Meugelwerk. Advertentien. stoomootllinst waker, spoedig bijgestaan door genees-voorkomen, alsof hij een kooper voor heeren uit het St Franciscusgasthuls en t paarlensnoer wist en dat hij met hen enkele burgers, slaagde men er in bij in onderhandeling was, terwijl hij at dien beiden de levensgeesten weer op te tijd met de assuradeurs en de politie in verbinding bleef. De omstandigheid, wekken De vrouw verklaarde, dat zij wegens het slechte leven dat zij bij haar man had, besloten had zich van het leven te berooven en wel met haar stiefdochter tje, een kind uit hel eerste huwelijk van haar man Beiden zijn toen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht DE PI XCTIREARIJE AUTOBANDEN. In een verslag in het „Hano. lezen w wonderbaarlijke dingen over een auto band waarin spijkers van 7,5 en 4 cM. lengte werden gehamerd, en waarmee - éan nog lustig een tochtje wordt ge maakt, zonder dat de band leeg loopt Ook niet toen de spijkers er met e< nijptang uitgehaald waren Zelfs bleki er nog vijftien andere gaten in te zitten van vroegere proefnemingen, die echter evenmin gedeerd hadden De hier bedoelde band is de Brown' Scientific" Het is een gewone binnen band van de gebruikelijke rubber mélan ge Alleen een deel er van, en wel dat. wat tegen het loopvlak van den buiten band komt te liggen is dikker gemaak De onderkant is even dun nis elke andere binnenband. Maar wat wij den bovenkant zouden noemen, is verdikt tot pinkdikte toe Om nu, in verband met wat volgt, de gewenschte stevigheid aan den rubbe te geven, is er een uiterst dun laagje canvas door geweven Wat is nu bij dit verdikte gedeelte hel geva,l? De binnenste cirkel is kleiner dan de buitenste Maar, heeft Brown overpeinsd, het moet juist omgekeerd zijn. De buitenste cirkel moet kleiner we zen d.a,n de binnenste En nu keert hij den band, net als een kous die men bin nenste buiten trekt, om, waarna hij den laat lassen Pomp nu zoo een binnenste-buiten ge keerden verdikten band op, drijf er e spijker doorheen en verwijder die wei Wat ziet ge dan (ie ziet eenvoudig dit, dat de buitenste cirkel, die immers kleiner is, de dikke rubbermassa van den grootere cirkel sa menperst Het spijkergat, wordt door de soepele rubber toege perst En nu, hoe harder de band gepompt wordt en hoe zwuarder de auto is belast, hoe heftiger de toepersing plaats vindt Vermakelijk is het verhaal hoe Brow op dat idee kwam Hij moest eens 's nachts op de baby passen Toen de jongen schreeuwde maakte Brown een speentje schoon gaf den schreeuwer de flesch Maar na een paar vergeefsche zuigingen bleef de jongen schreeuwen En toen bleek da,t Brown in zijn slaapdronkenheid de spee binnenste-buiten op de flesch had gezet Het gaatje was toegeperst De binnenste cirkel was de grootste, de buitenste was de kleinste! Dat deed hem aan punctures in auto-banden denken, en hij vroeg pa tent aan o HET VERDWENEN HALSSNOER. Op 't oogenblik staan te Londen Lockett, Grizzard, Silverman en Gulwirlh terecht alle aangeklaagd in verband met de ver dwijning tusschën Parijs en Londen va het bekende paarlensnoer. Sans, de Fransche postambtenaar, die het pakje met den kostbaren inhoud ont ving, verklaarde, dat de zegels, zich daarop bevonden bij de aankomst te Londen, verschilden van die. welki daarop bevestigd waren, toen hel hem ter verzending overhandigd werd eigenaar van liet snoer, Max Mayer Londen werd insgelijks verhoord Hij ge tuigde, dat hij tien jaar noodig heeft ge had, om de parelen die hot samenstelden te verzamelen De waarde bedroeg 137 000 pond sterling Een pond staat naar men weet ongeveer met twaalf gul den gelijk Hij zond het collier naar Parijs, om er daar zoo mogelijk kooper voor te vinden Op een vraag van een rechter heette het, dat hel dikwijls voorkomt, dat zaak van waarde naar 't buitenland zonden wordt, opdat mogelijke koopers daarvan kennis nemen Voorts verklaarde deze getuige, dat hel pakje in zijn tegen woordigheid geopend werd. Vervolgens werd een zekere Quadrat- stein opgeroepen, dien de assurantie als tusschenper^'oon bezigde Hij herkende een telegram, dat hij gekregen had en dat, in t Jiddisj gesteld, de woorden bevatte .breng anderhalf mee" Als antwoord daarop vroeg deze getuige telegrafisch hem een foto van het snoer op te zenden om zich zelf zekerheid te verschaffen, dat het bedoelde collier inderdaad het miste van Mayer was. Hij was echter niet zeker, dat deze paarlen waarlijk de ver miste waren, totdat hij ze gewogen had Daarna teekende hij aan hoe ze er uit zagen en welke vlekken zich daarop bevonden Op de rechterlijke vraag, wat daar mee zijn bedoeling was, klonk het ant woord „de uitgeloofde befooning mach tig te worden Ook verhaalde hij van de schikkingen tusschen hem en de be klaagden getroffen Gudwirth had hem meegedeeld, dat ongeveer 1200 noodig waren geweest, om het pakje in handen te krijgen Van deze som had men den betrokken postbeambte 400 p st beloofd, 200 zijn hem er echter maar .uitbetaald Uit een kruisverhoor, dat men Qua- dratstein Jater heeft doen ondergaan, blijkt, dat hij het den beklaagden deed dat hij het snoer, toen hem dit door twee mannen geloond werd, terwijl hij zich met twee anderen in "l verlrek be vond, niet terstond greep, om zoodoen de de uitgeloofde belooning van 10 000 p st machtig te worden, verklaarde hij uit het feit, dat hij daartoe van den assuradeur Price geen opdracht had ge kregen. De vertegenwoordiger van het Open baar Ministerie gelooft, dat de diefstal gepleegd is tusschen het oogenblik, dat het pakje het postkantoor te Londen ver liet en dal, waarop het den eigenaar ter hand werd gesteld De bovengenoemde beklaagde Silver man woont dicht bij Mayer. In de maand Juni 11 heeft deze nu aan 't postkantoor van zijn wijk gevraagd, dat voortaan alle voor hem bestemde brieven hem per soonlijk ter hand gouden wordtm ge steld, dus niet aan den lifljonden werde afgegeven Bovendien heeft men opge merkt, dal Silverman, die lot dan toe ta melijk laat op bureau kwam, dit zeer vroeg betrad, zelfs voordat het huis ge opend was, en dat hij dan langen lijd met den brievenbesteller babbelde Ten .slotte moet worden opgemerkt, dat Silverman vóór den diefstal een slem- pel met de letters M M beeft doen maken. Uit een en ander komt de offi cier van justitie lol de gevolgtrekking dat Silverman alleen of met behulp van medeplichtigen erin geslaagd is, de aan dacht van den besteller af Ie leiden uit zijn zak hel pakje te nemen, dal voor den heer Mayer bestemd was de kantoe ren van Silverman en Mayer zijn in zelfde huis gevestigd, terwijl de besteller de woning van Silverman voorbijkwam alvorens die van Mayer te bereiken dil pakket snel te ojienen en het ver volgens weer op zijn plaats te leggen o MODERNE BARRAREN, Onze zegsman laat zich daar niet over uit. De lezer stelle het zich voor, of liever; hij deuke daar niet over. Wie weer buiten komt, staal terstond in het volle leven der stad, temidden der „pantoffelparade" van Lissabon, waarvan 't gerucht de plaatsen nog nuchterder doet schijnen, waar koningen begraven werden. Zei hel Duitsche blad le veel, waar het boven dit opstel, hetgeen wij gretig overnamen, „Moderne barbaren" plaatste? Over de schandelijke wijze, waarop in Portugal de overblijfselen van den laalslen koning en kroonprins bewaard worden hebben al meer mensehen hun ergernis gelucht. Het is duidelijk, dat de daar door opgewekte afkeer met het al dau niet aanwezig zijn van monarchale gcVoe lens niets le maken heeft. Nog afgezien van her onloochenbaar feit, dat het re publikeinsch regiemin dat rijk ge uitkomsten opgeleverd heeft, om althan; voorloopig, de regeeringsver.indering bui tensporig te roemen en dat het huidig stelsel eigenschappen toont, die wij me de toepassing van gezonde, democrati sche beginselen onvereenigbaar achten, behoort de persoon van de bij den be kenden aanslag om t leven gekomen ko ning en kroonprins huilen den politieken Irijd te blijven. Eerbied voor de dooden vordt niet door een staatkundige ove tuiging, maar door hel meest primiliev algemeen inensehclijk gevoel voorge schreven Dit, om mogelijke aanmerkingen te oorkomen als die, welke in het week blad „Hel Middenlegen een meening, in ons blad uitgesproken, werd inge bracht, daar de schrijver van dat artikel meende, dat een feil uit de jongste ge- hiedenis van Turkije, door ons afge keurd niettemin in de lijn lag van d< politieke beginselen, door ons blad voor- geslaan. Maar ter zake Een 'correspondent der „Kóln iZtg schrijft, hoe de blik van over zee Lissabon nadert, dooreen grootsche kerk met Iwee torens wordt geboeid, welke zich verblindend wit te gen den hemel afteekenl Sao Vicente Fora. Op zich zelf is de kerk hel be zien niet waard. De grafkelder der ko ningen behoort daar echter hij, Deze he staai |Uit een kale gang, met granieten zerken, welke naar een eikenhouten deur leidt Een eenvoudige bronzen plaat verkon digt, dat daarachter de Braganza's graven liggen. Op een lange galerij, die de ruimte omringt, staan in rij en gelid eigenaardige ki>len, bekleed met flu weel, waar de mol in huist, of met zwar te doeken overdekt De lucht is \ochtig en zwaar, met een schimmelachtigen modderstunk bezwangerd. De kransen die er hangen, bestaan uit kunstbloe men, die half tot stof zijn vergaan als »eheel de pracht \an het Portugeesche 'loningschap. Iedere kist bergt het lijk van een vorst. De gids sleept een ladder aan en noo- digt den vreemdeling uit deze te bestij gen Dan staal hij het doek terug In g, neraalsuniform ligt dom Fernando voor Het ingevallen gelaat is wasbleek en loont lichte scliimmelvlekken Daarnaast ligt dom I.uiz Zoo gaat het \erder de rij langs dom Pedro II, laatste keizer van Brazilië gids prevelt naam na naam en de Engel- sclie dame in reis-dracht, die niet den schrijver binnentrad, speelt met haar wandelstok en meent „wal heeft hij een knap gezicht!" In 't midden van de zaal verheffen zich twee baldakijns Ook daar wordt de ladder onder geschoven dom Luiz Filippe, oudste zoon van dom Carlos. Februari 1908 vermoord, ligt open voor den toeschouwer. Het eens aangename gezicht is misvormd, zwart gekleurd, ver wrongen en verwoest door den kogel van den moordenaar en de kunst der genees- heereft kan het vernielingsproces niet tegenhouden Nog afschuwelijker is de aanblik van 't lijk zijns vaders, dom Carlos. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum Plaats. Voorwerpen. Informatiën Walcheren. 21 Nov. Oostkapelle, Houtwaren. Strnve. 21 Nov Domburg, Houtwaren Struve 21 Nov Arnemuiden, bouwland, Blaupot ten Cate 25 Nov. Middelburg, Huis, Nimwegen en de Nceling 26 Nov. Middelburg, Inboedel, Notarish 28 Nov. Serooskerke, boomen, Blaupot ten Cate 1813-1913. Op Straat, door GENERAAL WüPPERMAN. I Honderd jaar geleden waren er heel wat meer menschen dan nu, die aan spoken en dergelijke akeligheid gelooF- den Maar wezenlijk, als wij hieronder te verstaan gij, mijn lezer, en ik dien tijd even voor het intreden der mor genschemering ergens in een stad war neergezet, dan zou er veel kans hebben bestaan, «lat, ten minste voor een oogen blik, zoo'n geloof ook het onze zou zijn geworden, «lat wij althans, wal «le bak- vischjes noemen, een eng gevoel over ons zouden hebben gekregen. En waar ik hier spreek van een stad, daar heb ik minder liet oog op «le voornaamste dan wel op. het middelsoort, zoo een van 10 tot 15000 inwoners, waarvan de meeste, óf nog als vestinkje bestaande óf als ovcrblijjfsel daarvan uit vroegen lijden, door muren, wallen en grachten waren omringd en door poorten of hek ken van de buitenwereld waren af« len Als we dan in zoo'n plaals en op dal uur trachten zouden in de overigens diepe duisternis om «>ns heen le zien, dan w allicht in «le eerste plaats ons oog geval len op een helder brandende vuurmassa, waarboven een kolossale ketel, in welks stoom ziich een vrouwelijke, veelal oude gedaante fantastisch druk doende heen en weer bewoog De oiivervalsclile, wel bekende heks van de Htihneuschans. En Iegelijk klotste op klompen een gebogen manncngeslalle langs ons heen, die op sommige huizen afgaande onder het uit- stoolen van brommende geluiden, hier 'crvaarlijk aan de straatbel Irok, daar <le zware klopper geweldig en aanhoudend liet vallen en eldeirs met den door hein gevoorden knuppel oj) de deur rammeid- de Laat ons maar spoedig „do vrees var t hart bannen", zooals hel Sinterklaas lil«'dje izegt, want we hebben in tdie vreem de verschijningen niet anders le zien «lan »ewone menschen, «11? hun nu nagenoeg jelicel verdwenen beroep uitoefenden De miishaarmakende man was de porder, dje voor een karig loon dagelijks aan zijn lastgevers op zijn wijze ging digen, dat hun tijd om uit de veeren le komen dóór was De nieuwere industrie in «len vorm van een wekkerklokje heeft dien stumpert liet brood uil den mond genomen, tot beneden de twee guhlen kan iedereen zich zoo'n instrument aanschaf fen en al Is daarvan de levensduur kort, toch is die lang genoeg, om zelfs bij her haalde vernieuwing den bezitler goedkoo- l le doen komen «lan het lullele loon van «len porder En dan. dat vrouwmensch bij 'l vuur? "Wel dat Was de ouderwetsche water- en vuurvrouw, des tijds ook etui nuttig en noodig lid van de maatschappij nu ook al verdwenen na de uitvinding der petroleumstellen, om niet eens van gas- en elcclrischo komforen te spreken Maai* toen was ze onmisbaar meubel ,bij haar werd voor dag en dauw hel glimmemle kool Ij* gehaald waarmee de meid de kachel zou aanmaken, of wel hel kokende water, dat op de morgenkoffie of thee zou worden uitgegoten, wanneer liet <lpn v avond in «ien haard „ingeVèkende" kool tje zijn vuur nog niet aan de verdere, zorgvuldig in den asehpot bewaarde dove had meegedeeld Behalve «lal had die vrouw hij velé klanten de zorg voor de den vorigen avond bezorgde en des nachts in den reuzenketel opgehangen gorlbus, aan den ihhoud waarvan mede «loor de zelf klaargemaakte revalenta, arrowroot, roggebloem, havermout en dergelijke te groote concurrentie werd aangedaan om het voortbestaan van de water- en vuurnering le w ettigen Jammer liet aj spoedig toesnellende vrou welijke dienstpersoneel, dat daar, terwijl nauwelijks de slaap uit de oogen was ge wreven, een eerste klctsje kon houden, jammer ook voor de me- en juffrouwen, die bij de alwetende water- en vuur- rouw nog al eens dikwijls op het spoor an een „goeje meid' werden gebracht Inlusschen doen zich de gevolgen van den porrenden geest overal gevoelen, ter wijl de schemering de duisternis vervangt worden overal de luiken opengeslolcn en komt er allengs verdere beweging in ver vanging der genoten nachtelijke rust. Dat openen der luiken was een heel werk, als men maar eens bedenkt dat aan de toenmalige huizen nagenoeg alle ramen op elke verdieping, tot de hoogste toe, van die sluiting waren voorzien. Die lui ken waren enkel of dubbel, de laatste bjj de vensiers op den begancn grond bij de meeslc winkels horizontaal geschei den, zoodat het onderste deel, na belioor- te zijn gestut, dienstbaar kon worden ge maakt tol een soort toonbank, waarop de waren in de opeli lucht werden uitge stald Naarmate het daglicht vermeer dert kunnen we de straat die voor ons ligt, eens opnemen. Ma^ar dal valt niet mee, immers «lwars over den weg han gen a^n dikke, over katrollen loopende touwen «1e straatlantarens, hoog genoeg om er met de l>epa,kte diligence of den opgeladen hooiwagen onderdoor te komen majir toch le laag om een flinken kijl; over den weg te nemen. Voor ons dus een last, maar voor de vaderen van een eeuw geleden een lust, vooral omdat die in ons verwend oog hunne eischen niet hoog stelden Die lajitarêns toch, reverbè- res zooals ze heetten, gaven, gevoed als zij werden met patentolie, maar een matig licht en waj nog erger was, zij brandden maar heel zeldzaam Als de almanak lich te maan aangaf tol en met eerste en la,atsle kwartier, dan werden ze uit spaar zaamheid niet opgestoken, al zal ook die maan tijden lang achler donkere wol ken*; terwijl met lange dagen en korle nachten zorgvuldig rekening werd gehou den om ze heel laat aan te steken en zoodra, mogelijk uil te blazen. En dal was nog uitsluitend de verlichting in de hoofdstraten, de mindere moesten zich mei een oliepitje, de zoogenaanule gloei endc jspijker behelpen, in verscheiden ste gen en sloppen schitterde het licht let terlijk alleen door zijne afwezigheid. La tere gesla.chlen, die achtereenvolgens de verlichting met petroleum en gas hebben gezien, kunnen zich van zulk een toestand van duisternis geen denkbeeld maken, al lerminst hel jongste, dat zelfs op vele kleine plaatsen niet anders dan «1e clec- trische verlichting, die hier en daar hel daglicht evenaart, hcefl gekend Dus die reverbères beletten ons liet vrije iiützichL op «le straat, om er oen denkbeeld van te krijgen zullen in moeten gaan. Maar dat is gemakkelij ker gezegd dan gedaan, aanlokkend is hel ten minste «iel. Zie dat plaveisel eens aan en denk daarbij eens aan door vlakke. Benlheimer keien, seoriac- briks (allias lurfjes), klinkers, houlbestra- ting of asfall verwende voeten. In plnais daarvan eene ongeregelde bevloering van ongelijk liggeiuie, puntige veldkeien, waarvan verleid wordt, dat ze allen ver straal of liever omgekeerd werden als geslachten van martelaren den bovenkant zouden hebben gelijk geloopen. Dan maar het trottoir op Jawel! geen sprake daar van, waar dal nu is, toen niet dan een rij stoepen, «le eene daarbij lol meer dan een voel hooger dan de an«lere en «laar hij sluk voor sink gesclieiilen door stevig ijzeren hekken of sleenen stoepbanken Tusschen het plaveisel en die stoepenrij een idoorloopeiule open, veelal kwalijk riekende gooi, dikwijls geveld met aller lei gistenden en rotienden afval, die slechts op gezette tijden werd voortge- gebezemd om ten slotte, althans voor het gezicht, in de eene of andere gracht le verdwijnen Boven die sloepen op ver schillende plaatsen de oudcrwelschc lui fel, waaraan nog hier en daar haken om door «le daaraan hangende handels artikelen koöpers le trekken. Verder nog een tal van uithangborden, nagenoeg bij iedere» winkel, en daarop onder eene meestal bedenkelijk geschilderde figuur, zeker Ier verduidelijking bij twijfel, «1e ene of andere naam aangebracht. Na men van dieren van 'elke soort en in iedere kleur, van vorston en hunne kro nen, van ambten en beroepen, van he mellichamen en vervoermicidelen. Voor beelden; de zwarte hond, «le roode kat, de verguhle eenhoorn, «le dolfijn, de drie haringen, de prins, de hertog, do gouden kroon, de trouwe herder, de rustende landman, de zon, «le maan, cle vijf ster ren, het koggeschip, de hessenkar, enz. enz. Opvallend- honderd jaar geleden, zoo kort na «len Franschen tijd, veel meer opschriften in onze landtaal «lan thans, nu de Fransche daarbij scheering en in slag is, denk b.v. maar eens aan liet cafó-reslaurant, loen koffiehuis, aan den confiseur, loen koek- en banketbakker, aan den coiffeur, toen scht^erder en haar- snijtler, om d aarbij maar te blijven. Van «Ie huisdeuren heel wat gescheiden in boven- en onderdeur, waarvan «1e boven ste veeltijds open en de onderste dicht op den grendel en benul om daarover heen de boodschappen aan le nemen of een pr.ialje He Jiiaken. ,Bij de jramen reeds voor een groot deel de in lood gevalle ruitjes der vorige ecuwen door kruisra men vervangen, maar dan loch met glas schijven van zeer bescheiileii afmetingen En daarachter van de bovenzijde af twee derde of drie-vierde van de boogie, hel daglicht zorgvuldig temperend, de witte val- of ringetjesgordijnen en daaronder meest neleldoeksche sclnufgorclijntjcs (die nimmer werden opengeschoven) of blau we of groene metaalglazen horretjes. Tusschen «leze en de valgordijnen eene spleel, smal genoeg om onbescheiden blik- naar binnen te weren, maar vol doende breed om naar buiten le loeren, en zoo de nieuwsgierigheid le bevre digen en slof te verzamelen voor niet ultijd even christelijk onderhoud. Aan de huizen nog heel veel van die oude, schil derachtige gevels en geveltjes, die in de laalsle eeuw bij duizenden zijn verdwe nen, maar waarvan de nog overgeblevene nog thans landgenoot en vreemdeling ontler de bekoring hunner fraaie lijnen en afmetingen brengen. In die gevels, loen nog op wie plaatsen gevelstcenen daarin geplaatst in «len gulden tijd onzer historie, herinnerend aan strijd en over winning, aan glorie en welvaart en nu stukgeslagen of bewaard in donkere kel ders of galerijen van musea van oudhe den. (Wordt vervolgd.) Makelaar ISIDORE P.J. DE GROOT. VERKOOP- en VE1DU1I We kennen gemeenten waar die toestand niet alleen honderd jaar geleden te vinden was Red. Spanjaardstraat 92, Middelbirj Agent der Brand- en Inbraak-Vercek. Mg. HOLLANDte Dordrecht. Geopend tot 4 uur. I. a. U aanvaarden, b. o. 6f ovtritg. TE HUUB: H D 1Z E N. 1172 Groenmarkt, terstond, 8 kamara. 1300 Nieuwstraat 222, met tuin. Ook afzonderl. 1358 Rotterd. kade, burgerwoning, t. 5 kamers. 1366 Uam Z.-Z. 95, burgerhuis met tuin, terst» 1373 Rouaansche Kade 124, b. o. 1378 Markt 1 3, bjj de Gortstraat 7 kamers, b.o. 1384 Houttuinen met tuin, 6 kamers, terst. 1389 Korte Delft, burgerhuis, terstond t. a. WINKELHUIZEN. 1285 Korte Dellt met burgerwoning. Terstond. 1356 Markt K 4 en 5, ruim en diep, tezamen of afeonderljjk, ook te koop. BOVENHUIZEN. 1309 Dam N Z. 2 kamers, geschikt voor enkele dame. Terstond. 1374 Londonsche Kade, b. o. 1376 Noordpoortstraat, vi jjen opgang, b. o. 1377 Nieuwatraat. 1387 Heerengracbt 36. met vrjjen opgang, modern, terstond. 1388 Seiadam, met vrjjen opgang, modern, t. 1390 Lange Deift, vrjjen opgang, 5 kamera, t. 1391 Bollingstraat, 3 kamers, terstond. GEMEUBILEERDE BOVENHUIZEN. 1347 Lange Delft, 4 kamers, vrjjen opgang. BENEDEN tl U IAËN. 1336 Hofplein, 4 kamers, b. o. t. a. October. 1385 Seiadam 24, met tuin, terstond t. a. 1386 Heerengracbt 36b met tuin, modern 1.1. a. HEERENHUIZEN. 1313 Rouaansche Kade 128, met tnin, b. o. 1365 Stationstraat met tuin, ruim uitiioht. Terstond. 1369 Dam N.-Z., 8 kamers, t. a Novembsr. 1370 Singehtraat, met tuin, t. a. Mei. 1380 Noordsingel met tuin, modern, terstond PAKHUIZEN. Spuistraat, flinke ruimte. Terstond te koop o! te huur, 1363 Ghonden Poort bjj de Markt, ook te koop 1364 Kerspel, ook te koop. TE KOOP: 1271 Nieuw gebouwde en nog te bonwen hoi op het Seisbolvrerk. 1276 N. Vliasing. weg. Rentenierswoning. 1371 Dam N.-Z., heerenhuis, t. a. terstond. 133! Rouaansche Kade, ruim hoerenhuis met uiooien tuin, b. o. VLI88IN6BN. TE KOOP: 862 Cluyverstr., met tuin, 3 kamers, aloovt keuken, zolder. 863 Kanaalstr., met vrjj bovenhuis en tnin 7 kamers, keuken, colder. 863 4e Dwarsstr., met erf, 2 kamers, aloove, logeerk., keuken, colder. 885 B. Ewoutatr., huis met vrjj bovenk 8 kamers, colder, plaats. Huuropbrengst 6.— p. week. 388 B. Ewoutatr., met tuintje, 6 kamers, colder. Huuropbrengst 4.40 p. week. 910 Walatra&t, nieuw gebouwd winkelhuis, op beste gedeelte, boekhuis, terstond. 921 Op goeden stand, 2 huicen met gro.tea tuin, sohuur, w. o. 1 seer gesohikt v«.ai schilder. TE HUUR 1322 1326 Noordcee-Boulevard op het mooiste gedeelte met riant eee- en landsioht, nieuw gebouwd, geheel modern en oom- l.ir'ttbel iogeriohte villa's in veraehil- lon.ie grootten. Buur of eventueel koop- p-jj-» b. o. VLISSUGEI, MIDDELBURG «s KQTTERDA* Uren van vertrek in November. 6.20 9An V'.iBsisgen Vrjjdug 21 m.6.20 Zaterdag 22 Maandag 24 Dinsdag 25 Woensdag 26 6 20 Donderd. 27 6.20 vMiddelburg vm. 8 v.Rotterdam vm. 8.— Stoomdrukkerij Firma D. G. Kröber J* Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6