Ingezonden Hededeelingen Janos-Bitterwater LAATSTE BEBICHTEH. TANDPASTA VersGttillende Berichten. (Hunyadi JAnos) hot eerste Hongaarsche Bitterwater; wacht U voor namaak. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haulcrwijk (Fr.; G. Alers, cand Rotterdam, te Santpoort I. ten Bruggencate, Terwolde. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep te Aagte- kerke G van Rcenen, Oplieusden. Christ. Ger. Kerk. Beroepen te Harlingen L. H. Bee- kamp, Arnhem. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Er werd ons toegezonden „De Su rinamervan 31 Mei, waarin een zeer waardeerend verslag voorkomt van een aldaar onder leiding van den heer Van Bellen gegeven uitvoering van de cantate „Michiel de Ruyter", muziek en tekst van onze stadgenooten A. Lysen en W. H. Hasselbach. Aan den leider werd door de musici van het orkest een palmtak aangeboden. De loges waren stampvol. De gouver neur was ook aanwezig. 11—25—2. op de bekroningslijst ge bracht 5— 11— 1 St. Maartensdijk 27 Juni aangeboden 7—16—2, op de bekroningslijst gebracht 1—5—1. De keuringen worden de volgende week voortgezet. LEGER EN VLOOT. De luit. ter zee 2e kl. J. M. de Booy is met ingang van 27 dezer ge plaatst te V1 i s s i n ge n. De kolonel A. van de Moerdirlgee- rend officier le klasse, chef van het hos pitaal te Amsterdam, is naar het Ildbl. meldt, door den koning van Grieken land benoemd tot officier in de orde van den Verlosser POST EN TELEGRAPHIE. Benoemd tot postbode te Anna Jacob*1 polder J van de Velde, thans hulp-besteller aldaar SPORT. Goede en slechte architec tuur. In het gebouwtje voor de schilderijen tentoonstelling te Domburg heeft „Ne- halennia thans tot en met 10 Juli een tentoonstelling geopend van goede en slechte architectuur. Het thans geëxposeerde geeft niet hetzelfde te zien als de tentoonstelling in October in St. Joris te Middelburg omdat, terwijl toen een niet onbelang rijk gedeelte gewijd was aan de Middelburgsclie oude gebouwen, thans bijna uitsluitend modellen van moderne huizen zijn tentoongesteld, en dat de verzameling van modellen van eenvoudige woningen belangrijk is uitgebreid. Aan de fraaie penteekeningen van den lieer Van der Kloot Meyburg, betref fende boerenwoningen en dorpskerken is een grootcre plaats ingeruimd dan den vorigen keer le Middelburg, terwijl ove rigens weder zooveel mogelijk de con trasten tusschen mooi en leelijk naast elkander zijn geplaatst, gewoonlijk met eehe toelichting. Met hel oog op de ve le Duitsche badgasten is een gedeelte dezer toelichtingen in het Duitsch ver taald. Aan alle bezoekers wordt een drukt stuk uitgereikt, wmaarin aan de hand van eenige afbeeldingen, de aan dacht wordt gevestigd op de voornaamste factoren, die de schoonheid van gewone huizen beheerschen. ONDERWIJS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. UIT ROTTERDAM. - Aan L. G J van de Ven le Koude- j °ns meedeelt, Heeft voor kerlie en J H. van de Ven te Middelburg d<: Historische tentoonstelling van kor ts door den Minister van Waterstaat go- duunverken door don Botter,! Kunstkring girnd bestek no. 112: liet uitvoeren van,'? het najaar le houden, thans ook mej buitengewone bestratingen op den Rijks weg Zutphen—Deventer (prov. Gelder land). BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 27—29 Juni Bevallen: S. van der Hiele geb. Verstrate, z. S. Huijbregt- se, geb. Volkers, z. iGcboren een buitenechtelijke zoon, moeder 16 j. Overleden W. Glas, wedr. van A. M. Lint, 82 j Tot leeraar in het Engelsch aan de Zeevaartschool te Terschelling is be noemd de heer W. A. Schippers te Tholen. Hand. - i Benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Slavenisse de heer M Meeuse van Ierseke. Te Scherpenisse werd Vrijdagnamid dag een vergadering gehouden der afd. Tholen van het N O G na bespre king van huishoudelijke zaken, waarbij o. m. werd behandeld een schrijven van den arrondissements-schoolopziener over het houden van een algemeene arrondis- semenls-vergadering le Rotterdam, waar men unaniem voor was, werd door den heer R. Jager van Scherpenisse als bij drage ten beste gegeven, in verband met besprekingen in een vorige vergadering over dialecten, een zeer pikante bijdrage „Een verhaal in 't Gröningsch". RECHTZAKEN. Door de arrondissements-rechlbank to Zieri kzee is de zaak tegen J W. M C., 29 jaar, zonder beroep aldaar, thans gedetineerd in hel huis van bewaring beklaagd van verschillende oplichtingen, verwezen naar de openbare terechtzitting Tevens is de gevangenhouding van be klaagde. bevolen Sportfeeslcn te Oostburg Te Oostburg bleek gisteren ruim schoots, dal het houden van kermis op Zondag daar nog niet noodig is, honder den waren uil de omgeving gekomen om de wedstrijden bij le wonen, die ge houden werden, als korfbahvedslrijd, voetbalmatch en gaaischieting In den korfbal was O K. C. van Oost burg zoo gelukkig om het spel met 5 te- ion 3 van Sic Semper le Vlissingen te winnen „Ooslburg" was trotsch op het bezit der door den „Volksbond" uitgeloofde verguld zilveren medaille; ruim 700 be zoekers waren op hel terrein Ook de voetbalwedstrijd genoot veel belangstelling; na een zeer spannenden strijd won V. S. S. van Schtoiotndijjkfa tegen „Trap door" van Sluis met 1 0. Een en ander werd opgeluisterd door de muziek der Oostburgsche mu- ziekvereeniging, die ten slotte haar ge woon kermisconcert gaf. —o Het vliegtoestel van Hamel? Men weet, dat de vlieger, die in Engeland het meeste naam had, Gus- taaf Hamel, boven de Noordzee met zijn toestel is verongelukt, zonder dal een spoor van hem of zijn machine werd gevonden. Aan de Fransche kust bij Boulogne is nu een stuk hout gevonden met, door middel van koperen spijkers daaraan bevestigd, enkele stukken van een witte stof Men vermoedt, dat dit van zijn vliegluig afkomstig is. Het boks-kampioenschap. Het boksen is in de mode Te Parijs is de belangstelling enorm. Trouwens, onze zuiderburen weten daar tfok van mee le spreken. Men kent Jack Johnson, den Ame- rikaanschen neger, die enkele jaren ge leden het wereldkampioenschap ver overde. Daarna rustte hij op zijn lau weren. Hij verhuisde naai- Parijs, trouw de een blanke vrouw danste de tango, lachte zijn witten tandenlach. Nu heeft hij zijn titel weer verde digd, legen Frank Moran die verslagen werd. Johnson blijft dus wereldbokskam pioen. Johnson is 36 jaar oud, Moran eerst 27. De laatste promoveerde als genees heer, alvorens hij vak-bokser werd. De zaal, waarin de strijd uitgevochten werd, kon van twintig tol dertig duizend men- scheu bevatten- Wat Jolmson ermee heeft verdiend (honderd vijf en zeventig dui zend frank) stemt overeen met de hoogte der inkom prij zen - 275 frank voor de eer ste rangen, terwijl men zich evenwel betrekkelijk goedkoop een staanplaats kou verzekeren. Hoe groot de belangstel ling in Amerika voor den wedstrijd was, blijkt uit de weddenschappen, in de Nieuwe wereld daaromtrent aangegaan evenals uit de omstandigheid, dat hon derd Yankees opzettelijk om dit schouw spel bij te wonen naar Frankrijk over staken. Verzenamg en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg O O S T-I N D I Genua (Nederl.) (h) 30Juni 7.21 n.m. Brindisi (Penang) (d).. 3Juli 12.58n.m. Amsterd. (Nederl.) (a) (f) 4 Juli 7.21 n.m Marseille (Lloyd) (b) (g) 7 Juli 7.21 n.m. Napels (Duitsche dsl8 Juli 12.58 n.m. Brindisi (Singapore) ei 10Juli 12 58 n.m. Marseille (Fr dst(c) 11 Juli 5.57 v.m. (a) Met deze gelegenheid wordt al leen verzonden op verlangen van de af zenders, blijkende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aange hechte frankeerzegels. (b) Per Roti. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen correspondentie verzonden voor At- jeh en onderhoorigheden, de Residentie Sumatra's Oostkust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo. (c) Met de Fransche booten via Mar seille wordt de correspondentie voor ge heel Indië verzonden behalve voor Aljeh en onderhoorigheden, Sumatra's Westkust en Benkoelen. 't Laatste alleen op ver langen der afzenders. (d) Met deze stoomschepen wordt, be halve de correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden, Sumatra's Oostkust. Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo, alleen die correspondentie ver zonden, welke van een desbetreffende aanwijzing is voorzien. Suppl. verzending 7.21 n.m. (e) Met deze gelegenheid wordt alleen verzonden de correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden en de Residentie Sumatra's Oostkust. Suppl. verzending 7.21 n.m. (f) Postpakketten tot 7.6 u. 's nam (g) Postpakketten den vorigen dag tot 7.6 u. n.m. (h) Postpakketten den vorigeii dag tot u. n.m. LANDBOUW. In de afgeloopen week werden de volgende premiekeuringen gehouden van fiokmerries Oostburg 23 Juni aangeboden 3-jarige; 51 1—8 jarige, 11 9 13 jarige waarvan respectievelijk 10, 17 en 7 mer ries op de bekroningslijst werden ge bracht IJzendijke 24 Juni aangeboden 3— 26—9, op de bekroningst gebracht 0— 7—1. Middelburg 24 Juni aangeboden 0—4—3, op de bekroningslijst gebracht 0—2—2 Goes 24 en 25 Juni aangeboden 27 30—6, op de bekroningslijst gebracht 4-13-1 Cortgene 25 Juni aangeboden 7—18— 2, op de bekroningslijst gebracht 3—7—1 Zierikzee 26 Juni aangeboden 12—25— 3, op de bekroningslijst gebrachtS— 10-0. St. Philipsland 26 Juni aangebracht TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. 3 Juli, 12 u. Logement Adriaansens, Walsoorden, herstel enz. werken water- keering waterschap Walsoorden. Zie Midd. Crt. 12 Juni. Vrijdag 3 Juli, 1 Vz u Raadhuis Mid delburg, maken toegang school J. Zie Midd. Crt 25 Juni. Woensdag 15 Juli. Verandering openb. school Meliskerke Zie Midd. Crt 3 Juli. Woensdag 16 Juli 11 u. Abdij. Oprui men enz. dukdalven enz in de tramweg- havens aan het Zijpe en het vernieuwen brugdek Westbrug Sas van Gent. Zie Ned. St Crt. 25 Juni. NAGEKOMEN BERICHTEN. IN ALBANIË. DURAZZO, 29 Juni. De minister-presi dent Toerclian pasja is naar Weenen en Rome vertrokken, naar men zegt om op daadwerkelijker hulp van de groote mo gendheden tegen de opstandelingen aan le dringen. Gisteren werd ten Noord-Westen van Durazzo een brand waargenomen, ver moedelijk stond hel dorp Doesca in vlam men. Op den Rasboel-heuvel, waar de opstandelingen zich hebben samengetrok ken, werd groote bedrijvigheid opge merkt Katharina Cuypers, te Roermond, haar medewerking toegezegd in het bijzonder voor dc voorbereiding der afdeeling Ker kelijke kunst. UIT DEN HAAG. De Iiooge Raad heeft heden beslist, dat personen, die niet tot een kerkgenoot schap beliooren, geen bewijskrachtige ge tuigenverklaring kunnen afleggen, zelfs al leggen zij de belofte af volgens het eeds-wetje. Minister Cort van der Linden wordt Donderdag door de Koningin op hel Loo in conferentie ontvangen, waarloc Z. E. Woensdagavond van Groningen daarheen vertrekt. Hel pantserschip „Korlenaer" verliet Tampico en is tie Vera Cruz Aangekomen. Kapitein ter zee Van Voss, directeur van 's rijks werf te Willemsoord, zal 1 September den zeedienst verlaten Hel plan bestaat, architecten van naam uit te noodigen tot het maken van plan nen voor het Parlementsgebouw aan den nieuwen weg naar het Buitenhof. Na bekendwording van den moord op het Oostcnrijksch aartshertogelijk echt paar heeft de Nederlandsche minister van builenlandsche zaken een telegram van deelneming aan zijn ambtgenoot le Wee nen gezonden en een bezoek gebracht aan den Ooslenrijkschen gezant alhier. Namens de Koningin bracht de groot meester baron Sirtema de Grovestins hem een bezoek van rouwbeklag. Van bijna alle gezanlscliaps-gebouwen waait de vlag van het land halfstoks. Bij den aanvang der gemeenteraadszit ting heeft de burgemeester de nagedach tenis van het oud-raadslid Thomson ge huldigd. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd P. C. van Kemseeke le Hulst, voor Europeesch delacheraentscomman- danl der 2de klasse bij de gewapende politie. NIEUWE RAMP IN BENKOELEN. Het „Handelsblad" verneemt uit Ba tavia dat de schade in Benkoelen ten gevolge der aardbeving wordt geschat op 1 millioen. Twintig Europeanen zijn ern stig gewond tengevolge van het instor ten der huizen Nog verneemt liet blad dal een wolk breuk in Benkoelen ontzaglijke schade heeft aangericht. De woning van den re sident, de gouverneurneraentsgebouwen, het hospitaal en de schooi zijn geheel ingestort. De schade hiervan is nog niet le berekenen. STOOMBOOT GESTRAND. Hel Hand. vernam uit Batavia dat de passagiersbool „De Kloon" van de Pa llet vaart Mij. bij Makassar is gestrand ten gevolge van een zeebeving. De directie le Amsterdam deelt mee dal het schip weer is vlot gekomen, en dat er geen persoonlijke ongelukken bij plaats hadden UIT OOST-INDIË. De correspondent te Batavia van het Hand blad seint Tandjong Bedang is genomen door kapitein Ruempol, en is in brand gestoken. Men vond er veertig lijken. DE 3IOORD OP DEN OOSTENRIJKSCIIEN TROONOPVOLGER SERAJEWO, 29 Juni. De straat, waarin de noodlottige aanslag plaats had, is zeer smal De dader is op de treeplank van de auto gaan staan om zijn daad te plegen. Bij zijn verhoor gaf hij te kennen geen medeplichtigen te hebben. Ilij had de daad bedreven, zei hij, omdat hij een tegenstander is van de imperialistische staatkunde Hij was bij zijn verhoor zeer kalm, en is evenals cie dader van den bomaanslag ter beschikking van de rechtbank gesteld. WEENEN, 29 Juni Bij het verhoor bleek, dat de letterzetter, die de bom slingerde, van te voren had meege deeld, dal er bij de aankomst van het aartshertogelijk paar iets zou gebeuren. Ilel was gisteren de voornaamste Sere vische feestdag. IN ALBANIË. De bijzondere, berichtgever van het pers-bureau Vaz Dias te Durazzo seint via Castel Nuova, dat vorst Willem ma joor Sluijs, die met de opstandelingen heeft onderhandeld, overplaatste naar Walona. Deze maatregel heeft veel opzien gebaard, daar majoor Sluijs zeer ge zien is Er worden ernstige gebeurtenissen ver wacht Toerchan pasja wordt verdacht met de opstandelingen le sympathiseeren De „Middelburgsche Courant" wordt 's avonds 1© zevenuur in VLISSINGEN uitgegeven. Dagelijks worden, tegen f 1.25 per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent C. N. J. DE VEY MESTDAGH aldaar. THERMOMETER EN VERWACHTING. 29 Jnni Thermometer alhier 8 u. vm. 68 gr., 12 u. 77 gr., n. 79 gr. Telegrafische modeöeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 774.1 ie Horta. Luagste 745.9 te Haparanda. V erwachting tot, den avond van 30 Juni: meest matige Z.W, tot N.W. wind, zwaar bewolkt, eenige kans op regen of onweer, vooral in het Noorden, koeler. IIET WEER IN HET BUITENLAND. (Opgave Met.-Instituut). Het Zuiden van Ierland en het Z. Wes ten van Engeland, waar de kern van hoo,- gen drulc bleef liggen, is windstil bij be trokken lucht. Over de Britsche eilanden waait overigens een matige Westen wind; voorloopig droog en beneden de normale temperatuur. Westenwinden ,z\vak tot matig van kracht, beheerschten N. Düitschland waar de bewolking meest zwaar is. terwijl de toeneming der depressie in liel N. Oosten eenige kans op regen geeft. Fraai warm en helder weer met Oos telijke winden vindt men over een groote deel van Frankrijk en Zuid Düitschland. In Frankrijk is het onweersachtig. voorkomt het aanzetten van tandsteen en houdt de tanden HANDEL EN NIJVERHEID. Levens verkering Mij. R V. S. In de Zaterdag gehouden aandeelhou dersvergadering dezer maatschappij werd verslag uitgebracht waaruit blcelc dat UIT MIDDELBURG. Zeeuwscike Hervormde Dia conessen inrichting In het Militaire Tehuis alhier werd SCHEEPSBERICHTEN. De torpedo-booten G 9, G 10 en G 11 die die sedert Vrijdag alhier aan de Loskade gemeerd lagen, zijn hedenoch tend te acht uur in richting vanVeerc vertrokken. Stoomvaartmij Nederland. Koningin Emma. kwam heden te Am sterdam aan; Oranje, uitr. praaide 27 de zer Gibraltar, Vondel thuisr. vertrok 27 dezer van Perim. K o n. H o 11. L I o y d. Frisia, uitr kwam 28 dezer te Buenos Ay res; Gelria, thuisr praaide 28 dezer Fernando Noronha; Hollandia, kwam 28 dezer te Amsterdam Ho 11 and-Am er ik a-lij n. N. Amsterdam praaide 28 dezer Scilly op weg naar New-York. Rotterdamsche Lloyd. Willis, uitr. kwam 28 dezer te Sout hampton; Tabanan vertr. 28 dezer van Tandzjer. WEENEN, 29 Juni De drie kinderen van den vermoorden troonopvolger zijn op bevel van keizer Frans Jozef naar Weenen gebracht, waar zij in den Hof- burg verblijf houden. Alle bladen verschijnen in rouwrand met artikelen van waardeering voor den vermoorde. HOOG W A T E R. Vlis sin ge n. Dinsdag 0 Juni nm. 6.16 Woensdag 1 Jub vin. 6 54 Vonderdag 2 7.56 Vrgdag 3 9 03 Zaterdag 4 10.07 Zondag 5 11.06 Maandag 6 nm. 12.04 De gewone audiëntie van den mi nister van financiën zal op Donderdag 2 Juli niet plaats hebben. Tn een Vrijdag te Amsterdam ge- WEENEN, 29 Juni De keizer is heden ochtend in den Hofburg aangekomen. De heden de afeemeene vergadering gehou-j troonopvolger was ter begroeting aan- i10uden vergadering van het Nationaal den der Zefeuwsche Hervormde Diaco- wezig Een groote menigte bracht den Comité der Chr.-Hisl. Unie is, naar de nessen inrichting. monarch een stormachtige ovatie. Met Vfiderimeldt, dr. J. Th de Visser bij De heer dl N. M. de Ligt opende als: graaf Berchtold, den minister van buiten- acciamatie tot voorzitter herkozen. Inde voorzitter dc vergadering met gebed landsche zaken, had hij het eerste on- plaals van mr. Zubli, die bedankt had, en met het lezen van Joh 15 115. Najderhoud. Van elf Lot céu uur werd er werd de j,eer ler Haar Jr., te Am- een kort openingswoord werd het jaar- ministerraad gehouden, die ook werd sterdam, tot penningmeester benoemd, verslag door den secretaris-penningmees-; bijgewoond door graaf Tisza, den eersten, Wf/,. (n„r dpn -,vd ter voorgelezen Daaruit bleek o. a„ dat minister van Hongarije, die daarvoor van 1 thans als door de twee Middelburgsche zusters in Boedapest was overgekomen JJjJmSJ M Roic^vnin 1913 ruim 6700 bezoeken werden ge- In den Hofburg werd het lijk van 1 sa®en8®®i®id*Ievl J1' bracht, terwijl de diaconessen van Goes Frans Ferdinand op een baar gelegd. Hetq jSp' Den Haag,' vic<£ en omgeving en in Domburg c a waai*-lijk van zijn gemalin wordt in het slot i .presidente; Mevr W. Asser—Thorbecke, lijk mot minder hebben gearbeid. neergelegd. j f secretaresse Mevr. M in 1913 hef verzekerd bedrag klom lol Voorhoeve""!! vSngL^die^lS^ja^l SERAJEWO, 29 Juni. De staat van lie. Het dividend werd vastgesteld op mi moesl bedanken. denkelijk karakter aan. De Serviërs moe- ^reua; Jlir. mr. ar de Jong van: 10 pet. Levensverzekeringsbank „Amsterdam." Dividend 9 pet. ruiuci aan. uc .->ex vicra xiiue- r» i r» bi het bestuur werden herkozen of ten zich in Jiun huizen barrikadcereii, Viel-Smcenge Hoofddorp en J B gekozen de beeren II R Slruve, J. B. daar bekend werd. dal velen wapens bij SSS" van der Schaaf, L. J van Voorthuijsen, zich droegen. In de huizen van geare ine 1 ds. Tj Tak ,ds. Sleinz, ds. Pont, D W resteerden werden Groot-Servische vlug- De minister van waterstaat brengt 1 Lindenbergh, ds. Warners 'schriften gevonden. lor kennis van belanghebbenden, dat van;

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2