BIJVOEGSEL FEUILLETON. Binnenland. Bit de Staatscourant Kerknieuws. VAM DB VA* Maandag 9 Febr. 1914, no. 33. Van den Haagschen Toren Door samenloop van omstandigheden zijn er vrij onverwachts niet minder dan drie vacatures ontslaan in den gemeen teraad. Allereerst gevoelde de heer De Meester zich genoopt wegens drukke werkzaamheden dit college te verlaten; daarna zag de sociaal-democratische frac tie haar partijgenoot IC. ter Laan naar Zaandam verhuizen en ten slotte ontviel aan den raad een zijner (oudste leden, den heer Van Malsem. liet zal niet gemakke lijk zijn deze drie leden zoo dadelijk te vervangen, daar ieder van hen specialist was >op verschillend gebied. Eerst ge noemde was vooral op hel terrein der financiën een bekwaam man, de heer Ter Laan was In hoofdzaak in onder wijs zaken een bolleboos, oni niet te spreken van de logio andere vraagstuk ken waarover hij met succes kon mee pralen, en ten slotte was do beerVau Malsem doorkneed in sociale aangelegen heden. Vooral voor een goede opleiding van den vakman, de regeling omtrent minimum arbeid cu maximum loon en en andere sociale aangelegenheden, sprong hij dikwijls in de bres. De lusschentijdschc verkiezingen, welke in Maart zullen plaats hebben, spruiten dus hoofdzakelijk hieruit voort, dat de belangen van de gemeente door personen worden behartigd, die behalve in den raad ook in de polilick van het land een rol willen spelen, waardoor zij plotseling, öf door werkzaamheden overstelpt öf elders geroepen worden Meermalen viel er op le wijzen, dat daardoor de gemeenteraad veel goede krachten moest verspelen, en nu lang zamerhand de voorbereidingen beginnen, welke verband houden met het stellen der candidalen, zal in de eersle plaats door de kiesvereenigingon van alle ge zinten moeten worden gelet op de om standigheid dal de gegadigden geen lid van regeeringscolleges zijn. Veel animo bestaal er evenwel niet om lid van den raad te worden bij die ingezetenen, die door hun bekwaamheden daartoe inde eerste plaats in aanmerking- zouden moe ten komen. Gewoonlijk liebben zij hun eigen zaken te verzorgen. Bovendien neemt hel lid maatschap van den Raad enorm veel lijd in beslag, wil liet naar behooren worden waargenomen. De openbare vergaderingen zijn hel ergste niet, hoewel niet iedereen genegen is in scherpe dcbalten te ver vallen. Den meeslen tijd kosL echter wel liet werk dat achter ide schermen inoel gebeuren, het zitting nemen in verschil lende commissies en het doorwerken van de kilo's bedrukt papier, die de le den thuis worden gebracht. Natuurlijk zijn er vooral in de Resi dentie nog al eens pretjes voor de hoe ren, die hen toelachen, doch bij de moesten slaan "deze niet op den voor grond en Laten zij zich hierdoor ook niet verleiden. Men is dan ook benieuwd, welke de uitverkorenen zullen zijn, die na de stembus-uitspraak van Maart de defti ge zaal aan de Javastraat zullen mogen binnen stappen. Na al de drukte 'die er gemaakt is over de terreinen aan den Ouden Sclie- veningschen weg tegenover liet Vredes paleis, toen „de Balaafsche' deze vol wide bouwen met het petroleumpaleis, is of eindelijk een oplossing gekomen. Naar het Engelsch. 21). Hiroshima. Mijn lieve beste meisje, Indien ooit een zeeman een kompas noodig had, ik heb het verstandige hoofd noodig, dat boven je liefhebbend hart troont, ik voel mij uitgeput, ik loop met holle oogen rond en ben even nutteloos als een koperen tortelduif. In dagen heb ik niets van. Jack ge hoord. Toen hij het laatst schreef, ging hij van Mukden uil naar een afgelegen district. Ik durf er niet aan denken wal hem daar misschien, zal overkomen. Hij schrijft, dat hij naar den oorsprong van het kwaad moet reizen. Als Jack waar lijk ellende wil, zou-hij liet dichter bij huis kunnen vinden. Maai- is het niet net iets voor hem met zijn Duitschc op voeding een zaak tot in den grond te wil len onderzoeken? Ik denk, dat ik den vol genden keer van liem hoor, dat hij ver dwenen is in het hol van een marmot aan den voet van een boom in een Siberisch woud. Zooals men weet, was de motie-Couvé© aangenomen, die B. en W. machtigde verder te onderhandelen, waarbij het villakarakter van die wijk bij de bebou wing niet uit hel oog verloren t moclil worden. Dit was voor de „Bataafsclve" een moeilijke oplossing. Een gebouw Ier breedte van tachtig nieter en ter diepte van vijftig een villa-karakter te geven is een niet alledaagsche nieuwigheid. Be grijpelijkerwijze zag deze. Maatschappij dan ook van dit terrein af en liet de Hagenaars in het onzekere of zij hier zou blijven dan wel naar Amsterdam zou verhuizen. Vele belasting betalende slad- genooten begonnen reeds le morren over dc wijze waarop de Maatschappij door de Gemeente was behandeld en zagen de „Balaafsche" mei haar twee honderd ambtenaren reeds vertrekken. Doch zoover kwani het niet; weldra kwamen hieromtrent geruststellende be richten, totdat eindelijk definitief werd vermeld dat dit mach tig lichaam eigenaar geworden was van een stuk grond dor bouwmaatschappij „Dc Koningskade", lor grootte van ruim zes duizend meters. Het nieuwe bouwplan van „De Ko ningskade" wordt l>egrensd door den Wasseuaarschen weg en het Kgnaal aan de eene zijde eu aan de andere zijden door de uitgestrekte bezitting van freule Van Bylandt, De meest verwijderde hoek is uitgekozen om ver van Iramgerij en ander storend gedruisch le zijn, zoodat er nog al ecnig verschil valt op te mer ken lusschcn de keuze van de plaats aan den Ouden Scheveningschen weg en aan de uiterste grens van de gemeente. Deze vergelijking stelt dan ook de hooge cischen/ die eerst aan hel villa terrein gesteld werden, nog al in een komisch daglicht en er valt dan oolc uit op le maken, dat het de „Bataafsche" liever hier dan elders haar kantoren wil hou den. Wellicht komen thans aan de Kouings- kade nog anaere groote gebouwen. Ook het hoofdkantoor der Ned -Indische Spoorwegmij. zal daar gevestigd worden; men is reeds met dien bouw begonnen- Het is jammer, dat er niet voor een betere verdeeling van de stralen is ge zorgd, die nu liet terrein in de welbe kende eentonige rechthoeken vcrdeelen. Ware dit anders, dan zou dit gedeelte zeker een hoogst belangrijk stadsgedeelte kunnen worden, waar het particulier ini tiatief zeker zou hebben meegewerkt tot het verkrijgen van cenige monumentali teit. Nu krijgt men eenvoudig eenigc bouwblokken, waar in de eene hoek een spoorwegpaleis, in de andere een petro leumpaleis wordt verstopt, en wie weet wat voor paleizen nog lussclien de ge wone woonhuizen worden ontworpen. Niets lijkt meer veilig hier in don Haag. Al naar dé gewoonte van den mensch brengt de een zijn hebben en houwen naar een „safe" de andere naar de bank van leening, natuurlijk met de bedoeling dat men zelf noch een ander er aan kan komen. Misschien door de geweldige lange redevoeringen in den Ge meenteraad is de bijzondere aandacht van het inbrekersgild- op de nieuwe bank van leening gevestigd geworden. Hoe hel zij, verleden week hebben onbekenden de „pandjes" gelost, die daar door ande ren waren ingebracht. De daders zijn nog „onbekenden" voor dc rusteloos speu rende recherche, en het cenige dat als spoor gevonden is, en dat al niet veel aan hel licht heeft gebracht, is een val- schc snor, die een der gasten verloren heeft. Zeker weel men echter dat de in brekers geen onbekenden in het gebouw waren. Zoo is de vernuftige inrichting van de eleclrische verlichting van dien aard, dat wanneer in het gebouw lich ten worden opgestoken, in verschillende andere vertrekken nood- of scinlicht- jes ontstoken worden, en zoo lieeft men kunnen nagaan dat er geen gebruik ge maakt is van het clectrisch licht. Trou wens de heeren wisten ook buitengewoon goed den weg naar de loquellen waar do waarde-volle st tikken opgeborgen wa ren, en uit de rijkdom die zich daar be Sada is hier, een schim van het stra lende meisje van vroeger. Zij is in dood- angst, want oom heeft haar geschreven wat zij moet doen als zij terugkomt. De eerste dagen dat zij hier was, deed ze mij denken aan een ontsnapte gevangene. Zij speelde en zong met de meisjes Haar vroolijke lach was aanste kelijk. Iedereen kwam onder den invloed van haai- vroolijkheid. Wij hebben ge- picnict op de rivier in een sampan, een open bootje. Wij waadden door het water en vischten, en zijn aangeland op een eilandje van bamboe en varens, en kookten ons eten boven een hibachi. Hier op school hebben wij concerten ge geven, tableaux en charades met een groote tafel tot tooneel ingericht en een maan van papier en een groen muskieten net tot coulissen. Van al onze amusementen cn plezier tjes is Sada San de ziel geweest, verruk kelijk jeugdig en innemend met haar onschuldige vroolijkheid. Ik wordt flauw als ik denk aan haar wreed ontwaken. Zij heeft mij veel verleid van Susan West eu van haar leven met haar, van haar werk tezamen cn haar eenvoudige genoegens. Zij had dc oude vrouw onein dig lief Susan maakte een bloementuin van hel meisjeshavt. Het minste sprietje onkruid dal daar mocht groeien, werd door haar liefde veranderd in een bloem. Maar zij waarschuwde niet voor de lievi ge stormen die konden komen en den tüin verwoesten, vond hebben zij zeer kieskeurig bet mooiste cn hel duurste weggehaald wat er te vinden was Vele dagen moest al les onaangeroerd blijven liggen voorliet onderzoek en om de assurantie waarde tc bepalen cn het is gebleken dal cr voor een waarde van ruim twaalf duizend gul den is ontvreemd, waarvan het meeren- deel wel reeds den weg naar dc smelt kroes zal hebben gevonden. Van de boefjes geen spoor, en zelfs niet de minste aanwijzing, zoodat liet onwaar schijnlijk is, dat zij zoo dadelijk gevan gen zullen worden. Daar liet gebleken is, dat er van een geheele bende sprake is, blijft altijd do kans groot, dat bij de verdeeling van de buil do heeren ruzie krijgen en er zoodoende iels uitlekt omtrent hun schuilplaats. Een ding is zeker, dal er over de in richting van de nieuwe bank van leening hog wel eens een hartig woordje zal wor den gepraat en vooral in den gemeente raad een dankbaar motief zal opleveren tot het houden van een interpolatie. Hiermede hebben de inleggers, die nu niet bepaald uil luxe hun kostbaarheden aan die „bank" toevertrouwden, hun schatten niet terug, doch zij mogen van geluk spreken dat ditmaal de keuze van dc boefjes is gevallen op een gemeente- gebouw, en niet op een huis van koop met recht van wederinkoop. Zij krijgen thans in ieder geval dc werkelijke waarde ran hun inbreng terug. Er is toch altijd nog een geluk bij een ongeluk. Uw getrouwe Torenwachter Wij meenen dat de torenwachter zich hier vergist. Als wij liet wel hebben krijgen de inleggers slechts terug wat op him briefje als de waarde, van hel pand slaat geschreven en dal is minder dan de werkelijke waarde. STAAT GE OP DE KIEZERSLIJST? Nog slechts een weelc scheidt pns nog Van den fatalen datum voor hen, die op de kiezerslijst wcnsclien te worden geplaatst. -De aanvraag daartoe moot voor 15 Februari ingediend worden ten raad- huize eu het is daarom zaal< 'dat men niet langer uitstelt, maar ten spoedigste zorgt voor zijn recht. Men kan dit doen door evea naar het stadhuis te gaan, bureau Bevolking, of Woensdagavond naar hel lokaal Wcrkniansvereeniging, waar de besturen der Vrijzinnig-Demo cratische kiesvereeniging en der vrijzin nige Propaganda veveeniging zitting hou den tol liet geven van inlichtingen Ook op andere, dagen zijn., de bestuursleden dezer vereenigingen steeds bereid bij het doen van aanvragen de behulpzame hand te bieden. Met nadruk wekken wij ieder op zicli aan tc geven. Niemand weet lioe gauw dc stembusstrijd ous wellicht weder roept. Dan hooren wij weer evenals ver leden jaar de verzuchting „mocht ik ook maar stemmen" en dit van menschen die mei zeer geringe moeite zich dal recht hadden kunnen verzekeren Maar dan is het le laat, nogmaals voor 15 Februari opgegeven, anders is men tol Mei 1915 van het kiesrecht versloken. Bij kon. besluit: is met 1 Maart benoemd lot off v. gcz. le kl. de off. v. gez. 2e kl. dr I) A. van Reekuin; is, ter belooning van officieren en militairen beneden dien rang van het le ger in N-Indie, die zich hebben onder scheiden bij de krijgsverrichtingen in het gouvernement Aljeli en onderhoorighe- den, hoofdzakelijk gedurende het jaar 1912 1. benoemd lot ridder 4e klasse van de Mililaire Willemsorde: de Ie luit. II Ik bid dat die rooskleurige idealen van de dwoepende leermeesteres bestand mogen zijn tegen de dreigende vlagen. Ik vond Sada eens le bed, ineengedo ken van smart, bleek, trillend en snik kend zonder tranen Ik wou liaar bescher men legen de al te groote vriendelijkheid van do meisjes en troonde haar met mij mee naar den tuin van den ouden Prins, vlak achler de school. Zij had een brief gehad van Oom. Voor het eerst had hij zijn plannen beslist meegedeeld Ilara, de rijke man, had Sada ten huwe lijk gevraagd. Het sprak van zelf, zei Oom, dat een aanzoek van zulk een rijk en voornaam man, zonder aarzelen moest worden aan genomen. Het zou een bijzonder groot geluk voor ieder meisje zijn, zei Oom, en vooral voor een meisje van een af komst als de hare. Er zou verder niets gedaan worden voordat zij terugkwam; liij verlangde dal dit dadelijk zou gebeuren. Van gevoel, van liefde geen enkel woord. Geen enkel woord over Sada's eigen wenschen en rechten. Indien deze genoemd werden zou hij zonder ecnigen twijfel antwoorden, dat de rechten in deze zaak geheeel aan zijn zijde waren. Gevoel! daar had een jong meisje niets mee te maken. Zijn stem zou zeer be leefd klinken, daar twijfel ik niet aan, maar zijn manier oni die dingen le zeggen zou de lucht zelfs pijn doen. Zijn brief was eenvoudig de opgave Belirens en de sergeant J- Hauff, beiden van de niarecliausseecompagnie van liet 11e balaljon infanterie, II. benoemd in dc orde van Oranje- Nassau: a. lot officier, de majoor Th. J. Veltman; J) tot ridder, de kapitein W. Muurling; III. bepaald, dat bij afzonderlijke dag orders, zoo in Indië als in Nederland eervol zullen worden \ermeld de lsle luitenant li. P. R van Riemsdijk cn de sergeanten J. Ch. C. Coeland en P. J de Paler allen van liet korps marechaus see. GEMEENTERAAD VAN ELLEWOUTSDIJK. In de Vrijdag te E 11 e wo u l s d ij k gehouden raadsvergadering werd door den voorzitter ter bezichtiging gegeven de heui door de leden van het burgerlijk armbestuur geschonken sierlijke voorzit tershamer, als erkentelijkheid voor de be wezen diensten in zijne hoedanigheid van voorzitter, sedert vele jaren, aan die in stelling Beslolen werd om voor de demping de zoogenaamde gemeenlckom, een hoe veelheid zaud uit den vooroever te doen ontleden Hel primitief kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld met een totaalcijfer van f 17. Aan den onderwijzer P. Stouten, die sedert 1876 aan de openbare school in die gemeente was verbonden en bin nen korten tijd zijn 65-jarigen leeftijd zal bereiken, na welk tijdstip hij zijn zal vragen, word, uit erkenle- voor de vele en goede diensten met ingang van 1 April a s. een verlioo- ging van jaarwedde, verleend van f 100. Dc lijst van gemeente-ambtenaren on van hunne pensioensgrondslagen werd aangevuld met de namen van de onder- derwijzers, belast met liet geven van her- halingsonderwijs en de daarvoor genoten betooningen De jaarwedden van alle gemeente ambtenaren, beneden den rang van ge meente-ontvanger werden verhoogd met de bedragen welke deze wegens pensi oenbijdragen hebben te betalen Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van het bestuur van do handels school te Goes, om eene jaarlijksche bij drage van f 25 in de kosten van de to openen cursus Door den voorzitter werden mededec- Lingen gedaan omtrent de uitgaven voor macadamwegen, voor vernieuwing van stralen en voor de herstellingen aan jen in de school, voor welke werken een geld- leening van f 22.000 werd aangegaan. Aan liet eiude der vergadering deed de voorzitter mededeeling van het resultaat der besprekingen gehouden op de bij eenkomsten in zake bet aanleggen van sen spoorweg door Zuid-Beveland en werd er met genoegen kennis genomen ook de gemeente Ellcwoulsdijk haar sta tion zal krijgen. Ten slotte werd aan B. en \V. mach tiging verstrekt om bij het bestuur van den A. N. IV B te infonneereii, op welke voorwaarden vanwege deze bond subsidie wordt verleend in de kosten van het teren van macadamwegen. Medegedeeld was n t. dat zoodanige subsidies worden verleend, bij wijze van proef, oor macadamwegen welke naar een bekend systeem zijn aangelegd. Dit laatste is in deze gemeente in 1913 over eene oppervlakte van ongeveer 12000 vierkante meters geschied, naar het bekende systeem Boesewinkol. GEMEENTERAAD VAN COLIJNSPLA.4T. In de gemeenteraadsvergadering van C o I ij li s p I a a t van Vrijdag waven alle leden aanwezig Voorzitter do 'burgemees ter. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstgroet tot de leden in deze eerste vergadering van 1911. Hij re leveerde enkele zaken, die tot verwezen lijking zijn gekomen in 1913, in het bij zonder de verbouwing der openbare van een handelszaak de verkoop van hel meisje. Als ik al de ellende zag in haar jeugdige oogen, zou ik hein wel willen trappen en worgen. Ik wou dat ik een instrumentje van een dentist had en in de gelegenheid was een aardig gaaljc le boren in een van zijn mooie witte- tanden Sada wist niets van dien Hara, be halve dat liet een ruwe man is en dat hij vreesclijk drinkt. De meisjes in liet theehuis waren altijd bang als hij kwam Vage berichten waren tot haar gekomen omtrent zijn levenswijze. Wat moest zij doen? Zij had geen geld, geen plaals om naar toe te gaan, en Oom was de eenige bloedverwant dien zij bezat op de wereld. Male, jk heb een zendeling een ernstige waarheid hooren uitspreken toen hij zei, dal het leven van een Japanner niets waard was voordat tal zijn bloedverwanten dood waren- Hun macht is een kelen, ge smeed om de vrijheid. Zij had zooveel van Oom gehouden snikte Sada voordat ze bij hem was. Zij had zoo verlangd zijn huis gezellig te maken en veel voor hem te wezen. Zij had het schoone land van haar moeder lief. Miss West had haai* doordrongen van hel denkbeeld en haar op het hart ge drukt, dat het huwelijk heilig is en on mogelijk zonder liefde. Brave Suzanne! Zij wilde graag haar plicht doen, maar zij kon niét met dien man trouwen dien school, welk werk in een dringende be hoefte heeft voorzien. Hij sprak den wenscli uit, dat ook in dit jaar tot heil van de gemeente zal worden gewerkt Naar aanleiding van een schrijven van God. Staten werd het tijdperk van verhu ring van gemeentegrond aan de vereeni- ging „Help n Zelf", van onbepaaldcn tijd gebracht op 25 jaar. Aan mej J. J. Dormaar werd met alge- meene stemmen eervol ontslag verleend als onderwijzeres togen 1 Maart c.k. Op oen verzoek van de vereeniging Handelsonderwijs te Goes om een jaar lijksche subsidie werd op voorstel van B en W met algemeene stemmen afwij zend beschikt, op grond van den minder gunstigen finantiëelen toestand der ge meente. Op voorstel van B. (en W. werd het ver zoek van de schoonmaakster der school om verhooging van abonnement met al gemeene stemmen ingewilligd. Dit werd gebracht van 50 op f 65 per jaar. De pensioensgrondslagen van 1. de Looff en J. He ij stek worden vastgesteld respectievelijk op f 400 en f 150 en dien van den gemeenteveldwachter C. Ivorne- lis nader geregeld en gesteld op f 500. De gemeente betaalt 1 pCt. in de bijdra gen. Het kohier hondenbelasting werd rast-v gesteld met 52 aanslagen in de le klasse a f 4 cn 4 aanslagen in de 2de klasse 5 f 1, lolaal tot een bedrag van f 212. B. en W. stellen voor bij liet tweede kruispad op de begraafplaats 8 lindc- boomen te rooien. De heer Haringman vroeg of het niet wenschelijk was, ook in liet voorste kruispad de hoornen weg te doen. Dit laatste zal nog worden uit gesteld. Het voorstel van B en "W. werd daarop met algemeene slemmen aange nomen. Vervolgens komt aan de orde de be noeming van een onderwijzeres, vacature mej. Dormaar. Met 5 van de 7 stemmen wordt benoemd mej. T D M van der Vliet tc Ierseke, tijdelijk te Cats, no. 1 der voordracht. De andere 2 stemmen waren uitgebracht op mej. E Lavooij te Ooltgensplaat, no 2 der voordracht Besloten wordt ter voorziening in kas geld een gcldleening aan te gaan van f 4000 5 pet. Bij de rondvraag wijst de heer Ver burg op dc slechte verlichting van een gedeelte van de haven. Hij beveelt het plaatsen van een lantaarn aan. Dit zal in overweging worden genomen De lieer Haringman informeert, hoe het staat met veriecning van subsidie voor den autodienst van Wolphaartsdijk- sclie veer op Goes De voorzitter zegt vernomen le heb ben, dat die dienst nog wel wat te wen schen overlaat en daarom overweging verdient, ©enigen tijd te nemen om te tc zien, of hel reisbebng van Colijnsplaal in zoover gebaat is bij die dienstregeling, dat het verleeneii ccncr subsidie als ge rechtigd kan worden beschouwd. Vrijdag j.l herdacht de heer A v Rijn te Kwadendamme, deu dag waarop hij vóór 20 jaar als pastoor in dienst trad. Door zijn parochianen werd hem een zeer mooie pendule met coupes geschon ken, terwijl dc schoolkinderen hem een bureaustoel aanboden In de kerk werd ter zijner cere oen feesllicd gezongen. De schoolkinderen werden door den jubilaris onthaald. Tol notabel dor Ned Herv. kerk tc Rilland is gekozen de heer Nic. N'icuwdorp toict ,16 van de '28 geldig uitge brachte stemmen; 9 sl. waren uitgebracht op Matthijs Weststrate, 1 op J J Goeroe cn 1 op C. de Jager 1st was van on waarde - Benoemd lot koster der Oud Geref kerk le Rilland de heer A. Vormerris aldaar. zij maai' eens had gezien en nooit ge sproken. Zij wist hoe onbeperkt de macht is die de wetten van dit land aan oom verleen den tegenover haar. Zij wist hoe nutteloos het is voor een Japanscli meisje, zich te verzetten tegen de strenge regels die haar door ouderen worden opgelegd. Zij wist, dat weerstand straf zou brengen Ik moet je zeggen, Mate, ik wou niet graag vaak zulk een blik zien als er toen in Sada's oogen was, toen zij haar ernstig gezichtje tot mij wendde en een be slist „ik wil niet" uitsprak. Maar ik dank te God voor alles wal Suzanne West haar geleerd had. Niettegenstaande hel groote verdriet van het jonge meisje, was er een straal van vreugde in mijn hart. Vrijwillig had Sada San een beslissing genomen. Nu had ik een vasten grond waarop ik kon voort bouwen. In de diepste diepte van mijn hersens begon zich een plan tc vormen De hoop gloorde in mijn hart. Het was laat in den avond. Een schit terende zonsondergang kleurde dc lucht rood cn overgoot den ouden tuin met zijn gewelfde bruggen en kromme boomen met een rozerooden gloed. Zelfs in de. donkere plekken was poëzie. Ik had een ingeving dat ik van de bekoring die uit ging van dit uur gebruik moest maken om mijn plan op te zetten. Ik trok Sada naast mij, toen wij in een aardig klein hutje zaten bij het meer. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1914 | | pagina 5