Dingen waar men naar vraagt. Ter Overdenking. BINNENLAND. Dit de Staatssourant. Kerknieuws. Knnst en Wetenschappen W J", van den Burcht van Lichtenberg, tater benoemd tot Rentmeester Generaal van dg Domeinen beoosten de Schelde en ■I H Schorcr. oud-burgemeester van Mid delburg, den 16en Mei 181 t benoemd tof Gouverneur van Zeeland Om hall twaalf arriveerden deze' hee- ren mei de hen begeleidende troepen en nu trok de volgende stoet de met eerepoorleii en vlaggen versierde stad binnen. Ren troep landlieden le paard allen met Oranje versierd Ken muziekkorps van de I iigelsche vloot, omgeven dooi- personen, dragende Oranje en HoJlandsche vlaggen Zijne Excellentie de Divisie Generaal Swcerts de Landas met zijn staf en ecni- ge stafofficieren van den Landstorm in Zuid-Beveland Eene koets met de hoeren ministers v»n hel stedelijk bestuur Eene koels mol de hoeren Gommis»-1 sarissen Generaal, omringd door een aan tal heorou van deze stad als eenc «ere wacht Eene koets mei hel stedelijk bes!uur Eene koets met andere aanzienlijke ambtenaren van hel departement Een korps burger-muzikanten De compagnie gewapende burgers Het derde balaillon jagers. Een troep landlieden en burgers le paard Langs de kaden en door de Lange Delft trok deze stoet naar hel stadhuis waar de Commissarissen en de Divisie Generaal door verscheidene colleges wer den opgewacht En toen werd door van den Burcht van Lichtenberg' van de Pui van hel stadhuis voorgelezen de vol gende Proclamatie ln naam van Zijne Koninklijke Hoog heid Willem Frederik. Prins van Oranje Nassau. Souvereinen Vorst der Neder landen De Commissarissen Generaal van het Departement van de monden van de Schelde aan allen, die deze zien of hoo- ren lezen Salut Waarde landgenooten Lof en dank aan de oneindige goedheid ran den Almachtige Of zou de eerste ontboezeming van een bewogen hart in dit oogenblik wel cêne andere strekking kunnen hebben0 Eindelijk toch hebben de rampzalige tooneelen des oorlogs plaats gemaakt voor «en liefclijken algemecnen vrede het treurigst uitzicht op uiterste ellende en verwoesting t welk ons in dit eiland benauwdevoor eene gegronde hoop op welvaart en voorspoed Alle willekeurige overlieersching van vreemden, voor een weldadig bestuur van eigen Ingezetenen En eindelijk maakt het eiland Walche ren, benevens de andere Zeeuwschc eilanden wederom een gedeelte uit der Vrije Vereenigde Nederlanden onder het opperbestuur van een Vorst uit den huize van Oranje, evenals Hoogstdcszelfs door luchtige voorvaderen uit Nederlandsch bloed gesproten een huis, waarvan de naam alleen alle welgestelde harten der Zeeuwen van erkentenisse en eerbied doet ontgloeien Lof en cere aan den Almachtige, brengt hem de offers Uwer dankbaarheid toe. betaalt hem l'we geloften Het is de wettige opdracht der Sóu- vereiniteil dezer Landen, door den Volke aan Zijne Koninklijke Hoogheid Willem Frederik gedaanhel is de Grondwet die daarop gel>ouwd en eveneens op den 29 Maart laatstleden is aangenomen het is de inbezitneming van dit geheele ei land in naam van boven femelden vorst welke wij als Hoogst deszelfs Commissa rissen-Generaal het genoegen hebbenU.L. mits dezen aan te kondigen Geluk dan, waarde Landgenootenmet deze wonderbaar gezegende uitkomst der omstandigheden En nu Blijdschap! Vreugde* Eerbe-1 wijzing' Maai- ook algemeene hartelijke Ver zoening! eerbied voor rust en orde'liefde voor Godsdienst en goede zeden' onder geschiktheid aan Wel en Overheid! Zoo dragen al Uwe daden hel kenmerk van de oprechtheid Uwer bedoelingen. Zoo aclitervolge de goede God dezelve met de beste zijner Zegeningen. En onze algemcene verkeimingsleuze zij altoos en alomme Voor God voor Vaderland en Oranje' En opdal het oogmerk onzer zending en gevoelens aim allen kenbaar worde, zal deze alomme in dit Eiland worden aangeplakt en afgekondigd daar zulks ge woon is te geschieden. Gedaan te Middelburg den 5 Mei 1814 De Commissarissen-Generaal voornoemd, W. F van den Burcht van Lichtenbergh (ge teekend' J H Schorer (Slot volgt). VARIA. FILM-PS Y CHOLOG1E. Nu de bioscopen een zoo belangrijke plaals in het maatschappelijke leven heb ben ingenomen (veel te belangrijk naar den zin van ondernemers van tooneel en opera-voorstellingen was de tijd aan gebroken het daar gebodenc ook eens psychologisch te beschouwen Dit ge schiedt in het Duitsche tijdschrift „Bild und Film' Wij ontlecnen daar het on derstaande aan Het eigenlijke vraagstuk van den bios coop-schouwburg is het bioscoopdrama, het drama van de uitsluitende zichtbaar heid. Door hot ontbreken van l woord ontbeert de flim natuurlijk de mogelijk heid, verschillende' menschelijke karak ters te vertoonen zooals dil op het tooneel geschiedt Daardoor wordt de bioscoop-wereld eigenaardig primitief den Frlm-menschen ontbreekt elke ver standelijke rem. ze worden loulcr door instincten gedreven, de verschillen de vormen van liefde en haal, honger en heerschzuchl zijn altijd dezelfde fun damenten van het zieleleven, waarop zui ver uiterlijke omstandigheden inwerken. Zoo rolt zich een ketting van gebeurte nissen al, waarbij ons geen afzonderlijke, menschelijke individualiteit belangstelling inboezemt, maar waarbij drie andere din gen ons vermogen te boeien. Te weten: de vaart der opvolgende gebeurlenissen, de mimiek van de handelende personen en liet uitsluitend voor het gezichtsvermogen bestemde verschijnen van liet beeld op het linnen. Door het ontbreken van gemoedsdiepte raken de film-menschen hel verband met den bodem alsware kwijt ze worden tot eigenaardige, beweeglijke spookgestalten, geheimzinnig en fantastisch Aldus blijkt de bioscopischc wereld slechls iwee af metingen rijk, zoowel wal het uiterlijke als het psychische beeld betreft Verder op in deze beschouwing noemt de schrijver de zgu litteraire film een onding en wijst hij op den vol strekt eigen stijl, die van dengene ver langd wordt, die speelt voor een bios copischc opname Deze onderscheidt zich in wezen van die der gewone tooneel- speelkunst Het eenig instrument van den bios coop-acteur is zijn lichaam. Voornamelijk is hel daarbij wegens de eigenaardige wij ze. waarop alles in het bioscopisch beeld verschijnt, noodig. dal hij steeds ,,en relief'' in het beeldvlak speelt.- zoodat al zijn be wegingen duidelijk en in een ongebroken rhythme tot uitdrukking komen Buitendien, eischt de film een buiten gewone mimische begaafdheid, men den- ke aan Asta Nielsen en onzen Louis Bouwmeester Terecht merkt de schrij ver lop. hoe bij de eerst genoemde, gebaren en gelaatsuitdrukking het konse- lcwente. door innerlijke voorwaarden be paalde uitvloeisel van psychische bewe gingen blijkt te zijn en geen traditionecle teekens, om een wil kenbaar te maken •zoogls bij ons b. v. hel naar voren knikken met .hel hoofd een bevestiging, het zijwaarts schudden een ontkenning beduidt, tevwijl dit bij de Chineezen juist omgekeerd is. Onjuist is dan ook de op vatting. dal liet spelen voor een biosco pischc opname niets anders eisclil dan een onmatige overdrijving van alle ge baren, zoowel op het gewone tooneel als1 in 't dagelijksch leven gebruikelijk, wel ke daar het gesproken woord onderstre pen Dc Duitsche schrijver constateert dan een merkwaardig gebrek aan geestelijke beschaving ten opzichte van de mimiek en voert dit terug tot de dagen van het naturalisme, toen men bij de eenzijdige zorg voor het woord elk gebaar wegliet, opdat dit niet als overbodige overdrij ving gevoeld zou kunnen worden Met deze wei zeer zwaarwichtige verklaring behoeft men overigens niet in le stem men dc oorzaak zal wel dichler voor de liand liggen en natuurlijker zijn Ten slotte wordt de uitrusting van de omgeving waar het op de film verbeelde, als ware het een tooneel speelt, behan deld Ilij acht het wegens het vlak ka rakter der film vooral noodig, die omge ving een zekere monumentaliteit te verlee- nen, omdat een naturalistische, d w z. uiteraard minutieus uitgeruste omgeving niet voordcelig met de personen kan con- Irasteeren. o KANKER EN RADIUM. Van de radium-behandeling bij kan ker-gevallen maakten we niet lang gele den in deze rubriek melding Dc Temps' schrijft, dat de Amerikaausche professor Kelly van Baltimore reeds vijf jaar lang de uilwerking van radium op kanker gezwellen bestudeert Hij legt daarbij in de eerste plaals den nadruk op de tijdige behandeling, zoodra het ziekteverschijnsel zich heeft voorgedaan Zoowel in Amerika als Euro pa breidt de kanker zijn verwoestende werking uil. In Noord-Amerika sterven jaarlijks ongeveer 75 000 mensclien aan de gevreesde ziekte. Bij de toepassing van radium als geneesmiddel daartegen werden 5 tot 10 °/o met gelukkigen af loop bekroond. Buitensporige verwach tingen in dit opzicht zijn dus niet ge wettigd. De genoemde hoogleeraar Kelly bezil een gram radium. Binnen een jaar lijds hoopt hij dezen voorraad verdriedubbeld te hebben Op t oogenblik kost een gram dezer stof 600.000 frank. Weinig menschen kunnen zich dus dit bezit veroorloven. De Amerikaansche re- geering heeft nu het plan opgevat, iedere belangrijke stad met een hoeveelheid ra- dium te begiftigen, voldoende voor de behoeften der bevolking Op Amerikaan- schen bodem is maar één inrichting ,te Pittsburg) in staat, het kostbaar genees middel te verschaffen Tocli is de bodem daar wellicht het rijkst van geheel de wereld aan radiumhoudende delfstoffen. Vandaar, dal het Congres te Washington de gronden, waarin die mineralién voor komen, tot nationaal bezit wil verklaren en den slaat zelf tot fabrikant van het radium maken wil De Amerikaansche heelmeesters be schouwen dit plan als zeer lofwaardig, daar zij daarmede van een ernstige zorg ontheven worden De „Köln. Ztg." meldt dat voor wijlen het Amerikaansche Congreslid Bremner de grootste hoeveelheid radium is aange wend, |die Itot hu toe 'bij ieen enkel mcnscli werd toegepast IIij leed aan kanker in ernstigen graad. Voor vier weken trachtte men als laatste middel hem door een radium-behandeling in '1 leven te houden. Voor 100 000 dollar werd van de genees krachtige stof gekocht Echter vergeefs de man is gestorven. DRIJVENDE TUINEN. In oord-Amerika zijn er sommige me ren, aan welker oppervlak zich meer of minder groote bewegelijke groepen van drijvende waterplanten bevinden, waar- lusschen men humuslagen bemerkt, waar op bloemen en ander plantaardig leven voorkomt. Het verschijnsel komt volgens de „Köln. Ztg.' o. a. op het Mexikaansche meer van Cocliimilco voor, waar men. deze drijvende tuinen chinamva's noemt. Ze drijven, doordal de bewuste water planten zich verzamelen en in een vill- achtigen toestand overgaan Men heeft daar de drijvende tuinen door populierenstammeu verankerd, wel ke eindelijk wortel selioteu en een soort hek vormden. Op dc Mississippi en en kele zijrivieren komen dergelijke drijven de vlakken ook voor, die rofts worden genoemd en uit groole massa's boomen en struiken bestaan. Niet zelden berei ken ze een aanzienlijken omvang. Een dergelijk groot drijvend eiland vormde zich op de Roode Rivier en be moeilijkte de scheepvaart over tal van mijlen. Een nog grooler eiland begon zich in J787 ten Westen van Nicirw-Orleans te vormen en bereikte ten slotte een lengte van 16 K M. bij een breedte van 200 M ln 1816 droeg hel boomen, die 20 M hoog waren. Daar dit eiland het verkeer meer en meer belemmerde,greep dc regeering in 1,835 in. Het duurde evenwel vier jaar. voor het uit den weg was geruimd Aan dc vlakke Oostkust der Vereenigde Staten worden soms groote stukken van bosschen door stormen en hooge vloeden losgerukt, welke dan als eilanden rond drijven Een gelijksoortig eiland, met hoo ge boomen bezet, werd in 1892 ongeveer 100 zeemijlen ten Zuiden van New-Jersev in den Atlantischen Oceaan waargenomen. Enkele maanden later werd het opnieuw bespeurd Het had toen ongeveer 1600 K M. op den stroom mee afgelegd De zon komt morgen op le 7.19 urn en gaat onder te 5.10 uur. De maan komt morgan op midder nacht en gaat onder te 8 42 v.m. I aatsta kwartier 17 Pebr. 9.42 va.. Auto- en fietsrijders hebben de volgende week bun lantaarns aan te steken te 5.40 uur. Wagenbestuurders te 6.10. Morgen, (Zondag) zullen de volgende apotheken geopend zijri te Middelburg dr. v. d. Feen te Vlissingen C. G. Baert te Goes J. B. van Kalmthout. Een der zekerste kenteekenen van on verdiende armoe is de poging om de armoe te verbergen" Hardy Hel is onwaar dat de gelijkheid een natuurwet zou zijn. De natuur maakt niets gelijk. Haar hoogste wet is onderge schiktheid en afhankelijkheid Vauvenargues Als hel geheele mensclidom op één persoon na dezelfde meeningen koesterde, zou het menschdom niet meer gerechtigd zijn dien eenen persoon het zwijgen op te leggen, daar hij, indien hij de macht had, gerechtigd zou zijn een wereld het zwijgen op te leggen' J S Mill Die liefdadigheid is verkeerd, welke de onafhankelijkheid liaar fierheid ont neemt, en de bedelarij haar heilzame schaamte Southev. Ik heb dc ervaring opgedaan dat niets moeilijker is dan een gevoel van eigen waarde en liefde tot den arbeid hi te boezemenen aan kinderen die begonnen zijn met willens en wetens van aalmoezen te leven George Sand Dwaasheden begaan door de gevoeligen, overdrijvingen geuit door de bekwamen, misdaden bedreven door de goeden, dat zijn de dingen die omwentelingen te weeg brengen De Bouald HET BIOSCOOP-GEVAAR. We ontvingen eeü lang artikel over bovengenoemd onderwerp, onderteekend door K Brants, districts-schoolopziener, Goes, II. Gordeau, directeur van „Kinder- zorg", Amersfoort, Jan Willem Gunning isecr. van den Zeudings-Studieraad, Utrecht, W. H Verhoeff, lid v. h hoofd bestuur Ned. Midd Zend. Veveeniging, Utrecht, mr. J J. de Waal Malefijt, Utrecht, G. C van As, lid der hoofdre dactie van „De Nederlander", 's-Gravcn- hage De Lengte van het stuk maakt bij ons dagelijksch gebrek aan plaatsruimte niet mogelijk het in zijn geheel op te nemen We zullen ons daarom bepalen tot de meedeeling dat de onderteekenaars de behoefte bepleiten van een lichaam dat aan dit volksbelang aandacht schenkt en wel door stichting van een Bond, Vereeniging of Bureau dat le de verspreide pogingen lot bevordering van goede Bioscoop-voorstellingen vereenigt, overweegt wat daarin door samenwerking uit te breiden oï te verbeteren zijen 2o vooral aan de bevolking van kleine ste den en van de dorpen de Bioscoop laat zien van haar goede zijde, als een uitne mend, en mits goed geleid ook on schadelijk volksvermaak, uitspanning bie dend na volbrachten arbeid, ill.ustrcerend- met het levende beeld, wat op school, of daarna in Vereeuigiugen van jongelieden of jonge meisjes is geleerd De elders opgedane ervaring mei con trole der bioscopen bracht de ondertee kenaars in de mecning dat het zal moe ten komen tot een eigen filmfabricage Belangstellenden worden uitgenaodigd zicli met een der onderteekenaars in ver binding te tellen NEDERL. OFFICIEREN IN ALBANIË Vit het dezer dagen vermelde lijstje van officieren, die deel zullen uitmaken van de Albaneescho gendarmerie, moe ten naar de Nieuwe Crt meldt, vervallen de namen van de le luits. Van Everdin- gen en Knel die vervangen worden door den le luit der int' Reimers en den le luit der veld-arl. J Doorman. Bij kon. besluit: is J H. de Vries, voorzitter der Maat schappij Het Diaman tbewerkersweezen- fonds te Amsterdam, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau; is, met 16 Maart, benoemd tol direc teur van het postkantoor te Hees. R H. Schuringa, thans te Hardcnberg, is benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Purmerend, met 1 Maart, mr. R. F. C. H. baron Bentinck van Schóón- lietenthans kantonrechter te Meppel Een t e e k e n des t ij d s, „Een teuken des tijds, wederopbloei van het godsdienstig leven aldus had de spreker van gisteravond voor den Ned. Prot. Bond, nfd Middelburg, ds H. H Riepman, Ncd. Herv pred. te Edam zijn in hel kerkgebouw der Vrijz. Herv in de St. Pieten-straat alhier gehouden rede genoemd. Spr verduidelijkte zijn bedoeling als de wederopleving van het vrijziimig-pro- testantsch beginsel in ons vaderland. Daarin ligt opgesloten, dat daaraan een periode van verslapping is voorafgegaan, welke nog niel geheel voorbij is. Daarvan bestaan verschillende oorza ken. Spr. noemde .'ds zoodanig de vlucht, die do wetenschap heeft genomen, in de eerste plaats de natuurwetenschap, die. sicclils feiten aanbracht, maar ook de kennis van den bijbel, die tengevolge daarvan zijn karakter van onfeilbaarheid verloor, terwijl bleek, dat dit boek uit verschillende decien bestaat door ver schillende menschen in verschillende tij den onder geheel verschillende omstan digheden samengesteld Ook heeft de moderne richting haars ondanks meegewerkt tot inzinking van bel godsdienstig Jeven, daar de menigte meeging mot de voorgangers, waar deze afbrekend niel als deze opbouwend op- Iraden Ilel! geslacht was nog niet rijp, oni zich op hun standpunt te kunnen plaatsen. De derde oorzaak van de verzwakking van het religieus bewustzijn ziet dc spre ker in het socialisme, dat in de tweede helft der vorige eeuw steeds verder zich uitbreidde en in zijn aard materialistisch was Spr herinnerde vervolgens aan de ui tingen van atheïsme in de groote dag bladen en de moderne letterkunde ge durende de afgeloopen jaren. Gedeel telijk is deze tijd evenwel voorbij. On loochenbaar is een kentering op alle ge bieden bemerkbaar De harten der men schen dringen weer naar hel Godsdien stige. De oorzaken, die dc inzinking van het godsdienstig leven bewerkten, wer ken Hums mee, om dit te verheffen. Verscheiden groote natuurkundigen (o. a de Leidsche hoogleeraar Kuenen en wij len lord Keivin) erkennen in onze da gen liet goed recht van den godsdienst Langzamerhand dringt een juiste ken nis van den bijbel door, ook daar, waar dit boek tevoren als louter geopenbaard werd beschouwd Men erkent daar het recht der kritiek, die schift tusschen het historisch betrouwbare en de legende Ook achter de laatste steekt de Eeuwige Waarheid. Aldus draagt de moderne rich ting bij tot den weder opbloei van het religieus gevoel Ook hel socialisme bindt in liet ver liest alleng.j zijn scherpe kanten Ook daarin dringt de godsdienstige gedachte binnen Spr. herinnerde aan de nieuwe Bijbel vertaling van professor Oort, wejke ds Riepman in alle gezinnen wenscht. Ook buitendien koml een stroom van boeken en brochures over godsdienstige vraag stukken uit. Hiermee gaat samen het meer der gewicht, dat aan de godsdienstige opvoeding der jeugd wordt gehecht en eveneens de belangstelling, die de bladen voor de religie aar den dag Leggen Wat de mensch is, zal hij ontmoeten Dharin ligt de straf der gerechtigheid Gods Ook door het geweten openbaart deze zich. Honger en dorst naar gerechtigheid verdiepen het geloof. Of dit het geval is, heeft ieder voor zich zelf uit te maken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Klundert I. Voorsteegh te Waardenburg en Ncerrijncn, te St. Pan eras C. Vlasblom te Woudsend Bedankt voor Oosthuizen Jvan Dorp te Egmond-Binnen (en -op jien Hoef: voor Tholen L van Mastrigt te Barneveld. Geref. Kerken Beroepen te Vlissingen dr. A A. van Schelven te Maarssen. Evang. Luth Kerk Aangenomen naar Tiel mr J Loos- jes, te Hollum op Ameland. Van de pionnen tol stichting van een Hildebrand-gedcnktcckcn te Haarlem is gewag gemaakt. Thans zendt men ons een omzendbrief, waarop Louis Ramae- Icers geestig een „Nurks' toekende eu die voorts prijkt met tal van namen van personen uit het geheele land. tezamen vormend het eere comité. De algemeen e penningmeester is de heer J B van Loghem. B I Zonnelaau 2 te Haarlem Wie het rondschrijven niel ontving en er belang in stelt, kan het ïianvragen bij den secretaris jhr dr C. G S. Sandberg, Spruitenboschstraat 18, Haarlem - Men zendt ons het eerste nummer van het „Maandblad voor Munt- en Pen ningkunde' In het Woord ter Inleiding wordt het doel omschreven als de poging de aandacht en belangstelling voor munt en penningkunde uit te breiden over breeder kringen dan tot nu toe in Neder land het geval was en ten tweede om voor den ingewijde, den verzamelaar en den liefhebber een collega te zijn, die hem van zijn vondsten en niéeningeu getrouw meedeeling doet Het tijdschriftje, dat een aangenameu indruk maakt en met afbeeldingen van oude penningen is opgeluisterd, staat ou der redactie van L Fuldauer en A Saal- born. Gharpentier, de componist vau „Louise" staai te Parijs aan 't hoofd van een vereeniging, die de muziek eu den dans onder de „midinettes" aldaar wil bevorderen en die naar „Mimi Pin- son" is genoemd. De in dienst van mo distes staande meisjes hebben hem daar voor willen beloonen (en danken. En daar toe zijn er een boel van die echt-Parij sche juffertjes in de Sorbonne, de def tige Academie samengekomen en heeft een van hen in tegenwoordigheid van me vrouw Poincaré met een toespraakje deu toondichter den fraai bewerkteu degen van Académicien aangeboden Gustaaf Charpentier antwoordde gees tig en hoffelijk len toen is er ook nog wat muziek ten gehoorc gebracht De Auteurswet De Nederlandsche Fotografen Kunst kring heeft zich, naar dc Tel. meldt, in verband met art. 50 der Auteurswet, tot den minister van Justitie gewend met ©eu adres, verzoekende het daarheen te wil len leiden, dat volgens vroegere wetge ving niet-ongeoorloofd vervaardigde fo tografische cliché's naar stukken van beeldende kunst, gebruik mogen blijven tot het afdrukken en verspreiden van foto's zoo mogelijk zonder eenige beper king en wanneer daartegen bepaalde be zwaren mogen rijzen, dat alsdan tenmin ste een termijn van vijf jaren worde ge steld gedurende welken de verspreiding blijve geoorloofd, en van ten minste een- jaar gedurende welke alsnog verveelvou digingen zullen mogen vervaardigd wor den naar de beste cliché's. Kamer li n gh Onnes gehuldigd. Fransch vernuft heeft tot heel wat in grijpende uitvindingen den stoot gegeven de uitwerking, de toepassing ten nutte van t algemeen liel het anderen nationa liteiten dikwijls over. En de vertegen woordigers dezer laatste blijven niet ach ter, zoo noodig den geleerden hun dank baarheid te betuigen, die hun den weg effenden. Doch ook in geval van weten schappelijke ontdekkingen, die zich bui ten Frankrijk afspeelden, stelt Parijs er een eer in, de mannen, die ze hebben tot stand gebracht, bij zich te noodigen en te eeren Onlangs vertoefde de samensteller van hel bekende 606, de Duitsche professor Ehrlich, met dal doel in de Fransche hoofdstad Bij die gelegenheid trof men opmerkelijke bijzonderheden over den ge malen onderzoeker als mcnsch in de bladen aan Hij was en is zoo onhandig, dat men hem eertijds in zijn vak volstrekt geen toekomst voorspelde. Zijn handen beven zoo. dal liij nauwelijks een reageer buisje kan vasthouden Hij bracht, in strijd met het boven staande, Franschen geneeskundigen hul de, omdat zij het krachtigst liet salvai- saan hebben toegepast en daarmee daar tegen gerezen vooroordeelen vernietigden Dezer dagen is onze landgenoot, de Leidsche hoogleeraar Kamerlingh Onnes, ter eere van den hem onlangs te beurt gevallen Nobel-prijs te Parijs gevierd. Men weet, hoe Onnes na tien jaar arbeids het helium heeft vloeibaar gemaakt De leden van het Internationaal Genoot schap van de Koude hebben- hem aldaar gevierd. Professor d'ArsonvaJ, de beste

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 6