SI\T-\K:OI. t IS Mil RUT. Bijvoegsel van de Middelburgsche Courant. OLD HN6LAND". ST. NICOLAAS-CADEAÜX Speciaal Huis Maandag 24 November. ANGST. iAAGAZIJN Bi Lange Delft B 13. Middelburg. HEEREN MODE-ARTIKELEN. als: Dassen. Foulards, Boordbescliermers, Auto Chales, Handschoenen, Pochefs, fitte en Gekt. Zakdoeken, Bretels, Front- en Manchetknoopen, Bontkragen, Chamber Cloaks, Fantasie Vesten, Heeren-, Dames en Kinder Slobkousen. Parapluies - Wandelstokken. HOEDEN PETTEN. FÏÏÏF.B.DENBOER H.HendrikseCzn. Odeurs, Parfameriën en Gouden-. Zilveren- en Donblè artikelen. Sigaren en Sigaretten- CHOCOLADEWERKEN. Zie etalage! N°. 278. 156e Jaargang. 1913. EERSTE BLAD. Toch prettig Het jonge mevrouwtje van Beeveren zag intens tegen de St. Nicolaasdrukte op. Zij had er al een week lang migraine van gehad, het scheen alsof de naderende feestdag en de daaraan verbonden drukte het eenige was, waaraan zij nog denken kon. Lezen was haar onmogelijk, op elke bladzijde van elk boek dat zij ter hand nam, stond met groote vette letters de naam van don heilige, dien zij reeds be gon te haten. Vanmiddag was het al heel erg, Enny had een vreeselijke hoofdpijn en voor haar oogen dansten de gehate letters als vlamtougen, op, neer, St. Nieo op, neer, Stlaas. Nu weer rood, dan weer groen, of blauw, of paars, een helsch gespeel, dat weer kaatste tot achter in den oogbol, waar de hersens pijnlijk gedrukt werden. Het plantte zich over op het trommelvlies, dat suisde en trilde als bliezen duizenden fluisterstemmetjes daarin maar weer dat hatelijk woord. Het elegante lijfje van het nog heel jonge vrouwtje wentelde om en om op den divanzij kon die obsessie maar niet kwijt raken. Een sprenkeling van eterische oliën bracht even wat verlich ting, doch de prikkel was te zwaar voor de uiterst strak gespannen zennwen van het teere popje, en den zakdoek gepropt in het fijne mondje, snikte zij wanho pig Zoo lag zjj nog, maar nn de snikken ingehonden, als een betoomden vloed met kalm gedein van lange golven, toen haar man de kamer biuneukwam. Willem van Beeveren fronsde even de wenkbrauwen wat had zij nu weer Zjj waren nu zes maanden getrouwd, en telkens had Enny van die snikbuien. Een St. Nicolaasavond Vertelling. Knusjes zaten de Boscbjea rond de gezellige tafel in de achterkamer. Moe der achter het groote ronde theeblad niet voor ieder 't eigen kopjeaan haar linkerliaud Fientje, de jongste, met haar rug behagelijk naar de warmstovende kachel gekeerd en tegenover haar, zij aan zjj, de oudere zusters Nelly en Dina. De andere kortere zijde was vrij, daar stond vaders stoel en geen der kinderen zou het ooit gewaagd hebben daarin plaats te nemen. Vader was niet thuis vanavond. Hij was den geheelen dag voor zaken op reis, naar Rotterdam en zou pas om elf uur, met den laatsten trein, thuiskomen. Hoewel de oude heer Bosch, een wel gesteld grossier, vele malen voor zaken op reis ging, gebeurde het slechts zelden dat bjj, als vandaag, pas »iu den nacht" thuis kwam. De dames voelden zich dan ook niet op hun gemak, omdat het huis, waarin de familie nu al weer tien jaren Dat zij zwak was, wist Willem wel, hij had het gemerkt al die jaren van hun engagement, toeu hij te Delft studeerde en ze als 'broer en zuster met elkaar omgingen, en toen de oude heer Wel- tevreede hem zijn dochter afstond zeide hjj toen niet»Zul je heel goed op ons kleinood passen, zij is zoo zwak en haar zenuwen zijn zoo subtiel". Ja, ja, dat alles wist vau Beeveren wel en aan koestering had hij het zijn vrouwtje ook niet laten ontbreken, maar die huil buien om niets verdrietten hem, den gezonden jongen kerel. Maar toen, na even die houding van ontstemming en aarzeling bij het betre den der kamer, stapte bij welgemoed op den divan toe, nam zijn vrouw in de armen en vroeg wat er aan maukeerde. En gek, maar toen Enny zich veilig wist in baars mau's stevige armen, waren de groote drnkte-bezwaren al dadelijk tot heel wat kleiner proporties teruggebracht, en toen Willem bovendien nog beloofde, dat hij haar met het winkelen helpen zon, verscheen er spoe dig een zonnetje op haar kinderlijk ge zichtje. Nadat het jeugdig echtpaar werkelijk keurig had gedineerd en de mokka voor GROOTE SORTEERINQ sinds neef Ko in de zaak gekomen was en het oude familiehuis hoveu de grossierderij betrokken had al weer tien jaren lang het vredig buitenleven, toch zoo gezellig dicht onder den rook van het stadje, genoot. »Niks leuk, dat Pa nou net van avond weg moest wezen", zei Dien, op den teemerigen toon, die aan alle vrouwe lijke leden der Bosche familie eigen was. »Eclit eng", zuchtte Fientje. »Ja kinderen", zei daarop de oude vrouw, »zoo met enkel vrouwen in huis te zijn geeft mij altijd een ongerust voel. (De kinderen lachten smadelijk, door hun moeder met een »er moest toch maar eens wat gebeuren" beant woord) *en", ging zij voort, »ik vind het ook niet prettig, dat je vader met alle geweld van de halte wou bo men loopen en geen rijtuig hebben wou". >N\ka voor Pa", lispelde Nelly, »die ziet geen gevaar". Zoo zalen de oude vrouw en de jonge meisjes elkaar ongerustheid te suggeree- ren, zoodat, toen er aau de voordeur werd, allen verbleekten van schrik. Toen Trientje echter opmerkte dat het Sinterklaas was en zij zelf open zou doen, was het gebel op dat ongewone uur van achten reeds verklaard. In de gang kwam zij Klaar, het dienstmeisje, al tegen, die, het troL toevallig, haar een pakje, voor haar zelf bestemd, overreikte. Van nu af ging bijna aanhoudend de bel en steeds lcwam Klaar met pakjes binnen. Maar, o aandachtige lezer, zoo merkt gij op, woonden de Boschjes dan wel zoo eenzaam Ja, zeker, want dat bellen deed Klaar. Het was ul. een oude woonte, nog van toen Trientje kind was zij was nu 23 om op deze manier de schenkers van de surprises voor de familie te verdonkeremanen. Eigenlijk niets dan een struisvogelpolitiek, wa?it elk kende elk zoo door en door, dat zij dadelijk als 't ware voelden van wie dit of dat afkomstig was. Fientje kreeg, als zij vermoedde dat moeder voor Sint had gespeeld, lust deu braven man te kussen, en zoende dan de oude Algemeene Boekhandel. GROOTE KEUZE IN f 1.90 waaronder bijzonder worden aanbevolen MAPJfE en PAPJE f0.90 HET HERENBOEK f 1.25 De Lotgevallen van Das en Dot enz. enz. Prenteboeken in alle prijzen. Luxe en gewoon Postpapier in smaakvolle lloozen. Omslag en Scheurkalenders. Vulpenhouders. KINDERSPELEN waaronder Pnzzles, Hatador bouwdoos en Zelfdrnkkeryen. Geen effect. Willem, als je niet zoet bent, brengt St. Nicolaas je een gard." Lekker, dan kan ik Iians eens fija afrossen." den goeden gang der spijsverteering had zorg gedragen, ging Euuv zich kleedeu. Zij zon een voetvrije rok aantrekken en een paar schoeneu die er tegen konden, want mauuie had verteld dat de pee wagens de Lange Delft alweer aardig vuil hadden gereden. Iu de beste stemming stapten beiden er daarop op uit. Zij zouden eerst naar den Dam wandelen, waar bij de Firma A. A. MES Gzu. troebelpuuch (nog volgens het oud en beproefd recept van de firma Suijders en Zoon) voor de aan staande feestdagen besteld moest wor den. Terwijl mijnheer de welvoorziene prijscouraut eens doorkeek eu daarvan enkele nummers noteerde, waarbij men hem deed opmerken, dat van elk merk een uitgebreide voorraad iu de kelders was geborgen, bestelde mevrouw een paar flesscheu van die heerlijke advocaat, Spanjaardstraat, heeft met het oog op het a.s. Sint Wlco* laaafeeit ontvangen een uitgebreide sor- eriug vrouw dat het klapte, wat bij de beide oudere edities altijd eeu groote hilariteit gaf om >het kind". Zoo werd dit feest gevierd als alle vorige Siuterklazeu in de 10 jareu van het vredig verblijf der familie op »Bai- tenlust". Alleen ontbrak thans het hoofd van het gezin om achter de Nieuwe Rotterdammer geborgen, te getuigen van zijn volkomene onaandoenlijkheid voor de oude volkspoëzie, die in de St. Ni- colaas-legende zoo treffend is belichaamd Ondertusschen verstreek de tijd, het theeblad had plaats gemaakt voor een groote kan chocolademelk en een bus beschuit, de cadeaux waren op het speel tafeltje bij de ramen uitgestald, voor straks als vader thuis kwam, en Klaar had de pakrommel opgeruimd en was na drie beschuitjes in haar kommetje sokla te hebben versopt, naar hoogere regionen vertrokken, waar zij spoedig de slaap der rechtvaardigen sliep, in zoet gedrooin van haren Tinns en het fraaie ringetje, dat deze Kloris haar geschon ken had. 't Zal bij tienen geweest zijn. Moeder i gewone zoowel als in luxe verpakking. Ruime voovraad Tevens verschillende merken Verder nog een ruime keuze in Alles zeer geschikt voor St. Nicolaas-Cadeaux. dutte en de meisjes zaten elk in een boek verdiept, toen opeens krachtig eu lang aangehouden de schel ging van de achterdeur. De meisjes, stijf van schrik, zaten recht overeind, moeder was plotse ling klaar wakker. DaEir ging, voordat eeu der vrouwen nog bij machte was geweest één woord te zeggen, voor de tweede maal, zeer nadrukkelijk, de schel van de achterdeur. »Gunst", zeide moeder, »als 't maar geen brand is, toe Dien ga eens kijken". Maar Dien, augstig om door de donkere achtergang te gaan, stribbelde tegen, 't zou zoo'n vaart niet loopen. »Toe meid", zei Nel, »ga nou!" »Ga zelf". En met eeu vertoon van ontstellende dapperheid schreed Nelly ter denre, die ze echter wijselijk open liet, om althans schijn van licht in de gang te hebbeu. De acbtevblijvenden, vol vau angstige spanning, op hnn teenen slopén naar de deur en achter deze, gehouden op eeu kier, luisterden met volle aandacht, hoor baar gaande hun adem. Nelly, hare dappere houding geheel

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 7