^LAATSTEaBERICHTEN. Nagekomen Berichten. Marktberichten. OP DE BOTERMARKT. Op de Botermarkt heerschte heden middag een ongekend groote drukte Hel publiek, dat verwachtte dat de prijzen weder zeer laag zouden zijn bevond er zich reeds te half één in grooton getale. Het zag zich echter teleurgesteld, want doordat er zoovele koopers waren, waren de prijzen geenszins zoo laag als ver wacht werd, gelijk onzen lezers uit het marktbericht zal blijken. OPROEP LANDSTORM. De minister van oorlog heeft aan de burgemeesters meegedeeld, dat de in ar tikel 6 bedoeklje machtiging om de tot den landstorm behoorende dienstplichti gen op te roepen, door H M. de Konin gin is verleend. Hedpn zijn de openbare kennisgevingen aangeplakt, waarin zij, die tot den landstorm behooren worden ge waarschuwd zich gereed te houden. Bovenstaand bericht gewerd ons uit Amsterdam. Om half twee hedenmiddag was er ten stadhuize alhier nog niets van bekend SPIONNEN IN NEDERLAND. 's BOSCH, 12 Aug Alhier zijn twee vreemdelingen aangehouden, die verdacht worden van spionnage. EEN LUCHTSCHIP. Een luchtschip, dat uit het Oosten kwam, zweefde een tijd boven de Noord zee en verdween toen weer in Oostelijke richting, aldus meldde men Woensdag vanuil Terschelling. DE OORLOG. ERNSTIG GEVECHT BIJ DIEST. BRUSSEL, 13 Aug. Voor de poorten van Diesl heeft gisteren een gevecht plaats gehad. De ,,XXc Siècle" meldt hier van dat het succes der Belgen volkomen is geweest. 's Morgens hadden zich 2500 uhlanem die van kanonnen voorzien waven en versterkt waren door infanterie, in de richting van Diesl begeven. De bere den artillerie benevens de wielrijders met mitrailleuses versperden den vijand den weg. Hel gevecht, dal zich hierop ont spon was zeer levendig. De Belgen legden bewijzen af van buitengewone koelbloe digheid en prachtig élan. Na zeer gevoe lige verliezen geleden te hebben, trokken de Duilsche ruiters en de infanterie te rug in de richting van Berbroeck. De „XXe Siècle" teekent hierbij aan: Alles bijeen genomen zijn dus alle pogin gen van den vijand die ten doel hadden zich een weg te banen naar het hart van ons land, op niets uitgeloopen. Dinsdag en Woensdag hebben de Duit- schers, die een aanvallende beweging maakten, in de grootste wanorde den af tocht geblazen. Het schijnt dus, dat ze van deze zijde elk denkbeeld aan een aanval lend optreden moeten laten varen. An derzijds is het zeker, dat de Duitschers zich te Luik en in den omtrek hebben versterkt, evenals in het gebied van de Ourthe. Het schijnt, dat ze daar een ver dedigende houding zullen aannemen. Het is eciiter ook niet onmogelijk, dat zij van daaruit zullen trachten Frankrijk binnen te dringen door het gebied van Longwy na door liet zuiden van Belgisch Luxem burg getrokken te zijn. Verder berichten de bladen dat van de forten van Luik nog steeds op de Duit schers geschoten wordt, zoodra zij zich binnen het bereik van het geschut ver- toonen. BRUSSEL, 13 Aug. De bladen bevatten bijzonderheden omtrent een gevecht tus- schen Diest en Haelen. Hetzelfde ge vecht waarvan in de „XXe Siècle" sprake is, Red. M Ct.). Hel gevecht is daar zeer hevig geweest, de heele omgeving is bedekt met dooden en gewonden. De Duitschers zijn ver jaagd. Over de rivier de Demer hebben de Belgen 2 bruggen opgeblazen. Ver schillende huizen bij Haelen werden in brand gestoken. Het verlies der Duitschers zou meer dan 200 man bedragen Hel Duitsche legercorps dat aan den strijd deelnam, was ongeveer 5000 man sterk De Belgen hebben een aantal paai - den buitgemaakt. Verschillende Belgische aviateurs werden door hun eigen troe pen beschoten. Er is thans een verbod uitgevaardigd om op vliegmachines te schieten. (Diest, het is wellicht overbodig, dit op te merken, ligt op bijna 5 uur afstands ten N.O van Leuven, aan de spoorlijn1 tusschen Aerschot en Hasselt). GEEN BERICHT, GOED BERICHT. BRUSSEL, 13 Aug. De groote generale staf heeft gisteren om 5 uur en om 9 uur geen perscommuniqué uitgegeven De bladen leiden hieruit af, dat de toe stand bevredigend is. EEN MILITAIR ADVIES. In het Fransche officieele bericht over de militaire gebeurtenissen komen de volgende opmerkingen voor Uil strategische en taktische redenen kunnen hier en daar troepen van de twee tegenstanders het gebied van den! ander binnendringen. Dat heeft echter slechts betrekkelijke waarde en is van geen belang voor het eindresultaat van den grooten strijd. Men geeft zich hier rekenschap van het feit dal ondanks het gelukkige be gin van den veldtocht de taak van het leger zwaar blijft. Zelfs wanneer de groote slagen begon nen zijn, moet men niet te spoedig ge- looven aan een afdoend resultaat, noch ten goede, noch ten kwade. Sedert den oorlog tusschen Rusland en Japan weet men dat groote slagen over een zeer breed front dagen lang en met afwisselend succes plegen te duren. DUITSCHE DUIKBOOTEN. BERLIJN. 12 Augustus. Reuter meldt aan de bladen: Duitsche duikbooten zijn de laatste dagen langs de oostkust van Engeland en Schotland tol aan de Shet- landsche eilanden gevaren. Over de ge beurtenissen tijdens dezen tocht kan om begrijpelijke redenen thans niets worden meegedeeld. Waarschijnlijk behooren deze tot de zelfde afdeeling onderzeeërs, waarvan er een, de „U 15 door een Engelsch oor logsschip in den grond werd geboord Ofschoon de plaats, waar zulks geschied de, zorgvuldig geheim werd gehouden, zou uit hel bovenstaande afgeleid kunnen worden, dat die ontmoeting waarschijnlijk op de Noordzee pfaals had. Red. M. Ct.). OORLOG TUSSCHEN ENGELAND EN OOSTEN .RIJK. LONDEN, 13 \ugs. Officieel). De )oorlog tusschen Engeland en Oostenrijk is verklaard. De Oostenrijksclie gezant heeft Lon den verlaten. ITALIË EN BELGIË. BRUSSEL, 13 Aug. Een oorlogscory respondent van een Italiaansch dagblad, die gisteren te Brussel is aangekomen, deelt mee, dat het gedrag der Belgen in Italië groote geestdrift heeft gewekt. De bevolking is in Italië ten zeerste tegen Oostenrijk gekant, waarvan de volgende uitlating van den burgemeester van Mi laan blijk geeft. „Mobilisceren tegen Oostenrijk, dat wilien we, maar tegen Frankrijk nooit, dat zou een binnenlandschen opstand ontketenen." OOSTENRIJK EN SERVIË. PARIJS. 13 Aug De Oostenrijkers heb ben weder verscheidene pogingen ge daan, om de Servische grenzen te over schrijden doch al hunne pogingen zijn mislukt Aan beide zijden waren de ver liezen zeer groot. Geen enkel Oosten:, rijksch soldaat bevindt zich nog op Servisch grondgebied. De Servische krijgsbedrijven zullen ge schieden in samenwerking met die van Rusland. GEORGE VAN SERVIË GEWOND- LONDEN, 12 Augs. Een telegram uit Nisj meldt dat prins George van Servië door de ontploffing van een granaat is verwond, toen hij van een boog gelegen plaats het bombardement der Ooslenrij)- kers op Belgrado gade sloeg. De graf- naat ontplofte op 6 voet afstand van de plaats waar hij stond; een groote steen trof hem aan het hoofd, zoodat hij be wusteloos neerviel. Het bewustzijn keer de echter spoedig terug en het bleek, dat de wonde niet ernstig was. ONTKOMEN. PARIJS, 12 Aug. Het Fransche stoom schip ..Formosa", dal Fransche troepen ontscheepte, seint, dat het Duitsche oor logsschip ..Panther" het trachtte te bet- machtigen De „Formosa" wist te ontko men. (Curiosileilshalve herinneren we en-» aan, hoe het in den zomer van 1911 de „Panther" was, die door zijn „streek van Agadir" Europa op den rand van oorlog bracht. Red. M. Ct.) ZWEDEN NEUTRAAL STOCKHOLM, 12 Aug. (Reuter seint aan de bladen De beide Kamers van den Rijksdag hebben met algemeene stemmen een voorstel van de regeering aangenomen tot het toestaan van een krediet van 50 millioen kronen ten be,- hoeve van maatregelen ter verzekering der neutraliteit. BEKENDMAKINGEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de publicatie, gedaan op twaalf dezer, betreffende den staat van oorlog voor het geheele land als niet gedaan moet wor den beschouwd en de staat van oorlog alleen blijft gehandhaafd voor Limburg, Noord-Bra bant, Zeeland, Gelderland bezuiden Waal en sommige stellingen eu torten. De Burgemeester van Middelburg, P. DÜMON TAK, L. B. UIT VLISSINGEN. Het bestuiu* van de afdeeling Vlissint- geu van de Vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken en het bet- slum- van de nationale christelijke gef heel onthouders vereeniging hebben een adres gezonden naar hel gemeente be stuur mei het verzoek thans te willen overwegen of er geen aanleiding bestaat over te gaan lot uitvaardiging van het verbod van drankverkoop op sommige dagen en uren. Gisteravond vergaderde de Vlissing- s'che bestuurdersbond, waarbij de bestor ren van 8 vereenigingen vertegenwoor digd waren, die besloten in eigen kring een onderzoek in te stellen naar den nood der gezinnen en dan daarvan mede- deeling te doen aan het steuncomité. BEPERKTE DIENST. \'anaf heden is ook een beperkten dienst ingevoerd op de tramlijn Broui- wershaven—Rotterdam De stoomboot Zijpe—Numausdorp doet maar tweereq- zen heen en weer. De avonddienst ven- valt. DE OPROEPING DER LANDSTORM Omtrent de oproeping der Landstorm meldt men ons uit Den Haag Door H. M. de Koningin is machtiging verleend lot het oproepen van den Land storm De eerste aanleiding tot dezen maat regel is gelegen in de wensclielijkheid om te voorzien in den dreigenden kadeq- nood Van de Koninklijke machtiging zal dus vooralsnog een beperkt gebruik woe den gemaakt en de oproep zal zich al leen uitstrekken tot officieren en ver der kader. DE PRINS EN HET ROODE KRUIS. Prins Hendrik heeft op zijn Rooc^ Kruis-insepctietocht gisteren het le mili tair hospitaal te Utrecht bezocht. „KONINKLIJK." H. M d e Koningin heeft aan hel na tionaal steuncomité het praedicaat „Ko ninklijk" verleend. DE BEDEVAARTGANGERS De 800 bedevaartgangers naar Lourdps zijn door de goede zorgen der Fransche regeering. op verzoek der Nederlandsche regeering verleend, hedten te Roosendaal aangekomen. Toen de trein hedenmorgen aldaar aankwam moesten de ambulancewagens, waarin 100 patiënten waren vervoerd on middellijk worden teruggezonden naar de Belgische slagvelden waar zij, naar men verzekerde dienst zouden moeten doen voor het vervoeren van 700 gewonden De bedevaartgangers, die met den trein medekwamen waren zeer, vermoeid: en verklaarden, dat de reis erg moeilijk was geweest. o— DE OORLOG. HET GEVECHT BIJ IIAELEN. BRUSSEL, 13 Augs. Het ministerie van oorlog bevestigt officieel de bij Haelen behaalde overwinning Men schat het aantal builen gevecht gestelde Duitschers op drievijfde van het aantal, dat aan den strijd deelnam. De verliezen der Belgen zijn betrekke lijk gering. ENGELAND EN OOSTENRIJK. LONDEN, 13 Augs. De admiraliteit heeft orders uitgevaardigd, om de vijan delijkheden tegen Oostenrijk te begin nen. (DE STRIJD LANGS DE MAAS. Van onzen oorlogscorrespondent.) (Nadruk verboden De verschrikkingen van den oorlog Rond acht dagen ben ik reeds omringd door alle verschrikkingen die de oor log als zijn attributen toelaat Acht da gen lang heb ik die afschuwelijke wreedheid, die onmenschelijke rnassat- moord, die volkerenpijniging moeten aam- schouwen zij "t dan slechts voor een klein, klein deel. Daar zijn geen woorden te vinden die vermogen uit te drukken wat ik aan weerzinwekkend, aan menschontcerend vernielingsbedrijf lieb gezien Wat overheerschend is in mijn indruk ken, wat zich het meest naar voren dringt in mijn gevoelens, ik kan er geen woor den voor vindjen. Alleen telkens weer koos ik de woor den van djen ouden man, die mij in het veroverd gebied van Luik zei. „Ik ga naar de hel terug om te zien of ik mijn dochter nog kan re:djden." En telkens denk ik weer aan dje «.koppels" krijgs gevangen burgers, zwaar geboeid in ar melijke kleedij, die met van angst en kommer verstijfde ledfematen en met van ontzetting verwrongen gelaat, voorbijtrek ken naar de plaats van het krijgsgereclvt. Ik zie weer voor mij die vormlooze mod der klom pen djer dooden op den weg, die berend moest worden. Ik zie die pas gedichte graven, die puinhoopen, die brandende hoeven, die plat getrapte akkers met hier en daar een bruin pnardekadaverIk zie, al die resultaten van 'bloedigen krijg of van on menschel jj'k weede standrechtuith oefening, kortom alle vernieling, dood, schrik, ontzetting, ellende, wanhoop Dat alles zonder eenige lichtstraal, als een geesel van een toornige Godheid, zoo af schuwelijk, zoo ongehoord fei, dat elk menschenkind huivert bij 'de aan schouwing van slechts een klein deel Toen ik gisterenavond na veertien uren lang op een korenakker in Navagne de krijgsverrichtingen te hebben gevolgd on der de al-verzengende stralen cener mee- doogenloozen Augustus-zon, ben ik terug gekeerd binnen dp Holtandsche grenzen moe van lichaam en geest door al het nare, ai hel droeve, zenuw-ontvezelende leed, dat ik heb aanschouwd in de week die ook op onze grenzen het krijgsvuur oplaait. In den mi|d(dag had ik een kleine wan deling gemaakt in dp richting van „La xnaison Blanche waar ik een vriendelijk automobilist bereid vond,t, mijn brief, die een kort overzicht der gebeurtenissen van den idftg bevatte, mee te nemen, met belofte dien te Maastricht te zullen pos ten. Nadien gebeurde niet veel wat als feit vermelding verdient. Ik gaf mij op den droefgeestige» avond van dien vuur en bloed kr ij lenden dag over aan de over peinzing, wat ik sinds, ik Den Haag ver liet had doorgemaakt. En ik vond na dagen lang 20 uurdagen te hebben ge maakt van nog wel „dubbele" uren. thans het oogenblik voor een kleine pauze gekomenom wat rust te genieten ten einde mijn indrukken te 'kunnen neer schrijven En als ik dan mijn blik achter waarts richt, dan is het al verschrikking, die weer voor mij opdoe m;c, 'Ooiiogs- verschrikking in allerlei vorm. De rassenhaat. En dan denk ik in de eerste plaats aan de eersle heide dagen toen ik in Emme rik, Oberhausen en Dnsseldorf de stem ming der Duitschers legen al wat niet- Duilsch geleek, waarnam. Als een „levée en masse" rees in de spanningsdagen liet geheele Duitsche volk recht overeind; dp nationale gedachte zette ieder landjgenoot in postuur en heel het volk was één tot verweer-bereid ge heel. di at zich zou verweeren tegen iedpr die jde nationale gevoelens zou trotseeren. Dit felle nationaliteits6ewustzijn zoo grootsch in zichzelf, bereikte weldra een toestand van overlaying en vond in de van zulk een omvang nooitgekende spi- onnenvrees, een bliksemafleider. Een ge weldige spionnenjaebt ontstond, waaraan iedereen wenschte dpel te nemen, zoodal weldra voor ieder vreemdeling een bange tijd aanbrak. Precies zoo is het in Fïankrijlc, Oos tenrijk en Belgie gegaan Als eersle oorlogsverklaring is opgef- doemd een algemeen wantrouwen lust- schen de verschillende rassen en natiOK nalileilen, zóó groot, dat de verwoestin gen in het volkerenverkeer daardoor te weeg gebracht in geen jaren te oven- komen zijn. Gelukkig heeft deze kwade zijde der oorlogsramp een lichtzijde In Maastricht ben ik zeer onder den indruk geweest van de wijze waarop het Roode Kruis en de hulpdienst voor de vluchtelingen, de vijandige h anden weer tot een vrienden»- druk in elkander legden. Op lal van plaatsen langs onze groote lijnen heb ik de liefderijke ontvangst en verzorging der opgejaagde» gadegeslagen met ont roering in den boezem Maar als ik dan weer denk aan wat ik in hel anders zoo vreedzame en aan natuur schoon zoo rijlce Luilcerland zag op de plaatsen waar het standrecht werd uitge oefend, dan vroeg ik mij weer af welke lielsche machten de beulsknecht lever den, die hier gerechtigheid moest doen. Gerechtigheid en oorlogstijd- 't Lijkt mij het wreedste barbarisme djat ooit heeft bestaan. Het standrecht. Want het standrecht is het verschrik kelijkste wat er aan oorlogsbedrijf is. Vol komen begrijpelijk is zijn oorsprong, maar onwenschelijk blijft het daarom niet min der. Het oorlogsrecht gaat als het ware van het standpunt uit, djat heel de krijg een tournooi is en het 'duldt niet de in menging van non combattanten. Het kent maar een straf de dood Het kent geen correctie noch revisie, hel vraagt niet, overweegt niet of niet lang durig en lêle reposé, maar maakt in elk opzicht korte metten. Vooral in de eerste dagen van den krijg heeft op den rechtervleugel van hel Duitsche Maasleger een zeer talrijke berechting van burgers plaats gehad. Tal van burgers, vluchtelingen, heb ik gesproken die echter de deelname aan den strijd door civiele personen met alle stelligheid ontkennen Ik ken deze streek reeds van dat ik er als jong tourist ronddoolde en inder daad is de bevolking er vreedzaam. Vooral juist in de landelijke dorpen zon der bergbouw of industrie, dorpen dus 'als Berneau, Bombaye, Warsage, de drie Tourron's e.a. terwijl toch juist in de eerste drie het meest werd gefusileerd en bijna geen hunner het platbranden ontkwamen. Beschouw ik echter hel' thans geoc cupeerde gebied in zijn geheel, dan zijn er omstandigheden, die het mij aanneme- melijk maken, dat het bloed gekropen is waar het niet gaan kon, dat de Walen, wien persoonlijke moed en doodsverach ting niet mag worden ontzegd, ieder met eigen lijf bereid waren den plotseling bin nengedrongen vijand te weerstaan. De om standigheden waarop ik in het bijzonder het oog heb, zijn o.m de tegenwoordig heid der vele wapenfabrieken, de gemak kelijkheid waarmee hier, ook al door het beslaan der vele schietvereenigingen en schutterijen de wapenhandel wordt beoe fend. Ook is het voor de hand liggend, dat het snel tol handelen voerend tempe rament, door de onversaagdheid gëtj steund, tot 'daden heeft geleid die nood lottig moesten worden. Feiten als het schieten van uil tot puinhoopeu gesclioi- len huizen, zijn in dat opzicht merkwaar dige staaltjes. Maai* hoe dit alles ook moge zijn, dat de Duitschers als beschaafde natie oor logvoerend, tot zulk een barbarisme wer den gebracht als thans de weg van de Noordelijke flank aangeeft, is zoo diep, diep betreurenswaardig, dat de afschuw van het krijgsbedrijf niet alleen, maar ook liet laatste greintje menschelïjk gevoel lot opstand komt Want al is het niet aan ons om eenig oordeel uit te spreken over de al of niet gerechtvaardigheid: van standrechtuitoefe ning, toch mogen wij wel onze verbazing te kennen geven dat wij zoovele verlaten woningen vonden, waar niet alleen lajdföf en kasten waren (doorzocht, doch heel den boel blijkbaar was prijsgegeven aan de nukken van een blind paard Daar zijn vluchtende vrouwen naar ons toegekomen, om weenend uit te brengen, hoe zij alles, alles had,djen gegeven wal de soldalen maar konden begeeren, tot dat zij, als er niets meer in haar huis te halen was, verjaagd werden en wel dra den rooden haan uit het dak zagen kraaien. En dan 'die ontzettende fusilades van vaak 3 tol 10 man tegelijk; het gebruik maken van den strop, en de mensehont- eerende pijniging der arme gevangenen, die aan den muur den kogel moesten ver wachten. Oorlog s'u o o d z a a k. Alsof de krijg zelf niet verwoestend; genoeg was, alsof de wreedheid niet bit ter genoeg heel de streek vervulde van hel afschuwelijke standrecht, komt ook de „oorlogsnoodzauk" liet vernielingswerk voltooien Daaraan zagen wij de kerk en hel kasteel te Lixhe, en andere voor de orienteering kenmerkende gebouwen de prooi worden van dynamiet en lont. Dat prachtige boomenrijen vallen om het verbindiugshoul le leveren voor een pontonbrug, dat luiken en deuren daar/- voor worden meegegrist, dat al wat een opgestelde batterij of een opererende afdeeling de vrije handeling belemmert, wordt weggeruimd zonder cenig beding, met alle Rücksichtlosigkeit den ouderr welschen krijgsman eigen dat dus nog altijd vernielen, snel en veel vernielen een onafscheidelijk beslandeel is van den oorlog, stemt toch zóó indroevig, dat wel grooi vertrouwen moet levendig zijn in. het hart van dengene, die nu nog met een sursum corda durft verwachten dat heel 8eze geteisterde streek eenmaal weer zal verkecren in de bloeiendela.- chende graanweiden waarover de avond klok vrede legt. Er dreunt thans een hevig kanonvuur in de richting van ;dë Kempen. Daar gaat zich hel tweede oorlogsbe drijf afspelen Als ik denk wat Visé kostte en de beraming van Luik dpn huiver ik en heb afschuw voor een maat schappij die zoo schrikkelijke ramp niet Vermocht te keeren. Ern. Kuyper Eijsden, 11/8 '14. TifEiiMUMEÏ'Eii EN VERWACHTING. 13 Aug Thermometer a I b e r 8 u. vm 66- gr., 12 a. 75 gr., 2, n. 79 gr. Telegrafische xne-iedeeüüg var. et Kon. Meteorologisch instituut to De Bilt volg6nn de waamerringos van lieden ochtend Hoogste barometer stand 769 6 te Groningen. Laagste 757.2 tc Hapaiandu. Verwachting tot den avond van 14 Aug; zwakke tot matige N. tot O. wind, licht rot half bewolkt, droog weer, zelfde tempera,uur. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door het polderbestuur van Walcheren werd heden aanbesteed: a. Het maken van nieuwe glooiïog van Zuilenbazalt en het verbeteren der staket- werken en paalhoofden tusschen de dijkpalen 25 en 27 op den Westkapelschen zeedijk y. b. Het vervangen van versleten Doornik- sche steenglooiïng door glooiing van Zuilen bazalt en het herstellen der paalrijen enz. tusschen de dijkpalen 31 en 32 op den Westkapelschen zeedijk. Geen enkel biljet was ingekomen. Middelbtjbg, 13 Aug. Wegens tijdsom standigheden geen aanvoer. Mitsdien geen noteering. Vlissikgen, 13 Aug. Op de gisteren nm alhier gehouden groenten-, iruit- en eieren- veiling werden de volgende prijzen besteed Zuring 3 a 9 et., snijboonen 44 a 95 ct., suikerboonen 20 a 74 ct., princesseboonen 71 a 85 ct., kropsla 13 a 26 ct., andijvie 28 a 30 ct., alles per mand. Uien 2 a 3 ct., kroten 2'/, a 8 ct., peen 2 a 4$ ct., ramenas 2a 3 ct., rapen 4 a 51/, ct., alles per bos Bloemkool 3 a 9 ct., savoije kool 3 a 6 ct., roode kool 2 a 6 ct., komkommers 2 a a 2'/, ct„ alles per stuk. Aardappelen f 2.18 a f 2.60, poters f 1.44 a f 2.24, Noord-Hollandsche suikerperen f 1.36 a t 2.92, suikerijperen f 1.52 a f3.40, oomskinderen f 6.16 a 1 6.20, dirkjesparen f 1.84 a 1.88, roode astrakan f3.70 a f3.80, tarwe-appelen f 3.16 a f 3.20, zoete St. Jan f 4.44 a 1 4.48, c odlin keswick f 3.32 a f 3.60, alles per HL. Eieren 43 ct. per 13 stuks. Augurken 6 a 11 ct., per 100 stuks. Tomaten 5 a 10ct.( pruimen 8 a 12 ct., beiden per KG. Advertentie. Ondertrouw d: A. MATZINGER 2e off. S. M. „Zeeland" en A. v. d. DRIES. Huwelijksvoltrekking 28 Aug. '14. Geen receptie. Dwarskade 110 Middelburg. Stoomdrukkerij Firma D. G. Kröber JU,. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 4