend aan. uit het N-0 dan wel uit hetZ.W. opmar- cheerende Duitsche troepen .gevallen is. Wel is bij Virion (in de Belgische pro vincie Luxemburg aan de Fransche grens ten N.W. van LongwyN hevig gevochten, maar levens weel men, hoe Duitsche troepen onder commando van den kroon prins bij Diedenliofcn ten Noorden van Melz tegen de Franschen zijn opgetreden en hen lot voorbij Longwy hebben terug gedreven. Het dunkt ons dus het waar schijnlijkst, dat laatst bedoelde macht ook deze vesting tot overgave heeft genoopt. Maar natuurlijk blijft het mogelijk, dat in hei Z O. van Belgisch Luxemburg hei de Duitsche strijdmachten voeling met elkander hebben gekregen. Is deze onderslelling waar, dan heeft zich dus de vuurkring nauwer om Frank rijk gesloten en strekt zich deze langs de geheele West- en Noordgrens uit. Inmiddels moeten de Duitschers ook jn der rug een nieuw voordeel hebben behaald. Alle forLen van Namen zijn hun in handen gevallen. Tegen dat 42 c.M.-ge- schut blijken de verdedigingswerken riiel besland. Uit die vuurmuilen worden projectie len van 300 K.G. geschoten! Het zijn vol gens de deskundigen vrij zeker morlieren, dus korle kanonnen, welke enkel gebruikt worden bij het vuren op forten. F.en oorlogscorrespondent van de „Dai ly Telegraph" schrijft, dat hij een dag of tien tevoren i'n Namen was en toen heeft kunnen constateeren, dat de troepen, wel ke de verdedigingslinies lussclien de for ten moesten beschermen, veel le zwak waren. Maar met den uitval uit Antwerpen schijnen de Belgische soldaten, die daar- nau deelnamen, hun doel bereikt le heb-1 ben, nl. een deel van de Duitsche troe penmacht, die Frankrijk bedreigde, naar het N.W. teruggeroepen en aldus de om sluiting van het grondgebied der repu bliek wat verzwakt le hebben. Zoo doen de wreekt zich zich reeds de snelle op- marsch der Duitschers naar "Frankrjjk's Noordgrens, waarbij ze de vesting Ant werpen miet het nog ongeschonden Bel gische veldleger rechts lieten liggen. Dit lean, met de bondgenooten samen werkend, de Duitschers in den rug blijven bestoken, en hen daardoor dwingen, b.v. te Brussel, een sterk leger achter le laten om daarop het oog te houden, terwijl zij de stad zelf door tochten met „Zeppelins" als de bekende kunnen blijven verontrus ten. Maar het bezit van Namen waarborgt hun vrijheid van beweging. Het overtrek ken van de Sambre kan in die omstandig heden geen moeilijkheden opleveren, al thans wal het vuur der vijanden betreft Dit schijnt overigens daarvóór al weinig meer te beteekenen le hebben gehad- Volgens een ambtelijk bericht van Dins dagavond uit Parijs bezetten de Fransch-, Engelsche troepen een frontlinie in de nabijheid van Givet, aan de Maas in Frankrijk bij de Belgische grens. Dil wat het gevechtsterrein ten Westen der Maas betreft Ten Oosten waren zij toen mees ter in de uitloopers van het groote woud der Ardennen. Dinsdag zijn geep Duitsche lansiers in den omtrek van R'jjsel en Tourcoing ge zien Zij, die Zondag in die streek waren opgemerkt, blijken na den boel te heb ben verkend, naar de streek van Douai te zijn gereden. Deze stad ligt ten Zuiden van Rijsel, tamelijk diep in Frankrijk, nl. 25 K.M. van de grens. In die buurt staat een Engelsche troepenmacht. Dinsdag heeft Fransche artillerie Duit sche cavalerie, die uit de i-ichting Condé aan de Schelde Frankrijk binnenreed, vernietigd, aldus een Reu ter-bericht uit Parijs. De Algerijnsche en Senegaleesche ti railleurs hebben met onuitsprekelijke woede lijf aan lijf met de Pruisische garde gevochten. Ook de Turco's, de Moorsche soldaten van Afrika's Noordkust, wier medewerking a-an Fransche zijde gedu rende den oorlog van '70 zoo biltere ver ontwaardiging bij de Duitschers heeft ver wekt, dal deze in de daarna verstreken jaren blijkens pers-polemieken nog niet is geluwd, hebben bij Charleroi een held- „Heb ik dat niet mooi gedaan 9 Nu kun nen wij op ons gemak praten, mijn Enno. Vertel mij nu alles, wal je mij te zeggen hebt." Enno keek haar somber in de lachende oogen „Ik wil je het genoegen niet be derven. Jij houdt van de vroolijkheid „Waarom zou ik ook niet vroolijk zijn' Als ik (veertien dagen in een kelderkeuken gezeten heb cn ilc ben dan op eens in den zonneschijn tusschen vroolijke menschen en zie mooie kleeren en heb jou naast mij, mijn Enno moet ik dan niet vroo lijk zijn? Alleen gaal het mij aan 't hart, dal jij verdriet gehad hebt. Maar je neemt alle dingen zoo vreeselijk zwaar op'. Zeg me gauw wat je hebt Pas eens op, wij ruimen het spoedig uit den weg." Enno had bij het begin willen begin nen, bij het graven naar den schat en zijn vreeselijke vondst Maar hoe kon hij van zulke dingen spreken tusschen al de ze vroolijke menschen en terwijl de lachende oogen van zijn meisje over hem heen dwalend zich aan de toiletten der wandelaarsters verlustigden? Hij zei dus slechts kort en scherp: „Ik ben uit huis weg." „Weg?' herhaalde zij zonder het te be- grijpen. ,-,Ja. Ik heb op de Brinkmeiershoeve niks meer le zoeken. Ik niet en jij niet Wij zullen er in ons leven geen voet meer zetten „Nu, wal mij aangaat", antwoordde zij, „ik ben daar niet rouwig om. Het is een haftigen bajonet-aanval tegen' een Duit sche batterij gedaan. Van 1*1 bataljon Turco's keerden slechts honderd man on gedeerd t erug. De „Echo de Paris" van gisteren ver klaarde dat de cijfers, die het blad Dinsdag aangaande de sterkte van de bij den grooten veldslag tegenover elkaar staande legermachten heeft gegeven, op een vergissing berusten. Een Times-correspondent heeft wat van het voorspel tot dien slag verhaald. In de nauwe straten van het oude Charleroi kwam het tot een moorddadig gevecht tusschen Franschen en Duit'- schers De lijken vulden de straten, zoo dat wie gewond was, zich niet meer uit de doodenhoop los kon werken. De dag bladschrijver was vertrokken met den laatsten trein, die uit Charleroi weg kon komen. De bevolking verkeerde toen iu opwinding en paniek Het gebeurde Vrij dagmorgen Juist viel de eerste granaatkar tets in het station. Deze was de inleiding van een hevige kanonnade. De Franschen hielden het laatst stand bij hel station. Later opende op haar beurt de Fransche artillerie een beschieting op de benedenstad van het ongelukkige Charleroi. De Fransche infanterie veroverde de linie Thuin-Mettet. Dat is een lijn in de richting van het Westen naar het Oosten pal ten Zuiden van Charleroi. Ten slotte rukten de Franschen de stad opnieuw bin nen en wierpen zij de Duitschers over de Sambre terug. De stad moet verwoest zijn. Volgens de „Bïen Public" is Avelghem en omstreken door een Duitsche troepen macht bezet. Deze plaats ligt aan de Schelde ten Z.W. van Oudenaerden. In Brussel. De Duitschers, zoo meldt de „Daily Mail", hebben den dienst van do trams, telefoon en post hersteld. Er loopen trei- j nen naar Luik en zelfs werkt de telegraaf met Duitschland. Max, de burgemeester van Brussel, en generaal Sïxtus von Arnim, de bevelheb ber der Duilsche troepen te Brussel, heb ben een onderhoud gehad, dat volgens- de N. R C. tot de volgende resultaten gelekt heeft: lo. De vrije doortocht van de Duit sche troepen door Brussel. 2o. Inkwartiering van een garnizoen van 3(100 man in de kazernes van Et terbeek. 3o. Voor opvordering wordt in cou lant geld hetaald. 4o. Eerbiediging van de inwoners en van den openbaren en particulieren ei gendom. 5. Hel gemeentebestuur blijft, zonder inmenging ran de Duitschers, de gemeen telijke zaken besturen. Burgemeester Max heeft dadelijk een proclamatie in dezen zin in de stad laten aanplakken. In Oost-Pruisen. Ten Oosten van de WeichseL Laten de Russen "den Duitschers geen lijd op adem te komen. Van alle kanten zwer men de vijandelijke soldaten binnen, on getwijfeld door drommen kozakken voor afgegaan. Toen de oorlog eenige dagen aan den gang was, beroemde men ziel) er al op: waar bleef nu de grootscheep- sche inval van West-Rusland bewonen* de, voor hel vechten te paard geboren krijgslieden Daarna hebben deze hun schade in gehaald. Op verscheiden punten van die toch reusachtige grenslijn, die Oost- Pruisen van Rusland scheidt en waarin men 'als schooljongen gaarne den om trek van een vogelkop zag, betraden de Russen Duitsch gebied. Waaiervormig richten de kolonnes zich op Konings bergen of Danlzig. Volgens een bericht van het heden ochtend uitgegeven bulletin rukken de Russen thans op Danlzig aan. Best mogelijk, waarschijnlijk zelfs, dat him hoofdmacht hel op deze vesting bij de Oostzee-1 gemunt heeft. Een afdeelingr vreeselijk trieste plaats, jullie Brink meiershoeve. Zoo triest, als ilc niets an ders op de wereld meer ken. Toen be dacht zij zich. „Maar het is jou tehuis, Enno Jij hangl daaraan met heel je hart. Ja, voor jou spijt het mij erg. Zeg, ben ik daar schuld aan? Is het, omdat je van mij houdt, dat je uit huis en van je fa milie weg moet?" „Neen", antwoordde hij eerlijk. „Of schoon het waar is, dat ik je niet op de hoeve zou heblien durven brengen, zoo lang vader zijn oogen niet gesloten had. Hel is om een andere zaak gekomen. Ik kan je miet peggen, wat voor pen", weerde- hij de vraag af, che hij iu haar oogen. las. „Maai- het is uit tusschen mij en mijn vader. Er is niets aan te herstellen, 1 is niet le recht te brengen. Mijn broe der Krisjan krijgt de BrinkmeiershoeVe. Ilc ben een arm mensch, nog veel armer dan jij, Anne." Zij streelde zijn hand. Haar zwarte oogen zagen hem vol innige leederheid aan. „Daarom ben je mij nog veel liever." „Ilc moet nu werk zien te vinden. Dat is niet gemakkelijk." Zij lachte. „Dat is heel gemakkelijk- Hoe weinig menschen zijn er, die met een zilveren lepel in den mond geboren worden. Ik oa. heb moeten werken van dat ik van school ben af En iemand, die zoo handig en sterk is als jij, die- kan toch wel werken." (Wordt vervolgd)"

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2