liéorpÉ ten FEUILLETON. 11 De Ziel van Margaret Rand. BIJVOEGSEL vu* n» Vrijdag 1 Mei 1914, no. 102. In Middelburg vóór honderd jaar. II. Het is voor de mcnschcn van nu, die een oorlog slechts kennen uit berichten van landen heel ver weg, vrijwel onmo gelijk om ten volle te beseffen wat het voor de Walclienaars van het bevrij dingsjaar 1814 beteekende om, na oen half jaar van de rest van de wereld te zijn afgesloten, in de courant de aan kondiging te lezen aan Hecren Kooplie den en Reizigers, dat van 23 April af weder een begin was gemaakt met het rijden der postwagens van hel Sloe door Goes ,naar Icrschen Dam en terug. Dat was zooals men ziet nog ruim een week vóór de Franschen hier weg trokken. Dit was blijkbaar de reden waarom de verbinding ook aan de Walchersche zijde van het Sloe nog niet dadelijk tot stand kwam. liet duurde tol 3 Mei vóór ook de Postwagen van Middelburg naar het Sloe veer begon te rijden, als gewoon lijk tweemaal daags, oin 5 uur 's ochtends en om twaalf uur. De plaatsen moesten besproken worden bij H. Bosch in het Logement .,De Engel" bij de Vlissingsche Poort. En wat moet het voor die zoolang af- geslolenen een eigenaardige gewaarwor ding zijn geweest weer „Gorcumsche boter" te zien geadverteerd, die toen een bijzondere reputatie schijnt te hebben geluid. De wed. J. J. van Vree op de Zuidzijde van den Dam was er vlug bij, want ze adverteerde dat artikel al den lsten Mei. Of de ..aanzienlijke partij Engelsch aardewerk, topsuiker en blik", die de makelaar De Jager in datzelfde nummer te koop aanbood, werkelijk de eerste be zending was direct uit Engeland, dan wel een partijtje nog verborgen gehouden van een vroegere smokkelarij, en nu weer voor den dag gehaald, durven we niet beslissen. Zóó gauw ging het herstel van het ver keer niet. Maar toch was het binnen eenige weken in orde, want behalve aan kondigingen van het vertrek van beurt schippers naai* Holland wordt 22 Mei aangekondigd dat voor het Oost-Indisch Huis in lading lag naar Londen hel schip „Catharine Johanna". Maar heel vlug erbij was een modiste, die zeker begreep dat zoo'n half jaar afsluiting van de nieuwste modes voor de Middelburgsche dames een kwelling moest zijn geweest In het nummer van 15 Mei kondigt ze aan, in het Fransch, alsof hel een Nederlandsche modiste van onze dagen was. Mile Meuris, Marchande de Mode et Couturière en Robe, a l'honneur de prévenir les Dames de celte Ville de son arrivée. EUe est logee sur ie Smalkaailje, chcz Mad. van der Linde. Vooral dal Smalkaaitje doel komisch aan lusschen dat Frauscli. Sterk suggestief voor veel lijden aan kiespijn in die periode van afsluiting, werken de advertenties van twee Mond-, Kies- en Tamdmeters, die blijkbaar roken dal hier een rijk veld voor hen te ont ginnen lag. De eene, Lion Gabriel, uit Rotterdam kondigde zijn komst nog al kalm aan. Maar de andere Simon "Na- (Nadruk verboden). Roman van L. I. MEADE. 50). Neen, tanle Mary kwam niet. Maar nu komt mijn biecht. Degeen, die ik zoo gaarne had gehad en van wie jij houdt was ziek, doch Charlotte was juist uit Rome teruggekomen. Zij bood haar dien sten aan. Margaret, het kind vermoeit je. Ik zal hem in t zijn wiegje leggen. Kom, kleine tiran. En sluit nu je groote oiogen, waarvoor je eens je moeder dankbaar zult zijn. Ben ik geen goede kindermeid, Margaret? Ja, maar wat wilde je van Char lotte zeggen? Zij was zoo vriendelijk, zoo on uitsprekelijk vriendelijk. Zij ging met mij mee en is' hier sinds dien tijd ge weest. Is Charlotte hier sinds de geboor te van mijn kind in huis geweest? O, John! Je weet niet, Margaret, wat zij al niet voor jou en het kind gedaafn heeft. Je bent nu buiten gevaar en dus zal het je geen kwaad doen als je de waarheid, hoort. Ik had je bijna verloren. O! die pngst 1 Ik kan er niet over spreken. thans Dentz, deed het met een vloed van aanprijzingen van zijn kunst, waarin men allerlei elementen van de toespraken der nog vroegere markt-landmeesters terug vindt En hij schijnt het hier ook goed ge had te hebben. Want maanden daarna leest men nog advertenties van hem nu niet alleen voor tandheelkunde maar ook voor allerlei geneesmiddelen, elixers, oog waters enz. Zulke bijzonderheden zijn geen histo rische feiten van gewicht, maar ze ken schetsen de toestanden. Wat uit de Midd. Crt. vooral in groote mate blijkt is de begeerte naar nieuws. Men had zich zoo lang moeten vergenoe gen met de door niemand meer geloofde Fransche overwinningsberichten, dat men nu graag de waarheid, wilde weten. Er waren groote dingen gebeurd. Te Pa rijs, waar toen de keizer van Rusland, de keizer van Oostenrijk en de koning van Pruisen en andere vorsten vertoef den, was Napoleon gedwongen af te tre den en naar Elba le trekken, en werd. Lodewijk XVIII ingehaald. Maar ook in ons land gebeurden merk waardige dingen. Toen de Middelb. Crl. 26 April weer- als zoodanig verscheen, na de langdurige Fransche verwording als „Journal poli tique du département des bouclies de L'Escaul", kon zij ook in dat eerste num mer afdrukken liet ontwerp van een Grondwet voor de Vereenigde Nederlan den Dal nummer was echter zoo spoedig uitverkocht, en de aanvraag bleef zoo groot dat bet ontwerp in liet volgende nummer nog eens# werd opgenomen. En een week later kon bet blad een voor dien tijd uitvoerig verslag opnemen van de eerste plechtige bijeenkomst van de Stalen Generaal in Den Haag. Maar ook in onze slad zelf werd on verwijld het werk van de besluursreor- ganisalie ter hand genomen. Ingevolge de publicatie van den souvereinen vorst van 6 December 1813 waren alle inge zet enen ontslagen van den eed, dien zij aan hel Fransche gouvernement mochten hebben gedaan, maar t bestuur moesl blij ven voortbestaan, en bijgevolg werden alle ambtenaren voorloopig op hun posten gehandhaafd. Alleen kregen ze andere titels. En bijgevolg werd bij besluit van de Commissarissen-generaal vau 11 Mei de onder prefect voor het district Walcheren omgedoopt in een Districtscommissaris en werd de maire van Middelburg veran derd in een provisionele burgemeester 'de lieer Byleveld) Provisioneel secre taris was de lieer Van Visvliet. Bovendien raakte ook liet provinciaal bestuur weer op slevigen grondslag door dat de heer J. II. Schorer 25 Mei zijn nieuwe functie aanvaardde van gouver neur van Zeeland. Ook in de rechtspraak had een nieuwe regeling plaals. Bij bevelschrift van 16 Mei van de Eerste President van iiet Hoog Gerechtshof in Den Haag werden de zittingsdagen bepaald van de „Assi ses" in de provincie Zeeland, en werd tot president daarvan benoemd nir. Jacobus Douw Lake. En den 25slen Mei werden „alle de voor de Regtbauk van eersten aanleg bin nen deze stad practiscrende'en postule rende Advokaten en Prokureurs beëedigd, en opnieuw geadmitteerd". Wellicht inte resseert hel menigeen luin namen te le zen. liet waren: de advokaten inr, J. Reilz, inr. J. Bal Snijders, mr. K. Bliek van de Kreke, mr. N. P. Munlendam, mr. P. Herklots, mr A. van der Graft, mi* A. Moens; en de prokureurs mr. J. B Steen wijk de Raad, W. B. van Dcinsc, J P WiJ- lems, W. J. van der Heijden Sinclair, J. Klompenhans, P. II. iiugenliollz en A. G. Beusekom. Bovendien, misschien nog wel in de voornaamste plaals werden er maatre gelen genomen voor het innen der belas tingen. En dal was wat in die dagen van alge- niecue verarming Er waren er, die nu den 17dcn April Dank God, dat Hij in zijn oneindige goedheid je leven spaarde. Ik weet, Mar garet, dat je voortaan van Charlotte zult houden, nu zij, zonder eenigen twijfel, van jou houdt. Als zij in dien vreeselij- ken nacht niet zoo goed voor den jongen had gezorgd, zou hij mogelijk door ver- waarloozing zijn gestorven. Zij heeft hem dien geheelen nacht in haar armen ge houden, en is sinds dien tijd dol op het kind. Ik dacht, dat je dit wel gaarne, zoudt weten om haar le kunnen bedan ken. Zij verdient je dank. Zij zal dien hebben, John. Rand keek zijn vrouw aan; de uitdruk king van haar gelaat had iets eigenaar digs, was anders dan gewoonlijk. Hel kind heeft Charlotte zachter gemaakt, Margaret, k Had nooit gedacht, dal zoo iets mogelijk was. Zij is een an dere vrouw en heeft bitter berouw van haar gedrag jegens jou. Zij weet einde lijk wat j e bentde eerste van de aller eerste vrouwen. Margaret lag stil, een zacht blosje bad liaar wangen gekleurd. John ging voort met spreken, maar er klonk geen hoop meer uit zijn stem. Je gaat prachtig vooruit, liefste. Wij zullen je spoedig weer bij ons beneden hebben. Daaarom dachten Charlotte en ik Charlotte en jij, herhaalde Marga ret. John ging haastig voort: Dat jij het moest weten en als je het wenscht, wil Charlotte naar haar dachten, dal ze snU ook af waren van de geliale Fransche belastingen. Maar het werd hun heel gauw, door een Kennisge ving van de prefecture van 26 April, duidelijk gemaakt, „dat er niets in de wet ten en reglementen op de Vereenigde Rcglcn en Octrooijen veranderd" was. En toen liet Nederlandsche gezag her steld was, werden de belastingen lang zaam aan wel gedeeltelijk veranderd, maar niet lichter gemaakt. Telkens en telkens verschijnen er weer aankondigin gen over dat benauwende onderwerp, be nauwend vooral in die dagen, toen de staat arm was, maar de ingezetenen ook! We hebben in ons eerste artikel ge waagd van feestvreugde en dankbare viering. Daar was ook reden voor Maar met den staatkiuidigen omkeer en de vrij wording was nog niet in één slag de economische toestand veranderd. En die was diep treurig cn bleef dat in de eerste jaren. Middelburg dal in de 18e eeuw nog 25 duizend inwoners lelde, en in 1795, dus vlak voor de twintigjarige omwenle- lingsperiode, nog 20.000, telde er in 1S13 slechts 12.355, waarbij dan nog een 1100 •kwamen van de buitenwijken. Bij hel doorbladeren van de „Midd. Crl' van die dagen trof ons een besluit van den souvereinen Vorst van 25 Juni 1814 waarbij: nadcmaal óns kennelijk is gewor den, dat de sloping van huizen cn andere gebouwen sedert een gerui- men tijd in verschillende steden, hand over hand toegenomen heeft, niet alleen tot ontluistering derzelve sleden, maar ook lot ongerijf van vele goede ingezetenen en tot aan merkelijk nadeel van 's Lands inko men. bepaald werd dal geen sloping of amolie van eenig gebouw werd toegela- lalen zonder uitdrukkelijke toestemming van den burgemeester, of van bet plaat selijk bestuur der gemeente. En wil men een toelichting tot dit be sluit, dan leze men liet door mr. W. Pol man Kruseman bewerkte hoofdstuk over Zeeland in ,,'l Herstelde Nederland", waaraan we ook de bovengenoemde be volkingscijfers ontleenden, eu waaruit we nog deze aanhaling doen, waarin we en kele zinnen spatieeren: „De omwenteling van 18-13 wera ook voor Zeeland een verlossing, want voor dat gewest in het bijzonder was de Fran sche lijd noodlottig geweest, omdat de handel, vroeger naast en meer nog dan de landbouw de hoofdbron en hartader der welvaart, door de vreemde overhecr- sching vernietigd was. De hoofdstad Middelburg was sedert de 14de eeuw in de eerste plaals een handelsstad geweest met pericden van groolen bloei, in de. 18e eeuw vooral door de rijke inkomsten uit de West In dien Tengevolge van de invoering van liet continentaal stelsel was die bron ge heel en al verdroogd en mocht al onder Lodewijk Napoleon de smokkelhandel zijn verboden, doch zoete winsten afwerpen, ook daaraan kwam bij de inlijving in bel keizerrijk nagenoeg geheel een einde. De nijverheid was in Zeeland nooit van groote belcekoms geweest. Voor zooveel zij rechtstreeks met de scheepvaart in verband stond, zooais scheepstimmerwer ven cn louwslagerijen, verviel zij met dc rcederijen vanzelf, doch ook de meer zelfstandige industrieën leden door ge brek aan afzei, door de onzekere tijdsom standigheden en door belemmerende re- geeringsmaatregelen. Van lieverlede zag men inrichtingen van allerlei aard cersl verkwijnen, dan verdwijnen. De eertijds beroemde Zeeuw- sche chocolade fabrieken lagen stil, sui- kerralinaderijen, leerlooierijen en mee- slovcn werden gesloten of werkten met halve kracht. Bij de afneming der bevolking en ver mindering der welvaart trof men overal bouwvallige en verlaten huizen aan, wier eigenaars zich niet aanmeldden wegens- dc achterstallige laslen en welke door gemis aan onderhoud of afbraak van bc- ouders, die haai* al dien tijd zoo vrccse- lijlc hebben gemist, lerugkeeren. De vraag is, of je dal wenscht? Ja, dal wensch ik, zei Margaret Ik ben Charlotte zeer dankbaar voor alles wat zij voor jou en ons kind heeft gedaan, ik ben haai* onuitsprekelijk dankbaar, maar ik wensch nu tocli zeer beslist, dat zij vertrekt. Meen je dat ernstig, Maggie? Zeker. Ik wil geen pressie op je oefenen, maar je besluit zal haar pijnlijk treffen. Dat spijl me. Blijf je onherroepelijk daarbij9 Ja, manlief. Margaret slak haar blan ke hand uit en John klemde die in de zijne. Ik zou er alles voor over hebben, John, als ik je in dit opzicht geen ver driet behoefde te doen, maar ik ben, ofschoon veel beter, toch nog niet sterk. Ik ben nog zenuwachtig. Charlotte is jou nicht en jij houdt van haar. Jij begrijpt haar. Ik begrijp haar niet. Zij is mij vijandig gezind. Ik neb alle oude redenen voor dien afkeer uit den weg geruimd en hoop dat zij voor goed begraven zijn. Maar liaar karakter en het mijne passen niet bij elkaar. En mijn ze nuwen zijn nog le zwak dan dit ik op 't oogenblik iemand om mij lieen kan hebben, met wie ik niet sympathiseer. Ik zal altijd mijn best doen om vriendelijk legen Charlotte le zijn, en liaar ontvan gen als zij mij komt bezoeken. Ik wil haar vandaag zien, om haar goeden dag lendende perceelen dringend voorziening behoefden Afbraak van perceelen was aan de orde van den dag en de straten vertoonden daardoor U11 e r w e- ge ledige ruimten. Alles verkeerde in een toestand van verwaarioozing en verval. De verlichting was zoo slecht, aal men voortdurend drenkelingen uit het water haalde. Er waren zoo diepe putten ill dc stralen dal het rijden gevaarlijk was; zelfs dc hoofd straten waren des zomers, als er regen viel, onbruikbaar. De armoede was algemeen en nage noeg een vierde van de bevol king ontving onderstand." Maar uit dezelfde beschrijving van den droeven toestand blijkt ook dat er alle reden was om dankbaar le zijn voor de bevrijding van liet Fransche gezag, dat een der hoofdoorzaken van den achteruit gang was geweest. En als we nu terugdenken aan die da gen van 1814, dan kunnen wij consta- teeren, dal de bevrijding ook verbetering gebracht heeft. Den vroegeren bloei heeft Middelburg niet meer herkregen, Maar wanneer wij den toestand van nu vergelij ken met dien van 1811, dan niogen wij tocli ook met dankbaarheid herdenken het begin van de nieuwe periode, waarin Middelburg van een zoo diep gezonken stad weer langzaam oprees, lol dc stad die wij nu kennen. Binnenland. AMBTENAAR S.S. EN RAADSLID. De sociaal-democratische Kamerfractie heeft, naar het U. D meldt, besloten, den minister van walerstaal le interpel- liceren over het besluit van den directeur- generaal van dc SS, waardoor hel spoor wegpersoneel in dienst bij deze maat schappij cn Iegelijk raadslid, moeilijk heden tot hel waarnemen van genoemde functie worden in den weg gelegd Na mens de fractie zal de lieer A B. Kleerc- koper deze interpellatie houden VROUWENKIESRECHT. Door toevallige omstandigheden, lelang om uit le leggen, maakten we nog geen verslag van de beslissing, genomen op de Zondag Le Zwolle gehouden vergadering van den Bond van Vrouwenkiesrecht. Het hoofdbestuur vroeg machtiging, zoo dra er een ontwcrp-Grondwelsherziening ingediend is, een uitvoering van liet pro grampunt der regeering aangaande vrou wenkiesrecht bevattend, een adres van instemming aan hel Ministerie le zenden Dit punt werd te gelijk behandeld met een voorstel der afdoeling Den Haag „De Ned. Boud van Vrouwenkiesrecht in de Troonrede uilgesproken oordeel der Begeering, -dat bij do as Grondwets herziening dc grondwettelijke belemme ring tegen het toekennen van kiesrecht aan vrouwen zal moeien worden wegge nomen, spreekt den wensch uil, dat bo vendien in de Grondwet zal worden op genomen een bepaling, krachtens welke de wetgever verplicht zal zijn, reeds bij het vaststellen der nieuwe kieswet, kies recht aan de vrouwen toe le kennen; en uoodigl liet II B uit deze gevoelens ter kennis van -de Uegeering cn Volksverte genwoordiging le brengen Langdurige beraadslagingen werden naar aanleiding van deze voorstellen ge voerd, terwijl bovendien hel hoofdbestuur zelf nog een motie indiende luidende als volgl: „Dc Ned. Bond van Vrouwenkies recht, met vreugde kennis genomen heb bende van hel in -de Troonrede uitge sproken oordeel der Regeering, dat bij de as Grondwetsherziening de grond wettelijke belemmering legen hel toeken nen van kiesrecht aan vrouwen zal moe ten worden weggenomen, spreekt zijn ge voelen uit, dal op deze wijze de invoe ring van vrouwenkiesrecht op liet oogen blik hel snelst en hel zekerst bereikt zal worden; spreekt liet vertrouwen uil, dat le zeggen (en liaar te danken. Moet zij vandaag vertrekken? Ik zou gaarne willen, dat zij vandaag nog wegging Nu ik weel, dal zij hier is, zal ik onrustig worden. Ik 7.al geen rust meer hebben O, John, je kunt naar haar toe gaan en haar bezoeken zooveel je will, maar laat mij hel gevoel hebben, dal zij het huis uit is Heel goed, Maggie; hel zal gebeu ren, zooals je wenscht En, lieveling, je begrijpl me, hé? Neen, vrouwtje, maar je wooxxl is wet. Margaret onderdrukte een zucht. Ik wil liaar, vóórdal zij vertrekt, in je bijzijn zien, zei zij Wil je bellen en liaar laten vragen dadelijk hier te komen? Je moet bij mij blijven, als wij een paar woorden met elkaar spre ken Goed, lieve. Maar wal hel) je een kleur, Margaret. Dit is slecht voor je. Jolm stond op en belde. Vraag juffrouw Mansfield -of zij zoo goed wil zijn -dadelijk bij mevrouw Rawl le komen, zei hij tegen den knecht. Eenige oogenblikken later trad Char lotte de kamer binnen. Haar gezicht drukte verwondering uil cn haar blik liad iets uitdagends ofschoon zij haar best deed vriendelijk le kijken. Zij alleen wist maar al te goed hoeveel er van dit oogenblik, hoeveel er van Margaret's be sluit afhing. Want als Margaret in dit kri tieke uur werkelijk haar hart voor haar de Regeering met dit programpunt de be doeling heeft liet vrouwenkiesrecht in princiep in de Grondwet neer te leggen en noodigt hel hoofdbestuur uit deze ge voelens ter kennis van de Regeering en volksvertegenwoordiging te brengen". Dc motie-Den Haag werd verworpen met 172 legen 69 stemmen, die van het hoofdbestuur aangenomen met 221 togen 17 stemmen, nadat een poging om de woorden ,.dal op deze wijze de invoe ring voor vrouwenkiesrecht op dit oogen blik liet snelst en zekerst bereikt wordt" te schrappen, mislukt was. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit: is Pieter Antlionie Rendorp te Maars- sen, met al zijn wollige zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen in den Nederlandscben adel verheven met de praedicalen van jonkheer en jonkvrouw; zijn benoemd lot ridder in de Orde van Oranje-Nassau J F. Mijlius, comm. I. sccr. te Leeu warden G Monlfoort, conim.-chef. t secr. te Schiedam; en P Quartel Czn ontvanger der gemeen te Westmaas; is, met 1 Juli, aan den direct v. h. P en T-kantoor te Hilversum, J. A II. A. Jansen, op verzoek, e. o. verleend. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Liederavond Hullebroeck. Tien jaar geleden is de Vlaamsche bard, Emicl Hullebroeck, ook le Middel burg opgetreden de lieer J H. Deibei, voorzitter der afdeeluig Walcheren van hel A N V herinnerde er gisteravond in de groote concertzaal alhier in zijn openingswoord aan Men wist «lus, wat men aan hem had En hel publiek beeft ondubbelzinnig getoond, hom niet ver geten te hebben De zaal was vol De voorzitter leidde hem in, daarbij in hel kort wijzende op bel doel van het Verbond de verbooging van het stam- bewustzijn bij de Nederlanders Hoe kan dit beter worden aangewakkerd dan door hel in eere houden en aankweeken van hel gemeenschappelijk gezongen lied9 En wie kan daaraan bezielcnder leiding geven dan deze zangcr-co'iupo- nist-bederleeraar? We ontleenon do ken schets aan bet hartelijk woord van dank, door den voorzitter onzer a fdeeling van liet A N V. na afloop Hullebroeck ge bracht. Behalve tol hel vcrscliaffen van genot, was deze samenkomst ook belegd, om hel ledental van de genoemde afdeclitig te doen aangroeien, In de rustpoos be stond gelegenheid, zich als zoodanig op 1c geven Na dezen welkomstgroet sprong de losse, levendige zanger in l tiuweelen buis, mei den geestigen kop en de spre kende -oogen, op liet podium Hij verkoos niet met de deur in huis te willen Een kort pittig overzicht, karakterschets van het Vlaamsche loven en de Vlaamsche „leute ging vooraf hoe die zich onder de verschillende klassen der bevolking (behalve in 't algemeen onder de zgn hoogerc standen) en met de vcrvlaam- scliing der Gentsclie hoogeschool als hoofddoel openbaren Daarna zotte Hulle broeck zich aan den vleugel, begon ook voor ons, belangstellende toehoorders, de e igenlijke, blijvende Joule", hel innig en krachtig genot van de samenkomst. En liet zij dadelijk gezegd was, zooals dat incest gaal, aanvankelijk van rechl- slrcekscho aanraking lusschen de bedoe lingen en de geestdrift van den zanger coner-, het publiek anderzijds weinig te bespeuren, bleven de laatste to zeer „belangstellende toehoorders meege sleept door hel Vuur on de onweerstaan bare spontaneïteit van den Vlaming, door diens waarlijk „sprudelende" frisehlieicl steeg de warmte van bel handgeklap met de warmte in die zeer volle zaal, zoo dal, zeldzaamheid bij ons anders toch niet makkelijk uil de plooi te schudden publiek, na de pauze op een enkele uil- opende, dan zou Charlotte, lerwille van John on zijn zoon, liaar mol rust laten Neen, meer nog, zij zou haar helpen hel geheim le bewaren, van welks beslaan zij nu volkomen zeker was. Charlotte kon vriend of vijand worden. Hel hing van Margaret's beslui! af wat zij zou zijn - een verstandige, trouwe vriendin of een onverzoenlijke, hoogst gevaarlijke vijan- dui Margaret keerde zich om, loen Char lotte naderbij kwam om haar te be groeten Ik ben beier, zooals je ziel, Char lotte buiten gevaar Zij stak haar mooie, slanke hand uil. die Charlotte vluchtig drukte en weer liet vallen. Margaret kreeg (steeds hneer kleur. John beschouwde liaar angstig. Zij keek hem leeder aan. 'Jolm heeft me verleid, Charlotte, welk een goede zorg je voor liem! eia ons kind zijl geweest Ik dank je van ganscher harte. Hel was heel' edelmoedig van je om je huis dadelijk na je terug komst te verlaten en al je tijd aan ons te wijden Het was niet edelmoedig. Ik deed hel voor John Maar toch was het edelmoedig, want, zooals je weet, was hij mijn man en hel kind was mijn kind (O, Margaret, wal dwaas en dom van je om dat le zeg- gen). (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 5