BIJVOEGSEL Binnenland. Bit tie Staatscourant FEUILLETON. De Ziel ïan Margaret Rand, Ingezonden Mededeelingen. DE WITTS NIEREN en BLAASPllLÉN Werken als een Wonder. Kunst en Wetenschappen. Vrijdag 6 Maart 1914, no. 55. DE BEDEELDEN-KWESTIE. Zooals men weet motiveert de regee ring haar voorstel tot uitsluiting der blijvend-bedeelden van de ouderdoms rente op financieele redenen, zoowel als op grond van de overwegingen, ten eer ste dat de kerkelijke of particuliere in stellingen zouden worden teruggedreven, en haar werk zouden zien overgenomen door een ondersteuning van staatswege, buiten de organisatie van de armenzorg om, iets waartegen velen principieel be zwaar hebben, en ten tweede dat de ren te aan bedeelden een bedekte subsidie aan instellingen van weldadigheid zou worden. In de „Soc Kroniek" van mr dr. H J Tasman (afl. Febr -Mrtwordt hier over de volgende opmerking gemaakt „Wij begrijpen en billijken hel finan- cieële argument. De toestand onzer fi nanciën laat voor het oogenblik inder daad niet toe, «og grootere lasten voor de staatspensioneering op de rijksschatkist te leggen. Voor de bedeelden wordt, zij het zeker niet altijd ten volle bevredi gend, gezorgd Niet zij hebben in de eer ste plaats behoefte aan dezen steun Maar h et wil ons voorkomen, dat uit sluitend op dezen grond tot voorloopige uitsluiting der bedeelden kan worden gekomen. De nadere grond der regeering schijnt ons niet alleen niet afdoende, maar zij bewijst o i. het tegendeel, van wat zij' bewijzen moet Immers ook de 70-jarigen, voor zoover zij voor eene ouderdomsrente in aan merking komen, zullen voor een aanmer kelijk deel, wordt geen ouderdomsrente verleend, door kerkelijke of particuliere instellingen worden ondersteund Neemt de staat die taak over door het verlee- eener ouderdomsrente dan worden deze instellingen door den staat „terugge drongen." De gelden, die anders voor deze on dersleuning zouden worden uitgegeven, kunnen zij nu voor andere doeleinden besteden. De staal geeft dus ook hier een bedekt subsidie. Er beslaat naar onze meening geen principieel verschil tusschen reeds be deelden en toekomstige bedeelden. Ware de argumentatie der regeering juist wat o i. niet het geval is, zij zou tot verwerping der geheele staatspen sioneering moeten leiden". HERZIENING ONGEBOUWDE EIGENDOMMEN. De regeering is voornemens, de grond belasting der ongebouwde eigendommen te herzien en overweegt daarbij, of en kele gegevens der vorige, in 1882—1889 plaats gehad hebbende herziening, nog dienst kunnen doen De vraag is deze „Zijn de in 1882— 1889 aangenomen typen voor een nieuwe herziening wederom als typen te gebrui ken, nadat hun tegenwoordige waarde zal zijn vastgesteld, of is de toestand in de gemeente zoodanig veranderd, dal die oude grondslag niet meer bruikbaar is en een geheel nieuwe indeeling moet worden gemaakt? De minister wenschl hierover hel ge voelen te kennen van de controleurs dei- grondbelasting en van de colleges van zetters en heeft den controleurs verzocht hiervan na gehouden onderzoek en over leg, een verslag uit te brengen voor 1 Mei. (Hbld.) DE WRIJVING ONDER DE ROOMSCHEN. Een opmerkelijk staaltje van de zeer sterke wrijving die tegenwoordig onder de Roomschen in ons land bestaat, wordt gegeven door een meedeeling van „Het Centrum". Dit blad ontving van een abonné, S. P. van Tol de meedeeling dat Zondag 1.1. op de vergadering der St. Jozef-gez. de Rec tor en Praeses te kennen gegeven heeft, dat een blad als „Hel Centrum" door de katholieken diende geboycot te worden Naar aanleiding dezer meedeeling is een lid der redactie om informatie bij den bedoelden Rector geweest Het ant woord kwam hierop neer, dal Z.Ew. niet door de redactie van „Het Centrum" ter verantwoording verkiest te worden ge roepen over hetgeen hij in een vergade ring van zijn leden spreekt Het blad heeft na dit bescheid gemeend het ing^* zonden stuk in zijn kolommen te moe ten afdrukken. In een onderschrift brengt de redactie in herinnering dal deze aanval niets an ders kan beteekenen, dan een indirect, maar niet minder scherp verwijt aan het adres der kerkelijke overheid, onder welks gezag het blad rechtstreeks staal. Die overheid is Z. D. H de aartsbis schop, MelropoHlaan van Nederland, die voor „Het Centrum" een ervaren theoloog als censor heeft aangesteld, een censor met wien de redactie geregeld voeling pleegt te houden en die, „Het Centrum" zegt hel met voldoening té mogen con,- stateeren, in hel blad tot dusver bitter weinig af te keuren heeft gevonden By kon. besluit: zijn met 15 dezer benoemd bij de ar tillerie ,tot Iuit.-kol de majoors jhr E H. J. Storm van 's Gravensande van het 3e reg. veld art. en K. C. Kelner, van het le reg vesting art. (Nadruk verboden). L. I. ME A DE. 6). Vaarwel en hartelijk dank, zeide zij Ik zal u zeker spoedig te Mel- chester Hall ontmoeten, zei hij, want ik heb tot nu toe gewacht met u te vertellen, dat ik de predikant van Mel- chester beu - u zal mij dikwijls zien. O, dat is goed nieuws. Ik ben blij, dat u er zoo over denkt. Mr. Earlton, hernam zij, nog iels. Zoo u bij geval een van mijn bloedver- wanten mocht ontmoeten, wil u hun dan niet zeggen, waar ik logeer? Wenscht u dat werkelijk? Goed, dan zal ik aan uw verzoek voldoen, u kan mij vertrouwen. - Ik vertrouw u, zcidc hel jonge meisje. Mr. Earlton verhel hel hotel Margaret was le moe om aan hare advocaten le schrijven. Dat waren de hecren Moneypcn- ny en Reade. Zij waren een zeer oude fir ma en hadden jaren lang de zaken van Stephen Rand behartigd Vóór hen had den hunne vaders Melchesler Hall be heerd Dag op dag hadden zij uitge- Ver. voor Vrouwenkiesrecht. De afdeeling Middelburg van de ver. voor vrouwenkiesrecht hield gisteravond in hel Schuttershof een openbare verga dering, waar mevr. J. R. Baerveldl Haver, freule S. \V A. Wichers en de lieeren Herman Snijders en L. Ouderdijk spraken over het volkspetitionnement voor grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw. Mevr. Van den Ilamnie uit Veere de vergaüering openende, herinnerde aan de volkspelilionneinenlcn, een vorig jaar ge houden, die beoogden een herziening van de grondwet, waarbij grondwettelijke ge lijkstelling zou verkregen worden van den man en de vrouw Zij deelde mede, dal namens de ver. voor vrouwenkiesrecht zouden spreken de dames mevr. Baer veldl—Haver en freule Wichers, namens den vrijzinnig-democratischen bond de heer Snijders en namens de S. D. A, P. de heer Onderdijk. Mevr. J R. Baerveldl—Haver legde er den nadruk op, dal hel petitionnement voor de grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw natuurlijk in de eerste plaats beoogde die gelijkstelling inzake hel kiesrecht De vereeniging voor vrou wenkiesrecht bedoelt met deze gelijk stelling, dat bij een grondwetsherziening aan de vrouwen inzake het kiesrecht dezelfde rechten worden toegekend als aan de mannen Gaan we de Kamerver slagen na, dan zien we, dat er meermalen gediscussieerd wordt over algemeen kies recht, waarbij echter ac vrouwen steeds buiten beschouwing blijven. De voorstel len voor grondwetsherziening spreken van wegneming van de beletselen, die thans aan liet kiesrecht voor de vrouwen in den weg staan, tenminste zoo is er in de troonrede aangekondigd, maar van alge meen kiesrecht voor man zoowel als voor vrouw is daar nog geen sprake. J uist daarom mogt de ver. voor vrouwenkies recht er voor waken, dat er niet al te veel beknibbeld wordt op het vrouwen kiesrecht als de nieuwe grondwets-voor- stelleu ter sprake zullen komen en moet zij met kracht werken, dat als het alge meen kiesrecht er komt, dat niet alleen voor de mannen zal zijn, doch ook voor de vrouwen. Onze tegenwoordige premier, minister Cort van der Linden, die meermalen heeft laten blijken, dat hij boven de par tijen wil staan, heeft zich ook dikwijls zoo geuit, dal hij niet ongenegen is aan de vrouwen het algemeen kiesrecht toe te staan. Immers hij heeft verklaard, dat de regeering leiding behoort le geven aan de wenschen en begeerten van hel volk. Waar dit Kabinet is opgetreden ten ge volge van den wensch der kiezers dat zij het algemeen kiesrecht verlangden voor zich, daai- lijdt het toch geen twijefl, dat de kiezers ditzelfde kiesrecht verlang den voor hun vrouwen. Spreekster legde er den nadruk op, at een macht het stembiljet in handen van de vrouw is, met name b v. een macht lei- bestrijding van" de prostitutie Dat nog niet alle hoop vervlogen is, dal het volkspetitionnement voor grond wettelijke gelijkstelling van man en vrouw onder dit kabinet kans van slagen liceft, blijkt we! uit een uitlating van minister Cort van der Linden, van Februari j I in de Eerste Kamer, waarin hij met nadruk heeft verklaard, dat de regeering over de kiezers heen steunt op de publieke opi nie. die reeds alle eeuwen door veiy schillende ingrijpende hervormingen heeft lot stand welen le brengen De ver voor vrouwenkiesrecht hoopt die pu>- blieke opinie lol uiting te brengen, waar zij zich zal uitsproken voor de grondwet- lelijke gelijkstelling van man en vrouw Daarna trad op de heer L Onderdijk, die liet standpunt der S D A P. ten op zichte van het vrouwenkiesrecht uiteen zette. Dit was le meer gewenscht, daar dat standpunt in den laatslen tijd wel eenigszins veranderd is. Immers waar nu de ver. voor vrouwenkiesrecht vraagt om grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw daar was. daarvan onder de vorige regeering nog geen sprake Immers du- bedoelde een soorl huismanskiesrecht, wal zeker niet inhield een algemeen kiesrecht voor de vrouw De eisch der S. D A. P. is een algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen en deze eisch bctce- kenl thans praktisch hetzelfde als grond wettelijke gelijkstelling van mannen en vrouwen Is liet stembiljet een maclil in de handen van de vrouw, zeker is het dan een dubbele m'aclit in handen van de arbeidersvrouw Hel lijdt dus geen twijfel of de S D A. P. staal thans aan de zijde van de ver voor vrouwenkiesrecht, waar hel gaal om de gelijkstelling van mannen en vrouwen, dc eerste stap op den weg naar algemeen kiesrecht. Wel heeft reeds in 1911 de S. D A. P een petitionnement ingediend voor algemeen kiesrecht ech ter betrof dit alleen meerderjarige man nen en vrouwen. De ver. voor vrouwen kiesrecht beoogt thans op haar petionne- ment handleekeniiigen le krijgen van alle mannen en vrouwen boven de 18 jaar, en ook daaraan wil de S D A. P. haar sLeun verleenen Hel belang der arbeidersklasse breng! mee, dal de eisch voor algemeen kies recht (en natuurlijk bedoelt de S D A P Uil voor mannon en vrouwen) mei klem wordt gesteld en de S D A P zal zich aoor geen tegen-argumenten daarvan laten terughouden Zij verleent dan ook thans haar onvoorwaardelijke steun aau hel petitionnement van de ver voor vrouwenkiesrecht De heer Herman Snijders, het stand punt van den vrijzinnig-democratischen bond uiteenzettende, betoogde, dal er eenig verschil is tusschen de verhouding lot het vrouwenkiesrecht van de so ciaal-democraten en der vrijzinnig demo craten De vrijzinnig democrateu zijn keken naai- de komst van de erfgename, maai- tot dusver hadden zij nog geen bericht van liaar gekregen. Hel is vreemd, zei Mr. Moneypenny, dat wij geen antwoord op onze brieven hebben ontvangen Zij kan ieder oogenblik komen, zei Mr. Reade. Zij had moeln antwoorden, be weerde Mr. Moneypenny. Het is heel hard voor John Rand. Ik heb hem wat geld geleend, opdat hij zich zou kunnen redden, maar alles loopt in de war, als dit meisje niet komt. Zij had ten minste kunnen schrijven. Er is vandaag een boot uil Australië aangekomen, zei mr Reade. mogelijk is zij daarmee gearriveerd Niet waarschijnlijk, hernam Mr Moneypenney, want als dat het geval was, dan zou zij ons zeker een tele gram hebben gezonden, dat zij op reis naar Engeland was. Een van ons zou haar dan hebben afgehaald of nog beter, Rand zou gegaan zijn. En loch kan zij er wel mee ge komen zijn, zij kan een eigenaardig meisje, wezen. Wie weel! zei Mr. Reade. De lijd zal het bewijzen, hernam Mr. Monneypennv. Ik hoop dal zij spoedig komt want wij kunnen bij dezen staat van zaken, niets uitrichten De Mansfields hebben Melcliestcr Hall verlaten en wij moeten feitelijk het landgoed voor eigen kosten beheeren. .John Rand doet moeite voor eeu be trekking als eerste klerk bij eeu van de groole kantoren hier Dwaas van hem om dat te doen; hij weet toch. dat zoodra dit jonge meisje verschijnt, zij maar al te blij zal zijn om met liem te trouwen Niemand kan John Rand weerstaan Dat is waar, hernam de ander En aldus praatten zijn nog een "\ijdlang Terzelfder tijd zal Margaret alleen in haar slaapkamer Nadat Mr. Earlton zooveel mogelijk voor had gezorgd be gaf hij zich haastig op weg naar Pic cadilly Hij had bijna „the Circus bereikt toen hij door een blanken jongen man mot een aangenaam knap uiterlijk werd slaande gehouden Dat jongniensch was John Rand Hallo Earlton I riep hij, zijl ge weer in Engeland terug? Wel en wat zeg je van onze tegenvoeters? - Beste Rand, wat een gelukkig toe val, zeide hij, terwijl hij den jongen man hartelijk de hand drukte Rand, beste jongen, je ziet er niet goed uil! Ik ben loch volmaakt gezond. Ik ben benieuwd of je kunt raden, wie zich met mij aan boord van de Oceanic" bevond? Rand kreeg een klem-, doch het vol gende oogenblik verdween de blos Er was geen rood meer in zijn brons kleurige wangen le bekennen. Een nicht van je, een. miss Mar- evenmin als de sociaal democraten vriendschappelijk behandeld door de ver voor vrouwenkiesrecht, voorna melijk hebben zij veel moeten hooren over him aanvaarden van de omschrijving van de zaak van vrouwenkiesrecht zooals die voorkomt in het concentratieprogram Maar zij waren hiertoe wel genoodzaakt ïlden zij een einde maken aau liet coa litiebewind, dat allesbehalve van zins was den vrouwen hel kiesrecht toe te kennen. Dal de ver. voor vrouwenkiesrecht niet tevreden is met dc bij jongste verkiezin gen verkregen resultaten laat zich begrij pen, maar toch kan men met de voor loopige resultaten lot op zekere hoogte wel tevreden zijn, als men bedenkt, wat een strijd er noodïg is geweest om het zoover le krijgen als we tluins zijn. Ech ter behoudt ieder hel recht te strijden, voor het ideaal, dat hij zich voor oogen heeft gesteld. Het streven van dc ver. voor vrouwenkiesrecht heeft de volle sympathie der vrijzinnig-democraten en deze zullen niet stil zitten. Integendeel zullen zij zooveel mogelijk andersdenken den trachten tc overtuigen van de recht vaardigheid van liet beginsel van het vrouwenkiesrecht. De vrijzinnig-democra ten meenen dat hel petitionnement voor gelijkstelling van mannen en vrouwen al leen dan indruk zal maken als menschen van alle standen en van beider sekse teekencn. Spr. eindigde met de hoop uit le spreken, dat liét petitionnement ook in Middelburg en omstreken door velen zal worden geteekend Ten slotte trad freule S. W A. Wichers op. Deze legde uit, waarom de ver. voor vrouwenkiesrecht nu juist komt met haar petitionnement. Dat daarvan onder liet ministerie-Heemskerk nog geen sprake kon zijn is duidelijk, maai- juisl na de verandering in de politieke constellatie is de tijd daarvoor rijp geworden. Bleek nog uit de uitingen van den vorigen pre mier, dat de vrouwen niets te hopen hadden, daar is dat liiaus niet meer het geval. De vrouwen bevinden zich tegen woordig in de verdrukking en het is ze ker het geval ïnet de vrouwen uit de la gere klassen, die aan zooveeL verleiding blootstaan Deze toestand kan loch niet langer blijven voortbestaan en kan al leen worden veranderd door middel van hel vrouwenkiesrecht De macht van het stembiljet wordt dikwijls onderschat en het is verkeerd le meenen, dal de toe kenning van het kiesrecht aan dc vrouw haa}r zal belemmeren in de uitoefening van haar plicht. Het belemmert immers nimmer den man daarin? Vooral de ge huwde vrouwen moeten het kiesrecht hebben, zij, de moeders, zullen er veel goeds mee kunnen uitrichten. Spreekster haalde een uitlating aan van oud-minister Heemskerk in :cn rede, onlangs gehou den te Haarlemmermeer, waarin hij zich in beginsel lieeft uitgesproken voor ge zinshoofdenkiesrecht ook al is het gezins hoofd een vrouw. Zoolang de vrouwen echter hel kies recht nog niet hebben, kunnen zij alleen maai- gebruik maken van hel recht van petitie om hun doel te bereikenj Daardoor kunnen zij zulk een drang oefe nen op de regeering, dal hel vrouwen kiesrecht wordt verkregen. Daarom helpt allen om dit doel te bereiken. Als hij de aanslaande grondwetsherziening niet wordt verkregen dc gelijkstelling van man en vrouw ,dan is voor jaren dc kans voorbij, dal er vrouwenkiesrecht zal ko men. Komt er dan nog maai- voorloopig beperkt vrouwenkiesrecht zooals in Noor wegen, dan zal men ook hier evenals daar spoedig genoeg moeten overgaan lol algemeen kiesrecht voor de vrouwen In Noorwegen is het vrouwenkiesrecht van zeer veel practisch nut gebleken, de vrouwen immers hebben daar het op richten van huishoudscholen doorgedre ven. Hel is niel voldoende naast het vroe ger door de S. D. A P aaugeboden peti tionnement handleekeniiigen le verzame len doch ieder moet teekenen, immers dit petitionnement is een geheel ander en wordt bovendien ook aan een andere re geering aangeboden. Ten slotte las spreek ster den inhoud van liet petitionnement voor grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw voor. Van de gelegenheid tol hel stellen van vragen werd o.a, gebruik gemaakt door. den heer H. L. Gertli van Wijk. Deze vroeg waarom de leeftijdsgrens voor het mogen teekenen op het petitionnement door de ver. voor vrouwenkiesrecht is gesteld op 18 jaar. Freule Wichers, deze vraag beantwoor dende, vestigde er de aandacht op. dat ook de leeftijd van 18 jaar is gesteld ais eisch voor het lidmaatschap vau de ver. voor vrouwenldesrecht. Mevr. Baerveldl Haver sprak nog eens naai- aanleiding van een eveneens door den heer G. v. W. aangevoerde kwestie nl. over een mogelijke beperking v:ui liet vrouwenkiesrecht b v door stellen van een welstandseisch of een lccrtijdseisch, of een eisch van een zekere mate van kennis. Zij legde er den nadruk op dat het voorloopig er maar op aankomt dat er een begin wordt gemaakt. Met een kort woord van opwekking tot j medeonderleekeniiig van het petitionne ment, sloot ten slotte mevrouw van den Hamme de zeer druk bezochte vergade ring. Naai- de N. R. C. meedeelt zullen, mej. Mien Duymaer van Twist en de heer Cor van der Lugt Melsert het vol gend seizoen van vanEysden overgaan bij de Haghespelers. Voor Verkade een aan winst van beleekcnis en voor Rotterdam een gevoelig verlies. Naar aan de N. R. C wordt mede gedeeld, is dr. W P. Ruysch, voorzitter van den Centralen Gezondheidsraad, be noemd tot commandeur van de orde van den Verlosser van Griekenland. Een le Brussel verschijnend blad had geklaagd, dat de Parijsche schouw burgen geheel door de joden beheerscht worden en dat men ook in België liet- zelfde kan opmerken. Als bewijs hier- voor werd de uitvoering van „Venedig" l in den bekenden Munt-schouwbnrg (Mon- naiej te Brussel aangehaald, welke opera slechts volgens het Brusselsch blad <«n I poos op het repertoire kon blijven, door- dat de toondichter Gmizbourg, leider vau de opera te Monte Carlo, voor iedere I uitvoering eeu groot aantal kaarten op- j kocht I Wegens deze bewering hebben de heide i directeuren van dc opera een klacht te- gen dal blad ingediend en eischen ze .niet minder dan 100 000 franlc schade vergoeding Op het eigenlijke punt van beschuldiging gaat de aanklacht echter niet in. G e ve 1 w e d s l r ij d j In hel eerste kwartaal 1916 zal van- I wegc liet gemeentebestuur van Leiden al- j daar een tweede ge vel wedstrijd gehouden, j worden. l*"r zal dan een beoordeeiiiig plaats hebben van de gevels der huizen, welke in het tijdvak van 1 Januari 1914 tot 1 Januari 1916 binnen de gemeente Leiden voltooid zijn. In afwijking van vorige le Leiden en te Haarlem gehouden gevelwedstrijdeu zal nu ook gelei worden op het stads beeld De waarde van eiken gevel zal nl. niet alleen wox-den beschouwd als kunst werk op zichzelf, doch ook hoe hij is- geplantst en hoe hij zich aansluit bij de omgeving Daar hel moeilijk is zeer garot Rand Is dal waar? vroeg de jonge man Zoo waar als ik hier sta Zij heeft mij echter gevraagd of ik niet wilde zeggen waar zij logeert, maar zij wil zich morgen met haar zaakwaar nemers in verbinding stellen. God zegene je, John' Ik weet natuurlijk alles van dal duivelsche testament af ik noem hel een schandelijk testa ment! Maar zij is een allerliefst schep seltje het geluk ioopt je mee je bent de gelukkigste kerel, dien ik ooit heb ontmoet. Ge zult elkaar zeker be vallen. Het gebeurt zelden, dat zulk een zelfzuchtig testament als dat van je oom Stephen zoo goed uitvalt als het naar allen schijn zal doen. Hel doet mij genoegen, dal je miss Rand hebt ontmoet, zeide John op zijn kaluien loen, en wat wat dal testament van Stephen Rand betreft, men verkeert in een dwaling en meent dat he zijn german neef ben ik ben echter de zoon van zijn german neef; dit meisje is de dochter van zijn eenigen broeder. Zoo9 Nu, ik ben blij dat ik dit hoor, dat werpt een ander liclil op hel testament Jc moet me op je bruiloft noodigen, Rand. cn zoo spoedig moge lijk met (Lat bekoorlijk wezentje trou wen. Neen, neen, oude jongen, je be hoeft nu geen zorgen meer te hebben, zij zal zich wel aan je bekend maken vooi-dal er vele dagen over haar hoofd zijn gegaan. Dal zij gaarne eens een korten tijd wil uitrusten, is toch heel natuurlijk Dat vind ik ook, stemde John Rand toe. Ik ben blij dat zij is ge komen en dal zij hier is Moneypenny en Rende begrepen ,cr niets van, dat zij geen brief als antwoord op den hunne ontvingen, maar als zij in Engeland is geland, dan komt alles in orde. Zij is in Engeland, zelfs op 't oogenblik dicht in je buurt. Breng mij" nu maar niel in verzoeking, dat ik nog meer vertel De geestelijke snelde, zacht een vroo- lijk wijsje fluitend, weg. Ily voelde zich op (Lil oogenblik niel stemmig zooals zijn ambt meebracht maar meer als iemand die deel had aan eeu aardig complol. Ilij hoopte, dat hij in de toekomst de jonge Rands v.eel zou zien John Rand bleef, nadat de predikant hem had verlaten, een oogenblik op' den hoek der slraat in gedachten staan, voordat hij een cal) aanriep en daarin stapte Hij beval den koetsier hem naai- Selbourne Chambers, Bell Court, Chancery Lane te brengen daar bevonden zich de kantoren van de lie ren Moneypenny en Reade Een paar minuten later stond hij tegenover den oudsten firmant. (Wïordt vervolgd.'

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 5