Verschillende Berichten. BEKENDMAKINGEN. voor de turndagen, eindigde hel verslag De v o o r z i 11 e r dankte den. secretaris voor het jaarverslag en sprak eveneens do hoop uit, dat het volgend jaar meer propaganda mag gemaakt worden en het aantal aangesloten veroenigingen zal toe nemen. Over het jaarverslag ontspint zich een discussie naar aanleiding van de vraag of het optreden van eenige aangesloten ver- cenigingen in liet buitenland het houden den van een gewestelij ken dag heeft be let, wat echter inet klemmende redenen werd bestreden. Een samenloop van om standigheden heeft het houden van dien dag verliinderd Hierop brengt de lieer de Graaf het verslag uit van de technische commissie. Ook de voorturnlessen, behalve, die te Middelburg, luidden niet het gewenschte succes. Naast do geringe deelname had, naar de meening der T. G. het minder ge- scliikte program ook aandeel in het minr der welslagen der lessen Do beide da- mesoofeningen werden naar verhouding boter bezocht. Er bleek, dat do oefenin gen op do plaats bij de vereenigingen be ter beoefend werden, dan de oefeningen van do plaats. Ook bij liet werken aan de toestellen bleek weinig gelijkvormigheid en werden vole technische fouten gemaakt. Het ver slag sprekt den wensch uit, dal meerdere dames-vereenigingen rich bij het N. G. V mogen aansluiten De voorzitter merkt naar aanlei ding van deze verslagen op dat door het bestuur over de werkwijze van de Tech nische Commissie veel gesproken en ge schreven is, wat, naar spr. hoopt, tot ver betering mogo leiden. Doch ook cischt do belangstelling en de voorbereiding voor do voorturnlessen dringend verbe tering. Het doel der voorturnlesscji is opleiding en studie, zij zijn het middel om technisch de vaardigheid tot hooger poil op te voeren, daarom mag afwezig heid alleen op dringende redenen ge grond zijn, temeer waar do data der les sen reeds te voren voor het gelieele jaar bekend zijn. Daarom verzoekt spr fclc ver eeniging voor het volgend jaar de voor- turners tijdig aan to wijzen en ook plaats vervangende voorturners. Hei bestuur lieert ook besloten een wijziging to brengen in de regeling der vergadering. Zoo mogelijk zullen in het komend jaar meer lessen, ook voor de dames, worden gegeven, nil. 8 voor hoe- ten en 3 voor dames. De heer do Graaf voegt hier nog aan too, dat het do bedoeling is de lessen meer hot karakter te- doen aanne men van do leiderscurssusen zooals die in Zuid-Holland worden gegeven. Hierop werden in besloten vergadering de financieole aangelegenheden behan deld. Na heropening waren aan de orde de door de Bonds Techn Comm. voorge-i slelde wijzigingen in de Bondsverorde-i ning IV. Besloten word, op voorstel van den heer Bakker door de T. C. mot Zuid-Holland overeenstemming gezocht worden ten opzichte van de getalsterkte der klassen. Vervolgens is aan de orde de bestuurs verkiezing; liet bestuur doet hierbij liet voorstel het bestuur te doen bestaan yit slechts drie loden en do T. C met 1 lid, bij voorkeur uit Breda uit te breiden. Uit de vergadering gaan stemmen op, oan dat lid to benoemen uil een dor leden uit Zuid-Bovelaud Tegen liet voorstel om hof be-stuur uit 3 loden te doen beslaan gaan geen stem men op, men geeft echter in overweging om meer algcmecnc vergaderingen te houden Ook tot de uitbreiding der T. C. wordt besloten. Hierna wordt tot voorzitter herbe noemd de heer Snijders, die verklaart de benoeming zich te laten welgevallen Voorts worden in het bestuur herben noemd de heeren van Mastbergen en Willems. De voorzitter brengt daarop een woord van hulde en dank aan de scheidende be stuursleden de heeren Bartelse, Goes, en Kreugei, IBreda, voor hetgeen zij in het belang van het gewest hebben gedaan en spreekt de hoop uit dat de heeren hun krachten aan de belangen van het gewest zullen blijven wijden. In de technische commissie worden herbenoemd de heeren do Graaf, Wiers, Schuurbier en Bucht en benoemd de heer E. J. H. Pollen te Breda. Laatstge noemde bekwam 15 stemmen, de heer C. T Ruben uit Goes verkreeg 7 stemmen. Tot afgevaardigde voor de bondsverga deringen wordt benoemd de heer J. Bak ker en tot zijn plaatsvervangers de hee ren van Mastbergen en Schuurbier. De gewestelijke uitvoering zal gehou den worden te Vlissingen. Met Vlissingen had Sparta uit Bergen op Zoom om de oer verzocht. Doch te Bergen is 2 jaar geleden nog een dag gehouden, te Vlis singen is hel reeds 5 jaar geleden. Naar aanleiding van de besprekingen over dit onderwerp blijkt dat de vereeni- ging T. II. O. R. te Vlissingen reeds de noodigo slappen heeft gedaan om zich bij het N. G. V. aan te sluiten. Als datum voor deze uilvoering wordt de Hemelvaartsdag aangewezen. De volgende gewone vergadering zal wederom te Middelburg worden gehou den ongeveer terzelfder tijd als dit jaar. Bij de rondvraag doet de heer van der Steen de vraag of het niet mogelijk is dat zij, die in het bezit zijn van goede oefenstof voor kleine vereeni gingen, deze in het orgaan publiceeren. De heer de Graaf meent jdat de voor turnlessen in deze behoefte voorzien, üfe.ojïs te de T. C. 6t£&te bgcaid «dich tingen te verschaffen. Van andere zijde wordt dit nog meer verduidelijkt en wordt opgemerkt dat wat de heer v. d. Steen vroeg in hervormingsplannen ligt van de T. C. De heer van der Steen merkt naar aanleiding van de voorstellen der com missie tot reorganisatie ran het orgaan op, dat het gewenscht is dat een journa list met do hoofdredactie zal worden be last, wien dan twee redacteuren, een in hel Noorden, een in liet Zuiden, Ier rijde kunnen staan Ilet is1 gewenscht, dat deze redacteuren ook tot de journalistiek in betrekking staan. Verder bepleitte de lieer van der Steen herziening ran het gewestelijk reglement om onmogelijk tc maken dat leden die door een vereeniging geroyeerd zijn bij een andere vereeniging onderdak vinden, waarop de voorzitter meedeelde dat het bestuur voornemens is het regle ment eens goed onderhanden te nemen. Ten slotte nam de heer van der Steen, die spoedig naar Assen vertrekt in enkele hartelijke woorden afscheid van do mak kers van gewest Zeeland Nadat de heer Bakker den heer Snijders hulde gebracht liad voor zijn leiding van de vergadering, werd deze door den voorzitter gesloten. H M. de Koningin-Moeder heeft f 50 geschonken aan hel fonds voor Ncder- landscho becjdcnde Kunstenaars, hun we duwen en weezen. De gewone audiëntie van den minister i van landbouw, nijverheid en handel zal Woensdag en die ran den minister van oorlog Donderdag a.s. niet plaats hebben. Te Stellendam is, naar de N. C. C. meldt, de uit de dagen van de Berlin- ramp bekende schipper van do stoom- reddingboot te Hoek van Holland G. Jan sen overleden Naar aanleiding van hel verzoek der politieagentenvereeuiging „Krachtig door Samenwerking" stellen B. en W. van Dordrecht de volgende salarisregoling voor het personeel der politic voor hoofd inspecteur f 1800 f2100; oudste inspee leur (in dienstjaren) f 1400—f 1700; in specteur f 1300—f 1600; adj.-inspecteur f 900 f 1100; le schrijver f 750— f 900; 2e schrijver f 550 f 700; hoofd agent f 900—f 1000; agent le kl. f 775— f 850; agent 2e kl. f 675—750. Dit voorstel zal een hoogere uitgaaf van .ongeveer f 6600 van de gemeente vorderen. B en W van Den Haag zijn, naar de N R. C. meldt, na de beslissing van den gemeenteraad inzake de bebouwing van het terrein aan den Scheveningsche weg, in nadere briefwisseling getreden met de Bataafsche Petroleum-Maatschap- pij, met de- bedoeling le vernemon, of deze geneigd is op andere wijze uitvoering te geven aan haar bouwplan dan volgens het ontwerp in September overgelegd De Maatschappij heeft bericht, dat nog geen definitief antwoord kan gegeven worden. Ruim 14 dagen geleden is le Aalten een geval van poklcen geconstateerd bij een zoon uil het gezin Bijen Strenge maatregelen om uitbreiding der ziekte te voorkomen werden direct genomen. Dé zoon is herstellende, maar thans zijn ook de vader en (moeder aangetast en naar wij vernemen is de moeder reeds voprzien van de II. Sacramenten der Stervenden Hot huis wordt streng ge- isoleerd, terwijl nog een tweede barak bij het huis is geplaatst (Zutph. Crt) VER. VOOR VROUWENKIESRECHT. De Ver. voor vrouwenkiesrecht hield Zaterdag en Zondag haar algem. verga dering in den Doele le Rotterdam on der leiding van dr. Aletta II Jacobs. Deze beslool haar openingsrede met de opimerking dat er nu een goede kans bestaat om ook voor de vrouw de finale oplossing van hel kiesrcchtvraagsluk te verkrijgen, maar dan moeien alle krach ten aan het werk en dan moet er een- stemming gestreefd worden naar het ééne doel „Grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw." VREDESPRIJS VOOR DE JEUGD 1914. Aangemoedigd door het welslagen van den Vredesprijs voor de jeugd 1913, heb ben de Algemeene Nederlandsche Bond „Vrede door Recht" on de Ned. R.-KJ. Vereeniging tot Bevordering van den We reldvrede besloten, om ook voor hel jaar 1914 weder gezamenlijk een prijsvraag voor de jeugd uit te schrijven De eerste prijsvraag is een uilnoodi- ging, om een opstel le schrijven over een der volgende onderwerpen 1 De opening van het Vredespaleis. 2. Roode Kruis en Vredesbeweging. 3. Waarom is de Duif gekozen'als symbool voor den Vrede De tweede prijsvraag is een uilnoodi- ging, om in te zenden een schets voor een al of niet gelllustreerden maandka- lender. Ieder der twaalf bladen van de zen kalender moet bevatten één of meer zinnen, de Vredesbeweging betreffende Deze zinnen mogen voor iedere maand bestaan uit hoogstens vijftig woorden en moeten fn het Nederlaodsch geschreven worden. De hofmeester J H. E. B,, uit de Nieuwe Zaagmolenstraat te Rotterdam, is naar de N. R. C. meldt, aangehouden, als verdacht de 17-jarige C. de H., uit de Hendrik dc Kcyzerslraat ontvoerd te hebben. In de Mariastichting tc Haarlem overleed, naar de Tel meldt, 'n 9-jarig meisje uit Heemstede, dat, bij liet spelen met haar elfjarig zusje, van deze een schop tegen den buik had gekregen. Op de Zeedijk te Amsterdam is Zaterdagnacht weer eens flink gevoch ten Burgers en politie kwamen met el kaar in conflict. Een politieagent moet met een steen zoodanig verwond zijn, dat hij buiten dienst moet zijn gesteld, terwijl eenige burgers door de sabels der agenten zoodanig moeien geraakt zijn dat ze zich in het gasthuis moesten laten verbinden. Tengevolge van liet nuttigen ran ver giftigd vleesch, afkomstig van den slager C te Heemskerk, liggen eenige gezin nen aldaar ziek. De verklaringen van den schild wacht voor het wapenmagazijn te Ede, dio vertelde Donderdagavond een heer op het hek in de nabijheid te hebben gezien zijn zoo raag en onbestemd, dat men de juistheid er van in twijfel trekt Te Eijsden (L.) geraakte Zaterdag morgen naar de Tel. meldt, de 45-jarige Gulikers werkzaam zijnde in de zink- wilfabriok aldaar, onder een lift Ver pletterd werd rijn lijk te voorschijn ge haald en naar Maastricht, alwaar de on gelukkige woonde, vervoerd G. is gehuwd, doch heeft geen kinderen Te Renkum wordt een vrouw be schuldigd van looverij en hekserij. Zij zou vee ziek maken, enz., en het vleesch van een door haar gemest en aan een slager verkocht varken wilde men niet eten De verspreidster van deze heksen-his- torie is opgespoord en zal strafrechterlijk worden vervolgd, N R. C. Tengevolge van vleeschvergiftiging is naar de N. R. C. meldt, Vrijdagnacht le Doelinchem overleden het echtpaar Meilink Man en vrouw werden veertien dagen geleden ongesteld na het eten van eigengemaakte worst. Bij de kinderen die van dezelfde worst aton, hebben zich geen ziekteverschijnselen voorgedaan. DE BLAUWZUURVERGIFTIGING Men meldt aan. de N. R. C., dat het onderzoek van de polilie inzake de blauwzuur-vergiftiging op den Koningin neweg te Amsterdam heeft uitgewezen, dat de te Weenen aangehouden zoon van mevrouw NV. schuldig is De aangehou dene heeft een kleermaker voor een pels jas ter waarde van 700 kronen opgelicht welke hij te gelde maakte om voor het geld de reis naar Amsterdam te kunnen doen. o DEEEDIGING. De Limb. Koer maakt op de volgende wijze melding van de beêediging van een nieuw gemeenteraadslid in een Lim- burgsche grensdorp. Terwijl dc burgemeester op plechtige wijze en mei heldere stem de eedsfor mule voorlas, en hel nieuwe lid prin selijk op zijn zitvak bleef rusten, voegde zijn naastzittende collega-raadslid in de practijk meer bedreven hem waar schuwend toe; stangk' op!" waarop liet nieuwe lid, altijd nog geklonken aan zijn zetel, den wijs- en middenvinger van de rechterhand in de hoogte stak en in stede van het gevorderde„zooi waarlijk helpc mij God almachtig" uitriep; „Stangk op!" De raad scheen daarin hel bewijs te zien, dal dc man volkomen gcschikl en bekwaam was ook lid van hel dagelijksch bestuur te worden en benoemde zijn shuggcr nieuw medelid lot weihouder. Op een desbetreffende vraag heeft de burgemeester van Borgei'liout in de zitting van den gemeenteraad van die plaats gemeld, dat in afwachting van het internationale station, dat later op hel grondgebied der gemeente zal gebouwd worden, eerlang 13 treinen naar Neder land en 14 van Nederland zullen stoppen a,an een halte ter hoogte van de Turn- houtsche poort. In Juli van dil jaar heeft'een dolle hond te Aix-Ies-Bains een groot aantal van zijn soortgenooten gebeten. De in een dergelijk geval voorgeschreven voor zorgsmaatregelen wérden verwaarloosd. In Augustus werden''verscheiden gevallen van hondsdolheid vastgesteld en Lal van personen gebeten. Nadien is de epidemie op de doppen in de buurt overgeslagen. Intussclien vermenigvuldigden zich de gevallen van dolheid bij honden. Een) hond vaneen officier heeft vijf zijner ka-' meraden gebeten. Zoo worden verschei den gevallen uit die streek aan dé „Temps" gemeld. Reuter seint den bladen, dat Vrij dagavond een personentrein bij Lóttring- hausen ontspoorde. De locomotief viel van den dijk en een andere trein reed tegen den ontspoorden trein in. Acht personen werden zwagr gewond, de machinist en de stoker, levensgevaar lijk. Een ziekenwagen en een trein met geneesheeren en hulppersoneel vertrok ken napr de plaats des onheils. Zaterdagmorgen tegen 12 uur sprong in Kcsselliausen, een voorstad van Stet tin, de veiligheidsklep van een grooten stoomketel. Door den onlsnappenden stoom werden 3 machinisten zeer ernstig gekwetst. De „Köln. Ztg." deelt mee, dat te Frankfort de vrouw van een stedelijk ambtenaar uiit Wiesbaden met haar veer tienjarig dochtertje werd gevangen geno men, daar ze in Darmsladt uit een goud smidswinkel een paar briljanten oorknop- gestolen had. De juwelier was hen ach terna gereisd en beschuldigde hen, waar op de dames de daad loochenden en ook de bewuste voorwerpen deden verdwij nen. Na hun gevangenneming bekenden ze echter. Toen bleek tevens, dat ze samen met de echtgenoolc van een ander stede lijk ambtenaar een gcheele reeks van dergelijke juweelendiefstallen hadden ge pleegd De tweede dievegge werd ter stond te Wiesbaden gearresteerd De reclame, waarmede in Amerika het godsdienstig gemeenschapsleven aan trekkelijk wordt gemaakt, schijnt in En geland navolging te zullen vinden. Niet alleen wordt hier en daar tijdens de pre dikatie door lichtbeelden, ernstige en lichtere muziek voor afwisseling gezorgd, maar ook doe-t reeds de gramofoon som wijlen dienst. In Noord Londen, ajdus lezen we in de N. R. C., wordt een bijgebouw van zekere kerk voor de golfspelers beschik baar gesteld om hun speeltuig daar tij dens den dienst in bewaring te geven; te Hampton aan de Theems bestaan af zonderlijke godsdienstoefeningen voor roeiers, die in een bootje blijven zitten, terwijl ze uit den pastorietuin worden, toegesproken. To Bristol heeft dezen zo mer de in Engeland alom bekende Schot- sche music-hajl-arliest Harry Lauder voor 1200 kerkgangers liet woord gevoerd; zijn vakgenoot, de komiek James Walcli: is insgelijks tc Battersea als kanselrede naar opgetreden. Beide moeten hoogst ernstig hebben gesproken en hel gehoor hebben ge-slicht. Te Rome is een meisje gedurende drie dagen in een toestand van volkomen, hypnose geweest onder invloed van een zekeren Umberto Leonardi ,van wien men volgens de „Temps" zegt, dat hij over geheime krachten beschikt. De politie heeft intusschen een onde- zoek ingesteld Te Moskou is een zwijgersclub ge slicht. Dat is een echte samenzwering der slille. De leden van dit zonderling genootschap moeten bij hun toelating als zoodanig hun woord er op geven, de meesl volkomen stilte in acht te zullen nemen in de zalen van de sociëteit zoo wel in het restaurant als aan het biljart of de speeltafel. Op de minste schending dier belofte slaat een boete; men mag slechts door middel van gebaren spreken. Het spreek verbod geldt pok voor de bedienden. De hoofdcommissaris van politie heeft de statuten der club goedgekeurd. Vóór verscheidene dagen was de 50-jarige Thomas, te Lorienl, krankzinnig gewo,rdon en had zich in zijn woning ge- barrikadcerd. Met een revolver en bijlen gewapend bedreigde hij ieder die wilde naderen, loste schoten op de voorbijgan gers, zoodat men ten slotte zijn woning begon te belegeren. Toen de gendarmes op het punt waren zich van hem meester te maken, sneed hij zich de keel af. De „Middelburgsche Courant" wordt 'savonds te zes uren in Goes bezorgd. Dagelijks worden, tegen I 1.25 per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. II. PIETERMAN. Handel en Ny verheid. Dö Ned Petroleum- en Asphalt Mij. te Vlissingen. Ter aanvulling van het in ons vorig nummer vermelde bericht betreffende de hierboven genoemde maatschappij ontlee- nen we aan het door haar uitgegeven prospectus de volgende bijzonderheden- „De „Inlor Ocean Oil Company" te New-York, een Maatschappij met een totaal kapilftal van Doll. 11.900 000 be doelende koop en verkoop van oliën, ver voer kiezer oliën in eigen tankbooten, raffineeren van oliën en produceeren van asphalt, gasoline, naphta, stookolie, etc., heeft met de oprichters onzer Maat schappij voor ons zeer voordeel Lge con tracten gesloten voor de leverantie van ruwe olie en het toepassen yan hare pro cédés tot het vervaardigen van voor noemde producten. i Wat een contract voor vaste leve rantie van de ruwe grondstof (ruwe olie) waard is, zal ieder beseffen, die in de laatste jaren het oog! heeft ge houden op de enorme stijging in het gebruik van alle uit deze grondstof ver vaardigde producten en de naar ver houding van dat gebruik in gebreke blij vende productie van ruwe olie. Waar zelfs in vele olie-produceerende landen afname der productie is te constateeren, in de Russische olievelden zelfs in een zoo verontrustende mate dat de regee ring heeft doen onderzoeken of de be trokken Maatschappijen ook wellicht de productie stelselmatig beperkten, is het duidelijk dat de zekerheid, steeds ge noeg grondstoffen te kunnen bekomen voor het bedrijf, een der voornaamste factoren is. Vervolgens wordt in liet prospectus uiteengezet de waarde van het recht op de diverse procedé's voor het vervaardi gen van de producten uit liet ruwe mate riaal; van het bezit door de Inter Ocean Oil. Cy. van veertien eigen tanksteamers van het groote gehalte, aan asphalt en van Bitumen der olie door deze Oil Cy. geleverd. En daarna gaat het prospectus voort, met de verklaring dat de te Vlissingen te bouwen raffinaderij waar de ruwe olie zal worden ontvangen en geraffineerd in asphalt, zuivere olieên, naphta, gasoline en andere producten volgens de pro cédés der „I O. O. Co.", de eerste zal zijn van dit soort in Europa. „Onze maatschappij heeft optie voor langdurige pacht (60 jaren) van een groot gedeelte land met groot waterfront aan diep water, waar de tankbooten zoo wel als rivierschepen direct uit de pijp leidingen kunnen bediend worden Op deze terreinen bevinden zich voorts op slagtanks, pakhuizen en complete instal latie voor het in ontvangst nemen der ruwe olie, welke installatie door de Maat schappij in zijn geheel is overgenomen. De waarde van dit contract, waarbij de Maatschappij haar eigen haven met groot waterfront heeft, altijd zeker is van ligplaats der booten en onbelemmerde uitoefening van haar bedrijf, waar zij directe aansluiting heeft aan het geheele spoorwegnet van Europa, zich voor 60 jaren het recht verzekerd heeft van het uitsluitend gebruik van die haven met complete installatie voorde ontvangst van de ruwe olie is eveneens zeer belangrijk De maatschappij heeft contracten met de „I. P. O. Co waarbij de „I. O O Co." zich verbonden heeft gedurende 10 jaren tegen zeer voordeeligc (voorwaarden alle benoodigdc ruwe olie te Vlissingen te leveren, de raffinaderij geheel te in- staJLleeren en door ons aan le wijzen per soneel met de toepassing der procédés geheel vertrouwd te maken. De „I. O, O. Co." die voor Iiare as- phaltprodukten reeds een afzetgebied in Spanje en Frankrijk heeft gesecureerd, heeft zich verbonden al de asphalt, voor zoover de maatschappij in staat zal zijn die te leveren, van Vlissingen te betrek ken tegen een minimum prijs van twee en twintig dollars of f 55 per tón f. o. b. Vlissingen. Hel kapitaal bestaal uit: f 1 500.000 eerste preferente 7 pCt. accumulatieve aandeelen, verdeeld in 3 seriën van f 500.000 elk; f 500.000 tweede prefe rente 8 pCt. accumulatieve aandeelen; f 750.000 gewone aandeelen. De eerste preferente aandeelen ont vangen eerst een jaarlijkscli dividend van 7 pCt. en eventueel alle accumulatieve dividenden, voor dat eenig dividend be taald wordt aan de tweede preferente aandeelen De maatschappij is gerech tigd de eerste preferente aandeelen in te lossen tegen 150 pCt. De eerste Serie grool f 500.000 Eer ste preferente aandeelen wordt ter in schrijving tegen pari aangeboden Bij event, overleekening zal de toewij zing, zooveel mogelijk, pondspondsgewijze plaats hebben. De toestand is daardoor als volgt: Ge plaatst f 450.000 tweede preferente aan deelen op f 700.000 gewone aandeelen ter betaling voor de contracten te voren genoemd. Ter inschrijving kunnen dus aangebo den worden f 500.000 eerste preferen te aandeelen, terwijl daarbij als Bonus aan de inschrijvers worden toegewe zen: 50.000 tweede preferente aandeelen 8 pCl. accumulatie, f 50.000 gewone aan deelen. Het prospectus beloogt dat het bedrijf zeer winstgevend is, voornamelijk daar de bedrijfsonkoslen toch altijd lager zul len zijn dan in de Vereenigde Staten. De installatie wordt voorloopig ge bouwd op een productie van 30.000 ton asphalt per jaar. Commissarissen zijn (voorloopig) de heeren: I. C. Vetliacke te Vlissingen, jhr. E. J. de Stuers te Brussel en mr. Adolpli Kern te New-York. Directeur de heer M. Laernoes te Vlis singen. Rechtskundig adviseur de heer mr. J. de Witt Hamer J.Gzn. te Goes'. RIJKS-BELASTINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt bekend: dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzonden een door den Directeur der directe belastingen enz. te Breda, den 17 Dec. 1913, invorderbaar verklaarde kohier no. 9 der belasting op bedrijfs en andere inkomsten voor het belastingjaar 1913/1914, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, oim! na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinne ring tevens, dat de bezwaren, welke dien aangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden in gediend. Middelburg, den 20 December 1913. De burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER Stoomdrukkerij Firma D. G. Kröbec Ju Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6