Kerknieuws. Kunst en Wetenschappen. Leger en Vloot BDRGEBLIJKE STAP. BEKENDMAKINGEN. tescitillesüs Berichten. vaarden der portefeuilles erklaard, maar de kwesties van het algemeen kiesrecht en het staatspensioen hebben daar niets mee te maken. Dc heer Schaper meent, dat de sociaal-democraten door de wei gering de verkrijging van beide zaken in gevaar hebben gebracht. Dit deert den spreker echter niet, daar hij Schaper's betoog onjuist acht. Bovendien heeft Duys betreffende dit punt de Concentratie zelf aan zijn zij. Het beginsel van hel staatspensioen, nu slechts beperkt tot hen, die 70 jaar zijn geworden en een bepaalden tijd in loon dienst hebben doorgebracht, zal zich noodwendig uitstrekken tot dc kleine baasjes, die Hums daarvan zijn verstoken, terwijl als het bedoelde artikel eenmaal in werking is getreden, het onrecht zich zóó [schrijnend zal doen gevoelen, dat daarin verandering moet komen De heer Duys is van oordeel dat de brieven, door de concentratie-candidalen betreffende de herstemmings-eischen der S. D. A P. aan het partijbestuur geschre ven, en waarin alle zich vóór staatspen sioen en algemeen kiesrecht verklaar den, de portefeuille-kwestie van de twee genoemde punten hebben losgemaakt, en herinnerde aan het verzei, van liberale zijde ontstaan tegen de niet-bereid-ver- kiaring van de concentratie om zonder de socialisten een ministerie te vormen. Toen stond de concentratie in denzelfden hoek als vroeger de S. D. A P. De concentratie beweerde toen ook, dat algemeen kiesrecht en staatspensioen niets te maken hadden met de samenstelling van het toekomstig ministerie. _,,De Wereld" zelf zag in hel aanbod van de minislorieele portefeuilles een „spel van taktiekDe S. D A. P. heeft daarentegen den vrijzinnigen loyale» steun geboden. Zoo kont men hun voor waarde, waarop ze zelfs vóór de oorlogs- begrooting willen stemmen, als deze nl. niet hooger is dan die van 't vorig jaar. Voor den spreker is dit een enorme concessie. Ilet is de vraag, of ze niet te groot is. Hij noemde hel een leugen, dat de militicwet-Colijn de vervuiling dier voorwaarde onmogelijk maakt. Ten eerste kennen de vrijzinnigen hel middel, 0111 een wet niet in werking te doen treden, maar bovendien vermeerdert deze de jaariijtsehe lichting van 17500 tol hoogstens 23.500, terwijl de verkor- Je oefentijd eveneens van 6'/j lo! hoog stens S1/2 maand wordt verlengd Op eigen gezag door middel van een Koninklijk Besluit kan de minister dus alles bij het oude laten, waardoor de toepassing dier wet geen cent verhooging behoeft te brengen En tegenover hen, die van meening zijn. dat de S. D. A. P met die oorlogsbegrooting-concessie te ver gaat, wees spreker erop, dat men wat den vorm aangaat over de oorlogsbegroo- ting, in wezen echter over wat anders kan stemmen. In tegenstelling met de socialisten heeft de concentratie hun geen conces sies gedaan Men zegt, aldus de spreker onder bulderend gelach, dat dc sociaal democraten vijf pooten aan een schaap willen hebben, maar de vrijzinnigen ver langen dan toch 5 schapen aan één poot Den 18en Juli schreef dr Bos ten antwoord aan mr P. J. Troelstra, dat de vraag, wat zou gebeuren, als de sociaal democraten weigerden, de bekende por tefeuilles te aanvaarden, bij hem en zijn medestanders nog geen punt van overweging had uitgemaakt. Den 9den Augustus meldde dc heer Roodhuyzen echter, dat de 37 Concentratie-Kamer leden 2 Juli j I met algemeene stemmen en onbewimpeld besloten hadden, de re geering alleen te aanvaarden, als de sociaal-democraten op het aanbod ingin gen Dr. Bos heeft nu te Haarlem gezegd als antwoord op de redevoering, door den heer Duys over deze kwestie op ver schillende plaatsen des lands gehouden, dat hij (Duys) beter weet. De heer Bos heeft hem inderdaad per soonlijk en particulier in het Kamerge bouw dc toedracht der zaak meegedeeld. Daaruit leidde de heer Duys af, dat dan de heer Roodhuyzen gelogen heeft De heer Koster, secretaris van den Vrijzin- nig-democralischen bond, beweert echter, dat beide standpunten te vereenigen zijn Toen de zaak van liet portefeuille- aanbod nog hangende was, werd de S D A. P. op allerlei wijzen getergd Zoo werd Troelstra as minister van klasse- justitie genoemd Men wilde eenvou dig volgens den spreker, dat de S. D A P. het aanbod weigerde. Die zienswijze werd trouwens door de „Nederlander" en door vrijzinnige bladen gedeeld, die eveneens de houding der vrijsliberale pers in die omstandigheden afkeurden en daaraan het afwijzen der portefeuilles voor een deel toeschreven De spreker deed liet voorkomen alsof de S D. A. P de vrjug of ze kapitalis tisch regecren wilde, toestemmend beant woord had met de bijvoeging: als ik maar niet kapitalistisch behoef te regeeren en meende, dal de vrijzinnigen niet beter ontmaskerd hadden kunnen worden dan door de aanneming der portefeuilles, on der een bepaalde voorwaarde. Deze zou zijn, dal de minderheid in het kabinet het recht heeft, van haar afwijkende mee- uing te doen blijken Dit i s constitutio neel echter onmogelijk Een ministerie moet gelijkgezind zijn De grootc massa weel dal echter niet. Terecht noemde mr. Marchant klie voorwaarde onzin Maar dan is wat de concentratie vroeg zonder die voorwaarde, even groote onzin. Het is volgens den heer Duys niet waar. dal de sociaal-democraten niet de verantwoordelijkheid durfden aanvaarden maar de kapitalistische verant woordelijkheid wilden ze niet op zich ne men. De spreker schetste vervolgens uit voerig en op even geestige als plastische wijze den scheeven toestand, waarin de S. D. A. P. ware geraakt, waren die roodc ministers in 't kabinet opgenomen en ver klaarde, dat het bruusk verzet tegen de aanneming der portefeuilles, misverstand heeft verwekt. Maar was de boven be doelde voorwaarde door de soci's ge steld, dan hadden de vrijzinnigen deze moeten weigeren, waarna het debat over die voorwaarde en liiot over de weigering der portefeuilles geloopen liad. Het ministerpak is den socialisten op 't oogenblik nog tc groot. Het aanbod der jjorlefeullles is een bewijs geweest van de zwakte der arbeiderspartij. Ais de so ciaal-democraten meer zetels winnen, zal een dergelijk aanbod niet meer worden herhaald. Dan zullen liberalen en cleri- calcn gezamenlijk dc S. D. A. P. bestrij den. Met een hartstochtelijke peroratie be sloot de spreker zijn uitvoerige rede, die daverend werd toegejuicht. Voor debat gaf zich niemand op. Maandag had de verkiezing plaats voor notabelen der Ned. Herv gein. te Schoondijkc. 39 kiezers kwamen op. De aftredenden J Leenhouts en Joh. Ris- seeuw kregen ieder 34 stemmen. Her stemming voor de vacature Adr Luteijn, die bedankt had, moet plaats hebben tns- schen Iz. de Bliek, die 17 stemmen ver wierp, en An til. Leenhouts Pz die er 15 bekwam. Gereform. kerken Beroepen Ie Zuidwolde -W. Bouw man te Haiium. Bedankt voor Doesburg A. Schweit zer te Buiksloot, voor Houwerzij] G D Scheepsma te Roodeschool. In Berlijn is een internationaal genootschap tot bestudeering van het geslachtsleven in den ruimsten omvang opgericht. Onder de namen der bestuurs leden noemt de „Köln Ztg." o a. mr S. van Hioulcu uil Den Haag, den oud- minister. Een Rembrandt 'li, eroverd. Een meesterwerk van Rembrandt is naai* hel „N. v. d. D." weet mede te deelen - in het bezit gekomen van den heer Aug. Janssen te Amsterdam, en daarmede voor ons land herwonnen. Hier volgt een aantal bijzonderheden. Het stuk is bekend als „Lueretia zich doprs lekende gedateerd 1664, dus uit Rembrandt's laatste levensjaren Het be hoorde laatstelijk tot de kostbare collec tie van den heer M. C. D Borden, te New-York. Te Venlo is geslaagd voor hel exa men vrije- en ordeoefeningen de heer A. E. M. Pladet van Westdorpe. Morgenochtend Ie elf uur zal op het midden-reduil te Vlissingen een pa rade worden gehouden ter gelegenheid van liet in ontvangst nemen van het vaandel door het 14e regiment inf. S PORT. Voetbal. Aan den wedstrijd 0111 den eeuwigdu- renden gouden wisselbeker te Rotterdam namen gisteren de volgende elftallen deel. Rollerdamsch elftal Van Drie! (d.); Bruyn, Klip ^achter), v. d. Meulen, de Iiorver, dr Stenger (minden), Boerdani, J. v. d Sluvs, de Groot, Dulfer, v. d. Wolk (voor). Rest van Nederland: Van Hemert (doel,Wilhelm en Wijn- veldt (achter); v. Langen, Lolsy en de Klerck (midden Bouvy, Thomee, Fran- eken, v. Dillen, N'oorduyn (voor). I11 het Rotterdamsch elftal zijndr Sten ger, Boerdani en Jan van der Sluys spe- ylers vim V. O. C de overigen Sparta nen. Beide elflallen waren oorspronkelijk sterker samengesteld, doch moesten door het bedanken van spelers, die op Maan dag niet vrij waren, gewijzigd worden. De Rotterdammers wisten 11a een span- nenden strijd met 3—2 te winnen, zoo dat de beker voor een jaar in Boyman's komt. Er waren vele autoriteiten op het Spar- lalerrein, waar dc wedstrijd gespeeld werd. Burgemeester Zimmerman werisch- te de Korver met |de overwinning van zijn mannen geluk. De verwonding van Jau Vos is, naar hij aan het Hand. meedeelt, niet zoo erg als het zich eerst liet aanzien. Het en kelgewricht zelf is gelukkig niet bescha digd, doch de twee pezen, die boven over het enkelgewricht loopen zijn ge scheurd. Mem is absolute rust voorge schreven. Aan het einde dezer week zal de dok ter oordeelen of er reeds gemasseerd kan worden. Is dit het geval, dan zal Vos naar alle waarschijnlijkheid Zondag over twee weken weer kunnen mee spelen. Vliegen. Naar de „Msb." uit goede bron ver neemt, zal Chevillard, die vliegt niet een tweedekkker en ongeveer dezelfde toe ren jnaakt als Pégoud, maar dan niet vastgebonden, in ons land komen vlie gen. De heer Reese te Rotterdam heeft zich met hem in verbinding gesteld en hoopt dat Chevillard begin December te Rotterdam, Den Haag en Amsterdam, zijn prestaties zal vertoonen. niEKMOMETElt EN VERWt'HTIMS. 18 Nov. Thermometer alhier 8 u. vm. 55 gr., 12 u. 56 gr., 3V u. 55 gr. Telegrafische mededeeliug van het Kon. Meteorologisch instituut to De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 773.2 'e Clermont. Laagste 734.3 te Seydisljord. Verwachting tot den avond van 19 Nov.krachtige tot matige Z. tot Z.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regen buien, dezelfde temperatuur. Feuilleton en eenige berichten moesten heden worden aangehouden. 7 f 5?lsII" S15? UIT VLISSINGEN. Vrijzinnige Bond. In de gisterenavond gehouden alge meene vergadering van de afdeeling Vlis singen van den Bond van Vrijzinnigen zijn de statuten vastgesteld en is dc mi nimum-contributie vastgesteld op 10 cent per jaar. BesLoten werd te komen lot de oprich ting van jongelings-clubs en tot het hou den van lezingen. Reeds lelt de aMeelmg 85 leden. De „Nederland" Het voor rekening van de stoomt- vaarlmaatschappij Nederlandsche Lloyd te Rotterdam gebouwde vrachtstoomschip „Nederland", op de mij. De Schelde van machines en ketels voorzien heeft he den aan de fabriek gemeerd gestoomd Morgen wordt op de reede dc offi- cieele proeftocht gehouden Van hier ver trekt dc* „Nederland" naar Engeland om daar bevracht te worden voor Rotterdam. UIT GOES. Veemarkt Op de veemarkt waren heden aange voerd 2S melkkoeien, 34 ossen, 10 vaar zen, 43 pinken, 19 kalveren, 2 stieren, 1 werkpaard en 10 schapen De handel was niet druk. Het melk vee was van kooplieden. SPOORWEGMIJ. VOOR Z.-BEVELAND. Naai- wij vernemen, kan de oprichting van de spoorwegmaatschappij voor Zuid- Beveland binnenkort tegemoet gezien ge worden Nadat n.J, de koninklijke bewil liging op de statuten is ontvangen, zal hiertoe overgegaan worden Door de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen zal een vast plan voor het in exploitatie brengen van een spoorweg in Zuid-Beveiand uitgaande van eerstgenoemde maatschappij vóór de a.s. zomerzitting der Prov. in Zeeland inge diend worden UIT DEN' HAAG. Tweede Kamer. Bij bel algemeen debat over de Indi sche begrooting verdedigde de heer Rut gers nader de vorige regeering en den gouv. generaal Idenburg tegen het verwijt der vrijzinnigen van gedwongen kerste- ningspotitiek te hebben gevoerd. De heer I.ohman betoogde, dal de linkerzijde absoluut geen bewijs heeft aangevoerd voor de beschuldiging, dat minister Malefijt en gouv. generaal Iden burg gedwongen kersteningspolitiek heb ben gevoerd; spr verklaarde zich voor facultaliel stelling van liet bijwonen van godsdienstonderwijs op de bijzondere school, ook daar voor de gelegenheid ge zorgd is een mahoniedaansche school te bezoeken. Na de pauze kwam de minister van Koloniën Pleyte aan hel woord; spr. ver dedigde zijn optreden tegenover den heer Van Veen, aan wien hij opmerkte, dat hij zitting heeft in een extra parlementair kabinet, waarmede de concentratie als zoodanig niets te maken liad. De minister nam voor zijn daden en woorden ook in den verkiezingsstrijd door hem gebezigd, de volle verantwoordelijkheid op zich; nimmer heeft hij toen lol godsdiensthaat opgewekt. M Spr keurde 'l in van den heer Van Veen scherp 'af, dal deze hem tot be klaagde heeft 'gemaakt zonder hem zelfs het recht toe te kennen van hoor en wederhoor Spr wilde op den heer Van Veen geen quaiificalie toepassen, hij wil de geen kwaad met kwaad vergelden. De minister heeft volgaarne hartelijke samenwerking met den heer Idenburg aanvaard, overtuigd als hij is dat deze geen daad zal doen in strijd mei spre kers beginselen, welke hij kent. Eerste Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 25 dezer les avonds om half negen Ingesteld is een Staatscommissie tot onderzoek van een stelsel van evenredig ki,csrecht. In deze commissie zijn be noemd staatsraad Oppenheim als lid en tevens voorzitter, het Kamerlid Loeff als lid en ondervoorzitter,cm als leden de Kamerleden Kooien, De Geer, Rink en Vliegen, mr. Van Gilze, oud-lid der Twee de Kamer; graaf Van Lijnden van Sanden burg, lijd van Ged. Staten der provincie Utrecht, tot 6ecretarifs mr. Gelein Vitringa, rechter ipi Den Haag, en tot adjunct-secre taris mr. Nijpcls, advocaat aldaar. UIT AMSTERDAM. Federatie van Ziekenfondsen. Wij vernemen, dat hier te lande een landelijke federatie van ziekenfondsen is opgericht. Men stelt zich ten doel de be langen van het ziekenfondswezen in Ne derland tc behartigen in verband met de nieuwe wettelijke regeling. De alg ver gadering van de Mij. tot bev der genees kunst in Breoa, waarop deze zaak be sproken werd, wordt als oorzaak der oprichting genoemd. Reeds een groot aantal fondsen met pi m. 150 000 leden traden toe. DE VISSCHERSSTAKING. De burgemeester van Velsen, mr. Ver loren van Themaaf, heeft zijn bemidde ling aangeboden in het geschil tusschen de reeders en liet slakende personeel der trawlers. AANGEHOUDEN. Hedenmorgen is ter beschikking van de Arnhemsche rechtbank gesteld W. K die Maandag te Deventer een aanslag pleegde op den koopman D. D door 5 revolverschoten op hem te lossen, zonder evenwel te raken. AGRARISCH RECHT. Mr dr. II \V C Bordewijk, benoemd doceul aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin en Boschbouwscliool tc Wageningen, aan- vaai'dde heden zijn ambt met het uitspre ken van een rede over hel Agrarisch Recht, zijn verleden en tegenwoordigen stand DOOR EEN SCHOMMEL GETROFFEN'. Zekere A. uit Arkel, werkzaam aan de luchlschommel op de Gorkumsche kermis, werd gisteravond door een schommel aan liet hoofd getroffen. De man is heden morgen in het ziekenhuis overleden. 1IET MES. Te Kerkrade is Maandagavond de mijn werker V. door tal van messteken getrof fen, o. m. werd hem de long doorgesne den. De dader is gevat. VERKIEZING VAN EEN LID VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg herinneren de kiesgerechtigden voor leden van dc Kamer van Koophan del en fabrieken alhier aan de op Vrij dag 21 November 1913 van des voormid dags 10 tot des namiddags t uur ten raadhuize alhier te honden verkiezing ter benoeming van een lid dier Kamer. Middelburg, 18 November 1913 Burgemeester en Wethouders voornoemd M. VAN DEN BRANDELER, Voorz' W. A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. LARKIN. LONDEN, 18 Nov. De arbeidersleider in DublinLarkin, tegen wien een aan klacht wegens landvredebreuk is inge diend, heeft bericht ontvangen, dat de regeering deze aanklacht zal terugna men en eveneens die tegen zijn medt> beschuldigden Larkin kwam gisten naar Londen en zou heden in de Albert Hall spreken Larkin zeide te wenschen, dat de Engelsche arbeiders den toestand hun ner.' broeders in Ierland zouden kennen, zoodal zij zich een oordeel zouden kunt- nen vormen over de daar heerschende etr ien de De huidige regeering en de li berale partij zijn er de schuld van, dat in het Vereenigde koninkrijk zulke ellende onder de arbeiders lieerscht. De centrale regeeriug in Londpn heeft de regeering in Dublin, verschillende voorstellen gef- daan op grond waarvan dadelijk onder handelingen tusschen de arbeiders en werkgevers zullen plaats hebben, daar men hoopt, dat op zulk een wijze hel geschil zal worden bijgelegd In Dublin waren gisteren biljetten aangeplakt waar in gezegd wordt, dat de huidige regee ring de arbeidersklasse van Dublin ge maakt heeft lot een rechterlooze massa en dal de arbeiders niet eerder «den ar beid zullen opnemen voor hun recht is gedaan. DE EGEïSCIIE EILANDEN. PARIJS, 17 Nov De „Echo de Paris" verneemt uil Konstantinopel, dat Turkije eeretdaags uitvoering zal geven aan het voornemen, om Italië te verzoeken ter uitvoering van het verdrag van Ouchy den Egeïschen archipel le ontruimen. (De Temps" bericht, dal toen de her- log der Abruzzen, neef van koning Victor Emanuel, te Rlioclus voet aan wal zette in de verwachting, daarmee tot een Ita- liaansch-gezinde bctooging der bewoners aanleiding le geven, hij gedoemd was, van de leiders der bevolking den wensch naar vereeniging inet Griekenland aan te hooren. Red. M Crt.) IN MEXICO. NEW-YORK, 18 Nov. De „New York Herald" meldt, dat een staatsgreep in Mexico voor de deur staat en wel van generaal Blanquet. Deze zou generaal Huerta gevangen nemen. Generaal Blan quet heeft het geheele leger achter zich. Opmerkelijk is de medcdeeling, dat deze beweging ten doel heeft de rust in Mexi co te herstellen. NEW-YORK, 17 Nov Uit Mexico wordt gemeld, dal Huerla voornemens is af te treden, zoodra hel nieuwe parlement bij een zal zijn gekomen. NEW-YORK. 18 Nov Uit Mexico wordt berichl, dat de Duitsche gezant Hinlze aan Duitsche kooplieden verklaarde, dat de Vereenigde Staten over drie dagen met de blokkade van dc Mexikaansche kust zullen aanvangen. m Vlissingen. Van 15—18 November Bevallen M. de Ridder, geb. van Eenennaam d. Overleden L J. En'gels man van P J. M. Wielix 33j D. Beekman, d. 4 ra Goes. Van 16—18 Nov. Bevallen: H. Blok, geb Boenna, z. M. Verbeem, geb. Van der Pas. SCHEEPSBERICHTEN'. Stoomvaartmij. Nederland. „Koningin der Nederlanden (thuisr.) vertrok 17 Nov. van Sabang; „Oranje" (uitreis.) vertrok 17 Nov. van Algiers,- „Vondel" (uitr.) vertrok 17 Nov. van Port Said. Rotterdamsche Lloyd „Kawi" arriv. 18 Nov te Port Said. Kon HolLloyd „Frisia" (uitr.) vertrok 17 Nov van Rio Janeiro. HOOG WATER. Vlissingen. Woensdag. 19 Nov. nm. 445 Donderdag Vrydaz Zaterdag 20 21 5 45 6 55 8.13 Maandag Dinsdag De gewone audiënties van de minis ters van marine en van koloniën z.ullen Vrijdag a.s. niet plaats hebben. Te Winschoten hebben Maandag morgen, naar het Hand. meldt, 210 grond werkers bij de in aanbouw zijnde stroo- cartonfabriek Reideriand gestaakt om een loongeschil; de arbeiders beweren dat aan polderwerkers 23 cent uurloon wordt betaald en hun slechts 18 cent Zij eischen 23 cent voor dit volgens hen zware werk. Naar de „N. Scli. Ct." verneemt, zullen de branderijen van de fa. Kranen, Kethelstraat, Vellevest, 's-Gravenland en Noordveslsingel te Schiedam, te zamen een 6-tal fabrieken, stopgezet worden Te Bergen-op-Zoom ontstond Vrij dagavond brand in de schuur van Jac. v. d. Boom. Door spoedig optreden der brandweer werd de brand beperkt tot de schuur' met deszelfs inhoud, bene vens een 18-tal kippen. Het paard en ander vee kon nauwelijks gered worden Naar men zegt is een zekere C kan toorbediende op een fabriek le Bergen op Zoom, voortvluchtig met medeneming van het geld, bestemd tot uitbetaling van het personeel Tot heden heeft men zijn spoor nog niet kunnen vinden. ('s-Hert. Ct Te Hassum, aan de grens bij Gen nep, branden, naar de Tel meldt Zondag huis en stal van den landbouwer Joh. Peters totaal al'. Het geheele mobilair, een groote voorraad hooi, stroo en veld vruchten werden een prooi der vlammen, terwijl drie runderen in de vlammen om kwamen Alles was verzekerd. De oor zaak is onbekend. De laatste avondlrein van Amster dam der H IJ. S. Mdie omstreeks 's nachts lialf (een aan het station te 's-Gra- venhage moest aankomen, arriveerde in den nacht van Zaterdag op Zondag eerst ruim kwart over ééneii. Deze aanmerke lijke vertraging was naai' de Tel. meldt, onderweg veroorzaakt bij de Viuk-brug, welke openstond, en welke men eerst na veel moeite en tijd kou dicht krij gen. Door de Hengeloscbe melkinrich ting te Hengelo,(0.) werd de prijs der melk verhoogd lol 9 ct. per liter. Vele melkverbruikers aldaar protesteerden le gen deze tmelkverhooging. Een vergadering werd belegd ppi maat regelen le nemen die kunnen leiden om de leveranciers van melk te dwingen hun waar op gewonen prijs, 8 ct per liter terug le brengen. Tel. Te Oude-Pekela moest, naar het Hand. meldt,M aandag de stroocarlonfa- briek „Union" stopgezet worden, doordat de machinist den ketel zonder water had opgestookt. De gedwongen staking duurt eenige dagen. ERFGENAMEN. Hel spreekwoord komt al veelal uit: „wanneer men ziek of zuchtig is. trekt de familie zich meestal niets van je aan, met het sterven zijn ze er spoedig bij 0111 te zien of er wat te halen is." Dit werd Zaterdag ook te 1 Amersfoort weer bewezen. Een oude heer was na langdurig lijden gestorven en werd naar zijn laatste rustplaats gebracht Tijdens zijn ziekbed liad men niet naai' hem om gezien en den ouden man aan de zorgen vim zijn huishoudster overgelaten. Zaterdag waren een vijftal familieleden van den overledene uit Rotterdam over gekomen om liem „de laatste eer" t© bewijzen.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2