BUITENLAND. LAATSTE BEBIGHTEN. Ingezonflen Mefletteelingen Handelsberichten. C. van der Wiiiers; J. Versteeg 71 j. we duwnaar v. M. de Graaf; levenlooze zoon van J. J H. v. de Velde. I1ET BEEN EN DE HONDEN Het is voor de liberalen in Groot Bvit- tanje een ongelukkige tijd. Gelijkelijk wor den ze door unionisten en Labour-meu- schen bestookt. Nu hebben ze weer Noord-Oost Derbyshire, tevoren door een partijlid in het Lager Huis vertegen woordigd, aan de conservatieven moeten afslaan, ofschoon de candidaat der laat ste slechts drie achtste van hel aantal stemmen, die in dal district kunnen wor den uitgebracht, op zich vcreeuigde. Men weet, hoe deze waanzin mogelijk is: door het heilloos, in het vereenigd koninkrijk geldend kiesstelsel en de moeite, die hel kost, dergelijke instellin gen daar een grondige hervorming te doen ondergaan Aangezien men er geen herslemmingen kent en de Labour-partij een eigen candidaat had gesteld moest de liberaal in 't zand bijlen Daar nu de meerderheid der stemmen, door de bei^e laatste behaald, verdubbeld is sinds de laatste verkiezing, blijkt afdoende, dat van een conservatieve slrooining als oorzaak der nederlaag geen sprake is. Natuurlijk stond ook deze aanvullende verkiezing onder den brui van Home Rule. Ieder, die Ulster een bewijs van bemoe digende genegenheid wilde geven, slem- de voor den Tory. We spraken zoo even van het totaal aantal stemmen, door den arbeiders- en den liberalen candidaat verkregen. Afge zien van hel feit, dat zij in overeenstem ming met het bovenstaande nopens het voornaamste vraagstuk der huidige bin- nenlandsche staatkunde in het eiland- rijk eenstemmig deuken, scheidde hen slechts een organisatie-kwestie, daar zij omtrent alle loopende politieke vragen dezelfde politiek voorstonden. Intusschcn slaan de Jministerieelcn weer den alarmtrom ten aanzien van het ge vaar, dat hen uit die splitsing mei de arbeiders bij de a s. algemeene verkie zingen bedreigt De „Westminster Ga- zette" herinnert eraan, hoe de liberale regeering daardoor gedurende de laatste 12 maanden vier zielels in het Lager Huis en slechts één door den omslag van een liberale meerderheid in minderheid ver loren heeft NOG GEEN REST Duidelijk is de toestand in Albanië na Essat pasja's verwijdering nog geenszins Berst schijnt hij de ontevreden boeren naar Durazzo te hebben ontboden, om licm bij te staan bij den door hem be raamden staatsgreep. Later keerden zij zich evenwel tegen den toenmaligen mi nister, die blijkbaar onder den dekman tel, hun eischen te willen inwilligen, hen voor zijn persoonlijke plannen dacht te winnen Vanochtend bevatten de bladen een Reuterbericht, waaruit blijkt, dat de op standelingen zich van Tirana hebben meester gemaakt. Uit die stad is Essat's geslacht afkomstig Toch schijnt de be weging niet onverdeeld tegen hem te zijn gericht Waarschijnlijk heerscht tusschen hen verdeeldheid ten opzichte van de houding, tegenover Essat aan te nemen De „Neue Freie Prcsse" vernoemt al thans in tegenstelling met de berichten, die op vijandigheid der landbouwers te genover den gewezen minister wezen dal een deel der familie Toptani, die legen Essat pasja was, door de opstande lingen le Tirana is omsingeld. Het is te begrijpen, dal zelfs in zijn eigen land een man met zoo veel „ge zichten" als deze sluwe staatsman-sol- daal de menschen omtrent zijn waren aard en bedoelingen in t ongewisse laat Maar inmiddels zyn 300 vrijwilligers met vier machinegeweren en twee stukken geschut onder bevel van Nederlaudsclie officieren naar Tirana vertrokken om er de orde te herstellen In Durazzo .zelf blijft het rustig De vorst is in veiligheid In verband daar mee is de steriele der verecnigde Ita- liaansche en Oostenrijkschc marinetroe pen verminderd Er blijven 300 Italiaan- sche en evenveel Oostenrijkschc matrozen aan wal Deze zullen evenwel geleidelijk worden teruggetrokken. En dit natuur lijk, om een splitsing in het Europeesch concert ten aanzien van de over het vor stendom Albanië uil te oefenen voogdij te voorkomen. Dat Italië en Oostenrijk deze daadwerkelijk uitoefenden, ofschoon eco nomische en aardrijkskundige omstandig heden dit tot iels geheel voor de hand liggends maken, zag men in de drievou dige entente met leede oogen. Frankrijk was hierbij weer haanlje- de-voorste. De Temps" drong er op aan, voor de drievoudige overeenkomst uit dezen toestand voordeel te halen, al er kende het blad volkomen liet recht van den vorst voor eigen veiligheid soldaten van de te Durazzo Ier reede liggende oorlogsschepen te ontbieden. In 't algemeen is men in Europa on gerust over den toestand van het nieuwe vorstendom, al heeft de doortastendheid van den „mlirel'voorshands zijn rijk van wien de rust daar hel ergst bedreig de, Essat pasje nlverlost. Ook vreest men, dat <lc Epivotvsche opstandelingen, die juist met de Albaanschc afgevaardig den te Korfoe tot een vergelijk waren gekomen, van de verlegenheid der regee ring le Durazzo misbruik zullen make A om de voorwaarden dier overeenkomst in voor hen gimstigen zin le wijzigen. Essat pasja is een groot comediant, indien men althans niet aanneemt, dat hij de onderstaande woorden naar waar heid uitsprak en zijn gevangenneming in derdaad het werk zijner vijanden is. die hem hebben belasterd. Voordat hij op het Oostenrijksche oorlogsschip „Sziget- var" werd gebracht, zei hij woordelijk tol den tolk van het Oostenrijksch-IIon- gaarsche gezantschap „ik verzoek u, Z M den vorst van Albanië mijn diepsten eerbied uit te drukken. Zegt u hem, dat ik hem altijd trouw en eertijk gediend heb en dal hij door zijn vijanden slecht werd ingelicht De tijd zal mij gerech tigheid laten wedervaren. Mijn geweten is rustig, daar ik altijd met de grootste oprechtheid en toewijding gehandeld heb Aldus werd de „Giornale d'Italia" van Brindisi uit getelefoneerd, welk bericht zelf weder van Durazzo afkomstig was. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Toen gisteren de suffragettes, die waren gearresteerd bij de poging in het Buckinghampaleis tot den koning door te dringen, in hel politiehof in Bowslreet te Londen voorkwamen, hadden woeste tooneelen plaats. Verscheidene van hen wierpen met zakken meel en andere projectielen als laarzen in 't wilde weg, zoodal de zitting geschorst moest worden. Een beklaagde, die weigerde te loopen, moest erheen gedragen worden. Een an dere moest door vier agenten in bedwang worden gehouden De rechter werd voor al wal leelijk was uitgescholden. Hij legde den furies betrekkelijk lichte straf fen op. Juffrouw Sylvia Pankhurst is in tegen stelling met ons gisteren geplaatst be richt bij die poging, een afvaardiging naar den koning te zenden, niet gevan gen genomen. Zij was zelfs in 't geheel niet bij hel looneel aanwezig. In de .National Gallery" en de „Royal Academy" zijn weer door suffragettes schilderstukken beschadigd. Tevens tracht ten bij een verlooning in den Koninklij ken Schouwburg, waarbij het vorstelijk paar tegenwoordig was, kiesrechtvrou wen le betoogen Een van hen schold koning George voor Russischen tsaar, een ander had zich aan haar stoel vast gebonden, waardoor hel lijd en moeite kostte, haar te verwijderen, terwijl de vorstelijke gasten zich hielden of ze niets merkten en de muziek telkens de kreten overstemde. De Britsche minister van marine Winston Churchill spreekt tegen, dat hij, naar een „Laatste Bericht" in ons vorig nummer meldde, mei de ..Kieler week" naar die stad zal gaan Bij een kazerne-brand in de wijk Pera (Konstanlinopel) werden verschei den soldaten gewond en zijn ook twee onderofficieren en drie matrozen van den vóór die stad liggenden Duilschcn krui ser „Gocbeu", die bij hel blusschen hiel pen, met ernstige brandwonden in het Duitsche ziekenhuis opgenomen Hun toe stand is ernstig. De voormalige politieluilenaut Be cker te New-York, beklaagd van mede plichtigheid aan den moord op den speelhuishouder Rosenthal (waartoe hij mannen, in een auto gezeten, moet heb ben aangezet met het doel, Rosenthal le verhinderen voor hem compromellante getuigenissen omtrent omkoopbaarheid bij het verleenen van speelhuis-vergun ningen af te leggen) is in tweede gedhig schuldig verklaard BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg knaken bekend, dat het eerste toe latingsexamen voor het Gymnasium zal worden gehouden op Donderdag 9 Juli en Vrijdag 10 Jufi, des voormiddags ten 9 uur. Belanghebbenden gelieven zich vóór 1 Juli bij den Rector aan te meiden- Middelburg, den 22 Mei 1914 Burgemeesler en Weihouders voornoemd, P DUMON TAK, Wnd. Voorzitter. A. II. GOEMAN BORGES1US, Wnd. Secretaris. GEMEENTERAAD MIDDELBURG. Vergaderingvan den raad der gemeen te Middelburg, op Woensdag, den 27 Mei 1914, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken Notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken Benoeming van stembureaux. Benoeming van een secretaris van het burgerlijk armbestuur Ontslag aan mej. M A. Zegers, als onderwijzeres aan school I Verzoek van D. H. Louis om tol 1 Mei 1915 des nachts le Vlissingen te mogen verblijven. Rekening burgerlijk armbestuur over 1913. Rekening vim den Armenraad over 1913. Wijziging begroeting Armenraad 1914 Wijziging begrooting der Godshuizen 1913 Wijziging gemeentebcgroioting 1913 en beschikking uit den post voor onvoor ziene uitgaven der begrooting voor 191L Vaststelling primitief kohier belasting naar het geschatte inkomen, dienst 1914 Idem belasting op de honden Bezwaarschriften legen aanslagen in komstenbelasting dienstjaar 1913, Staat oninbare posten belasting geschat te inkomen dienstjaar 1909 en 1913 en hondenbelasting dienstjaar 1910 en 1911. Nadere wijziging van de verordening op de heffing van belasting op het ge schatte inkomen. Aangehouden voorstel i z. onvoldoende treinverbinding van en naar Zeeland Voorstel naar aauleiding van het adres van „Nosokomos" om regeling dei- po sitie van het verplegend personeel. Voorstel tot in gebruikgeving van lo kalen aan de Vereeniging „Normaalles sen." Voorstel naar aanleiding van het adres der vereeniging „Industrie en Huishoud school" om subsidie. Voorstel tot subsidie-verleening aan den Bond van Nederl. Schilderspatroons. Adres der Vereeniging „Nehalennia" om wijziging der bouwverordening Voorstel tot verhuur van de Rijschool aan het Rijk Voorstel tot uitgifte in erfpacht van stukjes grond, behoorende tot de ge dempte Spuigrachl. Voorstel lot wijziging bedrijfsverorde- ning en inslruclie van den boekhouder der bedrijven. Voorstel tot hel doen uitvoeren van eenige werken aan de Gasfabriek. Voorstel tot toekenning eener grati ficatie aan den Directeur van het Gern. Electr Bedrijf. Adres van. J. Baljeu en 65 anderen om terug le komen op raadsbesluit i.z. art 163S c. en d van het Burgerl. Wet boek Voorstel betreffende aanleg van eeD speel- en sportterrein. Voorstel der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs lot het verbinden eener voorbereidingsklasse aan school J. Voorstel tot electrische installatie van gemeentewege. Middelburg, den 22 Mei 1914. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK, L B. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen Informatiën 27/29 Mei. Middelburg, Inboedel Notarishuis 28 Mei, Middelburg, Huizen, Blaupot ten Cate. 29 Mei. Vlissingen. Woonhuis. Burg en Wcth. 4 Juni, Middelburg, Heerenhuis, Verhuist. 4 Juni, Middelburg, Huizen, Struve. 5 Juni. N. en St. Joosland, Huis, enz. Struve. 8 Juni, Middelburg, Manufacturen, Notarish. 5/19 Juni, Schoondijke, Hofstede, Blaupot ten Cate en Beuningh. 17 Juni, Middelburg, Buitenplaats „Yeldzigl" Blaupot ten Cate. 3 Juli Middelburg, Hofstede Zwanenburg, Blaupot ten Cate. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OPGENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Erkend en toegelaten is de heer A- Mijs als vice-consul van België te Oost burg voor het kaulon Oostburg. OVERVAL IN INDUS. De correspondent van 't „Hand." te Batavia meldtde civiele gezaghebber van Tjalang, de eerste luitenant der in fanterie B van Ivregten, een korporaal en een mindere werden in de kazerne van de bentink Lam Ngo aangevallen en zijn aan de bekomen verwondingen over leden. De daders, die onbekend zijn, zijn gevlucht Heden moesten verschillende stukken wegens plaatsgebrek blijven liggen, o a. een hedenmiddag ontvangen ingezonden stuk van dr J. P. Cannegieler heli-effen de de kerkelijke herstemming. UIT MIDDELBURG. Daar de heer A M. C J Thomassen, die als nummer cén op <ic aanbeveling voor secretaris van het Burgerlijk Arm bestuur voor kwam, alsnog zijn sollicita tie heeft ingetrokken, is een nieuwe voordracht opgemaakt, beslaande uit de hcereu C. de Jongh, die op de eerste aanbeveling als nummer Lvvee voorkwam en J. P. Pieterse. UIT VLISSINGEN. De commissaris van politie te Vlis singen verzoekt ons plaatsing van liet volgende In den vroegen morgen van 20 Mei 1914 is aan den Goheimral Kempner te Berlijn, bij aankomst van dc mailboot te Vlissingen, ontrold een zakportefeuille, bevattende Duit&ch en Engelsch bank papier, een geel spoorwegbiljet over de route Londen Calais, Berlijn; een reis biljet Vlissingen-Berlijneen niet ingevul de chèqde op de rijksbank le Berlijn; een kwitantie; telegrammen; verschillen de papieren en notitiesvisitekaartjes enz. f Niet onmogelijk is het, dat de porte feuille, na haar ontdaan le hebben van het waardepapier, van uil den spoortrein is weggeworpen met de zich daarin voor den misdadiger, waardelo.oze papieren, die voor den benadeelde echter van groot belang zijn. Aan den eerlijken vinder der porte feuille met voormelde papieren worden bij terugbezorging aan den genoemden commissaris een belooning van f 100 uit- uilgekeerd Heden werd een man gearresteerd die een partij lood ontvreemd had van het nieuwe kantoor der „Schelde J L Bouff, machinist der S.S. is be vorderd tot de eerste klasse. RAAD VAN DOMIIl'RG. In de hedenmorgen gehouden voltallige vergadering van den Domburgschen raad had een bespreking plaats met den heer J G. van Niftrik Jr., lid van Ged. Staten, inzake drinkwatervoorziening. In verband hiermede waren van de eeniging tot bevordering der belangen van de badplaals Domburg en eveneens van tal van ingezetenen en tijdelijk er verblijf houdenden, adressen van adhaer siebetuiging aan het plan ingekomen. Tot dekking der kosten werd de ge vraagde 5 cent per inwoner toegestaan Op voorstel van den heer Elout zal wanneer zulks noodig blijkt, tot een be drag van f 100 worden gegeven. Met alg. stemmen werd besloten aan Ged. Staten een renteloos voorschot aan te vragen van f 80 000 voor een algemeen rioolplan. Goedgekeurd werd af- en overschrij ving en wijziging in de begrooting 1914 Iiel voorstel tot uitbreiding der straat verlichting werd aangehouden BENOEMD. Benoemd is lot onderwijzeres te Kortgene mejuffrouw S. Sa lomé te Zuidzande. UIT ROTTERDAM. Door den Alg. Ned. Zeeliedenbond is hedenmorgen de slaking op de H. A L. geproclameerd. Gisteren is door den veldwachter te IJsselmonde aangehouden A v. d. G uit Klaaswaal, verdacht van den moordaan slag op 7 Mei op de 21-jarige naaister L de Zeeuw in de Gouvernestraat. Daar na had hij op een Rijnsleepboot dienst genomen en zich zoodoende aan het oog der justitie welen le onttrekken. UIT DEN HAAG. De tijdelijke civief-gezaghebber van de onder-afdeeliug Poelo Raja, afdeeiiug Westkust van hel gouvernement Atjeh en onderhoorfgheden seint, dat W. van Kregten, le luitenant der infanterie op een tournee in 'het landschap Daja te Lam Ngo op 20 dezer vermoord werd. (Men vergelijke ook ons gisteren geplaatst be richt.) Alles is gereed, om het Deensche ko ningspaar, binnengeleid door onze konin gin en den prins, gastvrij te ontvangen De weg, waarlangs de stoet naar het pa leis zal rijden, is met eerepoorten en groen versierd Naar het station begeven zich de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de procureur-generaal bij hel gerechtshof, B en W alle generaals in Den Haag en andere voorname of ficieren Een eerewacht zal op het perron en voor het paleis slaan opgesteld Aan hel feestmaal zullen aanzitten B en W van Den Ilaag en Rotterdam, de vooi*- zitlers van de Kamers van Koophandel te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en de eerste officieren van de Deensche en Nederlaudsclie oorlogsschepen. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot boekhouder bij den dienst der rijkslandbouwpvoefstations O. J van Nieuwenhuijze te Goes; op ver zoek is eervol ontslag verleend als ge zworene van den Wilhelminapolder (Z- Beveland) aan P. K. van Daalen te Giu- meken. UIT AMSTERDAM. In de vergadering van den Vrijz.-Dem. Bond is hel voorstel lol fusie met hel Alg. Ned Werkliedenverbond aangeno men. ONWEER. Hedenochtend omstreeks 6 uur heeft boven Groenlooen Neede een hevig onweer gewoed- Te Neede werd een jong gehuwde vrouw en haar 25-jarige zwager door den bliksem getroffen en op slag gedood. Ook werden te Groenloo een 12-tal lelegraaf-palen door het he melvuur getroffen, waardoor de sein- toestellen in 't ongereedc raakten. IN ULSTER. LONDEN, 23 Mei. Naar berichten uit Belfast melden, moet de toestand in Ul ster in de laatste dagen zeer kritiek zijn geworden. Naai1 verluidt, verwacht men mei zekerheid een bloedig treffen tus schen de regeeringstroepen en de vrijwil ligers. De laatste houden schiet-oefenin- gen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Bij de gister door iiel bestuur der waterkeering van den calamileuzen Zim- mermanpolder te Rilland gehouden aanbesteding van het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1915 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing en andere werken aan de waterkeering wérd, behalve door den reeds door ons vermelden laags ten inschrijver M. Jacobs te Goes voo rf 5439, nog ingeschreven door C. B Hack, Oud-Ghstef voor f 6563, W. M. Ferdiuandusse Kapelfe, f 6580, H. Kosten Cz., Wemeldinge, f 6585, J C. van den Brink, Krabbendijkc, f 6588, en M. K. Hartog, Sliedrecht, f 6638 Behoudens goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. Door B. en W van Colijnsplaat werd gister aanbesteed hel bouwen van een ambtswoning voor het hoofd der school. Inschrijvers waren de heereu C. en L Kievit voor f 1147, L van der Moer voor f 3935, L. M. Haringman voor 1" 3900 en P. de Rcgt le Kortgene voor f 3540. De eerste drie inschrijvers wonen te Colijnsplaat. De uitvoering van het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. «05e STAATSLOTERIJ 5e klasse, 4e lyst. Trekking van Vrijdag 22 Mei. fiyi van 1 15000 No. 2761 1000 6002 400 20955 200 16582 100 1748 2550 8583 9771 17048 18247 Prijzen van t 70. 3437 8652 Nieten. 1045 3947 9318 10022 10113 11448 3440 8668 9344 10109 10130 13522 3458 8686 10019 10112 10137 13554 THERMOMETER EN VERWACHTING. 23 Mei Thermometer alhier8 u. vm. 68 gr., 12 u. 68 gr., Si u. 70 gr. Telegrafische mededeoling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgeni de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 773.7 e Horta. L aag 8 te 756.9 te Bodo. Verwachting tot den avond van 24 Mei: aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen- ot on weersbuien, later matige N.W. tot N. wind, met opklaring en daling van temperatuur. HOOG WATER. Vlissingen. Zondag 24 Mei nm. 1.09 Maandag 25 j- 1.41 Dinsdag 26 2.17 Geestelijke en liehamelljke in spanning bebben dikwijls langdurige ver stopping tengevolge. 1 Glas natuurlijk „Franz Josef-bitterwater, dagelijks op de nuchtere maag gebruikt, regelt de spijsver tering op bepaald volmaakte wijze. Hofrat Stiller, professor in onderlij fsziekten aan de Koninklijke Universiteit te Budapest, verklaart in een attest, dat bij in alle ge vallen, waar een zacht, zeker en de maag sparend Salinisch atvoermiddel noodig was, reeds sedert een reeks van jaren, bijna zon der uitzondering, Franz Josef-water heelt voorgeschreven. Het is verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en bandelaren in mi nerale wateren. (ümonmarklen ens Op de Vrjjdag door de Veilingsvereeni- ging »Walcheren' alhier gehouden kleine veiüng werden de volgende prjjzen besteed: poters 2 ct. asperges 40 a 50 ct„ aardbeien f 102, per Kg.grauwzoet 65 ot., Maltha- aardappelen 51 ct, kleine uien 58 a 63 ct., aardappelen muizen f l.ip a f 1.25. aardap pelen muiion poters 75 ct., kruisbessen 43 a 59 ct, doperwten 42 a 57 ct, peulen 92 ct., aardbeien t 2.55 a f 3, alles per 5 liter; snjj- boonen 26 a 31 ct., augurken 64 ct., per 100 stuks; sla 1 ft 4 ct, komkommers 5 a 11 ct., bloemkool 8 a 26 ot., alles per stuk; Bpinazie 12 a 40 ct., zuring 13 a 16 ct. alles per ben kropverdunsel 13 a 18 ct., molsla 33 a 68 ct., andjjvie (moskrul) 21 a 24 ct., alles per mandjepostelein 22 a 29 ct per 5 kops grietje; peen 7 a 12 ct. prei 6 ct., rbabarber 6 a 7 ct., rainenas 2 ct.. radgs lal1/, ct.. selderjj 7 a 8} ct., pieterselie 2 a 4 ct., uien Ij a 3} ct., narcissen 2J ot., alles per bos. Vlissingen, 23 Mei. Op de gisteren nm alhier gehouden groenten-, fruit- en eieren - veiling werden de volgende prijzen besteed Spinazie 17 a 46 ct., zuring 17 a 19 ct., snijsla 10 a 14 ct., alles per mand. Posteleijn 27 a 44 ct., pieterselie 5 a 7 ct*, kervel 17 a 18 ct., alles per vijf kops grietje. Posteleijn 6 a 7 ct., aardbeien 28 a 33 ct., beide per klein rond mandje. Selderie 7 a 9 ct., raapstelen Ij ct., radijs IJ ct.. ramenas 1 t. 2 ct., asperges 26 a 28 ct., rbabarber 5} a 11 ct., uien 5 a 51 ct., pieterselie 4 ct., prei 8j ct. alios per bos. Kropverdunsel 2 a 6 ct, bloemkool 3 a 22 ct., komkommers 13 a 15 ct.. alles per stuk. Nie- we aardappelen f 1.17}, kruisbessen 41 a 44 ct., Maltha-uien 80 a 81 ct. zure appelen 75 ct. alles per 5 kop. Eieren 55 a 56 ct., per 13 stuks. IJzendijke 23 Mei. Ter graanmarkt van he den was do aanvoer niet ruim. Het aangevoerde ging gemakkeljjk van de band, vooral tarwe. Be de soorten gerst en erwten worden niet meer gepresenteerd. Men besteedde voor jarige tarwe f 00.00— f 00.00, nieuwe tarwe i 10 00—11.—, jarige rogge f 0.00—0.00, nieuwe rogge f 6.507.— jarige wintergerst f 0.00—0.00. nieuwe win tergerst f 0.00O.— nieuwe zomergorat f 0. —0.00, haver f7.507.75. paardenboonen f 8.50 —8.75, groene erwten f 0.000.0Ö kroonerw- ten f 00.0000.00, bruineboonon f 00,00—00.00, koolzaad f ,00—00.karweizaad f 00.00 —00,00, per 100 kilo. 1 Tholbn, 23 Mei Ter graanmarkt van heden was tarwe f 10.00 11. wintergerst f9 00 10.00, zomergorst f 0.00—0.00, haver f 7.00— 8.karwei f .00.00, alles per 100 kilo. Voorts rogge f 5.00—7 O'1, wiitrboonen f 14 15 00, bruiueboonen 1 12.00-14.00, kleine erwten f 9.00—10.00, kroonerwten f 11.00 12.00, aardappelen f 2.004.5 uien f 00.00 a f 0. - alles per hcot. axsteftdak, 23 Mei. Aardappelen. Friesche blauwe t 3.50 a t 4.50. Frieeche bovgers f 1 90 a f 2 8 Zeeuwsche bonten i 3.10 a i 3 50.

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 2