Bygienische-Artikeien enz. 4*2 °lo Fandbrieven a 98 °I0 5 Pandbrieven a lfll °0 BUITENLAND. Ad verten tién. Mevr. VAN STEE, Landbouwers I ■lET-VElll TE MM. Nederlandsch- Amerikaansche Hypotheekbank. ZEEUWSCHE BANK In het Heidenschap bij Workum is, naar de N. R. C. meldt, een 7-jar'rgi zoontje van den veehouder A. M. door een paard doodgeslagen. De heer AI. Schuurmans, vuurwerk fabrikant te Leeuwarden, die, zooals wij gisteren meldden, Maandag ernstige brand wonden bekwam bij een ontploffing in zijn fabriek is vanmorgen pan de bekomen verwondingen overleden. Bij het station Heerenveen is, naar de N. R. C. meldt, Dinsdag een vierjarig kind uit den binnenrijdenden sneltrein gevallen. Het is bloedend aan het hoofd opgenomen, maar er schijnt geen direct gevaar te zijn. De commissionair in koren en land- bouw-worktuigen Joh. v. d. AI. te Midwol- da (Oldambt) heeft Vrijdag zijn woon plaats heimelijk verlaten, zonder orde op zijn zaken te stellen. Vermoedt wordt, dat de man naar het buitenland is uitge weken. Verschillende landbouwers heb ben een belangrijk bedrag van V. d. AI te vorderen. N. R. C. Op den Kaldenkircherwcg te Venlo is giterqchtend bij een twist de arbeider J. V. door zijn makker AI. I met een/ steen een doodelijkc verwonding toege bracht. I. is gearresteerd. EEN NIEUW ARBEIDSVELD VOOR DE VROUW. Gedeputeerde Stalen van Friesland heb ben tot lid van hel voorloopig bestuur van het op te richten waterschap De Luts in de gemeenten Gaasterland en Heinclumcr Oldephaerl en Noordwolde o a benoemd mevrouw A. W. Posthumus Mcyjcs—Star Numnn te Oudemirdum. PAKKUISBRAND TE AMSTERDAM. Gistermiddag omstreeks half drie is een zware brand uitgebroken in pand no 10, Dordrecht genaamd, op het oude entrepètterrein aan het Kadijksplein te Amsterdam, welk pand als opslagplaats van riet en rotting van de firma \V G dienst deed De brand ontstond op den tweeden zolder en was, zooals later bleek, veroorzaakt door het neerzetten van een brandende kaars in de nabij heid van het licht brandbare rotting, ondanks het strenge verbod, om met vuur de pakhuizen te betreden Met groote kracht werd door de brand weer het vuur aangepakt, verscheidene automobiel-stoomspuiten en de drijven de stoomspuiten Jason en Jan van der Heide wierpen met verschillende stra len uit standpijpen geweldige watermas sa's op het vuur. Om zes uur leek hel gevaar geweken en rukte het mecrcndeel van het materieel in, alleen de Jason bleef nog tot 9 uur water geven, maar stopte toen ook. Te vroeg echter, zooals later bleek .want om 11 uur sloegen de vlammen uit het naast gelegen pakhuis 15, dat voor dezelfde doeleinden gebruikt werd Onmiddellijk kwam nu weer dege- heele brandwacht in het geweer, die er in slaagde de met Alalakka stokken en gom van liet Leidschc Veem beladen pakhuizen 13 en 14 te behouden. De pakhuizen 15 en 1G brandden uit, 13, 11 en 17 beliepen groote waterschade. Zaterdag vroeg de advocaat in hel te Brugge gevoerd proces betreffende de aanvaring tusschen het Belgische licht schip „AVesthinderen de Duïtsche stoomboot „Ecbatana" voor hel huisge zin van elk der niet de „Westlander" omgekomen slachtoffers 50.000 frank schadeloosstelling. Alaandagmiddag stople een Irein Amsterdam—Parijs te Zoniugen Belgiëi In een eerste klas rijtuig had een reizig ster, ongeveer 30 jaar oud, het leven aan een zoon geschonken Een geneesheer die zich in den trein bevond, verzorgde, aldus verhaalt het „II v A.", moeder en kind Nadat water was gebracht .noodig voor de geneeskundige hulp ,kon de trein na 7 minuten reeds vertrekken. In het dorpje Porochwyrc, hij St. Petersburg, is op den zolder van oen hou ten huis brand uitgebroken. Het vuur breidde zich snel uit tol de tweede ver dieping, waai- een arbeider met vrouw en zeven kinderen woonden. De ouders sprongen op straat en zijn zwaar gewond; de kinderen zijn verbrand Elf arbeiders, die uit de ramen sprongen van aangren zende huizen, welke eveneens door hel vuur waren aangetast, zijn gewond. RARRAARSCII NEDERLAND. De Nieuwe Crt. bevat de vertaling van een rapport waarover men zich als Ne derlander schaamt Een Franschman, de heer Jules Ro- main, heeft eenige weken geleden, met zijn vrouw en den heer Legrand, per automobiel een tocht door ons land ge maakt, en zijn indrukken neergelegd in een rapporl aan den minister van builcn- landsche zaken van zijn land. Deze heeft den inhoud belangrijk genoeg geacht om daarmede zijn Nederlandschcn ambtge noot, minister Loudon, door bemiddeling van den Fransclien gezant, in kennis le stellen. De reis liep door gedeelten van ons land die gewoonlijk niet door vreemde toeristen bezocht werden, nl. over 'Arn hem, Almelo, Coevorden naar Groningen, terug over Zwolle en langs de Zuiderzee naar Amsterdam. Zoodra zij het land van Arnhem ver laten hadden om zich naar het Noorden te begeven, begonnen zij bij de lagere bevolking een weinig welwillende nieuws gierigheid waar te nemen, die somtijds tot vijandigheid oversloeg, zoo te Rijssen, te Almelo, zelfs te Groningen en te Elburg. Maar het grootste deel van het rap port is ingenomen door een verhaal van wat hen overkwam te Harderwijk- Daar werd het drietal toen het door het stadje liep gevolgd eerst door kinderen, toen ook door grooleren. Ze werden uitge jouwd, met kleine stecnen en vuiligheid gegooid, en eindelijk ging een 40-jarige visschcr zoo ver. dat hij de vrouw van achter naar de keel sprong en volgons den Franschman haar wilde worgen. Toen zij met moeilc was losgemaakt, vluchtte het drietal weg, gevolgd door de bende, totdat zij bij twee agenten kwamen, die licn, daar de burgemeester afwezig was. bij den inspecteur brachten. Deze verhoorde den hoofdschuldige, die verklaarde de vrouw niet te hebben willen worgen. Op den aandrang van den Franschman om dien man gevangen te zetten, zei de Inspecteur dat dit dien dag onmogelijk was, daar er eerst een onder zoek diende te worden ingesteld. De Franschman zei dal hij dit geval niet beschouwde als een gewoon straat- schandaaltje, maar als een beleediging en mishandeling van een heele bevolking te gen drie Franschen, cn dat hij er di plomatieke gevolgen aan hoopte te geven. De N. Crt. vraagt of de Tucht-unie in het voorgevallene '.dal geenszins op zichzelf staal, al leggen niet alle gehoon de en mishandelde toeristen hun bevin dingen neer in een rapport aan hun rc- georing) geen aanleiding zou kunnen vin den om zich op doortastende wijze in verbinding te stellen met andere vereeni- gingen die tot bevordering van de be langen van het vreemdelingenverkeer, die van de burgemeesters, die van de politie, die van de onderwijzers, teneinde geza menlijk le overleggen wat door samen werking wellicht ook door verbetering van formeel recht, door verhooging van activiteit van met het verzekeren dei- orde belaste autoriteiten, aan deze be schamende toestanden valt le verhelpen De „Middelburgsche Courant" wordt 'savonds te zes uren in Goes bezorgd Dagelijks worden, tegen I 1.25 per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. H. PIETERMAN. Verzenamg en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. O O S T-I N D I e. Brindisi (Singapore) Ce) 29 Mei 12.58 n.m. Marseille Fr. dsl (e) 30Alei 5.57 v.m. Rotterdam Lloyd) (a) ff) 30 Mei 7.21 n.m Genua N'ederl.) h) 2Juni 7.21 n.m. lirindisi (Penang) (d;.. 5 Juni 12 58 n.m Amslerd (Netlerl.) (a) (f) 6 Juni 7.21 n.m Marseille (Lloyd) (b) (g' 9 Juni 7.21 n.m. Napels 'Duitsche dst10 Juni 12 58n.m. (a) Met deze gelegenheid wordt al leen verzonden op verlangen van de af zenders, blijkende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aange hechte frankeerzegels. (b) Per Rott. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen correspondentie verzonden voor At- jeh en onderhoorigheden, de Residentie Sumatra's Oostkust, Palembang, Riouw. Banka, Billiton en Borneo. (c) Met de Fransche booten via Alar- seille wordt de correspondentie voor ge heel Indiè verzonden behalve voor Atjeh en onderhoorigheden, Sumatra's Westkust en Benkoelen. 't Laatste alleen op ver langen der afzenders. (d) Met deze stoomschepen wordt, be- haive de correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden, Sumatra's Oostkust. Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo, alleen die correspondentie ver zonden, welke van een desbetreffende aanwijzing is voorzien. Suppl. verzending 7.21 n m. (e) Met deze gelegenheid wordt alleen verzonden de correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden en de Residentie Sumatra's Oostkust. Suppl. verzending 7.21 lira. (f) Postpakketten tot 7.6 u 's nam. (g) Postpakketten den vorigen dag lol 7.0 u. n.m. (h) Postpakketten den vorigen dag tot 9 u, n.m. W e s I -1N DI Curasao over Queens- town of Southampton eiken Dinsdagen Vrijdag 10.16'snamid Curasao over Ilam- burg(l)1 Juni 7.21 nan. Suriname over Sout hampton 1) 2 Juni 8.22 v.m Suriname cn Cura?ao(l) over Amsterdam IJunl 7.21n.m Suriname over St. Na- zaire 9 Juni 5.57 v.m. Suriname over Quoen- slown 9 Juni 10.16 n.m. Curasao over Antwer pen 22 Juni 7.21 n.m (,1) Alleen op verlangen der afzenders VOOR DE ZONDAGSRUST. Vrijdag hcerschle in het Britsche La ger Huis de stilte na den storm, Donder dag <loor de aanhangers van BonarLaw verwekt ln bespreking kwam liet ont werp voor de instelling van een weke- Ijijksclien. rustdag, dat ten doel heeft, de wetten op het werken gedurende den Zondag aan te vullen en te verstevi gen en de voorwaarden te regelen, waarop gearbeid kan worden op den grondslag van een week van zes werk dagen met den Zondag als normalen rust dag. l'itzonderingen zijn voorzien aan gaande den Zondag voor werkzaamhe den, die niet onderbroken kunnen wor den zooals de verzorging van vuren en machinerieën en de verschaffing van licht, water en voedsel evenals voor het vervoer een minimum van daartoe noo- digc middelen wordt opgesteld Tegen dit ontwerp nu rezen verschil lende ernstige bezwaren uiteraard niel legen liet daardoor nagestreefde doel maar tegen de gebrekkige en onprakti-i sche wijze, waarop het dit tracht le bereiken. Uit do bepalingen werden deels zeer vermakelijke besluiten getrokken. Tevre den bleek zoo wal niemand met de for- muleering daarvan. Zoo oordeelde Handel Booth, dal er geen enkel huis in het land, geeiv koopvaardijschepen of nijverheden be slaan, die door deze wet niel gehinderd en in verwarring gebracht zouden worden' waarna hij de willekeur in hel licht stelde, waarmee uitzonderingen wa ren opgesteld en dien hij zelf komisch noemde, indien ze niet tragisch waren. Brood zou lot Zondagochtend tien uur verkocht kunnen worden, melk tot half elf. maar eieren in 'l geheel niet. Alen zou den geneesheer overal voor kunnen doen roepen behalve voor kiespijn. Dit zou de palicnl tol Maandagochtend moe ten uitstaan. Op de club zouden de leden kunnen middagmalen en hun spijzen met champagne besproeien, maar over siga ren ,of sigaretten zouden ze niet be schikken. En terwijl men des Zondags weekbladen zon kunnen koopen, zou dit niel mogelijk zijn wal aangaat een bijbel of gezangenbundel. Voorts kwam do afgevaardigde uit djit ontwerp lot de gevolgtrekking, dal een goederentrein op de hoofdlijn dtïs Zon dags om 6 uur s morgens geheel moei worden stopgezet Dan zouden natuurlijk de machinist, stoker en signaalwachter naar de dichtst bij zijnde boekwinkel loo- pen om de bewoordingen der nieuwe wel te raadplegen en zich le vergewissen, wat hun Le doen staat. Evenals anderen drong dit Kamerlid op verwerping van 'l ontwerp aan Een ander wees erop, dal hel geen bepaling bevat, die het ..House of Commons" be let, op Zondag samen le komen. Al de voorzieningen, daarin omschreven, noem de deze afgevaardigde ongerijmd. Als zijn dienstbode op Zondagmorgen zijn bed opmaakte en zijn vrouw verschil van mccning met haar had en de meid dan de dienst werd opgezcgd\ zou hel voor hem noodzakelijk kunnen zijn, voor hel gerecht te bewijzen, dal het de onvermij delijke plicht der dienstbodfe was, zijn bed op te maken Redmond, de leider der lerschc Ilomc- Rulers, ondersteunde het beginsel van het ontwerp, maar -erkende, dat talrijke bepa lingen geamendeerd zouden idjienen le worden Ook drong hij er op aan, dal hel niet op Ierland toepasselijk wordt ver klaard. AVeer een ander afgevaardigde ken schetste het ontwerp als gemaakt door een ongetrouwd gebleven lante, nadat ze oen preek over Zondagsheiliging heeft bijgewoond Hot was het meest hopeloozc ding, dal hij ooit aan liet Lager Huis had zien aanbieden. Als liet wet wordt, zal 's Alaandagsochlends geen nieuwsblad kunnen verschijnen, terwijl de verkoop van Zondagsbladen niet mogelijk zal zijn binnen de uren, daarloc als verboden vastgelegd. Zelfs Ellis Griffith, namens de regce- ling het woord voerend, verklaarde, hoe allen het eens waren, dal dit ontwerp zoo ongelukkig mogelijk was geformuleerd. Engelsche Brieven (Van onzen Londenschcn medewerker) (Nadruk verboden.) De vorige week was in allerlei opzicht ongewoon. En het leek wel alsof Moeder Natuur haar best deed mede te werken tot het ongewone. In den regel toch is een onweersbui hier een geval van „kort maar krachtig", doch die welke ons Vrij dagavond bezocht was niet alleen krach- lig, (Loch buitengewoon langdurig. Zij begon legen half negen, Zaterdagmorgen hall' negen hoorde men nog verwijderd rommelen, terwijl het den geheelen nacht geplasregend heeft, alsof er geen eind aan zou komen. Die overvloedige regen heeft mis schien meegewerkt om niet alleen de temperatuur, doch ook de gemoederen te bekoelen. In het parlement' hebben beide politieke partijen zicli zéér verhit in verband met hel wetsontwerp om Ierland zijn eigen zaken te laten regelen; de conservatie ven dwongen zelfs den voorzitter van :t La gerhuis de zitting te schorsen, iets wat natuurlijk slechts hoogst zelden geschiedt. De -.voorzitter was in een lastig parket IIct(s voorgekomen, dal de liberalen een conservatief minister, wijlen den heer Lytlleton. niel aan het woord lieten ko men; het is ook gebeurd, dal den libe ralen eerslen minister, den lieer Asquilh,1 door het geschreeuw van zijn tegenstan ders, liet spreken belet werd; doch dit maal beletten de conservatieven een hun ner eigen oud-ministers, den heer Camp bell, om een woord uil le brengen. De voorzitter vroeg, bij dit zonderling ver schijnsel. of de conservatieve leider, de heer Bonar Law, allernet dit gedrag zij ner aanhangers goedkeurde? En die maakte het geva" nog dwazer, door le weigeren op die vraag te antwoorden Den voorzitter bleef toen niets1 over dan dc zitting te schorsen. Een andere verhitting veroorzaakten de suffragettes, die, 200 „man" sterk, het paleis des Konings wilden bestormen, om Zijne Majesteit persoonlijk hare stembe- langcn voo r'le dragen, 't Mislukte na tuurlijk jammerlijk, doch het was pp dien warmen dag een warme geschiedenis. De dames zijn intusschen voortgegaan zich nog meer impopulair te maken. Toen ik dezer dagen het Britsch Museum uitging, deed ik dat op hetzelfde oogenblik waar op twee dier dames door oen viertal agenten in burgerklceding werden "opge bracht", omdat ze twee der vitrines, waarin mummies liggen, hadden stukge slagen. Deze dames hebben intusschen een on zer bladen tot een onhandigheid verleid Men weel, dat de couranten hier eiken dag op groote bilctlcn met groote letters!, het allervoornaamste nieuwtje aanwijzen dat ze bevatten. Zoo luidde een daarvan „de suffragettes beleedigen den Koning." Toen ik het blad had gekocht, bleek dal er een den Koning in den schouwburg had toegeroepen: ..Gij Russische Czaar voor ze verder kwam was ze al op gepikt, Nu is 't natuurlijk als een belee diging bedoeld: doch het is een zeer dwaze .want de Czaar en de Koning zijn volle neven en zeer goede vrienden; en de vriendschap mei Frankrijk van beider regeering maakt het niet volstrekt diplo matisch hel woord „Czaar" in een cou rant een scheldwoord le noemen. De groote wereld geeft haren leden rendez-vous in de prachtige „Chelsea Flower Show". IIcl Engelsche „Bron beek" is een groot landgoed, in Chel sea. midden in Londen; en in het prach tige oude parlc daarvan wordt jaarlijks een groote bloemententoonstelling ge houden. Zoo druk wordt die bezocht, dal een mijner kennissen bijna drie kwartier nopdig had om met zijn auto een eindje af le rijden, waarvoor an ders hoogstens drie minuten uoodig zijn Wegens den hofrouw om den hertog van Argyll geeft men niet zoo heel veel avondpartijen Een nieuwigheid op die partijen is dat men „sterren" van de „music halls" laat optreden, omdat de gasten onder deze liedjes of voordrach ten niet jzoo hinderlijk babbelen, alsi onder mooie muziek, Soms leidt dit ech ter tot minder gewenschte gevolgen Een vrouwelijke ster, die voor zulk een soi ree geëngageerd was, bespeurde dat onder de gasten de vrouw was van iemand, op wicn zij, de ster, op dat oogenblik hare belangstelling gevestigd had Zij vertelde de gastvrouw kalm, dat zij niet wilde optreden, als deze dame niet eerst wegging. De gastvrouw kon dal natuurlijk hare vriendin niet vragen en de voordracht bleef achter wege. Men nioct maar durven! Ook dit jaar klaagt men er over dal het zo,o lastig is voor eene gastvrouw om le welen wie haar gasten zijn, als zij bijvoorbeeld een bal geeft. Dal is een gevolg van de manies- waarop men dat hier inricht. Als me vrouw X zulk een bal geeft, spreekt ze met lien, twaalf harer vriendinnen af, dat die elk een diner vooraf geven en na het dessert komen dus tien twaalf groepen van gasten naar liét huis bf paleis van mevrouw X. 't Is wel de bedoeling dat deze, van ieder harer sub-! gastvrouwen, een lijst van namen krijgt der jongelui, die ze meebrengt,"dochdal blijft heel vaak achterwege. Zoodoende komt een groote menigte menschen bij een, die elkaar niet kennen cn vele meisjes sludeeren voor muurbloempjes. Het denkbeeld is geopperd om te be palen dal introductie onnoodig is en het feit. dat men beide gast van dezelfde dame is, voldoende geacht moet worden Doch dal zou een gevaarlijke geschiede nis kunnen worden. Het is een welbe kend feit dat tal van „heeren" misbruik maken van de omstandigheid, dat de gastvrouw lang niet alle genoodigden van aanzien of ook maar bij name kent. Zulke heeren wandelen kalm binnen, sommigen met hel betrekkelijk beschei den doel zicli later aan de buffetten of liet souper le goed doen, docli ande ren om met andere jongelui in contact te komen en deze later mee naar 'teen of andere speelhol le Iroonen. Als men nu elk liet reöht gaf meisjes aan le spreken, aan wie men niet geïntrodu ceerd is, zou dit tot minder aangename verwikkelingen kunnen leiden; en dus prefereert men liet muurbloemschap voor- Io,opig nog maar boven de kans op in- tiemen voet met een of anderen „cheva lier d'induslrie" le geraken. 't Bijgeloof is de wereld nog niel uit en zeer zeker niel de groote wereld, waarin zooyelen zoo weinig ernstige din gen hebben die hunne gedachten bezig liouden. Het laatste snufje is het geloof aan ,,'t Booze Oog", waarvan twee zoogenaamde „Arrows" (pijlen) de be zitsters zijn. De eene „Arrow" is eene mooie Indische van 25 lentes, de andere een Zuïd-Amerikaansche. Deze laatste hoeft verteld, daL ze veertien dagen noodig heeft om, door concentratie van gedachten, op anderen invloed uit te oefenen cn beweert dat ze de oorzaak is van den dood van twee mannen, buiten en behalve een reeks ongelukken, verdrietelijkheden, of schan dalen, die ze over anderen, heeren zoo wel als dames, heeft gebracht, t Heet dat, als ze iemand ontmoet die haar niet bevalt, die iemand kort daarna door t een ciF ander ongeluk getroffen wordt, (terwijl ze aan den anderen kant bij machte is om haar vrienden en vrien dinnen allerlei goede buitenkansjes te bezorgen. Het afdoend middel tegen 't Booze Oog is zooals we weten, een amulet of dergelijk ding; en men vertelt dat men zóó bang is voor deze Zuid-Amerikaan- sclie, dat heel wat menschen zich daar mede gewapend hebben. De Indische „Arrow" schijnt niet zoo boosaardig te wezen. Doch men bedenke dat wie dit vertellen, Engelschen zijn en een Indische Engelsch onderdaan is Daarom hebben ook vooral vreem delingen den naam bang voor de Ar rows te wezen; een Engelschman is no.oit bang of bijgeloovig. O, Neenl BEKENDMAKINGEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, maken bekend, dat bij hun be sluit van heden aan J. VAN LOO qq. S. VAN OS te Middelburg en zijne recht verkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend lot het oprichten van een rookcrij, dienende lot het rooken van vlecscliwaren in perceel wijk G no. 10 aan de Markt. Aliddclburg, den 26 Alei 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Wnd. voorzitter. W. A. J. SNOUCK HURGRONJE, secretaris. RIJKSBELASTINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt bekend: dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzonden een door den Directeur der directe belastingen enz. te Breda den 'iOsten Mei 1911, invor derbaar verklaarde kohier no. 7 der personeele belasting voor het belastingjaar 1914, met uilnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinne ring tevens, d at de bezwaren, welke dien aangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden in gediend. Middelburg, den 25 Mei 1914. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK, L. B. Verloskundige, ROZENGRACHT 60 AMSTERDAM. Inlichtingen ook per brief. De prijzen van Lijnkoek en Lijunxeel, Bertelskoekjes, Soyakoekeu on Grondnoten- koeken zijn veel verlaagd. Ruim voorzien van Platte en Ronde Maïs, witte en blauwe Voer-Erwten, Chinaboonon, Gerst, Haver en ZemeleD, Lage prijzen. Magazijn „Groenendraatc", Hoek Langevieie. OPGERICHT »853 Maatschappelgk Kapitaal 5.000.000.— waarvan uitgegeven 4.000.000. Reserve 780.000. Extra Reserve 130.000. Verleent credieten tegen eene rente in rorhouding tot het disconto der Nederlandsohe Sank. Neemt gelden li deposito, rente thani met één dag opzegging 2l/« Agent te Middelburg: Mr. J. A. FOKKER gevestigd te UITHUIZEN (Prov. Groningen). Opgericht 1893. Geplaatst kapitaal 3.6 OO OOO. Gestort kapitaal ca. 2.100.000.— Reeerven ruim 2.275.000.— Uitstaande pandbrieven ca. 27.000.000.— Uitgifte van in stukken van f ÏOOO en f 500, ten kantore van de te Middelburg, ook door bomiddeling van HH. Agenten en Effectenhandelaren.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 6