Safe Deposit Advertentie n. Amerikaansche Orgels. A. S. J. DEKKER - GOES. HOLLAND-CANADA HYPOTHEEKBANK. 5'J PANDBRIEVEN Landbouw. In de Vrijdagavond gehouden land- bouwvereeniging „Serooskerke" werd be sloten, dat de bestellingen voortaan moe ten geschieden op bestclkaarten, dat de betaling moet plaats hebben 8 dagen na de aflevering, dat aan elk lid een Sta- ring's landbouwalmanak zal worden ver strekt. De verkiezing van een bestuurslid werd uitgesteld. Verder werd door de aanwezige land bouwers geklaagd over de groote schade aan hun veldvruchten aangebracht door de vele wilde eenden op Walcheren Zaaizaad is iu den regel geen on derwerp voor kunstuiting Maar hel trok onze bijzondere aandacht dat er met zoo veel smaak is gezorgd voor de inrichting van de prijscourant die de heer L. Du- vekot Czn. te Goes rondzendt, en waarin hij de prijzen meedeelt van zijn tarwe, gerst en rogge. Zoo'n boekje lokt vanzelf tot lezen uit. Men meldt ons: Vele landbouwers in Noordwestelijk Schouwen lijden groote schade door zwermen wilde eenden, denkelijk kooi eenden, die op de erwlenvelden neerval len, en zich aan de vrucht te goed doen. Die landbouwers zouden van harte wen- schen, dat dit gedierte, evenals de duin konijnen, onder de schadelijke dieren werd gerekend, waarop men na beko men verlof mag schieten. De Coöp. Suikerfabriek te Middelburg. Naar aanleiding van onze opmerkingen in het vorig nummer aan het adres van het comité, verzoekt dit ons mee te doe len dat het niet-op-de-hoogte stellen der „Middelb. Crt." een gevolg is geweest van een zeer door het comité betreurd misverstand. Toen er besloten werd de pers tot de vergadering toe te laten, was er wel niet nadrukkelijk naai- gevraagd, maar had men in de meening verkeerd dat de aanwezige verslagger ook ons blad vertegenwoordigde. We maken natuurlijk met voldoening gewag van deze opheldering. De Haagse he tentoonstelling. Van 3 tot 4 uur gistermiddag zijn de geiten in den ring rondgeleid. Bij de collectieve inzendingen komt de .Vereeniging tot verbetering van het Gei: tenras in Zeeland verreweg het best voor den dag. Deze vereeniging bezit ook een zeer goed ingericht fokstation te Seroos kerke, op Walcheren. Behalve door de toegezonden dieren wordt de aandacht getrokken door de kaarten, welke bij het hok van ieder dier aangebracht zijn, en waarop nauwkeurige gegevens vermeld staan omtrent gewicht, lichaamsmaten enz., zoodat men een goeden kijk krijgt op de prestaties en eigenschappen der dieren Tevens werd er een prachtige collectie Hollandsche- en Belgische trekhonden voorgevoerd. Dinsdagochtend zal H M. nog een be zoek aan de tentoonstelling brengen. Reeds om halfnegen moet het rundvee dan in den ring rondgeleid worden. N. R. C. Stamboek Zeeuwse h-B e 1 g i s c h Trekpaard. (S1 o t). Ten vervolge op het in ons vorig num mer vermelde verslag van de gister te Goes gehouden vergadering, deelen we nog mee De hoogte der dieren werd bepaald voor hengsten op 2>/g j. leeftijd op on geveer 1.58 M. en op 4-jarigen leeftijd en ouder ongeveer 1.60 M voor merries op 2i/2 j. leeftijd ongeveer 1.55 M. en op 4 jarigen leeftijd en ouder ongeveer 1.57 M. Bij de besprekingen over deze maten, werden door enkelen bedenkingen aange voerd tegen het woordje ongeveer voor de maten. Bij stemming werd het voorstel echter aangenomen, met 5 stemmen tegen Het bestuur werd gemachtigd buiten gewone keuringen te doen houden, mits door den aanvrager voor iedere keuring f 50 betaald zal worden. Vervolgens kwam in behandeling het volgende punt der agenda. Bespreking van het plan om in geheel Nederland te komen tot éen stamboek voor het zware trekpaard van Belgisch type. Bij de hierover gevoerde discussie werd de vrees geuit voor het teloor gaan van het type Zeeuwsch-Belgisch trekpaard bij het bekomen van een stamboek voor geheel Nederland. Door den secretaris werd toegezegd dat voor solide waarborgen voor het op nemen van het type Belgisch zwam-trek paard in het stamboek gezorgd zal wor den en dat daarvan zal afhangen het al of niet samensmelten van het Z. B. S met het algemeen stamboek. Nog werd bij deze besprekingen gewe zen op het belang voor den uitvoerhandel yan paarden, speciaal op Amerika, bij het komen tot één erkend stamboek van liet Zeeuwsch-Belgisch zware trekpaard. Door den secretaris werd ten slotte met nadruk den leden van het Z B. S. onder de aandacht gebracht, dat wanneer mocht blijken, dat de samenvoeging van het Z B S. met het algemeen stamboek schade zou brengen aan de Zeeuwsche fokkers, hij ten sterkste zou ontraden daartoe over te gaan. rondvraag werd door den heer schelijklieid uilgesproken om bij het af wijzen van de paarden op de keuringen, de reden hiervan te publicceren tijdens de keiu-ing, opdat de fokkers hiermede hun voordeel zouden kunnen doen. Door den secretaris werd toegezegd, dit denkbeeld in overweging te zullen ge ven aan den directeur-generaal van den landbouw. Na nog enkele opmerkingen van huis- lioudelijken aard werd deze vergadering die door 38 leden werd bijgewoond, ge sloten. Rechtzaken. Hel zwarte masker Een niet alledaagsch geval van jeug dige boosdoeners, kwcekelingen van prik kellectuur, is gisteren voor de 6de kamer van de Amsterdamsche rechtbank met gesloten deuren behandeld. Vier jongens van goeden huize, onder wie twee leerlingen van de II B. S., al len om en bij 14 jam* oud, hadden on der het lezen van detective-romans en het bezoeken van bioscoop-theaters het plan gevormd, zich te constitueeren lol een rooverbendec. Zij noemden hun club Hel Zwarte Masker, beloofden gehoorzaamheid aan hun chef en bekrachtigden hun verbond door behoorlijk onderteekende staluten. Wie daartegen zou zondigen, zou worden veroordeeld tot den kogel. Tol dat doel was voor gezamenlijke rekening een re volver aangeschaft. Voorts ook een geld kistje, hetwelk ergens onder den grond verstopt werd. Van al hetgeen geroofd werd, kwam een deel in de algemeene kas, terwijl de rest onderling verdeeld werd. De chef dirigeerde den een naar de Zweminrichting aan den Heiligenweg, een ander naar het Sportpark, een derde naai de sportclub Olympia, en in goede orde kwamen de jongens hun buit aandragen horloges, geld, kostbaarheden, zelfs rij wielen. Geen van de bende dacht er aan zich tegen de tyrannie van den chef te ver zetten, of zich aan de overeenkomst te onttrekken, uit vrees voor den kogel. Bij ontdekking vond de politie nog eenige guldens in de kas der bende. Het O. M. eischte tegen een der jon gelui 8 maanden tuchtschool, legen de drie anderen, onder wie de rooverhoofd- man, ieder 6 maanden tuchtschool N. R. C. afschillend Berichten. In een huis aan de Mathenesserlaan te Rotterdam is, volgens het Hand. de dienstbode gistermorgen tenvolge van gasverstikking dood op haar bed gevon den. Een gaskraantje had men vergeten te sluiten. Gistermiddag heeft aan het Staats spoorstation te 's Gravenhage een ongeluk plaats gehad. Een rangeerder, een man omstreeks 40 jaar, werd overreden en onmiddellijk gedood In het Nederlandsch Isr. Zieken huis te Amsterdam is dezer dagen een waker betrapt, toen hij het geld van een pas overleden patiënt wilde stelen. On middellijk werd de directeur van het ge val 'in kennis gesteld, met het gevolg dat de waker en diens vrouw, die beiden in vasten dienst van het ziekenhuis wa ren, op staanden voet werden wegge jaagd. Vrijdag is, naai- de N. R. C. meldt, vermoedelijk tengevolge van hooibroei de boerenhoeve van Klaas Huurling te Oos- slerzee tot den grond afgebrand. De schuur welke gevuld was met hooi en een gedeelte van den inboedel zijn ver brand. Verzekering dekt de schade. De bemanning van het bergingsschip dat sedert maanden bezig is op de reede van Terschelling de plaats uit te vinden, waar het wrak van de „Lutine" ligt, be weert, naar men aan de Nieuwe Crt meldt thans erin geslaagd te zijn een ka non terug te vinden, waaraan om trent 1850 door duikers een boei als herkenningsteeken werd vastgemaakt. Op die plaats werden in genoemd jaar eenige staven goud gevonden De veronderstelling is, dat, loen men bij de eerste reddingspogingen het wrak trachtte te versieepen, het achterschip met de kostbare lading van het vaar tuig is afgebroken; sedert is dit achter schip zoek geweest. Het vinden van een kanon met den boei beschouwt men nu als een teeken dat het spoor van de lading weer gevon den is. Dezer dagen werd een nogal aanzien lijke hoeveelheid zwaar wrakhout naar boven gebracht. Goud vond men echter voor zoover be kend niet Te Utrecht is Donderdag, naar Het Volk meldt, een bijeenkomst gehouden van marktkooplieden, waar in beginsel besloten is een organisatie te stichten, welke den naam zal dragen van Alge meene Nederlandsclie Marktkooplieden- bond. Het doel van de organisatie is zich krachtig te verweren te genade vele on derdrukkingsmaatregelen, welke allerlei lagere zoowel als hoogere marktautoritei- veel mogelijk de belangen van de markt kooplieden te bevorderen - Bij het opgraven van zand ten be hoeve van den schoolbouw te Heelweg bij Varsseveld is door de arbeiders een aarden kannetje opgedolven met een 20 tal vermoedelijk zeer oude munten DE ZEILWEDSTRIJDEN VOOR IJMUIDEN. Gisteravond vertrok de „Prinses Ju liana'.' uit Vlissingen naar IJinuiden, waar zij de genoodigden en de leden van de Kon. roei- en zeilvereeniging, die de Noordzeewedslrijden heeft georganiseerd, aan boord zal nemen en in de gelegen- hei d stellen de wedstrijden geheel te vol gen. Deze wedstrijden, waaraan 27 vaartui gen zullen deelnemen, beloven in som mige afdcelingen zeer belangrijk te zul len worden. Z. K II, de Prins woonde heden aan aan boord van de „Prinses Juliana" de wedstrijden bij Gisteravond reeds had de Prins zich per auto naar Amsterdam begeven, op de En tos, waar bij Zomerdijk Bussin k de Koninklijke roei- en Zeilvereeniging hem een diner aanbood. Na afloop van het diner begaf de Prins zich wandelende naar het Entos-terrein, waar, hem ter eere, een schitterend vuurwerk werd afgestoken. - Tijdens een huiszoeking, die Donder dagavond bij een bewoner van Rijsel ge daan werd wegens beschuldiging van schriftvervalsching, trachtte de verdachte te ontvluchten. Toen men hem vastgreep loste hij drie revolverschoten. Twee agen ten werden doodelijk getroffen Een van hen stierf spoedig. De ander lag bij het ^afzenden van het bericht, dat we in het „Hbl. van Antw." vinden, te zieltogen - De „Daily Mail" verneemt uit Kaïro, dat in de paleistuinen van den khedive te Alexandria op een diepte van een meter of dertien onder den grond een groot gebouw is gevonden, waarin stee- nen koffers met uitstekend bewaarde mummies werden aangetroffen - Wegens het spoorwegongeluk op den Newhaven-spoorweg, waarvan ons Woens dag verschenen blad melding maakte, zijn 25 dooden en 32 ernstig gekwetsten te betreuren. Het meerendeel dezer laatste zal waarschijnlijk spoedig aan de beko men verwondingen bezwijken. De Amerikaansche pers neemt ernstig de spoorwegmaatschappijen onder han den en vooral de onderhavige, daar deze oude houten in plaats van nieuwe stalen wagens gebruikt en ook het signalen-stel sel niet deugt. - „In de „Neptune", het Antwerpsche scheepvaartblad lezen we, dat waarschijn lijk een gewone passagiersboot van de Panama Railroad and Steamship Compa ny van New-York uit hel eerst het Pana makanaal zal doorvaren, zich naar Pa nama (stad; begevend. De hoofd-ingenieur van het kanaal, kolonel Goethals, en an dere .officieele personen zullen zich te Colon inschepen ,maar behalve deze onl vangst aan boord, zal die eerste reis met geenerlei plechtigheid gepaard gaan De „Oregon" zal waarschijnlijk het eer ste loorlogsschip, de „Fram" het eerste builenlandsche schip zijn, die hel nieuwe kanaal zullen gebruiken Even lachen. De zesjarige Richard moet met mama een visite maken en krijgt in last, zich idaartoe heel zorgvuldig en netjes aan te kleeden. Inderdaad komt hij dan ook als een meneertje beneden en beziet met welbehagen kleeding en schoe nen. Plotseling echter duikt een moeilijk vraagstuk in zijn gedachten op en twijfe lend vraagt hij „mama, zal ik hand schoenen aantrekken of mijn handen was- schen?" „Köln. Ztg." Deze waren te klein voor de locomotie ven van zulke sneltreinen. Als men lan gen tijd met zulke kolen stookt, ontwik kelen ze geen warmte genoeg. Geen van beide getuigen, eveumin als de volgende konden het in brand raken van den trein verklaren Mogelijk is, dat de gloeiende sintels van de locomotief van den twee den trein dien veroorzaakt hebben Na de ramp heerschte groote verwarring Niemand kon het reddingswerk leiden EEN GEVAARLIJK VOORBEELD. Een zekere Kremerskolhen heeft den Engelschen Rothschild een dreigbrief ge zonden. Hij vroeg hem daarin 850.000 frank. Op zich zelf is dat niet de vermel ding waard De wijze waarop de man voor 't gerecht zich trachtte schoon te wasschen, in ieder geval zijn daad aanne melijk zocht te maken, is echter eenigs- zins pikant Hij verklaarde 11I dat, daar hij sinds vier maanden buiten werk was, de ge dachte bij hem op was gekomen, Latude's voorbeeld te volgen, welke mevrouw de Pompadour, een der meest bekende min naressen van Lodewijk XIV, een doos met onschadelijk kruit zond, terwijl hij tegelijkertijd in een brief haar waaiv schuwde tegen 't gevaar, dat haar boven 't hoofd hing Aldus hoopte hij haar dank baar tegenover zich zelf te stemmen. Hij was van plan dezelfde list tmet lord Rothschild te volvoeren en hem in een tweeden brief te waarschuwen voor het gevaar, dat de eerste onthulde. Na- tuurlijjk moest dan de schijn worden ge wekt, alsof beide stukken van verschillen- personen afkomstig waren. Deze geschiedkundige uitleg heeft het gerecht echter niet welen te vermurwen Gedurende 15 mgaanden dwangarbeid kan Kremerskotlien over het gevaar naden ken, om historische voorbeelden na te volgen, terwijl, zware straf, hij tevens voor verbanning aangewezen is. MODE EN DIERENMISHANDELING. „Die nare dierenbescherming", zullen modieuse dames wel eens gedacht heb ben, hoorend dat tot verschaffing van sierlijke onderdeelen van het toilet dieren gemarteld moesten worden. Wat de veel geroemde en inderdaad ook zeer bevallige „pleureuse" betreft, kunnen de draagsters voortaan een rustig geweten hebben. Het Britsche genoot schap tot wering van dierenmishandeling ontkent, dat de berooving van den daar toe noodigen vedertooi den dieren pijn veroorzaakt. Zelfs gaat de inzender in de „Animal World" nog verder. Met het verkrijgen van struisvogelvederen is evenmin eenige wreede behandeling verbonden. De die ren worden daartoe in een kleine, om heinde ruimte gedreven. De struisvogel Iaat zich gedwee een soort kous over den kop halen en blijft rustig staan, als hij één maal de operatie heeft ondergaan. De veêren aan den staart en aan de vleugels worden met een bijzonder soort schaar zoo afgeknipt, dat het dier dit nauwelijks merkt. Dc slompen der schach ten blijven zitten, waardoor pijn-doen vermeden wordt Alles geschiedt, zon derdat een enkel bloedvat ,wordt geraakt. Wat de struisvogel bij deze bewerking ondervindt, laat zich hoogstens met het gevoel vergelijken, dat ons het knippen onzer nagels geeft. CARNEGIE ALS OORLOGSZUCHTIG PATROON. Na zijn vertrek uit Nederland is Andrew Carnegie te Brussel gehuldigd De feite lijke aanleiding daartoe was de som, die de rijkaard gestort heeft als zgn helden fonds in België tot aanmoediging van en belooning voor heldhaftige daden in het dagelij ksche leven Maar al bedraagt die som een paai- miljoen minder dan wat hij Nederland geschonken heeft in den vorm van het Vredespaleis, liij is er te Brussel niet minder hartelijk om ont vangen Dc koning ging voor, zond mevrouw Carnegie bloemen en heeft den staalko- ning in een tafelrede geestdriftig gehul- digd. Nu komt een inzender in de „Tag" roet in al dat lekkere en fijne eten gooien. K E. Schmidt heet hij. Schmidt heeft vijf en twintig jaar ge leden voor het eerst den naam Carnegie gehoord en gelezen Toen werd er ge slaakt in Homestead, waarbij het voor Europeesche toeschouwers zeer zonder ling toeging. De eigenaars der fabriek in Homestead hadden het directie-gebouw in een vesting veranderd, de. stakers liepen daarop storm en voerden de daarbij ver overde kanonnen met allen oorlogsvoor- raad naar hun kamp, d w z naar de arbeidersstad, welke de fabrieksheeren hadden doen bouwen. Toen werden duizend of meer gewa pende lieden uit Chicago en New-York naar Homestead gezonden In verschei den vrachtschepen werden deze vervoerd. Ze hadden kanonnen aan boord, waarmee op de stakers geschoten werd en deze beantwoordden het vuur Eindelijk werden de tot dc tanden ge wapende hulptroepen overwonnen omdat de stakers den inhoud van enkele pe- troleum-tanks in het kanaal lieten vloeien en dit vervolgens in brand staken, zoodat de eersten ellendig hadden moeten ver branden, als men hen niet genadig krijgs gevangen had gemaakt. De oorlogszuchtige fabriekseigenaar van Homestead, die naast den hoogoven een vesting deed bouwen en een leger met kanonnen, repeteergeweren en ba jonetten deed opmarcheeren, om zijn we- derspannige arbeiders te bedwingen, was niemand anders dan de tegenwoordige vredevorst Carnegie. De Mtadelburgtcnt Courant wordt 's avond- te zes uren mGoee bezorgd. Dagelgks worden, tegon twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A H. PIETERMAN. der Firma J. A. ZIP TAN TEIJLINGEN, te Middelbirg. Geopend op werkdagen van 1012 uur dea morgens. Atzonderlgke vertrekken voor het knippen van coupone. HET SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Het spoorwegongeluk op den Midland- spoorweg bij Aisgili, het tweede daar ter plaatse in drie jaar tijds, heeft heel wat ongerustheid verwekt. Onmiddellijk is door het ministerie van handel een on derzoek begonnen Met de wijze, waarop dit werd begonnen, is de „Westminster Gazette" echter niet in haar schik. Aan vankelijk immers bleven de deuren ge sloten. Dit is in dergelijke gevallen wel de gewone wijze van doen, maar toch is men er wel van afgeweken. Als reden hiervan werd opgegeven, dal twee spoor wegbeambten ernstig bij het onderzoek betrokken zijn en het niet rechtvaardig zou zijn, als al hun getuigenissen open baar zouden worden Zij zouden toch in den loop van het onderzoek iets kunnen zeggen, wal hen later zou kunnen bena- deelen, als ze zich werkelijk wegens mis dadige handelingen of verzuim te verant woorden hebben Hoe dit echter ook zijlater is men van die geheimzinnigheid teruggekomen. Be langstellenden en reporters werden toe gelaten. Daarmee is de „Westminster Gazette" echter nog niet tevreden. Het blad acht hel reizend publiek niet voldoende verte genwoordigd Wolsiswaar kan de verte genwoordiger van hel handels-ministe rie tot op zekere hoogte als de vertegen woordiger van het publick worden be schouwd, maar aan den anderen kant heeft dat ministerie enkele verplichtingen in verband Irnot de Engelsche spoorwegen. Intusschen is het onderzoek aan den gang. Twee getuigen, de machinist en in dei Opheldering. Ik neem hiermede de tegen den fleer J. Meyer Woensdagmiddag op het Stationsplein gedane belee- diging, dat hij een chinees zon zijn, omdat hg op klaarlichten dag met lakschoenen rondliep, als laster openbaar terug. Mijnheer Meyer overtuigde mij, dat hij slechts ERDAIi-schoeucrêrae gebruikte, welke echter even mooi glansde als lak. F. Klets. indien U een eerste kinase Amerihnanieb Orgel wemoht te koopen gelieve D onze pryecourant aan te vragen. Groote uitzoek in alle stijlen en hontvoorten. Zeer billijke prijzen. Minderwaardige fabrikaten worden niet geleverd. 's-Gravenhage, Noordeinde. Directeuren Mr. J. D. P. TEN BOSCH te 'e Graveotaogp on J. G COSTER te Winnipeg. DE BANK geeft R uit in stukken van f 1000.— f 500.en f 100. tegen den koers van lOO'/i Te 's-Gravenhagebp de Heeren TELDERS Co. en ten kantore der Bask. Te Amsterdambjj <b< Heoren KERKHOVEN Co. 1 RnHardam hij MARÏ k Co'u BANK

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 7