BUITENLAND. Ingezonden stnkken. BEKENDMAKINGEN. dagoclitcnd om 12 uur plaats heeft, wordt direct de politie met hot geval in kennis gesteld en t gelukt de recherche den- zelfdcn middag de voorwerpen in beslag te nemen Wal het hoofd der schoot bij het verdere onderzoek wel trof en waar om hij het geval mededeelt, is dit de zesjarige dader is met den armband vóór hij thuis kwam,' naar een goudsmid ge gaan en heeft er daar 50 cents voor ge vraagd; de zesjarige dader gaf aan den wantrouwenden goudsmid op een ver keerden naam, een verkeerd adres en een andere school dan waarop hij ging; dit zesjarig jongetje wilde een andere knaap de schuld geven. Wat moot dat ventje al veel hebben gehoord en gezien en ge dacht, wal voor andere kinderen geluk kig verborgen blijft' In welk een om geving leeft dat kinderzieltje. Twee jongens, broertjes van 8 en 10 jaar, sedert 9 maanden op deze school, hebben ongeveer even vaak verzuimd als in de bank gezeten. Brengt moeder ze binnen de deur, dan blijven zc op school in den regel handelaar, laat moeder ze eer los, dan verdwijnen ze in de stegen en straten. Vader drinkt en slaat, moe der kent niets dan ruwheid. Deze jon gens breken den mimigasmeter open en versnoepen op een Zaterdagmorgen pbn. T 1 20 Hoe hel in sommige «lier gezinnen toe gaat, leert hel volgende: Een jongetje is absent. De oudere broer wordt gevraagd nnnr de reden „Hij is naar het ziekenhuis, meester Hij heeft een gat in het hoofd „Maar kerel, hoe komt «lal „Groolmoe«ler heeft hein mol een kof- fieketeltje gegooid." „Jongen, dat kan niet Wal zeg je nu toch?" ,,'t Is waar, meester. Grootmoeder was kwaad op grootvader en toon gooide zc tiem met het keteltje maar ze raakte hom niet, maar wel kleine. Zulke jongens le en 2e geval) zijn een voortdurend gevaar voor de mede leerlingen Zij veroischcn bijzonilere zorg, toezicht en locwijding en minder talrijk bevolkte klassen, zoo besluit liet hoofd der school. Dinsdagmiddag ongeveer le twee ure is, naar tie N IV C. meldt, hij liet zwemmen in het Voornsche kanaal te Hollevoetsluis zekere M. verdronken, afkomstig uit Klundert een jongen van de oudste afdecling van Hr. Ms. opleidings schip Van Galen Ten Noorden van de artillerie-batte rij aan '1 strand le Scheveningen werd Maandag mot veel moeite een '13jarig logeetje uit Deventer uit een diepen kuil uitgegraven, waarin men Jiem bij hot spe len had begraven In verband met de inbraak bij de fa milies Buré en Staal in de Hoelof Ilart- straat le Amsterdam heeft de politie al daar vier personen aangehouden, en wel drie mannen en een vrouw Onder de aangehoudenen is een van de leden van hot „Trio", de inbrekersbende, die oeni- ge jaren geleden mol zooveel succes on onovertroffen brutaliteit te Amsterdam „gewerkt" lieeft N. R G. Te Houten 'prov Utrecht' geraakte een vierjarig meisje onder een kar in een sloot, doordal het paard ging steigeren en terug liep De kleine is aan de ge volgen overleden Dinsdagnacht half twee brak brand uil in de steenfabriek „de Groole Oven" te Almcnum, eigenaar de firma J van Hulst te Ilarlingen, l»o brand, «lie in den vechtervleugel der fabriek begon in de bewaarplaats van de turf, is vermoedelijk ontstaan doordat een partijtje turf le gen de heete ovendeur is gevallen. Do rechtervleugel is dan ook geheel uitgebrand en men bepaalde zich er toe met behulp van twee brandspuiten dor gemeente Ilarlingen hel overige gedeelte nat te houden Het ovengebouw is gedeeltelijk mede- verbrand, terwijl de linkervleugel ge spaard bleef Verzekering dekt de schade. Tel - Te Bellingewcer is Maandag de boe renplaats van mej. de wed G. van M. door hooibroei afgebrand De inboedel kon gedeeltelijk worden gered Alles was verzekerd. Te Ekamp. gemeente Einstenvolde, hanteerde de 27-jarige landbouwer, Jan Roelfsema, onvoorzichtig een geladen ge weer. Het schot ging af en «ie ongeluk kige werd doodelijk getroffen. Maandagavond is in de mijn „Wil- helmina" «le arbeider Ummelen, wonende te Chcvremont, door steenval gedood. De getroffene is ongehuwd. Tel H-O-rH EEN DROEVE HISTORIE. Aan boord van bet s s. Frisia, «laf Maandagavond te Amsterdam is binnen gekomen, heeft zich op de heenreis naar Rio de Janeiro de volgende droevige en ongewone geschiedenis afgespeeld Te Lissabon begaven zich twee dames aan boord, moeder en dochter, die een groote kist bij zich hadden, weike iii liet ruim werd gestapeld Daar begon liet nadat de reis eenige dagen geduurd had geweldig le stinken Daar de onaange name lucht uit de kist bleek te komen, werd deze voor den dag gehaald en ge opend Zij bleek bel lijk te bevatten van een man en daarnaast een stuk brood en ccnigc flcsschen wijn. Wat wds 'het geval. Den man was de grond in Lissabon le heel onder de voeten geworden en daarom besloot hij naar het illuslre voorbeeld van Hugo de Groot in een kist tc ontsnappen. Voorzien van hel noodige nam hij daarin plaats Of nu echter vergeten was „voorzich tigop de kist le schrijven, of dat een dergelijke aankondiging niet werd opge merkt, zeker is dat klaarblijkelijk de man door liet gesol bij liet aan boord bren gen der kist is overleden, De beide dames die dc kist aan boord brachten, waren een vrouw van ver dachte zeden, waarmee de man leefde, en haar inoedcr. Zij zijn hij aankomst te Rio de Janeiro gearresteerd Nabij Hcysl gingen «le kinderen van een aldaar vertoevende Duilsclic fami lie dezer dagen in de duinen spelen. Na eenigen lijtl werd hel elfjarige broertje moe en zocht zich ergens een plekje uit om wal te rusten. Toen het lijd werd om naar liuis tc gaan, zochten de beide zusjes den jongen, doch konden hem ner gens vinden Do politie werd gewaar schuwd Eindelijk kwam men op een plaats, waar hel zand verscli scheen om gewoeld. Men ging aan het graven en spoedig kwam liet lijkje van liet kind voor den dag. De knaap was blijkbaar in zijn slaap bedolven onder een zandslor- ling. Prinses Louise zal zich als «le „Daily Mail" goed ingelicht is, eerlang in België vestigen. Reeds is van nu af een zoo groota antal reiskoffers aange komen, dat het vervoer er van 17.000 fr kost. Te Londen is een Duilsclic dame - cehlgenoote van een Keulsclien ope razanger - bij het reinigen van hand schoenen met benzine, door het vlamvat ten der benzinedampen, in brand gevlo gen. Zij is aan «Ie wonden bezweken. De kapitein le Wecncn. die het slachtoffer werd van den aanslag van zijn waanzinnigen oppasser, is aan zijn wonden bezweken. Gravin Bolza, de 21- jarigc verloofde van den kapitein, werd, zooals we reeds meldden, dadelijk ge dood. Dat tic moordenaar, die zijn wa pen ook op zichzelf heeft gericht, even eens aan zijn wonden zou overleden zijn, wordt nu tegengesproken Een man te Lvon, «lie reeds vijf maal een kuur heeft doorgemaakt in een zenuwlij«lersgestichl,, heeft ongemerkt in een cafe vergif gegoten in een optafel slaande flesch likeur. Drie personen, die uil de flesch bediend werden, verkcereu in levensgevaar. De krankzinnige beeft in een ander rafé dezelfde streek uil- gehaald, met een dergelijk gevolg. Twee «loktoren, die den inhoud van de flcs schen onderzochten, constateerden de aanwezigheid van belladonna. De politie is er in geslaagd de dader in zijn woning le vatten en naar een ge sticht le brengen. ZAAK WILMART. De handeJsrechlbank van Gent heeft het concordaat der spoorwegmaatschappij Genl-Teröcuzen goedgekeurd. Dit 'concordaat, dal de uitoefening der rechten van de schuldeischors schorst lot er zal beraadslaagd zijn geworden over de rechtsgeldigheid der vermoede lijk valsche obligaliën, was goedgekeurd door sehuldeischers die ongeveer 18 mil- liocn frank vertegenwoordigden terwijl sehuldeischers, «lie een millioen 300 frank vertegenwoordigende!!, legen hel concor daat" slemden HET WEER IN IIET BUITENLAND. Dc wcer-tclegrammen. die ons uit het hooge Noorden beroilteu, luiden gunstig. In Noord-Noorwegen is hot prettig warm Goede berichten komen voorts uit Schotland en Engeland, en ook in Wesl- Duitschland is het weer niet slecht; in Oosl-Duilschland werd het warmer, maar eveneens kreeg hel weer er een onweers- aclilig karakter In Zuid-Frankrijk heeft het geonweerd In Zwitserland werd het weer wat koe ler; meest is «1c lucht er nog onbewolkt of lichlbewolkt, maar heel zeker'is dc weerslocsland er niet. In Tirol en Boliemcn komt getemper de zonneschijn voor. BIJ DEN DOKTER. Een Engelsch geneesheer ontvangt da gelijks brieven van zieken, die hem, in zijn hoedanigheid van arts en medisch medewerker van een paar tijdschriften, om raad vragen. En daar slaan soms allergekste dingen in Het Hand. deelt er de volgende van mee: Een moeder schrijft over haar ziek doqjiterlje Ilaar eigen geneesheer had gezegd, dat liet katalepsi was, waaraan het kind leed, maar dat kon niet volgens haar, want ze hadden nooit katten gehad. Een zeeman schreef, dat hij kiespijn liad in al zijn gewrichten Een muzikant, die hoest, klaagt over het opgeven van zwarte stukken „Zijn dat stukjes long", vraagt hij, „zoo ja, geeft u me dan wat om ze le harden, want ik ben hoornblazer en lieb m'n lon gen noodig." Een boerenvrouw ging dood van «1e hoofdpijn, die langs haar rug recht naar beneden ging en dan naar haar hart, en haar hart was toch al zoo zwak. Een andere vrouw was niet af te bren gen van de overtuiging, dat ze een worm iu haar maag had Ze kreeg dieet maar verkoos niet le doen wat de dokter voorschreef. Een half jaar later scjneef ze een opgetogen brief: .Mijnheer die en die had do worm door haar keel naai' buiten gebaald en gedood." Meer dan een dozijn malen werd er gevraagd hoe je een oog uil de kas kon nemen, het schoonmaken en weer te rugbrengen. De moesten van dc vragers waren bijziende en zouden dal willen verhelpen door het oog eens schoon te maken Dat kon best, meenden er veten, want 't zit er toch maar los in. Maar je moest weten hoe 't precies ging. Een ander schrijft: „Ik ben getrouwd met een man, die zeven broers en geen zusters heeft. Ik heb vijf zusters en geen enkelen broer Zullen mijn kinderen nu jongens of meisjes zijn Een andere vrouw: Mijn dochtertje lieeft heel licht blauwe oogen. Wal moot ik doen om ze donkerder tc maken? Ik kan de kleur niet uitstaan, want tic eerste vrouw van m'n man had nel zulke oogen. F.en enkele maal is er ook een tragisch geval onder. Zoo was er bv. een nog jonge vrouw, die haar kind had ver moord en geen rust kon vinden Dank zij «1e anonimiteit, waaronder zij kon schrij ven, smeekte zij den voor haar onbeken den geneesheer haar toch tc helpen „Ik heb na dien geen cirkelen nacht meer behoorlijk geslapen. Geef ine (och iels, dat ik dat vrccselijke kan vergelen, al is 't maar voor een paar uur. De dok ter zegt, dal ik nog maar twee maanden le leven heb, maar ik durf heiu niet te vertellen, wat de oorzaak is van m'n ziekle. Jlolp me toch Engelsche Brieven. (Van onzen Londenschen medewerker) (Nadruk verboden) Londen, 20 Aug. 1913. De groole vacantie is voor Londen nu in allen ernst begonnen De „season" is voorbij, dc groote wereld heeft nog een week te Cowcs doorgebracht, om «le be roemde zeilwedstrijden bij te wonen, is nog even oen paar dagen le Londen ge komen om „le pakken", en is nu ver dwenen «le heele wereld over. Ook het Parlement is verdaagd lol hel begin van hel volgend jaar en de volks vertegenwoordigers en ministers zijn even eens weg Eergisteren, Maandag, heeft dientengevolge een inval plaats gehad van schoonmaaksters, werkvrouwen, meubel makers en de hemel weet wie meer, die de Parlementsgebouwen „een groote beurt gevenof, wil men, een voorjaars schoonmaak Dit edele doel, dc schoonmaak, wordt trouwens reeds sedert eenigen lijd door tal van openbare gebouwen nagejaagd, mei name door de schouwburgen, (lie op niet zeer talrijke uitzonderingen na allen gesloten zijn, om door meubelmakers, stoffeerders, behangers, ververs en andere nuttige medeburgers danig onderbanden te worden genomen. Morgen komt hel laatste dezer gebouwen aan de beurt, het Royally Theatre, waar nog immers hel interessante stuk ..Milestones" voile za len trekt Dc ..music halls" of variëteiten thea ters sluiten nooit wanneer niet een be- paalde verbouwing noodig is Anders doen die hun „schoonmaak" letterlijk „onder de bedrijven doorHel „Coli seum" beeft weliswaar een groot steiger- werk om den kolossalen bol, die er bo ven op slaat, doch dal wordt een ver rassing en men heeft mij niet willen vertellen, waarin die beslaan zal En naast dc „Halls ziel men ook St. Paul's Calhcdraal met ladders versierd, waul de bollen daarop en op haar torens worden nieuw verguld. We gaan dus „netjes" den heiTsl in. Ook London's stralen moeten het ont gelden Hecle einden liggen opgebroken, soms over de halve, soms over de gc- heelc breedte der straal en in elk geval ondervindt bet verkeer er ai den last van Die lust is te groolcr, omdat er geen erger onjuistheid verkondigd wordt door de Londetische bladen .dan do be wering. dat Londen van Augustus tol hel eind van Seplomber ..leeg is geloopen Ik geloof,dal ihet dan voller dan ooit is met Amerikanen, andere buitenlanders uit de golieele wereld, bewoners van de Britsche kolonies en vóoral bezoekers uil Engeland, Schotland en Wales zelve Ten minste «1e hotels zijn vol. men ziet, als men een der groole eindstations binnen treedt, uit alle treinen lioopen menschen met lioopen koffers komen, iu de „pen sions" is haast geen plaats le krijgen en de taxi-cabs hebben liet drukker dan ooit. Doch over het algemeen trekt de Lon- denaar 2clf zich van al die stratenma- kcrij en bijkomende herrie niet veel aan; vooral de „kleine luydcn' doen dat niet. Zij hebben hun parken, waar hun kin deren de heele vacantie kunnen spelen .en ravotten en dit ook trouw doen, met of zonder ouderlijk geleide Dal aantal parken en speelplaatsen breidt zich hier steeds uit, wat uitstekend is voor een ander soort st:hoonmaak, de schoonmaak der Londensclie longen. Telkens hoort men, dat de een of andere vermogende industrieel of koopman ergens in Londen een park cadeau deed aan dc stad. Hel laatste geschenk van dien aard kregen wij de vorige weck van Sir Thomas Pink, bel hoofd der firma E. en T. Pink, die uitstekende oranje-marmelade door foeileelijke aanplakbiljetten op Lon- den's muren adverteert. Enfin, voor een park als dit, in Zuid-Londen vooral, mag hij, wat mij betreft, nog leelijker dingen laten drukken hij heeft een heele wijk vol krotten cn kleine huisjes ge kocht, die nu worden gesloopt om plaats te maken voor gras- en bloemperken, vijvers en boonieu. Wij hebben hier de laatste weken zulk voortreffelijk weer, hoewel het op St. Swinthin's day de Engclschc St, Margriet stortregende, dal het bijna zondig moet geacht worden over regenjassen te spre ken Doch ik heb er één gezien, die mij ik bedoel 'l zonder woordspeling deed watertanden. Een kennis liad haar mee uit Illinois gebracht, waar dc uit vinder, 'd ie er in Amerika al patent op heefI, hem verzocht hier voor de pateut rechten te zorgen. Deze regenjas is gemaakt van water dicht papier, laai en dun Men kan haar opvouwen als een courant en in zijn zak steken, of ergens iu een hoekje van zijn valies wegbergen. Zij is zóó dun, dal er geen zakken in kunnen gemaakt worden, doch Vkat euvel is niet overweldigend Er staan twee groole voordeelen tegen over. Het eerste is de lage prijs: een kwartje, of le wel vijf-en-lwinligcents; géén geld dus! Het tweede voordeel is, dal deze jassen in alle mogelijke kleuren kunnen gemaakt worden en, waar ze zoo goedkoop zijn, zal ieder er minstens één hebben bij elk pak klceren dal hij bezit De kosten van fabricage zijn zeer ge ring, want die beloopen niet meer dan fwaalf-en-een-halve-cent. Men kan dus be grijpen dat in oen land als Engeland, met zijn gezond klimaat, doch met zijn eeuwig veranderlijk weer, niillioenen en milliardcn van die kwartjes-jassen zullen kunnen verkocht worden, .mits in dc praktijk, mag blijken dat ze goed zijn Want, niet waar, als 't niet meer dan een kwartje kost, blijft men veel liever droog en deze jas is veel gemakkelijker en veel minder omslachtig dan de pa- rapluie, onze beste vriendin, doch waar aan elk Engelschmau, elke Engelsche vrouw onverbiddelijk het land beeft Zoo erg is dat „land", dat in Ierland, waar 't gemiddeld iedere week, naar ze zeggen, negen dagen regent, iemand wordt uilgelachen die met 'n parapluic loopt Van klceren gesproken De Engelschen lvlceden zich gaarne goed en in den re gel zijn ook de meest geavanceerde da mes. hetzij ze aan hel hoofd staan der suffragettes, schilderes, onderwijzeres of dokter zijn, in één woord wat zc als onafhankelijke, zelfstandige meisjes en vrouwen ook doen, dc meeste dames zijn modieus gekapt en gekleed en vermijden door haar uiterlijk le afficheeren dat ze „boven die dingen" verheven zijn. Hel hobbe-zaldoopcn met korte haren zal hier nooit inslaan. N,u is evenwel een kwestie gerezen onder die voorstandsters van vrouwen- kies- en stemrecht, welke niet tot de suffragettes beliooren, doch langs wetle- lijken weg haar doet trachten te berei ken, onder de icden dus der „National Union of Suffrage Societies", die <10.000 in aantal zijn of hel oirbaar en wcii- sclielijk is in haar officieel orgaan een kolom of een pagina aan „modes" te wijden en de lezeressen le helpen zich met smaak en gratie le klecdcn Een groot aantal is er bepaald tegen, zij zeggen dal liaay blad een veel le ernstige.'zaak voorslaat, om daarin zoo iets betrekkelijk ongewichtigs tc behan delen; hel zou liet niveau van het blad verlagen en schade doen aan de waar digheid der beweging Doch andere dames pordeelcn dat, waar het voor elke vrouw van smaak cn beschaving wensclielijk wordt geacht op de hoogte te blijven van de mode en dat, waar elke vrouw dat ook openlijk en zonder er doekjes om te winden doet, het volstrekt niet verkeerd is, die zaak te bespreken in een blad dat ze alle lezen. Trouwens, dc militanten, de suffraget tes zelve, dringen er altijd op aan, dal men zich zoo aantrekkelijk mogelijk voor doe, vooral als liet noodig is nieuwe* propaganda tc beginnen, of nieuw geld te vinden. En het legt deze laatsten geen windeieren ook. haar bladen slaan vol advertenties van mode-maaksters, dames kleermakers enz. Ieder die Londen bezoekt, verzuimt waarschijnlijk niet het prachtige museum Kensington le bezoeken. Deze verzameling voor Natuurlijke Historie in Soulh-Ken- hceft in 'l laatst dor vorige week een uitbreiding gekregen, die in het bijzon der vliegeniers cn in liet algemeen ieder zal aantrekken die belang stelt in de aviatiek. In Londen wordt dc belang stelling in de vliegkunst steeds grooter en Irouwens over de gehcclc wereld neemt die toe Daarom is het goed gezien van hét Museumbestuur om mee te helpen aan de besludeering van het vliegvraagstuk; en tol dal doel heeft liet een menigte opgezette vogels en insecten gearran geerd. met modellen en teekeningen, waaruit men kan nagaan, welke begin selen Moeder Natuur lieeft toegepast toen ze sommige van liaa!r .kinderen de ge schiktheid schonk tot vliegen. In de eerste plaats blijkt hier duide lijk dat verschillende diergroepen liet ver mogen tot vliegen onafhankelijk van el kaar en op verschillende tijdstippen heb ben ontwikkeld. Men vindt hier vet-der het afdoende bewijs voor de stelling, al een jaar of vijftig geleden door profes sor Bell Petligrew verdedigd, dat de vo gels Jiun vleugels niet eenvoudig voor- en achteruit doch spiraalsgewijs bewegen, met andere woorden, de vogels bewegen hun vleugels meer op de manier van een schroef- dan van een raderboot Men begrijpt welk een geweldige be- teekenis de vaststelling van dit beginsel heeft voor de ontwikkeling der vlieg kunst. Trouwens beroemde vliegeniers heb ben alle liet groote belang begrepen, dat er lag in het bestudeeren van de vlucht der vogels én daarom is 't, jk Iherliaal het, zoo buitengewoon nuttig, dat liet Mu seum voor Natuurlijke Historie de zaak lieeft aangepakt Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. EEN FEEST IN NATIONALE KLEEDERDRACHTEN. Het comité dat zich tc Amsterdam ge vormd heeft om bij het a s. .bezoek in September van II. M. de Kóningin aan de hoofdstad een feest in nationale kleeder- drachten te organisecren stelt zich vooral op hel standpunt dat dit ondernemen, in dit historische feestjaar, een daad van geschiedkundige beljeekenis moei worden Het schilderachtige nationale costum verdwijnt meer en meer Helaas, vooral omdat liet evenals oude gevels, oude Lunst, oude gewoonten, een brok historie van ons vaderland verbeeld. Gelukkig dal ten minste in Zeeland nog zoovele mooie en merkwaardige oude drachten voortbestaan, waarop Zeeland meer dan trotsch mag zijn Waar nu bij hel feest te Amsterdam, dat waarschijnlijk 12 Sept. e k. plaats zal hebben, door de tegenwoordigheid van alle nationale drachten, een goede vergelijking lussclien alle provinciën ge maakt kan worden, daar moet het Zee land een eere-zaak zijn om zoo compleet mogelijk voor den dag te komen, en an dere provinciën als liet ware beschaamd te maken. Het comité hoopt dan ook op een al- p.emeene belangstelling in Zeeland voor haar plannen, die zich luiten moge niet ïd- lccn in een algemecne opkomst, zoo dat geen enkel costum ontbreken mag, maar ook in een geldclijken steun van dit on dernemen Zou dc provincie Zeeland zelf niet de ongeveer honderd of meer gecoslumeer- den, die door het comité oorspronkelijk verwacht waren, bijeen kunnen brengen en zelf bekostigen. Is er geen kunsl- maecenas in Zeeland, geen historie-lief hebber, geen die de eer van Zeeland bij dit feest in de hoofdstad van liet land hoog wil houden die de kosten voor dit groepje geheel of gedeeltelijk liet comité wil helpen betalen. Het comité zelf doet wal liet kan. Het wil voor de reiskosten van ongeveer veer tig personen zorgen. Deze personen zul len door hel comité op allezius waardige wijze in Amsterdam worden ontvangen, onthaald, cn gefeest, zoodal het den ge- coslumeerden op geen kosten brengt voor zoover liet dien dag betreft, maar laten de Zeeuwen dau ook, voor de eer van hun provincie, niedehelpen. Dit zijn ze aan hun schilderachtige costumes en aan hun historie verplicht Gaarne zullen alle bijdragen ontvangen en inlichtingen verstrekt worden door hel bureau der feesten in nationale kleeder- draclilen te Amsterdam. Rokiu 101. Alle Zeeuwsche bladen worden ver zocht deze opwekking lot medewerking over te nemen. SLUITING SECRETARIE. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dal de Gemeente secretarie, het Bureau van den Ambte naar van den Burgerlijken Stand en het Kantoor van den Gemeente-ontvanger op Donderdag 21 Augustus a.s des middags te 12 uur zal worden gesloten. Middelburg, 20 Augustus 1913. Burgemeester en Wetliouders voornoemd M. VAN DEN BRANDELER, Voorz W. A. J. SNOUCK HCJRGRONJE, Secretaris. ONVEILIGHEID VAARWATER. Dc burgemeester van Middelburg maakt aan zeevarenden bekend dat op 26 Augustus 1913 een schiet oefening zal worden gehouden van het fort Hoek van Holland. De voor de veiligheid le nemen voor zorgsmaatregelen liggen voor belangheb-1 bendon ter secretarie dezer gemeente ter inzage. Middelburg, 20 Augustus 1913. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. Stoomdrukkerij Firma D, G. Kröber Jt Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 8