Dingen waar tnen naar vraagt. Ingezonden Mededeelingen. Ingezonden Meoedeeiingen. De zon komt morgen op te 4.42 uur en gaat onder te 7.14 uur. De muon komt morgen op 4.34 vm. ea geat onder te 9 01 n.m. Eerste kwartier 3 Mei 6.48 vu.. Auto- en fietsrijders hebben de volgende week hun 1 o.n t a a r n s aan te steken to 7.44 uur. Wagenbestuurders te 8.14. Morgen. (Zondag) zullen de volgende apotheken geopend zijn te Middelburg G. K. A. Nonhebei j te Vlivsingen Wed. van Ockenburg Sr.; te Gov-* L. Lv Porte. Aambeien en huidziekten. Onder de onaangename en lastige ziek ten, die u kunnen worden opgelegd, ne men aambeien wel een der eerste plaat sen in De last. hinder en pijn, die zij u bezorgen zijn haast niet le beschrijven. Voor aambeien en alle jeukende huid ziekten als eczema, huiduitslag, dauw worm, gordelroos, nctelroos enz. is Fos ter's Zalf een geneesmiddel zonder weer ga Zij tast de huid niet aan en droogt niet te vlug op Vanaf de eerste aanwen ding doet haar verzachtende en gene zende werking zich gevoelen Foster's Zalf (let op den juistcn naam is te Middelburg verkrijgb bij den heer Joh de Koos, Vlasmarkt K 157 Toezen ding geschiedt franco na ontv v post wissel a f 1.75 per doos KERKNIEUWS. Staatsarm ver zorging. De diaconie der Gereformeerde Kerk te 's Hage van oordeel dat het ontwerp- Ouderdomswet geen andere strekking heeft dan armverzorging van staats wege heefl den kerkcraad verzocht te overwegen, of er termen zijn, het daarheen te leiden, dat langs den weg van classis en particuliere synode op de eerstkomende Generale Synode een voor stel worde gedaan om tegen vorenbe doeld wetsontwerp bij de volksvertegen woordiging bezwaren in te brengen. De kerkeraad heeft, naar de Rolt. meldt, met algemeene stemmen besloten aan dit verzoek te voldoen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Naar het Vad verneemt. i> het be schilderen van het plafond en hel deeo- ratiework van de schouwburgzaal te s Gravenhage opgedragen aan Henricus, die met de uitvoering reeds oen begin heeft gemaakt. Te Antwerpen haspelt men over het' huis, waar Rubens heeft gewoond. Eerst wilde een Amerikaan het maar eventjes naar zijn land meevoeren, maar dit word niet toegestaan Daarna wilde men het echter in een fabriek verauderen De pogingen, .sinds jaren gedaan om door een minnelijke, overeenkomst met den eigenaar hid huis tot nationaal eigendom te doen verklaren en het aldus voor alle schending te vrijwaren, zijn vruchteloos gebleven In een adres wordt nu het gemeente bestuur der stad verzocht, het ten alge- meenen nutte te doen onteigenen. De noodzakelijkheid der eerbiediging van de woning, waar een genie als Rubens heeft gewoond, wordt gestaafd met een beroep op het te Amsterdam bestaande Rem- brandthuis ONDERWIJS. Naar aanleiding van het door den raad van Oost en West Souburg gegeven eervol Ontslag aan den onder wijzer Frelier aldaar, deelen Ged. Staten thans aan dien raad mede, dat zij, in af wachting van de berichten van het school toezicht, hunne beslissing omtrent bewust raadsbesluit hebben verdaagd Voor het eerst werd Vrijdagmiddag in de verschillende klassen der O L school te Souburg een openbare les gegeven. Onder de belangstellenden merk ten wTJ op de beide wethouders en nog twee gemeenteraadsleden benevens eeni- ge dames Over hel onderwijs was men hoogst tevreden. Het meubilair in de school liet echter nog al te wenschen - Donderdag zijn, naar de VI Ct meldt, te Ostende geslaagd voor eersten stuurman de heer A Vanloo en voor tweeden stuurman de heeren J Deknuijt, E Savels, P. Luis. E Cogghe, E. Lenaers, P Lenaers en A Blonde, allen te Vlis- si n g e n. Ambachtsschool. Hieronder volgt de uitslag van de eind en overgangsexamens der ambachtsschool Diploma's bij het beëindigen van het derde en laatste leerjaar werden uitge reikt aan alle leerlingen van de 3e klasse en wel voor tinimeren aan; M J Baljeu, W- Bossclianrt, L J Dekker, I' Harpe, J L van Houte, L. G. den Hollander. A Jan sen P. Jonge pier P .1 Kasse, G Kruijt- hof, P. Melis, B I. Quisl en P. Wil- leboordse voor meubelinaken aan C. P Janse, O M Pnaitwe, D Kooman en J J. Ver- stelle; voor huisschilders aanC. Arnoldus en J A. Mennes; voor behangen en stoffeeren aan; P. L Biondina, A J. Baart, A J de Kamer en W. van Westen; voor electro-teclinick aan B. J. Akker man, D. Dekker. P. J. J. Diks, J W. Machgeels, E J. L J Peek en A Vader; en voor haakwerken aan. J F Baljeu, C Kouwens, O. S. Bracke, W. Le Fober, P J Fooij, J HUlebrand, C. Gilde, W Jo2iasse. J. E. Karei. A. Labruijere, H de Ruijter, A. H. Speijer, \V F Snijders, A. Schoolmeester en A C. Witte Eon getuigschrift bij de bcëimligiug van het le leerjaar machine hankwerken verkregen A C. Appel, G Dijkstra, J A M Gemke, S. de Groot. C. de Graaf, R Hulsbergen, I. J de Jon», M. de Munck. II M Mathicu* J. Moinderts, Joh L. Mais. G. F Nieuhuis en J J C v. d. Poll Tot de ie klasse batikwerken werden toegelaten W, F.- Snijders, J Hillebrand, A. S Brackë. J. C. Joosse, II de Ruyter, A II Spijer en A. Labruyère van de Mid- delburgsche .Ambachtsschool, S. Hoekstra on A Veeman uit Leeuwarden, H. Hoet- mcr uil Den Ilaag, A van der Laan uit Wildervank, C. Verdonk uil Apeldoorn en .1 G Suzemau uit Zuidbroek Tot de 3c klasse werdeu toegelaten voor timmeren J M C. Boot, P. J Barentsen, P. J. van Damme, J. Ga- brielse, A. Hoef keus J Hollcbranse, M F. Jaiise. J A A Keulcmans, P. de Smit, J Roose. W Roosc. W. yreeke en J L Willcnise, voor schilderen W. Daane, J Jozi- asse en J van Leerdam: voor mcubelmaken P. Boogaard. J de Klerk, P. Looise en C Moens, voor electro-technick C. W. Bruci, I J Dieselt. .1 G Doornehos, A. R B Gerritsen, fl XV. A. van Knrssen. I J. Linden berg, G. Schunselaar en Chr. Vader voor batikwerken K L. Aerssens. J M Adriaanse, II A Barentsen. G van Belzen, II Blok, J. Caljé, M. J Enliuk, P. J Griep, I. Joziasse, XV. II de Kam, W. F Minnebos, J. P. Ouwerberk, A. P. Rouffacr, I J Roggeband en J. M Schroevers. Tot de 2e klasse werden toegelaten: voor timmeren G. Baurdoux, J van den Bosse, M. J. Dekker, A, J. Griep, H. L Hassc, J. A Jansen, A Jopker, A A Rooseboom, C A de Rijk, J San- derse, H. Schipper, J Schipper. C P. Tis- meer en H Wondevgem, voor meubelmaken C. van den Berg, M. de Bruyne A Roda, P van Roo, en P Soetens voor schilderen, P M. Janse. J van der Kop en H J. Visser. voor electrotechniek P J. Aart sen, A. Baljeu, J Mennes en \V Neve. voor huissmedén P Minnaar; voor bankwerkeu JEE Asperslagh, Baart, J. P. Baljeu, P G. J van Beers, A. A Clement, P Coruelisse, A. W Dek ker, C J. Janse, C Joziasse, H van Kuijk, J. C Louwerse, W A. de Munck, D. Pas- senier, P. J. de Priester, L, Rijcke, M La- man, XV P Schoe, J v. d Staal, XV. F van Wel en J van Wijk Tot de le klasse werden toegelaten voor timmeren G. M. Barentsen. A Bastiaanse, Joh II v d Bel, J L Dek ker, Joh Hendrikse. J Jacobse, A de Kraker, .5, .5 Kopmels, A. Lombaard, K. Marlijn, H. Meliefste, H Mculenberg, W. P Roose, C van Rooyen, Joh Slabber, V Schot, Corn Schroevers, M. J. van Sluijs, P. II Seijbel L de Voogd en C Wielemaker; voor schilderen M. de Jonge en M. Mimiaar, voor mcubelmaken G J. Alewijnse, L Berwold, N J. van Damtne, L P. Flo- risse, Houtekamer, XV. A Joosse, 3 Kampman, P. J. Maljers. T Machielsc en L P. Westdorp; voor electrotechniek M, M. Caljé, I, J Cappon, S. XV. Gabrielse, H J Hen drikse, M. Jansen, J. Labruyère, S. Leijn- se, J A. Montaan en J. Quist, voor bankwerkenJ J Bergstijn, J Clement, P. J. Doeners, F H Drijver, P. van .Eenennaam, H. C. van Eenennaam, A .1 Eiff, J. Grims, M van Ham, D Hoek, J J Houlenkamer, C. Jilleba, D J. Kesleloo, J Lorier, J A Mol, J D H Reijnders, A van der Staal, J C J, de Smidt, M. Siervogel en Joh. de Wijze Delftsche Ingenieurs. Naai* aanleiding van de motie, aange nomen in de algemeene bestuursverga dering van 18 Maart, waarin de wensche- lijkheid werd uitgesproken, dat de Cen trale commissie voor de sludielielangcn aan de Technische Hoogeschool te Delft stappen zou doen met het doel te geraken tot bescherming van den ingenieurstitel als kenmerk van personen die in Delft hun diploma hebben behaald, deelt de C. C in het „D. Stud. Weekbl mee, dat de pogingen weinig succes zullen hebben, aangezien ook de Vereen, van Delftsche ingenieurs reeds herhaalde malen zonder succes bij de regeering lieeft gereques- treerd. De C. C. geeft echter in overweging als gewoonte aan te nemen, dat ieder Delftsch ingenieur in plaats van civ. of werkt. ing. achter zijn naam schrijft Delftsch civ. ing. en Delftsch werkt ing., dan zou daardoor, al is het dan ook geen wettelijk, toch reeds een goed kenmerk zijn verkregen LANDBOUW. Zeeiands Proeftuin Men schrijft ons uit Goes Naar aanleiding van een uitnoodiging in dit blad tot een bezoek aan den Proef-, tuin. gelegen aan den weg naar het Cat- sche Veer recht tegenover de gemeente school van Wilhelminadorp .gingen wij er Vrijdagmiddag heen, hoewel het weet niet zoo uitlokkend was wegens den feilen wind die nog minder mij dan wel de dames hinderden, die ik de eer had te vergezellen. Zij kwamen uit Holland en nu wilde ik toch zoo gaarne haar eens iets moois laten zien op den Zeeuwsche bodem, (het bloed kruipt waar het niet gaan kan;, temeer daar zij nog opgetogen waren over de prachtige tulpenvelden in den omtrek van Leiden. Onder de wandeling erheen noemden zij het zonde-en schan de, dal de weg langs de haven van zijn boomen was beroofd. Wat zouden hoog opgaande boomen voor dezen weg een sieraad zijn. een vermooitng langs dat water Ik wist hierop niets anders te zeggen, dati «lat de boonien rijp waren voor slachten naar het oordeel van den eigenaar, die meer gevoelig bleek voor dubbeltjes dan vo,or natuurschoon ..Kijk, daar staat nog een rij van die liooge boomen, zeide een van baar. zoo moest de heele wég beplant zijn'1 Wij gingen den dijk af bij het binnen- wegje. waar lage huisjes met houten wan den en kleine raampjes zich verlootten als overblijfselen van een primitieven trant die zeker geen lioogc eischen stel de aan ruimte, licht en lucht voor de bewoners, als silhouetten steken zij uit en brengen ecnigc teekening, al is hel ook niet van glanzende», zonnigeu aard, in dat hoekje eentonigen moestuingrond Langs dit wegje strekt zich de proef tuin uit, waar thans de ooflboomen in zeldzaam rijken bloesemlooi prijken, de bouquelten rijzen er uil den grond bij honderdtallen, iedere boomkruin is er een porte-fleur waar lusseken teeder groen de witte- en rose bloesems gracieus zoo zijn geschikt door de hand van Pomona zelve. Als men dezen tuin binnengegaan is, staal men als in een lusthof van na tuurschoon, bonte of schelle kleuren ver moeien er niet hel oog. Dat appelboompje met zijn sterk spre kend rood, maakt alleen den indruk van een coquet, behaagziek dametje, zouden wij zeggen, als de taalgeleerden boom niet tot een man hadden gestem peld Bij den perzik en den abrikoos is er slechts een schemerachtig rose te be speuren op de witte bloesemblaadjes. Langs de paden vormen de bloeiende vlak liggende perc- en appel-snoeren een verrassend mooie omlijsting, zij zijn in elkander gegroeid en vormen zoo één bloemem-ank, dank zij de bekwame hand van den kweeker, die deze verinniging tot stand wist te brengen „Wat zegt gij nu van dezen boomgaai-- dentooi", vroeg ik aan mijn gezelschap. „Prachtig zeiden zij- ..©"n al is ze ook niet zoo kleurig als van de tulpenvel den, fijner is ze wel Hier nam het gesprek een wending, tiaar wij tien heer Camman ontmoetten, den rijksluinbouwleeraar en architect- van den tuin, die ons rondleidde en ons menige bizonderheid mededeelde betreffende het kweeken en het verzor gen van de ooftboomen en den tuin. Hij vertelde ons dat deze proeftuin, groot 1.37 H A in het voorjaar van 1903 was aangelegd, om de theorie van de theorie van de ooflteelt aldaar in toepas sing te brengen en proeven te nemen op fruitteeltgebied Hij wees ons op een appelboom, die in 1903 alhier geplant, in het vorig jaar 135 kilo fruit heeft opgeleverd, op de U- en palmetvormige leiboompjes, op een leiboom peer minister dr Lucius van 10 Meter lengte; op een 5-vleu- gelige pyramide als proeve van leikunst. In dezeh tuin, zoo werd op een des betreffende vraag door den heer Caniman geantwoord, wordt alleen kunstmest aan den grond toegediend, waarbij re kening wordt gehouden met de bizondere voedingsstoffen, die de boomen naar hun behoefte noodig hebben. Als schutting, waar tegenaan perziken en abrikozen worden geleid, is een be- tonmuur geplaatst, die geen onderhoud vraagt en daarom voordeelig in het ge bruik is, en alle aanbeveling verdient, - ik zeg dit op gezag van onzen leids-. man - Het- viel den Hollandschen bezoekers op, dat de vruchtboomen en ook de; kruisbessen in Zeeland heel wat voor zijn in bloei bij die in de omgeving, waar zij wonen. Juist, zeide dc heer Camman dat is een omstandigheid voor de ooftlelers in Zeeland, wat hun een groote voorsprong geeft bij den pluk en waarmede zij hun voordeel kunne» en moeten doen. Ten slotte namen wij een kijkje in de fruitschuur, ingericht naar Engelsch mo de], waarin heLjooft gedurende den win ter bewaard vvbrdt, vorst vrij en gevrij waard tegen beuerf Na onzen dank betuigd te hebben aan onzen vriendelijken gids. verlieten wij den tuin. die een bezoek overwaard is. Dit zij nog ervan gezegd; er was, waai en hoe scherp men ook keek, nergens een bewijsje van onkruid te zien De heer Camman roemde dan ook zeer den tuinman, die met de zorg er voor belast is, en tevens zijn kundigheden als snoeier en verzorger der boomen. En wij dachten zoo: de hoofdleiding is mede in uitstekende handen. LEGER EN VLOOT. In verband met ingekomen klachten dat de tegenwoordig in gebruik zijnde klewongscheede bij vochtig weer vlek ken op de grijsgroene uniform achter liet. die moeilijk te verwijderen zijn, heeft de minister van oorlog bepaald, dat de klewangscheede voortaan van bruin natuur-leer zal zijn. Aangezien bij vlugge bewegingen de klewang uit de scheiede viel, is tevens bepaald, dat de nieuwe scheede voorzien wordt van een éénzijdige stalen voering met gegolfde reep N. R. C. In de gisteren te l.'U-echt gehouden alg vergadering van de onderofficieren- vereeniging ,,Ons Belang" is besloten om de contributie van 30 cent te brengen op 50 cent per maand Een commissie werd benoemd oin een onderzoek in te stellen inzake een even tueel op te richten plaatsingsburcau Het ledental bedroeg op 1 April j I 3509, een nog niet eerder bereikt getal De vergadering zou heden worden voortgezet. Naar de Tel. meldt, heeft de minister van oorlog besloten, met hel oog op de verwikkelingen in Albanië, met de uit zending van de 3e ploeg officieren, be stemd om over te gaan in Albaneeschen krijgsdienst, te wachten tot deze uitzen ding speciaal wordt verzocht door den gcncraal-majoor I)e Veer, commandant der Albaneesche gendarmerie Hr. Ms. monitors Reinier Claeszen. Matador en Draak en Ilr Ms. lorpedoboot Foka zijn. afgevoerd uit de sterkte der zeemacht en worden binnenkort ver kocht POST EN TELEGRAPHIE. De Posthoorn deelt mee, dat ie Utrecht verschillende organisaties van het lagere personeel hebben vergaderd, ten einde tot overeenstemming te komen om trent het door de woonplaatscommissie aan den directeur-generaal te geven ad vies omtrent de rangschikking van de kantoren voor de nieuwe iractementsre- geling Als resultaat der vergadering zul len aan de woonplaalscommissie twee voorstellen worden aangeboden, een naai de groep van f 700 en een naai- de groep van f 900. Verder deelt dit blad mee, dat hel in het voornemen van den minister lag, de suppletoire begrooting op 15 Mei in be spreking te brengen Er is door hel ge vraagde advies thans eenige slagnatie ont staan, waardoor de indiening van de sup pletoire bij de Kamer wellicht zal worde» vertraagd SPORT. Gymnastiek. Verschenen is hel programma van de» Bondsdag van het gewest Zeeland van het N. G. V., die op Hemelvaartsdag ge houden zal worden le Vlïssingen ter ge legenheid van hel 15-jarig bestaan van de Vlissingsche turnvereeniging. .Van den eigenlijken dag gaat des Woensdagsavonds een feestuitvocring door de Vliss. lumver vooraf Donderdags ,om 8 uur vangen reeds de wedstrijden aan met een driekamp voor heeren en 2 der voorgeschreven stokoefeningen (bij loting te bepalen) voor de dames. Daarop volgt van 11—12 uur de generale repetitie der algemeene oefeningen Na een utu- pauze wordt de optocht samengesteld, die te half drie op het feestterrein aankomt voor de openbare uitvoering. Het programma hiervoor luidt opmarscli en vaandel-défilé; algemeene vrije oefeningen (Heeren); algemeene stokoefeningen (dames); vrije oefeningen (adspiranlen,vereenigingsturnen (hee ren brug klassikaal (daraosl; hindernis- loop (laatste gedeelte van den driekamp. pyrainiden; afmarsch. Om half acht heeft de uitreiking dei- prijzen plaats, gevolgd door een bal De deelnemende vereenigingen zijn ver plicht deel te nemen aan den optocht, de algemeene nummers, vereenigsturnen en den afmarsch. De damesvercenigingon of afdeelingen bovendien aan klassikaal brug. Daar ons gewest klein is, rekent het gewestelijk bestuur pp aller medewerking teneinde zoo krachtig mogelijk te kunnen betoogen voor het goed recht van eene alzijdige lichamelijke ontwikkeling. Door een ordelijk optreden van een welgeoefen de schare turners en turnsters, èn in den optocht èn op het werkterrein, moet een blijvende indruk gemaakt worden op het niet-turnend publiek. Deelnemen met vele en goed voorbereide turners (sters) aan de gemeenschappelijke num mers is dus een vereischte HOOG WATER. VI i s s in gen. Zondag 26 April. nrn 2.10 Maandag 27 2.38 Dinsdag 2H JU 8 Woensdag. 29 8.49 Dc derdag 30 4 22 Vrgdag 1 Mei 5.02 Zaterdag 2 5.54 HANDEL EN NIJVERHEID. Oesters. De verzending van leverbare oesters uit lerseke van 17—23 April was weer veel lager dan 'de vorige 7 dagen Zij daalde van 745.000 tot 630.000 stuks. Ook Engeland vroeg nu veel minder De verhandelde hoeveelheid kreukels was nog belangrijk en bedroeg 8650 K G I en Th. Ct. Mosselen. Gedurende de weck van 17 lot 24 April werden in de haven van Philippine gelost 175 balen mosselen A 90 K g Hier van werden aan geregelde afnemers in België en Frankrijk verzonden 250 balen gemiddeld tegen 4.50 fr. per baal Aan Hollandsche en Belgische venters werden verkocht 330 ton mosselen A 60 K.g. gemiddeld tegen 2 50 fr per ton Zaad werd er niet aangevoerd On geveer 200 K.g. garnalen werden ver kocht tegen 12 A 15 cent per K g 125 Kg. bot werd verhandeld tegen 30 A 35 cent perK g - -o Vastgesteld dividend Stoomvaartmij. „Nederland" 10 ojo Da ü&or allerlei droomen gestoorde slaap wordl door tragen stoelgang bevor derd. en hel verdrijven van dit euvel is dikwijls voldoende om den toestand aanmerkelijk te verbeteren Het natuurlij ke „Franz Josef -bitterwater. dagelijks op de nuchtere maag gebruikt, reinigt het maagdarmkanaal prompt en zacht, en voorkomt opstoppingen op bepaald vol maakte wijze. Het werd dan ook reeds door de oude grootmeesters der Wee ner kliniek aangewend De zenuwarts prof. Leidesdorf. een sieraad dezer be roemde school, heefl o.a. geconstateerd, dat hel Franz Josef-vvater reeds bij klei ne doses werkzaam is en ook bij voortge zet gebruik geen onaangename gevolgen veroorzaakt Het is bij apothekers, dro gisten en mineraalwater-handelaren ver krijgbaar. BEKENDMAKINGEN. MILITIERAAD Dc Burgemeester der gemeente Mid deiburg brengt ter openbare kennis. Dat op Dinsdag 28 April 1914, des namiddags 1 uur, te Middelburg in het Stadhuis aldaar (ingang Helm), door den Militieraad zitting zal worden gehouden tot het doen van uitspraak omtrent aan gevraagde vrijstellingen wegens eigen vrijwilligen dienst en wegens broeder dienst, alsmede omtrent uitsluiting van den dienst van de ingeschrevenen in de gemeenten op Walcheren In deze zitting van den Militieraad heeft geen geneeskundig onderzoek plaats. Voor zooveel betreft vrijstelling van den dienst wegens aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders, doet de Militieraad eerst uitspraak iu zijne tweede, zitting, welke hater zal worden bekend ge maakt. De ingeschrevenen dezer gemeente voor de lichting van het volgend jaar, die vrijstelling wegens eigen vrijwilligen dienst of wegens broederdienst hebben aangevraagd, zullen op bovengenoemden dag en het gemelde uur in de gelegenheid worden gesteld desgewenseht die aan vrage toe te lichten of te doen toelichten De aandacht wordl nog gevestigd op onderstaande bepalingen Tegen de uitspraak van den Militie raad omtrent vrijstelling oï uitsluiting kan binnen tien dagen, bij Gedeputeerde Sta ten der Provincie, behalve door den Mi litiecommissaris, bezwaar worden inge bracht 1. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moe der, voogd of curator; 2. door elk der overige voor de Ge meente ingeschrevenen of door zijn va der, moeder, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren inbrengt, lé vert het daartoe strekkend verzoekschrift, dat behoorlijk met redenen omkleed moet zijn, in ter Secretarie dezer Gemeente. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Middelburg, den 24 April 1914. De burgemeester voornoemd, P DUMON TAK, L B. OPROEPING IN WERKELI.IKEN DIENST. De burgemeester van Middelburg roept bij dezen, op grond van artikel 5'der wet voor het reserve-personeel der Land macht 1905, tot opkomst in werkelijken dienst op het hieronder vermeld reserve- personeel en gelast ieder hunner recht streeks op den dag, naar het korps en. naar de plaats van opkomst achter hun naam vermeld, te vertrekken alwaar zij des voormiddags 9 uur aanwezig moeten zijn. JAN HOEKSTRA, reserve serg.-inaj. 'admin, opgeroepen tegen 1 Me i 1914 voor 42 dagen bij het 2e BataljoD 14de Regiment Infanterie te Middelburg, en tegen 23 Juli 1914 voor 12 dagen bij het 38e Bat. Landw. Inf. te Bergen op Zoom, JOHAN GEORGE VIS. idem, opgeroepen teagen 4 Mei 1914 voor 13 dagen, PHI LIP JACOB CALLENFELS, res.-sergcant opgeroepen tegen 9 Mei 1914 voor 42 da gen, CORNELIS DE JAGER, idem, op geroepen tegen 15 Mei 1914 voor 42 da gen, allen bij hel 2e bat. 14c reg inf te Middelburg'; MAKINGS JACOBUS JONK, res.-fourier, opgeroepen legen 3 Juni 1914 voor 11 dagen bij het 2e bat 14e reg. inf te Middelburgen tegen 23 Juli 1914 voor 12 dagen bij het 38e bat. Landw. inf. le Bergen op Zoom, PIETER HEMMEKAM, res serg-maj. admin, opgeroepen tegen 23 Juli 1914 voor 12 dagen bij het 38e bat Landw, inf. te Bergen op Zoom Middelburg, den '20 April 1914 De Burgemeester voornoemd P. DUMON TAK, LB

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 6