mmm water gezet en de deksel met een doek overdekt, die met zijn vier punten in •water reikt. Nu kan men hel geheel aan zich zelf overlaten. liet doek trekt over eenkomstig de wet der capilarileil, het water naai* boven, het verdampt aan de gehecle oppervlakte van den deksel, die de boter beschermt en onttrekt deze een deel van haar warmte. De lucht in den deksel wordt spoedig aanzienlijk af gekoeld en de boter blijft steeds frisck en vet. terwijl ze ook tot het laatst toe haar frisschen smaak behoudt AFLOOP AANBESTEDINGEN. Bij de beden ten stadhuize, a 1 h i e r> gehouden aaubesteding van de verbouwing van school G, aan de Haringplaats, was ingeschreven als volgtJ. A. Maree f 1622, R J. Schijf f 1415, J. v. Loo f 1372, P. Dorleijn t 1343. Voor het uitvoeren van eenige vernieu wingen en herstellingen aan de gemeente scholen te Kattend ij ke hebben inge schreven W. van de Linde, f2385, Gebr. Ooin, f 2385, M. Vleugel, f 1950, B. Smits, f 2270, allen te Kattendijke, A.- Schrijver en J. de Graaf, f2254, M. Buitendijk, f2278, C. Vaes, f 2300, allen te Goes. Een biljet van onwaarde. Aan M. Vleugel is het werk gegund. Te S c h o r e werd Donderdag aanbesteed het atbreken van het oude, en het bouwen van een nieuw kerkgebouw der Nederl. Herv. gemeente. Ingeschreven werd door de heerent J. Goedbloed, Kloetinge, f 14.365, Allewijn, Waarde, f 13.600, D. van Maris, Kspelle, f 13,413, J J. Dronkers, idem, f 13.180, M. Kuijper, Heinkenszand, f 18.150. Omtrent de gunning zal nader worden •beslist. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 2—3 Juli. Ondertrouwd C. J. Faase jm. 22 j. met M. Wielemaker jd. 21 j. Getrouwd: J. Schipper jm. 21 j. met B. M. Maartense jd. 19 j. Bevallen: A. Izeboud geb. Van Leerdam d., A. J. Dingemanse geb. Harthoorn z. In de bnrgerl. stand in ons nom- mer van Woensdag stond: Ondertrouwd D. N. Baart en P. Th. van Holthuijzen, dit moet zijn 1>. N. liraat THERMOMETER EN VERWACHTING. 3 Juli. Thermometer alhier 8 u. vm. 72 gr., 12 u. 72 gr., 31 u. 72 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon Meteorologisch instituut te De Bilt volgen* de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 770.6 te Horta. Laagste 753.1 te Thorshavn, V erwacbting tot den avond van 4 Juli: zwukke tot matige wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijk opklaringen, waarschijnlijk re- gen- of onweersbuien, koeier. HET WEER IN HET BUITENLAND. (Opgave Met.-Instituut). Over het grootste deel van Skandi- navië, het Zuxd-Oostzee-gebied en het grootste deel van Duitscliland duurt het warme weer voort, van helderen hemel vergezeld. Het Westenwind-gebied, van frisch regenachtig weer vergezeld, wint langzaam veld en beslaat thans de Brit- sche eilanden Het grootste deel van Frankrijk en N. Spanje. België, West Duilsebland alsmede Denemarken zullen vandaag nog koeler weer krijgen. Op vele plaatsen in Engeland .België, Frank rijk en Zuid Duitscliland komt regen of onweer voor Biarritz meldt 21 m.M. regen. Voor aangelegenheden, ons blad be treffende, wende men zich tot den directeur-hoofdredacteur of den boek houder; terwijl men verder de corre spondentie voor ons blad gelieve te adresseeren als hieronder is aangegeven; en wel voor: telegrammen Middelburgsche Courant Middelburg; nieuwsberichten en Ingezonden stukken Redactie Middelburgsche Cou rant, benevens vertrouwelijke mede- deelingen aan den Hoofdredacteur en advertenliên, abonnementen of de ver zending der courant Administratie Middelburgsche Courant. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum Plaats. Voorwerpen. Information. 't Dinsdags, zwarte.bessen, Veilingsver- eeniging. 4 Juli Arnemuiden. Huis, Verhulst. 9 Juli Middelburg, Huizen, Verhulst. 15 Juli Koudekorke, Inboedel, Loeff. 15 Juli Gapinge, Inspan, Blaupot ten Cale. 22 Juli. Biggekerkc, Inspan en vruchten te velde, Loeff. 24 Juli Wissenkerkc, Hofsteden, Verhulst en Hioolen. De „Middelburgsche Courant" wordt 'savonds te zes uren in Goes bezorgd Dagelijks worden, tegen f 1.25 per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. H. PIETERMAN. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 15 Juli. Verandering openb. school Meliskerke. Zie Midd. Crt. 3 Juli Woensdag 16 Juli 11 u. Abdij. Oprui men enz. dukdalven enz in de tramweg havens aan'het Zij pc en het vernieuwen brugdek Westbrug Sas van Gent Zie Ned. St Crt. 25.Juni Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Zondag 5 Juli. Z. A. C. Schuttershof. Zondag 19 Juli. Z. A. C. Schuttershof. Zondag 30 Aug. of 6 Sept. Z A. C. Schuttershof. Dinsdag 8, Woensdag 9, Donder dag 10 September Prov Land bouwtentoonstelling. Nadorst. Maandag 23 Nov. Lezing Nat. Gez. J. E- II. van Waegeningh, Breda, Soc. „De Vergenoeging". 8 u. Woensdag 9 Sept. Festival „Middel burg Vooruit". Maandag 19 Oct. Lezing Nat. Gez. Dr C Easlon, Amsterdam, Soc. „De Vergenoeging". 8 u. Dinsdag 3 Nov. Generale repetitie' „Instrumentale" Concertzaal. Woensdag 1 Nov. Concert „Instrumen tale", Concertzaal. Maandag 9 Nov. Lezing Nat. Gez. Prof dr. W. II Julius, Utrecht, Soc. „De Vergenoeging" 8 u. Dinsdag 17 Nov, Concert Clara Bral. Concertzaal Maandag 23 Nov. Generale x'epelitie Zangvereen. „T. O en U Con certzaal )D ins dag 21 Nov. Concert Zangvei-een. ,,T. O en VConcertzaal. Maandag 14 Dec. Lezing Nat. Gez. Prof. dr. J. H. F. Kohlbrugge, Utrecht, Soc. ,,De Vergenoeging. 8 u. Dinsdag 15 Dec. Concert Rönten-Trio Concertzaal. 1915. Maandag 11 Januari 1915. Nat. Gez. Prof. dr. J. Boeke, Vergenoeging 8 uur. Maandag 25 Jan. Lezing Nat. Gez. Mr. W- A J. M van Waterschoot van der Gracht, den Haag, Soc. „De Vergenoeging". 8 u. Maandag 15 Febr Lezing Nat. Gez. Prof dr. J P Kuenen, Leiden, Soc. „De „Vergenoeging". 8 u. NAGEKOMEN BERICHTEN. SCHEEPSBERICHTEN. Heden kwamen te Missingen binnen, bestemd voor Middelburg voor den hout handel v. lx. Alberts het s.s „SonuenDcr- gen" geladen met ballcen van Riga en het schoenerschip „BeUilehem" geladen met groenharl van Demarara TE ROEG ONTPLOFT. MARSEILLE 3 Juli. Er heeft heden hier een ernstig ongeval plaats gehad Een kist met 10 K G. dynamiet. welke zou worden aaugewend om een oud liuis te doen springen, ontplofte te vroeg, waardoor een werkmeester en twee ar- beiders gedood werden. PERUGGIA BEGENADIGD? ROME. 3 Juli Naar verluidt, is spoe dig een besluit le wachten, waarbij aan den dief van de „Gioconda genade zal worden verleend. OOSTENRIJK EN SERVIË. WEENEN, 3 Juli. Op de beurs ver spreidde zich heden liet gerucht, dat een bommenaanslag is gepleegd op het Oostenrijkscli gezantschap te Belgrado Een lendenzmanoeuvre schijnt buiten gesloten daar er heden geexx beurst gehouden wordt. Aan het ministerie was niets bekend UIT ALBANIË. WEENEN, 3 Juli. Aan de N F. Pr. werd heden uit Durazzo geseind, dal in verband met den kritieken toestand de vorstin met hare kinderen Durazzo ver laten zou om zich naar Roemenië te be geven. DE MEXICAANSCIIE TROEBELEN. MEXICO. 3 Juli Hand De Duitsche Kabelmij meldt Het vi-edesprotocol van de Niagaravallen bevat de organisatie van een voorlóöpige bondsregeering, LAATSTE BEBIGHTEs. DE TIIOOLSCHE WATERLEIDING. Onze correspondent te Tholen schrijft ons. Naar ik vernam bestaat de mogelijk heid ,dal de waterleidingÜiwestie ten derde male in den raad der gemeente Slavenisse ter sprake zal worden gebracht De kansen, dat ook Slavenisse aan de waterleiding zal deelnemen, wor den gunstiger. Te Tholen en ook op andere plaatsen' wordt met groole belangstelling liet be sluit van Slavenisse tegemoet gezien, omdat reeds velen op het tot stand ko men der waterleiding rekenen en vele belangrijke maatregelen in verband daar mede genomen en uitgesteld zijn. ZUIVELFABRIEK. Te Tholen worden ernstige pogin gen aangewend om lot oprichting van' eene zuivelfabriek te geraken Het niet tol standkomen eener waterleiding zal de (Oprichting niet in den weg staan, doch door een waterleiding zou liet welslagen zeer bevorderd kunnen worden. Het. ligt in het voornemen op bescheiden schaal le beginnen, en te trachten het Oostelijk deel van het eiland aan de fa briek te verbinden. UIT DEN HAAG. De regeering geeft 16 Juli in de Rid derzaal een ontvangavond voor de Zuid- Afx'ikaansche landbouwers. De mis. van wege het Ooslenrijksch gezantschap alhier ter nagedachtenis van den aartshertog-troonopvolger 'wordt Woensdag 8 dezer te 10i/a uur voormid- dags door den bisschop van Haarlem opgediend in de kerk aan de Parkstraat alhier De Koningin wordt daar verte genwoordigd door luitenant-generaal graaf Dunionceau. Bij de begrafenis be den le Weenen heeft H. M. afgevaardigd jhr. van Weede, Nederlandsch gezant al daar. UIT AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht ontstond een begin van brand in een danstent in den tuin van liet paleis voor volksvlijt. Daar de brand ouder zeer verdachte omstan digheden was ontstaan, werd door de politie gezocht naar een ontslagen be diende van den eigenaar, die, loeu hij vernam, dal de politie bij hem aan huis was geweest zich zelf als de dader aan meldde. LUIT. SPANDAW f Het "Ctr. Dagblad meldt, dat luitenant Spandaw bij zijn val (zie onder Sport) bei de beenen brak, terwijl de stofbril hem diep in hel hoofd drong. Per auto werd hij naai* het Militair hospitaal te Utrecht vervoerd. Hier trachtte men hem dooi* een operatie te redden, doch hedenoch tend om 5 uur is luit. Spaudaw over leden. Luitenant Spandaw, die le Soesterberg is omgekomen, was le De Wijk in Drente geboi'cn en 31 jaar. Hij was in 1897 als gewoon soldaat in dienst gekomen bij het 8sle reg. infanterie. Hij vertrok in 1903 naai' Indiè als tweede luitenant en nam daar deel aan vele krijgsverrichtingen op Florcs, Timor en Djaiubi, waarvoor hij verwierf het pereteeken voor belangrijke krijgs-verrichtïngen, de Mililaix-e-WiÜems- orde le klasse en de eeresabel. In 1912 vertrok hij weer naar Nederland. DE BLIKSEM. Te Dedemsv'dart zijn een man A S. en een inwonend 16-jaxlg meisje in huis door den bliksem getroffen en gedood. Te Lioesscns is de bliksem in een woning geslagen, waar man en vrouw gedood werden. In Rijssen sloeg de bliksem iu bij len B een schilder, die gedood werd Voorts wordt nog uit verschillende plaatsen in de Noordelijke provinciën melding gemaakt dal er hedenmorgen de bliksem insloeg, waarbij dan echter geen persoonlijke ongelukken plaats had den en geen brand ontstond. DE „EXPRESS" OPGEHEVEN De correspondent van het Handelsblad le Batavia seint dat het dagblad Express, hét orgaan der Indiscne partij, na 1 Augustus niet meer zal t verschijnen. JOE CHAMBERLAIN f LONDEN, 3 Juli V. D. Josef Cham berlain is hedennacht op 78-jarigen leef tijd overleden (Kort vóór het tér perse gaan van ons blad, bereikt ons deze lijding Ze zal thans minder ontroering wekken, dan ze een tien- tot vijfliehtal jaren geleden gedaan hadd'. Weliswaar bedankte Cham berlain pas eenige maanden geleden voor het lidmaatschap van het Lager Huis, waarin hij geruime» lijd voor West- Birmingham heeft zitting gehad, en trad hij daarmee voor goed uil het openbare leven, maar een chronische ongesteld heid had hem de laatste jaren toch reeds verhinderd, aan de parlementaire beraadslagingen een werkzaam aandeel te nemen Bij dit afscheid werd zijn politiek verleden ook door bladen der regeeringsmeerderheid huldigend her dacht- Zijn zoon Austen, een der voor aanstaande mannen onder de unionisten in het Lager Huis', die reeds een ander district daar vertegenwoordigde, volgde hem voor Birmingham op Hier te lande kent men zijn naam voornamelijk in verband met den Boe renoorlog. Hij kreeg daardoor haast den klank van een scheldwoord. Al is er in de voorgeschiedenis van dien krijg zeker veel, wal van onpartijdig zedelijk stand punt dient gelaakt, toch moet worden erkend, dat Joe Chamberlain als mi nister van koloniën aan zit ambt een bc- leekenis heeft weten le schenken, die het te voren niet bezat, terwijl ook de vaderlandsliefde, die h^m tot zijn impe- ralistische politiek dreef, bewondering afdwingt. Wat Chamberlain daar trou wens misdreven móge lfcbbén, /heeft een latere liberale regcering'/trachten le ver goeden door Zuid-Afrika zelfbestuur toe le kennen, sneller dan iemand dott hier in die woelige dagen had durven ver- wachten. Joe Chamberlain was zijn poli tieke loopbaan als een radicaal begon nen. Red M( Crt IN ALBANIË. BELGRADO, 3 Juli, Naar verluidt, zou de bekende Albaansclie leider Issa Bole- linats te Tirana vennoord zijn. DURAZZO, 3 Juli. (Hand.) Volgens be richten uil vertrouwbai'e bron is in het leamp der rebellen oneenigheid uitgebro ken, tengevolge waarvan ongeveer 1000 deelnemers aan den opstand naar huisf zijn gegaan. Dinsdag zou onder de rebel len een gevecht hebben plaats gehad, waarbij 15 man gedood zijn Achmed bei bevindt zich nog steeds in Kroja. GEZANT BESTOLEN. CALAIS, 3 Juli. De Russfsche gezant le Londen graaf Muraview is hier aan gekomen. Aan boord van het schip, waar op hij uit Dover aankwam heeft men hem zijn handtasch met juweclen ter waarde van 400.000 frank met 5000 frank aan baar geld ontstolen. ongecorrigeerd. He rif li: De herijk der maten en gewichten in 1914 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen Noordgouwe 6 Juli des nxn. Zonnemaire 7 Juli. Elkerz e 8 Juli des vm. Ellemeet 8 Juli des nm. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 9 en 10 Juli. Oosterland 21 Juli. Bruinisse -22, 23 en 24 Juli. St.-Philipsland 28 Juli en 29 Juli des vm. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. O O S T-IN D I Amsterd. (Nederl.) (a) (f) 4 Juli "7.21 n.m. Marseille (Lloyd) (b) (g) 7 Juli 7.21 n.m. Napels (Duitsche dst.') 8 Juli 12.58 n.m. Brindisi (Singapore) (e) 10 Juli 12.58 n.m. Marseille (Fr dst.) (c) 11 Juli 5.57 v.m. Rotterdam (Lloyd) (a) (f) 11 Juli 7,21 n.m. Genua Nederl.) (h) 11 Juli 7.21 n.m. Brindisi 'Penang) (d)17 Juli 12.58 n.m. (a) Met deze gelegenheid wordt al leen verzonden op verlangen van de af zenders, blijkende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aange hechte frankeerzegels (b) Per Rott. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen correspondentie verzonden voor At- jeh en onderhoorigheden, de Residentie Sumatra's Oostkust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo. (c) Met de Franscke booten via Mar seille wordt de corx-espondentie voor ge heel Indië verzonden behalve voor Atjeh en onderhoorigheden, Sumatra's Westkust en Benkoelen. 't Laatste alleen op ver langen der afzenders (d) Met deze stoomschepen wordt, be halve dè correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palembang. Riouw, Banka, Billiton en Borneo, alleen die correspondentie ver zonden, welke van een desbetreffende aanwijzing is voorzien. Suppl. verzending 7.21 n.m. (e) Met deze gelegenheid wordt alleen verzonden de correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden en de Residentie Sumatra's Oostkust. Suppl. verzending 7.21 nm. (f) Postpakketten tot 7.6 u. 's nam, (g) Postpakketten den vorigen dag tot 7.6 u. n.m. (h) Postpakketten den vorigen dag tot 9 u. n.m. West-INDIË. Curacao over Queens- town of Southampton eiken Dinsdag en Vrijdag 10.16 's namid Suriname over St. Na- zaire 7 Juli 5.57 v.m. Suriname over .Queen- stown 7 Juli 10.16 n.m. Suriname over Sout hampton 1 14 Juli 8 22 v.m Suriname en Cura^aoLl) over Amsterdam 16 Juli 7.21 n.m. Curasao over Antwer pen 22 Juli 7.21 n.m, Cura?ao over Ham burgh) 1 Aug. 7.21 n.m. (1) Alleen op verlangen der afzenders SCHEEPSBERICHTEN. Hr. Ms .Noord Brabant" heeft gisteren te Malta kolen geladen en vervolgens! de reis naar Nederland voortgezet. Stoomvaartmij Nederland Oranje rerlrok 2 Juli van Genua. Rotterdams che Lloyd. Tabanan kwam 2 Juli le Rotterdam BUITENLAND. HOME RULE EN DE LORDS. De unionistische lords zijn dus mei het aanvullings- of amendeerings-ontwerp xiopens Home Rule volstrekt niet inge nomen Zooals eigenlijk ieder al wist gaat hel hun niet ver genoeg. Voor loi'dLon- donderry was de indiening van dit ontwerp xn hel Hooger Huis een erkenning van de groole verwarring, waarin het „jagen" van het Home-Rule-ontwerp door het „House of Commons" evenals van de invoering der Parlements-wet het land heeft gebracht Den toestand in Ierland noemde hij ernstiger, dan sinds 1798 voorgekomen was. Hij zei, dal de regeering thans op haar-knieën smeekte: „om Godswil, help ons uil den val, waar we Ln zijn geraakt In den vorm, zooals ze werd ingediend, achL lord Londoixderry de wet volstrekt onbruikbaar. Sprekend als voox-zittér van den Unionislischen Raad van Ulster zei hij, dat men daar het ontwerp verfoeit en als afschuwelijk beschouwt Men wil het daar alleen ondersteunen, oxn een burgeroorlog te vermijden Men heeft de unionisten beschuldigd, dat zij, de uitsluiting van Ulster ten opzichte van Home Rule aanvaardend, de Uni onisten van Zuid en West Ierland in den steek laten Lord Londonderry vroeg daarop van zijn leant, of doze gebaat zouden zijn door hel niet aannemen van de door de regeering gedane concessie ojmtrent hel zich gedurende zes jaar buiten het machtsgebied van het te Du blin le vestigen Parlement houden van de graafschappen, die van dal verlangen bij een volksstemming doen blijken. Lord Londondex-j-y en zijn [geestver wanten gelooven; dat ze door de uitslui ting van Ulster him vrienden "le hulp kunnen komen, omdal liet Home-Rule- Parlement zijn best zal doen. Ulster we der onder zijn invloed le brengen door in de rest van Ierland den toestand tot rust te brengen. Het groole bezwaar is overigens bij de Covenanters en unionisten, dat die uitsluitend slechts voor zes jaar wordt toestaan. De liberalen achten dit be- zwajfr voor him tegenstanders echter opgeheven, daar in die tijdruimte min stens twee algemeene verkiezingen val len, waardoor de laatste dus gelegenheid krijgen, verandering iu den toestand te brengen. Inmiddels neemt het zelfgevoei der vrijwilligers in Ulster, althans van liun leiders, loe. Hun opperbevelhebber, sir- George Richardson, heefl nu een order uitgevaardigd, volgens welke de leden dier korpsen de wapens openlijk kunnen dra den en dat elke poging, om de wapenen te ontnemen aan personen, die krachlens deze en vroegere bevelen daarover be schikken, weerstaan moet worden. Dit is dus een onverkapte aansporing tot verzet legen de politie. De uitvaar diging heeft een lid van het Lager Huis dan ook tot hel stellen van een vraag daaromtrent aanleiding gegeven. De heer Birroll, staatssecretaris voor Ierland, antwoordde. Bevredigd kunnen de natio nalisten en him vurige medestanders daardoor niet zijn. Namens de regeering toch heette het, dal men op het oogen- blilc een optreden aangaande die order onraadzaam aeüt NA HET TREURSPEL Het scherm is weer haast gevallen In Serajewo is de rust weergekeerd. De ge volgen van de heidensche verwoesting, door de verbitterde bevolking uit wraak op ai, wat Servisch is, in de stad aan gericht, herinnert nog aan bet ontzettend drama, dat daar Zondagochtend in een ondeelbaar o ogenblik zich heeft afge speeld. Men weel, dat het OosLenrijksche slag schip „Yiribus Unitis" de lijken der twee vermoorden naai" Triest heeft gebracht. Daar zijn de kisten op den trein naar Weenen gezet, waar ze gisteravond om tien uur verwacht werden De overbrenging in de havenstad naar het slation is tol een indrukwekkende rouwbelooging geworden. Alle deelen der bevolking namen daaraan deel. Duizen den lieten den droeven stoet in zwij gende verslagenheid aan zich voorbij gaan. Eerst zegende een bisschop de stoffelijke overblijfselen. Bij het laugs- Irekken van de beide lijkwagens, de kis ten door de oorlogsviag bedekt, ont blootte ieder het hoofd. In de straten waren de met krip om floerste lantarens ontstoken en ook de lampen van de gesloten zaken en win kels brandden eveneens omfloerst. Aan liet station werden de lijkeu opnieuw ge zegend, waarna de kisten in een waggon geplaatst werden, die men vervolgens verzegelde. Op alle stations, waar de rouwlrein laugsstoomde, hadden zich overheidspersonen en vertegenwoordigers van vereenigingen geschaard, om een slille hulde aan de gestorvenen te bren- gen. Al is dus hiermee het eigenlijke treur spel geëindigd, de politieke gevolgen daarvan doen zich nog gevoelen. Er zou den bezwarende aanwijzïgingeu legen een zekeren >Iilan Pribilsewits beslaan. Hij is secretaris van de Groot-Servische vereeniging „Narodna Obrana" en majoor in het Servische leger Men verdenkt hem, aldus verneemt de N R C. uit Boedapest, "bij den aanslag betrokken te zijn geweest. Pribilsewits was vroeger eerste luite nant in hel Oostenrijksche leger Hij werd ter gelegenheid van een proces wegens hoogverraad te Agraiu tot ge vangenisstraf veroordeeld, die hem ech ter kwijtgescholden is. Tevens verneemt het Boedapester blad „Az Estuit Serajewo, dat de Servische koopman Nikolic in een rede tot het volk o a zeide, dat men niet' bang behoeft te zijn, daar er twee dagen later velé duizenden soldaten zouden zijn, om 'de plunderingen bij de Serviërs le wreken. „Koning Peter en kroonprins Alexander", aldus die verdwaasde schreeuwer „slaan met het Servische leger reeds aan de grens en zullen overmorgen Serajewo binnenrukken Ook het Russische leger is gemobiliseerd Nadat Nikolic dit gezegd had, is hij onmiddellijk gevangen genomen Als de beschuldiging, tegen hem uilgebi'acht, juist zou blijken, verwachtte men, dat hij gerechtelijk zou worden dood ge scholen. De buitensporigheden, zoowel op pa pier als metterdaad beiderzijds naar aan leiding van den dubbelen moord begaan, worden door de bezadigde bladen van Oostenrijk en Servië gelijkelijk veroor deeld. De laatste wijzen erop, hoe onge legen voor dit land zelf de moord komt, daar de' uitbarsting van haal legen de

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2