MUZIEK- Kunst en Wetenschappen. Rechtzaken. BEKENDMAKINGEN. Neemt U Adverteiitiêii. Zeeuwsche Bank. Bankiers-, Kassiers-, Assurantiekantoor Neemt gelden in Deposito. Nederlandsch- Amerikaansche Hypotheekbank. o Paiiivi a YRUCHTENPORT. C. van Holthnijsen. ft 5 °o Pamlbrieven a 101 0 ZEEUWSCHE BANK Te koop bij inschrijving Weiland, suppoost ten allen tijde de zaal kan con troleeren Een geperforeerde ruit zorgt ervoor, dat hij ook alles kan verstaan wat er gezegd wordt, terwijl ten overvloede ook de contactknop van hel electrisch licht boven de plaats van het bed is aangebracht Dat de slaapzaal van voldoende wasch- gelegcnheid is voorzien behoeft wel geen betoog; op reinheid wordt in Kinderzorg streng gelet, zelfs het tandenpoetsen wordt den knapen en meisjes) van jongs- aan geleerd Tjusschen beide vleugels in bevindt zich het trappenhuis, waarachter een ruime en geriefelijke keuken is uitge bouwd Met de keuken in verbinding staan „de winkel of provisiekamer en. de drie kelders, die respectievelijk dienen voor de berging van voedingsmiddelen, aardappelen en brandstoffen Aan de uiteinden der gangen bevinden zich de modem ingerichte plees en pri vaten, allen voorzien van waterdoorspoe ling, waarbij dankbaar gebruik is gemaakt van de dit jaar tol stand gekomen riolee- ring van den Singel. In het oude gebouw- was men nog tot hel verderfelijk tonnen stelsel gedoemd. Op de verdieping vindt men in de eer ste plaats de slaapzalen voor de groote en iniddelgroole jongens, die elk voor 30 bedden zijn ingericht doch overigens gelijk zijn aan de eerder beschreven zaal voor de kleinere, waar voor 24 plaats is. Deze zalen hebben elk communicatie met een balkou dat door een brandlad der met den beganen grond gemeen schap heeft Behalve voor dc vlucht in het haast ondenkbare, geval van brand, dienen deze balkons ook voor het luch ten der bedden Deze zalen beslaan den geheelen rech tervleugel, links vindt men aan de Noord zijde in de eerste plaats een badkamer voor het personeel, gevolgd door twee badkamers voor de kinderen Bij elk dezer kamers bevindt zich een afzonder lijke kleedkamer Een vernuftige inrich ting aan de keukenkachel zorgt voor de circulatie van warm water Naast deze badkamers is de linnenka mer, wel voorzien en toch nog niet voldoende voor de steeds groeiende be hoefte, zoodat ook geschenken voor de linnenkasten gaarne worden aanvaard Aandachtige lezeressen, knoop dit in uw ooren! Op den hoek zijn nog een tweetal ge riefelijke slaapkamers voor het personeel uitgespaard Aan de voor- of zuidzijde reien zich naast de slaapzaal een bergkamer, het slaapvertrek voor den directeur en de ziekenboeg zooals het op een oorlogs schip heeten zou. Voor een scliecpsruim- te is deze ziekenzaal echter te flink, en te vreedzaam ligt zij daar zich te koeste ren in het Zuiderzonnetje om ook maar de gedachte aan oorlog op te wekken. Een ruim balcon geeft door de prach tige Zuidelijke ligging een uitstekende gelegenheid om reconvalescente patien tjes met volle teugen gezondheid te la ten happen Aan de ziekenzaal is een afzonderlijk privaat verbonden. Hiermede zijn wij het nieuwe gebouw- rond geweest en hopen we onzen lezers een klein beeld gegeven te hebben van de modelinrichting die daar in ons mid den aan den Veerschcn Singel is ver rezen. Ja, werkelijk een modelinrichting, die zelfs door een autoriteit als de inspec teur van het opvoedingswezen aan hen die soortgelijke inrichtingen willen slich ten ten voorbeeld wordt gewezen Terecht mochten wij dus in den aan hef van dit stukje zeggen, dat Middel burg trots op deze inrichting mag zijli Wij voegen er thans nog bij dat ook de neringdoenden het wel op prijs mogen stellen dal Kinderzorg liaar tenten in ons midden heeft opgeslagen Die ruim 130 magen van groot en klein verslinden heel wat en ook aan kleeding en schoei sel is veel noodig wat alles van uit Mid delburg betrokken wordt vrouw A. Wins—Van der Mieden van Op meer zal daarbij de begeleiding der lied jes op zich nemen Als tweede öeel der matinée zal Tilia Hill een fragment zingen hit Kor Kuiler's bekende kindercantate „Een Winterdag" en voorts kinderliederen van Catli. van Rennes, Hencirika van Tussenbroek, Phi lip Loots en Kor Kuiler. Ik zie de kinderen al genieten van al het moois dat ze te hooren zullen krij gen Dat belooft een blijde stemmingen van vreugde stralende gezichtjes! Het is een matinée voor de kleintjes maar de groolen mogen heusch ook wel komen. Zij zullen zich niet minder amuseeren dan de kinderen zelve Ongetwijfeld zal het een alleraardigste middag worden. Een goede raad dus aan alle mama's ga met uw kleinen naar die matinée en ge zult hun en u zelf een bijzonder genot verschaffen A. A NOSKE, De eerste uitvoering der zangvereeni- ging „Tol Oefening en Uitspanning" alhier in dit seizoen zal plaats hebben Dinsdag 9 December Behalve het Re quiem van Cherubini vermeldt liet pro gramma vijf Oud-Nederlandsche liede ren voor a cappella koor van Röntgen, den 42sten Psalm van Mendelssohn en drie solo-liederen te zingen door me juffrouw F. H de Ligt. Het programma biedt dus geen groote en ook geen nieuwe werken, maar daar om behoeft de belangstelling van het pu bliek niet minder te zijn dan anders. De instudcering der werken geschiedt bij deze zangvereeoiging zöö goed en met zóóveel zorg, dat de uitvoeringen altijd een groot genot geven De vraag moet dus niet alleen zijn wal er wordt uitge voerd, maar hoe het gebeurt. En dan waarborgt ons de naam der zangvereeniging altijd iets goeds. Ook nu dus worde het hijwonen van deze uitvoering Ven zeerste aanbevolen Behalve het bovenstaande heb ik nog een woord van aanbeveling te schrijven voor iels bijzonders Woensdag 10 December zal er in het concertgebouw een kinder-matinée gege ven worden door mevrouw Tilia Hill, de wèl-bekende zangeres en mejuffrouw Christine Doorman die haai- eigen kinder verhaal „Vleugelken" onlangs door mij in dit blad besproken zal vertellen Me Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van gisteren 5 Dec. We laten hier een uitvoerig verslag volgen van de gistex-en reeds in het kort door ons vermelde zaken: K D. en A D te Vee re waren op Zondag 2 Nov door den onbez rijksveld wachter J F. de Bliek betrapt, dat zij ge tracht hadden pen vxschfuik te lichten. De eene bekl. verklaarde er niet bij geweest te zijn, de andere wel, doch in gezelschap van 2 onbekepden die hij meende, dat de rechthebbenden waren. De rijksveldwach ter H. G. van Oorschol bevestigde de verklaring van Bliek, had beiden her kend J Gei II, de eigenaar van dc fuik, vei-klaarde geen toestemming aan bekl te hebben gegeven, die te ledigen Eisch 1 maand gevangenisstraf. De verdediger rar J. Adriaanse betoog de, dat het'oogmerk van loeêigening niet is bewezen. Bovendien, waar de in beslag genomen klompen den eenen bekl niet passen, is dit wel aanwijzing, dat hij er niet bij tegenwoordig is geweest. Spr. meende, dal er geen verooi-deeltng zou kunnen volgen, doch er, zoo het schuldig mocht worden uitgesproken, wel met een geldboete zou kunnen volstaan worden. Uitspraak over 8 dagen L V v, d B te IJzendijke, be klaagd van beleediging van E C. Bou- wens Zij had get. gescholden voor „hoer" P Ververs, echtgenoot van get., bevestig de haar verklaringen De man van bekl. J. Kluize, verklaarde, dat zijn vrouw het woord „lioer" niet had gebruikt Eisch f 1 b. s ld. lx De verd mr. H. Groot, wees er op, dat er te veel ophef van deze onbeduidende zaak is gemaakt, en bovendien is het be wijs z i. niet geleverd Uitspraak over 8 dagen F v. B., niet verschenen, had op 29 Sept te Nicu w-N ameuC. L. Pruylacrl beleedigd Get J. Lippens bevestigde dit. Eisch f 2 b s. 2 <1. li. Uitspraak over 8 dagen J S. te Hans weert was 2-1 Oct. als kapitein van eexx sleepboot de sluis te Wemeldinge binnen komen varen, waarbij hij wederrechtelijk dc tros van C Erom heen had losgekapt en geroepen had, dat hij zoo noodig nog meer zou kapot hak ken. J. Krombceii bevestigde dit De sluisknecht C. Feijtel verklaarde, dat bekl. zijn voorschriften niet had opgevolgd D de Jonge bevestigde, dat de vorige get. aan bekl. duidelijk zijn plaats had aan gewezen. Eisch f 25 b s. 25 d h Uitspraak over 8 dagen. J V., M D en J. de B te Middel burg, beklaagd van verzet legen de po litie op 2 Nov j.l. Bekl. hadden niet vol daan aau het bevel van den agent L. M. Moerland om kalm te zijn en vervolgens hem mishandeld. Dit laatste had meer in het bijzonder de le bekl. gedaan, toen get. henx wilde arrestceren. Beklaagden waren oxider invloed van sterken di-ank Bekl V. ontkende te hebben geslagen. F. Petrie, hoofdagent van politie, ver klaarde Moerland te hebben geholpen bij de arrestatie en te hebben gezien, dat beid V. zich verzette tegen zijn arrestatie Eisch voor J. V en M D 2 maanden gevangenisstraf, J de B tot 1 maand ge- angenisstraf. Uitspraak over 8 dagen POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de 2e helft der maand November verzonden van MIDDELBURG. Binnenland. Brieven. J. de Hoog Amersfoort, H. Westerveld Rotterdam. Briefkaarten. Mej. M. v. d. Berg A'dam, J. A. van Offenbeek A'dam, S. Wijckman Arnhem, A. Hagelinck Buitenland. Brieven. Mej. Maas Brussel, Mad. Schuurman Lille. Briefkaarten. Mrs. FiJldmij Boston, miss Sutter Boston, mr Jacson Bristol, miss Sewitt Cambridge, W. H. Eastlij Everett, melle A. Galdzicber Smoattz, melle A. Fouser Munchen, miss Sandforit Newjork, mr en me A. Samijn Omaka. 3V Den atzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarbeid aan hen kunnen teruggegeven worden. Handel en Xy verheid. Oesters. Van 28 Nov -4 Dcc. werden te I e r- seke afgeleverd 1.200 090 stuks lever bare oesters, iets meer dan de vorige week, in weerwil dat Duitschland wat slapper was Prijzen en sorteering Impex-ialen 90—95 KG f 55—58, le soort 68—73 KG. f 36— 39, 2e soort 58—60 K G. f 20—23, 3e soort 45—50 K G. f 11-14 Er werden 5290 K G kreukels verhan deld (I en Th Crt.) Mosselen. Gedurende de week van 28 Nov tot 5 December werden in de haven van Philippine gelost 1800 balen mosse len a 90 KG. Hiervan wei-den aan gere gelde afnemers in België en Frankx-ijk verzonden 1600 balen legen 1 a 1 50 fr. per baal. .Van Hollandsche en Belgische venters werden verkocht 350 ton mosse len a 60 KG legen 2;\ 2.50 fr. per ton 394 ion Zeeuwsch mosselzaad werd ver kocht 5 .75 cent per ton, van de Fivuische kust werd aangevoerd i210 tob zaad 5 2 fr. per ton Verder werden nog verhandeld 41 man den garnalen van 10 5 15 Kg tegen 12»/s cent per K.G OPROEPING BELANGHEBBENDEN. Zij, <lie bezwaar mochten hebben legen onttrekking aan den openbax-en dienst van een stuk grond, van lxet terrein lig gende tusschcn de Loskade en de Werf- straal, kad: bekend onder nr. 2257, sec tie C. der gemeente Middelburg, aan de N. O. zijde der stooxnwasscherij „Mid delburg" ter breedte van 10.50 Meter, dus ter oppervlakte van ongeveer 400 M? teneinde dien grond in erfpacht te geven voor het oprichten eener ijsfrabriek, wox- den uitgenoodigd hunne bezwaren schrif telijk vóór 12 December aan Burgemeester en Wethouders kenbaar te maken Middelburg, 5 December 1913, Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorz. W. A. J SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. HOOG WATER. J de L. te Vlissingen. tex-echl- staande wegens wederspannigheid Eisch 1 maand gevangenisstraf Uitspraak over 8 dagen dsgeljjks eeu likeurglaasje I>r. Hummel'» Haematogen on- middeljjk vóór den hoofdmaal tijd! Uw eet'ust wordt flinker, uw zenuwstelsel versterkt, de loomheid verdwjjnt en heel spoedig zult gjj U lichamelijk prettig gevoelen. Waarschuwing! Men verlange uitdrukkelijk don naam Dr. Hommel. Zondag M aau dag Dinsdag Woensdag. Donderdag Vrjjdag Zaterdag Vlissingen. 7 Dec. 9— 10.04 10 24 11.07 11.46 0.08 0.48 MIDDELBURG. LANGE NOORDSTRAAT Directeur J. W. DE OUDE. Kantoor geopend: 9-5, Zaterdags 9-2. NIEUW M. Hiermede bericht ik Uod. hebben gebracht eon nieuw Prijs per Liter f 0.65. Flesch f 0.57'. f 0.30. gevestigd te UITHUIZEN (Prov. Groningen) Opgericht 1893. Geploatst kapitaal f 3.200,OOO. Gestort kapitaal ca. 1 800.000.— Reserves mi® S OOO.OOO.— Uitstaande pandbrieven ca. 2S.OOO.OOO.- Uitgifte van ]o NIEUW in den Handel t soort Port. HET BESTUUR der Waterkeering van het Calamiteuze Waterschap WALZOORDERI zal op Zaterdag deu 20 December, dos unddagB te 12 uren, in het logement be woond door do kinderen J. F. ADR1AANVENS Sr. te Walsoorden, onder nadere goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Zeeland, in het openbaar Aanbesteden: Het maken van Zinkwerken tot verdediging van den oever der Aanbevelend, Houttuinen Q 41 jj zware verkoudheid, pijn od de borst, keel pijn, influenza, slijm- en kinkhoest, mazelen benauwdheden, asthma is Loagcnliouig eeu probaat middel. Neemt een proef. Longenhonig kost per flac. 1 gulden, ljt fl. 55 cent. Verkrijgbaar bp de firma's C. A. SCHULTE Co.. F. H. J. DAMEN te Middelburg. in stukken van f ÏOOO en f 500, ten ksntoro van de te Middelburg, ook door bemiddeling -an HB. Agenten eo Effecten handelaren 96 Aren 40 Centiaren of 2 Gemeten 137 roeden liggende aan den Mtinorsweg io de gemeente Koudekerke, laatstelijk verpacht geweest aan P. REIJN1ERSE Jzn dadeljjk to aan vair den Briefjes uiterlijk Donderdag 11 Decem ber 1013 bjj Notaris H100LEN. GalainUeuze Waterschap in twee perceelen. De aanbesteding geschiedt bxj enkele in schrijving volgens de A. B. voor elk der perceelen afzonderlek. Ook mag voor beide perceelen vereenigd worden ingeschreven. Het bestek met bjjbehoorende teekening ligt ter inzage ton kantore van den Secretaris- Ontvanger te Kloosterzande, en is van af don 6 December op aanvrage in afdruk verkrijg baar, tegen vooruitbetaling van f 0.75. Aanwjjzing zal plaats hebben op Zaterdag 13 December en Dinsdag den 16 December k. des voormiddags 9.30 ure, waartoe samenkomst aan het Directiegebouwbuiten dien geschiedt geene aanwijzing. Honteni8so, don 19 November 1913. Het Bestuur der Waterkeering voornoemd, P. S. VAN JOLE, Voorzitter. K. J. A. G. COLLOT D'ESCURY, Secretaris - Ontvanger. Mevr. ADVOCAAT, Inr. »De N oorderpos f\ 69 Eraumusstreat - 69 BOTTERDAM HTGIËNISCHE ARTIKELEN. Vraagt Prjjsoonrar- Voor -INSTRUMENTEN Eenige fabriek in Nederland. Een der groot sten in Europa. is HET adres: KKSSKUS' KON IV F OF. KI. FABRIEK Tilbare BV Vraagt Catalogus, ot bezoekt de labriek.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 7