1813-1913. Kort Kamerverslag. ZIJ, DIE NOG EEN ABONNEMENT WENSCIIEN 01» HET KOUT VER* SLAG DEK 2e KAMER, GELIEVEN TEN SPOEDIGSTE, ONDER TOE ZENDING VAN IIET VERSCHULDIGDE BEDRAG AD ZESTIG CENT, HUN ADRES OP TE GEVEN AAN DE ADMINISTRATIE. HOOG WATEB, te Vlistiagei. Donderdag. Vrfldag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woonsdag. 28 Aug. vm. 9.59 29 11 OS 30 31 nm. 147 1 Sept. 1.29 2 2.10 3 2 52 Ingezonden Mededeelintjen. Ouden van dagen. Ouden van dagen vooral dienen acl: le slaan op de goede werking hunne nieren, want mei liet vermeerderen der jaren worden de organen zwakker, daardoor hebben nienschen op leeflijd meer last van kwalen als rugpijn, stijfheid en rlieiuiiatische pijnen in «le spieren en gewrichten, duizeligheid, vlekken voor de oogen, slapeloosheid, hartkloppingen, pijn lijkheid der ledematen, moeite bij hel loozen of ophouden der urine, enz. Voor mensehen op leeflijd zullen 1- tor s Rugpijn Nieren Pillen van uitsteken de hulp blijken, want dit geneesmiddel heeft een versterkende en opwekkende uitwerking op de trage nieren, het helpt haar om het bloed le fillreeren van de schadelijke beslanddcelen als urincstof. urinezuur en het overtollige water, welke als urine het lichaam verlaten Te Middelburg verkrggb. bij deu heer Joh de Roos, Vlasmarkt K 151. Toezending ge Bchiedt iranco na ontv. v. postwissel k f 1.7b voor één, of f 10. vooi ïob «loozen. EiBcht d« echte Foster's Rugpjj: Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand marh handelsmerk Het verkeer in Nederland eu de invloed daarvan op de bevolking, door GENERAAL WUPPERMANV Waar omtrent het verkeer in den zin van voortbeweging, zoowel van personc als zaken, van de oenc plaals naar dc andere, iels verleid wordt, daar ligt hot in de rede met het minst ingewikkelde, de verplaatsing namelijk van den mcnsch zonder andermans hulp, aan le vangen Zóó den Nederlander in het begin dc 19de eeuw, omstreeks 1813 waarnemend, zou men hem over den weg zien loopen als zijn vader en grootvader, zonder ov« haasling, kalm en «leflig lenzij zijn ga een bepaald doel of wel zaken betrof, want dan kon hij lang, vlot en stevig doorstappen. Afstanden, waarvan thans niet zou worden gedacht, dal ze le voet zijn af le leggen, werden door hem zon der bedenking of moeite doorloopen Voetreizen. I zij alleen, 't zij in gezel schap, vormden een geliefkoosde uitspan ning En «lat onvermoeid loopen was evenzeer eigen aan hot zwakkere als aan het sterkere geslacht Ten bewijze eei paar voorbeelden van nienschen op zee; hoogen leeftijd, die ik in mijn jonge jaren nog heb gekend Twee jonge dames kuier den toen n 1 een kleine honderd jaren geleden) met de meeste opgewektheid met een zware frommel van zeker Bra- hantsch dorp naar een ander, drie uren gaans van elkander verwijderd, door mulle zandwegen, om haar broer op kost school bij feestelijke gelegenheden oenige versnaperingen le brengen en ze keerde denzelfden dag welgemoed in haar woon plaats terug Een jongmensch van 10 of 17 jaar, die later een onzer meest be kende uitgevers is geworden, tippelde in de zes werkdagen der week onverdroten met een boterham in den zak van Haar lem naar Amsterdam heen en leruj op een kantoor zijn eerste vakopleiding le genieten, waartoe voor hem in zijn vaderstad geen gelegenheid was. Trou wens de jeugd ha«l destijds goede voor heelden aan een ouder geslacht, dat over gebleven uit Napoleons veldtochten, te voet geheel Europa was doorgetrokken en een dagmarseh van zes tot acht uren als een kleinigheid beschouwde Zoo woonde ik eens bij, dal zich een tachtig jarige dokter van zeer kleine gestalte mengde in het gesprek van ccnige in fan terie-officieren, die het over lange en verre marschen hadden. Op de ietwat spottende vraag van een hunner, of hij daar ook al verstand van had, was zijn antwoord. „Ik? jongenheer, ik ben aan één stuk van Boulogne tot achter Mos kou geloopen!" De oude brave had meer dan een halve eeuw geledon den tocht naar Rusland meegemaakt, dal hij tegen over het spottende jongmensch dc la chers op zijn hand kreeg, was niet meer dan natuurlijk Daarom moet evenwel niet gedacht worden, dat elk Nederlander loen zoo'n geweldig voetganger was, integendeel vond men, en dat vooral op het platte land, duizenden, die nooit verder kwa men (dan Jiun pkker, die het dorp, waar ze geboren .waren en zouden begraven wor den, nimmer hadden verlaten en die ver dun hoogstens een uur afstand vnni hun kerktoren zich over het heslaan van de wereld nooit druk hadden gemankt. Dal zij hun bloedverwanten en zelfs zeer nabestaanden elders niet konden of al thans nooit zagen, daarin stonden die nvoudige mcnschen niet alleen, waar deze in oen ander deel van het land woonden, «laar was hetzelfde ook bij aanzienlijker standen, tenzij ze zeer be middeld waren, het geval Men reisde weinig, zóó weinig, dal waar iemand zich waagde aan een tijdelijke verplaat sing. bijv van Noord-IIolland naar Gel derland of van Brabant naar Friesland, in de kerk gebeden werd voor oen voor spoedige reize en wclbehoudcn aankomst Om een mij hekend voorbeeld van zulk oen reis {aan ie haleneen familie, die van Breda uil, Leeuwarden ging bezoeken, moest over dag en dauw in de diligence plaals nemen om tegen den nacht Utrecht ie bereiken, den tweeden dag van daar onder dezelfde omstandigheden lot Zwolle le komen en eindelijk den derden in den laten avond lor bestemming te zijn Ken natuurlijk gevolg van zulke loo standen was mede, dal tenzij men als ambtenaar of om andere redenen huilen den eigen wil naar elders verhuizen moest, van vader op zoon de familiön ter plaatse hieven, waar sedert eeuwen dc' voorouders hadden gewoond en zieli niel waagden aan de lasten pencr verplaatsing, afgezien nog van de vrees voor liet on bekende. Zoo'n verplaatsing was dan ook inderdaad geen kleinigheid Van liooren zeggen is mij hel verhaal bijgebleven van een verhuizing van Amsterdam naar De venter. Den eersten dag uit hel in de hoofdstad bewoonde huis het versjouwen met kar en paard of per handkar van den inboedel naar de nnastbijgclegen gracht in het schip van den zoogenaamden beurtman, dal voor de reis was aangeno men en dat onder gunstige omstandighe den, na ook door de te verplaatsen fa milie Ie zijn bezet, 's avonds Iaat hel IJ bereikte Tsveede, soms derde lol vierde dag, .al naar «lal wind en weer het over steken der Zuiderzee bemoei lijkten, dooi den kop inn den IJsel tol Kampen en dan als l getij gunstig en de stroom niet al le sterk was, nog een dagje daar overheen naar Deventer, om daar op dezelfde beholpen wijze als hij hel inladen, soms nog slap van de Zuidcrzeczicklc, de ha vo in de nieuwe woning le brengen Bij al zulke moeilijkheden, onvermijdelijk bij een verplaatsing, zoowel van het individu als van het gezin, is hel allicht begrijpe lijk, dat deze zoo veel mogelijk werd meden, dat van een vrijwillige, „om eens wat auders le zien al boel weinig in kwam en dat zoo .'de vaderen -van honderd jaar geleden den naani van „hokvast" te zijn volkomen hebben verdiend. En nu heizelfde in 1913 De Nederlan der loopt tegenwoordig., even geduld loopt de Nederlauder nog? Men zou ge neigd zijn te geloovcu van niet waar voor liet aantal belaste rijwielen in 1910 het eerbiedwaardige getal van 539560 stuks vinden aangegeven en dat, nog al- gezien van wal er op dat punt de be lasting ontduikt, in de laatste drie jaren met tienduizenden is vermeerderd M ie behalve een geslacht, dat over een tig jaar zal verdwenen zijn, loopt nog al- een eeuw geleden, wie bezit niet zijn „karretje om zich snel en gemakkelijk te verplaatsen? En niel alleen de bemid delden, voor wie het rijwiel nicer uil spannings- dan vervoermiddel is, bewe gen zich daarop voort, hel brengt der meer den klerk naar zijn kantoor den leerling naar zijn schooi, don am bachtsman naar zijn werk, den landbou wer naar zijn akker; het bekende „al leniaal op de fiels" zal binnen kort ccne waarheid zijn Slumpercis, die jonge meis jes ,dic honderd jaar geleden door 'I zand moeslen baggeren om een bn at lekkers le brengen; slumperd, da! jonge mensch, dal jaren lang den Am sterdamsehen weg per pedes aposlo lorum' heeft afgelegd, zij zijn te vroeg geboren geworden. De achterkleinzoon van dien boer. die niet kwam builen het gezicht van zijn kerktoren, beklimt zijn sjalen paard en trapt Zondags naar stad oni een biertje te drinken, soms ver weg Dc voetreizen behooren lot het ■erledene, de vaderen, die met den knap zak op den rug eens wal van hun land wilden zien, zijn verdwenen en hoogstens nog voorwerpen van medelijden en be klag. Maar zij in hel zweet huns aan scliijns voortploelcrden, snorren hunne kindskinderen op de fiels snel en moeid voort in één dag meer afstand af leggend dan zij in een weck en langer Op een .dagje familie of bekenden Le gaan opzoeken, die lol honderd kilome ters ver weg wonen behoort niet meer lol dc onmogelijkheden. Diezelfde reis an drie lange dagen van Breda naar Leeuwarden neemt nu niet meer dan ruim zes uren in beslag, zoodat bijv., een zakenman daarna nagenoeg twee uren in de Friesclie hoofdstad vertoevend, op den avond van denzelfden dag in dc eigen woonplaats kan lerug zijn. En wat be treft die 1- tot 5-daagsche verhuizing Amsterdam naar Deventer, die kan nu zoo noodig onder gunstige omstandigheden in een dag volkomen worden afgespeeld In den vroegen morgen beginnend met inla den in de voor de deur staande verhuiswa gens, kunnen deze bij weloverlegde maat regelen van liet vervoer per spoor in den namiddag te Deventer zijn, om daar nog denzelfden avond aan de le betrekken woning ontladen te worden. Maar bij zulke toestanden, die dc va deren in den eersten tijd der 19de eeuw onmogelijk zouden hebben geacht, welk eene verandering dan toch ook in het 'orkcerswczon in de laalslverloopcn hon derd jaren. En dat allereerst door dc grootc uitbreiding en verbetering van ons net van wegen, zoo te land als te water Wat dit laatste aangaat zij, omdat het be sproken verkeer zich tot hel binncnland- sche bepaalt, alleen even aangeslipt, hoe dien tijd dc havens van Xlarlingen en Vlissingen werden vergroot en hoe door de nieuwe zeewegen vau Amsterdam naar IJmuidcn en van Rotterdam naar den Hoek van Holland de wereldhandel van die plaatsen zoo ontzaglijk werd uitge breid. Maar evenzoo werd door de ver betering van verscheiden kleine rivie ren en vooral door het graven van tal rijke kanalen handel en nijverheid door de scheepvaart in het binnenland tot hoogcre ontwikkeling gebracht. M'as bij de genoemde verbetering' soms dc be doeling alleen om nieuwe verkeerswe gen te water le scheppen, ten andere brachten zij, meer bepaald in het Noor den zoowel als in het Zuiden van ons land, de ontginning der veenén tot eene ongekende hoogte Hel Merwedekanaal werd de grootc uitweg te water van Amsterdam naar Duitschland. Op die wij ze kon het, door een ander, straks te noemen gevaar, niet ondergang bedreigde zeilschip zich handhaven, nog altijd be hoort de „beurtman", althans voorg. derenvervoer niet tot «le verledene. Ilel hatl zoo een heler lol dan het andere verkeersmiddel te water, dat daarop nog een lteel eind in de 19e eeuw hooglij vierde de oud-vaderlandsclie trekschuit Zij, dal nagenoeg eenige middel van ge meenschap, naar onze opvattingen als een schildpad voortkruipendo. over het water en toch vroeger door dichters bezongen en tlpor meer dan een onzer grootc schrijvers geprezen, zij is zoo goed als geheel verdwenen. Geen lieden- daagsche Nederlander kan als zijne va deren genielen van de gezelligheid en ge moedelijkheid van hel in het roefje" saamvergaderdc, dikwijls zeer gemengde gezelschap, maar ook behoeft hij niel als zij den 7.waven walm der tabakswol ken van den onvermijdelijke» „gouwe naar" te irolseeren, om niet le spreken van andere geuren, die bij de toen nog veel meer dan nu hcerschende vrees voor „tocht", neus, keel en longen martelde Door de bij hare navolgers aangebrachte petroleum, slooni of clectriciteit wordl eene snelheid bereikt, tien en meermalen zoo grool als de viefste der afgeleefde knollen uit den ouden tijd ooit met zijn sukkeldrafje kon ontwikkelen. Maar niet tegenstaande die verhoogde snelheid is de schuit van tegenwoordig bijna alleen (dien stig voor goederenvervoer, de Nederlan der van dezen lijd beklimt haar slechts bij liooge noodzakelijkheid, om zich le verplaatsen heeft hij le snelle en gemak kelijke middelen gevonden in het uitge breide verkeer te land. (Slot volgt.) BÜITENLANfl. Brieven nit Parijs. (Nadruk verboden). Ik zie nog altijd dal intelligente, fijne gezicht van dien kalmen, waardigen ouden heer, met de lange wille lokken langs dc slapen, mei die zeldzaam-lcvens- wijzc uitdrukking in z'n eerlijke open oogen, die op hel kantoor van m'n vader zat te redeneerert „Ja", zei-ie, .,ik vraag me zoo dikwijls af, hoeveel mcnschen eigenlijk uit tuiging eerlijk zijn. eerlijk, onnlal hun geweien hel hun voorschrijft. M'ant dc meeste mcnschen stelen niet en rooven niet, omdat de gevangenis hun wacht als ze het wél doen! Maar als we nu al die wetten, die ons dwingen eerlijk te zijn doordat ze ons bestraffen, als we die s wég-denken, evenals justitie en po litiehoe veel mcnschen zouden er dén nog overblijven die lócli strikt eer lijk zouden zijn. en hij schudde sma lend z'n grijzen kop „och, och, meneer hel zouden er zoo bedroefd weinig zijn!" Ik was loen nog jong het is lang geleden en had nog illusies. M'e heb ben ze allemaal gehad, maar hel is ons excuus, dat we toen nog jong waren En ik protesteerde legen zóóveel scepticisme Zei, dal de mcnschlicid niel zóó verdor- n was Zonder zich de moeite le geven, mei mij te gaan redetwisten, glimlachte hij medelijdend zult later.véél later.... nog wel eens aan mijn woorden denken," zei-ie Eilacie, hoe dikwijls heb ik later al aan hem gedacht Als Diogenes nod'eens kon opslaan uit z'n graf, en niet z'n lantaarn ging rond wandelen om .aneiifechen" le zoeken, wat zou-ie gauw ontmoedigd hel opgeven, en Charon bidden, liem over den donkeren Slyx te voeren naar de onderwereld Er is oen categorie vau mcnschen, die méér dan alle anderen onkreukbaar eer lijk moeien zijn Dat zijn zij, die voor de uitvoering vah de wetten moeten zorgen de ambtenaren van politie en justitie. Dal zijn in de eerste plaats zij, die direcl-aan- gewezen zijn om de gepleegde misdaden tc constateercn, en de misdadigers - en overtreders aan te houden Dat zijn de agenten van politie. Toegerust met de geweldige macht, een medeburger van z'n vrijheid te berooven en hem daarna, op hun amblseedige ver klaring, eventueel de zwaarste straften te doen ondergaan, moeien zij dubbel eerlijk zijn. Zij moeien alle persoonlijke haat en veete op zij weten le zetten; zij moeten Qordeelen met volkomen onpartij digheid handelen zonder onderscheid des persoons. Recht en billijkheid moeten de eenige drijfvecrcn zijn van hun daden. Laten we niet spreken over dc Russi sche politie. Laten we niet spreken over die van New-York. Laten we het alleen hebben over die van Parijs. Het. is nauwelijks een paar maanden geleden dat een agent van de Parijsche recherche, gehceten Maurice Paul, zich aanmeldde ten huize van een bank-em- ployé Roudier, wiens vrouw hij op dat oogenblik alléén in buis wist. Een nichtje van het echtpaar Roudier was jeenigen tijd geleden verdwenen, en Paul was belast geweest met hol onderzoek inzake die verdwijning Ilij was dus ten huize Roudier bekend, en mevrouw R. liet hem zonder wantrouwen binnen. Onder voorwendsel van nadere inlich tingen le hebben had hij zich aangediend, maar midden onder het gesprek greep hij plotseling de arme vrouw hij' «le keel gooide haar op den grond, en trachtte haar klaarblijkelijk met het doel te stelen le worgen Hel gelukte mevrouw Roudier zich los te worstelen en uil alle macht om luilp le schreeuwen De agent Paul nam dc vlucht, 'maar nagezeten door op-het-hulp- geroep-afgekomen burgers werd hij ge grepen en gearresteerd. Voor deze poging lot moord, zacht moedig door de rechtbank gekwalificeerd als „mishandeling" („coups et blessures"), is de politieagent Maurice Paul de vorige week veroordeeld loltwee jaar ge vangenisstraf. Dit is daar een peulschilletje. In het vijfde arrondissement'van Parijs is een politic-schandaal ontdekt, dal we wel in New-York zouden hebben wacht te vinden, maar niel in Parijs. Een achttal agenten van de recherche aj ten in politiek dus - Gaillard, Gourtlon, Delarbc, Pecquignol, Thierry, Trojaui, Troissardey en Valazza, voerde in het quarticr van de Sorbonne een waar schrikbewind, Hel motto was: „make money". Op welke manier kwam er niet op aan In «1e eerste plaats dus al door zoo veel mogelijk te arresteeren en daar voor premies le ontvangen. Of de gear resteerde al of niel iels misdreven had. was hijzaak. Ilad-ic niets op z'n kerfstok dan werd er een misdrijf op zijn rekening gefabriceerd: de hccren handhavc het gezag stopten hem een kwasie-gcslo len porlemonnaie of een verboden wapen in z'n zakken, en haalden er die voorw* pen op het bureau, bij de ïouillcering, weer uit; ze „vonden' die dan op «len delinquent Neringdoenden, kasteleins, die de heeren agenten niet geregeld wil den „sloppen" met klinkende munt konden rekenen op een formeelen oorlog van treilerij en processen-verbaal. Laat ik uil de massa's voorbeelden er maar enkele aanhalen; Een specialiteit van «le „heeren" was hel aanbrengen van souteneurs. liet uit gczocht-gemeene, meest-eerlooze bedrijf van souteneur wordt gelukkig in Frank rijk streng gestraft, maar het is uiterst lastig de bedrijvers van deze „vagebonda- ge special' op hectcrdaad te betrappen daartoe is het noodig dat «le agent hel betrapte individu geld ziet aannemen van 'een vrouw. Onnoodig le zeggen dat de souteneurs derhalve niet den publieken weg uitzoeken 0111 zich «le decours van hun „dames" tc laten overhandigen. Maar als de licercn agenten ik spreek van de geïncrimineerde acht het feit niet gezien hadden, verklaarden ze eenvoudig hel le hebben gezien! Dc beschuldigde kon dan onlkenn.cn zooveel hij won: op de beëedigde verklaring van twee agenten ging hij <le gevangenis in En wal beteekende in het veen van dc valsche eeden oen turfje méér of minder Zóó is verleden jaar een algemeen- fatsoenlijk-beleend jongmensch, een ze kere Jules Basset, als souteneur veroor deeld tol drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar verbanning uit Parijs op be schuldiging van dc agenten Gaillard en Pecquignot... waarvan één vermoedelijk aldus een medeminnaar onschadelijk maakte. Zóó was liet een geregelde talc- liek van deze twee ambtelijke boeven, op straat ruzie te maken stompen te gaan uitdeelen bij voorkeur aan half-aange- scliolen lui en dan, als zc er terug ontvingen, le arrcsleeren. M'el te ver staan zc hadden hun kwaliteit van agent niet kenbaar gemaaktmaar de gear resteerde kwam voor den rechter wegens mishandeling van een agent bij hel uit oefening van z'n functie. Een zekere Ln- petlc kreeg altlus acht maanden gevan genisstraf en de agent Gaillard een bronzen médaille voor „in dienst opgeloo- pen verwonding." Zonder te spreken van dc premies, die ze telkens voor „beloon den ijver" ontvingen; dikwijls 10 en 30 francs. Zóó is er liet geval van twee jon gelui, Roseufeld en Lequiem, die elk der tien maanden gevangenisstraf en vijf jaar verbanning opliepen omdat ze een dron ken man een porlemonnaie afgestolen hadden (lie blijkbaar de agent Gaillard aan Roscnfeld in z'n zak gestopt had. Zoo werd aan een machinist van het „Odéon" een dolkmes in z'n zakken gegoocheld, hetgeen hem hij heet Thumereau behalve een beestachtige behandeling in het bureau, voorarrest, enz. een boete van 25 frs kostte. En terwijl al deze fraaie feilen bekend worden sleell eenige dagen geleden, de agent Barthaud, van het achtste arrondis sement een stuk kant uil oen winkel van den Faubourg Saiiil-IIonoré, waar zoo genaamd zou zijn „ingebroken". De agent endeze liefst in uniform werd daar- Wij maakten van het hier verhaalde indertijd melding. Red. M. C. bij betrapt -door een soldaat, 'die /op schild wacht stond vqpr het Elvsée. '3TW Dit zijn enkele o! maar enkele! van de feiten die bekend zijn geworden Wc vragen ons met eenige ongerustheid af, hoeveel dergelijke feiten nog niet aan het licht kwamen. En oók hoeveel on- schuldigen cr in de gevangenis zitten En ook wat er zal gedaan worden, om veel onrecht nog zooveel mogelijk weer goed te maken. En ook of nu allen, die door deze agenten werden aangebracht, in vrijheid zullen worden gesteld. En ook of dan de werkelijke boeven en sou teneurs, aangebracht door deze „heeren", zullen moeten worden losgelaten. En ook hoeveel andere agenten van dit soort er nog rondloopen in Parijs?? En ik denk bij dit alles aan 'de geschie denis van Liabeuf, die de lezer zichl herinnert journalistieke beleefdheid om niet te zeggen: die de lezer zich mis schien niel herinnert. Liabeuf was schoenmaker van z'n vak en verschillende getuigen hebben ver klaard dat-ie een fatsoenlijk en werkzaam man was. Maar op een goeden dag op een slechten dag, wil ik zeggen arresteerden hem een paar agenten als souteneur. Ondanks hardnekkig ontken nen, ondanks talrijke getuigenissen in z'n voordeel, ging Liabeuf de gevangenis in. Toen hij er uit kwam was z'n eerste werk, zich twee liardlceren arm-bedek- kingen te maken, vol met spijkers die met de punten naar buiten staken. Onmoog'- lijk hem met deze armstukken aan te pakken Toen kocht-ic een revolver, en zwoer zóóveel agenten dood te schieten als-ie onder schot kon krijgen. Hij schoot er één of twee, ik weet het niet meer dood, en wondde verscheiden anderen Ep op zekeren morgen, bij het aanbreken van den dag, viel zijn hoofd onder de guillotine. Maar ik heb onthouden dat-ie, bij het gaan naar het schavot, luidkeels riep „Ik ben nooit souteneur geweest!een moor denaar nu misschien maar geen sou teneur..." Ik onthoud mij bij deze geschiedenis van commentaar CABOCIION. BEKENDMAKINGEN. HET KONINKLIJK BEZOEK. De burgemeester van Middelburg maakt hekend, dat in verband met het Konink lijk bezoek aan de tentoonstelling alhier, len aanzien van de plaatsing en de rich ting der rij- en voertuigen, op grond van artikel 31 der Verordening van Algemee- ne- Plaatselijke Politie, van politiewege, de navolgende bepalingen zijn vastgesteld. IIET IS VERBODEN op 30 Augustus 1913 van des voormiddags lli/s ure tot na het passeeren van den Koninklijken Stoet met rij- of voertuigen te berijden in welke richling dan ook of zich daarmede te stationneeren langs de navolgende straten: en pleinen: Kanaalweg, Stationsplein, Kanaalbrug, Stationstraat, Koningsbrug, Houtkaai, Turfkaai, St. Janstraat, Lange Delft, van af de St. Janstraat tot de Markt, Lange en Korte Burg en Abdij Van des namiddags 3y< uur tot na het passeeren van den Koninklijken Stoet de Abdij, Balans, Wagenaarslraat, Hof plein, Lange Noordslraat, rondom de Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam Zuidzijde, Dam Noordzijde, Molstraat, Mo lenwater, Korte Heerengracht, Noord- poortstraat, Noordpoorlplein, Noordbui- lenbrug, Seissingel, Seisbuitenbrug, Seis- plein, Scisslraat, Seisbinnenbrug, Krorn- meweele. Vlasmarkt, Markt, Korte Gort- straat, Lange Gortslraat, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkaai, Koningsbrug, Stationstraat, Kanaalbrug, Station, Voor zooverre de tijd zulks loelaat zal deze route door liet Koninklijk Echtpaar genomen worden. Middelburg 27 Augustus 1913. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. De Burgemeester van Middelib'urg maakt hekend, dat ter gelegenheid van 'l Koninklijk bezoek aan de Tentoonstel ling alhier het navolgende in het belang der openbare orde en veiligheid, is ver boden lo Het peb automobiel, rijtuig, rijwiel of tc voel volgen van den Ko ninklijken Sloet (Een ieder die den sloet wil zien voorbijtrekken, plaatst zich aan de zijden der Kaaien, Pleinen en Straten) 2e Het zich bevinden op bruggen, tij dens den Koninklijken Stoet daar over passeert. 3e. ITet zich bevinden ,(Op de brug („Hoogebrug"), loopende over den Spoorweg, 5 minuten vóór hpt uur van vertrek van den Koninklij ken Irein. 4e Het klimmen in lantaarn-, tele- phoon-, telegraafpalen en hoo rnen, zoomede het zich ophouden op tassen steen Verder maant hij een ieder aan, de mogelijk nog door dc Polilie te geven bevelen, in 't belang van openbare orde en veiligheid, onmiddellijk op te volgen. Middelburg 27 Augustus 1913. Dc Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. Stoomdrukkerij Firma D.. G. Kröber JA Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6