FEUILLETON. De Ziel vao Margaret Rand, BIJVOEGSEL r*K ni VA* Woensdag 22 April 1914, no. 94. Binnenland. DECADENTIE OF GROEI? De afgevaardigde voor Goes, de heer de Savornin Lobman, is iemand, in wiens hand alle zaken zwaarwichtig worden. Toen hij het de vorige week in dc Twee de Kamer had over den financieclen toe- slaiid van het Rijk, trachtte hij zelfs zijn hoorders lcippevel te bezorgen door een somber-profetische vergelijking van onzen toestand van nu met dien van het oude Rome in de j>eriode van zijn verval. Wanneer een bejaard, en bovendien/ knap persoon op zoo ernsligen toon een booze toekomst voorspelt, dan luisteren de jongeren eerbiedig, maar dan is toch voor hen nog altijd de herinnering aan vroegere, even sombere voorspellingen die niet uitkwamen, een voldoende re den om zich af te vragen of hier niet voor achteruitgang wordt aangezien wat niets anders is dan een verandering van het bestaande, zelfs een verandering ten goede. De heer De Savornin I.ohman dan be toogde o. a dal men geheel en al den verkeerden weg opging doordat men naar beneden zoo weinig mogelijk laat betalen, en naar boven flink progressief, hoewel de uitgaven vooral voor de mingegoeden gedaan worden. Men kan het volk wel wijs maken dat de aanzienlijken alles betalen kunnen wat het volk verlangt, maar als het volk dat eenmaal gelooft gaat het te gronde. Dat is de geschiedenis van het Romeinsche Rijk. Hij haalde daarbij als afschrikwekkend voorbeeld aan het lot der grondbezitters of curiales in het oude Rome, die men zoo zwaar liet betalen, dat velen hunner hun geboorte verloochenden en zelfs huwden met hoorigen, met slavinnen. De heer Vliegen merkte leuk-weg op dat hij die slavinnen eerst eens zou moe ien zien om te kunnen bcoordeelen of het zoo verschrikkelijk was er mee te trouwen. Dat was een grapje, dal hel nut had van den overladen ernst van 't betoog van den heer Lohtnan een stukje af te stooten. Maar de heer Vliegen had nog meer le zeggen, en o. i. volkomen terecht ont kende hij, dat wij thans in een periode van decadentie leven; zei hij, dat we juist verkeeren in een tijd van infeilectueefen en moreelen groei der massa; en dat, als er decadentie aanwezig is, zij alleen bestaat bij een kleine overzadigde klasse. Nog kernachtiger was hetgeen de heer Bos in fr.ijn buitengewoon Indrukwekkende rede over dat punt van die bevoorrech ting der mingogoede bevolking opmerkte „Ik zou willen zeggen, dat er in de laat ste jaren veel meer is gedaan, niet voor de gegoede bevolking maar voor het gegoed worden der bevolking." „Wanneer wij nagaan, zoo zei de heer Bos verder, waarin onze uitgaven van de laatste jaren bestaan, dan zien wij bijna over alle hoofdstukken heen tal van uil gaven gedaan, waardoor de inlelleetueele toestand van ons volk aanmerkelijk is verbeterd. Groote uitgaven voor het al gemeen ontwikkelend onderwijs, zoowel het hooger, als hel middelbaar en het lager; groote uitgaven in toenemende mate voor het vakonderwijs, zoowel het lager en middelbaar technische als hel handelsonderwijs; groote uitgaven ook voor de voorlichting en het onderwijs van den landbouwenden stand. Alle inaatre- (Nadruk verboden). Roman van L. I. MEADE. 43). Charlotte, ik moet je een enkel woord zeggen, zei John. En haar hand grijpend leidde hij haai- de kamer uit. Zij stonden samen in de gang. Charlotte, van af dat Margaret hier als een eenzaam meisje in 't land is ge komen, heb je haar gewantrouwd. Zij is alles behalve dom en heeft dadelijk dat wantrouwen bemerkt. Ik kan niet dulden, dat mijn vrouw zich ongelukkig voelt, vooral nu niet en verzoek je daarom de Hall vandaag zoo spoedig mogelijk te ver laten en er niet terug te komen, vóórdat je opinie ten opzichte van Margaret ver anderd is. Dan, John 01 John, heb mede lijden met me kan ik nooit terug komen. Ik heb geen medelijden met je, je bent onvriendelijk, je bent bijna brutaal tegen een van de edelste vrouwen op de wereld. Vindt je dus, John, dat een vrouw, die uit mijn moeders album twee pox-- tretten stal en die vernielde, edel is? gelen ik zou er nog tal van andere, ook op economisch gebied aan kunnen toevoegen die er toe hebben mede gewerkt, dat thans ons volk veel krach tiger staal in den strijd om het beslaan, dan te Voren, Maatregelen ook. die aan de tegenwoordige ondernemers veel meer gelegenheid geven, om groote inkomens te verwerven, dan vroeger het geval was. ik kan daarbij voegen nog bovendien de zorg voor ons verkeerswezen in ruimen zin, de verbetering van havens, van ka nalen en, laat ik ook nog een punt aan roeren, door den geachten afgevaardigde uit Goes ter sprake gebracht, de zorg voor onze koloniën, voor de rust en de orde aldaar, waardoor het tal van on dernemers mogelijk is geworden daar groote fortuinen te verzamelen. Waar men deze staatszorg in de laatste jaren in steeds toenemende mate heeft zien toenemen, moet men aannemen eenerzijds, dal veel grooter vermogen om belastingen te dragen, is verkregen door tal van personen, die van deze gelegen heden liebbén kunnen gebruik maken, maar ook anderzijds, dat voor ons de plicht is geboren, om de belastingen voor namelijk te leggen op degenen, die onder' deze gunstige omstandigheden hebben verkeerd. Laat ik enkele cijfers mededeelcn; zij zijn ontleend aan de bekende jaarcijfers. In 1906/1907 was hel aantal personen in ons land, die meer dan f 500.000 be zitten, 1592, met een gezamenlijk ver mogen van 1767 milliocn. Ik merk op, dat door de bepalingen, welke wij ken nen, daarbij de vermogens, die voorna melijk in grond bestaan, te weinig in aanmerking zijn genomen, door de wijze namelijk, waarop die vermogens worden berekend. Vijf jaren later was dit getal nu gestegen tot 1829, met een vermogen van 2091 milliocn. Neemt men hel. getal personen met een inkomen boven de f 10.000, dan vindt men daarvoor in 1906/1907, 2790, met een totaal inkomen van 56,9 millioen, terwijl in 1911/1912 dit aantal reeds is gestegen tot 3357, met een inkomen van 74,1 millioen. Wal blijkt daaruit'? Dal onder de tegen woordige omstandigheden en bij meer nauwkeurig nagaan van de statistiek wordt dit hoe langer zoo duidelijker in ons land de gelegenheden, welke wor den geopend om eigen kracht, arbeid en kapitaal aan te wenden, van zóó gunstigen aard zijn, dat degenen, die de capaciteit hebben en gesteund worden door voldoend vermogen, thans in staat zijn zich eén veel grooter inkomen en vermogen te verwerven dan vroeger, en dal, dank niet alleen aan eigen capacitei ten en eigen verdiensten, maar voor een groot deel ook dank zij de maatschappe lijke oorzaken, waaronder zij werken, dank zij ook hetgeen de Staat in toene- 1 menden zin in de latere jaren in het alge meen economisch belang heeft verricht. En nu komt het mij voor, dat, wanneer op liet oogenblik de financieele toestand dringend verbetering behoeft, wanneer wij op sociaal gebied een grooten maat regel gaan ondernemen, die reeds jaren lang noodzakelijk is geoordeeld en waar door de toestand van een groot doel der mingegoeden zal worden verbeterd, door dat voor hun ouden dag is gezorgd, wij ten volle gerechtigd zijn, in de genoemde kringen van de bevolking een sterkere heffing toe te passen." UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is tot vertegenwoordiger der Ncder- landsche Regeering op hel te Bern in Augustus 1911 te houden „Congrès Inter national de 1 Industrie du Batiment el des Travaux Publics" benoemd de heer W. de Vlugt, secretaris van het hoofdbe stuur van den Nederlandschen Aannc- mersbond le Amsterdam is J. J. Rijnierse, lid van den raad der gemeente Sloten (N.-H.), benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau. Als dat je idees zijn, sinds je met Marga ret bent getrouwd, dan heb ik mede lijden met je. Zij was angstig en de verzoeking was haar le sterk, toen zij iels dwaas deed. Geen wonder, dat zij bevreesd was voor de toekomst met jou vijandelijke ge zindheid. Wat zou je haar niet hebben gedaan, zoo je na ons huwelijk van do portretten gebruik hadt gemaakt? Ik ge loof bepaald, dat je in staat zoudt zijn ge weest mijn lieveling voor een avonturier ster, een bedriegster uit te maken. Ik bewonder haar, dat zij den moed heeft gehad openhartig te bekennen wat zij heeft gedaan, zelfs in het bijzijn van ham- kamenier en ons daarna nog dal verhaal van de portretten deed. Een verliefd man, John, is verblind. Ik zal heengaan; wees gelukkig. Ga voort met Margaret als volmaakt te beschou wen. Ik kom hier niet terug voordal ik be wij zén in mijn bezit heb, die die val- sche vrouw niet zal kunnen wegrede- neeren. Vaarwel, ik zal je niet met opzet verdriet doen. Ik zal de bewijzen niet zoeken als zij zich niet van zelf voor doen, maar als zij zich aan mij voordoen, dan zal ik ze ook niet ongebruikt laten. Dal verhaal van haar is vernuftig be dacht, maar ik geloof er niets van. XV. God begrijpt. Den volgenden dag 's avonds slenter den Margaret en haar man over het gras veld, dat een deel uitmaakte van een der ZIEKENVERPLEGING. Voor de afdceling Middelburg van de vereeniging „Ziekenverpleging" hield gis teravond dr. J. Kat. geneesheer-direc teur van het krankzinnigengesticht te Grave in dc sociëteit St. Joris een voor dracht over Meenxrigs verschillen tus- schen psychiaters en lecken. Dr. J. C. Gieben opende dc bijeen komst met de beantwoording van enkele vragen naar aanleiding van deze avond gesteld Allereerst betreffende het doel van den hond van ziekenverpleging'dit doel omval de bevordering der zieken verpleging en alles wal daarmede in ver band staat zoowel in Nederland als in de koloniën. De bond wil dat zoo ruim mogelijk opvallen en daarom is hij geen eigenlijke vakvereeniging. wel ke vraag eveneens gesteld was Integen deel hij stelt zich op een zoo hoog mogelijk standpunt, wat duidelijk wordt, als men het orgaan, dat de bond uitgeeft leest. Dr. Kat zijn voordracht aanvangende, wees op hel verschil in opvatting, dat er bestaat van krankzinnigheid lussclien leeken en psychiaters, dat dikwerf leidt -4ot een geringschatting van de zijde der leeken, Dat de verpleging der krankzinnigen in de laatste tientallen van jaren be langrijk is verbeterd springt aanstonds in het oog als wc eens een kijkje nemen in een modern gesticht, waar zooveel mogelijk rekening wordt gehouden met de verschillende soorten van zieken die verpleegd moeten worden cn gelet wordt op zoo voordcelig mogelijke ver-, deeling van arbeid voor de verplegers •en verpleegsters Daarbij komt nog. dat ook de arbeidzaamheid der patiënten zelf ook zooveel mogelijk wordt bevor derd, wat, zooals de ondervinding leert, zeer gunstig werkt. Ook voor dc noodige ontspanning wordt gezorgd. Door doelmatige verpleging voorna melijk dc bedverpleging, is helaantal ge vallen, waarin tegenover de patiënten geweld moet worden aangewend, tot een vroeger ongekend minimum beperkt. Van een afzonderlijke wetenschap be treffende de zielsziekten: de psychiatrie is eigenlijk vóór de 19e eeuw nog geen sprake, men denke slechts aan de waar lijk onmensehelijke „geneeswijzen", die in de middeleeuwen werden toegepast Later werd de verpleging wel van liever lede heler, doch nog lang bleef zij onvoldoende, zooals b.v. nog blijkt uit een beschrijving van de krankzinnigen afdeeling van liet oude buitengasthuis te Amsterdam, uit hel het jaar 1839. In denzelfden lijd was de toestand in de krankzinnigengestichten in Engeland nog ;erger dan elders. In ons land is de Utreclitsche hoog leeraar dr. Schreuder van der Kolk de eerste geweest, die met goed gevolg ge streefd heeft naar leniging van het lot der krankzinnigen Door zijn aandrang voornamelijk is ten slotte een wet op de krankzinnigenverpleging lol stand ge komen, waardoor deze /.eer is verbeterd Dat het aantal krankzinnigen toene mende is blijkt wel uit de statistieken die al kunnen zij uil den aard der zaak niet een volledig beeld geven van het voorkomen der krankzinnigheid, toch wel bewijzen, dal deze niet afnemende is. Ilel aantal verpleegden in dc ge stichten is zeer zeker ook toegenomen, omdat men met dc zooveel verbeterde verpleging, thans veel eerder over gaat tol plaatsing in de gestichten, maar toeii valt niet le ontkennen, dal de krankzinnigheid toeneemt. Dit is misschien niet .in hel minst le wijlen aan hel toene mende alcohol-gebruik. Maar levens is hel begrip krankzinnigheid zeer uitge breid wat aan velen, voornamelijk nan de leeken op dit gebied, groole be zorgdheid baarl, daar velen meeuen, dal kran kz i nnigenge s l ich len ver plegiugsge- sticliten voor misdadigers zijn De psychiatrie wil overal geraad pleegd worden waar hel geestesleven ziekelijke uilingcn vertoont, wat volstrekt niet insluit, dal zij alle misdadigers krank zinnig wil verklaren Indien een misdadi ger geestelijk krank blijkt, dan acht de psy mooie bloementuinen, die zoowel de glo rie. als de troLs van Johnson, den eer sten tuinman, waren. Margaret's hand lag op den arm van haar man; zij waren in een vertrouwelijk gesprek verdiept. Margaret had haar kleur teruggekregen en liaar gezicht was kalm. Zij had een zwaren storm doorgemaakt, waarin één verkeerde beweging haar aan zulke woeste golven zou hebben prijs gegeven, dat zij onvermijdelijk had moe ten verdrinken, maar door haar moed en haai* vertrouwen in de standvastige liefde van haai' man had zij dien storm afgewend. Charlotte, die zich openlijk lol haar vijandin had verklaard, was vertrokken. Zij had niet alleen de Hall verlaten, maar was ook van plan binnen een paar dagen naai' het buitenland te gaau en Clair was ook vertrokken. Rand had haar ruim schoots betaald cn haar tot aan de grens van het landgoed gebracht met het streng verbod daar ooit weer een voet (e zetten Clair had getracht het dienstpersoneel op haar hand le krijgen, doch zonder succes Allen droegen hun mooie mees teres een warm hart toe. Zij had lot haar ergernis gemerkt, dal haar zaak ver loren was, en dus moest zij in 't ver volg elders haar kost zien te verdienen. Charlotte Mansfield stortte op haar reis naar Londen de bitterste tranen van liaar leven. Zij was van John gescheiden Toen hij met een andere trouwde, had zij ge meend dat haar biltere beker tot aan den chiater het gewenschler alles te doen hem te genezen of hem te straffen, rekening houdende met zijn toestand, dan hem on oordeelkundig te straffen. Op het ge bied der psychologie meent ieder een zekere kundigheid te bezitten en dit is juist een gevaar. Om een juiste definitie van krank zinnigheid le geven is onmogelijk. Het is dikwijls voor ervaren psychiaters zeer moeilijk een begin van een of andere zielsziekte le onderkennen, wat vooral het geval is met dwangvoorstellingen, wat spr. met vele voorbeelden toelichtte. Er is geen enkel kenmerkend verschijn sel van krankzinnigheid, doch bij elke zielziekle doet zich de vraag voor hoe do lijder het best zal worden verpleegd cn het is gewenscht, dal de wet in dien zin veranderd worde, dat er inrichtingen zijn, waar de psychopathen ook desnoods tegen hun wensch verpleegd kunnen worden; en van krankzinnigheid dient in de wet niet meer te worden gesproken, daar dit begrip immers toch niet scherp genoeg omlijnd is De keuze door de wel gelaten is niet in overeenstemming met de veelvuldigheid der zich voor doende gevallen. We moeten immers dik wijls kiezen lussclien: ontoerekenbaar of toerekenbaar en dat die keuze thans maar al te dikwijls verkeerd uitvalt is bekend. Daarom is psychiatrisch onder zoek van misdadigers alvorens de rech ter zijn conclusie neemt, gewenscht In verband hiermede is het niet on aardig eens te wijzen op de weinige betrouwbaarheid van getuigenverklarin gen ook al zijn deze geheel te goeder trouw afgelegd. Ten slotte sprak dr. Kat den wensch uit, dat de krankzinnigenverpleging zich meer en meer in dc belangstelling van het geheclc volk moge verheugen Dr. J C Gieben sprak een woord van dank lot dr. Kal cn sloot daarna de ver gadering. LOKAALSPOORWEG IN Z.-BEVELAND. Dinsdag werd te Goes dc pers gelegen heid gegeven om omtrent het gewijzigd ontwerp, wat betreft den loop van dien spoorweg ingelicht te worden, alvorens de vergadering van gemeente- en polder- auloriteilen met commissarissen en den secretaris en ingenieur Aukersrnil werd gehouden. Deze wijzigingen komen in hoofdzaak hierop neer. le. Bij hel slalion van den Staats spoorweg tc 's-Hcer Arcndskcrke zal deze overbrugd worden en er zal een parallellijn van daar naar Goes aan de zuidzijde van de spoorlijn komen. 2e. Van liet dorp Borseio zal de lijn tot het steiger verlengd worden in ver band mot de stoombootlijn. 3. Er zal ten gerieve der gemeente Ovczatid een station gemaakt worden bij den Drieweegschen molen, Driewegen- Ovezandc. 4e. Bij liel buurtschap „dó Groe" on der deigemcenlc Kloelinge zal een los- en laadplaats komen. 5e. Te Goes zal het 'beslaande spoor wegstation worden omgebouwd en een parallellijn ten noorden der spoorlijn ge legd worden. 6c. Te Wemcldingc zal aan de zuid zijde van hel dorp een slalion komen en de lijn doorloopcu lol aan de builcnsluis van liet kanaal. 7c. Hel slalion le Tcrsekc zal volgens de kaart komen te staan bij „de Scholle", doch wanneer de Raad een andere plaats wensoliclijker zou achten dan zal daarop gelet worden. Se. Dc lijn van daar naar Kruiningen zal inplaals van naar Hansweerd over den Zanddijk nu komen dichter bij de kom van liet dorp, nl. langs den Zand weg met een slation ter plaatse ongeveer van de vroc-gerc bolerfabriek, om van daar langs dc gasfabriek naar Uansw.eerd le gaan lol aan de derde schutsluis Na de opening der vergadering dooi den president-commissaris, den heer .1 A. van Heel, werd door den heer Ankcr- smil de le volgen route van don lokaal spoorweg van do kaart afgelezen, waarbij rand toe gevuld was, maar o! hoe wei nig vermoedde zij toen, dal deze beker nog zooveel grooter, zijn inhoud nog bit terder zou worden. Charlotte had Marga ret van het eerste oogenblik niet ver trouwd en hel verhaal, dat zij dien «lag had gedaan, had haar gemoed door zijn onwaarschijnlijkheid geheel in opsland gebracht. Wal haar gebreken ook moch ten zijn, z ij moest len minste eerlijk we zen Zij geloofde 'l niet John wel. Twee menschen, die vroeger zulke goede vrienden waren geweest moesten in 't vervolg vijandig tegenover elkaar slaan Zij waren geestelijk gescheiden, de ergste scheiding van allen. Charlotte slreed met haar bittere, oproerige gevoelens Zij was overtuigd, dal als zij dat wilde, zij Mar garet's geheim aan 'L Liclil zou kunnen brengen. Margaret verborg iets. maar wal dal iels was, kon Charlotte niet raden Er behoorde omzichtigheid toe liet ge heim le ontdekken. Als zij zich dat eens tot haar levenstaak stelde? Er was iels in haar, waardoor liaar zulk een laak niet onaangenaam leek Zij zou het verrukkelijk vinden om de mooie en trotsclie Margaret, die haar alles had ontnomen, Ie vernederen Ja, maar hoe dan met John? Margaret mochl in ongenade vallen, op haar hoofd mochl schande komen, maar wat zou John voe len? Hij liaalle haar nu bijna Hoe zou hij over liaar denken als zij zijn leven verwoestte, hel tot in de wortelen ver giftigde hem zoowel vrouw als kind gelegenheid werd gegeven voor het ma ken van op-, aan- of bemerkingen. Dc gemeente Nisse, die vertegenwoor digd was door den burgemeester en den heer Poer Clement, beklaagde zich over de ongunstige conditie dier gemeente ten opzichte van de richting der lijn. Door den heer Ankersniil werden de bezwaren kenbaar gemaakt tegen liet in willigen van een verzoek der gemeente Nisse, om de lijn langs dc „Mooie Staak" fe leggen, wat oen omweg van niet min der dan 1600 meter zou veroorzaken, welke koslen le hoog waren voor een belang van gemeentelijken aard. Door den lieer Oele werden als dijk graaf van het Walcrscliap Brecdc Wate ring bewesten Ierseke eenige opmerkin gen gemaakt in verhand met aan te leg gen viaducten over en van buizen in de waterleidingen van dit Waterschap, met het oog op de later le brengen verlagin gen. van de suatiewegen in dien polder. Deze zaken die werden beantwoord, kwamen eigenlijk pas ter sprake hij den bouw van den lokaalspoorweg Niettemin wederantwoordde de heer Oele, dal opgedane ondervindingen hem geleid hadden om nu reeds een en ander onder de aandacht te brengen, waar hier bij de belangen van het Waterschap ten nauwste betrokken zijn. Nog werd over de afsluiting van do coupures in de dijken gesproken zoo zulks noodig mocht blijken, wie nl. hiertoe het recht zou hebben, het polderbestuur, de burgemeester of bel bestuur van den locaal-spoorweg. De heer W. Kakcbceke wees jn dil ver band op de nieuwe Walerstaalswot., waar bij de polderbesturen worden gerechtigd om in te grijpen zoo de omslandigheden hiertoe drongen. Door den heer dr. Weijcrmans werd mede herhaaldelijk hel woord gevoerd bij de quneslies betreffende polderzaken en den bouw der lijn om ten slotte de aan wezigen op te wekken tol vlugge afdoe ning van zaken om in tijds gereed le kun nen zijn met het indienen van liet defini tief tracé tvan den lokaalspoorweg in Zuid- Bcvcland Ingezonden Henedeelingen. ALS GIJ UW KIND gezond, vroolflk en friscli vuu geoBt wilt zien opgrooien, geeft het dan Dr. HoiuuioI'h Hue- matogen. WAARSCHUWING Men vrago uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. KERKNIEUWS. Nod. Herv. Kerk Beroepen le I.oenen-Vreeland 1? Roorda le Kocvorden, te Dronrijp K Doornhos le Boxum; le Kommovzijl I' Hekman te Zuidbroek Bedankt voor .Koudum .1 J C. Karros te Oudemirdum. KUNST EN WETENSCHAPPEN. - Naar hei v d D meldt, zal het oude kasteel Lage, even over de Ovcr- ijselsche grens en eigendom van Baron van Hecrkercn van Wassenaer le Twic- kel, herbouwd worden' naar het oor spronkelijke plan Sir Edward Burning Lawrence is overleden Nadat hij zich uil bel Britsche Parlement «enigen lijd geleden had terug getrokken, besteedde hij zijn lijd en kraclileïl om zijn vaste geloof aannemelijk le maken, dal Shakespeare niet de op zijn naam staande stukken geschreven heeft. Over die kwestie heeft hij dc nmrkt met hoekon, vlugschriften en arti kelen overstroomd ontnam? Ik zal ze voor 't oogenblik met rust laten, dacht Charlotte, in dezen niets doen totdat het kind geboren is. Maar voor de toekomst beloof ik niets. Inlusschen wandelde liet paar, waar aan zooveel gedachten werden gewijd, in een gelukkige stemming in den tuin Ilet was in hel laatst van October Wat worden de dagen reeds kort, merkte John op Ik kan nauwelijks gc- Iooven. dal de eerste zomer van ons geluk bijna voorbij is O, maar ik houd van den winter, zei Margaret. Wij hebben in Tasmania nooit strenge winters Ik zal genieten van je Engelsche vorst en sneeuw Reken op geen van beide, Maggie, juist nu je er naar verlangt, kunnen ze wel eens wegblijven Dal is dikwijls hel geval in zulk een onvast klimaat als het onze. Wie komt daar de laan in'' zei Margaret plotseling, op geheel anderen toon. Rand keek. Het is Dare, zei hij. Hij komt je zeker een bezoek brengen, lieveling, maar je bent moe en wilt hem misschien liever niet ontvangen. Integendeel, gaarne, zei Margaret plotseling geanimeerd Vergeef me, lie veling. Mijnheer Dare is een geestelijke. Ik zou hem gaarne hier en alleen spre ken'. Heb je iels legen, John? (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 5