Een grap, BUITENLAND. Handelsberichten. Ingezonden Mededeelingen. [stun. |s nm. Isnm. 's nm. Isnm. Isnm. ïs vm. Isnm. It al le af- I op iige- Jseille |ders, At- |entie louw, htjeh llkust I ver- ikust, lleeu Itjeh fentie mid. mid. bnds |>rm. Kmds |»'g- NG. I. 64 za) Woensdag, die van den minister van financiën, en van den minister van oor- Jog ad interim minister van marine, van den minister van waterstaat en van den minister van koloniën op Vrijdag niet plaats hebben. De S. D. P. heeft Zondag te Amster dam een vredesmeeting gehouden, als protest tegen hel „kapitalistische" vre descongres. Gisteren hebben de leden van het vredescongres het aangekondigd bezoek aan Arnhem gebracht en de extra voor stelling van Oedipus bijgewoond. Ro- yaards kreeg een krans. Maandagmiddag is naar de N. R. C. meldt de losse werkman M J. Zte Rot terdam door het kantelen van een stel ling, die was bevestigd aan een benzine tank, op een terrein nabij de Waalhaven, van een hoogte van negen meter gevallen. Ernstig inwendig gekwetst is hij naar het ziekenhuis gebracht. De dekknecht J. A. K. van de stoobi- feoot „Stad Zierikzee" van den dienst Zierikzee—Rotterdam der firma J A. van der Schuijt is te Rotterdam aan boord van een trap in het ruim gevallen en daarbij ernstig gekwetst. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht Te 's Gravenhage wordt dezer da gen een vegetarisch congres gehouden. Naar men verneemt zal binnenkort IJmuiden ook des nachts telefonisch te bereiken zijn. Hiermede zal gedurende drie maanden, een proef worden geno men. Men hoopt dat de proef goed zal uitvallen, omdat belanghebbenden bij de scheepvaart geruimen tijd lang op een dag- en nachtverbinding hebben aange drongen. (Hbl.) Op 1 September wordt er naai* het „Hand." meldt te Amsterdam een zooge naamde roode bioscoop opgericht, in welke films vertoond zullen worden van voornamelijk socialistische strekking. Een 8jarig jongentje, H. te M.y was, naai- de N. R. C. meldt, op de Kat tenburgergracht te Amsterdam aan een op een sleeperswageu geladen kist gaan haugen, met het gevolg dat de kist kan telde en op het hoofd van het kind te recht kwam. In het Binnengasthuis is de jongen aan de gevolgen overleden.' Zondagmiddag is te St. Michiels- Gestel een vrouw door een auto overre den en op slag gedood. t Toen Zondagavond te Maastricht kinderen huiswaarts keerden van een feest in St. Pieter, is de conducteur der brievenmalen Belderolc, een der leiders van het feest, van den kanaaldijk tus- schen Maas en kanaal in het water ge vallen Ernstig gewond werd hij opgeno men en naar het hospitaal vervoerd, waar hij gisternacht is overleden. hij toen niet alleen allen Pruisen het be treden van zijn eigendom, het eiland Bcö in Ronisdalsljord, maar eveneens allen booten en barkassen van Duitsche toe risten- en oorlogsschepen verboden, de drie havens van zijn eilaudrijk binnen te loopen Voorts is allen kooplieden die Duitsche voortbrengselen meevoeren, de toegang ontzegd. Bovendien verlangt hij de opheffing van het uitwijzingsbevel en de afzetting van den betreffendeu landraad Volgens eigen voorgeven, aldus verhaalt de „Kóln. Ztgstamt hij van een Noorsche ko ningsdochter af HET WEER IN HET BUITENLAND. Ideaal is het weer in Frankrijk, waar het zonnig en aangenaam warm is De winden zijn er zwak en uilloopend. In Zuid-Engelaud staal het weer in het teeken van den gelemperden zonneschijn. Wanneer men Noordwaarts gaat, ziet men de bewolking toenemen, en eindelijk wordt alle zonneschijn geweerd door een egaal dek Op de Schotsche hooglanden heerscht druilerigheid; soms valt er een regentje neer In het hooge Noorden is het weer be paald ongunstig. De temperaturen liggen er echter zeer hoog. In Denemarken en België blijft het weer goed. Voorts ontvangen wij goede berichten mil heel West- Duilschland. Daarentegen doen zich in het Oosten van Duitschlaud kleine depressies gelden, die onweersverschijnselen hebben veroor zaakt. In verband met die onweersnei ging heerscht broeierig weder. In de verschillende deelen van de Do- nau-monarchie en in Zwitserland wint de zon het van de bewolking. Vast is het weer er echter niet. Plaatselijk worden buitengewoon hooge temperaturen 'ge registreerd. Fr worden zelfs records ge slagen, niet alleen Augustus-records,.maar ook records voor den geheelen zomer. of andere wijze moet daar spoedig een einde aan komen Waarschijnlijk door middel van een schikking, die beide par tijen bevredigt Het spreekt van zelf, dat een dergcrijke regeling, genomen bij ge brek aan beter onder den druk van een algemeen ruslverlangeii, van uitgeputte soldaten en schatkisten, geen waarborg is voor een duurzame» vrede Onderwijl beeft gisteren te Boekarest de uitwisseling van de ratificaties van hel vredesverdrag plaats gehad ting van Griekenland en Servië dus Daardoor is de aanzienlijke vergroo- amblelijk erkend. De regeering van liet eerste rijk heeft terstond maatregelen ge nomen, om de uitrusting en omvang van leger en vloot met dezen gewijzigden toestand in overeenstemming te brengen. Het leger zal op geheel anderen voet worden ingericht De militaire Fransche missie, die tot nu toe aan liet Griekschc leger verbonden was, zal met den staf daarvan blijven samenwerken, al wordt haai- taak beperkt. Tevens wordt een Engelsche marine-missie te Athene ver wacht tol bestudeering van de vraagstuk ken, die op de hervorming der vloot be trekking hebben Men weel, hoe verdienstelijk zich de koningin van Boelgarije heeft gemaakt bij het verzorgen van gewonden tijdens den geheelen duur van den oorlog Haar ge maal, koning Ferdinand, heeft haar daar voor het kruis voor moed 1de klasse) verleend Uit Gent schrijft men ons, dat pro fessor J. te Winkel uit Amsterdam in dezaal „Azalea" te Gent heeft gesproken voor een talrijk publiek over „wat Neder- derland aan Gent te danken heeft." De binnenkomst van den Belgischen staats minister, president der tentoonstelling Cooreman en mevrouw met den Neder- landschen commissaris mr. Stuart was het sein tot een grootsch applaus. De lezingen worden telkenmale door talrijker publiek bijgewoond. Te Leuven is, een groot buis in aanbouw voor liet „Amerikaansche col lege" ,uaast de Hoogeschool Zaterdag avond ingestort. Vier werklieden werden onder het puin bedolven. Zij konden spoe dig te voorschijn worden gebracht. Twee van hen verkeeren in levensgevaar. Toen een voorzoon na den dood van zijn vader te Cannes kwam, om zijn va derlijk erfdeel op te eischen, ontstond er een hevige woordenwisseling tusschen de zen en zijn tweede moeder in tegenwoor digheid van den deurwaarder, die met de inventariseering belast was. Door woede verblind, loste de vrouw drie revolver schoten op haar stiefzoon, die ernstig verwond werd. Een vergadering van de internatio nale vereeniging van Genève en van den Duitnchen kellnerbond heeft in een be sluit de vervanging van het onwaardige drinkgeld door een loon, dat in over eenstemming met den stand is, onvoor waardelijk noodig geacht. Men wenschte dat naast een minimum-salaris een even redige vergoeding naar gelang der groot te van den omzet en van de zaken per dag, zou worden ingevoerd De wereldtaal Esperanto bestaat 25 jaar. Ter berinnering daaraan kreeg de uitvinder dr. Zameuhof, een gouden pen ning. DE VERKWISTENDE PRINSES. Prinses Louise van België, dochter van wijlen Leopold II van België, blijll de algemeene aandacht boeien. Nadat zij van bedrog beschuldigd en een verzoek om inhechtenisneming tegeu liaar was in gebracht, heeft zij tot zelfverdediging zelf het woerd genomen en legen haar aanklagers ernstige beschuldigingen ge uit. Tegenover de bekendmaking van den Berlijnschen jurist Inhoffen, die door haar tot den bedelstaf zou zijn gebracht, betoogt zij volgens het „Berliner Tageblatt", dat deze en mevrouw Anna Schneemann, die een dergelijke aanklacht openbaar had gemaakt, haar tegen buitensporige woekerrente geld hebben geleend. Zij vertelt dan, hoe Inhoffen niet een referendaris haar 100.000 mark leende. Daarvan heeft hij 300.000 frank terugge kregen. Bovendien heeft de prinses naar eigen voorgeven gedurende meer dan een jaar diens buitengewoon weelderig leven bekostigd. "Voor de rest der schuld vraagt Inhoffen nu een miljoen mark Oorspronkelijk wenschte hij zelfs ander half miljoen, maar op aanraden van een familielid, die hem zeide, dat hij wegens woeker zou kunnen worden gevangen ge nomen, verminderde hij die som tot een slordig miljoenlje In tegenstelling met de beweringen van dezen jurist weet de prinses, die heel wat geld aan kan, te verhalen, dat hij twee auto's gekocht en op Parijsche ren banen evenals in Monaco zijn vermogen verspeeld heeft. Mevrouw Schneemann heeft de prinses een villa voor 1.300.000 mark verkocht en haar 250.000 frank geleend. De villa werd op 80.000 frank geschat en w. met 360.000 frauk belast. Van deze vor deringen heeft de schuldenares 300 000 frank betaald. Nu verlangt de eischeres voor de overblijvende 250 000 frank meer dan 6 000.000 frank. Dit alles zou slechts ten doel hebben, de prinses murw te maken, opdat ze iedere overeenkomst met den Belgischen staat aanneme, Naai' men weet, ligt zij daarmee nog in proces. Zij is overtuigd, dit te winnen Wat van bovenstaande beschuldigingen over en weer ook waar moge zijn, als een koningsdochter niet op fatsoenlij ker wijze aan geld kan komen, is het met het doel, waarvoor ze zoo groote sommen noodig heeft, toch maar treurig gesteld Reuter meldt, dat wegens het in dienst nemen van niet bij de vakvereeniging aangesloten arbeiders de ververs bij de admiraliteit, alsmede 700 eleclriciens bij het hoofdpostkantoor te Londen besloten het werk niet le hervatten voor alle niet- aangesloten arbeiders zijn ontslagen De Londensche correspondent van de N. R. C. vult dit bericht aan met de me- dedeeling, dat de mannen hopen daardoor de brievenpost stop te zetten, daar de electrische liften in het postkantoor, die gebruikt worden voor het vervoer van de brievenzakken, door leden van de vakver eeniging worden bediend. Als verwoede stieren staan Sulzev in de huiskamer moest ontvangen jen opende een deur Ik trad binnen. Een armoedig kamertje, De geverfde vloer maar ten deele met een karpet be dekt, de kleine petroleumlamp walmde en het potkacheltje verspreidde een be nauwde warmte Een oude leelijke vrouw, met een zwarte muls zat in een rieten leunstoel kousen te stoppen In een hoek, op een houten kruk, zag ik een vreemde, korte gestalte met ecu onnatuurlijk groot hoofd; ik wist niet of het een kind of een man was. Cecile gaf mij een stoel en keek mij vragend aan Mijn hart bonsde en ik was bang „Ik kom u vergiffenis vragen voor wat er van middag gebeurd is", stamelde ik Nog vóór zij kon antwoorden keerde de oude vrouw zich naai- mij toe. Ik zag een van woede vertrokken gezicht en on heilspellend flikkerende oogenj! „Bent u de jongejuffrouw Fanny?" vroeg zij. „Ja ine vrouw." Zij zag er zeker niet als een mevrouw uit met die muls op, maai- ik durfde niet anders zeggen „Zoo, en kom je nu eens kijken hoe de mcnschen er uit zien die je ongeluk kig hebt gemaakt?" „Moeder!" hoorde ik Cccile's zachte stem. „Stil Cile", giug de oude vrouw drif tig voort „Ik zal haar zeggen waar 't op staat. Wat kom je hier doen'? Ons uit lachen om morgen op school nog meel den gek met ons te kunnen steken? Jij met je mooie gezicht. Weet jij wal zorg of armoede is? Mijn dochter is een arme sloof die nooit in haar heele leven plei- zier heeft gehad Zij was nog niet eens zoo oud als jij nu, toen haar oogen al bedorven waren door het fijne werk Haar vader was dood en ze moest geld verdienen, alleen kon ik niet voor alles zorgen. We hadden haast niet le eten. Eindelijk kreeg zij een vaste betrekking op school en ze was blij, God betere t ze was blij, het arme schepsel, al moest ze zich ook half dood werken met alles wat zij er nog bij te doen had En jij, die 't zoo goed hebt, jij hebt haar gesard en getreiterd en haar de uren dat zij les moest geven VL1SSINGEN, 26 Aug. Op de gisteren n. m. alhier gehouden veiling der groen te- en fruitveiling werden de volgende, prijzeu besteed; aardappelen bonte f 1.82 A f 2.08; N. H. suikerperen f 7.04 A f 7 84; scharlake f 6.15 A f 6.48; keswick f7 ii 7.04; bergamotten f 6,12 A f 6.48 alles per H. L.-, elapsfavorite f 0.51 A f 0.54; bor- daanappelen 51 A 65 ct.beide per 5 liter ,snijbooneu 62 A f 1.10; prinsessen- booen 81 A 90 ct suikerboonen 46 A 53 ct. alles per griet; kervel 1 A 3 et.; pieterselie 4 A 6ct.spinazie 7 A 13 ct.; postelein 8 A 16 cl.; zuring 10 A 11 ct. alles per mand; selderie iy3 A li/3' ct.; rapen 2 A 3 ct.ramenas 2 A 2i/3 ct.kro- gefolterd, ten 2 A 3i/3 ct.; wortelen 2 A 3»/3 ct. alles tot zij zichzelf door zenuwachtigheid en per bos; pruimen 1 A lVa ct.; bloemkool ellende onmogelijk heeft gemaald en haar iy3 a 12i/3 ct.; savoijekool 1 A 85 ct. roode —o otumi ontslag heeft moeten vragen. Jij hebt kooL 2 A 6 ct.; kropsla D/a A U/a ct., au- de in slaat van beschuldiging gestelde van middag waarschijnlijk lekker gege- dijvie 1 a l\'s ct.; komkommers IA 3 ct. gouverneur van den staat New-York, en ten, heb je er aan gedacht (lat doormeloenen 12 A 25 ct.; vijgen 1 ct.; per- de bent van Tammany-hall, de beruchte jou schuld voorlaan drie menschen niet ziken 5'/3 a 81/3 ct. alles per ^tuk; tomaten politieke vereeniging in de hoofdstad, te- te eten zullen hebben?" ,Moederl" kwam weer Cecile's sm.ee- De Miadelburgsch* Courant wordt 's avond* te sea aren inGoee bezorgd. Dageljjks worden, tegen twee galden §er kwartaal, abonnementen aangenomen door en agent P. A. H. PIETERMAN- Graanmarkten en* Op de Maandagavond door de Veilingvere niging Walchinn alhier gehouden kleine reiling werden de volgende prjjzen beslet cl; aardappelen bonte en blauwe f 1.20 a f 3. aardappelen muizen f 2,—, a f2 60 aardappe len poters f 0.80 a t 1.—hondemuil f 4.a 1 4 60, Bergamotten f4.40 af 5.80, jutten f9.90 a f 14 80, Scharlake t 5.20 a f6 roden- wjjnr-ppel f5.-, zoete St. Jan f 4.60, stoof- peren f 3.60 a f 4.—. Buikerjj peren f 4.a f5—, bloedperen f 5 80 alios per RL.; dia mantpeer t 1 25, Graveneteiner f 1 claps- favorite 1 1 50 a f 1 90 per kinframbozen 21 ct. por mandje; druiven 45 ot„ thomaten 20 a 25 per KG.meloenen 25 a 80 ct.. prui men a 2 ct., perziken 3 a 9 ct., vjjgen 2 ctbloemkool 2 a 15 ct., roode kool 4 a 6 ct., Bavojjo kool 2 a 5 ct.. witte kool 2 a 3 ct., sla a 1 ct, andgvie a li ct., alles per stukaugurken 20 a 34 ct. por 100 stuks zilveruien 10 a 30 ot, per 5 liter; spinazie 4 a 18 ctzuring 2 a 4 ot., alles per ben doperwten 50 ct., postelein 3 a 12 ot., alles per mandje; snjjboonen f0.50 a f 1 30, suiker boonen 1 C.70 a f 1.10, alles per griet; petu 2 a 4 ct., karoten 1 a 24 ct. rapen 1 a 2 ct., lau-menua 1 ct. seideijj 1 a3ct., pieterselie 1 a 2 ct, uien 2a 3 ct.,alles per bos. genover elkaar Gesteund door een schaar bekwame advokalen hoopt hij „de vree- selijkste schandvlek op de Amerikaansche politiek" aan le wijzen. Onder eede zal bewezen worden, dat de hooge heeren, ook „boss" Murphy, uit de openbare kas ten naaste bij 5 miljoen dollar gestcw len hebben. Daartegenover hopen de deelgenooten van Tammany te bewijzen, dat William Sulzer, de ook in zijn opvattingen zeer democratische gouverneur, even omkoop baar is als de door hen aangevallen politici. EEN EIGENAARDIG ULTIMATUM. De Noor Couclieron Aamot heeft, dood in zijn eentje, Duilschland den oorlog verklaard of het althans een ultimatum doen geworden. Deze gewezen officier van de Noorsche marine wilde den vorigen winter in Noord-Sleeswijk voor een Deensche po litieke vereeniging ecu voordracht hou den. Toen heeft de stedelijke overheid hem echter uitgewezen. Uit wraak heeft IN DEN BALKAN. Adrianopel, dat de groote mogendhe den eenige maanden geleden aan het I Balkanverbond hebben toegewezen, nadat Boelgaren en Serviërs de stad iti eerlijken strijd veroverd hadden, is niet meer in staat, de diplomalen op te winden. Van verschillende kanten duiken berichten op, dal de leidende staatslieden zich ge reed maken, het te lang uitgesteld zomer- verlof te genieten of reeds de warme ste den den rug hebben toegekeerd. Sasonof, de Russische minister van buitenlandsclie zaken, is op reis gegaan en het diploma tieke corps te Weenen maakt zich even eens daartoe gereed Het schijnt dus in derdaad, dat Adrianopel Turksch blijft. Dat Turkije Boelgarije den oorlog zal verklaren, is weinig waarschijnlijk, daar Rusland gedreigd heeft, dan daadwerke lijk in te zullen grijpen Maar aan den andeven kant Iaat (ie berooide toestand van de Turksche schatkist niet 300 000 soldaten nog langer op voet van oorlog in Thracië le houden. Op de een door SUZE LA CIIAPELLE—ROOBOL. (Nadruk verboden). (S1 o t). We zaten nog aan het dessert, toen de directrice werd aangediend. Vader jzei dat moedei- 'l 'zaakje maar met haar klaar moest spelen. Ik hield mij zoo goed mo gelijk onder de plagerijen van de broers, maar mijn hart klopte toch onrustig toen ik een minuut of tien later in de zijkamer werd geroepen. Moeders gezicht stond ernstig. Ik kreeg een preek waarnaar ik niet luisterde, tot dat ik hoorde dat de directrice dien mid dag nog een explicatie met juffrouw Ce cile had gehad en dat deze haar ontslag had ingediend. „Ik vind het vreeselijk dat 't meisje haar betrekking verliest en dat door de schuld van mijn dochtertje," zei moeder. „Ik had haar toch niet kunnen hou den, mevrouw," antwoordde de direc trice, „zij deugt niet voor mijn inrichting en ze ziet dat ook heel goed in. Maar ik eisch dat Fanny naar juffrouw Cecile toe gaat om haar vergiffenis te vragen. Die voldoening hen ik aan mijn secon dante schuldig, ofschoon zij zelve erhee- lemaal niet op staat Moeder scheen liet geen voldoening te vinden en bleef bedroefd kijken. Ik stribbelde tegen, maar er was niets aan te doen. Juffrouw Cecile zou niet meer op school terug komen. Met mijn gewone voortvarendheid zei ik, dat ik dan maar dadelijk gaan zou, als 't toch moest ge beuren en er werd een rijtuig voor mij besteld. Vader hoorde nu ook van 't geval. „Een beroerde geschiedenis", bromde hij; toen ik in 't rijtuig stapte gaf hij mij een couvert met een paar banknoten, i „Zie dat je die aan haar kwijt raakt", zei 1 hij boos, „wat hoef je ook zulke grappen j uit te halen." Op mijn gemak was ik niet. Als ik Ciel maar alleen kon le spreken krijgen; ik overlegde wat ik zeggen zou. Het rijtuig hield stil voor een klein beneden- huisje in een onaanzienlijke straat. „Ik ben het juffrouw", zei ik bedrem meld, „mag ik u even spreken?" Er was geen licht in de gang Zij pre velde een verontschuldiging dat zij mij kende stem. „Hou je mond", en het oude mensch, razend van woede, wees op de deur en schreeuwde mij toe „Er uit, als je niet wilt dal ik een ongeluk aan je bega Doodelijk verschrikt ijlde ik de ka mer uit. Ik was zoo ontsteld dat ik haast niet ioopen kon en over al mijn leden bevend in de gang bleef staan. Binnen hoorde ik driftige woorden, toen opeens voelde ik een hand op mijn schouder. Cecile stond voor mij. Ik barst te in een hartstochtelijk schreien los. „O juffrouw Cecile, is dat waar?" „Je hoeft niet zoo bedroefd le zijn," zei zij zacht, ,,'t zal zich wel schikken." „O juffrouw," snikte ik. „Ik, ik heb niet willen doen wat uw moeder zegt, ik wou alleen maai- plezier maken, een grap hebben." „Ja, dat begrijp ik wel." „Maar u moet terugkomen op school Ik zal naai- de directrice gaan. Ik wil dat u terugkomt." „Maar ik' niet", zei Cecile en haar stem klonk hopeloos bedaard „Mijn po sitie is onmogelijk geworden, de direc trice heeft gelijk" Ik dacht aan de banknoten, aarzelend bood ik ze haar aan, zij weerde mij zacht af. „Ik kan geen geld aannemen, Fanny, je vader had dat moeten begrijpen" Ik begreep het nu ineens en ik ver weet vader dat hij grof was geweest. Een ellendig gevoel van niets goed te kunnen maken greep mij aan. „Kan ik dan niets, niets doen?" snikte ik wanhopig. „Als je weer eens les krijgt van een, arme, ziekelijke, leelijke onderwijzeres, plaag haai- dan niet. En ga nu lieen Fanny, ik heb liever dat je nu heen per 5 K. G. 61 A 93 ct; augurken pee 100 stuks 24 A 77 ct. Vlissihge», 26 Aag. Boter f 0.72j, 1 0.80 a f 00, p6r i kilo. Eieren 1 0.65 a f 0.67 de 13 stoks. Kleine eieren f 0.—. Gons, '26 Aug. Ter graanmarkt van heden was behalve van erwten, was er van alle ar tikel ruime aanvoer en werden de volgende prgzen besteed: oude tarwe f af—, nieuwe f 9.a f' 10.Essex f a f -.rogge f 0.— a 1 0.wintergerst f 9.25 a t 9.50, zomergorst I 0.a f haver t 7 50 a f 8.,zaai- Eoort f af—koolzaad f a f kanariezaad f a f alles per 100 kilo. Kookerwten f 11.a f kroonerwten f 13 a f 14.bntineboonen 1 0 af— paardenboonen f 0.karwei f 14.25 a f 14.50. maanzaad f 0.a f Goes, 26 Aug. Opgaaf der marktcommisa'e. Boter 1 1.20. f 1.30 a f 1.30 per kilo. Eieren f 4.f 4,80 a f 5.per 100 stuks. Eieren aan partiouliere» f 0.boter f 1 40. De asnvoer van eieren niet van de V. P. Ik durfde haai- niet om vergeving vra gen, haar geen hand geven. Zij opende de straatdeur en ik stapte in het rijtuig. Bij het licht van een lantaarn in de straat zag ik haar gezicht, haai- arm leelijk, bloedeloos gezicht van misdeelde Ik heb veel in mijn later leven gedaan wat niet goed was. Ik heb dikwijls spijt en berouw gehad, maar nooit ben ik zoo beschaamd, zoo verachtelijk voor mij zelf geweest, als toen die roodomrande oogen met hun stille uitdrukking van verwijt, mij voor 't laatst even aankeken De opgaat van den marktzetter der landb.- ver. aïd. Goes luidt- B:ter f 1.26 f 1.28 a 1 1.30 per kilo Eieren f 4.80 1 4.80 a f 5.— per 100 stukB. Boter aan particulieren f 1.40, eieren f 0.— De aanvoer voor den eierenverkoop dor onderatdeeling Zuid-Beveland van de V. P. N. bedroeg 8565 stuks. De prjjs was f 4.80. RoiiEftDAM, 26 Aug. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 1844 runderen, 657 vette kalveren, 134 nach tore dito schapen. varkens, 212 biggen. De prgeen waren 84—72, 115—100, 8—14, 00- 00, 00- 00 11- 16. B o te r. Aangevoeld 66 8ste tonnen, 13 lödo tonnen en 176 stukken. De prjjzen waren f 57, f 54 en f 50en voor de stukken 75 a 80 ets. Eieren Beursgebouw Aangevoerd 32672 De prjjzen waren voor kippeneieren f 4.20 a 5.55, eenden- f 5.25 a 5.95, ganzen 1 00.a 1 kalkoen 10 af 6.50. lnl. voor hande laars f425—4 60, parelhoen f 0.00 a f0.— Weenaplein. Aangevoerd 52150. De prjjzen voor kippeneieren f 4.77—5.48, eenden- f4 50 —5 03. ganzen- f 0—00, kalkoen eieren f 0.—0. Inlandsche eieren van bandela ren f 4 02—4.96, buitenlaadsohe f 0.00—0.00. Boter en kaas niet aangevoerd. Hoenders, kippen f 0.901.75, oude hanen f 0.75 f 185, jonge hanen f 0.75—1.35, eenden f 0.70—1.30. Amsterdam, 26 Aug. Aardappelen: Andijker blauwe f 2.20 a i 2.50. Andijker bonte f 3.20 a f 3.50. Schoolmeesters i 2.40 a 1 2.80 Friesche borgers f 1.40 a f 1.80. Potderborgers f 1.40 a f 1.60. Zand eigenheimers 1 3.50 a f 4.50, Zeeuwsche bonte f 2.10 a f 2.50. Zeeusche blauwe f 2.10 a f 2.50. Zeeuwsche eigenheimers f 1.60 a f 2.00, Alles per mud. Aanvoer 4 ladingen. l i H Aniweupek, 25 Aug. Ter veemarkt van Maandag waren aangevoerd 35 ossen, 137 I koeien, 34 vaarzen, 15 stieren, 44 kalveren en j scli apen. I Betaald werd per kilo voor: ossen le kwal. 1.17. 2e kwal. 1.07 3e kwal. 0.97 rancst Koeitn'le kwal. —.—,2e kwal.3e kwa!.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 3