blijken een van de meest aangename contracten le zijn. De drie sprekers werden na hun toe spraak toegejuicht en na afscheid te heb ben genomen trok men naar het Bad hotel, waai" een gezellige bijeenkomst plaats had Heden morgen te negen uur begon daar de vergadering. De heden in hel Badhotel gehouden vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer J. Blom Sz met eene rede waarin hij uiteenzette, dat naar zijn meening het gasdebiet steeds zal vergrooten als met alle ten dienste slaande middelen propagande wordt ge maakt, inzonderheid voor 't koken op gas, dat niet duurder is dan op andere wijze zooals veelal gemeend wordt, en het geen door voorbeelden en demonstraties op verschillende plaatsen wordt aange toond. De voorzitter deelde verder mede. dat de vereeniging thans 490 leden telt, namelijk 6 eere-leden, 350 gewone loden en 131 buitengewone leden Gevraagd werd hoe het staat mol de toetreding van de Vereeniging voor Wa- terleidingbelangen Medegedeeld werd, dat het bestuur dier vereeniging daarloe wel genegen is, en dal twee leden zullen worden aangewezen voor het voeren der verdere besprekingen. Bij de bespreking van huishoudelijke zaken werd onder luid applaus hulde gebracht aan den lieer J II. Jansen, voor zijn belangloos vervullen der functies van secretaris, penningmeester en redac teur van het orgaan „Het Gas". Vervolgens was. aan de orde de wij ziging van slatuten en reglement, welke lange tijd ophield. Hedenmiddag werd voortgegaan met behandeling van slaluten er reglement. Aan het einde der vergadering werd mededeeling gedaan van den uilslag der in de pauze plaats gehad hebbende be stuursverkiezing. De uitslag was dal benoemd is tot voorzitter de heer J J H. Bakhuis te 's Huge en tol bestuurslid de heer J. G. van Niftrik Jr te Vlissingen. Hierna werd de vergadering geschorst tot morgen ochtend 9 uur. De leden brachten daarna een bezoek aan de gasfabriek en de werf van de Kon. Mij. de Schelde. Hedenavond vereenigen zij zich aan een feestmaal in het badhotel, waar Ier hunner eere vervolgens een concert plaats heeft. onderstaande berichten zijn opgenomen in de tweede oplage van ons vorig nummer. uit amsterdam. Door den heer C. P., diamanthande laar te Amsterdam, is aan de politie te Rosendaal meegedeeld, dat hem in den trein tusschen Rosendaal en Esschenzijn portefeuille, inhoudende diamanten ter waarde van f 100 000, is ontroofd. LAATSTE BESICHTEi!. uit middelburg. Vanwege de warmte werd hedenmid dag op de scholen vrijaf gegeven, een vrijheid, waarvan kinderen en onderwij zers even dankbaar profileerden. Voor het notarieel staatsexamen le ge deelte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. L. Hertogs van Middelburg. uit vlissingen. Alhier is opgericht oen afdeeling van den Algeraeenen Nederlandschen Typo grafenbond. Door een Duitscher is bij de politie aangifte gedaan dal hem bij het baden in de duinen een gouden horloge en een porlemonnaie met geld zyn ontstolen. marktbericht. VnesiNöEN, 14 Jnli. Boter f 0.85 a f 0.80 per 4 kilo. Ei«ren f 0.55 a f 0.57J de 13 Btnks. Kleine eieren i 0.- Goes ,14 Juli Opgaaf der i arktcomquss e Boter 1 1.20 fl.30 a f 1.32 per kilo. Eieren f 4.16. f 4.20 a f 4.30 per 104 Btuke. Eieren nan particulieren f 4.40 boter f 1.40. De aan?oer van boter was ruim. De nanvoer van eieren niet van de V. P N. bedroeg 700 stuk». De opgaaf van den marktzetter der landb.- ver. afd. Goes luidt Biter f 1.22 f 1.28 a 1 1.32 per kilo Eieren f 8.90 f 4.— a f 4.10 per 100 stuks Boter aan particulieren f 0.eieren f 0. De aanvoer voor den oierenverkoop dei occoraldeeling Zuid-Beveland van de V. P. N. bedroeg 12770 stuks. De prps was f4.— per 100 stuks. bij het monument van marmx. Hedenmiddag half drie kwamen le West-Souburg ongeveer 100 school kinderen uit Antwerpen onder begeleide van liun onderwijzers. Een der onder wijzers gaf een uitlegging van het mo nument van Maniix van St. Aldegonde xn de geschiedenis van hel lol stand- komen van het monument De kinderen zongen liierbp liet oude Wilhelmus, dal naar men weet door hem is gedicht De onderwijzer bracht daarop de burgerij van Oost- en West-Souburg hulde voor het keurige onderhoud van het monu- "ïnenl en het daarom heen gelegen plant soen De beide wethouders die tegenwoordig waren dankte spreker voor hun aanwezig heid Nadat de kinderen bij Van der Lugt onthaald waren, keerden zij per tram naar Vlissingen terug lijk gevonden. Heden werd door schipper C. de Moor uit Osscndrecht nabij den derden zwarten balcenton een lijk drijvende gevonden. Het werd door hem te Bath aan den wal gebracht en van het vinden ken nisgegeven aan den burgemeester. Hel bleek het lijk te zijn van een mans persoon, naai* gissing tusschen de 20 en 30 jaar oud Hel hoofd was erg bebloed. Vreemd dat zijn zakken vol steenon zalen zoodat men zich onwillekeurig af vraagt of men hier met zelfmoord te doen heeft of met moedwil uit rotterdam. Een bewoonster van een hofje aan de Warmoezierstraat had praatjes rondge strooid over den mede daar wonenden metselaar S. de H. Deze maakte gister avond 9 uur zich daar zoo boos over dat hij zijn mes uit de schede trok en daar mee op de vrouw inliep. Hij bracht haar een .steelc van 6 c.M. diep in de zij toe, zoodat ze bloedend in elkaar zakte. .Achtervolgd door een groote menigte vluchtte de dader met het mes nog in de hand het politicbureau in de Meermans- slraal binnen. De vrouw werd ook daar binnengebracht cn nadat haar geneeskun dige hulp was verleend, naar het zie kenhuis vervoerd. Sedert Zondagochtend werd uil de ouderlijke woning in Feijenoord ver mist de 10-jarige J de B. Eerst Maan dagavond verleide een zijner kameraad jes aan de politic dat hij Zondagochtend aan het Prinsenhoofd is te waler ge raakt en verdronken. geopend. Te Katwijk is heden het nieuwe pavil joen van hel zce-hospilium geopend. uit amsterdam. Omtrent het ontslag van mr. Wiessing als hoofdredacteur van de „Groene" ver nemen wij, dal het aftreden een gevolg is van een geschil tusschen den heer Wiessingh en de uitgeefster, die mede zeggenschap in de redactiezaken wensch- le. De heer Wiessing zal een nieuW weekblad stichten, waaraan verscheiden medewerkers van de „Groene" reeds hun medewerking hebben toegezegd en dat zal worden uitgegeven 'bij den heer Si mons, de uitgever van de Wereld-bibli otheek. (De inhoud van bovenstaand bericht was ons reeds eenige dagen bekend. Daar de desbetreffende schriftelijke meedee- ling echter het woord „Vertrouwelijk" vertoonde, achtten we ons niet gerech tigd. daar in ruimer kring melding van te maken. Nu het ontslag van mr. Wiessing mot wat daarvan de oorzaak was, echter hekend is geworden, komt het ons wen- sclielijk voor, alsnog aan het bedoelde, vertrouwelijke schrijven te onLleenen, dat van achteruitgang in zake de geldelijke winslen, door hel weekblad afgeworpen, in verband mol mr. Wiessing's aftreden geen sprake is. Red. M. Ct.). vermoord. De correspondent van het „Handels blad" le Batavia seint aan zijn blad, dat de opzichter van den waterstaat Hens ie Lhong op Atjeh door 3 Aljeliers om on bekende redenen is vermoord. verdronken. EMMERIK, 14 Juli. Alhier zijn bij het baden 4 personen verdronken Een van 'hen was bij een Ilollandsche firma in dienst en eerst vex-ledcu week gehuwd- dwaze geruchten. PARIJS, 14 Juli.'De „Petit Parisien" verneemt uit Belgrado, dat aldaar het gerucht loopt, dat de Russische gezant vergiftigd is. Hel gerucht heeft groot op zien gebaard, een der bladen beschuldigd openlijk Oostenrijk den gezant le hebben laten vermoorden Een ander blad zegt, dat er belangrijke bescheiden worden ver mist politieke woelingen. LISSABON, 14 Juli. Hier en le Oporto hebben gisteren groote ongeregeldheden plaats gehad tusschen aanhangers van de socialislische en de vooruitstrevende par tijen eenerzij ds en van de andere par tijen anderzijds. De politie moest van de wapens gebruik maken Er hadden vele arrestaties plaats Men verwacht bij de op handen zijnde verkiezings-campagne eveneens ernstige ongeregeldheden. huerta. MEXICO, 14 Juli (Hand Volgens hier loopende geruchten zou Huerta zich he den naar Vera Cruz begeven om aan boord vau de „Espania" te gaan Ver scheidene zijner vrienden zouden zich reeds aan boord van de „Espania" be vinden, evenals zijn bagage. thermometer en verwachting. 14 Juli. Thermometer alhier 8 u. vm. 71 gr., 12 u. 82 gr., 3| u. 82 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut, te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 770.1 te Horta. Laagste 754.9 te Valentie.. Verwachting tot den avond van 15 Julizwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt, droog, behoudens onweer', dezelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. Vlissingen. Van 11—14 Juli. Ondertrouwd A. P de Vries, jm. 27 j met P. Swint, jd. 30 j. Bevallen: J Ilendrikse, geb. Louwer- se, d. Overleden: A. J. van Beers, z. "3 W J J, Monlé ,man van F Snikkers, 32 j. L. F. Timmerman, wedr. van J F. Lefebure, 79 j. P. J van Beers, d. 7 \v. landbouw. De Nederlandsche vereeniging van land- en luiubouw-onderwijzers zal Za terdag 1 Augustus a.s. le Goes een alge- meene vergadering houden. Na afloop der huishoudelijke werk zaamheden wordt door de afd Zeeland een autotocht aan dc leden aangeboden voor hel brengen vxui een-bezoek aan den proeftuin te 's Heer Arendskcrke, aan dc fruitkwèekerij „Terlucht" van den heer F. Kakebeeke, aan de hofstede „Sckenge" van den lieer W. Kakebeeke, verder in den Wilhelminapolder aan de hofstede „Waterloo", „Zeelands Proefluin" en de „Kweekboeve", en van daar over Wemel- dingc en Kapcile (de kweekerij van den heer Van der Have) naar Goes terug. afloop verkoopingen. Op 13 dezer werd te Wissen- kerke in de herberg „De Kroon" door de familie Van Oevcren le Cortgene ten overslaan van notaris Hioolen publiek, verkocht 5.55 H. A. bouwland in den Thoornpolder voor f 1105 deu hoop aan P. de Kan Cz, aldaar. 4 05.3 H. A. bouwland in den Maria- polder voor f 3720 den hoop aan G M. Meulenberg, aldaar en Iz. Reijnhoul te Camperland, en wel 2.80 7 H. A. aan den eersten voor f 2545 en 1.248 Ii.A. aan den tweeden voor f 1175. Eindelijk 2 17 6 H. A bouwland gelgen in den Wissenkerltepojder voor f 2485 den hoop aan Jac de Kam Cz. aldaar. De veilingskoslen bedroegen 8'/° o/o. Verschillende Berichten- Te Ellen was Maandagmorgen, naar het Hand. meldt, de landbouwer Engels uit Sprundel een kalf aan het lossen. Daar het dier eenigzins wild was, kreeg hij een duw en stortte van de kar met hel noodlottig gevolg, dat hij na eenige oogenblikken overleed. Naar aanleiding van eeu vergif ti- gingsgeval van niet ernstigen aard bij een 7-jarig meisje, zijn te Rotterdam 30 K G. rozijnen in beslag genomen en voor de consumptie afgekeurd. Te Rotterdam zijn Zondagavond' twee jongens van resp. 8 en 9 jaar gearres teerd, die in een evangelisatielokaal op de Ged. Botersloot geld hadden wegge nomen. Te Delft is Zondagnacht de 23-jarige werkman H. v. d. H in beschonken loe- stand in het provinciaal kanaal geraakt en verdronken De chef-machinist II. de Vries van Velseroord is Maandagmorgen, naar de N. R. C. meldt, aan de chemische fa briek te IJmuiden door een drijfriem gegrepen, waarbij hij zoo ernstig werd verwond, dat kort darna de dood is in getreden. De ongelukkige laat een wedu we met 5 kinderen na. Zondagnacht zocht een zoon van den heer van G. te Meppel in het pak huis van zijn vader naai" iels en gebruikte daarbij een lampje. In het lokaal scheen gas of benzinedamp te zweven, er greep althans een ontploffing plaats waardoor hel jonge mensch, student le Groningen, aanzienlijke wonden aan den schedel op liep. Het pakhuis brandde af, doch was verzekerd. Zondagmiddag is -er in de Meve onder Nieuwkoop brand uilgebroken in een boerderij van den landbouwer L De brand ontstond, doordat een vijfja rig meisje met lucifers speelde De ge- heele boerderij werd een prooi der vlam men. Van het vee kon slechts een klein gedeelte gered worden Alles was laag verzekerd. N R. C. Zaterdag is in de zee voor Sche- veningen eeu '14-jarige jongen uit Den Haag bij het zwemmen verdronken Dien dag eischte de Vecht bij Ommen den 19-jarigen zoon van ds. U. aldaar als slachtoffer. Zondag verdronk bij het zwemmen in zee le IJmuiden de 18-jarige O. D. v. d. W. uit Rotterdam, le Dordrecht ver dronk in de Merwede de 17-jarige v. Ete Zoutkamp .in de Lauwerszee de 20-jarige schildersgezel J F en in de Maas onder GravAToen 16-jarige jongen. DE TRAMSTAKlj."G IN DEN HAAG Zooals wij gisteren reeds meldden heeft toen alleen lijn 8, Plein—Scheveningen langs Ouden weg gereden ïlet schijnt, dat de directie, om aan <le concessie voorwaarden te voldoen, kaïv' volstaan mei een beperkten dienst op een der lijnen en dat schijnt in hoofdzaak de reden le zijn dat hier de dienst nog onderhou den wordt. Van de tram werd gisteren drukker gebruik gemaakt dan Zondag; erg aangenaam moet het meemaken van een ritje echter nog niet zijn, men wordt voortdurend uitgejouwd en hier en daar wordt uit het publiek met zand en big- gcls gegooid. De trams worden bestum-d door con troleurs, terwijl Delftsche studenten er zich toe schijnen te leenen om condnc- teursdienst te verrichten, sommigen de den dit Zondag 'zonder voorkennis hun ner ouders, die het hun thans verboden hebben. De Duitsche hulptroepen doen nog geen dienst Als trouwens waar is, wat de Berlijnsche correspondent van het Handelsblad omtrent die Duitschers ver- teil, kan men begrijpen dal de tramdi- reclie huiverig is ze dienst te laten doen. Deze stakingbrekers zouden tot het ge meenste Duitsche rapalje behooren eu in achterbuurtskroegjes worden gewor ven Zij wislen slechts, dal zij naar het buitenland zouden gaan, plaats van be- stemmihg en werkkring was him niet bekend Van andere zijde verzekert men echter dal de Duitschers over het alge meen fatsoenlijke arbeiders zijn en dal verscheidene hunner reeds eerder als tramkoetsier hebben dienst gedaan. Op een afgezet stuk lijn bij dc remise aan de Laan van Meerdervoort gaat men door de vreemdelingen met de Haagsche trams vertrouwd le maken. De directeur van dc tram, de heer Stipriaan Luiscius, doel zelf, met een paar ingenieurs, dienst als instructeur en heeft ook .al in de stad tramwagens bestuurd. Nadat gisterenavond om half zes de laatste tram van het Plein naar Sche veningen vertrokken was, werd de af zetting hier opgeheven en de politie macht sterk verminderd, 's Avonds kwam het echter lot botsingen tusschen po litic en publiek, die er toe leidden, dal er versterking moest worden aangevraagd en dat de marechaussee met dc blanke sabel het Plein schoonveegde Des avonds kwam het op Spui en om geving tot ernstige ongeregeldheden Op hel Spui werd de straal opgebroken eu werden de straatlantaarns vernield, ter wijl ook menig winkelruit er aanging De politie v'oerde menig charge uil, waar bij verschillende personen werden ge wond. Ook hadden enkele arrestaties plaats Deze relletjes werden niet veroorzaakt door stakers of geestverwanten, doch door het grauw van liet Bagijneslraat complex, dat tol hel minste gepeupel van Den Haag behoort en van deze gelegenheid gebruikt maakt om zijn wrok op de po litie te koelen. De toestand in de Ba- gijnestraat was gisterenavond zoo, dat de politie er niet in door durfde dringen cn er zich toe bepaalde de toegangen af te zetten. De gewonden waren, zooals het bij dergelijke gelegenheid meestal gaatalle onschuldige slachtoffers. Het Roode Kruis kreeg er een zeven- lal te verbinden, meest waren het korte slagwonden over hand of arm, die wei nig beteekenden Slechts één persoon, die een wond aan den schedel opliep, was er erger aan toe. Hem werd de raad gegeven zich in een ziekenhuis te doen verbinden. Het was een slager, wo- nende Lagezand 29. Ook hij behoorde lol de onschuldige slachtoffers. Hij was gaan kijken en had een steenworp of sabelslag op het hoofd gekregen. De stakers blijven van alle kanten de meest mogelijke sympathie ontvangen, die zich ook daadwerkelijk uit door deu groo- ten verkoop van bonnetjes en het toe vloeien van gaven voor de weerstandskas. Maai* ook verwante arbeiders betui gen op hunne wijze hun medewerking. De sein- en brugwachters van de lijn Delft—Den Ilaag besloten den arbeid neer le leggen, indien het stakingscomité zulks goedkeurt. Het comité besloot dit aan bod te aanvaarden, indien de meerder heid der sein- en brugwachters zich voor sLaken verklaart Geschiedt dit dan is ver der vervoer over deze lijn buitengesloten. Nu het publiek volkomeu op de hand der stakers blijkt en men allerwege dc meeniug hoort verkondigen dat de rijke H. T. M. zijn personeel wel behoorlijk kon bezoldigen en er o m. voor moest waken, dat de conducteurs niet op fooien jagen zijn aangewezen om aan een be hoorlijk weekloon te komen, komt mr. D. van Houten, president van den Raad van Comm., in de pers met een groot verweerschrift, waarin hij uitre kent dal de maatschappij dooreen geno men niet meer dan 6 o/o winst maalct en dat dit cijfer bij inwilliging van de eiséhen der stakers lol 2 o/o zou dalen, waardoor een exploitatie op de uitne mende wijze van thans verder niet mo gelijk zou zijn De verleden week toege zegde verbeteringen zijn het uiterste, waartoe de maatschappij kan gaan zon der haar eigen leven in de waagschaal te stellen Dal is dan ook de reden, dat de direc tie de tussckenlcomsl van jbr. van Kar- nebeek heeft van de hand gewezen Dat zij zich hiermee leelijlc in de vingers hcel'l gesneden zal zij thans echter wel begrijpen, haar botte weigering heeft in alle kringen een verbijslerenden indruk gemaakt en de antipathie len haren op zichte nog verhoogd. Hel „Vaderland" wijst er in een uit gebreid artikel nog eens op hoe de tram- directie niet alleen haar personeel slecht behandelde, maar ook tegenover het pu bliek steeds eeii uiterst onwelwillende houding aannam. De bewering dat de tram slechts f 195000 winst zou ma ken, noemt bet blad belachelijk. Over 1912 bedroeg de wint b.v. f 391 198,33, waarvan o.a f 70.000 is gestort in een amorlisaliefonds voor aandeelhouders Wij willen er daarbij ook op wijzen dat de maatschappij, die onder de gunsti ge omstandigheden van thans 6 0/,, zou maken, zelf gekomen is met het voorstel om het zöneslelsel af te schaffen, mits de concessie verlengd zou worden met 12 jaar, dal is in plaats van tot 1926, zou loopen lot 1938. Ilel is voor Den Haag te hopen, dat de gemeenteraad er niet in zal vliegen. Dat de Iramstaking op oeconomisch ge bied groote nadeden ïniel zich brengt laat zich verslaan. De schade voor de Schcveningsche neringdoenden is thans reeds zeer aanzienlijk eu een aantal win keliers van Korte en Lange Polen heeft tot B en W. het verzoek gericht, lijn S op den "Vijverberg te doen stoppen, opdat het verkeer in de Korle en Lange Poten niet langer worde belemmerd. Daartegenover staan er ook weer die voordeel bij de staking hebben en dat zijn vooral de andere vervoermiddelen. rijtuigen, taxis, de Schcveningsche om nibus en de beide stoomtrams. Vooral de Staatsspoorlram heeft het Zondag druk gehad, zij reed om de 2 minuten en ver voerde 30.559 personen. De Holl. spoor- train bracht het tot ruim 20.000 perso nen. In het gebouw van den R. K. Volks bond Is gisteravond een vergadering ge houden van vrouwen van het stakend personeel Naar schatting waren er 600 bezoeksters. Heden meldt men ons' Riiim twee honderd Grenadiers en Ja gers bewaken thans de tramremise aan de Laan van Meerdervoort De. politie macht wordt met honderd marechaussees versterkt. Op lijn acht wordt vandaag niet geredeu, wel op de stoomtram Den llaag—Delft. Bij alle schakelkastjcs, waar van er gisteren twee werden vernield, zijn politieposten geplaatst De Iramdireclie zal, zoolang de op winding in de stad aanhoudt, geen trams doen rijden Vandaag of morgen vertrekken een veertigtal voor trambe stuurder ongeschikt gebleken Duitschers weder naar hun vaderland. De presi- denl-colmmissaris en de directeur van de Haagsche tramwegmij. hebben heden middag om kwart voor vijf een onder houd met den burgemeester en den waar- nemenden wethouder van openbare wer ken o Bij Spich (West-Duitschland) barstte van een vrachtauto, waarin behalve den eigenaar en diens broer tien soldaten zalen een achterband. Dc tuf reed drie boomen omver en sloeg ten slotte om. Daarbij brak een soldaat den nek Hij bleef op de plaats dood. Een tweede soldaat werd ernstig in hel onderlijf gewond Men betwijfelt vol gens de „Köln. Ztg", of hij daarvan wel zal opkomen. De broer van den eigenaar, die zelf stuurde, kreeg ernstige wonden in 't gezicht. Hij loonde teekenen van zinsverbijstering Twee der inzittenden kwamen met minder ernstige kwetsuren vrij. Een soldaat werd in een boom ge slingerd. waar hij zich aan de takken vasthield Hij kreeg» daarbij blijkbaar een zenuwschok en was moeilijk le bewe gen, zijn schuilplaats op le geven. Reuter seint uit Bergamo (ten N. O vau Milaan) dat een zekere Simone Fiannelte om onbekende redenen den ge- gemeenle-secrelaris Camareta, diens doch ter en vier andere personen heeft ver moord- De moordenaar is ontvlucht en loopt de omstreken af. Bij hel stierengevecht, 11 Zondag te Madrid ingericht, doodde een stier een torè^ó en werd eèn toeschouwer door een degen, die een stier van zich af slingerde, doodelijk gewond- Wat den opbouwenden arbeid aan gaat, door de onderzoekscommissie naar aanleiding van de aanvaring van de „Empress of Ireland" en de „Slorstad" geleverd, ontleenen we aan het verslag in de „Köln. Ztg dal ze aanbeveelt, voort aan in geval van nevel de waterdichte tschotlen zooveel mogelijk gesloten te houden en het gebruik van vlotten, wel ke hi het water glijden, als het schip zinkt. Dc „Westminster Gazette' acht dit mid del niet voldoende en raadt daarom aan, voorlaan dc mogelijkheid te scheppen, dat in geval vau een aanvaring enz ter stond van de brug af de schotten gesloten kunnen worden De snelle ondergang van de „Em press" wordt daaraan geweten, dat de sluilschollen tusschen twee ketelruimten beschadigd waren. NACHTELIJKE TOCHTEN Het nachtleven in Londen beleekent niets, vergeleken met dat te Berlijn en Parijs. Toch heefl een droevig ongeluk, een der afgeloopen nachten bij eerstge noemde slad geschied, den sluier ver scheurd, die tot nu toe nachtelijke' ver maken van besloten kriugen der Engel- sche hoofdstad omhulde De zoon van den Russischen gezant aldaar, graaf Benckendorff, had een ge zelschap meest jonge) dames en heeren lot een boottocht op de Theeras uitge- noodigd Een der gasten, sir Denis An son, iemand, die vóór eenige weken pas tol baronet was benoemd, verkeerde in een overmoedige bui Ilij deed gevaar lijke toeren terzijde van het schip en viel le water. Een muzikant sprong hem na. Beide verdronken. De gastheer die zich eveneens te water had begeven, om de twee menschen le redden ,kon slechts met moeite levend worden opgehaald. Terstond is naar dil ongeluk een ge rechtelijk onderzoek ingesteld. In stilte heeft het groot opzien verwekt. Dc om standigheden waaronder men spelevaar de lokten dan ook wel tot laster uit, oolc al hield hel besef der tegenwoor digheid van den zoon en de schoon)- dochter van Asquilh, den eersten minis ter, evenals van de idochler en den (reeds genoemden) zoon yau den Russischen ambassadeur die achterklap binnen de perken Naai" aanleiding van die nachtelijke vaart merkt de Londensclie correspondent der „Köln. Ztg op, dal dergelijke reeds

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2