Ingezonden Hededeelingen YersGhillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. mannelijke huisgenooten, maai- toen deze kwamen toeloopen, was de indringer ver dwenen Ook is dien nacht een aldaar staand kraampje, welks bewoners naai' Hulst waren, opengebroken. (Nadat des morgens aangifte was ge daan bij de politie, is het dezen gelukt den dader te ontdekken Het is een ze kere S., van Neuzen, matroos op een stoomschip dat hier in lossing ligt Hij heeft bekend en is daarna vrijgelaten Vermoedelijk was niet zoozeer geld als drank het doel van de inbraak. De aanleg van den stoomtramweg is zoo ver gevorderd, dat een locomotief met enkele wagens gisteren het dorp Philippine is binnengereden. Om dit feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan, had men hier en daar een vlag uitge stoken. Eindelijk na bijna twee en een halve maand toevens is te Sas van Gent een aanvang gemaakt met de herstel lingswerken der thans buiten gebruik zijnde draaibrug over het kanaal Ter- neuzen Gent. De herstellingswerken zullen uitge voerd worden door de firma Fop Smit te Kinderdijk, aan wie ais laagste in- schrijfster hel werk voor de som van f 26 000 gegund is Als bewijs hoe bevreesd men in Bel gië geworden is voor aanvaringen als waaraan deze brug bloot stond, kan dienen .dal aan de electrisclie ophaal brug te Selzaele niet minder dan 10 seinlichten zijn aangebracht alsmede een stel electrisclie seinkorven. Door. middel dor electrisclie seinlich ten die alle van krachtige reflectoren voorzien zijn is het mogelijk het kanaal tot ver voor de brug in een zee van licht te zetten. Een electriseh seinloestel langs het kanaal aangebracht is als zijnde niet doelmatig weder builen werking gesteid. Tegelijkertijd dat de groote kanaalbrug zal vernieuwd worden heeft men op den ouden kanaalarm een begin gemaakt met den aanbouw van eene nieuwe ophaal brug ten behoeve van de nieuwe tram lijn In verband met deze en andere werkzaamheden aan hel kanaal zijn door den waterstaat een tweetal buitengewone opzichters alhier gedetacheerd ten einde toezicht te houden op de uil te voeren werkzaamheden. van State, op een of andere wijze aan de universiteit verbonden blijft Hoofden voor de klas. Door de Amsterdamsche raadsledeu Malthijsen, KI. de Vries en Van Ivuijkhof is een voorstel ingediend om de hoofden dor scholen met onderwijs in een eigen klasse te belasten en reserve-onderwij zers aan te stellen om in te vallen bij kortstondige ontslentenis van een der le den van het personeel. LEGER EN VLOOT. Naar de Tel verneemt, wordt bij liet dep. van oorlog overwogen om een proef te nemen met burgers in plaats van on derofficieren bij den lieuringsraad, waar door 66 onderofficieren, die thans jaar lijks 5 M weken aan hun instructie worden onttrokken, voor het leger be schikbaar zouden blijven. Slaagt de proef, dan zal een zelfde maatregel voor de militieraden worden getroffen. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. Tol gezworen van den Sophiapolder te Oostburg is benoemd de heer A. J. de Smit inplaats van den heer Iz P Ris- seeuw ,die bedankt had De dijkgraaf van dezen polder, de heer H J. van de Vijver nam ontslag als zoodanig; benoeming van een opvolger heeft later plaats. De Ilygicne der huid eïscht in onzen tijd bij jong en oud een groote zorg, want alleen een goed verzorgde huid, die door baden en geregeld wasschen gehard wordt, is bestand legen alle weersge steldheden. Daar echter niet alleen door lichamelijke arbeid doch ook door sport en spel de huid aan zeer afwisselende temperaturen wordt blootgesteld, fs hel; één onzer voornaamste plichten, voor geregelde hygiëne der huid zorg ite dra gen. In de eerste plaats is het noodzake lijk, men een goede zeep gebruikt en met geen andere zeep bereikt men eerder zijn doel om een frisschc teint Ie behouden, dan door dagelij ksch gebruik der Stok paardjes Leliënmelkzeep, welke door haar overvloedig boraxgchalte geneezend op alle huidonreinheden inwerkt en een blanke, fluweelzachte huid geeft. KERKNIEUWS. Te Dinxperlo is lot hulpprediker en godsdienstonderwijzer bij de Ned Herv gemeente benoemd de heer P J. de Vos te S c h o o n d ij k e (Zeeland). '(Vad.). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudshoorn (toez.) IJ B- Kalma, Berguui; te Sl' Kruis P Glas, cand. te Leiden Geref. Kerken. Aangenomen naar MaarssenJ Krü- ger, Silvolde Bedankt voor Ouderkerk a/d. IJssel II van der Zanden, Andel (N.-B ONDERWIJS. De hoeren A J. F Hanssen te V 1 s i n g e n, en A. F K van Houte te V r o u- w e p o 1 d e r, slaagden te Utrecht voor het diploma Boekhouden, bij de Vereen, van Leeraren. De heeren R- Borggreve en S. Leopold, leeraren aan de R H B. S. al hier en te Goes, zijn benoemd tot lid in de commissie, die dit jaar belast is met het afnemen der examens in de Fransche laai; de heer A. Pienot, leeraar aan gym nasium en R II B. S. alhier, in de com missie voor de Engelsche taal De juridische faculteit van het Am sterdamsche Studentencorps heeft, naar het Hbld. meldt, het initiatief genomen tot het zenden van een adres aan het college van curatoren der gemeente- universiteit, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat prof. Struycken, ondanks zijn lidmaatschap van den Raad SPORT. Schietwedstrijd V lis sin gen. De uitslag van den te Vlissingc gehouden vijfdaagschen schietwedstrijd was als volgt corps 200 M. Prins Maurits te Leur 192 punten; Me- dioburgum, Middelburg, 189, Jan var Glymes, Bergen op Zoom, 181; Domburg te Domburg 179; corps 150 M. Zierikzëe te Zierikzee, '116 punten; President Steijn te Oostburg, 397; Wil len is Kunnen te Westkapelle, 370; Prins Hendrik der Nederlanden le Zoulclande, 362; Ierseksche Weerbaarheid te Ierse- ke, 343. corps buks Prins Maurits te Leur, 455 punten; Prins Hendrik be Veere, 442; Mediobur- gum te Middelburg, 425; Ierseksche Weer baarheid te Ierseke, 121, Jan van Gly mes, Bergen op Zoom, 421; corps cylinder Jan van Glymes, Bergen op Zoom, 289 punten; Domburg te Domburg, 271; Prins Maurits te Leur, 267; Medioburgum te Middelburg, 259; Prins Hendrik te Ga- pinge, 218, eerebaan op 200 M.- W. K Hering te Middelburg, 46 pun ten, W. Bosman te Middelburg, 45. eerebaan buks S. de Pagler Wzn le Domburg, 92 punten; P. Eloul te Domburg, 91 Hengelaarswedstrijd. J1 Maandag werd voor hel eerst te Neuzen een internationale wedstrijd voor hengelaars gehouden Er was daar voor door de vischclub „De Baars1' een talrijke deelname verwacht en zij had liaar beste been voorgezet. Er was voor een bedrag van f 200 aan prijzen en premiën uitgeloofd Tocli is de deelname zeer tegengevallen. Na het uitschrijven van dezen wedstrijd werd bekend dat zelfder lijd te Brussel en Ostende een wedstrijd gehouden werd en deze deed aan den wedstrijd te Neuzen veel afbreuk, in verband met de veel lioogere premies. Ongeveer 200 hengelaars namen aan den wedstrijd deel. De 13 geldprijzen, van 60 franc tot 5 franc werden allen door Belgische liefhebbers gewonnen, Idie in 1 uur lijd van 17 tot 6 vischjes had den gevangen. Er had voorts! (nog een speciale wedstrijd plaats voor de be stuursleden van de deelnemende clubs, waarvoor hengelsporlartikelen waren be schikbaar gesteld als prijzen Voetbal Naar de Dordtsche Ct. meldt is de bekende voetballer, de heer D N. Lotsy gisteren bij het zwemmen in aan raking gekomen met de schroef van een motorbootje, waardoor hij een niet ern stige vleeschwond aan het liukerbcen be kwam. ter hoogte van de knie. Duizendvoudig afdoend gebleken Voedsel bij: Braakloop, Diarrhea, Darmka1anti,&v kwetsuren opgelpopeu en zich onder dok ters behandeling moeten stellen. Een paard is verdronken. N. R. C. De slagersknecht v. D., te Hillegom, die in de afgeloopen week met f 350 van zijn patroon was verdwenen, is, volgens het L. Dgbl., weer teruggekeerd Nog 2Va cent had hij bij zich Hij is aangehouden. Te Haarlem is Dinsdag, naar de N. R G. meldt, gevankelijk binnengebracht R. v d. H. uit Krommenie, die daar op de kermis met een revolver een moordaan slag heeft gepleegd op oen meisje. Na verhoor is de man naar het huis van bewaring overgebracht. G. d O. keerde Maandagavond op zijn fiets zonder licht van Tiel naar zijn woonplaats Ingen- Te Ommeren kwam hij, naar het Hand meldt, in botsing met een andereu wielrijder, die eveneens zonder Licht reed. Den O werd bewusteloos, hevig uit mond en ooren bloedend, opgenomen. Na eenige uren keerde het bewustzijn te rug, maar zijn toestand blijf zeer zorgelijk. De arbeider A. S., le Veendam, is, naar de N. R. C. meldt, te Borgercom- pagnie, bij het afbreken van een woning, onder een vallenden muur geraakt en overleden. De onlangs door den krijgsraad te Arnhem wegens brandstichting in de ka zerne te Ede veroordeelde sergeant D W B is thans, naar de N R C, meldt, naai" het krankzinnigengesticht te Medem- blik overgebracht. Te Tilburg is Zondagnamiddag een groot dennebosch, eigendom van die ge- gemeente door brand vernield Oorzaak onbekend (Hbld.) IIET WEER IN MEI. Voorloopig overzicht van bet weer over de maand Mei, medegedeeld door het Kon Ned. Met. Insl. le De Bildt. In de afgeloopen maand was, met uit zondering van de derde week, de tempe ratuur des daags over liet algemeen niet hoog, in verband met de betrekkelijk ge ringe dagelijksche schommelingen Tc De Bildt was de gemiddelde maandlem- 1/2 graad beueden normaal I11 Zeeland viel weinig regen, slechts ongeveer de helft van de gewone hoe veelheid; overigens bleef de neerslag slechts weinig beneden de normale. Het aantal uren met zonneschijn te De Bildt was aan het normale aantal gelijk- NA DE BOTSING. Men weet, dal de voorstellingen hoe de aanvaring tusscben de „Empress of Ire land'' en de „Storstad" zich heeft toe gedragen, welke door de gezagvoerders van beide schepen gegeven werden, op verschillende punten van elkaar afwijken Hoe «bezwaarlijk hel is, wijs te worden uit de gegevens omtrent de weinige afschu welijke oogenblikken, dat de „Empress'' na de botsing boven water bleef, blijkt daaruit wel ontstellend helder, dat nu eerst schijnt vast te staan, dal in tegen stelling met de eerst algemeen aangeno men onderstelling, de beide booten el kander tegemoet voeren- Aanvankelijk lcwam men uil de verbalen tot de gevolg trekking, dal de „Empress,, en de „Slor slad" beide uit de richting van Quebec de St. Laurence-rivier afsloomden, en de tweede het eerstgenoemde schip in de flank gevaren was Door de nu blijkende bijzonderheden is het deskundigen waar schijnlijk makkelijker geworden, de bot sing en alles, wal daarna voorviel, le re- conslrueeren. Hel jammerlijks! wijken de lezingen, door de twee betrokken kapiteins van die oogenblikken verstrekt, af, waar die van „Empress'' meldt, dat de „Storstad" drie of vier reddingsbooten liad, maar niet feel schipbreukelingen redde, terwijl vol gens den gezagvoerder van de Noorsche kolenboot de bemanning, ofschoon het vaartuig ernslig gevaar liep te zinken, al haar sloepen streek, waardoor bij el kaar 350 mensehen werden opgepikt De „Westminster Gazette" heeft hel ge zamenlijk aantal dooden als 1023 op. Daaruit blijkt, dat het aantal opvarenden aanvankelijk te laag werd gesteld De botsing is dus aan een verkeerde manoeuver van een der twee of beide schepen te wijten. De bij de scheepvaart betrokkenen 111 het vereenigde koninkrijk kunnen de bewuste voorscliriften in •ijmpjes uil hef hoofd leereu, zooals wie zich in een vreemde taal begint te bekwa men, dikwijls ditzelfde middel kan toe passen, om zich daarbij voordoende moei lijkheden blijvend in te stampen. - De gewone audiëntie van den mi nister van marine zal Vrijdag as. niet plaats hebben. De leden van bet hoofdbestuur vau den Vrijzinnig-democralischen Bond zul len, (naar dc N R. C. meldt, aan den afgetreden voorzitter, den heer Herman Snijders en mevrouw Snijders op Zater dag 27 dezer een feestmaal aanbieden H M. <le Koningin <yi H. M. de Ko ningin-Moeder hebben elk f 100 geschon ken ter ondersteuning van het Protes- tantsclie Tehuis voor militairen le Til burg. Dinsdagmorgen ongeveer 6 uur is in de Oude Maas by Pullershoek. door de sprongen van een schrikachtig paard, een pont gekanteld. Verscheidene men sehen en tien "paarden geraakten daar door te water Zoover men kon nagaan zijn er geen menschen bij omgekomen. "Wel hebben verschillende personen aan de r ijkszeewering aan de Oude Hoe- van raden van beroep voor de directe i".i j_ 1 1 1 belastingen. Minister Bertling werd ge- lukgewenscht Voortgezet werd de behandeling der stuwadoorswet, bij art. 1 omschrijvende hel begrip van den stuwadoorsarbeid verdedigde Spiekman een amen dement om dat begrip te verruimen en ook arbeid in een expeditieonderneming voor zoover deze geschiedt ten behoeve van liet havenbedrijf voor zeeschepen onder de wet te brengen. Dc heer Nierstrasz lichtte een 4-tal amendementen toe. De heer Van N i s p e n (Nijmegen) betuigde zijn sympalhie met het amende- ve, behoorende tot de zeewerken in Zee land Raming f 2800 Ingeschreven werd door de Neder- landsche Beton IJzerbouw te Amster dam voor f 2689; P. Vink, Noordgouwe voor f 3184, C. de Voogd te Scharen- dijke (gem Duivendijke) voor 3299; L. Vink, Brouwershaven voor f 3300. 3o. Het verbeteren van strandhoofd no 24 aan de Oude Hoeve, aan de noord kust van het eiland Schouwen, behoo rende tot de zeewerken in Zeeland Ra ming f 4200. Ingeschreven werd door L. A. Vink, Brouwershaven voor f 4480; P. Vink, Noordgouwe voor f 4488; C. de Voogd, Duivendijke voor f 4593; de Nederland- sche Beton IJzerbouw te Amsterdam oor f 4597. Het bestuur van de waterkeering der calamiteuse polders Oud-Kempenshof- stede en Moggersliil heeft heden aanbe steed het herstel, de vernieuwing en het Onderhoud tot 30 April 1915, van de aarde-, kram-, Rijs- en steenglooiingwer- ken aan de waterkeering van bovenge noemde polders. Raming dijkvak Oud- Kempenshofstede f 12391 17 en idem Moggersliil f 5515 98 Voor hel eerste dijkvak was de laagste inschrijver L Wesldorp le Stavenisse voor f 11440, voor hel tweede dijkvak J. van Vossen, St. Ann aland voor f 4200 Heden werd in Den Plaag aanbesteed het veranderen van de telefoonlijn langs den spoorweg Bergen op Zoom—Goes en het bijspannen van draden lang die lijn Minisle inschrijver wa^ J Romein te Schiedam voor f 13198. THERMOMETER EN VERWACHTING. 3 Juni Thermometer alhier 8 u. vm. 57 gr., 12 u. 59 gr., 31 u. 61 gr. Telegrafische med&deeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgen 1 de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 774.2 e Horta. Laagste 746.5 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 4 Junizwakke tot matige W. tot N.W. wind, gedeelttlijk bewolkt, weinig of geen regen, dezelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 30 Mei—3 Juni. Getrouwd P. F. Geervliet ,jm. 28 j. met M. J Seij- bel, jd. 27 j Bevallen M. E. Hulslaert, geb Van der Slijcken ,d P. Schutte, geb Jacobse, d. Overleden A Z M Stouthamer, echtge van I. Oosse, 66 j. A Adriaanse, echtg. van C. Vos, 79 j H. J Entink, echtg van P. A. Melis, 61 j. J. Vader, 5 weken NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT AMSTERDAM. Benoemd lot leeraar in de wis- en na tuurkunde aan liet stedelijk gymnasium alhier de lieer dr. J. Wolff leeraar aan de R. H. B. S. Te Middelburg. MEXICO EN DE V. S. NEW-YORK, 3 Juni. Volgens de laatste berichten is gisteren op Huerta toen hij per automobiel een tocht door de stad Mexico maakte, een pan slag gepleegd door studenten. Huerta bleef ongedeerd 4 stu denten werden gepakt en onmiddellijk gefusilleerd. NEW-YORK, 3 Juni. Volgens telegram men uit Vera Cruz heeft de echlgenoote van Huerta met 4 barer zoons aan boord an de „Yparango" Mexico verlaten. Hu erta zal ongetwijfeld in Mexico blijven tol de aanvallen der rebellen onder leiding van Villa op Mexico beginnen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Heden lyerd aan het gebouw van hel gewestelij IÉ bestuur te Middelburg aanbe steed lo. Het {verbeteren van de keibestra ting en hel aanleggen van een rijwielpad roet bij komende werken op een gedeelte van den rijksweg door West Zeeuwsch Vlaanderen behoorende tot de rijks groo te wegen in Zeeland. Raming f 19 900 Ingeschreven werd door J. M Heijl van de San de le Breskens voor f 18075; W Woittler, Breskens voor f 18200; J. M II van de Sande Breskens vooV f 18298, Th Cambicr Breskens voor f 19134, F Duynhouvver, Goes voor; f 19290; Th. Cambier, Breskens voor f 19337I Douw, Zierikzee voor f 19770 L G J van de Ven en J II. van de Ven respect, te Koudekerke en Middel burg voor f 19870; A. du Burck, Breskens voor f 20283; J. de Bree Tzn Terneuzen voor f 21980. 2o Het maken van een rijzen berm tot verdediging van den duinvoet tus- schen de strandhoofden nos. 15 en 18 UIT MIDDELBURG. Heden werd onze stad bezocht door een gezelschap per automobiel, waarop aan de voorzijde een vlag met een op schrift, ten doel hebbende propaganda voor het vrouwenkiesrecht PINKSTERDRUKTE. Dc stoomtram Walcheren vervoerde gisteren 2496 reizigers. De gereformeerde zendingsdag te Valkenisse nam hierin een belangrijk aandeel UIT ZIERIKZEE. Het diorama „De nadeelen van den oorlog met betrekking lot den landbouw", dat door den Nederlandschen bond „Vre de door Recht" thans in „Ons Genoegen" te Zierikzee wordt tentoongesteld, trok heden veel bezoekers Het gaf een aardig en duidelijk beeld en de uitlegging die mej. M. van Haaf- ten uil Den Haag Telkens gaf liet niets te wonschen over NOODLOTTIGE VAL. Gisteravond waren te Rotterdam 2 jon gens m een boom geklommen om vogel nestjes uit te halen. Door het afbreken; van een tak viel een van hun, waardoor li ij zoo ernslig werd gekwetst, dat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis moesti worden overgebracht, waar hij heden nacht reeds overleed UIT DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft heden na tweede lezing het ontwerp-inkomsten- belasling aangenomen met 68 tegen 12 stemmen. Daarna werd zonder stemming het ontwerp aangenomen tot instelling ment van den heer Spiekman De heeren Van der Voort van Z ij p en R o o - denburg behielden zich alsnog hun slem over dat amendement voor De heer Eerdmans maakte beden kingen tegen de redactie van hel re- geeringsartikel en verzette zich niet per tinent legen het amendement van den heer Spiekman De heer Ter Laan (Rotterdam) be streed de amendementen van den heer Nierstrasz, omdat deze z. i. nadeelig zou den zijn voor verschillende groepen ar beiders De vice-consul Montijn, tot nog toe werkzaam aan het dep van buitenl. za ken, is benoemd tot wnd. vice-consul le Winnipeg (Canada) ter vervanging van mr Groenman, die de emigratie in Noord- Amerika gaat bestudeertm Werkzaam worden gesteld dc pas aan gestelde asp. vice-consul mr Gastman le Antwerpen, in verband waarmede de vice-consul Lechner aldaar naar Sjanghai erplaalst; bij builenlandsche zaken de pas aangestelde asp vice-consul Maas; bij het consulaat-generaal te San Francisco vice-consul dr. Bunge, laatste lijk te Valparaiso. Onder voorzitterschap van den direc teur-generaal van den landbouw verga derden heden alhier afgevaardigden vau de Nederlaudsche vereeniging tol bevor dering der paardenfokkerij en van de provinciale stamboeken om le komen tot één Nederlandsch stamboek voor het zware trekpaard In de zaak B., landbouwer te Philip pine, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tol 3 maanden gevangenis straf wegens bedriegelijke bankbreuk, ver nietigde het gerechtshof het vonnis en eroordeelde beklaagde, opnieuw recht doende, tot 6 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof veroordeelde den stu dent van L. uit Leiden wegens den moord op zijn verloofde tol 8 jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech tenis. De op de werf „De Schelde-' aange bouwde onderzeeboot K 1 vertrekt 1 Sept. naai' lndië onder bevel van den luit. t zee le iel jhr. Schorer. De proeftochten zijn goed geslaagd. De kapitein t. zee Sachse heeft met 1 Juli eervol ontslag uit den zeedienst aangevraagd. DE DIRECTIE DER ZUID- LIMBl'RGSCHE BANK. Heden werd voor 'het gerechtshof te 's Bosch behandeld de zaak legen J. C. en J. B oud-clirecleuren der gefailleerde, Zuid-Limburgsche Bank te Maastricht. Tegen C werd 2 jaar gevangenisstraf gcëischt met aftrek van preventieve hech tenis, en tegen B. vrijspraak. IN BOOSHEID. Tc Coevorden liecfl gisteren de 20- jarige E. tijdeus een twist tusschen zijn ouders met een geweerschot zijn vader gevaarlijk verwond E. die als een oppassende jongen be kend staat, heeft bekend en is ge van-/ kelijk naar Assen overgebracht. DE CRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 3 Juni. De president der repu bliek heeft hedenmorgen een onderhoud gehad met Bourgeois eu vanmiddag Vi- viani geraadpleegd Hij zal nog verschil lende personen ontvangen en hedenmid dag om half vier de senator Piytral raad plegen. HANDEL EN NIJVERHEID. De mo sselv isscherij. Men schrijft ons uit Bruinisse: Gisteren zijn weer een twaalftal hoog- aarlsen van Bruinisse naar dc Zuiderzee vertrokken, teneinde daar mosselzaad te visschen. Dit is juist een maand later dan het vorige jaar De oorzaak hiervan is de verpachting van de mosselperceelen in de afgeloopen week le Bergen op Zoom gehouden en waarop men moest wachten 0111 le weten of men wel grond had om hel gehaalde zaad uit te zaaien. De gehouden verpachting is niet erg gunstig voor onze schippers uitgevallen, daar ruim een derde der mosselpercee- len door Icrseker schippers is gepacht om voor de oestercultuur te gebruiken Vandaar ook liet enorme verschil in de geldelijke opbrengst van den grond Vo rige keeren werd liet voor 15 jaar tegelijk verpacht, thans echter voor 30 jaar Zoo als reeds in dit blad werd vermeld, bedroeg de vorige verpachting de som van i'53.023 en is hel thans gestegen tot f 162029. Voor het Rijk dus een zoet winstje maar voor onze schippers een harde dobber om het op le bren gen, daar allen hooger pacht moeten be talen, omdat er nu minder mosselgrond

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2