Ingezonden Mededeelinpn Binnenland. Nierzand, Niergruis, Nier' en Blaassteen. "Wanneer de nieren uiet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, het welk dan niet uit het lichaam wordt ver wijderd, zich afzet, in de nieren of het nier hekken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen spreekt men van nierzand, gruis of steen. Zoo lang de nieren niet goed wer ken, vermeerdert de afzetting op de reeds gevormde stukjes voortdurend en kunnen deze zich tot een aanzienlijke grootte ont wikkelen. Nierzand en -gruis kunnen met de urine het lichaam verlaten. Grootere stukjes blijven dikwijls in de blaas achter en vormen blaassteenen. Ook kunnen zy verstopping der urinewegen veroorzaken en menigmaal wordt een operatie noodzakelijk. Het is daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gij verschijnselen van bovengenoem de ziekte opmerkt, als een gevoel van zwaar te en drukking in de lendenen, zoodat men te dezer hoogte oehoefte aan steun heeft' bij het loopen en zitten. De urine laat een tiju zand achter en de nachturine is dik en bevat een rood bezinksel. Het water komt soms, druppelsgewijze, onophoudelijk heeft men aandrang en een branderige pijn, ook pijn in den rug vau boven naar bene» don en gericht naar de blausstreek. Begint nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale nier geneesmiddel, hetwelk aan de nieren baai- oude krach' hergeeft en haar iD staat stelt om de onzuiverheden, welke uw lijden ver oorzaken, af te voeren. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te Middelburg verkrijgb. bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt IC 157. Toezen- ding geschiedt franco L vM na onlv- v> postwissel iP'TfrL. k f voor óén, of 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die mot voorzien ïsvanne- venstaand handelsmerk. KATWIJK. Het bestuur van de R.-K. Centrale kiesvereeniging Katwijk-Leiderdorp advi seert aan de aangesloten kiesverenigin gen zich nu te onderwerpen aan het be sluit van de commissie van accoord, maar daarbij tevens te besluiten, bij een volgende periodieke of tusschentijdsche verkiezing geheel vrij te blijven. N. R C. In de gisteravond te Leiden gehouden vergadering van de centrale liberale kies vereeniging Volksbelang, is in het district Katwijk candidaat gesteld voor het lid maatschap van de Tweede Kamer mr. H \V. C J de Jong (V.-L secretaris der Vrijzinnige Kiesvereeniging le Leiden, die de candidatuur heeft aanvaard. Dr. J. Th. de Visser heeft thans, zoo meldt de Nederlander, bij een schrijven aan het bestuur der Chr.-Hist. districts- vereeniging, definitief de candidatuur voor de Tweede Kamer in hel district Katwijk aangenomen. CAGI.IOSTIIO.' Een medewerker schrijft ons Mij is iets overkomen, waarbij mag netisme, hypnotisme, clairvoyance, tele pathie en eventueel andere uitloopers of uitloopslers van het occultisme, zelfs de theosophie, in het niet wegzinken. Leest en oordeelt! Ik had op zekeren dag een verslag van een vergadering voor hetzelfde blad, waarin ik thans van het geval melding maak, door de spreekmachine overge bracht. Na aan het krukje le hebben gedraaid om af le bellen met 269 slapte ik uit de oei, een geaulhoriseerde spreekcel, ging naar het loket om het surplus van het te- foongesprek te betalen, Bij het heengaan zag ik in de vestibule een kleine kleuter, die spaarzegels vroeg aan een postman niemand anders was daar op 't oogenblik. Nu komt het duistere punt in de zaak Nauwelijks was ik hoogstens vijf minu ten thuis of er is een brief aan mijn adres in de bus bezorgd, met vijf lakken, gelakt met een blanco cachet, afzender: Caglicstro, uit het Schim- menrij k Waar een briefwisseling met een dus danig personaadje mij grootelijks verraste werd mijn nieuwsgierigheid naai- den in houd van dien brief begrijpelijkerwijze in hooge mate gewekt. Wat ik le lezen kreeg? Een uitnocdiging tot kennismaking, voor een spiritistische seance die in dc plaats mijner inwoning geregeld ge houden wordt voor een geheime sa menkomst, medewerking voor een occul- le-onderneming9 Ik dacht bij liet verbreken van de lak ken hetzelfde. Doch het was misgedacht. Wat die brief dan inhield'? Gij liadt het ook niet kannen raden, tenzij gij de clairvoyance deelachtig zijt geworden. Het was voor mij een verbijs terende verrassing wal ik onder de oogen kreeg eu zal zulks voor u, geachte leze ressen en lezers vermoedelijk ook wel zijn, als iK u zeg, dat het was een ge trouw relaas vanmijn verslag, dat ik zoo pas aan dén verrespreker had toever trouwd. Waar mij de poorten, die toegang ge ven tot het Schimmenrijk, om daar Cagli- ostro te gaan opsporen, onbekend zijn, bleef ik op den beganen grond onder de menschen van vleesch en bloed om op ontdekking naar den tweede hand- schen reporter uit te gaan. Evenals Telemachus, toen deze zijn vader ging zoeken, wendde ik mij lot een Nestor, om mij met raad en daad bij le staan om mijn Caglioslro te vinden. En ik heb hem gevonden. Wie het geweest is? Zijn naam blijft in hel duister gehuld. Hoe hij te werk is gegaan om dit stukje uit te halen'? Hij had zich... maar ja, u begrijpt het verder wel. De openbare spreekcel is er zoo veel als een openbare tribuun, ieder, die maar wil, kan als buitenstaander vol maakt hooien wat er in gesproken wordt. Dat is de sleutel van liet raadsel, hel geheim van Caglioslro. Doodeenvoudig, niet waar, a Ia trom pette van die seance-dame. De plaats der handeling is Alleen wanneer de inspecteur der tele fonie belang er in stelt en u mijnheer de redacteur soms zou opbellen voor nadere informatie, mag u den naam noe-1 men. o GENEESKUNDIG ONDERZOEK VóóR IIET HUWELIJK. Het comité ter bevordering van genees kundig onderzoek vóór het huwelijk - het naai- zijn streven van belang achten de, bekend le zijn met de zienswijze van de leden der Staten Generaal omtrent het vraagstuk: geneeskundig onderzoek voor liet huwelijk heeft zich tot alle leden gewend met verzoek, de volgende vraag te willen beantwoorden: Wat is uw opinie inzake het vraagstuk geneeskundig onderzoek vóór liet huwelijk en omtrent de wegen, die kunnen leiden tot de op lossing daarvan De antwoorden zullen worden afge drukt in het eerstvolgend Vliegend blaad je van het comité DEPARTEMENTSAMBTENAREN. Naar het Vader], verneemt, ligt het in hel voornemen der regeering te bepalen, dat de ambtenaren bij de departementen vau algemeen bestuur voortaan op 65jari- gen leeftijd den dienst zullen verlaten. Verder meldt liet blad, dal bij de de partementen van algemeen bestuur een nieuwe ziekteregeling is vastgesteld. Bij ziekte zal door ambtenaren met 10- jarigen dienst 12 maanden vol salaris ge noten worden, daarna 12 maanden van hel salaris en vervolgens 1/2, tot het ontslag volgt. Voor ambtenaren met 18 dienstja ren zijn de cijfers respectievelijk IS maanden vol, 18 maanden en i/o lot het ontslag. NEIIALENNIA. Onder voorzitterschap vau den lieer; L. J van Voorthuijzen werd gisteren avond in de sociëteit St. Joris alhier dc jaarvergadering gehouden van „Nelia- lennia". vereeniging lot instandhouding en bevordering van Walclieren's natuur- en stedenschoon De voorzitter begon met er op te wij zen dat er weder zoo weinig gewone leden waren opgekomen. Ondanks veel tegenslag is de voorzitter toch niet onte vreden over het succes dat de vereeni ging heeft, want zij bezit geen macht, zij kan slechts verzoeken. Maar ook kan spreker op groote resultaten, wijzen als deze week te Middelburg, toen B. en W. toezegden bepalingen te ontwerpen waar bij aeslhelische eischen kunnen wor den gesteld en het bouwen van een Chi- neesche wijk onmogelijk is. Spr bracht dank aan B. en W. en inzonderheid aan den waarnemendeii burgemeester, den heer P. Dumon Tak, die in de vergade-1 ring aanwezig was. Verder deelde de heer Van Voort huijzen mede, dat hel ledental met onge- veer 60 toenam en er 10 door overlijden en vertrek afvielen. Hel totale aantal be draagt thans ongeveer 220 en hel bedrag der contributie met inbegrip van subsi-,' dién, bedraagt f 550, hetgeen de voor zitter zeer bevredigend acht Verder deelde de voorzitter nog mede dal zonder succes is gebleven een po ging om le voorkomen dat tegen de ruine op ter Buttinge een huis "werd gebouwd. Ook is verzocht 0111 de pilasters bij dei Oostkerk niet meer te schilderen. Door den secretaris, den heer B. von Brucken Fock werd een uitvoerig jaar verslag voorgelezen, waarin er als inlei ding op gewézen wordt dat er bij het pu blick nog steeds zulke zonderlinge dwaal begrippen over Heimalschutz heerschen, niet in het minst bij de ontwikkelde stan den, en dal in verband, hiermee de waar deering en de steun van den arbeid der vereeniging nog niet zöo, groot zijn ais zij wel zou wenschen. Toch konden ook verschillende licht punten genoemd worden de wedstrijden in versiering van voortuintjes te Vlissin- gen en te Westkapelle, liet herhaaldelijk advies vragen aan Nehaiennia, hel plan ten van boomen op verschillende wegen door medewerking van particulieren, van den polder Walcheren en en het be stuur van den rijweg Middelburg—Veere, het verrijzen van zeer goede huizen enz Achtereenvolgens worden daarna be sproken de talrijke handelingen, waardoor de vereeniging haar doel trachtte te be reiken artikelen in de bladen, de ten toonstelling van goede en slechte archi tectuur, invloed op de ontwerpen van huizen, verzoekschriften aan eenige ge meentebesturen tot instelling van een', schoonheidscommissie, bloemversiering van huizen, verzoek aan Ged. Staten tot herstel der. oorspronkelijke onderverdee ling van de ramen van de prov. biblio theek, cn tot beplanting der wegen met houtgewas, en een subsidie voor den, tuinwedstrijd le Westkapelle en voor her stel van het schilderachtige pakhuis naast liet stadhuis te Veere. Door gebrek aan geldmiddelen staat de vereeniging mach teloos tegenover andere dingen. Het jaarverslag zal gedrukt en rondge zonden worden. De penningmeester, de heer jhr. mr. dr. W. A. J. Snouclc Ilurgronje, bracht vervolgens rekening over 1913 uit, ont vangen werd 1' 922.221/2, waaronder goed slot 1912 f 182.58 cn contributies en hij- dragen van particulieren f 529.87',2 De uitgaven bedroegen in totaal f 899.27i/2. waaronder alleen voor de restauratie van de Kuiperspoort f 525.05. Het goed slot bedraagt dus f 22.95. Ook den penningmeester werd dank ge bracht voor liet gehouden beheer Als bestuiu-slid waren aan de beurt van aftreding de heeren J. G. van Niftrik, A. Plasschaert en B. von Brucken Fock, die allen werden herkozen. Vervolgens bracht de voorzitter ter sprake wat de vereeniging kan doen voor liet behoud van „Veldzicht". De heer Snouck Ilurgronje gelooft dal alle pogingen hopeloos zijn. Besloten wordt 0111 eerst af te wachten wie de koopers zullen zijn en dan aan deze te vragen hef natuurschoon zoo weinig mogelijk te schaden. Op voorstel van den voorzitter werd besloten een crediet van f 50 te openen voor de uitbreiding van de collectie pho to's ,en voor een tc Domburg iu Juli le houden tentoonstelling van goede en slechte architectuur. Bij de rondvraag stelde de lieer M. Polak uit Vlissingen de vraag of hel niet goed zou zijn een ondcrafdeeling Vlissin gen op te richten, omdat hij meent dat Vlissingen wat stiefmoederlijk wordt be deeld en er zeker meer belangstelling le verkrijgen zou zijn. De voorzitter apprecieerde de goede bedoelingen van den heer Polak ten zeer ste, maai- verklaart zich bang voor ver brokkeling, dan zou hij liever commissies in de verschillende plaatsen zien, die het bestuur voorlichten De heer Polak gelooft dat zijn plan be vorderlijk zou zijn aan het streven dei- een iging. De heer Dumon Tak voelt meer voor correspondeerende leden. Na nog èenïge discussie werd besloten tot het aanstellen van correspondeerende leden, die uilgenoodigd zullen worden om in bestuursvergaderingen de belangen hunner plaats le komen bespreken. Voor Vlissingen werd de heer Polak benoemd Nog vroeg de lieer Doets inlichtingen over het speelterrein, welke inlichtingen hem door den heer Tak gegeven werden de heer Doets verklaarde zich bereid met liet verder maken van opmerkingen le wachten tot het plan van den gemeente bouwmeester bekend is. SPORT. Ecu openbaar Speelterrein. Het Woensdag in dén raad onzer gemeen te genomen besluit, waarin aan B. en W. verzocht wordt le komen met de begroo ting voor het inrichten van het grasveld, tusschen Korte Heerengracht en Zuidsin; gel langs de Breelaan tol speelterrein en dat, naar men mag verwachten, zal lei den lot de bestemming van dat terrein als zoodanig, lijlct ons belangrijk genoeg om er onder deze rubriek nog eens speciaal de aandacht op te vestigen. Zeer terecht toch merkte de lieer Bol le bij de verdediging van het van dc commissie van fabricage uitgaande voor stel op, dat geen ander openluchtspel dan voetbal in de breedere lagen onzer jeugd gekend is en dat deze onbekend heid voor een niet gering deel voort spruit uit gebrek aan een bruikbaar ter rein. Nu zou hel zeker van le veel optimis me getuigen indien men verwachtte dat deze toestand onmiddellijk pa het in- gebruik nemen van het openbaar speel terrein zou veranderen Onze jongens als een blijk van den heerschenden ongezonden toestand diene, dat we hier niet kunnen zeggen onze jongens en meisjes zullen zich allereerst afvragen kan daar gevoetbald worden, en, op een ontkennend antwoord, met den heer Hioolen uitroepen. „Totaal ongeschikt". Daarom is er hier, komt eenmaal het openbaar sportterrein lol staud, een I prachtig arbeidsveld voor onze gymnas-l tiek- en voetbalverenigingen Voor onze gymnastiekvereenigingen in de eerste plaats ©nzc stad lelt er vier, met tesamen ongeveer 250 leden, waar onder volwassen mannen en vrouwen tot jongens en meisjes van 12 jaar en jon ger. Zij beoefenen nu gymnastiek en turnen uitsluitend in zalen en voor een deel alleen in de wintermaanden. Gym nastiek leent zich -echter uitstekend voor beoefening in de openlucht men denkc eens aan het feest op Hemelvaartsdag tc Vlissingen en bovendien zijn er vele aan gymnastiek ten nauwste verbonden spelen, die alleen in de open lucht beoefend kunnen worden. Ook de aan het turnen verwante lichte athleliek vraagt terrein in de openlucht Hiermede komen wij op het gebied, waarop de voetbalvereenigingen veel nut kunnen stichten. De oudste onzer voetbalvereenigingen zijn gegroeid uit algemeene athletiek ver- eenighigen, namen alsZwolsche Athletiek Club, Rotterdamscli voetbal- en alhie- tiekvereeniging Sparta, cn het feit dat door vele voetbalvereenigingen thans nog aan athletiek des zomers en winters de noodige aandacht wordt geschonken, wij zen daar nog op. Oudere sportvrienden uil Middelburg zullen zich trouwens nog wel herinneren dat vroeger Olympïa ook zoo'n. algemeene vereeniging was en bij voorbeeld zich zeer op wielrijden (zaal- rijden) toelegde. Tevens vindt onder onze voetballers meer en meer de overtuiging veld, dat, willen zij in him tak van sport liet hoogste bereiken wat er te bereiken valt, naast ernstige training een even ernstige beoefening der athletiek dient le staan, terwijl algemeen de behoefte aan meer zijdige lichaamsontwikkeling dan door' hel voetbalspel geboden wordt, er kend is. Willen dus onze gymnastiekverenigin gen en voetbalclubs er zich voorspan-! tien, waarbij steun van onderwijzers en a. s onderwijzers natuurlijk mede zeer op prijs zal worden gesteld, dan kunnen zij, door op het openbaai- speelterrein die lakken van hun sport, te beoefenen waartoe dit zich leent, door hun voor beeld bij onze jongeren 1 ust en liefde wekken: voor de thans onder hen nog on bekende spelen En dal zij hiertoe mede willen werken gelooven wij zeker Temeer waai- hel ons bekend is dat het vorig jaar reeds tus schen een der voetbalvereenigingen en een gymnastiekvereniging over de mo gelijkheid van hel gezamenlijk beoefenen der athletiek gesproken is, wat toen echter afsprong op het dien zomer niet beschikbaar zijn van het voetbalveld. Nu verlieze men hierbij uiet uit liet oog, dat wanneer wij hier spreken over lichte athletiek. altijd slechts een Onder deel bedoeld wordt. Voor hardloopcn op wal voor afstand ook, snelwandelen e. d. is het terrein ten eenenmale ongeschikt. Z0.0 komen wij ten slotte aan een punt, waaraan; de raad hetzij nu, hetzij later, zijn aandacht zal hebben te schen ken. Nu hij namelijk erkend heeft dat het de plicht is der gemeente door hel be schikbaar stellen van daartoe geschikte terreinen de zaak der lichamelijke op voeding te dienen, kan na de stichting van een speelterrein, de openstelling van een s p 10 r tterrein niet achterwege blijven. Men denke daarbij niet uitsluitend aan de voetbalsport, al mogen wij hier den heer Bolle wel even opmerken dat het voetbalspel heusch niet in den zin van een publieke vermakelijkheid mag wor den opgevat en zich door de entreegel den zelve zou kuimen bedruipen, Dat knoge gelden voor een enkele eerste klasser in gemeenten waar zeer groote belangstelling beslaat, over het algemeen worden er van de leden groote opoffe ringen gevraagd en hebben de meeste clubs met geldnood te kampen. De beide Middelburgsclic vereenigingen maken daar volstrekt geen uitzondering op, Zeelandia heeft tot nu toe steeds op een onvoldoend terrein moeten spelen, ter wijl de kosten van het in orde brengen van M V. V. O.'s terrein gedeeltelijk ge dekt zijn door meerendeels zeer belang rijke giften van leden en donateurs en deze vereeniging desondanks nog onder een grooten schuldenlast gebukt gaat, waarvoor het bestuur hoofdelijk aan sprakelijk is. Wil men werkelijk een goed georgani seerd volksvoetb'ilspel in Middelburg mo gelijk maken, cfim is steun van de zijde der gemeente door het tegen geringen prijs beschikbaar stellen van goede ter reinen een eerste vereischle. Naast voetbal staan echter nog lal van openluchtspelen, die een grooter terrein vereischen dan het thans ge noemde en die omdat er nog niet vol doende belangstelling van de zijde van het publiek voor bestaat thans alleen, door de zeer rijken, of in het geheel niet beoefend worden Wij noemen als voor beeld van het eerste hockey, van liet tweede korfbal. Maar ook voor hardloo- pen en wielrijden b.v. is een grooter terrein vereischt. Daarom zal ons gemeentebestuur, naast de zorg voor een speelterrein iu engeren zin, wel doen te blijven uitzien naar een geschikt terrein waai- sportbe oefening in het algemeen mogelijk zal blijken. In hoeverre dit terrein tevens' moet geschikt worden gemaakt voor het volgen van wedstrijden of sportbetoogin- gen kunnen wij thans gevoegelijk in het midden laten, deze zaak eens onder de oogen te zien was onze eenige bedoeling. Voetbal. Zooals wij reeds eenige dagen geleden schreven, is hel aan M. V. V O. gelukt, een wedstrijd tegen de bekende Engel- sche voetbalvereeniging „The Grimsby Rovers F. Cte organiseeren. Het be stuur der Middclburgsche vereeniging heeft heel wal aangedurfd, want hel aan gaan van een dei-gelijken wedstrijd is 'n heele onderneming, niet alleen op finan- tieel gebied, doch ook op alles wat be trekking heeft op de regeling. Er is door het bestuur van M V V. O. druk verga derd, 'n flinke pakkende reclame is ge maakt, de leden belast met de controle zijn behoorlijk op de hoogte gebracht 'van hun taak, de voetballers, die dc club komen versterken hebben hun sporen op het voetbalveld ruimschoots verdiend zoodal het te verwachten is, dat de moei te, die ■zich de heeren hebben getroost, zal worden beloond. De Engelsclie spelers, die de reis over Hoek van Holland zullen maken, arri- veeren Zondag as. te 11-54 uur te Mid delburg. De leiding van den wedstrijd is opge dragen aan den heer Bouwmeester, uit Eindhoven. KERKNIEUWS. Op hel Zendingsfeest, uitgaande van den Classikalen. Zendingsraad, te houden op Woensdag 10 Juni te \Vestliove, zullen als sprekers optreden ds. P J Mole naar uit 's-Gravenhage, openingsrede, met het onderwerp. „Een licht tot verlich ting der heidenen"; de heer G. J Ellen, zendeling met verlof„Mededeelingen van mijn Zendingsarbeid"de heer A. van Os, zendeling onder Israël: „Gods werk on der Israël"; ds. L. Aalders van Bergen op Zoom ..Met gaven tot der menschen troost". Slotrede ds. M. v. Empel: „Wat zijn deze'?" Vrijdagavond is te Kwadendam- me de nieuw benoemde pastoor de beer J. Nieuwendijk, van Monster, door den Deken van Goes plechtig geïnstalleerd. Het geheel droeg een zeer eenvoudig karakter. 5 Juli a s. hoopt de cand. W~~J. Lindonlc te II o n l e n i s s e intrede te doen, na bevestigd te zijn door zijn vader, ds W P. van Lindonk, em. pred. te Scheveningen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.) le Roosendaal R. G. J Schouten te Maastricht; te Parrega c. a. C. E. de .Vries te Ilecg. Bedankt voor Nieuw-Vennep J. Ra- vesloot, lleukelomvoor Bakkeveen P. Glas, cand te Leiden. Geref. Kerken. Beroepen te Abcoude A. Voogel te Puttershoek Christ. Ger. Kerk. Beroepen le Amersfoort—Baarn L. H. van der Meiden, le Enschedé. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Sir Joseph Swan is overleden. Hij deed belangrijke ontdekkingen op lie6 gebied van het electrisch ücht en 'der fotografie, daar hij als de vader van de huidige fotografie-kunst kan worden be schouwd, o.a. doordat hij den kooldruk mogelijk maakte. Alvorens in de Sorbonne, de be roemde lioogeschool te Parijs, op uitnoo- diging van enkele professoren een reeks colleges te beginnen over de sprongs gewijze ontwikkeling, heeft professor Hugo de Vries uit Amsterdam een ver tegenwoordiger van de „Temps" in groote lijnen den inhoud der eerste conferentie geschetst. Lydia's Hiiwelijk door Hum phry Ward. Twee deelen Bij L. J. Veen le Amsterdam. De naam der schrijfster is waarschijn lijk voldoende aanbeveling voor wie in dergelijke romannetjes de verlangde af leiding vinden. Op het titelblad staat nog een naam, een illustere f Die van Cou perus. Evenwel niet van Louis, maar Elisabeth. Deze vertaalde het boek. En dit heeft ze verdienstelijk gedaan, zon derdat we daarmee gezegd willen hebben, beide teksten vergeleken le hebben. Wie dus de verwikkelingen en talrijke wederwaardigheden van de vele, hier ten tooneele gevoerde personen liever in 't Nederlandsch dan in de oorspronkelijke taal moeleven wil, weet, dat daartoe de gelegenheid geboden is. Tevens lean hij of zij dan voor zich zelf uitmaken, ol de auteur inderdaad het recht heeft, te spotten met wat gewoonlijk in „sensatie-romans" en „sentimenteele romannetjes" gebeurt, zooals ze op bladzij 49 van hel tweede, deel bedelctelijk doet. ONDERWIJS. Mej. M. de Bres, onderwijzeres aan de Singelslraalschool alhier, heeft eer vol ontslag aangevraagd legen 1 Sept., daar zij een benoeming te Ter Aa heeft aangenomen (N Z. B.). Geslaagd voor het voorloopig ma chinisten-diploma de heer F. P de Boy, leerling van de „De Ruijterschool" te Vlissingen. Geslaagd voor derden stuurman C. P. iWeslenberger. leerling van de „De Ruijlerschool" le Vlissingen. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Zaterdag) zijn veroordeeld we gens overtr. der Jachtwet- J J Middel burg tot f 2 b. s. 2d h.; L. B., L. W de R beiden Koudekerke, ieder lot 2 maal f 1 b. s. 2 maal ld h.B. II., Vlissingen, tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 W-1.J J., Serooskerke, tot teruggave aan ouders; A. A., Ivoudekerke, tot 2 maal f 0.50 b. s. 2 maal 1 w t; J. M,, Meliskerke, tot f 2 b. s 2d li., verb, f 0.06 s. 1 d. h; overti'. vogelwet J. C. VMiddelburg, tot F 1 b s. 1 1 w. t. overtr VisscherijwetH. P., Middelburg, tot f 1 b. s. ld. h.overtr. IJkwet; G. W., Biggekerke tot 2 maal f 1 b =s. twee maal 1 dag hechtenis, P. F., Koudekerke, tol f 3 b. s. 2 d h den op rit te Vlissingen met een rijwiel afrijden; L. J. Z., Vlissingen, J. F., Biggekerke, ieder tot f 1 b. s ld h het fietsen zonder bel J. v. d. S„ Koudekerke, H. van E„ Middelburg, ieder tot f 1 b. s 1 d. h., het fietsen zonder licht: J, J. H., J- M., beiden Vlissingen, ieder tot f 2 b. s. 2d. li.; C. A. D., Vlissingen, lot f 0.50 b. s 1 d. h.; P. L. B„ Vlissingen, tot f 1 b. s. ld. h.; het rijden met een wagen zonder licht F. D., Vlissingen,

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 6