Ingezonden stokken. BEKENDMAKINGEN. omstreken, met algemeene stemmen den heer G L M. Hagen als lid harcr ver eeniging had geroyeerd, schrijft genoem de heer in het ,,l I) dal, waar hij hij schrijven van 11 April 1.1. uit Wiesbaden aan den secretaris tier bovengenoemde vereeniging zijn lidmaatschap heeft op gezegd, van een royement absoluut geen spraak kan zijn De vereeniging houdt echter vol dat de heer Ilagen geroyeerd is - Wij vestigen de aandacht onzer le zers op de advertentie, die voorkomt in ons nr van Zaterdag, waarin f 1000 in geld en prijzen wordt uitgeloofd, in ver band met de juiste oplossing van een knippnzzle, die weldra in het Geïllus treerd weekblad „Pak-me-mec" zalwor «Jen opgenomen In bedoelde advertentie is uitvoerig uiteengezel, wat men te doen heeft, om de kans te hebben oen prijs te winnen. Daarbij wordt voor de lezers en lezeressen van „Ons Prinsesje het kinder nnmmor van „Pak-me-mce" een groo- te pop uitgeloofd, voorstellende ..een gre nadier.' DL PEST IN INDIK. Fen regeeringstelegram over de pest gevallen op Java en Madoera van 10 tol en met 23 dezer meldt afdeeling Making 315 nieuwe pestgevallen 320 dooden; Kc- diri 193 nieuwe gevallen 180 dooden de vorige periode nog 28 gevallen en 17 dooden Magctan, G8 nieuwe gevallen. 54 dooden (in de vorige periode nog 2 doodelijke gevallen); Madiocn, 30 ge vallen 16 dooden; Paree, 16 nieuwe ge vallen 38 dooden (in vorige periode nog gevallen 6 doodeni; Toeloengagoeng 22 doodelijke; gevallen; Soerabaja 16, Ber- bek 6 en in de vorige periode 1. N'gawi, Bangkalan en blitar elk 1 Een totaal aantal dooden dus van 706. De vorige opgave gaf 626, die daarvoor 744 NEDERLANDSC.UE REDDERS •Maandagnacht 15 September hoorde men op het 11000 tons droogdok Amsterdam gebouwd door de Nedev- landsche Scheepsb maatschappij en thans onder leiding van don dokmeester K Kruyff, op weg naar Soerabaja in de golf van Aden angstig hulpgeroep Wol dra ontdekte men een omgeslagen sloep en daar hoven op een man. Vlug spron gen twee matrozen, Klaas Vccnstra en Martinus Kramer, beiden Nieuwediepors, in de vlet, om te trachten den schipbreti ting te redden; zij mochten het genoegen smaken hem behouden op het dok te brengen Van hem vernam men, dat hij Duit schor was en stuurman op een dor torpe dobooten, die te Aden geankerd waren en die bestemd zijn voor China. Hij ver telde, dat hij met zijn sloep door een windvlaag was omgeslagen en reeds lan ger dan een uur op de omgeslagen sloep ronddreef. Gelukkig, -dat men #>p bet dok zijn nood kreten hoorde, anders ware hij zeker de golf uil en de volle zee ingedreven Met de sloep van 't dok werd hij naar zijn vaartuig gebracht Dinsdag 17 Sept kwam de Duitscher op het droogdok, om nogmaals zijne red ders te bedanken en wilde hun twintig tig mark geven, dat echter met beslist heid door b/tn van de hand werd {gewezen met de echt-Hollandsche uitdrukking; volgende keer doe jij het ons." Een eeresalmil aan die flinke mannen, H R De koopman S te Rotterdam is op den Stationsweg aldaar hij het oversteken der tramrails aangereden, gevallen en on der den motorwagen geraakt. Nadat men met veel moeite den koopman onder den wagen had verwijderd is de inwendi; hoogst ernstig gekwetste man naar hot ziekenhuis gebracht Te Rotterdam is een agent, die een beschonken varensman arresteerde door een vriend van den arrestant zoodanig mishandeld, dat hij buiten dienst moest worden gesteld. Vrijdagavond te 9 uur is het stoom schip „Tambora", van den Rolterd. l.loyd uit Oost-Indiê aan de Lloydkade te Rot terdam aangekomen Aan boord bevonden zich, onder hevel van den luit ter zee le klasse, Comraijs, 56 schepelingen, af komstig van verschillende oorlogssche pen, die op den verjaardag van H M de Koningin-Moeder als blijk van demonstra tie geweigerd hebben de hun op dien dag door de regeoring gegeven extra-ver strekking aan te nemen Zij zijn uit den zeedienst ontslagen wegens karaktereigen schappen, niet vereenigbaar met de eischen van den militairen dienst n. n c. Een 2i/» jarig kindje viel te Rotter dam in een onbewaakt oogenblik uit een raam van de le verdieping van een huis in de Nadorst straat Het werd deerlijk verwond Te Rotterdam is den reserve-weger L bij het schoonmaken der graansluis van een elevator de rechterhand afgekne pen. De 21jarlge A M. Bruijnel uit Gou da, slagersknecht te Voorburg, is, naai de N. R C. meldt, Vrijdag aldaar bij het Op het Kortcnbank te 's Gravenliage werd Vrijdagochtend, naar de „Msbde" meldt, omstreeks kwart voor elven oen ongeveer 2v2-jarig kind, dat de straat overliep, door een bierwagen overreden Vreeselijk aan hel hoofd gewond en met een gebroken prmpje werd de kleine naar hel hulpzickcnhuis aan liet Stijkeinde ge dragen. De toestand van he.l kind is zeer ern stig Donderdagavond half twaalf werden nabij halfweg Loosduinen twee mannen aangereden door de Wcsllandsche stoom tram Beiden kregen verwondingen het gezicht, den oen werd de rechterknie gekneusd en de ander kreeg een kneu zing aan het rechterbovenbeen. Ze wer den na ter plaatse door den dokter van den eersle-hutpdiensl te zijn verhonden per auto naar het gemeenteziekenhuis ge bracht Zaterdagavond is gerechtelijk be slag gelegd op den aanwezigen voorraad in het winkelhuis X Voorbrugwal 29 le Amsterdam ,waar een magazijn van keren Ernst Linker is gevestigd Deze grossierde sedert een vijftal weken, in menbelbeslag en had hij den fabrikant en bouwondernemer Carl Mackc, te Duisburg, een beer gemnak! van omstreeks 15.000 mark Door beslag te doen leggen op den nog aanwezigen voorraad, heeft de heer Carl Macke gepoogd, nog wat van de schad< binnen te halen. De oogst was echter schraal. Er was nog voor slechts f 200 aan voorraad aanwezig. Niet onwaarschijnlijk, dat dit muisje nog een strafrechterlijk staartje zal heb ben Door den benadeelde, Carl Macke. bij de justitie te Duisburg een slrafaan- klachl tegen Linker ingediend. N R. C klacht tegen Linker ingediend Tel - Te Dedeinsvaart heeft een arbeider tengevolge van liet strooien van kalk salpeter een huidontsteking gekregen aan de gevolgen waarvan hij is overleden. De personentrein, welke Vrijdagna middag om 1 uur 13 min. uil Maastricht vertrok, werd op het stationsemplacement le Sittard aangereden door een goederen trein Vim de passagiers der derde klasse bekwamen een 9-tal personen lichte ver- w wondingen. De matericele schade was echter niet groot, zoodat de aangereden personen trein na een uur wachtens weder in de richting Roermond kon vertrekken DIEFSTAL VAN EEN AUTO. Zaterdagmorgen werd op hel politii bureau Lcidcsclieplein le Amsterdam aangifte gedaan, dat uit de garage van den zadelmaker P. Blaauw, Lange Leid- schedwarsstrant, een automobiel ont vreemd was, toebehoorende aan een in woner van Bussum. De nasporingen van- de recherche van dit bureau leidden toe, dal nog Zaterdag de verdwenen auto werd aangetroffen in een garage op den Binnen-Amstel. Daar was hel voertuig Vrijdagavond door een chauffeur onde een valsclien naam gestald. Naar oils ter oore kwam, moet de auto door een ontslagen chauffeur van den eigenaar uit de garage in de Lange Leidscheilwars- straat zijn weggehaald en vervolgen: de garage op den Binnen-Amstel zijn ge staid in afwachting van een kooper. Ildhl VERKOOPINCEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum Plaats. Voorwerpen. Information Walcheren. 30 Sept Weslkapelle, Huis en land, 1 Oct Ooslkapelle, Beestiaal, 2 Oct Middelburg, Huizen, 7 Oct. Middelburg, Planten enz. 8 Oct Kovlgene, Huizen, 15 Oct. Souburg, Inspan, 16 Oct, Middelburg, Huizen. 22 Oct. Domburg, Bouw- en Weiland, N'.-B c v c I a n d. 11 Oct Wissenkerke. Hofstede, Ilioolen, Verhuist. Hlaupot ten C-ate Verhulst. Verhuist Loeff De Xeeling. Loeff Jack Simpel. Een Zeevaartkundige Vertelling door CO RN EL IS VET II. (Schrijver van .Prikkel-Idyllen (Slot). V Alle hens werden aan dek gefloten! Kapitein Marryat hield een toespraak „Daar is een Fransch fregat" zei hij. „Goed! Wat doen we er mee? We ne men het. Deze manmoedige taal vond bijval. Onze Jantjes juichten „Rule Brit- tania!" Wij enterden tien Franschman. Ik meen mij te herinneren, dat ik mijn hand spaak in de hersens van den admiraal liet zitten. Toen ik een oogenblik daar na ging kijken waar O'Brien uithing, kreeg ik iets vermakelijks te zien bloede dek, terwijl zijgenoeglijk hun energiek zeemanswijsje aanhieven Matrozenlied. Een schip in zicht, een schip in zicht! [Ahoy Nu doel elk Engelschinan zijn plicht' [Ahoy Wij maken het natuurlijk buil! En smijten den Fransoos er uit! Ahoy' ahoy! ahoy! Ahoy! ahoy! ahoy! Dan krijgt Janmaat een oorlam toe! [Ahoy En daarom roept hij blij te moe Ahoy Hij drinkt den ruin niet aangelengd! Hij lust jenever ongemengd! Ahoy enz. Van binnen en van huilen nat, Ahoy' Een liefje in elke havenstad! Ahoy' Ilij vecht en vrijt en zuipt en zingt! Tot 'l „Een. twee, drie in Gods- [naam" klinkt! Ahoy! enz. Een haai slpkt Janmaat op - o wee! [Ahoy Dal hapje valt hem lang niet mee! [Ahoy De haai bromt „bah, alweer zoo'n lid Jamaica-rum en negerhit'" Ahoy! ahoy! ahoy! enz. O'Brien had den Franschen kapitein bij zijn pruikestaar! aan den grooten ra opgehangen en de mouwen van zijn jas met pekdraad dichtgenaaid 's Mans boe nen waren met een kabeltouw aan elkaar gesjord en nu trok O'Brien hem aan zijn neus die heel lang was! De gevangene spartelde op de kluchtigste manier De blauwbaadjes hielden op met zwabberen oin niets te missen. Elk had de grootste schikt Daar klonk de stem van onzen ouwe, die zich vergeefs poogde goed Je 'houden. „In den mast' kwajongen! Laat hem tos, of je krijgt de ijzers! Is dat respect voor je superieuren?" ,,'t Is wal moois," bromde O'Brien die al boven was. „Zoo beloont hot Vade land nu zijn zeehelden!" VI. Kent u de West? En de oranje-appe len? En de negerinnetjes, de mulatinnc- tjes, en de mestiesjes, en de creoolschcn en de lerceroontjes, en de quadroontjes, en de kleurlingen in alle oplossingen En de gele koorts? Daar kreeg ik ook mijn rantsoen van' Toen ik lag te ijlen, hoog een blanke, rood als een gekookte kreeft (de kapitein, of misschien de kok?) zich over mij heen en een stem als een lekke scheepsroeper galmde «Kleine mastlichter! je hoeft niet zoo te slinge ren, 't is windstil hoor'" Toen ik wat opgekalefaterd was, over handigde de bootsmansmaat mij een ver zegeld schrijven van de admiraliteit, mel dende dal ik op voorspraak van den ka pitein wegens mijn heldhaftig gedrag een eeresahel kreeg en levenslang een jaar geld van duizend pond' Ik moest mij den weldoener onverwijld in de armen werpenStrompelend begaf ik mij, ondanks mijn averij, en bijna zon der tuigage aan dek. Mijn compas was nog niet best in orde, zoodal de scheeps jongens „Hou je roer recht'' riepen De kapitein stond juist te pralen met den lerceroonsehen onderkoning en diens mooie quadroonschc dochter Zonder (acht op hen te Is laan, stevende ,ik op hem af jen zonk aan zijn voelen. „Mijn weldoener!" Ik kreeg den wind van voren! „Sinijt den jongen overhoord' Kiel halen' Hij is gek geworden!" loeide de commandant Mijn welgemeende po ging leed schipbreuk op zijn rolshardc hart' Was ik te hard van stapel gcloo- pen? Maar op de golven van zijn toorn word olie geworpen „Hij is zoo afgetakeld!" luwde de doch ter van don onderkoning Zij loodste mij naar het dok van haar vader en repareer de mij. Ik maakte het hartje der quadro- ne buil (er waren in dat nikkerland g kapers op de kust) en vertelde-haar van mijn onderscheiding Wij stapten in het huwelijksbootje, gin gen scheep naar Engeland, en namen mijn trouwen vriend O'Brien op sleeptouw Stel u mijn schrik en verbazing voor toen ik in het bureau van de admiraliteit aanlandend, moest hooren, dat men niets van mijn ecresabel en mijn jaargeld af wist De beambte kende zelfs mijn naam niet Ik toonde hem den brief Hij verklaar de, dal die onder valsche vlag zeilde' O'Brien schalerde hel uit. „Een zeemansgrap, een echte goedron de zoutwatermop' Is hij goed of niet?" proestte hij „O'Brien!" riep ik uit, „Blijf uit mijn aarvValer!" „Maak geen deining! Je heb een lief wijfje, wat wil je nog meer, malle bra- scm f; 0 Ik haalde bakzeil Mijn schoonvader draaide spoedig bij en werd de sleepboot van mijn fortuin .zoodat ik nu het anker licht en het ruime sop kies Met vlag en wimpel AIS Sir Jack Simpel Ingezonden slukkeu worden in geen geval teruggezonden. notenplukken uit een boom gevallen en j Overal in het rond lagen de lijken der gisteren aan de gevolgen van dien val Franschen en onze pikbroeken hadden overleden. jhat druk met het schrobben van het be- DROOGLEGGIXG DER ZUIDERZEE. M d. R. Uit de Troonrede is gebleken dat de regeering de tijd gekomen acht tot gedeel lelijke drooglegging der Zuiderzee Wel wordt erin vermeld dat de water staatkundige toestand der omliggende pro vinciën daardoor verbeteren zal en uit breiding vair grondgebied niet daaruil voortvloeiende meerdere arbeidsgelegen heid, verkregen zal worden, doch wordt verzwegen dat een groot deel der zee- visscherij te gronde wordl gericht. Het wordt als vanzelf beschouwd dal de zcevisscher die heden op hel water zijn brood verdient, morgen als landar beider op den akker, handenarbeid kan verrichten, waar hij toch, uit zijn ele ment weggerukt, zal verkwijnen en steeds zal turen m de richting waar vroeger zijn 'gebied was. Als het ware opgegroeid tusschende kromhouten van zijn schuitje zal hij lie ver op het water zijn schamel stuk brood verdienen inplaats van op het land een bestaan le zoeken. En is het trouwens geen onmogelijk heid, dat de eilandbewoners der Zuider zee en die van de plaatsen romdora deze zee welke van vader op kind als volbloed zeeman zijn geboren, en als zoodanig wil len sterven, anderen arbeid kunnen ver richten diu\ hun visschevsbedvijf? Wordt er niet in aanmerking genomen dat zij daarvoor geheel ongeschikt zijn en zullen blijven? Het is mijne meening, dat, wanneer do plannen voor drooglegging -worden ver wczcnlijkt, een in. i groot onrecht wordt gepleegd aan een massa menschen die aan de Zuiderzee hun brood le danken hebben. Niet alleen aan de visschers, maarniet minder aan zooveel anderen welke met de visscherij in aanraking komen Het is als t ware een keten, wat daar mede samenhangt is niet in een paar woorden te zeggen Zelf hen ik ongeveer 15 jaar uit den aard van mijn werkkring in aanraking gemeest met de Zuiderzee visschers; hel» zelf deze zee talloozc malen doorkruist en hel mag daarom veronderstelt wor den, ik vrijwel op de hoogte ben van de toestanden aldaar. De gevolgen die zullen voortvloeien nil het dempen der Zuiderzee zullen groot zijn Wanneer die groote plas wordt ge dempt. zullen de werven ruimschoots werk vinden, althans de eerste tijd, doch niet om schepen te bouwen, maar om deze te sloopen! De werfbazen met hun ne knechts zullen een beter heenkomen moeten zoeken omdat de scheepsbouw aldaar tol het verleden zal gaan bchoo- ren De aan de Zuiderzee wonende hout handelaars, die voor de schuitjes het be- noodigde hout verschaffen, vinden hun bestaan in gevaar gebracht Rookerijeu; zouterijen; pellerijen enz. enz welke aan massa's vrouwen en kin deren en ouden van dagen een stuk brood verschaften door het doen behan delen hunner waar zullen ophouden te beslaan en de neringdoenden op aller lei gebied zullen terugslag in hunne za ken ondervinden terwijl de eertijds bloei ende plaatsjes aan de Zuiderzee zullen verlaten worden door velen welke daar vroeger een beslaan hadden Door mij zijn nog maar enkele takken van nijverheid en industrie genoemd wel ke belangrijke schade zouden lijden, doch denken wij over de fabrieken en werk plaatsen, waar ankers, kettingen en aller lei ander Jijzcrwerk wordt vervaardigd wal voor de visscherij bcnoodigd is; touwsla gers, nettenfabrieken, zeilmakers; man denmakers en verder honderden hande laars in diverse artikelen met de vissche rij in verband staande Laat ons nu komen op de Zuidorzee- visch zelf; hel voedingsmiddel bij uitne mendheid waar de visscher op zee, be halve brood, zicli hoofdzakelijk mede voedt. Welk een werkverschaffing brengt zij niet mee en verondersteld mag tocli worden dat de Zuiderzee van al onze wa teren toch wol de meeste visch oplevert en zeer zeker zouden onze vischniarklen een gevoelige aderlating ondergaan in dien groote partijen Zuiderzee-visch ach terwege bleven Voor liet visschersbedryf biedt de Zui derzee zooveel voordeelcn dat de vis schers direct op hun vischplaats zijn en niet uren behoeven te varen aleer zij de netten buiten boord kunnen werpen zoo als dit in vele plaatsen aan de kust hel geval is. Anders zal hel worden indien de vis schors na de demping toch hun bedrijf zullen willen blijven uitoefenen Dan zijn zij aangewezen eerst langen tijd hun botter voort te duwen of te trekken door een of andere poldersloot eer ze in be hoorlijk water komen. Naast de visch komen wij ook'ter be spreking van de mossclzaadhandel. In groote hoeveelheden wordl vanuit de Zui derzee mosselzaad betrokken, wekenlang varen visschers vanuit Zeeland, met name Bruinisse, Tholen, lerseke en meer an dere plaatsen, dit zaad naar hunne mos- selbanken waar in niet genoegzame male voorhanden is. Wat heeft de mossel handel hierdoor geen hoogte bereikt derhalve zal deze door de drooglegging der Zuiderzee ook gedrukt worden, want is er minder zaad dan zijn er ook minder mosselen en kwijnt de handel hierin. Het zou mij te ver voeren alles op te den om te zien naar een nieuw beslaan; een stuk volksbestaan zal daarmede ver nietigd worden wat voor mij beteekent een o n r e c h t in a t i gh e i d plegen aan een minstens 5000 visscliersgeziunent Milliocnen worden reeds gevraagd voor ouderdomsverzekcring, nog eens millioe- nen zullen gevraagd worden voor het droogleggen der Zuiderzee. Dc eerste zullen ten zegen zijn doch de rampzalige laatste zullen letterlijk in zee gestort worden en zullen duizenden1 gezinnen hun bestaan ontnemen. Zeker, er wordt gesproken van snellere verbindingen lusschcn Amsterdam- Leeuwarden enz., betere afwatering eu wat a t niet meer, maar weegt zulks op to gen het aan duizenden gezinnen huu brood te ontnemen en hun daarvoor een ander bcstaans op te dringen welke door hen niet te vervullen is, daar deze men schen nooit anders is geleerd dan van kindsbeen of op de vischvangst te gaan Neen, Zuiderzecvisschers en visschers van andere plaatsen en gij duizenden wel ke met de visscherij in. verband staan! Blijft nu niet zitten bij uwe netten, uwe fuiken, uwe schuitjes en uwe oude gewoonten. Denk niet le licht erover en dal het wel los zal loopen Thans moet gij allen, visschers, zouters, rookors, handelaren enz, eenparig uwe stemmen verheffen, protesteert zoo, dat hel davert en weerklinkt tot op de plei nen van het Binnenhof le 's Gravenhage! Want daar in de Tweede Kamer zullen ze een wet gaan maken, van dien aard dat gij uw paspoort krijgt als vis scher, dat gij uw botter zult kunnen ver- koopen als afbraak, dat gij zult moe ten gaan arbeiden op den akker, waar vroeger uw zee was, dan zult ge krijgen een werkkring waar ge u niet in thuis gevoelt omdat ge van generatie op ge neratie visscher bent geweest en ook, om- dal gij in uwe opgedrongen nieuwe werk kring geen droog brood zult kunnen ver dienen omdat gij nooit den arbeid zult kunnen en willen verslaan! Gij allen, visschers, handelaren, roo- kers, zouters, scheepsbouwers, houthan delaars en duizend anderen meer, nu is het nog tijd, nu de handen aan 't roer. Bewijs dat do Zuiderzee u toebehoort en dat hel gaal om uw beslaan, uw gezin, uw nageslacht. Opposeert allen, de visscherijeourant van 20 dezer (gaf u reeds jcen spoorslag in de goede richting 1 (Het zal voor Iiare redactie eene vol doening zijn uwe sympathie te mogen vernemen om de drooglegging te voor komen. Neem haar als richtsnoer, het is uw plicht) N. v. (1. LINDE Brouwershaven, 25 September '13. [We achten de beschouwingen van den inzender zeer zeker de overweging waard; de kwestie mag ook wet van die zijde be zien worden. Maar we meenen toch ook goed le doen met in herinnering te bren gen, dat ook de ontwerpers van de plan nen der Zuiderzee-drooglegging de belan gen der visscherij niet uit liet oog verlo ren hebben. We weten natuurlijk niet wat hel ontwerp-Lely zal bevatten, maar we weten wel dat in de ontwerpen der Zui- derzee-vereeniging waarin de heer Lety zoo na is betrokken geweest, ook maat regelen waren opgenomen ter schadeloos stelling en ter voorthelping van de vis schers die door de drooglegging hun be staan zouden verliezen. Of deze ontworpen maatregelen vol doende zouden zijn ,is natuurlijk een vraag die verschillend beantwoord zal worden. Iu ieder geval echter is het goed dat steeds de belangen der bij de visscherij be trokkenen waaronder ook die der Zeeuwsche mosselvisschers naar vo ren worden gebracht Red.]. RAADSVERKIEZING. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat bij de op 26 September jl gehouden stemming ter verkiezing van leden van den gemeente raad zijn gekozen in hel Ie kiesdistrict de- heer Mr G J SPRENGER en in het lie kiesdistrict de heer Mr. J. J. HEIJSE. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER HERSTEMMING VOOR DEN GF.MEEN- TERAAD. Dc Burgemeester der gemeente Middel burg brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag den 10 October aanstaande vau des morgens aclil tot des namiddags rijf uren, dc herstemming zal geschieden ter vervulling van, een plaats in den ge meenteraad, (gemeentelijk kiesdistrict I; I)e candidatcn, i n alphabetische volg orde, zijn. W IIIOOLEN. W A DE RIJCKE. Tevens wordl de aandacht gevestigd op artikel 128 van het (Wetboek Van Slraf- echt. luidende „Hij die opzettelijk zicli voor een ander te sommen hetgeen met de Zuiderzee inuitgevende aan eene krachtens wettelijk •erband staat. j voorschrift uitgeschreven verkiezing decl ining ben ik ervan bewust dat, waar neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf gesproken wordt, millioénen te besteden van 'cn hoogste EEN JAAR", voor gedeeltelijke droogmaking der Zui derzee, deze milliocnen weer ztilicn moe- ten komen uil de zakken van de belasting betalers, de druk derhalve hooger en de verwachte resultaten daarmede niet in ver eenstemming zullen zijn Stoomdrukkerij Firma D. G. Kröber Jï De visschers zullen gedwongen wor- Middelburg. Middelburg, den 27 September 1913 De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6