ï;Ü«i' De vogels waar ditmaal op geschoten werd, Waren slechts houten klosjes, zon der meer, de commissie voor de volks feesten zal echter trachten voor a. s. Zaterdag de echte, met fraaie voeren bezette, concoursvogcls machtig te wor den. Over veertien dagen wordt op de klap geschoten. De le hoofdvogel met den bestuurs- prijs van f 30 was Zaterdag voor D. Pie- terse van „Eensgezindheid" te 's Heeren- renhoek, de beide zijvogels 4- f 12.50 voor Poley van „Claudius Civilis" te Icr- seke en voor J. Scheele, ook uit Ierseke Bij den volgenden prang werd nu be sloten dat de hoofdvogcl voor 4, de zij vogels voor 3 kleintjes zouden tellen. De beide zijvogels vlogen snel weg Joh. Raas van „Willem Teil 2" uit Oudelande en Marien Huijge van „Amicitia" uit 's Hee- renhock waren de gelukkigen. De hoofd vogcl bleef echler staan, ton bate van M. Vermue van „Les amis reunis" uit iVlake, die hem den volgenden prang ver- veroverde. ■Voor de derde maal werden de zijvo gels, die nu 2 kleine golden, geschoten door J. Raas en door A. Lous van „Ons Genoegen" te Oudelande De hoofdvogel bleef verder ongedeerd G Om 5 uur werd het vermaak beëin digd en de nog overige rijksdaalders on der de deelnemers verloot, wat nog voor een oogenblik een tooneeltje van strakke spanning veroorzaakte, afgewisseld door uitbarstingen van helle vroolijkheid. Op de Groenmarkt. Terwijl op het Molenwater het gaai schieten lustig voortgang had, gaf het gemengde zanggezelschap „Harmonie' van Rrabbendijke een uitvoering op het terras voor de Statenzaal. Ook dit gezelschap had meerdere be langstelling verdiend, zoowel om de keuze der aardige bedjes, als om de zuivere uitvoering Zij konden dan ook de waar deering, die de aanwezigen schonken, als een welverdiende hulde iu ontvangst Onderwijs. Geslaagd voor de hoofdacte te 's-Hertogenbosch de heer J- Verhage, on derwijzer aan de bijzondere school le Vee re. Voor de vacante betrekking van on derwijzer aan de openbare lagere school te Anna Jacobapolder hebben zich 19 sollicitanten aangemeld. LAATSTE BERICHTEN. Reehtzaken. De ontslagen gemeente-secretaris, Zaterdag te O ud-Vossemeer vertoe vende, is des avonds door de politie te Zierikzee gebracht, waai- hij in verband met de reeds vermelde zaken, in verhoor is genomen. Gedurende acht dagen had hij te Antwerpen vertoeft. Landbouw. UIT MIDDELBURG. De Tentoonstelling. Hedenmiddag werd op het terras het bollenspcl beoefend door de IJzendijk- sche club „De vroolijke jongens", die hun naam geen oneer deden. De bollen zijn groote schijven, ter dikte van ongeveer een halve decimeter en van den vorm van een afgeknotte pyramide. Deze worden op hun kant over dengrond voortgerold, waarbij het de bedoeling is zoo dicht mogeüjk op een aangegeven plaats, een paaltje in den grond te ko men. Het spel wordt beoéfend door twee partijen van elk 6 man, die elkaar om de plaatsen tegen 't paaltje fel besloken. Is een van de tegenpartij er te dicht bijge komen, dan wordt hij van zijn plaats ge schoten, waarbij met groote kracht de bol wordt geworpen in plaats van op de gewone wijze gerold. Voor het spel van hedenmiddag was door de tentoonstellingscommissie voor de winners een prijs van f 20, voor de verliezers f 10 uitgeloofd. Een strijkje zorgde, dat de stemming er in bleef. Zondag is de tentoonstelling bezocht door 192 personen, waarvan 65 stadge- nooten op een biljet van f 0.25 UIT VLISSINGEN. Eervol <*nt§.lag. Met ingang van l, Augustus is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den lichtwachler aan boord van: 's rijks licht schip „Noord-IIinder", J. Rijuders Het Cantate-koor. Het Cantatekoor, directeur de heer E daarna reed de Koningin langs Usquert, Baflo, Wclie, Leens, Roode Haan, steeds in den regen Er waren veel vlaggen, de gemeentebe sturen stonden voor de raadhuizen, de schoolkinderen langs den weg Naar Adu- ard had men zon en ook naar Groningen, waar in de Boteringeslraal een groote enthousiaste menigte bij het regcerings- hotel de Koningin hartelijk toejuichte, en het Wilhelmus zong De Koningin de jeuneerde bij den Commissaris met ver tegenwoordigers van handel, industrie en landbouw. Hedenmiddag zal zij per auto in de richting Peize naai- Drente gaan. Zaterdag vergaderde in hel „Huis van Nassau" te Zierikzee de afdceling aldaar van de Mij. tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Voor zitter der vergadering was de heer C. J. Hocke Hoogenboom. Volgens de presen tielijst waren aanwezig -10 personen- Be handeld werd de rekening der tentoon stelling, die nog niet geheel als afgedaan kan beschouwd worden, en had vervol gens de uitreiking van prijzen, op de hier in Juni j.l. gehouden landbouwtentoon stelling behaald, plaats. Er waren zeer mooie medailles. Dank werd aan de ver schillende commission van de tentoon stelling gebracht en onder algemeen ap plaus werd het voorstel van het bestuur aangenomen om een bepaalde som uit te J Batten, is uitgenoodigd a s. Zaterdagmid- trekken ten einde den secretaris der af-dag de cantate uit te voeren op het ten- deeling, den heer M nemen. Zij, die bier afwezig ruimschoots ongelijk raren, hadden Muziekuitvoeringen De financiGele uitkomsten, op de ten toonstelling van kleederdrachten alhier verkregen met do damcskapel, welke ge durende Juli uitvoeringen gaf, waren van Mulock Houwer, die dezer dagen als zoodanig 25 jaar werkzaam is, een souvenir aan te bic den, en de dameshelpsters ten tijde der tentoonstelling een cadeau te geven SPORT loonstellingsterrein te Middelburg Bij het loodswez Met ingang van 1 September a s. zijn bevorderd: tol zeeloods de loodskweelce- ling der le kl P C. de Vries, lot loods- kweekeling le kl. die der 2e kl A Caslel en tot loodskw 2de kl de ma troos A. Ruijg. VERKIEZING PROV. STATEN De vrijzinnig democraten te Zierik zee hebben Zaterdag voor de Provin- Levasseur boven de Hollandse li e wateren. Levasseur is Zaterdagochtend te 7 uur aurenae jui. uuvoermgen yui, ..u, ziil '°rol'lf taKtórtoTneèS S"0 3 dien aard dat het Bestuur geen vrijheid VJU. de vV Amsterdam neer direcleur der R. H B S candidaat ge vind daarmede in Augustus voort tc gekomen. Na een uur steeg hy weer op steld Heden avond wordt aidaar door dc en verdween u> de richting van Haarlem, gedurende de kermis dagen viel toch op avondbezoek niet te rekenen Intusschen wil hel bestuur gaar ne beproeven, gedurende den verderen duur der tentoonstelling eenige attractie te geven. A.s. Dinsdagavond zal in de kiosk op de Groenmarkt optreden de heer Q. J. van Trigt, liederenzanger uit 's-Graven- hage, die van meening is, dat Plan 1913 een nationaal karakter moet dragen en daarom uitsluitend Nederlandsche liede ren zingt, o. m de zoo gunstig bekende van den Vlaamschen zanger Emiel Hulle- broeck De heer Van Trigt is in den laat- sten tijd in verschillende plaatsen opge treden, o in in 's-Gravenhage en op de tentoonstelling te Tilburg; volgens Ons ge dane mededeelingen met veel succes. A.s. Donderdag zal des middags en des avonds een uitvoering worden gegeven door het Residentie Solisten-quintel on der leiding van Mile Yvonne de Marigny. liberalen een vergadering gehouden om Uit IJmuiden meldt men ons, dat men CVeneens een candidaat le stellen. Ver- het watervliegtuig van Levasseur tiaar bo- moejeliik zal dit dezelfde zijn ven het dorp gezien heeft. Na eenige vluchten boven de sluizen gemaakt te hebben, verdween hij langs de kust in de richting van Zandvoirt. Be^au }™rd te Neuzen m tegen- De vlieger die in verschillende plaatsen vieenttgheid van leden van Ged. Staten boven Zeeland gezien is en die in de het gemeentebestuur, burgemeesters mt - - omliggende gemeenten en andere genoo- MIJNOXGELUK. ESSEN, 11 Augs. In een oude mijn schacht brak onverwachts het ondcr- grondsche water door, tengevolge waar van een opzichter en een werkman ge dood werden. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. ZURICH, 11 Aug. Inbrekers zijn erin geslaagd het postkantoor van Moerrelbij Brieg binnen te dringen. Voor een bedrag van 80.000 franken aan geldswaardige pa pieren werd ontvreemd. DE WERKSTAKING TE MILAAN. MILAAN, 11 Aug. In het geheel zijn er op het oogenblik 12.000 arbeiders bij de staking betrokken. GEZANTSCHAPSGEBOUW VERBRAND. KONSTANTINOPEL, 11 Augs. (Köln. Ztg.) De zomerresidentie van het Fran- sche gezantschap in Therapie is afge brand. Ook dat van hel Italiaansche ge zantschap loopt gevaar. DE BALKAN. De herziening van het Verdrag. PARIJS, 11 Aug. De St. Petcrsburgsche correspondent van de Figaro seint, dat hij van de meest bevoegde zijde, nopens de plannen van Rusland om tot een herzie ning van den vrede van Boekarest te komen, vernomen heeft, dat Rusland aan de Fransche regeering heeft doen weten dal iu de Kawallokwestie de belangen van Rusland gemoeid zijn. Zij verzoekt den steun van Frankrijk bij de oplossing dezer kwestie. De correspondent verneemt verder dat ook Oostenrijk een herziening van het •edesverdrag wenscht. Men is het in Petersburg en Weenen echter nog niet over alle punten eens. Tusschcn beide regeeringen wordt druk van gedachten gewisseld de maal van dezen zomer te Gent ge weest, ter bijwoning van de onthulling van het gedenkteeken-Van Eyck op het Sl Baafsplantsoen. Later bezocht hij de hoofdkerk St. Baaf om daar het beroem de altaarstuk der Van Eycks „De aanbid ding van het Lam Gods" te bezien. Maar tevens heeft liy van deze gele genheid gebruik gemaakt ora de „Omme- ganc" van de Konfrerie St. Michiels bij te wonen, en om een bezoek te brengen aan de bloemententoonstelling van den Van Houtte's Kring. Deze tentoonstelling wordt weder zeer geroemd. Vooral de groep dier orchideeën moet buitenge woon zijn. Zij blijft tot en met 17 Augus tus open. Ook het modeldorp op de tentoonstel ling en Oud-Vlaanderen kregen nog de eer van een bezoek. HET WEER IN IIET BUITENLAND. Uit Z Engeland (Wight) wordt Vrij goed weder bericht. In N. Engeland en Schot land heerscht druilerigheid Ook uit het hooge Noorden komen geen goede be richten. In Frankrijk en Duitscliland doen zich storingen voor. Zeer zware onweders zijn in de Rijnprovincie tot uitbarsting ge komen, terwijl ook in Baden en Beieren, waar nog wat getemperde zonneschijn voorkomt, onweersvorming valt te consta- teeren. In Bohemen heerscht storingsweer. In Tirol is het weer eveneens niet vast. In Zwitserland is het koel en regenachtig TENTOONSTELLING TE NEUZEN. Kerknieuws. Als ontvanger bij de Herv. gemeente te Wolfaart sdij k is benoemd de heer J- Goetlieer gemeente-secretaris. Voor deze betrekking hadden zich 5 sol licitanten aangemeld. Tot notabele der.Ned. Herv Gem. le C o 1 ij n s p 1 a a t werd Zaterdag gekozen de heer W. Adriaanse. Zondagmorgen werd in de ger. ge meente te Bruinissede heer Macken zie van Tholen als predikant bevestigd door zijn ambtsbroeder de heer Kievit van Dirksland naar den tekst 'uit 1 Thess- 5 12—13 door de gemeente werd hem PS, 134 3 toegezongen, 's Middags hield hij zijn intreerede uit Hand. 10 29. Beide malen was het kerkgebouw over vol met een aandachtig luisterend gehoor. de vereenigingenWilhelmina, (Den Bosch); Velocitas, het Zesde (Breda); Wil lem II (Tilburg); V. V. V. (Venlo); en M. V. V. (Maastricht) De plaats van Wilhel mina in de oostelijke 1ste klas zal Robur et Velocitas, (Apeldoorn) innemen. Post en Telegraphie. De brievenbesteller N. de Pagter tc Middelburg is geslaagd voor recht- streeksch eindexamen voor de betrekking' van assistent of conducteur der brie venmalen. Ned Hervormde kerk Beroepen te Aalburg en Heesbeen H A. de Geus te Wilnis; te Gaast en Fer- woude, J. Th. Ubbink, cand. te Gronin gen; te Maartensdijk, B v. d. Wal te Hoe velaken; te Den Ham, F. F. J v. d. Plas sche Jzn te Jaarsveld. Aangenomen naar Schermer- horn (N.-H.) S. II de Groot te Oir- schot, de Beersen c. a. Bedankt voor Ooltgensplaat J E Klomp te Poorlvliel; voor NVervershoof F. E. Gerritzen, cand te Beusichem. Gereform. kerken Beroepen te Enter, E. Prinsen te Enschede. Aangenomen naar Avereest dr. C. N. Impeta, prop. te Katwijk a/Zee. Bedankt voor Fijnaarl, St. Jacobi- Parochic, Hazerswoude en 's-Gravendeel, dr. C. N. Impela, prop. te Katwijk a/Zee Doopsgez. Gemeente. Aangenomen het beroep le West- Terschelling S. I. van der Meulen te Joure. Baptisten gemeente Aangenomen hel beroep te Gro ningen A Hof te Lückenwalde. BURGERLIJKE STAND. d" Slirea piovi fc, is V™„edeDk d° tentoonstelling geopend voor Levasseur geweest d~ S, i Na een toespraak van de presidentie De Zuidelijke Eerste klas. mevr. Spruitenburg—Buijze, werd de ten- In de Zaterdag te Amsterdam gehouden toonstelling geopend door den lieer J. A. vergadering van het bestuur van den N. vaQ Rompu l,d van Ged, Staten, die on- V B. is het voorstel om over te gaan tot der herinnering aan de 5 jaren geleden instelling van een eerste klas over het ge- gehouden huisvlijttentoonstelling wees op heele land verworpen, terwijl met alge- °P hot nu reeds met deze tentoonstelling meene stemmen wordt aangenomen het verkregen succes, dat te danken is aan voorstel tot instelling van een zuidelijke de eendrachtige samenwerking van het eerste klas. Deze wordt samengesteld uitcomité. Door haar werken wordt ook in Neu zen fctet eeuwfeest van Necrlands om afhankelijkheid op waardige wijze her-j dacht. Spr. wenschle het comité succes op hare onderneming en verklaarde de ten toonstelling geopend De heer van Hasselt dankte in 't al gemeen allen, die aan de inrichting der tentoonstelling hadden meegewerkt en gaf een overzicht van hetgeen te zien is en te genieten zal zijn. Daarna "werd onde r de tonen van het muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden", dat de opening opluisterde, een ommegang gemaakt over de tentoon stelling. Ongecorrigeerd. UIT DEN HAAG. Staking opgeheven. De gronawerkersvereeniging besloot heden met 211 tegen 125 stemmen tot de opheffing en tot aanvaarding van de pa- troonsvoorwaarden. Deze bepalen het uurloon voor thans op 27 cent, en met' 1 Mei 1914 op 28 cent, en met 1 Mei 1915 op 29 cents. Hedenochtend, werd op enkele werken door katholieke grondwerkers en werk lieden van elders onder bewaking van met karabijn en revolvers gewapende rijks- en gemeeitcpolitie den arbeid her vat. 'BRAND. Te Naarden brak gisteren brand uit in een winkel naast hel postkantoor. De winkel brandde geheel uit. Het kantoor wist men met moeite te behouden. De waterschade is aanzienlijk. DE BLIKSEM. Gisteren ontl.astte boven verschillende plaatsen van Nederland een onweer dat hier en daar nogal schade aanrichtte. Te Tilburg werd een schoorsteen van de fabriek van den heer P. van Doorn door de bliksem getroffen en geheel ver nield. KNONKLIJK BEZOEK AAN. GRONINGEN. Onder harde regen stopte liedenoch tend te 9 40 de extratrein aan het zuider- stalion te Groningen om de Commissaris der Koningin op te nemen. Naar Uithuizen ging het in een open auto. Het weer was nog slecht. De boer derij .Westerhuiswat werd bezocht, en Middelburg. Van 911 Aug. Ondertrouwd T. J. van Capelle, jm. 26 j. met E. P. Verhulst, jd. ""i i- BevallenM. Onderdijk, geb. Delbeke, z. P. Vermeulen, geb. Jongepier, z. N. Paulus, geb. Van Leeuwen, d J. Kort, geb. Davidse, z. Overleden: M. Bruinooge, wedr. van M. Nortier, 82 j. THERMOMETER EN VERWACHTING. 11 A*g- Thermometer alhier 8 n. vm. 62 jr., 12 u. 68 gr., 8' u. nm. 69 gr. Telegrafische mededealing van ]yet Kon Meteorologisch institrnr t.e De Bilt' volgeni de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 765.3 te Mtlnchen. Laagste 757.1 te Skagen. Verwachting tot den avond van 12 A.ng.: zwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt, waaraebijnlijk regen- of onweersbuien, iets warmer. HOOG WAÏËI8, te Vli88ingec. Dinsdag 12 Aag. vm. 9.52 Woensdag IS 1102 Donderdag 14 11.58 Vrjjdag 15 am. 12 44 Zaterdag 16 119 Zondag 17 1.52 Maandag 18 2.28 Verschillende Berichten De gewone audiëntie van den imi- nister van landbouw, nijverheid en handel zal Woensdag e.k. en die van den mi nister van oorlog op Donderdag a.s. niet plaats hebben. Naar de Dordtsche Ct. meldt, heb ben het Ilaagsche comité en het voorloo- pig bestuur van het Dordtsche comité )voor een standbeeld voor de De Witten 1e Dordrecht vergaderd en moet er over eenstemming verkregen zijn Wij vestigen de aandacht op een boek- aanbieding in onze advertenlierubriek door de Gebr. E. en M. Cohen te Amster dam, waarin goede boeken tegen zeer ge togen prijs worden aangeboden, terwijl de koopers die f 5 besteden nog een hor loge en die f 2 besteden een vulpenhou der cadeau krijgen. Woensdagmorgen is te Kerkrade de houwer-mijnwerker K in de dominate mijn, toen hij ammunitie uit de schietkist zou nemen, door een ontploffing, die in de schietkist plaats vond gedoud. Aan gezien K. als een uiterst voorzichtig ar beider bekend stond, meende de directie van de mijn, dat er hier naar een bijzon dere oorzaak gezocht moest worden en droeg den opzichter S. op, de ammu nitie op de verschillende posten te con troleeren. Vergezeld van den opper-hou- wer V. en den houwer F. voldeed deze Donderdagmorgen aan deze opdracht. Bij het openen van een doos met slaghoedjes ontstond ook hier een ontploffing, waar door den opzichter de rechterhand werd verbrijzeld, terwijl hij in hel gezicht, spe ciaal aan het rechteroog (dat mogelijk ver loren zal zijn) en aan de dijen ver wond werd; de houwer F. kreeg na genoeg hetzelfde letsel, de opper-hou- wer V. is in het gezicht en aan de lin kerhand verwond. De slaghoedjes, die ge bruikt worden om het dynamiet te ont steken, zijn afkomstig van een Duitsche firma N. R. C. Een trein uit Charleroi is aan hel Zuiderstation te Brussel met zooveel kracht tegen een stootblok gereden, dat ongeveer dertig personen licht gewond werden. - De lange lijst: Te Bruck (Brandenburg) is een vlieger, Roseler, met een leerling-vlieger gevallen. Beiden werden dood opgenomen Te Artes a/d Rhone heeft Zaterdag een ontploffing plaats gehad in een dyna- mïetfabriek. Hel gebouw voor tie fabrica ge van patronen is in de lucht gespron gen Drie vrouwen werden gedood en een groot aantal gewond. KONING ALBERT TE GENT. Zaterdag is koning Albert voor de vier- HET ONAFHANKELIJKHEIDSFEEST TE VLISSINGEN. (S1 o t). Zaterdag 9 Aug. •Wat zou de dag geven; veel regen? Tenminste, 't zag er in de morgen uren wel naar uit. De zon, die telkens het wolkenfloers trachlle 1e doorboren, werd telkens weer o versluierd en dat maakte de natuur erg somber. Reeds vroeg in den morgen was men overal aan 't werk om de geleden schade te herstellen en verregende stukken door. nieuwe te vervangen. Die extra-kosten getroostte men zich gaarne. Want, werd 't een mooie dag, dan zou de buurt licht bij andere achterstaan, en dat wenschte men te voorkomen Om half zeven werden reeds de eer ste feestklanken vernomen Met mede werking van „Ons Genoegen" en „St. Cae- cilia" werd voor het Arsenaal de re veille geslagen, waarna beide muziek korpsen, gevolgd door een groote me nigte, elk een gedeelte van de stad door, marcheerden. Hiermede was tegelijk een begin ge maakt aan de uitvoering van een goed voorzien programma. Inmiddels won de zon het van de zware nevelen en zoo is de tweede dag een feestdag kunnen wor den als Vlissingen er nog maar weinig ge kend heeft. De nieuwe stad vroeg 't eerst de aan dacht Daar gaf een koor van ongeveer 450 kinderen onder leiding van den heer H. M. Huibregtsen een zanguitvoering, die zeer goed geslaagd mag heeten. Heel lief werden de liedjes gezongen, terwijl we gaarne „Het edel drietal her dacht", woorden van P. Landsman, en een compositie van den heer II. W. Hui bregtsen, afzonderlijk vermelden. Na afloop bracht de eere-voorzitter, kle heer R. G. van Nieuwkuijk hulde aan bo vengenoemde personen, en overhandigde beiden een lauwerkrans Daarna werd het volgende telegram! verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin Het Loo. Mevrouw De Vlissingsclie feestcommissie Nieuwe Stad met duizenden volwassenen en kin deren op een feestterrein vereenigd ler viering van het onafhankelijkheidsjubilé herdenkt erkentelijk de rijke zegeningen, die uw volk dankt aan U en Uw Huis en voelt zich gedrongen diepgevoelde hulde te brengen aan Uwe Majesteit en Hare Doorluchtige Familie A Hubregtse, voorz. A. J. F", den Boer, secr. Met het oog op hoogwater was de aan komst van den Souvereinen Vorst een half uur vervroegd. Daardoor woonden veten de zanguitvoering slechts gedeelte lijk bij en spoedden zich tegen tienen naar het Beursplein, waar de sloep met den vorst zou aanleggen Verschillende autoriteiten waren ter ontvangst tegen woordig. Ongeveer kwart voor tienen rukte een compagnie schutterij aan onder comman do van den heer C. van Dijk, voorafge gaan door het bataljonsmuziekcorps, tot 't doen van eerbewijzen Deze Oud-Hollandsche eerewacht had veel bekijks. Op den. vastgestelden tijd stapte de vorst onder luide hoera's aan wal en werd daar, terwijl het Wilhelmus over de watervlakte klonk, ontvangen door den districts-commissaris Fokker en het le lid van den raad, den heer P. J. Martier. De vorst werd voorgesteld door den heer M v d. Beke Callenfels, de heer A. J. v. Ockenburg was district commissaris en de heer II. J. M. van Raalte stelde het le lid van den raad voor Nadat het eerevendel geïnspecteerd was, waarbij de Prinsenmarsch werd ge slagen, door Hr. Ms. Evertsen de Vorst met 10 saluutschoten was begroet, sprak de heer v. Raalte (waarnemend burge meester) den vorst als volgt toe Dooriuchtigst Vorst en Heer, Het is voor deze stad en als tolken

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2