Kerknieuws. Knust en Wetenschappen. Onderwijs. LAATSTE BEKICKTEN. BURGERLIJKE STAND. Verschillende Berichten. Uit Scbouwen-Duiveland. biBrnrïnisse kwamen in één huis gezin twee plotselinge sterfgevallen voor. Maandagmorgen werd een 13-jarig zoon tje ongesteld en stierf smiddags; heden .Woensdagmorgen wilde een 24-jarig ge huwde zoon zich naai- zijn werk begeven, toen hij eensklaps dood bleef. De oor zaak is onbekend. Uit Th o I e n. De heer P Jansen, arts te T li o 1 e n heeft wegens vertrek uit deze gemeente ontslag als gemeentegeneesheer, belast" met de armenpractijk, gevraagd Uit Zeeuwsch .Vlaanderen O. D Dc ons gezonden opgave der stem ming in den gemeenteraad van Ilulst voor een wethouder, was niet geheel juist. De loop was als volgt eerste stem ming Bu$m 2, Van Dalsum 5, De Paepe 1 en Verwilghen 2; tweede vrije stem ming. Burm 2, Van Dalsum 1 en Verwil ghen 4 Herstemming tusschen Van Dalsum en Verwilghen. Verwilghen 5 en Van Dalsum 3 stem men was gekozen. Besmettel ij ke ziekten. In de week van 5 tot en met 11 Nov. kwamen ter kennis van den centralen gezondheidsraad 2 gevallen van diphteri tis te Goes en te Vlissingen en 1 geval dier ziekte Ie Stoppeldijk. ONAF11ANKELIJKI1EIDSFEEST TE THOLEN. Het onafhankelijkheidsfeest, officieel bepaald op lieden morgen, zette gister avond in met eenige gratis-rillen de schooljeugd in den op dc kaai ge plaatsten draaimolen, gevolgd door een pnweersbui, die zich boven deze ge meente ontlastte en de laatste pee-slik van de straten spoelde. De verwachting dal het feest met pulp- en pee-slik zou gevierd worden is dus niet in vervulling gegaan, maar mooier ziet het er evenwel niet uit Aan de drie ingangen der ge- meeutekom zijn van gelegenheidsmate riaal feestpoorteu opgericht, waarvan die aan de üudelandscliepoort hel in den vooravond reeds kwaad le verantwoor den had van den wind. Ook de Fransche vlag op den grooten toren, die morgen ochtend als eerste punl van hel feesl- program omlaag wordt gehaald is mis schien niet tegen de vereende krachten van wind en water bestand. Enkele ge vels zijn met groen versierd, van drietal huizen zullen met vetpotjes geïllumineerd worden. De markt en de daarop staande kiosk zijn rnét guirlandes en een poort een fees telijk aanzien gegeven en de smid aan de markt heeft zijn hoefstal in een warande herschapen. Het programma van heden bevatte de volgende punten: le half negen afhalen der Fransche vlag en het plaatsen van de Nederlandsche driekleur op den gi-oo- len toren, en tol negen uur luiden dei- klokken. Te halftien optocht van ongeveer 400 schoolkinderen met begeleiding van liet fanfare-gezelschap, „Concordiadaarna tombola in de openbare lagere school. Te half elf openingsrede van den voor zitter van het feestcomité op de Markt, gevolgd door een uitvoering van „Con cordia". Tegen elf uur begonnen op de Markt de volksspelen, en hedenmiddag een on derlinge voetbalwedstrijd van de T. V V. en een roeiwedslrijd van gewone roei- booten op de Eendracht Van avond trekt de lichtstoet rond Maar morgen is liet eerst de groole dag, want dan heeft de landing plaats van den Prins, die. ziju intocht doet gevolgd door een allegorischen stoet "Weihnachts-oratorium van Joh. Seb. Bach. Als een veldheer heeft de heer Bat ten zijn zangerscliai-e door het -sterk ge accidenteerde terrein heen gevoerd en zij ',t niet tot een algeheele overwinning, dan toch tot een gelijken, onbeslislen strijd. Het meeste succes had de vereeni- ging met de koralen; de figuratieve moei lijkheden der overige koren mochten niet geheel en al overwonnen worden. De solisten deden verdienstelijk werk. Naai- de N. R. C. meldt heeft de Ilaagsche Kunstkring het perceel Konin ginnegracht 12a aangekocht. Aan de straatzijde wordt de sociëteit gevestigd. Achter komt een tentoonstellingszaal. Zeeuwsch Genootschap der .Wetenschappen. In de op Woensdag gehouden vergade ring van het Zeeuwsch genootschap der Weten'schappen hield de heer jhr. mr. dr. W. A, J. Snouck Ilurgronje voor een talrijk en dankbaar gehoor eene lezing over de Icouographie (d. i. beeldenlecr) van de Gothieke kerk in de Middeleeu wen In een boeiende voordracht zette hij de symbolische beteekenis uiteen van de verschillende ouderdeelen der kerk- lijke kunsl, alsmede van de mystieke kracht en beteekenis, welke men aan sommige getallen toekende. Deze sym boliek was in <le 13e eeuw, welke spreker lot uitgangspunt nam, voor de geheele clu-istelijke wereld in de verschillende landen dezelfde en vond haar oorsprong in (le toenmaals algemeen heerschende geloofswaarheden en in de door de ker kelijke schrijvers aangenomen opvalling der Heilige Schrift. De kerkelijke kunst was niet alleen op zich zelï van groot belang, maai- had voor de leekengemeente eene zeer wijde strekking, omdat die kunst tevens een middel lot onderwij zing was en voor veleii inderdaad het korle begrip van alle wijsheid inhield. Met eene schoone peroratie over de be teekenis van de kerk voor de middel eeuwen besloot de spreker. Van de ingekomen geschenken mogen vermeld worden eenige naturalia van den lieer dr J. G. dc Man te lersekc, een portret van den chirurgijn J. II. Cor nicljc in lijst, geschonken door den heer P de Bruijne, en een vers van Her manns Wclink uit hel jaar 1769, ge titeld „De lijd en de eeuwigheid", ic encadremenl, aangeboden door den heer N. J. Dormaar Wellicht interesseer! liet de lezers de zer Courant, die onlangs kennis genomen hebben van het door het bestuur van liet Zeeuwsch Genootschap aan den lieer jlu- mr. Victor de S luers aangeboden liulde-adres. te vernemen, dat van den jubilaris hel volgende antwoord ontvan gen iS: Den Haag 7 November 1913 Mijne Heeren! Mijn slechte gezondheidstoestand heeft mij genoodzaakt tot lieden de dankbe tuiging uit te stellen, welke ik U ver schuldigd ben wegens hel adres mij na mens Directeuren en Leden van het Zeeumsch Genootschap gevonden ter ge legenheid van mijn 70slen verjaardag. Dit buitengewoon welwillend en vleiend adres wordt door mij op zeer hoogen prijs gesteld en ik kan nauwelijks zeggen, hoe gevoelig ik er aan ben dat het Ge nootschap op de lieve gedachte gnomen is mij op zoo uitbundige wijze zijn sym pathie te bewijzen. Ik breng daarvoor mijn hesten dank. Victor de Stuers - Liet men in den Briel de stemming voor notabelen der Ned. Herv. gemeente gewoonlijk maai- gaan, zoodat de uitslag vooruit wel te bepalen was, thans heb ben de vrijzinnigen getracht om in de vacature van drie leden hun candidate» verkozen te krijgen En met succes. De heeren L. P. van den Blink, J. C. Kruijne en A. van Oudegaarden zijn gekozen met 165, 164 en 160 stemmen. De candidaten der rechtzinnigen had den 154, 155 en 1-15 stemmen verworven Ned Hervormde kerk. Beroepen te Ouderkerk a./d Am- stel A. Eckliof le Diemen; te Mijnshee- renland K van As te Moevcapelle. Aangenomen naar Hoorn (Ter schelling) J Nijenhuis Ockhuijsen te Jisp. Bedankt voor Pietersbierum Y B. Kalma te Bergum, voor St Pancras J. Nauta Az. te Parrsga. Gereform. kerken B e 1' o e pen te Ter Aar W|. v. 't ,Sanl le Ooslburg; te Nieuw Helvoet M Stadig, Reeuwijk. R. K. Kerk. Benoemd tot kapelaan -le Dor drecht J. I. Wieman le Amsterdam. De zangvereenigiiig „Looft den Heer" te Vlissingen, directeur de heer E. Batten, heeft gisteravond ter gelegenheid van liaar 40-jarig beslaan een uitvoering gegeven van een 4-tal cantaten uit het in de herberg „Duinzicht" bij L Gabriel- se voor de onderafdeeling aldaar een lezing gehouden welke opgewekt werd met lichtbeelden De heer G. de Visser, voorzitter der onderafdeeling leidde met korte woorden den spreker in waarna de heer Camman het woord nam. Deze wees erop dal hel onderwerp waarover hij wenschte te spreken een zaak is waarover veel valt te praten, namelijk dat men hier op Walcheren ook op kleine schaal aan de fruit- en groen- tenteelt is begonnen doch dat men nog lang niet is, waai- men wezen moet. Dat is alleen te verkrijgen door krachtige samenwerking. Hij raadde de aanwezigen aan, om eens een kijkje te gaan nemen in het Westland om, te zien hoe de cul tuur daai- op verbazende wijze is uit gebreid en welke zorgen daaraan wor den besteed. Hij wil even een aardig geval aantoo- nen uit zijn vorige standplaats. Een arme jongen kreeg lust om toch wel eens een kijkje in 't Westland te gaan nemen, doch de middelen ontbraken hem daar voor en ook zijn vader had voor hem geen centen; doch door het aanhoudend sparen gelukte het hem daar heen te gaan en verschillende kweekerijen te be zien. Bij zijn terugkomst is hij aan do groenlenteelt begonnen en is op hel oogenblik zoo ver dat hij een kweekerij heeft met 1500 ramen plat glas, wel een bewijs wat de cultuur oplevert. De uitgebreidheid die men op andere plaatsen in de groenlenteelt waarneemt, kan ook hier in Walcheren best worden verkregen, daar de grond er zich hier uitstekend voor leent Ook behoeft men niet bang te zijn, dal bij groote uitgebreidheid onze arti kels niet zulten worden afgenomen doch deze altijd naar Duitscbland zullen ver zonden worden en men ook bezig is om ook Rusland en Oostenrijk te bewerken om onze groenten en fruit te kunnen verzenden. Verder werd door den spreker met cijfers aangetoond dal door de veilings- vereenigingen jaarlijks voor miltioenen guldens aan eultuurgewassen naar het buitenland worden verzonden. Vervolgens werd door een groot aan tal foto's duidelijk aangetoond den aan leg en. bewerking der kweekerijen in liet Westland en op andere plaatsen Ten slotte verklaarde de spreker dat hij ten allen tijde bereid is om aan ieder kosteloos inlichtingen te geven en hulp en bijstand te vcrleenen om na enkele jaren te kunnen getuigen op welke wijze wij zijn vooruitgegaan om Walcheren te maken tot een voorbeeld van andere plaatsen. Door den heer de Visser werd spre ker dank gebracht voor zijn boeiende en leerrijke voordracht, daarbij den wensch uitsprekende dat zijn' werk bekroond mag worden. De heer D Kwaak, onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de o.l. school te Tholen, is benoemd tot hoofd eener o.l. school te Sevenhuizen. De St Crt. van heden bevat de sta tuten van de vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel le St. Maartensdijk. Voor het examen vrije- en orde oefeningen is te Breda geslaagd de heer; L. M. Lievense van Nieuwerkerl Mej. J. C.. S. Hoogvliet van Baar land is aan het telefoonkantoor te G o e s benoemd lot telefoniste G. Crt. Tot kantoorbediende te Hulst is be noemd de heer A A A de Cock Dé conducteur le jkl. ,D. Hoek te V1 i s- UIT MIDDELBURG. V1*ij e en orde oefeningen Heden zijn te Rotterdam geslaagd voor het examen vrije en orde-oefeningen A. Dies Kzn C. L. Scvat, en J. Merhtens, alle leerlingen der rijkskweekschool al hier Nog, zijn geslaagd de leerlingen dei- kweekschool A. Mets, J. Hartman en D. W. Toussaint IIET ZIEKENHUIS TE NOORDGOUWE. In een heden bij van den Hoek gehou den vergadering van het ziekenhuis voor Schouwen en Duiveland te Noordgouwe mei daarna gevolgde algemeene bestuurs vergadering werd tot lid van het alge meen- en van het dagelijksch bestuur be noemd de lieer J. Vijverberg, hoofd dei- school te Noordgouwe. Andere benoeming, noch de regler mentswijziging, die ook op de agenda voorkwam, hadden plaats. UIT DEN HAAG. De koninklijke familie De koninklijke familie zal half De cember té 's Gravenhage haar winter verblijf gaan houden Tweede Kamer Bij het algemeen debat over de Indi sche begrooting drong de heer Fock bij den Minister aan op het paal en perk n..i Tnln«Mn«ltin stellen aan de verbijsterende uitbreiding rOSl 611 18Lyr3pfl!0, der bureaucratie in Indiê Spr. bestreed de beschuldiging, als zou bij verkiezin gen van vrijzinnige zijde een oneerlijke leugenachtige campagne legen hel beleid vim minister Malefijt en Gouv-Generaal Idenburg zijn gevoerd. Spr. had eerbied voor de zending maar deze behoort niet hel terrein der overheid te betreden. Hij oordeelde de facultatiefstelling een goe- singen is verplaatst van spoorwegpost-j de niaatregel, .maar in de eerste plaats kantoor no. 2 naar het zeepostkantoor dient gezorg(J j v00r voldoend gouverne- De hulptelegrafist Jaspcrse, aldaar is op meilis.ondorwjj* verzoek eervol ontslagen. Spr verheugde- er zich over dat samen- ,1 werking tusschen den minister en G. G. Het centraal bestuur van den Ned. j Idcnburg m0gelijk is gebleken, betuigde Tuinbouwraad heeft den minister van| syïlipal]lie mel <ie Sarekab Islam, oordeel- waterstaat verzocht le bevorderen, dat de ongunstig over de Indische partij en het minimum gewicht der postpakketten dr0Ilg lcn slotte bij den Minister aarf worde verhoogd tot 10 K G, en de maxi- spoedige bevordering, instelling van mum afmetingen worden gebracht op 100 en (>cn vertegenwoordigend lichaam iu In- maal 42 maai 19 c.M. of op 100 maal 36 d-- De heer Vliegen verheugde zich over des ministers optreden en bepleitte voorts het nemen van maatregelen om rgndhftljw de inlandsche bevolking economische 1 zelfstandig te maken Verder drong spr. aan op krachtige staatsexploitatie, fractie ten opzichte van de Indische par tij, daarbij opmerkende dat ook Van Kol het interneeringsbesluit afkeurt. SPOORWEGONGELUK. Te Sliedrecht is hedenmorgen een goe derentrein ontspoord, waardoor de hoofdsporen versperd werden. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. EEN BRANDSTICHTER. Te Tilburg bemerkte gisteravond de landbouwer F. M dat zekere T. van G op zijn erf brand trachtte te stichten. Hij zette den man onmiddellijk na, die daarop een revolver trok en een schot loste, echter zonder M. te verwonden Van G werd ten slotte gegrepen. o— LARKIN OP VRIJE VOETEN. LONDEN, 13 Nov. (Hand.). Uit Dublin wordt gemeld, dat de regeering de Kroon adviseerde, gratie te vcrleenen aan Lar- kiu, den leider der stakers, die wegens opruiing gevangen was gezet. Larkin werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. (Men zie ook onder „Buitenland"). TURKIJE EN GRIEKENLAND. PARIJS, 13 Nov. Aan de „Echo de Pa- wordt uit Konstantinopel geseind: de Turksch-Grieksche overeenkomst is thans definitief. Turkije heeft de door de Turksche gedelegeerden te Athene onder- teekende voorwaarden aangenomen. Tur kije wil een algemeene amnestie afkon digen voor allen, die voor misdrijven gedurende den Balkanoorlog zijn ver oordeeld. De officieuso „Jong Turk" schrijft: we hebben volkomen het recht het te Athene onderteekende protocol aan le'nemen, daar we met zekerheid kunnen aannemen, clat liet Haagsclie scheidsgerecht in alle aan zijn beslis sing te onderwerpen punten ons in hel gelijk zal stellen KONSTANTINOPEL, 13 Nov De on der leekening van het vredesverdrag met Griekenland zal waarschijnlijk nog heden geschieden. DE CRISIS IN 3IEXICO. MEXICO, 13 Nov. Huerta heeft het door Lind overhandigde ultimatum niet beantwoord en zal dus niet op den eisch om de nieuwgekozen Kamer niet bijeen te doen komen, ingaan LONDEN, 13 Nov (Hand.) De „Ti mes" verneemt uit Washington, President Wilson heeft de te volgen gedragslijn tegen Mexico als volgt geformuleerd Als financieele pressie niet voldoende is, om Huerta tot aftreden te dwingen, zullen de havens worden geblokkeerd en zat zoo noodig tol gewapende interventie worden overgegaan De overige mogendheden zijn verwit tigd, dat de Vereenigde Staten geen ge biedsuitbreiding beoogen BOTSING. BRUSSEL, 13 Nov. In dc nabijheid van Grammont is een tram vol ruarkt- gangers van de paardenmarkt te Houthem op een leegen trein geloopen; 2 man werden gedood en ongeveer 30 gekwetst. ONTPLOFFING TE ROUAAN. ROUAAN, (Hbld.) 13 November. In een celluloid-fabriek bij Rouaan hadden lieden morgen eenige ontploffingen plaats waardoor 3 arbeiders zijn gewond, van wie 2 ernstig Daarna brak brand uit, die echter spoedig gebluschl werd Het ge rucht gaat, dat beide zwaar gewonden stervende zijn f 6399; C den Boer, Goes, f 6400. Voor het 2e perceel werd ingeschre ven door de heeren: II. Pieterse, Middel burg, f 2480, A. J. van Miert, Middel burg, f 2489, A. F. Noest, Middelburg, f 2509; S- Goldsteen, Haarlem, f 2573; benevens een biljet van onwaarde. "o. Hel vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van de gebouwen en de kunstwerken san liét kanaal door Zuid-Beveland gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916. Raming f 5650. Ingeschreven werd door de heeren: J, L. de Pauw, Hansweert, f 4790: firma H Schild en Zn., 's Gravenhage, f 5392; J F. de Blieck, Hansweert, f 5595 Tin van der Stelt, Sliedrecht, 5599S. Gold steen, Haarlem, f 5600; P H. van den Bos, Heemstede, f 5800; A. J van 511611, Middelburg, f 5950, A H. de Booij, Hans weert, f 5994; B. Rui tenbeek, Goes, f 6100; K L, Kramer, Rlöetinge, f 6400; W. Polderman, Krabbendijke, f 6500. 3o.4 Het onderhoud van hel kanaal door'Zuid Beveland gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916 'Raming per jaar f 24 250.) Ingeschreven werd door de heeren A. van der Slraaten Jr., Hansweert, f 21.200; H. Kosten Cz., Wemeldiuge, f 21.980; J- B. Koch, Hansweert f 23.700; P J. de Bourgraaf, Wemeldiuge, f 23.918, 4o. Het onderhoud van liet kanaal door Walcheren gedurende de jaren 1914,1915 en 1916. 'Raming per jaar f 32 800) Ingeschreven werd dooi- de heeren A vim der Straaten Jr., Hansweert, f 29.750; J. de Bourgraaf, Wemeldiuge, f 30.832; A. Volleer AFzn., Sliedrecht, f 31.500; A. Kaan Ter Neuzen, f 31.900; A Hanewinkel, Vlissingen, f 32.246; D. Bijl, Vlissingen, f 33.850; J. Warren, Vlissingen, f 34.600. AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij de gisteren te S c h a r e n d ij k e door notaris J. S L Korte weg van Zie- rikzee gehouden verknoping van bouw land in de gemeenten Eikerzee en Etle- meet werd perceel t verkocht aan L. Hoogenboom te Duivendijke voor f950; perceel 2 aan denzelfde voor f 950; per ceel 7 aan J. J. de Vrieze, le Eikerzee voor f 786; perceel S aan J. Ringetberg te Eikerzee voor f 1000; perceel 9 aan C. Bij de Vate te Eikerzee voor f 1035; perceel 14 aan I Blom te Ellemeet voor f 651 en perceel 27 aan denzelfde voor f 703 alles per Schouwsch gemet. Tuinbo.iiwlezing. - Gisteravond werd van wege de Zeeuw- schreef aan de vorige regeering en de sche Fruit- en Groententeellvereeniging zending de bedoeling toe van kerstening door den heer Camman rijkstuinbouwh j der inlandsche bevolking van bovenaf leeraar le Middelburg, te Zo ut elan de en motiveerde de houding der soc.-deni Z i e r i k z e e. Van 5—12 Nov. Getrouwd: J. L 'Schaaf, jm. 34 j. met M. P. Geluk, jd. 27 j.; L. W. v. IJsseldijk, jm. 29 j. met M. J. de Graaf, j'd. 26 j.; P. Bakker, jm. 22 j. met A. Ornee, jd. 22 j. Bevallen J. M. de Bie, geb. Van de Vate, d.; K. Heuseveld, geh. Van Bloois, z.; E. Manni, geh. Den Haan, z. Overleden J. Anthennisse, man van A. Simmers, 49 j. Levenlooze zoon van C. P. H. Candel. THERMOMETER EN TRHIVX C7TIV, 13 Nov. Thermometer alhier 8u. vm. 49 gr., 12 u. 60 gr., 3£ u. 58 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend: Hoogste barometerstand 772.9 te Horta. Laagste 737.7 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 14 Nov.krachtige tot matige W. tot Z.W. wind, zwaar tot half bewolkt, aanvankelijk nog regenbuien, koeler. AFLOOP AANBESTEDINGEN. lieden werd aan het gebouw van hel gewestelijk bestuur te Middelburg aanbesteed lo. het vernieuwen en onderhouden van het verf- behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen behoorende tol het kanaal door Walcheren, gedurende de jaren 1914, 1915 en 1916, in twee pei-ceelen. Raming le perceel f 6070. Raming voor het 2e perceel f 2470- Ingeschreven werd voor het le per ceel door de heeren: H. Pieterse te Mid delburg voor f 6288; A. F. Noest, Middel burg, f 6291; A J van Miert, Middel burg, f 6295; S. Goldsteen, Haarlem, f 6333; L J. Lelijveld, 's Gravenhage, Als 10.000ste schip is gisteren iir den Nieuwen Waterweg het Neder landsche stoomschip Poeldijk bmneage- komen. Verleden jaar viel het tiendui zendste schip op 18 November binnen. Dit was toen het Duitsche stoomschip .Ursula". N. R. G. Een curiositeit van den verkiezings strijd in Amsterdam III Naar „de Tribune' (hej orgaan der S. D. P.) verneemt is in de socialistische godsdienstoefening in Odeon 11. Zondag voor de verkiezing van Oudegeest ge beden. De raad der gemeente Wormer heeft, naar het Hand. meldt, besloten- het getal opcenten op de per'soneele be lasting terug te brengen van 85 op 50. De Minister van Binnenlandsclié Zaken heeft zijn beschikking van 21 Oct. j.l., waarbij Trebizonde is besmet ver klaard wegens pest, ingetrokken. De Kapelsteeg te Amsterdam is onlangs herdoopt in Haringpakkersteeg, iets wat den winkeliers in die steeg maar matig aanstond. Herhaalde vevtoogen om naamsverandering baatten niet en daar om hebben zij zelf onder het officieele bordje een bord inet den naam Kapel steeg gespijkerd en het gemeentelijk bord met wasdoek overtrokken. De wind heeft het wasdoek echter afgeblazen, zoodat de steeg thans met 2 namen prijkt. Men is benieuwd hoe deze vreedzame revo lutie af zal loopen In den nacht van Dinsdag op Woens dag is, naar het Hand. meldt, ingebroken in het magazijn van tricotgoedereu van de firma v. d. Waal op den hoek van de Torenstraat en de Geest te s Gra venhage. Een electrisch kasregister werd ver nield en een gedeelte Van den inhoud, ongeveer tachtig gulden, gestolen On derzocht wordt, ol' ook winkclgoederen worden vermist. Er is Woensdag te IJmuiden nog 1 trawler binnengekomen, die is opgelegd. Dinsdagmorgen is, naar de N. R. C. meldt, le Amsterdam een man in een perceel in de omgeving van dc Ferdinand Bolstraat een bedrag van f 165 ontstolen. Men had hem in hel bewuste huis dron ken gemaakt Te Winschoten zijn gevankelijk bin nengebracht twee nachtstokers en één' poetser, in dienst van de Mij. t E. v. S.S., te Stadskanaal, verdacht van diefstal van wijn uit den kelder van het hotel „Noord Ooster" aldaar. De marechaussee te Hengelo heeft, naar de N R. C. meldt, Dinsdagavond den deserteur D. aangehouden, die on geveer een maand geleden zijn garni zoen le Harderwijk had verlaten om een

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2