BIJVOEGSEL Binnenland. FEUILLETON. Ziel van Margaret Rand, ingszenden Mededeelmges. Woensdag 8 April 1914, no. 83. WAARSCHUWING TEGEN SCHADELIJKE MEELSOORTEN. Door de gezondheidscommissie, geves tigd te Hulst, is de volgende waarschu wing gepubliceerd: Naar aanleiding van het feil, dal van geneeskundige zijde de aandacht der Ge zondheidscommissic gevestigd werd op een gedurende de laatste jaren veelvuldig voorkomende ernstige maagaandoening, waarvoor vermoedelijk aansprakelijk moest gesteld worden liet gebruik van vreemde meelsoorten bij dc# broodberei ding, heeft deze commissie een uitgebreid onderzoek ingesteld. Aangezien het brood, als hoofdvoodsel zeer zeker bij den werkman vooraan staal, en de bedoelde ziekelijke maagafwijking in ruim 90 'vaïi de 100 gevallen zich voor doet juist bij de werkende klasse der be volking, lag een onderzoek naav de samen stelling van het brood voor de hand Hierbij is de juistheid van hel hier voorgenoemd vermoeden gebleken. Bij het voorloopig onderzoek van ver schillende meelsoorten, afkomstig Tan ver scheidene leveranciers, werd bevonden dal al de genomen monsters sterk wer kende scheikundige sloffen bevatten, in slaat om o a. ernstige maagaandoeningen te veroorzaken De commissie derhalve meent ,als plicht te hebben, ook langs dezen weg de bevolking te waarschuwen tegen liet gebruik van deze zoo schade lijke meelsoorten. Aan deze ernstige waarschuwing voegt de ondorteckcnaar van hel stuk, C. A Canmiaerl, arts, persoonlijk loc, dat hel niet twijfelachtig is, met hot oog op - de onrustbarende toename van liet aantal kankerlijders in Nederland, dal de bedoelde schadelijke voedjing hier op van grootcn invloed is. De kanker doet in Nederland' van af lieden niet meer onder voor de moorddadige eischen d(?r tuberculose, wijl beide ziekten gedurende 1913 ieder voor zicil 7000 slachtoffers geëischt hebben. Tengevolge van de bloeiende, kracht dadig voortgezette luberculose-bestrijding is hel sterftecijfer in Nederland in slechts enkele jaren gedaald van 10 000 op 7000 Het is de vaste overtuiging der genees kundigen, «dat door een doelmatige voe ding, oordeelkundige levenswijze in het algemeen liet sterftecijfer aan kanker nog gunstiger te bestrijden is dan de tuberculose. INTERPARLEMENTAIRE CONFERENTIE. Naar uit Brussel aan dc Frankf. Zei- tung wordt gemeld, zal het bestuur van de interparlementaire conferentie de vol gende week in Den Haag hijcenkomen en door den minister vau builenlandsche zaken, jhr. Loudon, in het Vredespaleis ontvangen worden. De voorzitter, lord Waredale, zal aan de Nederlandsche re geering een adres overhandigen, waarin de .spoedige samenstelling van een com missie wordt gevraagd, die de derde Vre desconferentie zal hebben voor te be reiden. Verder wordt de wensch geuit, dal de bijeenroeping van de Vredesconfe rentie zoo spoedig mogelijk zal plaats hebben. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit: is mei 16 Mei benoemd tot directeur (Nadruk verboden). L. I. ME A DE. 33v„ van hel postkantoor te Eindhoven, I) van der Hoek, thans adj dir. bij den dienst der posterijen; zijn met 1 Mei bevorderd tot hoofdcom mies der lelegraphie J T A J. van San ten. F. J. van Vloten, G. E. de Groot en J. NV L van Hengelaar allen thans com mies le kl. UIT DE PERS. Schoolopzieners en des kundigen bij de onder- \v ijzers-examens. In „De Haagsohe Post" van 1 April komt onder „Brieven van een Hollander'' over hel bovengenoemde onderwerp een beschouwing voor, die aandacht verdient. De schrijver wijst er op dat de nu op twaalf plaatsen van ons land begonnen onderwijzersexamens volgens wettelijk voorschrift worden afgelegd voor eene commissie, samengesteld uil een inspec teur van liet lager onderwijs of een dis- tnels-schoolopziener als voorzitter en ten hoogste vijf in functie zijnde of gewe zen districts- of arrondissements-school- opzieners Dat is dus wel een uiterst des kundige Commissie, zou men zoo zeg gen Maar dat is nu juist in 'l geheel niet liet geval en dat wist de wetgever ook wel. Daarom bepaalt art 79 „De commissie kan zich door deskundigen doen bijslaan." Dat klinkt al heel vreemd want men kan uit die bepaling de volko men gewettigde gevolgtrekking afleiden, dat die commissie zelve niet deskundig die dcskundigen-bij-slajul niet gebiedend is. Mocht iemand cr op willen wijzen, dat is voorgeschreven, dan mag hem dadelijk tegemoet gevoerd worden, dal dc practijk heeft aangevuld, wat aan hel wettelijk voorschrift nog mocht ontbreken en dal in de laatste dcrlig jaren, het 'stellig nooit is voorgekomen ,dal ook maar cén lid der commissie zelf examineerde De commissie wordt dus èn door de wet èn door dc practijk als nïet-dcskiindig erkend Dal is heel niet erg, want men kan inderdaad een braaf, een bekwaam en zelfs een geleerd man zijn, zonder des kundige te wezen in zake de onderwij zers-examens Maar wal wel erg is, dat is, dat de beslissing omtrent de toelating en afwijzing dev eandidalcn niet ligt in dc handen der deskundigen, maar geheel en uilsluitend in die der -ondeskundige com missie. Als hel examen voor iedere ploeg is afgeioopen, nemen de deskundigen afscheid en vergaderen de leden der com missie, om den uitslag op te maken. Hoe zij dat lcunncn Wel, tooi- ieder onder deel van het examen krijgt de candidaal een cijfer, dal wel is waar, in de meeste gevallen door den deskundige wordt vast gesteld, maar waarbij toch, in twijfelachti ge gevallen, de beslissing aan hel com- missie-lid-schoolopziciicr blijft. Nu ligt hel niet in onze bedoeling le zeggen, dal de omlersvijzers-examens door deze regeling ernstig nadeel ondervinden; onze erva ring is, dal die examens met groote hu maniteit worden afgenomen en dal in hel algemeen gesproken en altijd moge lijke vergissingen daargelaten dc uit- alle vertrouwen verdient Wie niet toegelaten wordt, moet wel degelijk on voldoende zijn; onder de wel tocgelalenen zijn er velen, aan wie geen boogex'e qua- lificatie dan„tcrnauwernobd voldoende" zou mogen toegekend worden Indien wij niettemin deze dwaze verdeeling van ar beid en bevoegdheid lusschcn schoolop zieners en deskundigen afkeuren, dan is het alleen uit overweging, dal een loc- stand, die een halve eeuw en langer ge leden le verdedigen was, nu geenszins meer in bescherming lean worden ge nomen. Wie examineert moet ook den uitslag vaststellen. Die regel, welke i» alle examens gevolgd wordt, behoort ook hier le worden toegepast De schrijver zoekt de hoofdreden van het handhaven dezer zonderlinge rege ling in hel feil dal de vocatie-geiden en rgoeding voor veis- en verblijfkosten aan de schoolopzieners dezen een gele genheid geeft hun geringe toelage le ver meerderen. liet lager onderwijs daar komt ten slotte onze klacht op neer wordt nog niet mondig geacht. Het rijksschooltoe- eicht op het gymnasiaal en op het middel baar onderwijs berust in handen van mannen, die bij dal onderwijs zijn werk zaam geweest, bij deskundigen, voor wie dat ambt de hoogste sport is der hië rarchische ladder Zoover is het lager onderwijs nog bij lange niet. Wel neemt liet aantal schoolopzieners, die de lagere school uil eigen ervaring en door langdu rige werkzaamheid kennen, langzamer hand toe, maar bet ambt van arrondissc- mcnts-schoolopziener is uil den aard der zaak niet dan in uitzonderingsgevallen voor een onderwijzer begeerlijk Herzie ning van liet rijksschooiloezichl is dan ook een der mees! dringende hervor mingen, die ons onderwijs behoeft In dien wij een werkelijk deskundig school toezicht hadden, dat goed gehonoreerd werd en waarvan men dus ook iets eischen kon, dan zou de weg gebaand zijn, om tot een tweede noodige her vorming te komen; afschaffing der on derwijzers-examens en toekenning van hel jus promovendi aan de goed ingc- r elite opleidingsscholen. Gelukkig hebben wij^ji u een sinats-onderwijscommissie. Aan haar bieden wij dati ook de hier uit gesproken gedachten eerbiediglijk ter overweging aan DE POLITIEKE TOESTAND. De afdeeling Middelburg der S D A P. bad gisteravond in de bovenzaal der so ciëteit „Vergenoeging" een openbare ver gadering belegd, waar dc heer J W AI- bfirda, lid der Tweede Kamer, een rede hield over don polilickon toestand. Geen jaar is sedert de oprichting der S. D A. P zoo voorspoedig voor die partij geweest als 1913 Die vooruitgang der S D. A. P. Ls wel hot meest belangrijke, dal do verkiezingsstrijd van hel vorige jaar heeft opgeleverd; zij is hel onmid dellijk gevolg van blijvende oorzaken Die oorzaken zijn in de voornaamste plaats van oeconomischen aard, door do tegenstelling lusschen de kapitalistische klasse en die der arbeiders, een kloof, die in den laatsten tijd eer breeder dan enger is geworden, nu allengs bij de ar beidersklasse hel besef levendig wordt, wat "hun zoo lang onthouden is. De be zittende klasse is bovendien veel ster ker in rijkdom toegenomen dan die der arbeiders, waardoor juist de tegenstel ling dier beide klassen, al is de welvaar! der arbeiders geslegen, veel scherper is geworden. Dc ontwikkeling van hel grootbedrijf heeft er ook toe medegewerkt het besef le verlevendigen, dal de verwezenlijking van een socialistische maatschappij mo gelijk is op den grondslag van een voort brengingswijze, zooats nu door liet groot bedrijf geschiedt. Zoolang het kleinbedrijf ovcrheorschend was, voelde men de so cialistische maatschappij nog le ver in de toekomsl. De galische Nederlandsche politiek is onder den invloed gekomen van de voor uitgang der arbeidersbeweging, getuige dc veranderde houding der burgerpar tijen tegenover het algemeen kiesrecht Dit is hel eerst gepropageerd door dc S D A P reeds in 1899, toen voor hel :erst een beweging onlslond 0111 de kies wet-Van Houten te doen vervangen door hel algemeen kiesrecht en die beweging is sedert dusdanig toegenomen, dal de burgerpartijen zieli ten slotte niet aan haar invloed hebben kunnen onttrekken Ook de leuze voor staatspensioen is hel eerst door do S. I) A P aangeheven en ook deze hebben noodgedrongen de bur gerpartijen overgenomen Bij de afgeioopen verkiezing hebben de arbeiders zich niet alleen uitgesproken vóór algemeen kiesrecht en staatspensi oen. maav legen lariefwel, legen ver sterking der macht van dc Eerste Kamel en legen den ondergang der openbare school. Met deze uitspraak moest do nieuw op te treden regcering rekening houden. We welen hoe de soeiaal-demo- cralen geweigerd hebben minister-porte feuilles le aanvaarden, wal zeker een geluk mag worden genoemd, als we be denken hoe algemeen kiesrecht en staals- Er zijn dingen, waarover wij niet kunnen spreken, zei zij, en (lil is er een Sommige mcnschcn trekken ons aan en anderen slooten ons af. Niemand kan zich dergelijke gevoelens verklaren In liet geval van je nicht Charlotte, maakt hel feit, 'dal-jij van tluaar houdt, hel mij Hot plicht, zoo vriendelijk mogelijk legen haar te zijn. Verzoek haar te komen, John Ik beloof je één ding, nl. dal je niets op Inijn gedrag tegenover je nicht zult aan te merken hebben, Dan wandel ik dadelijk naru- hel dorp, om hel telegram le verzenden, zei P.and. Ga je mee'? Neen, ik heb nog van alles te doen. Wij kunnen later gaan paardrijden. Terwijl Rand vlug naar het dorpje Melchesler stapte, dat ongeveer eqn half uur van de Hall af lag, kon hij niet laten over de vreemde vijandschap na le den ken, die er ongetwijfeld bestond lusschen zijn mooie, lieve vrouw en zijn nicht Charlotte. Die zonderlinge, wederkecrige antipathie was van hel eerste oogenblLlc af lusschen hen ontslaan, en Charlotte, die noch gemakkelijk van humeur noch beminnelijk was, deed weinig moeile om haar afkeer van Margaret le verbergen John was niet in het minst ver waand en dus kwam het niet bij hem op, dat Charlotte's genegenheid voor hem anders was dan van een gewone zuster voor een gewonen broeder. Hij hield oprecht veel van haar en bei zou hem innig leed doen als deze twee vrouwen, die hem zoo dierbaar waren, elkaar bleven haten. Maar toch, als dat hel geval mocht zijn, dan moesl hij van Charlotte's vriendschap afstand doen. Margaret was hem meer dan twintig Charlottes waard Hij had de verslagenheid op dat lieve gezicht gezien, de bijna smeekende uitdrukking in die zachte diepe oogen, toen zij hem na liet lezen van den brief aankeek Om niels ter wereld mocht men haar verdriet doen John dacht over dit idee op zijn wandeling na doch verwierp het ten slotte, weer. Het beste was loch Char lotte te laten komen. Als zij bij hetx logeerde, zou hij de gelegenheid te baat nemen om haar een wenk te ge ven, haar in hel rechte spoor te brengen. Indien hij nu weigerde baar le ontvangen, dan zou dal aanleiding geven lot aller lei verwonderde vragen van den kant van mijnheer en mevrouw Mansfield, Su- j zette en de jongens. Ilij verzond dus het telegram en keerde naar huis terug met pensioen in gevaar zouden verkeerd heb ben bij een onderling verdeeld ministerie. We hebben dan nu hel ministerie-Gort van der Linden, welks premier dan ook algemeen kiesrecht en staatspensioen op zijn programma heeft gezel als eei-sle eisch, voortvloeiende uil de algemeene verkiezingen van 1913 Maar dan moeien ook de arbeiders zorgen, dat de wil, die de kiezers hebben doen blijken, niet ver slapt, waarop de vrijzinnigen wol hebben gehoopt, en zooals hel ook reeds scheen bij de naverkiezing in Amsterdam III De uitslag daarvan is niet zonder invloed gebleven hel aantal leden der S. I) A 1' der abonné's op „Hel Volk" is daar door aanmerkelijk geslegen. Voor de linker burgerpartijen had de uitslag der verkiezingen nog een andere beleekenis Noor hen beteekende die oornamelijk de Tariefwei is van de baan en door den handigen draai, die dr ICuvper ten opzichte daarvan heelt geno men moeten de arbeiders er op bedacht zijn, dal de vrij-liberalcn b.v vrij zeker in het vervolg geen sociaal-democraat meer zullen stemmen. Ook hel algemeen kies- celit wordt niet zoo vurig door alle libe ralen gewenscht en daarom is het noodig dat de arbeiders goed laten blijken, dat hun wil niet is verslapt en hun eerste eisch is verwezenlijking daarvan, zooals zij ook reeds bij de verkiezingen hebben laten blijken. En al zal de Eerste Kamer voorloopig wel conservatief blijven, toch kan op haar van buitenaf wel degelijk jn- loed uitgeoefend worden De schoolstrijd, die lang in liet toeken heeft geslaan der antithese, is daardoor juist lang een rem geweest voor de ar beidersbeweging Eerst als deze strijd zal beëindigd zijn, zal de weg naar hel al gemeen kiesrecht begaanbaar worden. Intussehen kan cr alvast krachtige pro paganda worden gemaakt voor hel alge meen kiesrecht; kan b.v. ook eens onder hel oog worden gezien, welke leeftijds grens de verschillende partijen willen stellen voor de kiezers Dan de kwestie van het vrouwenkiesrecht is van zeer veel belang; ook hierin zijn de meeningen der verschillende partijgroepen zeer uit eenloopend. Om den kicsrechlstrijd met uchl le voeren moeten ook de christe lijke arbeidevs van het belang daarvan doordrongen worden, moeten hun de oogen geopend worden voor de valsche leuzen, waarmee men hen misleidt, b v ook ten opzichte van de wctten-Talma en ■Treub, waar van christelijke zijde d wet-Talma hemelhoog wordt verheven bo ven die van Treub, Want al kleven deze laatste veel gebreken aan, toch is zij een belangrijke verbetering van Talma's wet Ten slotte eindigde spx-ekcr met een krachtige aansporing lot propaganda voor de S. D A P Voor alle jeakenöe huidziekten als eczeem, gordelroos, dauwworm, netel- oop, schurft, vurigheid der huid, winter handen en voeten, hniduitslag, en/, is Fos ter's Zalf het aangewezen geneesmiddel door haar verzachtende, antiseptische en genezen de eigenschappen, welke haar beroemd maakten in alle deolen der wereld. Volledig' gebruiksaunwijzing bij iedere doos. Foster's Zalf (let op den juisten nanro) is te middelburg verkrijgb. bij den heer JOH. DE ROOS, Vlasmarkt Toezending geschied' franco na ont. v. postwissel i 1.75 per doos. KUNST EN WETENSCHAPPEN. KERKNIEUWS. Ned. Ilerv Kerk. Beroepen le Ooslenvierum A. Cl de Vries le Doetinchem. B e d a n k t voor Zicrikzce I) A. Vor der le Olst. G o r e f. Kerken. Beroepen le Giessendain G van Reenon le Qphcusdoii; le orden M van Renos te Pussen, le Zwammordaui ICuivenhovcn te Oostcrwierum. - liet Nbld. v. Ned. meldt, dat Ed. Yerkadc voornemens is aan het Leidschc plein te Amsterdam een schouwburg to laten bouwen. Naar dc „Münchcner Neuesten Nachrichtcnuit Oberamniergau verne men, zullen daar in liet volgend jaar geen Passiespelen gehouden worden, om dat men daar vroeger, het laatst in 1905, slechte ervaringen mee heeft ingelegd, maar hoofdzakelijk omdat in 'l jaar na het spocljaar liet vreemdelingenverkeer sterk is teruggeloopen. De beroemde Italiaanscho looneel- spcelsler Duse heeft volgens de „Éclair" baar voornemen te kennen gegeven, voor goed van de planken afscheid le nemen. Dc Parijsche bladen d celen hel ont slag mee van Antoine, bestuurder van den Odeon-schouwburg, wel dp tweede Co- médic fran^aise genoemd. Tc midden van de schouwburg-bestuur ders le Parijs heeft Antoine zich als loo- neclhervormer doen kennen, die in legen- stelling jjiol zijn op sensatie en geldelijke wist beluste vakgenooten ernaar streefde uil litterair-dramatiscli oogpunt verzorgde vertooningen le geven. _,ln 'slovens storm". In <Ie „Nieuwe Zoeuwsche Courant" maakt een zekere X zich boos, erg hoos op den schrijver van hel., „spotschrifljc" halen zijn eigen woorden aan in onze courant van 1 April over den roman 's levens storm'' door Willy van der Moeren. Het is niet onze gewoonte, op anti kritiek in le g.ian, niet omdat we mcenen, dat ons woord liet laatste is, wat over het behandelde onderworp geschreven kan worden, maav omdat, werd dit als regel [eiiomen, de discussie in een on- lilbaar gekibbel zou ontaarden On- vruclithaar, omdat aan zulk een voor de s volstrekt onbeduidende ruzie- mecslal misverstand ten grondslag ligt. daar de recensent en de persoou, die liem aanvalt, uiteraard van verschillend standpunt uitgaan. Hierbij werd natuur lijk onmiddellijk de mogelijkheid uitge schakeld, dal een rechtstreeks belang hebbende do auteur, uitgever enz van hel besproken werk) den criticus ter 'orartlwoording roept Wc voelen dan ook hoegenaamd geen lust, met X le gaap kijven over de lit re waarde van den „roman" Maar wal de feitelijke vergissingen aan- door den inzender begaan, veran dert onze houding. We moeten hem nl met meer rr-cht, dm hij ons deed zooals blijken zal hel verwijl terugkaatsen, litzinni», ja, gewetenloosgelezen te hebben. De bespreking begon nl. mei de lez( rs n een geschrift als dit in twee rubrie ken le verdoelen, nl. degenen, die daarin louter ontspanning zoeken en lien, die daarvan als van een sluk letterkunde ge nieten willen Den eersten rieden we de lezing van hel gewrocht des hoeren of is hel: van mejuffrouw'?; Willy van der Moeren aan We deden dit zoo onpartijdig mogelijk, nl. (loor aanhaling uit de ge drukte, in liet boek gevonden aanbeve ling Waarom we niet dienaangaande ter stond ons eigen voordeel gaven"' Omdat ons onmogelijk in de belangstelling de in aard, smaak enz zoo uiteen- loopendc lezers en lezeressen kunnen verplaatsen, die door een romen als de zen aangenaam getroffen worden, al is ons hot beslaan van deze volstrekt niet onbekend. Maar dit terzijde. De inzender schuwt geen dikke woorden, ons van lafheid en laagheid beschuldigend En wel omdat wij hel prospectus des uitgevers, meedee- lcnd, dal liet handschrift, daar het van een nieuwen schrijver kwam, eerst door gr. lieden van kennis en smaak wvril gekeurd, onder de verdenking zouden bobben gebracht. Deze niet zeer duide lijke aanklacht spitst zich dan in den zin toe, dat de Middelt) Crt dit een „truc" indl het besluit, Charlotte gunstig te stemmen voor de vrouw, die hij aanbad. Zoo Char lotte onverbiddelijk was, dan moesl hij haar ronduit zeggen, dat zij clkaa 't vervolg weinig konden ontmoeten, hij kon niet iemand le Melchesler Ilall hebben, die niet van Margaret hield Toen hij thuis kwam, stond Margaret op liet bordes. Zij was in haar rijcosluum cn zag cr stralend uil. Wal zie je er bekoorlijk uit, lie veling, zei hij. Hij ging naar haar toe en gaf haar een 'kus, cn snelde toen de trap op om zich voor den rit ie Idee den. Margaret was opgeweld gedurende den rit. Zij lachte, praatte vroolijk, genoot Zij was een geboren paardrijdslcr, bad dan ook gereden sedert zij loopen kon Haar bewondering voor liet mooie En- gelsclic landschap kende geen grenzen Wat is het leven toch heerlijk, zei- de zij een paar malen en keerde haar ge lukkig gelaat dan naar John toe, waar bij zij hem met oogen aankeek, die een wereld vol beleekenis schenen le bevat ten. John zei don ook terwijl hij haar blik beantwoordde Vindt je steeds weer nieuwe bron nen van vreugde, lieveling? Ik heb nooit oogen gezien, die zooveel uitdrukten als die van jou. Ik ben gelukkig heel gelukkig, 'k heb ook recht om dat le zijn, zei zij, en bloosde. Op den terugweg schrilste Margaret's merrie. Stella, voor een aulo Hel dier begon te steigeren en zou op hol zijn gegaan ware Margaret niet zoo flink en vastberaden geweest Alles liep goed af, maar toch ontstelde John, toen hij zag mol welk oen doodsbleek gelaat zijn vrouw zich aan het zadel vastklemde. Wat is er lieve riep hij. Zij schudde haar hoofd, hel kostte haar blijkbaar moeite te spreken. Toen zij thuis kwamen bracht John haar naar de sofa en legde haar daarop neer Buk je, John, ik heb je iets te zeggen, fluisterde /ij hem toe Hij boog over haar en zij sloeg haar armen om zijn hals. i. ik zou liet van zaligheid kun nen uitschreeuwen, zei de zij. liet is waar. John, hot is waar, je hebt me een kind gegeven Ik zal de moeder zijn van jou zoon. O, o John, mijn dierbare man' Dc jonge man voelde, dal het bloed hem naar hel gelaal steeg, en zijn hart hevig klopte. Nieuwe onbeschrijfelijke gewaarwordingen waren in hem gewekt Een minuut kon hij niets zeggen Wanneer Margaret? zei hij toen. In het voorjaar, antwoordde zij. Il> denk, dat onze zoon een April-jongcn zal worden. O, Margaret! De onze jou kind en het mijne. Ja, ja, antwoordde zij, het kind van do grootste liefde in de geheelc wereld. Toen waren beiden stil. Tijd be stond er op dat oogenblik niet voor hen Zij vergalen alles behalve, dal zij bij elkaar waren cn dat de meest heilige van alle banden hen sterker dan ooit zou verbinden Daarom was je nu bijna flauw ge vallen, liefste, zei liij eindelijk. Misschien, maar ik ben nu weer heel goed, zei zij vroolijk Neen, John, je moet mij niet vertroetelen Ik moet mij heel flink houden ter wille van den jongen. XII Een poging lot afpersing Charlotte arriveerde den volgenden dag John ging haar halen Toen zij samen naar buis reden, verleide liij haar het groole nieuws. Ik ben al te gelukkig, Clialtie, zei hij cn keek zijn nichtje niet een ver langende uitdrukking aan Hij smachtte naar sympathie. Hij ondervond, dat in tens geluk bijna even pijnlijk kan zijn als intens lijden Chnttié verheug je »tièi itiiji: Mtef ons beidéri, zei hij terwijl HÖ zijn hand op de hare lcgd\ - Je weet, xvnt ik voor je voel, John, antwoordde zij langzaam, maar vraag mij niet te veel. Wees niet zelfzuchtig in je geluk. Mijn God' zei hij op harlslochtelij- kon toon, ik begrijp je niet. Je zult mij nooit meer begrijpen, antwoordde zij. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 5