M AAG- Ingezonden Mededeelingen. B0ÏTENUN35. Beknopte Medetfeeiingen. BEKENDMAKINGEN. en igen het be de en lijkt mon- ause- ■sclia frou- t dr sv te ider- lij te veer de aling >ffen :enis, Lrijke B van lome huis- ka- Dat >artij win- Men ugen. van. ledig vaar- her- xi te ^land voor aan door sgens aan- I Imar, 1 •eeni- J liging ester adant Ne- de rehor- deze r °P chen, het Poging Een I ïlijke gene- uit- i van I vlag <la- de Ippen het Jpoor- irlaan week TOT STEUN. De Hervorming meldt, dat de Vereen, "tot Steun van een onbekende f 2000 heeft ontvangen "We hebben reeds gemeld hoe druk en vol het Vrijdag, de dag van den histo- rischen optocht, in den Haag is geweest Ook lieden uit naburige gemeenten vooral Delft en Leiden droegen daartoe bij. Met dp Holl. spoor werden alleen uit Leiden 5320 personen aangebracht mng'erekend houders van kilomeier- of tienrittenboek- je en abonnementen Hot was te Leiden op sommige oogen- blikken op het station overstelpend druk. Zoo moesten aan den trein, welke 1.34 nam. uit Haarlem aankwam en te 1.37 naar Den Haag vertrok, 12 wagons, tot in de gangen met passagiers gevuld, wor de» aangehaakt en nog konden enkele honderden niet met dezen trein mee. De tram had ook een goeden dag en vervoerde ruim 250 000 personen BADPLAATS PRIJZEN. Een lezer van „De Tijd" deelt mee in bezit te hebben gehad een rekeninge tje uit een bekend Scheveningsch hotel, dato 9 Aug. 1.1. Drie Engelsclien, burgerluidjes, hadden a la carte gegeten, zoo, zoo, en kregen te zien Service Soep Steack (no bigger than mv purse, zei het vrouwtje) Aardappelen Onleesbaar Doppertjes (6 lepels voor 3 per sonen) Ommeletje f 0 75 - 2.25 - 6.75 - 1.50 - 1 50 - 4.50 20.75 Aan de „Öpr Haarl. Crt. meldt men uit Noord wijk nog aangaande de verdwe nen ontvanger Verleden week zijn hier de onafhan kelijkheidsfeesten gevierd, welke ontleend waren aan de geschiedenis van Noordwijk 1813. Dit feest droeg behalve een na tionaal ook een plaatselijk karakter. In een der tafereelen kwam ook voor de vlucht van den rijks- en gemeente-ont vanger, Alexander Benoit Madot, die in een zak een bedrag van fres. 2723.71, zijnde de kas der gemeente, met zich Ongelukkigerwijze vergat ze spoedig den strik, dien ze zelf gespannen had Naar de „Temps" althans meedeelt, werd ze, toen zij den volgenden ochtend het hok opende, door de volle lading in de borst getroffen, tengevolge waarvan ze op de plaats dood bleef. Tengevolge van een bandjir zijn 150 mannen, vrouwen en kinderen, die een zijriviertje van de Beas in hel district Hoshiaspur, (Britsch-Indië) doorwaadden, omgekomen. Er zijn, aldus Reuter, slechts enkele lijken gevonden. Thans, 100 jaar later, is ook de tegen woordige ontvanger der gemeente spoor loos verdwenen. Boeken cn kas, zoomede die der gas fabriek van welke de gemeente-ontvanger tevens jadministrateur is, zijn aan een strenge controle onderworpen. Men wacht thans den uitslag van dit onderzoek af. Bij aankomst te Amsterdam is, naar de N. R. C. meldt, aldaar Vrijdag aange houden de conducteur der posterijen C. van R beschuldigd, zich gedurende zijn dienst brieven te hebben toegeëigend, die niet voor hem bestemd wax;en. Vrijdagavond is, naar de Tel. meldt, le Nieuwersluis een milicien uit Harder wijk, woonachtig te Mijdrecht, die om den trein te halen over de barrière was gesprongen, door een trein uit de rich ting Utrecht, dien hij in de duisternis niet heeft zien aankomen, gegrepen. Hem werden de beide beenen tot aan de knie afgereden. Nadat eerste hulp was ver leend, werd de milicien per trein naar het militair Hospitaal te Amsterdam ver voerd. De man is Zaterdagmorgen overleden. Nabij den eersten draai ionder Stadskanaal zijn, naar de Tel. meldt, niet mminder dan elf korenbulten in vlam men opgegaan. Het koren behoorde aan een zévental landbouwers en zou binnen kort gedorscht worden. Men denkt aan kwaadwilligheid Alles is verzekerd, bij de Maagdenburger Mij. en bij De Jong en Co. Te Oudkarspel is Zaterdagnacht, naar de N. R. Ct meldt, de windkorenmo- len van den heer Borst met het groote, woonhuis geheel afgebrand. De molen draaide toen de brand ontstond. Men vermoedt als oorzaak het warmloopen der as. De^schade is groot; zij wordt ech ter door verzekering gedekt. In de kathedraal te Roermond is Vrijdagnacht diefstal met braak gepleegd. Verschillende offerblokken zijn openge broken en geledigd, in de sacristie is een kist opengebroken en het daarin aanwe zige stoelengeld is ontvreemd. De hier staande brandkast heeft men vruchteloos trachten open te breken. De buit bedraagt ruim 80 gulden De dieven hadden zich laten insluiten en. hebben door het uitsnijden, van ruiten de kerk verlaten. Het ingestelde onder zoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Zaterdagochtend had in de gasfa briek van Sint Pieter Jette (België) een verschrikkelijke ontploffing plaats. Een deel van het gebouw stortte in, terwijl twee mannen, die daar werkten, buiten werden geslingerd. De oorzaak der ontploffing is volgens het „Hbl. van Antw.nog niet bekend Verscheiden machines werden verbrij zeld Een vrouw bij Langogne (Lozère) ^bemerkte dat het aantal konijnen, die ze opfokte verminderde. Om dat voortaan te verhinderen, bevestigde ze een tot den mond van den loop geladen geweer aan den binnenkant van het konijnenhok, op zulk een wijze, dat het opengaan van de deur het schot moest doen losbranden. HET BLOEDBAD VAN 3IUHL1IAUSEN. Omtrent den bedrijver van de gruwel daden te Mühlhausen, waarvan een „Laatste Bericht" in ons Vrijdag versche nen blad heeft gewaagd, lezen we, dat bij hem nog nooit een spoor van waanzin was ontdekt Het schoolhoofd bdeft hij (schriftelijk van zijn plannen op de hoogte gebracht Hij weigert echter op de hem gestelde vragen te antwoorden Twee geneesheeren hebben hem toere kenbaar verklaard. Volgens de „Vossisclic Zeitimg" heeft hij zich voor God's zoon uitgegeven. Wagner, de dader, is 35 jaar oud. Voordat hij zijn woonplaats Degerloch verliet, ziph begevend naar Mühlhausen (bedoeld is hel dorp van dien naam in Wurtemberg, aan de Enz gelegen) heeft hij aan de glazendeur van zijn huis een bordje bevestigd met de meedeeling, dat het geheele gezin een uitstapje was gaan maken en dus niemand thuis was. Voorts lezen we in de „Köln. Ztg." dat Wagner aan den alcohol verslaafd was. Toch was hij bij de leerlingen in 't alge meen bemind, ofschoon hij dikwijls zeer heftig kon uitvallen. Zijn familieleven scheen gelukkig. Zijn huisgenooten schil deren hem echter als een zonderling, die het gezelschapsleven vermeed. Bij het uitoefenen van zijn afschuwe lijke daad droeg Wagner een zwart mas ker en een sluier voor 't gezicht. Uit een naburige plaats heeft hij ziju huishoudster een kaart van den volgen den inhoud gezonden: „Vergeef mij. Ik moest het doen, ofschoon ik weet, dat het geen waarde heeft". Ook heeft hij een verwarden brief tot het „Stuttgar- ter Neue Tagblatt" gericht waarin hijo.a. schrijft: „Aan mijn volk. Ik geloof aan geen God, wensch bondgenoot van den duivel en van eiken erbarmelijken bond te zijn en wil alles, wat zich voor mijn pistool bevindt, martelen. Maar ik weet, dat dit niet altijd mogelijk is. Ik wensch ook na de daad gemarteld te wor den. Ik zelf ga sinds jaren steeds met een dolkmes naar bed". Men begrijpt, dat deze moordpartij,zoo kort volgend op de slachting te Bremen, groote ongerustheid verwekt. Men vraagt om middelen, om dergelijke individuen voor de maatschappij onschadelijk te ma ken, vóór ze tot zulke bloedige daden komen, voert de uitgever aan, dat Callemin. die niet door Michon verdedigd werd, op het schavot dezen van elke verplichting aan gaande geheimhouding ontsloeg, hem toe roepend: „denk aan mijn boek". Dorbon houdt het voor het recht van den advocaat, het gedrag van zijn cliënt, eenigermate moreel te rechtvaardigen. En zoo heeft hij meer argumenten bedacht in Ziju bittere spijt, dat deze succes- uitgave zijn neus voorbij dreigt te gaan. Dorbon blijft dus van Michon het ma nuscript eischen en zal zijn standpunt handhaven, hoe veel dit den auteur ook moge kosten. Om zijn verlangen inge willigd te krijgen, heeft hij Michon een proces aangedaan. NOG DE AUTO-BANDIETEN. Het proces van de auto-bandieten zal een ander rechtsgeding ten gevolge heb ben. Een der advocaten, die deze bandie ten terzijde stonden, wordt daarvan de hoofdpersoon Deze, Michon geheeten, wilde van dichtbij de zonderlinge indivi duen bestudeeren, tot wier verdediging hij had bij te dragen, waarom hij, niet als advocaat, maai- in zijn hoedanigheid van lid van het gevangenissengenootschap de machtiging had gevraagd en gekregen, de „tragische bandieten" in hun cel op te zoeken. Daar heeft hij uit den mond dezer mis dadigers de meest vertrouwelijke en zon derlinge bekentenissen opgeteekend, wel ke van brieven en andere documenten vergezeld gingen. Zijn kameraden had den hem volle vrijheid verleend, met hun cliënten te verkeeren. Michon kon dus in het intieme leven dier mannen doordringen. Den uitslag van dat onderzoek stelde hij vervolgens te boek. Schriftkundige studies, toever trouwd aan een deskundige, die een be langrijke rol in de Dreyfus-zaak speelde, moesten den tekst verduidelijken, waarin Michon de psychologie der misdadigers in een nieuw licht stelde en iets van de ziel der auto-bandieten ontsluierde Van den bewusten uitgever, Dorbon, heeft de „Temps" vernomen, dat deze studie geheel objectief is, daar geen der bandieten zelfs bij name wordt genoemd. Uit dat onderzoek bleek, dat de slecht begrepen lezing door die autodidacten van werken, door individualistische wijs- 'geeren geschreven, hun kritisch vernuft verduisterd en alle besef van het maat schappelijk leven vernietigd had. Wel waren ze schrander. Eens op een dag zei Michon tol Dorbon: „van mijn heele leven heb ik nooit een verstandiger mensch dan Callemin leeren kennen." Toen kwam echter een kink in den kabel. De deken van de Parijsche balie deed den (auteur meedeelen, dat deze niet, zonder het [beroepsgeheim te isclienden en zich bloot le stellen aan maatregelen, die met het oog daarop zijn voorzien, de documenten zou kunnen openbaar maken, welke hij in de uitoefening van zijn be roep had verzameld. Daarop weigerde Michon Dorbon het manuscript ter hand te stellen, dat hij dezen beloofd had en aan de uitgave waarvan den laatste na tuurlijk veel gelegen was De uitgever bestrijdt dan ook de ge nomen beslissing. De heer Michon, aldus Dorbon, hoeft geen beroepsgeheim te er kennen, daar hij buiten zijn rol als ad vocaat het onderzoek instelde. Dat de deken en andere bevoegde rechtsgeleer den dit argument niet hebben laten gel den, spreekt van zelf. Doch bovendien Een nieuw Zuurstof-Preparaat tegen Teronderdo riekten en spg a ïerterings-storingen is Slomoxygon. Wanneer U aan aanbeien, zuur in maag, opbreken, hoofdpgn, hartkloppingen, pjjn in den rug en in de lever Jjjdt, wanneer U daardoor zenuwachtig geworden sjjt, D zwak on tomeorgeBlagen gevoelt en geen eetlust heeft, dan kont U zich in den kortsten tgd daarvan door eene natuurlijke znuratofkaur be- vrjjden. Laat zoodra mogelgk nit de naaste Apotheok bet doelmatigste zuurstofpreparaat Stomoxygen balen. Met dit preparaat worden jar onlang prooven genomen en zgn tot nu toe zdó glansrjjke resultaten verkregen, dat men het iederen lgder niet dringend geroeg kan aanbevelen. Slomoxygen ontwikkelt in de maag zuurstof, die de bacillen doodt, de maag reinigt, oplevend en versterkend werkt en bg maag- en darmkwalen snel en zeker uitwerkt- Kiest niet de geringe kosten en neemt dadeljjk een proef met Stomoxygen en ook U zult U van de voortreffelijkheid van dit absoluut onschadelijke middel overtuigen. Eene precieze gebruiksaanwijzing ligt in iedere doos In de meoste Apotheken on drogerijen te verkrjjgen ot van Henri Sanders, 22 Heerengracht, Amsterdam. MODE EN ZEDELIJKHEID. Bruchesi, de roomsch-katholieke aartsbisschop van Montreal, heeft in een oproep de vrouwen aangespoord hem te steunen bij het te niet doen van de „buitensporig brutale manieren, waarop vrouwen zich kleeden, welke manieren onlangs zoowel onder de armen als de rijken zijn ingevoerd." Naar aanleiding daarvan vraagt hij, of bescheidenheid, onschuld en reinheid uit onze gezinnen gebannen moeten worden. Hij verwacht in de eerste plaats de me dewerking van vrouwen Dat het met de op 't oogenblik in Canada heerschende dames-mode nogal bar moet zijn, is af te leiden uit het bisschoppelijk oordeel, dat deze de chris telijke bescheidenheid vernietigt, den godsdienst te niet doet en alle deugd zaamheid doodt. Een rechter in de stad Kansas denkt volgens een telegram in de „Daily Telegraph, anders over. Er is niets on zedelijks in een splitrok, een doorschij nend toilet of eenïgen anderen vorm van de tegenwoordige kleedij der vrouw. Nauwe rokken en slanke figuren is nog geen onzedelijkheid, zooals sommigen be weren. Een van de onzedelijkste tijdper ken van de maatschappij was de tijd van de hoepelrokken. De vrouwen lclceden zich tegenwoordig op de beste manier om de mannen te behageu. Hebben zij dat niet altijd gedaan? "Waarom zou 't on zedelijk zijn als een vrouw iets meer van haar lichaam laat zien dan haar gezicht en haar handen? Ik herinner mij, zei de rechter, hoe het voor vrouwen onbeta melijk werd geacht liet haai- zoo te dra gen, dat haar ooren zichtbaar waren. Wij zijn dat gelukkig te boven. HET WEER IN HET BUITENLAND. Buitenlandsch weerbericht voor Maandag) S Sept., medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te de Bilt. Door de verplaatsing van liet gebied van hooge drukking naar het Zuiden heeft in Schotland en Noorwegen het fraaie weder voor betrokken luchten met eeni- gen regen plaats gemaakt en dreigt in Zweden eenzelfde verandering. Ook in Ierland is ide lucht betrokken, terwijl deze in Engeland meestal onbewolkt is, maar toenemende bewolking is te wachten. In Duitschland, België en Noord-Frankrijk is het zeer fraai weder. Zuid-Frankrijk heeft zeer zware bewolking, hier en daar een weinig regen. De ochlendteraperatuur is in Engeland, België en Duitschland on der de normale, maar zal over dag sterk stijgen; elders zijn de temperaturen vrij wel normaal. voren werd het maximum van de moge lijk door haar le maken schuld vastge steld Het Kaiserhof stond haar nl. een krediet tot 15 000 mark toe. Was dit bereikt, dan zou ze daags en vooruit een provisie van 400 mark moe ten storten Natuurlijk was het genoemde maximum spoedig bereikt. Toen moest een middel worden gevonden, 'ojn eiken dag 400 mark te komen. De prinses werd tot dat doel in kennis gebracht met gra vin Elisabeth Fischler von Treuberg, een gewezen demi-mondaine, die door een, inmiddels alweer ontbonden huwelijk met een echten graaf, jzich „naam" had iweten te maken, zonder echter daarmee rijker te zijn zijn geworden. Tusschen beide dames kwam het tot de volgende zon derlinge overeenkomst. De prinses zou voor 200 000 mark boe ken koopen, waaronder 10.000 exempla ren van Reuter's „Hanne Nutte". Met de betaling der rekening werd het weder op een akkoordje gegooid. De gra vin hield zich overtuigd, deze boeken on middellijk voor 90.000 mark opnieuw te kunnen verkoopen en de prinses daarvan 10.000 mark ter hand te kunnen stellen. De prinses schijnt daarop met de boek handelaars een schikking te hebben ge troffen, maai- het sluwe voorstel van de gravin was natuurlijk niet geheel onbaat zuchtig. Zij had van dien verkoop een flink provisie-loon te wachten, want ook zij leefde grootscheeps zonder contanten. De ontknooping dezer ontmoeting en haar gevolgen is nog onbekend. sche schepen worden ingevoerd Alle bedoelde landen verklaren, dat die bepaling een schending van de bestaande verdragen beduidt. Wegens botsingen tusschen Koerden :n christenen in Perzïë was een Russisch detachement daarheen gerukt. De Turken, beschoten het echter, waarna een ge vecht ontstond. Ln den loop hiervan sneu velden 8 Turken en werden er 12 gewond Twee Turksclie officieren beloofden, hun leedwezen over het gebeurde te kennen gevend, den Turksehen post van het Perzisch gebied terug te trekken. In Zuid-Afrika ontwaakt krachtig politiek leven. De wrijving tusschen de Botlia- en dc Ilertzog-partij zal daaraan niet vreemd zijn. Naar wordt medegedeeld is een hond ran jonge unionisten opgericht. De bond zal onafhankelijk zijn wat zijn organisatie en financiën betreft cn zijn politiek zal in het algemeen berusten op het unionis tisch program, ofschoon hij zich vrijheid1 van handelen zal voorbehouden De bond heeft, aldus Reuter, eeu veel omvattend program, waarop o. a. voorko men herziening van de belastingen op gronden, die niet in waarde zijn toegeno men, betere regeling en trapsgewijze ver mindering van de immigratie van kleur lingen-arbeiders, verbonden met bevor dering der immigratie uit Europa, erken ning van alle ingeschreven trade-unions en verschillende andere maatregelen op industrieel gebied. Na de inneming van Nanking door de Noordelijken zijn eenige Japanners vermoord. Dit heeft in Japan groote ont stemming verwekt. Het stelt dienaan gaande fttrenge eischen Volgens Reuter is de uitzending van een deel der twaalf de divisie te wachten, als de onderhan delingen met China niet tot een. bevredij genden uilslag leiden. .Volgens de Correspondentie van het Verre Oosten hebben Liang-tsji-tsao, een der meest beteekenende leiders der voor uitstrevende partij die Joean-sji-Kai heeft gesticht evenals verschillende andere po litici van naam den beiden Huizen van liet Parlement voorgesteld, den gods dienst van Confucius tot staatsgodsdienst te verheffen. Als gronden voor dit voorstel voeren, ye aan, dat de stichting van een staats godsdienst niet onvoorwaardelijk een be perking van de gewetensvrijheid be hoeft te beduiden en dat daarentegen een van staatswege erkende godsdienst veel tot verheffing van de zedelijkheid kan bijdragen. Men herinnert zich, hoe enkele maanden feeleden te Hanoi (Fransch Indo- China) de sluimerende ontevredenheid onder de inlander tot uiting kwam in een bomaanslag, die enkele op een koffiehuis terras zittende Franschen doodde. De strafrechterlijke commissie te Hanoi heeft nu uitspraak gedaan. Zeven be- BRUILOFTSGESCHENKEN. Men weet, hoe Manuel zich niet wettig als koning van Portugal afgezet be-1 klaagden zijn, volgens Reuter, ter dood schouwt en hoe dus na voltrekking van veroordeeld, veertien tot deportatie, één het "huwelijk Augusta Victoria koningin tot verbanning en nog anderen tot ver- geworden is. Ook was de aartsbisschop i schillende straffen Kuongde, pretendent naai- den troon van Auan en vijf anderen zijn bij ver stek ter dood veroordeeld. Bij El Paso, aan de Grande del Norte, op de grens van Mexico en Texas, heeft een Mexicaansch luitenant op de Amerikanen gescholen. Daarop doodden hem twee inspecteurs van de Amerikaan- sche douane en immigratie. Een duizend tal Mexicanen trachtte vervolgens hun. landgenoote te wreken, maar werd daar bij door de Amerikaansche ruiterij terug gedreven. DIEF EN DIEFJESMAAT. Over prinses Loüise van België, dochter van wijlen Leopold II, doet weer een ander avontuurlijk verhaal de ronde. Nadat de verkwistende prinses, die niet tegenstaande den berooiden toestand ha- rer geldmiddelen op grooten voet leeft, er een. particuLier secretaris en bedien den op nahoudt en naar men zegt, tegen woordig te Baden bij Weenen 1000 kro nen per dagen betaalt of... niet betaalt, op beleefde maar dringende wijze uit het hotel Bristol te Berlijn was verwijderd, daar ze de rekening niet voldeed, begaf van Lissabon voor de plechtigheid naar Sigmaringen overgekomen. De monar chisten in Portugal hebben zich evenmin onbetuigd gelaten. Deze hadden huwe lijksgeschenken voor hel vorstelijk paar uitgezocht. Ze konden echter te Lissabon niet op het schip worden geladen, omdat enkele douane-formaliteiten niet vervuld waren. Het republikeinsch genootschap der car- boniari's heeft gedreigd, de afzending dier geschenken, waaronder zich het hoofdsie raad bevindt, dat de gewezen koning aan ziju verloofde heeft aangeboden |en dat bij een juwelier te Lissabon besteld was, te verhinderen. In verschillende provinciën van Por tugal evenals in Lissabon en Oporto waren inschrijvingen geopend om die ge schenken te kunnen aanbieden. Op uit drukkelijk verlangen van Manuel zelf ech ter is slechts een deel van de inschrijvin gen bestemd voor den aankoop van pre senten, terwijl bet grootste gedeelte moet worden aangewend om de royalistische gevangenen en hun gezinnen te onder steunen. Een der meest bekoorlijke presenten is wel hetgeen de boerinnen van de pro vincie Minho aan de Koningin hebben aangeboden. Het bestaat uit een volledige boerinnendracht, zooals die in dat gewest gedragen wordt. Niets ontbreekt eraan, noch de schitterende kap of de met bor duursel bedekte klompen, noch de gou den versierselen, welke de vrouwen op feestdagen dragen. Dit kostuum is in een sierlijken kof fer van oud cederhout besloten in den stijl van de zestiende eeuw. Hoe men ten slotte ook de houding van de carboniari's moge afkeuren, die op de genoemde wijze hun antipathie te gen den afgezetten koning aan den dag leggen, liet getuigt toch bij den laatste van weinig tact om den bewusten dia deem in Lissabon te bestellen en daar door de binnenlandsche rust in dat land, dat nog steeds niet tot rust is gekomen, opnieuw te dreigen te verstoren BENOEMINGEN. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken, ter voldoening aan het bepaalde in art. 54 'der Gemeentewet bekend, dat door den Gemeenteraad, in zijne vergadering van 2 September 1913, zijn benoemd tot lid der commissie voor de straf verordeningen (vacature mr. F. J. Spren- ger) de heer mr. J. W. ZIJLSTRA; b. tot lid der commissie van fabricage (vacature J. H. C. Ileijse) de heer dr. J. C. BOLLE; c, tot lid der commissie van financiën (vacature mr. F. J. Sprenger) de heer. G. BÓUDEWIJNSE Verder maken zij bekend, dat be noemd is a. tot lid van de commissie, bedoeld in art. 22 vim het Ambtenarenreglement (vacature J. H. C. Ileijse) de heer M. G. BOaSSON; b. tot lid der commissie voor de Oude gevestigde schuld (vacature J. H. G. Heijse) de heer mr J. W. ZIJLSTRA. Middelburg 5 September 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. VAN DEN BRANDELER, voorz. M. K. J SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. VERKIEZING VAN ÉÉN LID VOOR DE PROV. STATEN VAN ZEELAND. De burgemeester der gemeente Mid- Behalve verscheiden andere mo- delburg brengt ter openbare kennis, dat gendheden heeft ook Nederland gepro- op Dinsdag 16 September 1913 de ver- lesteerd tegen de bepaling van het nieu-1 kiezing zal plaats hebben van één lid zich naar het Kaiserhof-hotel, een an-|we Amerikaansche tarief, die eeu veria- j voor de Provinciale Staten van Zeeland der huis Van den eersten rang ln die stad ging met 5 o/0 van de rechten toestaat I in het kiesdistrict Middelburg (vacature- Daar werd ze toegelaten, doch van teop die koopwaren, welke op Amerikaan- S. Louwersi

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 3