LAATSTE BERICHTEN. verloste eindelijk het meisje, dat reeds, blauw in het gezicht was. Nog denzelfden, dag werden de ouders gearresteerd, het onderzoek is in vollen gang. De ouders ontkennen den opzet. Een zestal getuigen worden gehoord. Het meisje vertoeft op het oogenblik bij een tante. Zij is pas in Februari bij haar, (ouders teruggekeerd uit het gesticht Mi- séricorde, waar zij eenigen tijd verpleegd was. („li. K.") Men heeft gelezen, dat een vijf- en-dertigtal Chincezen, mannen, vrouwen en kinderen, uit België te Rozendaal gekomen, vandaar werden teruggezonden.' Men zal zich hebben afgevraagd, wat er daarna met de arme zwervelingen moest gebeuren. Hot „Hand. van Antw geeft het ant woord. De bewoners van hot Ifemelsche; Rijk, die een reiskaart van Parijs naar' Delft hadden, zijn door de Belgische overheid in (of op de speelplaats van) de school te Esschen ondergebracht. Dinsdag werd daar een tolk van het Chincesche consulaat verwacht, die beter i dan de andere ambtenaren uit hun papie ren wijs zal kunnen zijn geworden. In- tusschcn houden twee gendarmes dag en nacht bij hen de wacht. In Zuid-Manchester heerscht een inbraak-epidemie. Met hot oog daarop be denken de bewoners de onwaarschijn lijkste plaatsen, om hun kostbaarheden te verbergen. De „Manchester Guardian" verhaalt van een oude dame, die haar geld in den familiebijbel placht te leggen, want aldus verklaarde ze plechtig: „het is heel onwaarschijnlijk, (Lat een dief daarin een blik zal slaan, en, doel hij het, dan beslaat de kans, dat zijn oog ergens op valt, dat hem zich zelf doet herzien". De beweging lot vereenvoudiging der Nedcrlandsche schrijftaal is aanvan kelijk op spot en blinden afkeer gestuit. Allengs is men er echter mee vertrouwd geraakt. De verschillen zijn dan ook*,, op den keper beschouwd, volstrekt niet hinderlijk, de voordoelen in aanmerking genomen die ertegenover staan. Men kan evenwel van meening zijn, dat de spelling onzer taal toch niet zoo bezwaarlijk is en b.v. een dergelijke ver- ceuiging m Groot-Brittanje meer op haar 'plaats schijnt. Inderdaad bestaat daar naar men weet een „Simplified Speling Sosicli" Ze heefti zich tot den eersten minister ge wend met verzoek, een koninklijke confr missie te benoemen om te onderzoeken: of spelling-hervorming uitvoerbaar is en, zoo ja, aan te wijzen, welk karakter deze zou moeten dingen en hoe ze het best kan worden ingevoerd. De „Westminster Gazette" vindt de zaak nog xuet rijp voor een dergelijke commissie. Gisteren was koning George van En geland jarig. Omdat deze dag evenwel dit jaar tc kort 51a Pinksteren viel, bepaal de (Ie vorst, dat hij 22 Juni zal worden go vierd. De schoolkinderen hebben daar nochtans geen rekening mee gehouden. De „Teacher's World" had hen aan gespoord, den koning ter gelegenheid dier herdenking persoonlijk geluk te wen- schen en daaraan hebben blijkbaar ver scheiden scholieren naar te begrijpen is voldaan. De biaden brengen er statenj van, die natuurlijk vermakelijk aandoen. Zoo schreef een leerling Ik hoop, dal u dezen dag ndg dik wijls moogt vieren. Ik ben heel blij, dat u liet goed hebt gevonden, dat wij u schrijven. Het lijkt mij een eer, omdat ik vroeger nooit aan een koning geschre ven heb. Als kinderen schrijven aan iemand van beteekeuis, moeien we oppas sen. Ik geloof, dal dit alles is, wat ik tc zeggen heb Terwijl een zeer bemind politie ambtenaar tc Nieuw-Keulen bij Berlijn met zijn beide dochtertjes van negen en zeven jaar alleen thuis was, hield hij den meisjes bonbons voor, waarop hij cyaan kali had gedruppeld. Onbewust van 't haar bedreigend gevaar, nam de jongste de zoetigheid aan. De ander weigerde en redde zich daarmee het leven. Daarna pleegde de vader zelfmoord. Toen zijn vrouw, die had getennist, thuis kwam, vond ze haar man in een leunstoel zitten met het kind in zijn armen. Beide waren dood. De man had in een brief zijn chef van zijn voornemen in kennis gesteld, en dit verklaard met de vrees, dat bij krank zinnig zou wordeii- "Voor hel gerechtshof der Seine heeft een getrouwde vrouw van de min nares, die haar echtgenoot erop na houdt, schadeloosstelling geëisclit, omdat de me dedingster naar haar meening haar man van zijn echtelijke plichten afhoudt en haar zelf daardoor benadeelt! Zij vraagt 20.000 franken. De rechters deden de eigenaardige op vatting van eisclieres evenwel niet gelden Zc achten toch hel feit niet bewezen, dat de minnares den man waarlijk heeft aan gezet den huiselijken haard te verlaten Gravin Ticpolo, echtgenoole van den Ilaliaanschen Ieger-kapilein Oggioni, ver moordde diens oppasser. Volgens haar zeggen maakte de jonge soldaat het haar met zijn liefdesverklaringen lastig We meldden daaromtrent eenigen tijd gele den, hoe de giavin daar toch blijkbaar, aanleiding toe gaf. Naar verklaringen der beklaagde, waren haar vriendelijke aan moedigingen van den oppasser, die zich in hel algemeen in de gunst van 't zwakke geslacht verheugde, slechts van onschuldigen aard. Het hof van gezworenen te Onegli» heeft haar thans vrijgesproken. In de gevangenis van Aubun, aldus verneemt de „Temps" uit New-York, zijn ongeveer duizend opgeslotenen door rood vonk aangetast. De oorzaak van die epi demie wordt geweten aan de pruiken, waarvan enkele gevangenen zich onlangs met toeslemming van den directeur be diend zouden hebben bij gelegenheid van een TooneelvoorsteUing, die ter ontspan ning op touw was gezet. POLITIE-SCIIOOL. Te Parijs heeft de prefect van politie Hennion een eigenaardige nieuwigheid in gevoerd, nl. een politic-school. In plaats dat den a.s. agent liet verantwoordelijk en in een stad als Parijs bijzonder zware cn verschillende eischen stellend vak in zijn grondregels zoo ongeveer wordt bij gebracht alvorens hij de straal wordt op gezonden, is voor hun praktische op-/ leiding thans een school gesticht. Het onderwijs wordt daar aanschouwe lijk door middel van films gegeven. Men. gaat daarbij van het eenvoudige tot het samengestelde cn zeer ernstige Dertig gevallen van ongehoorzaamheid aa» de voorschriften der politie-verordcnmg krijgt de eandidaat-agent eerst tc zien. Tevens wordt de methode toegepast, dal de bioscopfsche afbeeldingen te aan schouwen geven, hoe de agent wel en niet behoort op te treden in bepaalde ge vallen. Het „groolc stuk" vormt de voor- voering op het doek van een salon, waar een moord heeft plaats gehad. Men ziel daar alle maatregelen nemen, om te trach ten, den dader of de daders op het spoor te komen Ook het opstellen van een proces verbaal wordt den leerlingen oj> deze wijze bijgebracht Na dc vertooning van een ingewikkeld, rumoerig straattooneeL moeten zij liet voorgevallene als ware het ten bate der justitie op papier brengen. Daarna wordt op liet witte doek een| beeld van een volmaakt daarop betrek- Icing hebbend proces-verbaal geworpen. DE SLOFFEN VAN DEN KARDINAAL. Van al hel gerucht, dat de erfgenamen van kardinaal Rampolla omtrent zijn zgn verdwenen testament gemaakt hebben, maakten, wij gewag. Hel ging ten slotte als een nachtkaars uit. Voor het bestaan hebben van een ander testament dan het gevondene werd geen bewijs gevonden Ook meldden we, dat de „trouwe Pep- pino", 'die als kamerbewaarder zijn heer gedurende ongevoer '10 jaar heeft bijge staan beschuldigd werd, zich wederrech telijk in 't bezit van een kapje, een paar schoenen enz. van wijlen Rampolla ge steld te hebben. Bij het verhoor loochende beklaagde, die overigens op vrije voeten was schul dig te zijn en verklaarde hij, dat de be doelde voorwerpen deels zijn eigendom, deels liem door den kardinaal geschon ken waren. De traditie bestaat trouwens, dat na den dood van een kardinaal zijn lakei zich uit de nalatenschap iels (waar schijnlijk voor dagelijkscli gebruik) toe' mag eigenen. Tevens werd gesproken over de waar de, die Rampolla's schoenen vertegen woordigen. Deze werd op twee of twee duizend lire geschatdaar Amerikanen wel laatst genoemden, prijs voor een paar oude kardinaalsschoenen besteden. De recht bank meende, dat de zgn. ontvreemde zaken volstrekt niet waardeloos waren en vero'ordeelde Peppino voorwaardelijk tot 4 maanden en twintig dagen hechte nis. waarna Jiij inockt heengaan. WIE LS SCHULDIG? Het elkander toekaatsen van de ver antwoordelijkheid voor de botsing tus schen de „Empress of Ireland" en dc „Storstad" is tusschen de maatschappijen, waaraan deze schepen behooren of be hoorden, reeds begonnen. Kreeg men uit de eerste berichten den beslisten in druk, dal den gezagvoerder van de Noor- sche kolenboot de meeste schuld treft, stelde de „Canadian Pacific" reeds een eisch lot schadevergoeding in, nu heeft de maatschappij te Kristiania, eigenares van de „Storstad" de C. P. in rechten om een schadeloosstelling van 50-000 dollar aangesproken. Ze grondt dit daar op, dat de „Empress" roekeloos heeft gevaren. Inderdaad kan ze voor die onderstel ling een getuigenis aanvoeren. De kapi tein van de eveneens Noorsche kolenboot „Alden" voer den St. Laurenop-slroom op en onmoette de „Empress" op dertig mijlen afstands van Father Point, waar.' kort daarna de aanvaring zou plaats hebben. De loods en de eerste officier van de „Alden" stonden toen op het dek. Ze zijn bereid, onder ecde le bevestigen, dat de wijze! waarop de „Empress" toen na derde, hen beiden groolelijks veront rustte Men zag beurtelings het bak- en stuurboordlicht De C. P.-boot voer dus zigzagsgewijs. In hoe ver dit waar is dient nader on derzocht. Een commissie zal dit doen, waarvoor Engeland als vertegenwoordiger den heer Mersey aanwees, deuzelfden, die de commissie in zake het onderzoek naar de schipbreuk der „Titanic" presi deerde. Natuurlijk is de romp van de „Storstad" met Ret oog op het 'reconsti'ueeren van de aanvaring nauwkeurig onderzocht. Men. schijnt aan te nemen, dat dit scliip het anker op zoodanige wijze droeg, dat dit de flank van de „Empress" als ware ze van blik openscheurde. De „Westminster Gazette" dringt er op aan, met hetzelfde doel het wrak van 'de „Empress" te lichten. Men zal daarin tevens verscheiden lijken kunnen vinden. Het aantal dooden wordt thans op 1024 geschat. Volkomen zekerheid be-1 staat nog steeds niet. Een Franscli deskundige beveelt ter voorkoming van dergelijke rampen het bouwen van horizontale waterdichte schotten aan, welke echter met de eischen, aan een moderne passagiersboot gesteld, in botsing zullen komen. THERMOMETER EN VERWACHTING. 4 Juni Thermometer alhier 8 u. vm. 56 gr., 12 n. 65 gr., 3u. 65 gr. Telegrafische modedeoling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgeno de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 773.6 te Horta. Laagste 749.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 5 Jnnizwakke tot matige veranderlijke wind, l&ter uit Noordelijke richtingen, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, over dag iets koeler. HET WEER IN IIET BUITENLAND. (Opgave Me t.-I n s ti t u u t). In België, N. Frankrijk en Z. Duitsch land is veel zonneschijn, en ook in Zwe den is de bewolking meest licht. Op de Britsche eilanden nam de bewolking zeer toe en werd liet koeler. In Denemarken en N. Duitschland valt overal regen. Noorwegen heeft zwaar bedekte lucht, maai- weinig leans op regen In N. Frank rijk bleef de temperatuur vrij hoog maar nam de bewolking toe, en is onweer niet uitgesloten. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 5 Jnni, lO'/i u bij Priester, het verbeteren en onderhouden van werken aan den Vlietepoldcr. Zie Midd. Crt 11 Mei. 6 Juni 7 iu. Socl. de Vergenoeging. Bou wen Pakhuis enz. Zie Midd. Crt. 28/29 Mei. Maandag 8 Juni. 3 u. directiekeet ver dediging oever. Zie Midd. Crt. 14 Mei 10 Juni, 11 u. Abdij uitvoeren keibe stratingen Axelsche Sassing. Zie Ned. Staatscourant no. 115 11 Juni 2 u. in Hotel Pays-Bas Ter- neuzen diverse werken voor de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatij. Zie Midd. Crt. 16 Mei. 18 Juni 10 u. Gemeentehuis Groede. Hernieuwen enz. Openb. school. Zie Midd. Crt. 26 Mei. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 5 Juni. N. en St. Joosland, Huis, enz. Struve. 8 Juni, Middelburg, Manufacturen, Nötarisli. 5/19 Juni, Schoondijke, Hofstede, Blaupot ten Cate en Beuningh. 10 Juni, Oostkapelle, Paarden en Boereninspan, Hioolen. 12 Juni. Domburg, Huizen, Verhulst. 16 Juni. Middelburg, Inboedel, De Groot en Hondius. 17 Juni, Middelburg, Buitenplaats „Veldzigt" Blaupot ten Cate. 19 Juni, Domburg, Bouwland enz. De Neeling. 23 Juni. Serooskerke, Bouw- en Weiland, Blaupot ten Cate. 3 Juli Middelburg, Hofstede Zwanenburg, Blaupot ten Cate. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OPGENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT AMSTERDAM. Benoemd tot leeraar in de wis- en na tuurkunde aan het stedelijk gymnasium alhier de heer dr. J. Wolff leeraar aan de R. H. B. S. Te Middelburg. MEXICO EN DE V. S. NEW-YORK, 3 Juni. Volgens de laatste berichten is gisteren op Huerta toen hij per automobiel een tocht door de stad Mexico maakte, een laanslag gepleegd door studenten. Huerta bleef ongedeerd 4 stu denten werden, gepakt en onmiddellijk gefusilleerd. NAGEKOMEN BERICHTEN. SPIONNEN'VREES. PARIJS.' 4 Juni. In de nabijheid der stad Provence is volgens de „Petit Pari- sien" een Duitsche arbeider gearresteerd, verdacht van spionage. Men moet in zijn koffer een Franscli artillerie uniform hebben gevonden ,dat hij placht aan le trekken om de vesting-werken aan de Oostgrens te onderzoeken. BENOEMD. Benoemd tot buitengewoon opzichter van den Rijkswaterstaat le Enschedé, de heer J. N. Maas vin Koudekerke. De heer A. Bliek te Rilland Bath is met ingang van heden benoemd tot conducteur bij de Ilaagsche Tramwegf- maalschappij. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De voorzitter heeft aangekondigd dat het wellicht noo- dig zal zijn, teneinde deze maand met de werkzaamheden gereed te komen, om ook Maandag en eenige avonden te ver gaderen. Voortgezet werd het debat over de stuwadoorswet. De heer Van R a a 11 e trok zijn door den heer Van Nispen (Nijmegen) en mi nister Treub bestreden amendement in om havens met minder dan 20 zee schepen per jaar buiten de wet te slui ten. De voorsteller had zich ter verdedi ging van zijn amendement speciaal beroe pen op de toestanden in de Middel- bui-gs'che haven waar geen eigen lijke liavenarbeiders zijn en geen eigen lijk zeeschepenverkeer. Vandaar dat hij het niet gewenscht achtte voor dergelijke havens een wettelijke rompslomp in het leven le roepen. Bij art 2 aangevend door wie stuwa doorsarbeid mag worden verricht, lichtte defheer Van. <1. Voort van Zijp een amendement toe waarvan de bedoeling is, te bepalen dat voor de uitoefening van het sluwadoorsbedrijf een vergunning van overheidswege noodig is. De heer Spiekman verdedigde een amende ment van gelijke strekking. De heer Roodenburg kan zich met de regecringsartikelen vereenigen. De heer Van Nispen (Nijmegen) daarentegen achtte meer contröle op de sluwadoorsonderncmingen noodig; hij vroeg of de minister zich zou kunnen vereenigen met een systeem van registra tie dier bedrijven Minister T reub antwoordde, zich te kunnen vereenigen met een registratie in den zin van een eenvoudig-adminislratie- ven maatregel zonder meer. De minister bestreed de amendementen, betoogende, dat voor de goede uitvoering der wet een eiscli voor toelating van overheids wege niet noodig is. Het amendement-Spiekman werd ver worpen met 52 tegen 13 stemmen, nadat de minister in zijn artikelen had opgeno men een verplichte registratie van stuwa doors-ondernemingen en had aangekon digd een bepaling voor strafbaarstelling wegens liet niet nakomen van het collec tief arbeidscontract voor wat betreft het bedongen loon. Verschillende groepen Nederlandscbe torpedobooten zullen in den loop van Juni, Juli en October bezoeken brengen aan Havre, Edinburg, Hamburg en Lon den. Naai- aanleiding van een bericht in „Het Volk" verneemt men dat reeds» sedert Juni 1901 de schepelingen bij eer ste verbintenis of bij reëngagement moeten verklaren geen lid te zijn of te zullen worden van een vereeniging strijdig met de verschuldigde gehoorzaamheid enon- werping aan de krijgstucht. STIATSLOTERIJ. 5e kleins, lie lijst. Trekking ven helen Donderdag. 1000 No. 7704 16574 19530 400 1094 1993 8048 8622 8813 13789 17084 18918 200 1797 4589 7778 11332 12096 20439 100 478 7124 12754 12820 13722 14958 18601 18995 19799 19846 20487 20574 VERDRONKEN'. Twee jongetjes van 6 en 7--jaar zijn van. morgen uit de Noordwestgracht te Schiedam gedregd. Vermoedelijk zijn ze gisteren bij het spelen verdronken. ONTPLOFT. Gisteravond was de 27jarlge kopersla ger L. M. le Vlaardingcn bezig met het nazien van een carbid-lantaarn. Deze plofte uit elkaar. Hij werd aan het hoofd, gewond en was bijna onmiddellijk dood. UIT AMSTERDAM. In het paviljoen van het Vondelpark is heden onder voorzitterschap van dr. De Visser de jaarvergadering gehouden der vereeniging voor christelijk volkson derwijs. Na hel openingswoord herdacht de voorzitler het overleden hoofdberi stuurslid, baron van Boetzelaer. Verder deelde de voorzitter mede ,dat de op richting wordt voorbereid van een Na tionale waarborgmaatschappij, welke zich zich ten doel stelt het verleenen van borgstellingen ten behoeve van 'het chris telijk onderwijs. In de middagvergadering had de be. stuursvergadering plaats Herkozen wer den dr. De Visser in Den Haag en IC. Brants le G,oes. In de vacature-Bentfeld en baron Van Boetzelaer zijn gekozen mr. baron Creutz en de heer L. M. Rut gers van Rozenburg. BOTSING. OEDENBURG, (Hand.) 4 Juni. Eenper- senentrein van Guns is bij Lakenbach op een sneltrein gereden. Twintig personen werden min of meer ernstig gewond. IN ALBANIË. BOEKAREST, 1 Juni In diploma tieke kringen verluidt ,dat koning Carol op krachtige wijze bij de groote mogend heden tusschen beide zal komen ten gunste van vorst Willem van Albanië. Hij zal bij de mogendheden der Triple Entente aandringen, op ontscheping van troepen-detachementen ter bescherming van den vorst, dien hij tot heerscher over Albanië heeft voorgedragen. PARIJS, 4 Juni. Naar uit Rome aan de „Petit Parisien" wordt gemeld, be schouwt men daar de heerschappij van den vorst over Albanië nog slechts van kor ten duur. De mogendheden moeten er van afzien den vorst aan de Albaniërs op te dringen. In hetzelfde telegram wordt gezegd, dat de mogendheden zich reeds bezig houden niet het zoeken van een opvolger en wel van een mohammedaan. Enge land, Frankrijk, Rusland en Duitschland moeten niet onwelwillend tegenover de zaak van een mohammedaanschen prins staan. WEENEN, 4 Juni. Uit Durazzo wordt geseind, dat Elbassan door de opstande lingen is omsingeld. DURAZZO, 1 Juni De herhaaldelijk vertraagde onderhandelingen zijn heden weer opgevat. Men hoopt nu op een vre delievende oplossing door bemiddeling van den Oqstenrijkschen consul Krall, die de Albaanschc taal spreekt De Al- baansche nationalisten zijn tegen iedere onderhandeling, Zij wenschen dat de vorst energiek zal optreden. Ahmed bei Mali heeft zich met 2000 man ter be schikking van den vorst gesteld. Het Oosteurijksch eskader voor Du razzo bevat 5000 man. De nieuwe minis- Ler van binnenlandsche zaken is in de hoofdstad aangekomen. TRIEST, 1 Juni.*De correspondent van de „Piccolo" te Durazzo meldt, dat vorst Willem alles voor de reis naar Skoelari in gereedheid heeft gebracht. De gouverneur van Elbassan in in Durazzo aangekomen. Ilij was van meening, dat de stad weer- staud zou kunnen bieden aan de opstan delingen Ten Z. en W. van Kroja is air les in volslagen opstand. BURGERLIJKE STAND. Zierikzee. Van 29 Mei- 3 Juni Bevallen J. de Vlieger ,geb. Nuijens, z. L. Cannos, geb. Muller, d. Overleden- Thona Romer, wed. van D. J Neprhout, 79 j. J. Nestelaar, man van J. Trijselaar, 73 j. Gemeenteraad ran Vlissingen. Hedenmiddag om 2 uur vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den burgemeester jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke. Aanwezig waren 18 raadsleden, afwezig de heer Rollier met kennisgeving, wegens onge steldheid Mededeelin gen. De voorzitter doet mededeeling van verscliillende ingekomen goedkeuringen op genomen raadsbesluiten, van ingeko men dankbetuigingen en van het rapport van den heer Morks d.d. 25 Mei j.l waarin deze tot zijn genoegen meedeelt dat speelwerk en carillon van den St. Jacobsloren llians aan de hoogste te stel len eischen voldoet. De onderlinge zweving in toonhoogte het groote gebrek bij de meeste ca rillons is bij deze klokken zoomini maal, dat de heer Morks Vlissing's caril lon onvoorwaardelijk bij de zeer weinige uitmuntende Nedex-landsche carillons durft indeelen. Door de goede stemming der klokken is hel thans mogelijk om muziek stukken in toonsoorten te spelen of te plaatsen, waaraan bij het vorige carillon, niet kon worden gedacht. Ook over hel mechanisch gedeelte van het speelwerk luidt het oordeel gunstig. De voorzitter deelt voorts nog mee dat aan de agenda toegevoegd worden de volgende punten: nadere regeling jaar wedde onderwijzer Cevaal wegens, 6 maanden afwezighdid door ziekte en ver zoek van de Vaate tot het mogen plaatsen van een tochtscherm ter breedte van 2 M. aan de eene zijde en een fietsenrek van die breedte aan (le andere zijde voor zijn kiosk op de boulevard Evertsen. Over tp leggen stukken. Hieronder bevonden zich de winst en verliesrekening van de ver. tot verbete ring van de volkshuisvesting, de begroo ting der gezondheidscommissie (f 1469 656 in ontvang en uilgaaf met 14.655 onvoor zien), de rekening van het burgerwees huis (goed slot f 2247-06s), van het gast huis (goed slot f 1171-51), de begrooling B A. 1915 (f 10 050 88 met een post on voorzien ad f 50-S8), een adres van de aid. Vlissingen van de Ned. ver. Eerste Hulp bij Ongelukken om van de gemeente gratis de beschikking le verkrijgen over een der gymnastieklokalen voor het hou den van oefeningen en het reeds door ons vermelde adres van de afd. Vlissin gen van den Ned. bond van arbeiders in het handel- en transportbedrijf betref fende hel voorbijgaan van Vlissingsche arbeidskr ach ten - Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. ter afdoening, terwijl op een vraag van den heer L i n d e ij e r, wethou der Tichelman antwoordt dal den baas verzocht is zooveel mogelijk met het verzoek rekening te houden. Voorls is nog ingekomen een verzoek om nadere salarisregeling van de politie agenten, dal gesteld wordt in handen van B. cn W. ter fine van praeadvies en een verzoek van iden heer W. Cremer jom ver mindering van havengeld voor de „Ad ministrateur de Badts", dal, als zijnde on gezegeld, terzijde wordt gelegd. Benoemingen. Aan de orde zijn daarop deT de vorige maal .aangehouden, benoeming van een onderwijzer aan school D, waarvbor voor gedragen worden1. II. Vonk, Geerlrui- denberg; 2. J. C. G. Jansen Verplanke, Waddingxveen3. G. J. Eijke te Ove- zandeKift benoeming van een onderwijzer

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2