kever is dermate verwoestend, dat in sommige staten van Noord-Amerika een verdere teelt van aardappelen voor de eerst volgende jaren onmogelijk is ge maald. In Stade wordt het bewuste land om gegraven en met benzol gedrenkt, een maatregel, die naar deskundigen 111 Duitscliland aannemen, onvoorwaardelijk doodelijk op den aardappelkever en zijn broed werkt. Duitschland is tegen het binnendringen op groote schaal van den kolorado-kever beschermd door de wet, die den invoer van Amerikaansche aard appelen verbiedt. Wat de gevallen bij Stade betreft, on derstelt deze deskundige, dal de kevers zich in de verpakking van andere artike len hebben opgehouden. LEGER EN VLOOT. Met verschillende oorlgosschepcn, nl. kruisers, lorpcdobooljagers. lorpcdo- boolen en onderzeebooten, worden van 20 tot en met 31 Juli militaire oefeningen gehouden met de kustwachtposten te Westkapelle. POST EN TELEGRAPHIE. De lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten in ons vorig nummer ver meld, had aan het hoofd nog de toevoe ging moeten hebben: „waarvan de af zenders onbekend zijn". Dit in tegenstel ling met vroeger toen de opgave werd verstrekt van de brieven waarvau de ge adresseerden onbekend waren Er staan er nu op de lijst waarvan het adres be kend genoeg is, maar die geweigerd zijn, bijv wegens strafport. Ingezonden Mededeelingen Dit is het gelisim van rap moo*, figuur. Eonigo maanden geleden was ik even vet en plomp als nn nog honderden anderen en na alle gead verteerde middelen, die maar ve'kocht wordon, te hebben geprobeerd, gaf ik by na vol wanhoop alle hoop op om ooit weer mgn vroe gore slankheid en mooie gestalte terug te krjj gon. Totdat een bezoek am kennissen in het Noorden des lands een keerpunt bracht en opdat ook anderen, die sukkelen aan de ver velende en afschuwelijke kwaal van zwasrlg vigheid, van he' eenvoudig middel, dat bp mg zulk een verrassende uitwerking had, zullen kunnen profiteeren, voel ik mg gedrongen het bekend te maken. U zult verbaasd zijn te hooreni dat het volgen van een bepaald dieet geheel onnoodig is, indien slechts na eiken inaaltgd een Boranium-besje wordt genomen. Deze Boranium hesjes zgn zeer klein en smaken lekker, terwgl zg bg elk-u apotheker en dro gist gekocht kunnen worden. Reeds na één maand worden brachtiee resultaten verkregen- Het volgen van deze methode om net vet op een natuurlijke wgze te doen verdwgnen, geeft niet den geringsten last en is bovendien go- heel onschadelgk 0.1 tevens nog bevorderend voor den algemeenen gezondheidstoestand. Slechts één punt moet onthouden wordeu nl> om binnen een kwartier na eiken inaaltgd één besje te eten. ONDERWIJS. Te Breda slaagde heden voor de Iioofdacte de heer W K Ilack, onder wijzer aan school K alhier Benoemd tol onderwijzeres aan de openbare M U. L. O -School te Zeist me juffrouw C Zl van Dijk te Goes. J F. C. de Jager van Waarde, leerling aan de M T S. te Dordl, (afd Electro techniek;, is na een jaar practi- sche oefening bevorderd tot de 4de klas se der school Meisjesschool Middelburg Aan school G (Meisjesschool) alhier zijn: Bevorderd van de lste tol de 2de klas se de leerlingen K, S. den Baars, E J. van Doeselaar, L E Guyot, A Hoeufft, A. A. Nonhebei, N Magielse en A. C. M Snoep; van de 2e tol de 3de klasse J H Haenljes Dekker. C J. Hendrikse, J P A. J. Slegt. J. A Wielandt; M C G van de Wall, A J. Wijnne en C. M. J de Zeeuw. "Niel bevorderd een, van de 3e tot de le klasse A. P van den Brandeler, H N. van der Feeu, J. C. de Meesier, W A F de Meester en A Mijnlieff; van de 4de tot de 5e klasse: J. W. M S M. van Arenthals, A J A van Duiken, N. H v d Feen, G B Gcill. M. van der Harst, C. J v ld Ilell, M M Nijk, E N011- hèbel, J D A Rosier. A J H van Rot- den en W. Westvoer Aan de leerlingen van de 5de klasse S. H Boasson, J. A Cornells, W H Lan- gevcld. .1 van Schagen, N. Sprenger, N M. Verhuist en F L M van Wage werd het eind-diploma uitgereikt. o— Gem Han de 1 s he r halings- school V lis si ngen Hel eerste schooljaar van de gem IiandelsherlmlingsschiOiol te Vlissingen is gisteren geëindigd Bij de opening (op 15 Oct j 1 lelde de school 13 leerlin gen, waarvan 34 voor volledig onderwijs en 9 voor enkele vakken. Van de leer lingen voor volledig onderwijs verlieten 2 de school, terwijl 3 nieuwe leerlingen in den loop van den cursus werden aan genomen; hel aantal leerlingen voor en kele vakken bleef stalionnair, zoodat het totaal aantal leerlingen aan het eind van den cursus 41 bedroeg, verdeeld als volgt klasse I 24 leerlingenklasse II 11 leerlingenenkele vakken 9 leerlingen, waarvan 3 voor machineschrijver alleen (éénjarige cursus,) Bevorderd werden van klasse I naar klasse II 14 leerlingen, te weten. Ca. Deri. Me. Deri, F J Gillissen, Ja. van Hoeslaken P van der Hof, Ja Iluson, M. Izeboud, J. de'Klerk, P. Laporl, J. van der Maden, J. Ravia, J. Viuke, P. Vos eïi H. Woltering; niet bevorderd 10 leerlingen van klasse II naar klasse III 9 leer lingen. te weten. M. Alïeda, W Daal huizen, P. van Eenennaam, Aa Groe- nings, Aa Iluson, P. de •Landmeter, A. Limonard. B J Slager en H. Wegens; niel bevorderd 2 leerlingen; enkele vakken; bevorderd 6 leerling gen Voor den nieuwen cursus zijn tol nu toe ingeschreven. 20 leerlingen, waar van enkele een loelichlingsexamen voor klasse II of III zullen moeten afleggen. Dit examen zal gehouden worden op 3—10 Sept. a s. terwijl op 7 Sepl. als nog gelegenheid zal worden gegeven lol het doen inschrijven van nieuwe leerlin gen. De cursus 1914/15 zal op Maandag 14 September een aanvang nemen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. In ons nummer van Donderdag noemden wij als laagste inschrijver voor de veranderingen aan de openbare school te Meliskerke L Jakobsen, aldaar, dit moest zijn te Grijpskerke. AFLOOP VERKOOPINGEN. Ten overstaan van de notarissen P. G. Immink te Strijen. en J. C Blaupol ten Cate te Middelburg zgn op Vrijdag 17 Juli 191-1 te Dordrecht publiek bij afslag verkocht 11.1960 II.A. bouw- en weiland in den polder Xieuw-Bonavontura onder de ge meenten Maasdam en 's-Gravendeel aan dc h co ren L. Verhoeven en W F. Nie mandsverdriet te Maasdam voor f 1940 per hectare of f 22 302.24 den hoop. 6.9050 H A. bouw- en weiland in den polder oud-Piershil onder dc gemeente Piershil aan den heer J W. van der Linde te Roclcanje voor f 1210 per hec tare of f 8355.05 den hoop. Zoodat de 13 perceelen samen groot 18.4010 II A welke den 10 Juli j.l. al len afzonderlijk werden iugezel voor een gezamenlijk bedrag van f28 665 64, bij afslag in massa hebben opgebracht f 30,657.29 Toelatingsexamen R H. B S. te Goes. Toegelaten tot de lste klasse C D. Duvekot. J P Ossewaarde, W II. G. P. Hajenius, L M Overbceke, M E Pun- ken, H C E. Pilaar. A S. D. de Vos, F. J M. Buysrogge, R J II. Mudde. H J van der Veen, J A Dekker, L. G Witte, S J de Jong. J M. dc Hitllu, C. J F. Rosier, J. M HoJleslelle, allen te Goes; A. Schram te Kruiningen, D H. C Niervoort 's Gravenpolder, A Koert, C P. Koert, J A van Nieuwenhuijzen, II Noleboom, A. Lindenbergh en J J Klompe allen te Wolfaartsdijk; C. van Arenthals le Korlgene, C. L. Steendam en K. L. Prins te Hans weert, E. J. M. Peman Kakebeeke Kloetinge, J Rottier te Wil- helminadorp, N. M Evertsdijlc te Kapelle, J Koovman te Iionlenisse, A. J Dor- lein en J M Smit le 's Heer Arends- kerke, A Bom J.Lz J. W Bom en W. W Logger te Ierseke. Voorwaardelijk P Houlerman Wol faartsdijk Tot de 3de klasse: M. Drijfhout. 1 Meisjesschool Goes. Heden werd het einddiploma van deze school uitgereikt aan de leerlingen J Talsma. J A Dekker, M de Kruïjter, M Drijfhout J Koens, M. Wessel. Bevorderd naar de 5e klasse M. Vis ser, M. Wessels, S Kloosterman, M den 1 Herder, IC. Blok, T Peman Kakebeeke Kloetinge, Bevorderd naar de ie klasse T Mann--; liardl, I Jonge pier. C Baljé, N. Snijder, j Bevorderd naai' de 3e klasse. C. Vis-! ser B Barets, D Kloosterman, B. Hijman, L Schotman Niel bevorderd: 2 Bevorderd naar de 2e klasse J. Rot tier Wilhelminadorp.A Jongepier, N van der Wart J van Liere, T. Bliek J Bui tendijk. C van der Graaf. Biezelinge), BPeman Kakebeeke (Kloetinge), W Snijder Niet bevordei'd 5. Bij deze bijeenkomst, die behalve door verscheidene ouders ook werd bij gewoond door den burgemeester eu een der wethouders, werd door het hoofd der school, mej. P. A. Snoep .die zoo als men weel benoemd is te Gouda, hartelijk afscheid genomen De burgemeester sprak haar toe. haai' namens dag bestuur, ouders en leerlingen danken groote waardeering betuigend voor hetgeen zij gedurende haai' directriceschap aan deze school heeft gedaan in hel belang der kinderen en der school. Hij wenschle haai' in liaar nieuwen werkkring het beste toe Mej Snoep betuigde hierop haai' dank voor hel gesprokene door den bur gemeester Een der oudste leerlingen, J Talsma, sprak hierop een woord van afscheid en dank tot mej Snoep uil naam der leerlingen en bood haar als blijk van waardeering een fraai eikenhouten boe kenkas Ij c aan Mej Snoep zeide hierop dank aan de leerlingen voor deze verrassing. R. H B. S. Zie rik zee. Zonder examen toegelaten tol dc lste klasse W C. van Nieuwenhuijzen, St- PhiltipslandM H. IC re pel en Ja Ma Breesnee, Nieuwerkcrk, M. C Geluk, Noordwelte, R A. Gaanderse, A J Con- standse, J G. Sevenhuijsen, Brouwers haven, Ne Ca Schippers, Cortgene;' J Velh, Zonnemaire, W P. de Waal en M Jumelel, Bruinisse; J van der Werff, Noordgouwe, C J van Bloois, S IClaasse en J M Klompe. Dreischor; J van Beveren, G. J Sybesma, P Versteeg, N a J a Gaanderse, .1 Honig, Th F. Smit en F. Stuart, Zierikzee Ne examen H Lucassen, J E. Boll, P. Wiebols, P a J a van Page, A I Geluk, C J vah Malland, J a H a de Munck, Zierikzee. A. D C, Kok, Scharendijke Twee lier-examen in 't Fransch Als toebehoorder lol de 2de klasse zonder examen, J van der Ploeg VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 's Dinsdags, zwarte bessen, Veilingsver- eeniging. 18 Juli N Sl. Joosland, Inboedel, Vervaal. 22 Juli. Biggekerke, Inspan en vruchten te velde, Loeff 22 Juli Middelburg, Geëmailleerde goederen. De Groot en Hondius. 22 Juli. St Laurens. Inspan enz. Blaupot ten Cate. 24 Juli Wissenkerke, Hofsteden. Verhuist en Hioolen. 21/31 Juli Thoieu, Villa, ,Van de Velde. 24 Juli Domburg, Hofstede, Blaupot ten Cate. 25 Juli Serooskerke, Huis en Blaupol ten bouwland, Cate. 30 Juli Zierikzee, Paarden, De Regt. 4 Aug. Domburg, Inspan, Blaupot ten Cate. 5 Aug Zoulelande, Hofstede enz Loeff. 17 Sept. Middelburg, Schouwburg, Blaupol ten Cate. LAATSTE BEBIBBTEfé. UIT VLISSINGEN. Uilslag van het toelalings-examen H. B S 3-jarigen cursus le Vlissingen 24 candidalen namen daaraan deel Toegelaten zijn onvoorwaardelijk A Blok ,J C. van Breda. G. J. Colder. M. S E. Colder J. P Dommisse, F. C Dom misse. D J Hoek, G S( A. Jacobse, C Jaquet, A J. Jasperse, J. J. Krijger, H. L Luilwieler, L M H. Miime. I Nole- baard Aa. Sa van Puffelen, J Raams- donk. J. L Risseeuw, P. Risseeuw, J J. van der Schaaf. G. Timmerman, I. de Veij en G S de Vries Voorwaardelijk zijn geslaagd 7 candi- daten Afgewezen 5. Hel stoomschip „Nymphea" van Cu ba vertrokken, is 25 Juli bij South AVJiinnysold gestrand Het was op weg naar Vlissingen Het schip is verloren; 21 man zijn gered, onder wie 2 Vlissingers, genaamd S. en N. van T. Half Augustus worden hier verwacht de Fransche marine vaartuigen „Cha mois en ..Tramontane", om een bezoek aan Vlissingen te brengen. Aan de werf „de Schelde" is de le vering vjm machine en (ketels opgedragen van het stoomschip „Tuborg" vooreen Deensche maatschappij, belioorende tot de Engelsche Lloyd Door de centrale werkgevers-risieo- bank zijn premies van T 25, f 50, f 75 en f 100 uitgeloofd aan de werklieden van de Maatschappij „de Schelde" ,die door tijdig waarschuwen een ongeluk kun nen verhinderen RADPLAATS WESTKAPELLE. Het zal er nu werkelijk van komen De heer H Miuderlioud, hotelhouder van ,.'t Kasteel van Batavia le Weslka- pelle heeft van het polderbestuur van Walcheren verlof gevraagd en verkegen, 0111 aan het strand ten Zuiden van Wesl- kapelle een eenvoudige gelegenheid in le richten, waar liefhebbers van baden zich kunnen onlkleeden Morgen, Zondagochtend te half elf zal deze gelegenheid geopend worden Er zijn daar ook badcostnums verkrijgbaar en er zal ook gëzorm wórden voor een buffel. Men zie onder de advertenties in dit blad. Personen die zich morgenmiddag, niet te Domburg in 't water wagen; vanwege het b ur ge mee s le r 1 ij k verbod, zullen dus door een reisje naar Westkapeile daar toe gelegenheid vinden. TENTOONSTELLING DOMBURG. De tentoonstelling is geopend met een toespraak van den heer Hart Nibbriug in opdracht van den hoer Toorop. die op hel oogenblik niel in Domburg .5 Hij heette de aanwezigen welkom, gaf een nadere anualyse van de vertegenwoor digde kunst en vestigde er de aandacht op, dat werken van verschillende andere artiesten daar hangen. Hierna nam de heer Van Voorthuijsen, burgemeester van Domburg, nog bel woord, zijn blijd schap uitsprekend, dat telken jare bij vernieuwing de kunst in Domburg zoo n goed onthaal vindt. UIT GOES. Burgerlijke stand. Getrouwd A. van Hee, jm 17 j. met C. J Aaruoudse, jd. 20 j. GASFABRIEK KRABBENDIJKE. Onder groote belangstelling werd he denmiddag de eerste steen gelegd voor de gasfabriek Oosteinde Maandag hopen wij uitvoerig op deze plechtigheid terug te komen. II. R. S. BERGEN OP ZOOM. Uil Rilland Bath werden aan de R. H. S. school te Bergen op Zoom be vorderd van de 2e naar de 3e klasse: M. Blok, J. L. J Bruijnzeel, J. Reijn- lioul en W. C. v. d. Werff. Tot de le klasse werden toegelaten C v. Gorseï, Ca tb John. Moree en Lena Maria v. d. Werff. Uit Waarde is W. E. I. de Jager bevorderd lot dc 3e klasse. UIT DEN HAAG. Sub-commissies van de staatscommissie voor hel onderwijs-vraagsluk houden zich bezig met de voorbereiding van onder- deelcn, de verzameling en bewerking van gegevens op den grondslag waarvan de commissie in September haar arbeid kan hervallen De tram-directie en het gemeentebe stuur hieldeu gisteravond ten stadhuize een conferentie. De tram-directie blijft de erkenning van de organisaties weige ren, naar verzekerd wordt. Wegens be moeilijking bij het ophalen van werkwil ligen zullen de auto s door marechaus sees worden vergezeld. De losse werkman die Donderdag in de Calkoenstraat zijn stouw doodschoot, leg de een volledige bekentenis af UIT AMSTERDAM. I De staking aan de plantenbolerfabriek j aan de overzijde van hel IJ, die 200 mau 1 omvatte, is opgeheyen. De arbeiders zul len op de voorwaarden van de directie hel werk hervatten. EEN ONBEKEND LUCHTSCHIP. Gislervand omstreeks 9 uur nam men benoorden den misttoorn op Vlieland een groot sigaarvormig luchtschip waar. dal den koers volgde der stoomschepen naar Duitschland of de Oostzee en in den nachl verdween HAMBURG, 18 Juli. Het luchtschip „L 3' dal gisterochtend was opgestegen tot het ondernemen van een kruisvaart boven de Noordzee, is vanmorgen na een tocht van 22 uur behouden te WoMen- böltel teruggekeerd. (Dit is dus het luchtschip dat van Vlieland af werd waargenomen.) DE VREEMDELINGEN' IN DUITSCH LAND. BERLIJN, 17 Juli. Naar het „Berl. Tageblatt uil de beste bron verneemt, verluidt in Brussel, dal Belgie en Neder land wel de Russische actie tegen de vreemdelingenbelasting in Duitschland willen steunen, doch niet geneigd zijn, met Rusland gezamenlijk le prolesleeren zooals de Russische regeering voorstelde Rusland doel in Brussel en Den Haag groote moeite, om voor 't geval Duitsch land de bemiddeling van het Ilaagsche hof van arbitrage zou weigeren, in België en Nederland een extra-belasliiig voor Duischers fn het leven te roepen (Men weel, waarop dit zonderling be richt betrekking heeft de voor één maal in Duitschland geheven weer-belasting. De regeering le Berlijn is van oordeel, dat ook in dal rijk gevestigde personen, van audere nationaliteit daaraan bij moe- 1 ten dragen, omdat hel hier geen oorlogs- belasting betreft. Hel spreekt echter van zelf, dat wie daar woont, zonder Duit schei' geworden te zijn, liefst builen de heffing zou vallen. Verscheiden rcgee- ringen hebben dienaangaande slappen te Berlijn gedaan. Nu meldt het boven weer- 1 gegeven bericht, dal Rusland le dien opzichte zich de voogdij over Nederland en België heeft aangematigd Dit is na tuurlijk al le mal We deelen liet dan ook uilsluitend curiosileilshalve mee. De re geeringen in Den Haag en Brussel zijn waarlijk mans genoeg, 0111 die ongevraag de hulp te kunnen ontberen. Die extra- belasting voor Duitschers is al even fan tastisch als de uitvoering voor ons land schadelijk zou zijn. Blijkbaar is heel het bericht bedoeld, om Rushuid een hak te zetten. Red. M Cl.) ONWEDER IN LOMBARUIJE. MILAAN, 17 Juli. In Lombardije heeft een ernstig onweer gewoed. 2 vrouwen die in een hul bij Como gevlucht waren, werden idjoor den bliksem gedood. Bij het Lago Maggiore werd groote schade aangericht door hagelslag. Geheel Milaan is door zware slagregens overstroomd HUERTA EN BLANQUET. PUERTO MEXICO, 17 Juli De vrouw van Iluerla en de familie van Blanqucl hebben zich aan boord van den Brit- schen kruiser „Bristol" begeven. Indien onlusten uitbreken zullen de mannelijke leden van liet gezelschap aan boord van den Brilschen en van den Duitsclien kruiser „Dresden" worden ingekwar tierd, De gezagvoeders van beide kruisers hebben de instructies Iluerla en zijn fa milie in geval van nood te beschermen. De kapitein van de „Dresden" heeft ook bevel gekregen, een schip ter beschik king van Blanrpiet le stellen. Dc oorlogs schepen zullen waarschijnlijk naar een onzijdige haven stoomen en hun gasten daarna overzetten op schepen die een geregelde» dienst met Europa onderhou den, THERMOMETER EN VERWACHTING. 18 Juli. Thermometer alhier 8 u. vm. 66 gr., 1'2 u. 74 gr., 3^ u. 75 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te Da Bilt volgent de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 771.8 te Horta. Laagste 757.5 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 19 Juli: meest zwakke Z. tot W. wind, gedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, behoudens kans op plaatselijk onweer, warmer. BURGERLIJKE STAND. .Vlissingen. Van 1418 Juli. Ondertrouwd: A. P. de Vries, jm. '27 j. met P. Swint, jd. 30 j. L. de Roos, jm. 23 j. met P. van der Weele, jd. 21 j. P. C. Loesberg, jm. 26 j. mot E. M. Sorgedrager, jd. 27 j. A. T. Meurs, jm. 30 j. met P. Meertens, jd. 22 j. M. Zeijlemaker, jm." 27 j. met L. Zeijlemaker, jd. 25 A. C. Niolai, jm. 27 j. met C. H. Kuh, jd. 29 j. H. L. Tilleman, ]m. 25 j. met C. L. D. Marannes, jd. 23 j. GetrouwdT. Pioegaerf, jm. 29 j. met C. A. M. E. Godde, jd. 29 j, G. C. Sinke, 1. 23 j. met M. Minderhout!, jd. 22 j. Bevallen: A. Verwaaijen, geb. Lems, z A. M. Vyane, geb. Milh, z. E. 0. Cbristi- aansen, geb. Meulmeester, z. B. L. Hui- bregtse, geb. Roelotse, d. M. Steenhaard, geb. Minderhout, d. C. H. Brouwers, geb. E ff, z. M, C. Vanboucke, geb. Hintzen, z. C. S. Broeke, geb. Bekkens, d. M. R. Stokx, geb. Velge, z. OverledenA Buijs, ongeh. z. 21 j. M. Kies. vrouw vau J. H. Swinkels, 80 j. J. Fagg, wed. van H. J. Cremer, 81 j. OPENBARE LEESZAAL. De Openbare Leeszaal en Bibliotheek zal wegeas de schoonmaak gesloten zijn van 27 J u 1 i3 Aug. Dan zullen er ook geen boeken uitgeleend worden. Zaterdag 8 Aug. zal de zijn. HOOG WATEfi Vlissingen. Zondag 19 Juli vm. 10.36 Maandag 20 11.28 Dinsdag 21 nm. 12.20 Woensdag, 22 1.00 Donderdag 23 1.39 Vrgdag 24 2 20 Zaterdag 25 3 te Domburg Zondag 29 Juli vm. 10.50 Maandag 20 1142 '•inodap 21 n.m. 12.35 Woensdag 22 1.15 Donderdag 23 1.55 Vrgdag 24 2.35 Zaterdag 25 3.15 Verschillende Beriebten Door een stoomtram der Staatsspoor, komende van Sclieveningen, is Vrijdag, naar de H. Ct meldt, omstreeks elf uur een jongmensch overreden op dc lijn lus- schen de Nieuwe Scheveningsche bosch- jes Zwaar gewond werd hij door de tram naar de Witte Brug vervoerd. —De slaking van de betonwerkers te Amsterdam is thans voor alle patroons op één na geproclameerd. Het aantal stakers wordt daardoor van 200 op 275 gebracht. Vrijdagochtend is, naar de N R. C. meldt, een 19-jarige arbeider, die met een kameraad bij de Rietlanden bij Am sterdam was gaan zwemmen, verdronken. Na een uur werd zijn lijk opgehaald Vrijdagmiddag is te Amsterdam een 16-jarige jongen bij hel visschen in de Wiltenburgervaart verdronken. De heer B. le Meppel, Iramchef van de lijn Meppel—Balkburg, is, naar het Hand. meldt, onder verdenking van het verduisteren van gelden in zijn betrek king geschorst en gisteren door de mare chaussee naar Assen overgebracht. Bij de gisteren gehouden publieke verkooping van het landgoed De Duno" nabij Oosterbeek, werd de massa, die in perceelen en onderniassa's sloud op f 275,900, ingezet op f 278,900. N. R. C. Vrijdag is ran hel turfschip „De Dageraad" liggende te Arnhem, een tien jarig jongetje overboord gevallen en ver dronken. Er is eenige uren gedregd doch zonder resultaat. (N. A Ct.) Donderdagavond is te Ossdesloom- Ivleeschwarenfabrick van D P. Hilde- brondl, door onbekende oorzaak geheel afgebrand De aanwezigheid van vele vleesch- en vetwaren deed alles in een ommezien in lichtelaaie slaan, zoodat liaasl niets gered is kunnen worden. Een en ander was op beurspolis ver zekerd. N. R. C. Aan hel station te Maastricht is Vrijdagmiddag, naar de N. R. C meldt, de hulpreinmer F. H. S.. toen hij de lijn wilde oversteken, door een binnenko menden personentrein gegrepen. De ma chinist, die het ongeluk zag aankomen, remde uil alle macht. Toch is van S de linker.arm vei'brijzeld en kreeg hij eenige hoofdwonden. Hij werd naar het gesticht Calvariënberg overgebracht

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2