Li IngezondeniMedeileelingeD. WfÊwgg/ÊÊggM ONS HUIS. Te Middelburg. Zangcursusop Dinsdag •exuber, des avonds te 8 uur. Iigiezondis Mededeelingen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Hel bestuur der landbouwvereëniging te Serooskerke heeft Zaterdag aan besteed <le levering vau 103100 K G. Duitsch Thomasslakkenineel merk „de Ster" met 10 phosphorzuur en 75 °/o fijnheid, 36700 KG kaïniet, 2500 KG patent-kali, 900 Iv G. 10 o/0 kalibemes- tingozout, 250 K G. cliilisalpeler en 200 K G ammoniak. De levering van alles is gegund aan de Zeeuwsche Veevoeder, Kunstmesthandel, als zijnde de laagste inschrijver voor f 3249 55. De Dordlsche Kuustmest-maatscliappij had voor de geheele massa ingeschreven voor f 3271 61* en dhr. J. Reijnierse te Middelburg voor f 3257.98. Een ipschrijvingsbiljet werd ter zijde gelegd, wegens onvoldoende invulling. De levering moet geschieden franco op den wagen gedeeltelijk le Veere, ge deeltelijk le Middelburg. AFLOOP TERKOOPINGEN. Bjj de Vrijdag te Neuzen door no taris Dregmans van Axel gehouden ver- kooping van 4 hofsteden en 3 woonhui zen werden de perceelen 1—40 en 50—56 gekocht door J J Huijsseu te Zaamslag en P Dieleman te Terneuzen voor f 305 375, de perceelen 41—49 door D. J Dees te Terneuzen voor f 82.448,09*, perceel 57 door J. van Es le Terneuzen voor f 415, perceel 58 door A van Hoeve te Axel voor f 6060, perceel 59 werd niet gegund voor f 1800 terwijl perceel 60 werd gekocht door mr. Dieleman te Mid- burg voor f 450 fersehillende Berichten- - - In den Rotterdamschen Raad werd Zaterdag toezegging gedaan, dal wan neer van particuliere zijde het plan werd opgevat een groot hotel te bouwen, op medewerking der gemeente gerekend kon worden, al zal later te beslissen vallenj ïn welken vorm; medegedeeld werd toen door den heer Verheul, dat daartoe door een buitenlandsche combinatie reeds on derhandelingen worden gevoerd De staking bij den sleepdienst voor heen van der Garden Co. is Zaterdag geëindigd Dinsdag worden alle diensten horvat. Hiermede zijn thans alle strubbe lingen in de sleepdiensten tussclien Rot terdam en Amsterdam geëindigd Naai- de Tel mededeelt hebben de Raadhui?-Damcommissie en B en W. va* Amsterdam de plannen van den ar chitect voor een. groot hotel-restaurant op het midden-Dam terrein goedgekeurd Aal nog in den loop van deze maand de voordracht bij den raad worden inge diend Op de brug te Sliedrecht had Vrij- dan, naar de Tel. meldt, een ernstig ongeluk plaats. G. G. J. Th. van Ros malen, een oppassend jongeling, verver, in dienst der H. IJ. S. M stortte van een 8 M. hoogen steiger, waardoor hij beide armen brak en diepe wonden aan de keel bekwam Zaterdagmorgen werd op de rivier bij Dordrecht onder den Zwijndreclit- schen wal gesleept het zeilschip Gerardi- na. van schipper A. van Groesen, thuis beboorende te Made. De reis was met «en lading machines, (locomotief en kip karren) van Steenbergschen Vliet naai" Amsterdam. Er kwam een sleep de rivier afvaren die de Gerardina opdrong tot tegen den wal toe met liet gevolg, dat het schip lek werd en bijna onmiddellijk zonk Op de oude Maas nabij Dordt heeft Zaterdagmorgen een aanvaring plaats ge had tussclien de Emma 36, groot onge veer 300 last, die gesleept werd door de Belgische sleepboot Spes Vera, en de geladen spits Bruxelles, van Antwergpn, groot 650 ton, schipper Jean Gilbert. vertrekkende boot van de Holland-Ame- rika-lijn. De brandweer was na 2 uur de brand meester Te Rotterdam is een öjarig jongetje bij het spelen door een vriendje zoodanig in het linkeroog gesloken, dat hij dit zal moeten missen Op ue Groothertog'umclaan in Den Haag, nabij de Archimedesstraat, kwam naai- de N R C. melat, Zaterdagavond omstreeks zes uur een automobiel, door dat de wielen slipten, dwars over de rails van de eicctrischc train te slaan, juist toen er een tram van lijn 3 kwam aanrijden, zoodat een botsing volgde. De eigenaai- van de auto, die stuurde en dc chauffeur werden uit de auto geworpen; eerstgenoemde kwam er goed af, maar de chauffeur werd in bedenkelijken toe stand naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd - Men meldt uit Zwolle aan de Tel.: De weggeloopen gymnasiaste is terecht De rechercheur Vos achterhaalde haal bij Nordhorn en bracht haar aan de onge'- ruste ouders terug - Men kent den naam van Lépine, die niet lang geleden als prefect van politie te Parijs aftrad. Als gold het een wraak op dezen man, die menig boosdoener het le ven zuur heeft gemaakt, werd hem Zater dag zijn porte-monnaie gerold, terwijl hij te Parijs in een station toefde De dief verdween in de menigte Eenige malen hebben we van den zgn. „boerenschrik" gewag gemaakt, hel verscheurend dier, dal op de grens van Stiermarken vee op de weiden aanviel, zonder dat het gelukte, het te vangen of zelfs maai- nauwkeurig vast te stellen, wat voor dier dat was en hoe het daar kwam De „Köln Ztg." verneemt, dat dat ge heimzinnig beest Vrijdag duidelijk waar genomen en als leeuw is herkend. Men is weer begonnen er jacht op te maken De Russische wederdooperssecte had als propagandamiddel pveekeu van enkele beroemde voorgangers op fono- graafplaten doen zetten, welke vervolgens over de volkskoffiehuizen le St. Peters burg werden verdeeld De hoofdcommis saris van politie in de Russische hoofd stad heeft deze van Amerika overgeno men propaganda echter verboden Tegen Met Dr. Hommels Haematogen. WAARSCHUWING Men viage aitdinkkoljjk den naam Dr. Hommel BUITENLAND. tholieke alge vaardigde Cauwelaert heeft met liet volgende daartoe aanleiding ge geven Hij hield een rede in 't Vlaamsch, wat ongetwijfeld zijn recht is, maar daar hij daarin de namen van de iinksche afge vaardigden Masson en Iloyer noemde, welke geen Vlaamsch kennen, bewerkte liij, dat deze heeren hem niet terstond van bescheid konden dienen. De linker zijde protesteerde daarop tegen het ge drag van den Vlaamschen kemphaan en verscheiden Waalsche leden verlieten dc zaal, waar ten slotte nauwelijks 20 afge vaardigden overbleven personen den moord hebben volvoerd en dat de knaap bij bewustzijn is gebleven, totdat zijn doodstrijd begon, hetgeen 20 tot 25 minuten zou hebben geduurd Gelukkig heeft het gerecht zich ech ter nog door andere medische deskundi gen doen voorlichten. Twee van deze verwerpen de beweegreden van Sadisme (lustmoord). Ook spreken ze in zooverre Sikorski tegen, dal uit hel hersenonder zoek gebleken is dat het slachtoffer reeds spoedig bewusteloos is geworden Zij zijn van oordeel, dat van ritueelen moord geen sprake is. Reuter seint aan de ..Maandag Cou rant", dat aangevangen is met het ver hoor der theologische deskundigen Pra- naites verklaarde, dat de Talmud indi recte aanwijzingen en voorschriften bevat over het gebruiken van Chrislenbloed. Het geval Joeslsjinski geleek in alles op een ritueelen moord, vooral de dertien wonden aan dc slapen en de kwetsuren aan den hals wezen daarop. Getuige ver klaarde, dat dc geschiedenis tweehonderd door de joden bedreven rilueele moorden kent. Sikorski over welken deskundige V) men in ons vorig blad meer vermeld vond, heeft zich voor het gerecht te Kiëf verklarend, hoe Joeslsjinski naar zijn mecning, wel degelijk het slachtoffev van ritueelen moord is geworden, be roepen op liet boek van Dahl. dat op bevel van den minister van binnenland- sche zaken is geschreven om tsaar Nilco- laas I over de kwestie van den ritueelen moord in te lichten Hij sprak de over tuiging uit dat dit boek, gegrond op het getuigenis van Joden, overtuigend bewijst dat in Rusland kinderen door Joden ver moord worden Dc aanhangers van bepaalde Joodsche sekten zijn voor de moorden verantwoor delijk, aldus Sikorski HET BELGISCHE SCIIOOLWETS- ONTWERP. In de Kamer vc België duren de be sprekingen over het door Poullet voorge stelde schoolwetsontwerp voort. Daarbij wordt o.a. het onderwijs verplicht gesteld voor de kinderen van 6 tot 14 jaar en het salaris voor alle onderwijzers verbe terd, terwijl het alle leerkrachten ver plicht, een diploma te hebben. Dit ontwerp, dat de rechterzijde in den afgeloopen zomer in weerwil van de reeds danig overladen agenda er door had willen jagen, werd door den dwang der minderheid, die het zeer belangrijke ont werp bedaard wilde besproken hebben, van de lijst geschrapt en verlegd naar een buitengewonen zittijd van de Kamer, die thans reeds eenigen tijd aan den gang is. De besprekingen schieten niet hard op. Ook in België staat de schoolstrijd voor aan in den politieken kamp En na den teleurstellenden afloop der laatste alge- meene verkiezingen, zijn de verhoudin gen nog verscherpt. Ook klaagt men over de partijdige leiding van den voorzitter der Kamer Schollaert. Zijn positie bij de woelige vergaderin gen, waai- voortdurend wordt geïnterrum peerd, is dan ook bezwaarlijk De tegen stand, die liet door het kabinet, aan welks hoofd hij stond, ingediende schooi- ontwerp ondervond, drong hem heen te gaan. Liberalen en socialisten verzetten zich met hand en tand tegen dit nieuwe ont werp, dat, ofschoon op sommige punten den bezwaren, legen het eerste geop perd, tegemoetkomend, toch naar de mee- ning der oppositie niet voldoende waar borgen voor de deugdelijkheid van het bijzonder onderwijs biedt. Daar intusschen de tijd verstrijkt en binnenkort de begrootingen onder han den moeten worden genomen, wenschl EEN DYNASTIEKE HERSENSCHIM. Men meende, dat nu heden prins Ernst August met zijn gemalin Viktoria Louise als hertog en hertogin van Brunswijk hun intocht in de hoofdstad van dat staatje hebben gedaan, de Welfische strijdbijl eens voor al begraven was. Op een ver gadering der Democratische Vereeniging te Hannover heeft de vroegere Welfische afgevaardigde Landwost echter verklaard, dat zij de eischen van hun program hand haven, al zal alles worden vermeden, wat den nieuwen hertog onaangenaamhe den kan berokkenen en al zal de lakliek gewijzigd worden De spreker lichtte de ze van tevoren lot vruchteloosheid ge doemde verklaring toe met erop te wij zen, dat de oude hertog nog leeft endat de partij voor hem en het recht van Tiet volk blijft strijden lol herstel van hot ko ninkrijk Hannover We brengen hierbij in herinnering, dal de oude hertog eenigen lijd geleden kei zer Wilhelm een schikking heeft voor gesteld, volgens welke hij zelf en zijn oudste zoon hun aanspraken op de troons bestijging in Brunswijk overdragen op zijn jongsten zoon (broeder) Ernst August, die thans werkelijk na het huwelijk met 's keizers eenige dochter bedoelde waar digheid verkregen heeft Indertijd wei gerde Wilhelm dat akkoord aan te ne men Reeds toen gold de jongste prins voor meer verzoeningsgezind betref Ce tide dat punt, dat des ouden hertogs-familie- trols nog pijnlijk stak Nadien heeft ech ter dc plotselinge dood van den oudsten zoon bij een auto-ongeluk verleden jaar wijziging in den toestand gebracht Hoe de jonge Ernst August eindelijk, zij het in bedekte termen de aanspraken1 echter eerst overgaan als de definitieve op den troon van Hannover afzwoer, ligt uitslag van de presidentsverkiezing, die nog versch in 't geheugen Zondag vóór een week reeds in Mexico Wat dus die meneer Landwost en zijn plaats had, bekend zal zijn. waarschijnlijk weinige volgelingen be-1 slisten indruk, dat Wilson met zijn oogen, is niet duidelijk. Door dien eed Uit een en ander krijgt men den be- heeft de tegenwoordige hertog van geering zich leelijk vastgewerkt heeft bij Brunswijk zich en zijn opvolgelingen den zijn zgn. moreeie politiek, die, hoe goed weg naai- het koningschap van Ilanno- opk bedoeld, toch ten slotte meer de ver versperd, terwijl diezelfde plechtige Amerikaansche petroleumbelangen 'Stan- belofte het den ouden hertog, hoe hij deze 1 dard Oil Company tegenover Pearson s, concessie ook als een krenking van zijn J Engelscbe oliemaatschappij) ter harte zul- oude stamrechten moge ondergaan, haast len gaan dan Bryan's wereldvrede-plan- onmogelijlc maakt daaraan op eenigerlei J nen. wijze uiting te geven En daar tenslotte Daar de Mexicaansche grondwet ver geen andere afstammelingen der Welfen biedt, dat een x-ijksambtenaar president bestaan, blijkt de handhaving van de be- wordt, kan Huerta dit wettebjk niet wor- treffende eischen het vechten voor een den Daar generaal Blanquet, tot vice- dynastieke antiquiteit, waarbij niemand j president gekozen, echter geweigerd heeft, gebaat i s, terwijl ze den telgen van dat de waardigheid van president der repu- geslacht slechts onaangenaam kan zijn enbliek aan te nemen, schiet er wel niet ze in Duitschland een, zij het ook on- anders over, dan dal Huerta tijdelijk al- beduidende, bron van wantrouwen en thans als zoodanig zich handhaaft, verdeeldheid voedt Zijn dictatorialen manieren blijft hij trouw. Eerst deed hij meer dan 100 Par lementsleden gevangen nemen, een ander gevaarlijk tegenstander uit den weg rui- Gisteren heeft men in 101 districten in: men, vervolgens werd het leven \an den Italië opnieuw gestreden om uit te ma- mede-pretendent naar de hoogste waar ken, wie daarvoor gedurende den aan- diglieid des lands, Felix Diaz, bedreigd, staanden zittijd in hel Parlement zal ze- ofschoon hem was vooi-gespiegeld, dat, IN MEXICO. Men weet, dut Engeland, Frankrijk en Duitschland president Woodrow Wilson beloofden, niet eerder maatregelen te ne men ten aanzien van den hopeloos ver warden toestand in Mexico, voordat Ame rika zijn standpunt dienaangaande uiteen had gezet. Deze i-epubliek zal daartoe Weer heeft een Duitsch luchtschip in ernstig gevaar verkeerd Het was de „Parseval P L 16", die gisteren van Bit- terfeld bij Berlijn was vertrokken, maai- te Neu-Strelitz landde. Alles is echter goed afgeloopen, ofschoon een zoo he vige wind het luchtvaai-tuig teisterde, dat de kapitein in allerijl het omhulsel moest doen scheuren, om zoo spoedig mogelijk het gas te doen ontsnappen en .aldus den grond le bereiken Reuter meldt, dat de nieuwe direc- teiu- van openbare werken te Madrid een tekort op de bcgrooting, dateerend van vroegere dienstjaren, ten bedrage van 91 milliocn vaststelde, zijnde het ver schuldigde wegens onbetaald gebleven werken. Den laatsteu tijd hebben in Rusland herhaaldelijk spoorwegongelukken plaats gehad Het spoorwegbest uur schuift de oorzaak daarvan beginselvast bandieten in de schoenen, die een aanval op de postzakken in den zin hadden Ook bij hel ongeluk, dat onlangs op de Wladikafkas-baan voorviel, deed de overhóid met speurhonden naai- de da ders zoeken. Dit bleef echter vergeefs. Een aantal aanzienlijke passagiers van den verongelukten trein hebben zich om die comedie boos gemaakt Ze verklaar den in een telegram aan den minister van spoorwegen als ooggetuigen, dal de be wering, volgens welke, men met een aan slag te doen zou hebben, volstrekt on houdbaar is De eenige oorzaak vormden dc verrotte dwarsliggers, waarvan als be wijsstukken eenige brokken werden mee genomen Hel ongeluk zal aanleiding geven tot een interpellatie in de Rijksdoema. Op hun jaarlijksche vergadering te Denver (Colorado) hebben de Amerikaan sche Indianen verschillende maatregelen overwogen, om hun levensvoorwaarden te verbeteren Zij willen alle rechten heb ben, in 't bezit waarvan een gewoon bur ger der republiek zich verheugt. Op dit oogenblik zijn er volgens de „Westminster Gazette ongeveer 330 000 Indianen over het land verdeeld. Afge scheiden van de vraag, of dit aantal ge lijk blijft of daalt (men weet, dat het laatste het waarschijnlijkste is); wat de staat voor hen uitgeeft, neemt sprongs gewijs toe de tien miljoen dollar, die in 1900 voldoende waren, zijn nu verdub beld en nog heeft de stijging haar einde niet bereikt DE HERSTEMMINGEN IN ITALIË. telen Het aantal kiezers, dat daaraan deel genomen heeft, wordt op ongeveer 70 °o geschat. Ofschoon algemeen kiesrecht werd ingevoerd, heeft men dus bij lange niet alle stemgerechtigden zelfs bij de her stemmingen naai- de bus weten te krijgen Deze laksheid kan echter voor een groot deel verklaard worden uit het feit, dat in die 101 districten de partijstrijd bijna volkomen opgeheven was, daar een dei- tegenstanders zicli in die omstandigheden teruggetrokken had De afgeloopen verkiezingsstrijd in Ita lië heeft zich onderscheiden door zijn buitengewoon sormachttig karakter, waar door zelfs dooden gevallen zijn. Dit werd behalve aan de aanzienlijke vermeerde ring van het kiezerstal toegeschreven aan het lauwe weer, dat die dagen in Italië heerschte. Als een kras staal van politieken harts tocht vertelt de „Köln. Ztg.'' het volgende In het Napolitaansche stadje Sint Anas- tasia aan de helling van den Vesuvius vierde een optocht de overwinning van den radicalen candidaat over den conser vatieven clericaal. Toen de joelende me nigte het naai- Sint-Anna genoemde klooster voorbijkwam, kon ze zich niet weerhou1- den de monniken op gefluit en smaad redenen te onthalen, waarop de kloos terlingen antwoordden, door van het dak af naar de betoogers te werpen met wat hun toevallig in handen kwam dakpan nen, stoelen, enz. De radicale overwin naars wilden het klooster daarop be stormen. De monniken luidden in hun angst echter de klokken, waardoor cle- ricale boeren, gendarmes en soldaten toe snelden, en een algemeen gevecht ont stond, dat eerst een einde nam, toen de politie in het klooster was binnengedron gen en de monniken had gearresteerd de meerderheid kortweg een einde Reide schepen zijn naai- een werf ge- j maken aan de langdurige besprekingen, sleept I Het is (echter de vraag, of ze daartoe jhaar toevlucht zal durven nemen De Te Rotterdam is Zaterdagnacht hetoppositie is dan bereid, desnoods met hotel Klein, staande aan het Haringvliet1 geweld te verhinderen, dat het debat 77 grootendeels uitgebrand De hotel-wordt verstikt. houder en zijn gezin konden nog vluch-Waar de atmosfeer zoo vol electrici- ten Alle logeergasten, ten getale van teit is hebben telkens ontploffingen in moord, op den jeugdigen Joeslsjinski te 12. waren gisteravond ingescheept op de de* vorm van incidenten plaats. De ka- Kief gepleegd Hij meent dat vier of vijf HET BEILIS-PROCES. In ons Zaterdag verschenen nummer heeft men onder „Varia" gelezen, wat de .deskundige'' Sikorski denkt van den wilde hij naar de hoofdstad komen, hem geen kwaad zou geschieden. Toen nu mevrouw Lind, .vrouw van Wil son's bijzonderen vertegenwoordiger, op een schip Vera Cruz verliet, verborg ze in haar eigen hul twee in gevaar verkeeren,- de Mexicaansche afgevaardigden, terwijl ze zelf den nacht op 't dek doorbracht. Onze Londensche briefschrijver heeft eenige malen over de verbouwing van het Buckingliam-paleis te Londen gesproken. Nu is men daarmee gereed. Aan de 510 werklieden, die daarbij betrokken waren heeft koning George een gastmaal doen aanbieden Aan t afel werd een brief van den vorst voorgelezen en daverend toege juicht. Na het maal zijn pijpen aangeboden ejn pakken tabak, met het koninklijk wapen versierd. De hertog-regent en de hertogin hebben gisteren Brunswijk verlaten Een der eerste dagen dezer maand zullen prins Ernst August en zijn gemalin daar als hertog en hertogin hun intocht doen, Het gevolg van de herstemmingen voor den Badcnschen Landdag, waarbij zooals we gemeld hebben, het grootblok der vereenigde linkerzijde (nalionaal-libe ralen, vrijzinnigen en sociaal-dcmocrateii) stond tegen de eveneens verbonden con servatieven en centrum-leden, is geweest, dat liet eerste „blok", als een nationaal- liberale wilde daarbij gerekend wordt, toch nog twee (zetels meer dan het zwart blauwe behaald heeft Aldus heeft de groolblokpoiiliek de ge- wenschte uitkomsten opgeleverd, al schrijft ook de „Köln. Ztg.", dat de na- tionaal-liberalen, die voortaan over drie stemmen meer dan tot nu toe in den Landdag beschikken, niet door, maar on danks dat monsterverbond de overwin ning hebben behaald. Herhaling dezer strijdwijze schijnt dus uitgesloten Zonder dat een ongun stige uitwerking intrad^ kon aan hart-, zenuw en maaglijders Koffie „Hag", de caffeïnvrije boonenkoffie, maanden lang, zelfs sterk gezet, gegeven worden. Or. mod. v. BOLTENSTERN. (Deutsche Aerztezeitung 1908 Heft 34 Handelsberichten. Grnanmarkten enz. IJzekdijxb 1 Nov. Ter graanmarkt van he den was do aanvoer zeer gering, wegens den R. C. feestdag. De omzet was dan ook heel klein. Men besteede voorjarige tarwe f 10.00— f 11.00, nieuwe larwe f 9 50—10.25, jarfge rogge f 9.00—0.00, nienwe rogge f 0.25—6 50. jarige wintergerst f 0.00—0.00. nieuwe win- tergerst f 9.00—9.25. nieuwe zomergerst f8.75 9.00, ha- ei f 7.50—7.75. paaidenboenen f 8.75 0.00, groene erwten f 8.75—9.25, kroanerw- ten f 9.2510.00, bruineboonen f ,0000. koolzaad f ,00—00.—, karweizasd f 00.90 —00,00, per 100 kilo. Hulst, 3 Nov. Ter graanmarkt van bedt® was de aanvoer gering, handel slap. Br werd besteed voor tarwe f 0.a f 9.25, wintergerst f 9.50 a f 0.rogge f 8.00, haver f 7.50 a f 0.00, kookerwten f 11.00* f 12.kroonerwten f af bruineboonen f 13.50 af paardeboonen f 0.lijn zaad f 12 a f 00. Rotterdam, 3 Nov. (Opgave van den make laars Hagenbeek eu Van der Schalk). In bui tenlandsche granen stemming kalm. Rotterdam, 3 Nov. Ter graanmarkt van heden was tarwe klein aanbod puike prijs houdend, overigens flauw onveranderd, Wil- kelmina puike f 9.46 tot f 9 80, tusschensoort f 8.75 tot f 9.25, afwg kende f 8 tot f 8.40, per 100 kilo; haver niet noemenswaard getoond, bruineboonen tameljjk aangeboden waren lang zaam tot lagere prjjs te verkoopen per heet. van f 9 tot f 12.60. Rotterdam, 8 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 118 vette runderen, 94 vette kalveren, 2761 Bchapen en 505 varkens. De prijzen waren voor runderen 82—72, kal veren 120—105, schapen 60—54, lammeren 70-68. varkens 57—5!}, licht soort 00—00. Aardappelen, Geld. kr. f 2.80 a f 3.—, poters f 0.a f 0, Z. eigenh. f 1.75 a f 1.85, Frieeche eigenh. f 173 a f 180, Brielsche kralen f 3.10 a f 3.50, Zeen weche blauwe f 2.69 a f 2.90, Spu'sshe kralen f 0.— a i 0. alles per HL. Zaden. Ljjn (voer) f 11.25—12.25, (zaai) f 13.50-14.50, Karwei f 14.50—15.25.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 3