Ingezonden Mededeelingen. Verschillende Berichten Leger en Vloot. BUITENLAND. Beknopte Mededelingen. A. J 53 jwonende le Stoppel- d ij k was gedagvaard wegens diefstal. •Getuige B Ileijens, landbouwer Le Stop peldijk verklaarde dat bekl. palen bad weggestolen J. M. Beijaert landbouwer te Stoppeldijk aan wien de palen toebe hoorden, verklaarde dat later zijn palen op het veld van bekl. lagen. Getuige A v Overmeeren, arbeider te Stoppeldijk, had op verzoek van den rijksveld wachter de palen van hel veld van bekl afgehaald. Getuige herkende de palen als toebéhoorende aan J M Beijaert Bekl. verklaarde, dat het niet zoo verschrikke lijk was, het gebeurde wel eens meer. De sxibst. officier eischte f 10 b. s, 10 d h. H. H, 20 j., wonende te Zaamslag had zich wegens mishandeling te verant woorden. Bekl. had getuige J Schierman. koopman te Zaamslag, in het gezicht ge slagen en ook tegen de beeneu geschopt, omdat bekl kwaad op hem was. Getuige verlangt f 3.75 schadevergoeding De subst eischt f 20 b. s. 20 d. li. W B., 34 j., veldarbcider le Rilland B a I li stond terecht wegens mishande ling. Bekl had getuige M Westrate, veld arbcider te Rilland met een mes over de vingers gesneden Bekl. had ruzie met zijn broer, waarop getuige lusschenbeide wilde komen. Ook tegen den vader van getuige, die eveneens lusschenbeide wou komen had bekl. met zijn mes ge- dveigd II. Westrate veldarbeider te Ril land, bevestigde het gezegde van eersten getuige Getuige A v Zweeden, veldar beider te Rilland bevestigt eveneens de gezegden van vorige getuigen. Bekl had al les in drift gedaan De subst. off. eischt 2 maanden gevangenisstraf M S. 40 jaai', werkman te M i'd de I- burg was gedagvaard wegens het verla ten van een hulpbehoevende Bekl, had zijn minderjarige kinderen naar hel ge meentehuis le Kruiningen gebracht waar hij werkzaam was en heeft ze toen aan de gemeente overgelaten, omdat naar hij zeidè hij geen middelen had om zjjn kin deren te onderhouden J. H. O. Domini- cus, burgemeester van Kruiningen, be vestigde de verlating Bekl. verklaarde niet anders te kunnen handelen. De subst. officier eischte een gevangenisstraf van 3 maanden. C. P 44 j te Y er soke stond te recht wegens belecdiging Bekl. was niet verschenen. Getuige Maria Klous, zonder beroep te Yerseke, verklaarde dat ter wijl zij met het zoontje van bekl. stond te praten, bekl. het kind terugriep, al lerlei scheldwoorden uitende naar de zij de van getuige Getuige Cl. Klous te •Yerseke, was erbij geweest toen bekl lste getuige beleedigde De subst. officier eiseht f 10 b. s. 10 d. li. - .1. M. v. H., 50 j., z. b. wonende te .V 1 i s s i n g e ïi was gedagvaard wegens mishandeling. Bekl. was niet verschenen. Bekï. en getuige Goethart kwamen op ziekenbezoek in het ziekenhuis te Vlis- singen. Bekl. is toen begonnen ruzie te maken met getuige Goethart, zoodat een oogenblik later de beide vrouwen op niet malsche wijze aan het kijven wa ren Getuige schijnt er het slechtst van afgekomen te zijn. E. P. Billiaevt teVHs- singen heeft het gezien, ook E Swets, matroos, was erbij. De subst, offic. eischt 1 10 b s. 10 d. h. Uitspraak in al deze zaken heden over 8 dagen Twee persdelicten. De lieer Hoffmann le 's-Gravenhage heeft bij de justitie een aanklacht inge diend naar aanleiding van een ingezonden stuk van den arts Winkler Prins te Rot terdam in de „Nieuwe Courant" en de gep. kapitein Schmitz te Breda diende een aanklacht in tegen den hoofdredacteur van de „Bredasche Courant" wegens een mededeoiing onder correspondentie in dat blad. 1 Kilo De gewone audiënties van de minis ters van oorlog en financiën zullen Don derdag en die van de minitel* van oorlog ad interim van marine, van waterstaat, van buitenlandschc zaken en van kolor niên Vrijdag niet plaats hebben. - De vissckersvereenigingen Ons Be lang te Goereede en Eensgezindheid te Stellendam hebben, naar de N R. C. meldt, besloten, voor gemeenschappelijke rekening de voor de visscherij hinderlijke wrakken in het Goereesche Gat op te sporen en te verboeien, teneinde den rijks-waterstaat, die de laatste jaren met het opruimen van wrakken guustige re sultaten heeft bereikt, de gelegenheid te verschaffen met dit in het belang van de visscherij zoo noodige werk voort te Iemand, die den jougsten Parijschen brief had gelezen deelt aan de „Pr. Gr. Ct." mede, dat op zijn koffertje van Am sterdam per Staatsspoor naar Groningen gezonden, een papiertje geplakt was met het woord „Eilgut." Het stoomschip „Djerissadat Maandag te Rotterdam gearriveerd is had te Portland twee poklijders, waaronder de kapitein achtergelaten. Bij aankomst te Rotterdam werd het schip dadelijk Te Heesch CNoord-Brabant), had, naar de Tel meldt, een treurig ongeluk plaats, waarbij een 7-jarig knaapje van P G. hel slachtoffer werd De gevaarlijke gèwoonte van de koe herdertjes om het z g. „koetouw" om hel lijf vast le binden, was oorzaak, dat het dier,"van 'teen of ander schrikkende, zijn kleinen „leider" omver trok en vertrapte Toegeschoten hulp kwam, jammer ge noeg, te laat. 'tKind was reeds dood. Zondagnacht is weer eens te Am sterdam ingebroken ten wel bij de families Ruré en Staal in de Roelof Hartstraat. Bij eerstgenoemde familie zijn tafelzilver en juweelcn gestolen In het bovenhuis bewoond door den heer Staal, hebben de inbrekers een brandkast „gekeerd" den achterwand met klaarblijkelijk goede en doeltreffende werktuigen opengebroken en er een tamelijk aanzienlijk bedrag aan geld uit weggenomen; hoeveel, kon uog niet worden uitgemaakt, daar de be stolene nog niet aanwezig was. Te Meppel viel de timmerman J F. uit de dakgoot van de II. B Swaardoor hij ernstige kwetsuren bekwam Hij is per auto naar liet ziekenhuis te Zwolle ge bracht GEBREK AAN KWARTJES. Aan 's Rijks Munt le Utrecht is men druk bezig met het aanvullen van den voorraad kwarljes. Er is in de laatste dagen voor 3 ton kwartjes gemaakt. WACKEL- EN SCHUIFEXDANSEN. Op het dezer dagen in Den Haag ge houden jaaj-lijksch congres van den Ne- derlandschen dansonderwijzersbond werd een discussie gevoerd over de tegenwoor dige wackel- of schuifeldansen, zooals de One en two step's, tango's enz, (welke van Amerikaanschen of Engelschen oor- srpong zijn en waarlegen ten zeerste ge ageerd wordt, doch welke naar werd op gemerkt, niet zoo gemakkelijk le verban nen zullen zijn. Betreurd wordt, dat deze dansen juist in de grootere kringen zulk een opgang vinden. Gewezen werd even wel met voldoening op het verbod van denEen groote zegen voor vele dui zenden gezinnen zou het zijn, als er niet zooveel vereenigingen en feesten waren elk afgelegen boerendorp is door dit ver derfelijke bedrijf aangetast, vandaar de dringende bede van vele vrouwen, kin deren, moeders en bejaarde ouders, dat er aan deze landplaag een balt toegeroe pen worde!" In vele streken van het Duilsche va derland, zegt de Köluische de Krcuz- zeilung na, licerscht zoo'n „landplaag HET EINDE VAN EEN TRAGEDIE. Uit Petersburg wordt gemeld dal men in een spoorweg-wagen nabij het station Dombrowa een dame vond opgehangen, die bleek te zijn gravin Tarnowska, de voornaamste figuur uil het beruchte moordgeding te Venetië in 1910. In herinnering zij gebracht dat zij be schuldigd werd, met medewerking van een geheel onder haar invloed geraakten advokaat, Prilukoff, een anderen 'van haar minnaars, Naumoff te hebben bewogen om een derden minnaar, graaf Kauiarowski te vermoorden, die een groote levensver zekering op haar naam had gesloten Zij werd tot 8 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Twee jaar daarvan bracht zij door in de gevangenis te Venetië. In vloedrijke vrienden wisten echter de Rus sische regeering le bewegen gratie voor haar te vragen, die door do Italiaansche regeerhig werd verleend. Daarna werd zij over de Fransche grens gezet. Of de gravin nu vermoord werd dim wel of zij zelfmoord pleegde is niet be kend. IIARKY THAW ONTVLUCHT. Harry Thaw, die vijf jaar geleden tegen het nadeel, dat de vrede van Boe- charest den Macedonischeii Boelgaren heeft berokkend In een onderhoud met een medewerker van het Neuc Wiener Tagblatt verklaarden do gedelegeerden, dat het streven van dc Macedoniërs in de laatste jaren op verecniging mei Boel- gai'ije was gericht geweest. Daarom alleen is Boelgarije den bevrijdingsoorlog begon nen De vrede van Boecbarest kan niet duurzaam zijn; 200.000 Macedoniërs wei-' geren om'zich onder de voogdij van Ser viërs en Grieken te scharen Zij zullen aan het werk tijgen; een tweede bevrij dingsoorlog is onvermijdelijk En eindelijk is uit Walona een Al- banecsche afvaardiging naar Rome en Weenen vertrokken, die daar om tus- schenkomst moet verzoeken, om de kwes tie van Argyrokastro op een wijze op te lossen, die voor Albanië voordeelig is. Met hetzelfde doel begeven zich de mi nisters van justitie en buitenlandsche za ken naar Rome en Weenen. EEN TOOST VAN WILHELM II. Zooals ieder jaar heeft keizer Wilhelm ook gisteren een „Tafel" gehouden ter eere van den verjaardag van keizer Frans Jozef, die 83 jaar is geworden Aan het maal, dat plaats had in het slot le Hom burg v. d. Höhe, was ook uilgenoodigt! de Ooslenrijksclic gezant. In een aan dat maal uitgesproken toost herinnerde de keizer aan dc ruwe stor men die over hel Z -Ooslen van Europa zijn gegaan „Wanneer, zoo ging hij voort, het ge lukt is, den vrede van Europa legen alle brandingen te beschermen, dan danken wij dat niet het minste aan de hooge wijsheid van Z Af. den keizer en koning Franz Josef. Als trouw bondgenoot van in Amerika wegens moord op den vroe- Oostenrijk-IIongarije gevoelen wij daar- geren minnaar van zijn vrouw ter dood over hooge vreugde, en zien wij met blij veroordeeld en vervolgens in een krank- oog de toekomst te gemoet Want het zinnigengesticht opgesloten werd, is vol- van ouds beproefde bondgenootschap, dat gens een telegram uit New-York, Zondag Duitschland met Ooslenrijk-Hongarije ver- ontsnapt. j bindt, zal ook voortaan tot zegen van de Hij bevond zich op het voorplein, toen wereld zijn kracht en werking behouden de poortwachter een beambte binnenliet Na de opmerkingen in de laatste Weken Thaw wierp zich op den poortwachter over verschil van meening lussclieii de .wl.„rJl..„.,r o i t iviwu (dien men intusschen voor omgekocht beide bondgenooten, komen deze woor- onder politietoezicht gesteld, niemandde Koningin van Engeland om bedoelde j k°udt) en sprong in een huurauto, die den als een rustige bekrachtiging van de mag het schip verlaten. Het ontsmettings- dansen aan li et Hof uit te voeren, en op^m^eu vvac""®* Snel reed de tuf weg. oude vriendschap. vaartuig ligt langszijde. het feit, dat eenige heeren uit de voor- I Beambten van het geslicht, die den vluch- 9 naamste kringen van ons land de dames J™0® "agf'J'd waren, zagen toen, hoe ROL'WBETOOGING VOOR BEBEI Op het van Hogendorpsplein te Rot- uit hun eigen kringen te hoog achten om aw Jax! overstapte ui een groote terdam is Maandagmiddag een auto be-'met baar een dergelijken dans te dansen. 1 au'°' "ie dadelijk m razende vaart met) De plechtigheid die Zondag Ie Zurich luield geraakt tussclien twee trams van heni verdween. Auto's ter vervolsinc uit- maats had. was eeen bijzetting Het was lijn 1. Het voorgedeelte van den auto is bijna geheel vernield. Van beide trams werden ruiten ingedrukt Te Oslerfeld bij Oberhausen is Vrij dag de NederJandsche arbeider Van Ne- De koetsier G. van der Z. uit de feu vermoord gevonden. De twee arbei- Mauritsstraat te Rotterdam was Maandag- ders, die hem hadden vermoord Jieb- ocb tend tuet een viertal vrienden uit rijden, ben hem uit 't venster van een huis op Allen verkeerden min of meer onder den straat geworpen. hem verdween. Auto's ter vervolging uit- plaats hadwas geen hijzetting Het was gestuurd konden het spoor van den ont- de overbrenging van Bebel's lijk naai* het snapte niet meer vinden. crematorium Volgens latere berichten is hij in Con- Die overbrenging had een zeer indruk- necticut aangekomen, waar hij naar men wekkend karakter Een stoet van 9 a beweert, voovloopig veilig is. 10.000 personen volgde de baar. Maar het De ontsnapping uit een krankzinnigen-meest merkwaardige van dien stoet was 1 gesticht zou nl. geen misdaad zijn waar- het internationale karakter. I voor uitlevering veroorloofd is. Uit Duitschland waren deputaties van invloed van gebruikten drank. Op liet Er wordt vermoed dat Thaw aan boord bet partijbestuur, de sociaal-democrati- Noordplein gekomen reden zij de groen- Op de Internationale Tentoonstelling, is gegaan van een stoomjacht dat te sche fractie in den Rijksdag en in den. tenwagen van den tuinder W. J. B. uit gehouden ter gelegenheid van het Zeven- Norwall den heelen dag onder stoom hadPruisischen Landdag en vele andere ver- Legerplaats bij Rijen 18—8—13. Heden middag omstreeks één uur ar riveerde de extratrein, vervoerende de bataljons uit Zeeland, te Gilze-Rijen, waarna naar de legerplaats, ongeveer 15 minuten van het station en gelegen tus- schen de spoorbaan en den straatweg Breda—Tiburg, werd gemarcheerd en het kamp betrokken. De geheele III infanterie brigade 2200 man is daar bijeen, en moeilijk zal men in ons land een terrein aantreffen dat zich zoo uitstekend leent tot bampecren. Het is geheel omringd door dennebos- schen, het water dat door northonpom- pen wordt geleverd is van uitstekende hoe danigheid terwijl het eten thans wordt ge reedgemaakt in z.g.n. veevoeder fornuizen in tegenstelling van vroeger toen dit moest geschieden in de tien manskookke- tels wat uit den aard der zaak veel min der geriefelijk was. De oefcningsterreinen de Molenheide, Moleiischotsche heide, uitgestrekte heide vlakten, zijn in de onmiddellijke nabij heid. In het kamp is een tijdelijk post- en telegraafkantoor ingericht wat voor de troepen van zeer groot gemak is. De eerste dag is tender gunstige weersgesteld heid voorbij gegaan; we hopen dat dit de overige dagen ook zoo zal zijn Heden avond is er groote militaire tap toe met muziek van de korpsen van het 3e en 14e regiment infanterie Morgen en en overmorgen worden bataljons oefe ningen gehouden, waaraan morgen levens avondoefening wordt verbonden. Zwjjndrecht aan en namen een mand met komkommers van dien wagen mede. Daarna werd de zweep over het paard de brooddronken vrienden zochten een goed heenkomen. De groen- temark brachlten zij in opschudding, de politie kwam er aan le pas en een agent loste een paar revolverschoten in de lucht om den geweldmakers schrik aan te jagen en hen tot slaan le brengen. Ten laatste werd het paard gegrepen en met heel veel moeite zijn de koetsier met zijn vrienden en paard en wagen naar den politiepost in de Wiekstraat gebracht. In dien post was hun gedrag van dien ■aard, dat van andere posten meer politie- hulp moest gevraagd worden om het ver zet van de lieden te breken. N. R. C. De adjunct-inspecteur Vroom te Haarlem surveilleerde Zaterdagnacht al daar in het Rozenprieel, toen hij op den hoek van de van Mar omstraal pardoes tegen het lijf werd geloopen door den pas uit de gevangenis ontslagen beruch- ten inbreker B. D., die hem toevoegde Wat wil jij van me hebben? De inspecteur gaf hem den raad door te loopen, doch D. trok zijn jas uit en vloog op den heer V. aan, die, ,op tegenweer bedacht, ziju gummistok trok en D. daarmee een slag over het gelaat gaf. Nu kwamen plotseling twee broers van D. le voorschijn en twee andere nog on bekend gebleven personen, die den in specteur mishandelden en hem zijn gum mistok afnamen, terwijl D. hem boven- met een mes een steek in den rechter wang toebracht. Ook de sabel werd V. ontnomen, die ten slotte zijn revolver trok en daarmee B. D. in den arm verwondde. Toen zet ten de kerels het op een loopen. Zij zijn echter later gegrepen. Gisteren was het voor de Amster dammers de z. g. hartjesdag. Was dit vroeger een der drukste volksfeesten, waaraan vooral de „Jordaan" deelnam, thans blijft het bepaald bij het afsteken van klein vuurwerk door de jeugd en het stichten van straalbrandjes. In Idfe 2e Oosterparkstraat moest zelfs de brandweer en bereden politie er bij te pas komen. De landbouwer K to Wapenvelde, die Zatex-dagmorgen een trap van zijn paard legen het onderlijf had gekregen, is Zondag in hel ziekenhuis te Zwolle aan de gevolgen overleden. (Zw. Crt.) De achtjarige A. Hobraken te Ge- mert, die een week geleden door een wielrijder omver gereden en dientenge volge ei'nslig verwond werd, is Zaterdag aan de gevolgen overleden. tiende Medische Wereldcongres te Lon- liggen wachten, en dat later drie perso-eenigingen verschenen Voor is waren ver^ den, waarbij ongeveer 8000 medici als j nen aan boord nam, die met een auto tegenwoordigd - het internationale soeia- "r "a 1 ilistische bux-eau te Brussel, de socialisti sche vereenigingen uit Nederland, Frank- rijk, Engeland, Oostenrijk, Italië, Rusland, de Vereenigde Staten, Denemarken en België. Een groot aantal Zwitsersche ver- eenigingen waren met banieren in den stoet. De gemeenteraad van Zurich had twee leden gezonden om de stad te ver- J tegenwoordige» en een krans op de baai afgevaardigden uit alle landen tegenwoor dig waren ver,kreeg het Sanatogen den Grand Prix in de Afdeeling voor Voe dingspreparaten Te Weenen heeft een soldaat ineen vlaag van waanzin een dame, gravin Balza, gedood, een kapitein doodelijk ge wond, en zich zelf zoo ernstig gekwetst dat hij aan de wond is overleden. Zondagochtend ontstond er brand in den voorraad hout van een stoonxhout- zagerij te Sandvik bij Holmsund (Zwe den). Al het hout en alle gebouwen ver brandden. De sterke wind blies het vuur over naar een op een kilometer afstands gelegen pakhuis en woonhuisvoorts naar een 200 M. verwijderd eiland, waarop vaartuigen, die op de helling lagen, en opgeslagen hout werden vernietigd. Ver volgens sprong het vuur over op een na bijgelegen grooter eiland, waar een boscij in brand raakte. HET WEER IN HET BUITENLAND. In Duitschland heeft het Zondag hard geregend, tegen den avond was het er veelal opklarend, maar Maandag nam op nieuw dc bewolking toe. In vele deelen van Duitschland heeft men nog nooit zoo'n slechten Augustus gehad. In Zuid-Frankrijk is het onweersach- tig. Uit Noord-Frankrijk komen tamelijk goede berichten. In Zwitserland had gister nog de zon neschijn de overhand, maar gister nam de bewolking er weer toe. In Oostenrijk- Hongarije duurt het storingsweer voort. Alleen in Schotland en Engeland is het weer goed te noemen Bewolking wis selt daar niet zonneschijn af, en er heersct een preLlige temperatuur. ZONDAGSFEESTEN. Een aantal vrouwen in Boven-Elzas hebben aan het kreitsbestuur van Mui huizen in Elzas een verzoekschrift ge richt waarin zij klagen over het groote aantal feesten op Zondag. „Vermits het een ware landplaag dat er eiken Zondag feest is Vroeger wijdde de man zicli aan zijn gezin, was daar gelukkig en tevreden meenu is het tegendeel waar, de man heeft geen tijd meer, hij moet naar het vereenigingslo- kaal, en Zondags eerst recht! Dan moet de man jnet zijn verecniging alles meema ken. Hij vraagt niet naar vrouw en kind, of er brood in huis is of niet, de contri butie moet betaald worden het bosch- feest, de kermis, het volksfeest, hel uit stapje enz. moet hij meemaken. Dat kost het, grain kan nrhvokiii. IN DEN BALKAN. DeTurkschemoeilijkheid De laatdunkendheid waarmee de Tur-jte leggen, ken alle wenschen van de mogendhedenVan de hoogte, waarop 'het Kurhotel behandelen begint zorgwekkend te wor- gelegen is, sclirced deze stoet langs het den. J meer en het villa-kwartier, door de arbei- Maar wat moeten de mogendheden te-derswijken naar het kerkhof Voorop ging gen de onwillige Porte doen? Een geza-(de muziek van het corps „Concordia", menlijke oorlog om de Turken te dwin- daarop volgden in eindelooze rij de kran- gen Thracië weer te verlaten en Adria- sendragers, achter den lijkwagen eerst de nopel te ontruimen? Geen mensch die j familieleden en idan ide deputaties, dat gelooft, de Turk nog minder dan een I De rij der toespraken, gehouden voor ander. En dat verklaart waarom Turkije dat het lijk aan de verbranding in het zoo brutaal in zijn houding volhardt, en J crematorium werd overgegeven, werd ge- zelfs kalmpjes voort gaat zijn troepen ver-opend door Molkenbuhr, namens het be- der Thracië in te zenden. Er is niemand stuur der Duitsche socialistische partij, die hem tegenhoudt De Boelgaarsche j En daarop volgden redevoeringen van alle troepen die er nog liggen, zijn veel tebekende personen uit de socialistische zwak om het Turksche leger tegen te houden. Men zegt dat Enver Bey, de man aan wiens energie Turkije zijn herleving in groote mate te danken heeft, nu 400.000 man kommandcert, beter uitgerust dan de Turken sedert 't begin van den oorlog waren. Te Konslanlinopel wordt verzekerd, dat de Porte in een verbale note aan de mo gendheden betoogt, dat zij misschien ge noodzaakt zal wezen over de Maritsa te trekken en Boelgarije den oorlog te ver klaren Men zegt, dat de tekst van de nota voor de onderscheidene mogendhe den verschillend luidt. Het ziet er allesbehalve opwekkend uitl De ontevredenen Er zijn er veel, die allesbehalve te spreken zijn over den toestand, gescha pen door Boecharest. De Turken kan men niet onder hen rangschikken. Die storen zich noch aan het vredesverdrag van Londen, noch aan dat van Roecharest. Ze zijn integendeel zeer tevreden. Over de Boelgaren behoeven we niets le zeggen Die zijn natuurlijk norsch en wraakzuchtig gestemd. Maar dan komen de deputaties. We deelden reeds mee dat er een de putatie van Grieksche inwoners van Thra cië een rondreis langs de mogendheden begonnen is om te protesteei-en legen een Boelgaarsch bewind over Thracië. Er is nu echter in Weenen ook aange komen een afvaardiging van Macedoni sche Boelgaren, ook al op rondreis, om --< - beweging Richard Fischer sprak namens de Rijksdagfractie, Grünwald namens het district Hamburg I, dat Bebel in den Rijksdag vertegenwoordigde, Greulich na mens den Zwitserschen nationalen raad, Van der Velde namens 't internationale bureau, Victor Adler namens de sociaal democraten van Oostenrijk-Hongarije, Bracke namens de Fransche sociaal-de mocraten, Keir Hardie namens de En- gelsche partijgenooten, mevrouw Balaba- now namens de Italiaansche, Plechanof namens de Russische, Hilquitt namens die der Vereenigde Stalen en Stauning namens de Deensche partijgenooten En ten slotte sprak rnr P. J. Troelstra namens de sociaal-democratie in Neder land, in een hartelijke en geestdriftige re devoering, over Bebel als den onvermoei- den strijder, die tot het laatste oogenblik gewerkt heeft voor zijn ideaal. Telegrammen uit Sjanghai meldden dat de strijd tnsschen de Noordelijken en Zuidelijken om Nanking voortduurt. De Europeanen zijn op i*ivierbooten en oorlogsschepen gevlucht. In Kanton wordt geducht geplundei-d- Men heeft de staatskas voor 2'/a millioen gld. aan kontanten ontsloten. Huerta, de voorloopige president van Mexico, heeft in zijn antwoord op president Wilson's nota, overhandigd door Liud, gezegd, dat hij bemiddeling weigert en in een dergelijk voorstel van

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 3