Uit Stad en Provincie. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. èlle behoeftige fatsoenlijke 70-jarigen. Dit stuk staatspensioen komt dus in alle geval binnen Overigens moet in gedach ten worden gehouden dat in het oor spronkelijk systeem van mr. Treub zelf een ruime plaats werd gegeven aan ge- heele vrijstelling van pensioen-bijdragen voor hen wier loon minder bedraagt dan een vast te stellen minimum, wederom alzoo een belangrijk brok staatspensioen voor de arbeiderscategorie, die 't pen sioen 't meest noodig heeft. Een en ander geeft de gegronde hoop dat het ook met de ouderdomsverzorging wel zal „losloo- pen". En daar 't niet denkbaar is, dat de heer Treub de portefeuille van landbouw nijverheid en handel zou hebben aan vaard zonder zich vooraf vergewist te hebben, welke beginselen zijn toekom stige ambtgenoot van financiën op het stuk van belastingheffing is toegedaan, mag almede worden aangenomen, dat de dekking van de uit de ouderdomsver zorging voortspruitende kosten, voor zoo ver die in staatsmiddelen zal moeten worden gevonden, geschoeid zal worden op den voet der democratische opvattin gen omtrent belastingheffing in liet al gemeen. Uit Middelburg. De Commissaris der Koningin in Zee land verzoekt ons mededeeling te doen van het volgend van H M. de Koningin door hem Zaterdag-avond, 1.1., ontvangen telegram „Teruggekeerd te 'sGravenhage is het den Prins en mij eene behoefte U en de bevolking van Zeeland nogmaals de ver zekering te geven van onze groole erken telijkheid voor de hartelijke ontvangst, welke ons heden in Zeeland ten deel viel en welke dezen dag voor ons tot een onvergetelijken heeft gemaakt. .Wilhelmina." Men zie voorts de bekendmaking in dit nummer, waarin de burgemeester aan de ingezetenen den dank dc-r Koningin over brengt voor de geestdriftige ontvangst en de blijken van aanhankelijkheid. Met het vertrek van het Koninklijk echtpaar was Zaterdag de feestvreugde in onze stad niet geëindigd, het bleef in tegendeel tot heel laat nog druk en vroo- lijk, dank zij het programma, dat „Uit, het Volk—Voor het Volk" voor dezen dag had samengesteld. Om half vijf gaf „Ceci lia" uit Vlfcsingen. dat 's morgens reeds de reveille had geblazen, in de kiosk op de Markt een muziekuitvoering welke veel hoorders lokte. Nadat de kiosk een uurtje ledig had gestaan werd zij le half acht beklommen door het Middelburgsche muziekkorps. Inmiddels waren de lichten van de gasor- ornamenten en de vetpotjes langs de lij nen van de tent ontstoken Deze laatste verlichting gaf een eigenaardig effect. Dat een groote menigte zich op de Markt en in de aangrenzende straten ophield behoeft ternauwernood nog vermeld. Tegen half tien culmineerde de drukte, daar Cecilia weer met frissche kracht ge reed stond voor een fakkeloptocht naar het Molenwater, dat niet een omweg over de kaden werd bereikt. De muziek werd als steeds door vroolijk schuivende en hossende troepjes voorafgegaan en ge volgd, terwijl ook velen langjj andere WGjj gen tot het Molenwater kwamen Hier werd een groot vuurwerk afgh« stoken, pijlen flitsten door^de lucht, flui ten piepten, zonnen wentelden en ster renregens fonkelden, gelijk hun dat bij een pyrotechnisch feest betaamt. De tele graaf vooral deed het dezen keer heel mooi, maar het beste was toch het slot nummer 18131913, dat onze gedachten weer naar den oorsprong van het feest terugvoerde. Cecilia begaf zich nu weer naar de Markt en gaf daar nog tot 12 uur een concert, dat, blijkens de drukte ,om de kiosk zeer gewaardeerd werd. Toen het middernachtelijk uur geslagen was keerde spoedig ieder huiswaarts Nadat we gisteren een rustdag hebben genoten, vieren we heden in onze stad weer feest, zij het ook op bescheiden schaal, en wel de herdenking van Konin gin's verjaardag. .Van de openbare en van vele parti culiere gebouwen waait heden weer de nationale driekleur, de lieden op straat zijn met oranje getooid. Om tien uur hield het garnizoen, dat, na het vertrek der oude lichtingen op .Vrijdag j.l. zeer gedund is, een parade, onder bevel van den kapitein Van Dijk en geinspecteerd door den bataljonscom mandant majoor C. W. J Rink, die ver gezeld werd door den militiecommissaris luit.-kol A. Klontje en den majoor, land weercommandant K. G A. Muller Slechts zeer weinigen sloegen dal mili taire schouwspel gade vermoedelijk wijl men in de meening verkeerde, dat de para de om twaalf uur zou worden gehouden Hedenmiddag houdt de Commissaris der Koningin receptie in zijn woning in de Abdij en geeft het Middelburgsch Mu ziekkorps daar een uilvoering. Van avond wordt wederom een concert op de Markt gegeven door een Vlissingsch muziekkorps. De electrische tram vervoerde Zaterdag 4922 reizigers, de stoomtram „Walche ren 1088. Door Gedeputeerde Staten is de ver kiezing .stemming en herstemming voor een lid der Prov. Staten in het kiesdis trict Middelburg vacature wijlen den heer H. P. den Bouwmeester, respectievelijk bepaald als volgt. 16, 30 September en 7 October a. s. en in het kiesdistrict Zie- rikzee .vacature wijlen den heer J. H. C. Heijse, respectievelijk op 1, 11 en 27 Oc tober a. s. Zaterdag hield de afd. Zeeland van den Ned. Bond alhier eene algemeene ver gadering. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Rotterdam werden be noemd dc heeren E. van Bel te Vlissin- gen en P. Bourdaux te N en St. Joosland. De rekening der afdeeling over 1912 [werd vastgesteld in ontvang op f649.955 en in uitgaaf op f 635,86. De agenda voor de a s. algemeene ver gadering verklaarde zich vóór eene mo tie Noord Holland om de opgeroepen sollicitanten naar eene gemeen te be trek king vergoeding te geven voor reis- en verblijfkosten. We krijgen herhaaldelijk uitvoerige schoolreisbeschrijvingen die dan door ons sterk ingekort worden tot verdriet na tuurlijk van de schrijvers, die zich in hun geestdrift over 't bijgewoonde aan 't werk zetten. Maai* we kunnen er nu eenmaal niets aan doen Als we trouwens van die op elkaar lijkende tochten van ieder dorp uitvoerige beschrijvingen opnamen, zouden we dagelijks kolommen ander nieuws moeten schrappen. Uit Walcheren. Men deelt ons het volgend geval mee dat o. i. alleszins publicatie verdient: Een meisje uit Westkapelle verlrok Zaterdag per fiets naar Middelburg naar het feest. Toen zij 's avonds huiswaarts keerde brak iiaar fiets bij Z o u t e I a n d e Zij liet haai* fiets repareeren in de her berg van Gabriëlse zoo omstreeks tien uur. Eer echter de fiets weer in orde was, kwam de burgemeester binnen en gelastte haar onmiddellijk de herberg te verlaten want anders zou hij tegen haai* dadelijk proces-verbaal opmaken, zoodat het meisje met gebroken fiets haar weg naar Westkapelle moest vervolgen. Men meldt ons uit Domburg Ter wille en zeer ten genoege van onze logé's is Zaterdagavond in het bad paviljoen de jaardag der Koningin voor uit gevierd, daar vele badgasten hier Maandag niet meer zouden zijn. Het zach te weer liet een bal-champëtre toe, om den dansvloer had men giorno's gehangen, terwijl een zeer fraaie toepasselijke trans parant aan de zeezijde was aangebracht. Door velen werd van de gelegenheid tot dansen gebruik gemaakt. In den voor avond bewogen zich tallooze kindervoet jes over den gladden vloer. Vrijdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere school te Westkapelle onder leiding der onderwijzers een reisje naar Rotter dam, waar o. a. de diergaarde, de Frau- schen bazaar, een warenhuis, en de bios coop werden bezocht. Uit Zuid-Beveland. Men schrijft ons uit Goes: Leeg en verlaten bleef de estrade van het circus op de Beestenmarkt op den drukken kermisdag, Zaterdag, alleen een zwart bord met de aanzegging Wegens sterfgeval geen voorstelling" staat er in alle eenzaamheid. Er was een vrouw in den bloei van lu^ir leven zij was slechts 28 jaar »na een kortstondige en hevige ziekte ge storven ,de trots van haar ouders om haar lief hart, om haar schoone gestalte, om haar artistiek bloed, dat al was het niet blauw, haar tot een aristocrate onder de paardrijdsters maakte Zij was de schitterende ster van het gezelschap, de attractie voor het publiek, en boven alles de lieveling van haar ouders en van haar gezin Waar het leven met zijn zorgen voort gaat, en vooral hier bij deze menschen, die door de ziekte gedwongen werden tot werkeloosheid, wat voor hen betee- kent derving van alle inkomsten voor eigen onderhoud, voor dat van perso neel en dieren zal ondanks het leed, het circus Dinsdag weder het kerniispubliek moeten ontvangen, al zal het niet van harte gaan Het doel van dit schrijven is voor ons bereikt, wanneer het publiek door ecu talrijk bezoek Dinsdag blijk geeft, dat het de sitiart wil trachten te lenigen, te verzachten die in het circusVan Bever geleden wordt. Zaterdag werd Ierseke bezocht door een Japansch professor die zich met de studie der kunstmatige oestercultuur be zig houdt. In de Vrijdagavond gehouden voltallige raadsvergadering van Iers,eke werd een dankbetuiging van de bewoners der Havenstraat voorgelezen voorr de afdoen de wijze waarop het gemeentebestuur in den afvoer van huishoud- en afvalwater heeft voorzien en een dankbetuiging van „Mozarl" voor den aanleg van de uit nemende gasverlichting voor zijn tent. De voorzitter (de burgemeester) deelde mee, dal het adres van de Vrpolïjke grienden om verlof tot het plaatsen vod een zitbank op het Kerkplein, om advies in handen gesteld was van de kerkvoog dij der Ned. Herv. kerk, en verder dat als antwoord ontvangen was, dat de kerk voogdij een dergelijk verzoek vau de hand had gewezen. B. en W. stelden nu voor evenzoo le handelen, wat werd aange nomen Tot leden der lichoolverzuini-commis- sie werden benoemd de heeren M C. v. d. Jagt (aflr.j en W. Bruinzeel, hoofd der Chi*. school Daarna werd de gemeenterekening op voorstel van de commissie van onderzoek vastgesteld gelijk zij was aangeboden! ontv f 145.751.46, uitg f 143.217.34; goed slot f 2504.08. De gemeentebegroo- ting werd aangeboden met eindcijfers groot f 49.865.825 en een sluitpost groot f 139.845. De gemeentebegrooting 1913 kreeg wijzigingen, die inhielden verhoo ging van uitgaven tot een bedrag van f 3348. Om deze (gieheel te dekken was een leening van f 2000 noodig, djoch slechts tijdelijk De raad besloot daartoe. Zij zal geplaatst worden tegen hoogstens 5 o/o en voor niet langer dan een jaar Daarna werd het reglement van het Alg. Armbestuur gewijzigd en vastgesteld en in overeenstemming gebracht met de nieuwe armenwet en het arbeidscontract. Do Uvee nieuwe straten op het Bekhof en ouderlangs den dijk, van de Kaaistraat tot de LangeviUe, kregen respectievelijk de namen van Wilhehninastraat en *Juli- anastraat Bij de laatste rondvraag kreeg de voor zitter aanleiding om mee te deelen dat de gaten in de 6.tralen verbeterd zullen worden door de Waterleidinginij. (respec tievelijk de firma Franken) De heer Van Stee vroeg om beter politietoezicht voor de hoornen voor de kerk. Dit werd hem toegezegd. Begunstigd door schoon weder werd Zaterdag te Kruin in gen het Onaf- liankelijkheidsfeest met geestdrift gevierd Reeds om zeven uur des morgens werd het feest geopend met het spelen van volksliederen van den torentrans, waar na de inleiding werd voortgezet door het luiden der klok. Om negen uur wer den de turners leden van den Z B. Turnbond verwelkomd en door de feest commissie werd aan het bestuur van den Bond de eerewijn aangeboden op de bo venzaal van Hotel Korenbeurs. Na de kindertractatie van de beide scholen maakten kinderen en onderwijzers een wandeling door de in feestdos gestoken gemeente Van de versiering der gemeen te was heel veel werk gemaakt zoodat de groote schare van vreemdelingen naden middag een algemeene vlaggenlooi en een rijke versiering met sparregroen en guirlandes en lampions te aanschouwen kreeg. De historische optocht mag uit- nemendgeslaagd heeten. De kleeding der gecostumeerden muntte uit door haar schitterende pracht, terwijl de praalwa gen in den feeststoet met zijn smaakvol gekleede jonge dames, een voorstelling gevende van de Hollandsche Maagd om stuwd door draagsters der wapens van de zeven gewesten der aloude republiek een grootschen indruk maakte Geen wanklank heeft de heerlijke feest vreugde van dit feest verstoord. Een. prachtig vuurwerk besloot het feest, dat lang bij velen in aangename herinnering zal blijven. Uit Schouwen-Duireland. Het scheelde Zaterdag niet veel of we der was er te Zierikzee een jeudig leven te betreuren geweest. Het kind vau F. aan den achterweg, geraakte aldaar in de Zwemhaven. Aan de tegenwoordig-1 heid van de K. was het te danken dat er ger is voorkomen en de levensgeesten nog opgewekt konden worden. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's rijks di recte belastingeu in de gemeente S e- rooskerke (Sch.) de heer N. Moelker, ter vervanging van den heer \V. Boot Pz., die onslag heeft genomen. Uit Zeeuwsch .Vlaanderen O. D. Zondagavond brak le Spui, onder de gemeente Axe 1, brand uit in de schuur van den landbouwer Ed. de Maat. De groote schuur met den oogst, die er in geborgen was, brandde af. 8 paarden, waaronder 5 dik van veulen, 2 stieren en 1 schaap kwamen in de vlammen, om. Ook verbrandden nog twee wagens. De knechts, die tegen de schuur aan sliepen, konden zich nog juist bijtijds redden. Al les was verzekerd. De oorzaak is onbe kend. Benoemd tol machinist-electricien bij de rijks-electriciteitswerken van het ka naal van Gent naar N <?i.u z e n J de Jonge thans lijdelijk DE TENTOONSTELLING. De ringrijderij van Zaterdag. Toen we Zpterdag ons verslag van het Koninklijk bezoek sloten, was de ringrij derij voor de overige prijzen nog in vol len gang. Omf-4 uur werd de laatste ronde gereden, toen* stond vast dat Adries Roel se uit Westkapelle met 11 ringen den eersten prijs had gewonnen, zijn 3 opvol gers hadden niet meer dan achtmaal in gestoken. Voordat echter om de overige prijzen zou worden gekampt, ging de strijd om den potlepel. Jan Crucq en M Ver- Verliage Pz. haalden elk in een omme- ganck twee streepjes en moesten dus overrijden, hierbij herhaalde Verhage dat kunststukje en mocht dus den potlepel als de zijne beschouwen; een groot geluk, want, zeide hij, mijn vrouw heeft er lang naai* verlangd. Voor den 2en, 3en en 4en prijskamp- ten 3 lieden, waaronder Pieterse, die den Koniuginneprijs reeds had veroverd mei elk 8 ringen, voor de volgende drie prij zen mannen met 7 ringen, dan een; groep van vier, elk met 6 ringen, terwijl voor de twee overige prijzen er wa ren er deze keer 13 nog 8 rijders in aanmerking kwamen, die elk 5 keer had den ingestoken. De volgorde werd ten slotte deze: A. Roelse, Westkapelle; S. J. Maas, Gapin- ge; Lieven Pieterse, Middelburg; J. K. Mesu, Nieuwland, J de Witte, Koude- kerke; M. Verhage PzKoudekerke, Iz. van Helieman, Nieuwland; P. Pleijtc, Nieuwland; W. de Kam, WestkapelleM. den Hollander, Zoutelande; P. de Kam, Westkapelle; K. Verhage, Koudekerke; Jobs. Kodde, Nieuwland Thans was voor de laatste maal het plechtig oogenblik der prijsuitdeeling daar. De winnaars stelden zich weder in een halven cirkel rond den boom met prijzen en Piet verkreeg ouder gewoonte het woord, om onderbroken door luide hoera's, de commissie te bedanken voor al de moeite, die ze zich voor de ring lijders had getroost en den winners toe te wenschen dat zij hun prijzen in gezondheid zouden mogen verslijten. Met eenige extra hoera's voor de Koningin en 't Prinsesje besloot hij, waarop de beurt kwam aan den heer Van der Horst Serlé, die er op wees, dat een ringrijderij als deze wel zelden weer zal voorkomen, want niet alleen dat II. M. een mooien prijs had uitgeloofd, doch Zij en haar gemaal vertoefden wel een half uur bij de ringrijderij, in plaats van 5 of 10 mi nuten, waarop men ternauwernood liad durven hopen. Dan wenschte de heer Serlé den nestor der rijders, Pieterse, geluk met zijn ver worven Koninklijken prijs en verzocht hem toe te slaan, dat het blad de volgende week op de tentoonstelling zal worden ter bezichtiging gesteld, een verzoek waaraan Pieterse gaarne wilde voldoen. Thans lot zijn eigenlijken taak, de prijsuitreiking, gekomen dankte de heer Serlé den heer P. J. M. Hackenberg, die op het terrein tegenwoordig was en den heer Jacq Frank voor de door hen ge-- schonken prijzen, een dasspeld van groote gouden Zeeuwsche knoopen van den heer Hackenberg en een zilveren sluif voor lucifersdoozen, jgroot formaat, waarop was aangebracht de tentoonstellingsplaat, de bekende ringrijder, in zilver, uit de hand gedreven, van den heer Frank. Roelse koos dc prijs van den heer Hac kenberg, van Helleman, die van den heer Frank. Nadat allen zich een prijs hadden uit gezocht, wenschte de heer Serlé hen ge luk en sprak hij de hoop uit over 100 jaar nog zoo'n ringrijderij te mogen hel pen organiseeren. Nu, dat wenschen wij ,ook allemaal, maar of we 't beleven zullen....? "We zullen maar niet wanhopen, doch meenen onzen dank alvast te moeten be luigen voor de bijzondere welwillendheid waarmee de leden der commissie voor de ringrijderij, de heeren van der Horst Serlé, Nederveen en Polderdijk ons pers- menschen het werken hebben veraange naamd. Ook den heer Klaasse, die ons steeds een vrijen blik in zijn boeken gun de, zijn wij veel dank verschuldigd. Voor de ringrijderij werden Zaterdag ruim 850 kaarten h f 0 50 en c a, 150 f 1.— verkocht. De tentoonstelling boek te (na het vertrek der hooge gasten, dus in den korten tijd van half twee tot zes uur) ongeveer 1250 betalende be zoekers. Evenals bij de vorige ringrijderijen werd tegen het einde hel publiek gratis binnen de Abdij toegelaten. NAGEKOMEN SCHEEPSBERICHTEN. Rotterdamsche Lloyd. „Goentoer" arr. 1 September te Rot terdam. Kon. Holl. Lloyd. „Frisia" (uitreis) verlrok 31 Augs. van Vigo; „Zeelandia" (thuisreis) pass. 31 Aug. Teneriffe; „Ophir" verlrok 29 Aug. van Perim UIT MIDDELBURG. De receptie Ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin werd hedenmiddag van af 3 urn* door den Commissaris der Konin gin en door mevrouw Dijckmeester een receptie gehouden, die druk bezocht werd Op het Abdij-plein liet gedurende deze receptie het Middelburgsch Muziekkorps ouder leiding van den heer J Morks zich hoor en. ONTSLAG GEVRAAGD. Door deü heer I Lijbaart, hoofd der openbare school te Krabbend ij ke se dert 1 Oct. 1873, is tegen 1 November a.s. eervol ontslag uit deze betrekking ge vraagd, waar het in zijn bedoeling ligt om eerlang pensioen aan te vragen met het oog op zijn leeftijd. De ingezetenen gaven bij zijn zilveren ambtsjubilé ontdubbelzinnige blijken van waardeering en achting als opvoeder der jeugd, terwijl hij aan het vereenigingsle- ven in de gemeente een ijverig aandeel nam en voor velen een raadsman was. INGENIEUR SCHOUWEN. In de heden le Zierikzee gehouden algemeene vergadering van hel Water schap „Schouwen" is met 19 van de 20 uitgebrachte stemmen tot ingenieur van dat waterschap in de plaats van jhr. R. R. L de Muralt benoemd J. C. Vlie- genthart, civiel-ingenieur te 'sGravenha ge. Met den benoemde stond op de voor dracht J T. Hulsman le Groningen. UIT DEN HAAG. Parade. Tienduizenden hebben heden de parade in het Malieveld bijgewoond, welke een buitengewoon karakter droeg door de tegenwoordigheid der beide Koninginnen den Prins en het Prinsesje. De Prins was te paard en in generaals uniform. De an dere leden van de koninklijke familie kwamen, geëscorteerd door leden van het militaire huis, in gala-hofrijluigen op het paradeveld, uitbundig toegejuicht door de menschcnmassa. De Koningin vergezeld door den Prins en generaal De Meester, inspecteerde de troepen, zittende met dc Koningin-Moe der en eht prinsesje in een rijtuig Daarna defileerden de troepen Ge neraal De Meester droeg het lint van het hem heden ochtend verleende Groot- krui der huiordsse van Oranje. UIT AMSTERDAM. Carnegie. De heer en mevrouw Carnegie, die eenige dagen in de hoofdstad vertoefden, zijn heden naar Brussel vertrokken. Bestolen. Zaterdagavond deed iemand te Antwer pen woonachtig, aangifte, dat hem op zijn reis van Roozendaal naar hier of hier ter stede een bedrag aan bankpapier ter waarde van ruim f 200 en 2 chèques zijn ontrold. Mr. Op ten Noord f Heden is te Amsterdam overleden mr. P. W. H. OptenNoort, oud-president van 't gerechtshof alhier. In 1839 werd hij te Zutfen geboren,! in 1862 promoveerde hij te Leiden 0 tdp ddttor in de beide rechten. Van 1866 tot lSML^ps mr Op ten Noort, substituut offi®g van justitie bij de rechtbank te Hom*», van 1871 tot '76 ingelijke betrekking te Amsterdam. In 1876 werd mr. op ten Noort tot advocaat-generaal bij het gerechtshof al daar en in 1892 tot president van 't ge rechtshof benoemd, welk ambt hij tot voor ong. 2 jaar vervulde. Hij was ridder, in de orde van den Nederlandschen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje Nassau. Het stoffelijk overschot zal le Zutfen begraven worden. STAATSLOTERIJ 4a klasse, le lijst. Trekking van helen Maandag. Prijs van f 1500 No. 20809 1000 8758 400 13619 100 4226 9954 13930 17407 18250 20722 PEST OP JAVA. Volgens een bij de regeering ontvan gen telegram zijn de volgende aantallen pestgevallen op Java van 13 tot en met 26 Augustus voorgekomen: afdeeling Ma- lang 401 nieuwe pestgevallen, waaronder een Europeaan, 386 dooden; Kediri 169 nieuwe gevallen, 151 dooden, in de vo rige periode nog 13 dooden; Magatan 36 nieuwe gevallen, 52 dooden; Paree 47 nieuwe gevallen, 43 dooden, in de vo rige periode nog 2 gevallen, waarvan een doodelijk; Berbek 31 nieuwe gevallen, 29 dooden; Toeloengagoeng 36 doodelijke ge vallen; Madioen 20; Soerabaja 19 en Ban- gil 4. HET WEEK IN HET BllITENLAND. Het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut le De Bilt meldt- In Oost-Duitschland Denemarken en Zuid Zweden duurt het zonnige warme weer nog voort. De Britsche eilanden kwamen onder den inlvoed van een vrij ltrachtigen koelen Noordelijken wind, die weinig re gen, maar bijna overal betrokken lucht of mist brengt. In Frankrijk en Zuid- Duitschland is de bewolking eveneens zwaar. West-Frankrijk kreeg gisteren af koeling. Naai* het oosten en zuiden is de temperatuur thans boven de normale. Zware regens vielen op de Fransche kust, waarschijnlijk van onweer vergezeld. IN DEN BALKAN. KONSTANTINOPEL 31 Aug (Hand.) Volgens een telegram uit Adrianojpel verdreef de bevolking van Goemoeldzjina na een hevig gevecht de Boelgaarsche af deeling die deze stad bezet hield. THERMOMETER EN VERWACHTING. 1 Sept. I hurnpometer alhier 8 u- .r., 12 u. 68 gr., 3i u, nm, 67 gr. Telegrafisch o mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te Do Bilt volgen» le waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometeritand 769.9 te Tkor8havn. Laagste 758,3 te Groningen. Verwachting tot den avond van 2 Sept.zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind, meest zwaar be wolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Middelburg. Van 30 Aug.1 Sept. Bevallen L. de Visser, geb. van Molenbroek, d. T. M. BieseD? geb. Meijer, z. J. S. Fransoo, geb. Janse. d. J. Cornelisse, geb. Davidse d. (levenl.). OverledenA. P. Geelhoed, echtgenoot van A. S. Dommisse, 56 j. M. Huijbregtse, echtgenoot van J. Back. Goes. Van 2830 Aug. OverledenM. T. var; Bever. 27 j. vr. van F. J. Perne (België).

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2