Kerknieuws. LAATSTE BERICHTEN. Onderwijs. Landbouw. Leger en Vloot. Burgerlijk Armbestuur; ondersteuning van Het Louvre-museum te Parijs heeft behoeftige kraamvrouwen, door het ge-voor 800.000 frank de hand gelegd op nootschap „Moederlijke weldadigheid"; een drieluik van den beroemden Vlaam- verstrekking van kleederon door de ver- sehen meester Rogier van der Weijden. eeniging „Zeeuwsche Dorcas"; hulp met Hij was de leerling der van Eycks en de voorschotten tegen een lage rente door leeraar van Memlinck. liet werk, dal als de hulpbank; gelegenheid tot het bewa ren van in gunstige omstandigheden be spaarde penningen, voor tijden van werk loosheid of buitengewone behoeften, on der het genot van rente, door de spaar bank; uitkeeringen bij ziekte of overlij den, door onderscheidene daartoe be staande maatschappijen of voreenigingen. DE KERMIS. Het Nieuwe Ministerie. het voornaamste van den meester be schouwd wordt, is waarschijnlijk om streeks 1450 ontstaan. De van Eycks. Morgen komt dus de koning van België persoonlijk het gedenkteeken, opgericht ter eere van de gebroeders Hubert en Jan van Eyck, inhuldigen. Uit Gent schrijft men ons omtrent deze wereldberoemde zonen van het aloude Gent o. a. de vol gende bijzonderheden. Te Maaseyck aan de Maas werden Het is Kermis en dit blijspel van ze geboren, Hubert omstreeks 1370 Hij vestigde zich te Gent In 1424 stond Julius Magnussen is een echt kermisstuk dat door de leden van de tooneelver- eeniging als zoodanig gespeeld wordt. Men spaar ons den inhoud ervan na te vertellen, het zou tijd ver morsen zijn Genoeg zij dat er in deze klucht veel is, dat, in verband gebracht met de huidige ministeriëelc crisis in ons land, van hoog-comische werking is. Dat is de kracht van het stuk, zijn actu aliteit. Van de spelenden roemen wij Willem van der Veer, die een rol liggend buiten zijn karakter en van een ergerlijke on- noozelheid, denk a<an het derde bedrijf, wel niet aannemelijk maakt, maar toch met groole sappigheid speelt en zoodoende het stuk draagt. Jaap van der Pol! stond hem kranig ter zijde, doch kon de scene waarin hij Edith zijn liefde bekent, wat aannemelijker ma ken, door ze niet heelcmaal als een pas kwil op te vatten. Van de overige medespelenden waren mevr de Vries, van Berkel en Greta Gijswijt prec'es wat ze zijn moesten, voor al laatstgenoemde was een kostelijke deugniet Lezer, kunt ge u een minister-pre sident voorstellen met het uiterlijk-in- alles van een drogislcnbediende? Wij ook niet, maar Adolf Bouwmeester wel. Zijn fantasie reikt bijna tot die van den heer Charles Specht, die het nog veel natuurlijker dan mijnheer Magnussen vindt, dat een meesterknecht op een zet terij stomdronken voor de oogen der redactie rond sliert. Doch dit zijn slechts kleine opmer kingen. Wie eens een avond met grappigen nonsens gevuld wil zien, mag niet verrui men naar „Het Nieuwe Ministerie" te Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk In de vergadering van gisteren werd aan het Koninklijk echtpaar een telegra fische gelukwensch toegezonden. Hierop kwam in behandeling het rap port van den heer Eilerts de Haan over het Concept-Reglement op de organisatie van het beheer der kerkgoederen in de gemeenten der Nedcrlandsche Hervorm de Kerk die zoogenaamd vrij beheer heb ben. De eerste conclusie van het rapport (het concept-Bruins niet aan te nemen) werd met algemcene stemmen aangeno men. De eindredactie werd gegeven van de in 1912 voorloopig aangenomen toevoe ging eener tweede alinea aan art 19 Syn. Reglement voor de Kerkeraden, „de aanteekeningen van de handelingen van den kerkeraad worden, na lezing en goed keuring, onderleckend door den voorzit ter en scriba, of door don voorzitter en een der andere kerkeraadslcden." Evenzoo de eindredactie van de ten vorige jare voorloopig aangenomen wijzi ging van art. 15 Rcgl Alg Weduwen- en Weezenbeurs. Beide veranderingen zullen aan de hoofdelijke stemming der Prov. kerkbesturen worden onderworpen Toelagen Ned. Herv Kerk. De algemeene synode der Ned. Herv hij d aar als een zeer groot en verdienste lijk schilder geboekt In 1126 overleed hij Jan zag ongeveer in 1390 het levens licht. Deze is als hofschilder van Jan van Beieren in den Haag werkzaam ge weest Een rijk patriciër droeg Hubert de schildering van een altaarstuk op. Deze heer heette Jodocus Vijdt, heer van Pa nicle Wanneer Hubert van Eyck aan dat werk begon, is niet bekend. Hij heeft het echter onvoltooid moeten achterlaten. Na diens dood heeft Jan op Vijdt's verzoek, den arbeid voltooid In het begin van 1432 was hel geheel gereed Reeds da delijk werd hel zeer bewonderd. Ieder weet, van welk altaarstuk we hier spreken: de Aanbidding van het Lam Gods. Albrecht Durer heeft het o. a. ge zien Hij noemde hel „ein überkösUiches hochverstandigos Gemalde" Wal dit drieluik te zien geeft, is beleend1. Op het middenstuk zijn God de Vader, Maria en Johannes de Dooper in den Hemel afge beeld Beneden ziet men de aanbidding van hel 'Lam Gods. 'De zijkanten zijn groo- lendeels terecht gekomen in het museum te Berlijn Zij stellen voor musiccerende engelen enz Ook zijn de beeltenissen van Jodocus Vijdt en zijn vrouw Isabella Borluut daar in opgenomen. bemoeilijkt wordt door verschillende om standigheden. We hopen, dat alles van een leien dakje zal gaan en dat mooi weer het feest mag opluisteren. Dat zal voor velen, zoo wel comitéleden en hecren commissaris sen als hen die zich tot een bloote ver siering hunner buurten bepaalden, de grootste belooning zijn voor hun onver- moeiden ijver gedurende verscheidene af- gcloopeu weken. Was reeds gisteren liier en daar merk baar hoe een buurtcomité zich de ver siering zijner straat of wijk had voorge steld, vanmorgen kon men op verschei dene plaatsen reeds de laatste hand aan een en ander zien leggen, De regen buien van vannacht hadden blijkbaar niet veel kwaad gedaan en het aanbrengen der papieren versierselen was wijselijk uitgesteld tot op den feestdag zeiven. Verschillende stralen prijken dan ook reeds in hun feestkleed, dat door een roolijk zonnetje met een stroom van goud wordt overgoten. Zoo is 't tenmin ste op 't oogenblik, dat wij dit schrijven, want zware wolkengevaarten en een eenigszins zakkende baronieter doen ver moeden, dat 't zoo niet zal blijven En dat zou jammer zyn, want wat kan één buitje al niet bederven, 't Feestkleed moet twee dagen dienstdoen en wie trekt dat den tweeden dag gaarne aan als 't besmeurd is en hier of daar een scheur tje vertoont. In de Nieuwe stad zijn een tweetal eerepoorlen opgericht, één in de van Dishoeckstraat, voorstellende Napoleon op de vlucht voor de legers der verbonden mogendheden, en een in de Schelde straat. Deze poort is bijzonder mooi en trekt zeer de aandacht Door beide voert de weg naar het feestterrein. In de Walslraal kan de versiering slechts aan een zijde worden aange bracht, zulks met het oog op de tram. De versiering, beslaande in levend groen en bloemen, is eenvoudig doch smaak vol. Voor een zestal zijstraten zijn eere- boogen opgesteld met toepasselijke op schriften. De bewoners van de Korte Walstraat hebben een 8-tal ejpclrische booglam- Ook de heer Jos. van Raalle werd dank gebracht voor zijn ijver om het Ei land te maken tot het sieraad van de feestvierende stad. Met een lang leve koningin Wilhelmina der Nederlanden, God zegene Iiaar en Haai- huis, stemden allen in. De heer Dijckmeester verklaarde daar op, dal hij volgaarne de uilnoodiging voor zich en zijn familie had aanvaard Men weet, zoo zeide spr., dat ik groot belang stel in Vlissingen en wat daar voorvalt. En al is voor Vlissingen 1914 eigenlijk liet jubeljaar, zoo kan ik licht hegrijpen, dal men de viering wilde la ten samenvallen met die in het geheele land. Vervolgens sprak de Commissaris zijn beste wenschen uit voor het welslagen van het feest. (Toejuichingen.) Hierop namen de wedstrijden, die op geluisterd worden door de muziek van het gezelschap „Ons Genoegen", een aan vang en gingen de eerste vier sloepen af. Door de commissie op het Eiland werd het volgende telegram verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin. De commissie op het Eiland te Vlis singen tot het feestelijk herdenken van Neêrlands honderdjarige onafhankelijk heid biedt uwe Majesteit en Haar huis de gevoelens van hare innige verknocht heid aan. God bescherrae Nederland en het dier baar huis van Oranje zonder hetwelk ons Land en Volk zich niet gelukkig laten denken L. VIS, Voorzitter. De nummers van het concours-hippique op morgen zijn, naar men ons meedeelt, al aardig bezet. Voor het ringrijden zijn reeds 40 deelnemers ingeschreven. OVERREDEN Nabij Zwaagwesteinde is de remmer D uit een goederenwagen gevallen en door den trein verpletterd. EEN ORKAAN. BOEDA-PEST, 8 Aug In de omgeving van Ungvar heeft een vrecselijke orkaan gewoed, gepaard met een wolkbreuk, die de rivieren uil haar oevers deed treden en groote verwoestingen aanrichtte. In Ungvar staan alle stralen blank. De streek lusscHen Osap en Munkakz lijkt een groot meer Talrijke huizen zjjn in gestort en vele lieden verdronken Nadere bijzonderheden ontbreken nog. NOORD EN ZUID. SJANGHAI, 8 Aug Hedennacht werd een hevige aanval gedaan op Woesoef. In het gevecht dat 1 uur duurde, sneuvel den 2000 man, dat is de helft der bezet ting. DE BALKAN. Een nieuw verbond? BELGRADO, 8 Aug. In Welingelichte kringen verluidt, dat een of- en defensief verbond zou zijn gesloten tusschen alle Ëaltkanstaten, waarin deze zich verplich ten elkander bij te staan, indien een hunner door een buitenlandschen vijand wordt bedreigd. THERMOMETER EN VERWACHTING. 8 Aug. Theruinmetur alhier 8 a. vu». 60 re.} 12 a. 68 gr., n. nm. 67 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon Meteorologisch instituut te De Bilt volgoni de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 771.7 te Horta. Laagste 750.3 te Hernosand. Verwachting tot den avond van 9 At g.: zwakke tot matige winden uit W. richtingen, meest zwaar bewolkt, waarschijn lijk enkele regenbuien met kans op onweer, HET ONAFIIANKEL1JKHEIDSFEEST TE VLISSINGEN. UIT VLISSINGEN. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum Plaats. Voorwerpen. Informatiën. Walcheren. Aug. Middelburg, Bloemisterij 12 Aug. Vlissingen, Huizen, 15 Aug Arnemuiden, Beestiaal, 21 Aug Koudékerke, Huizen, Zuid-Beveland. 18 Aug. Kruiningen, Ambachts heerlijkheid enz. Verhulst. Paap. Blaupot ten Cate. Struve. Op een der voornaamste pleinen van Pen doen ophangen, zoodat die straat Gent, het St|. Baafs-plantsoen, is het ge- vanavond in een zee van licht zal baden denkteekeu opgericht. De Genlsche beeld- De Noordstraat is ook smaakvol met houwer G. 'Verbahek heeft hel vervaar- sparregroen en guirlandes versierd, ter- digd. Uit verschillende landen zijn gelde-wijl honderden veelkleurige ballons, daar- lijke bijdragen gekomeni. Op het gedenk- boven een dak van mozaïk vormen, teeken zullen de wapenschilden worden I de Nieuwstraat is een groote obelisk aangebracht der landen, die de inschrij-opgericht in den vorm van de gedenk-1 dezelfde temperatuur, ving gesteund hebben, j "?a,d te Schevcningen. De Palingstraat, i De Nedcrlandsche commissie bestond d'e me^ haar natuurlijk geboomte locli al uit de hecren jhif, J Six, N. Beets, dr. A magnifiek gelegen is, ziet er met de Bredius E. Schmidt Degener dr A Pil aangebrachte versiering al bijzonder I ONDERSTAAN**»-. BERICHTEN ZIJN ihr Ti W F van Riemsdi'ik dr Tan mooi uit. Niet minder dan drie eerepoor-OPGENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VcUi e n dr. \V. Vogelsan" J ten zijn daar opgericht. VAN ONS VORIG NUMMER. Onze rondwandeling eindigde op het i i ii i 1 Eiland, het tweede feestterrein, dat door I Geslaagd. 'de goede zorgen der bum-lcommissie er' Geslaagd voor acte Fransch agcr on ook rcchl feestelijk uitziet. do™'Js mel E' Tichelman van V1s s n- Ook daar zijn een tweetal eerepoorten Sen opgericht. I Hoewel voor Vlissingen het licht der t Verschillende neringdoenden hebben! Gedetacheerd, vrijheid eerst in 1814 doordrong en zelfs voorts hun etalages smaakvol versierd,De eerste luitenant L. K. Evenwel van een jaar te voren nog geen glimpje van terwijl schier uil iedere woning de drie- hel 14e regiment alhier, wordt 15 Aug. dat licht viel waar le nemen, heeft de kleur met oranjewimpel waait. gedetacheerd bij de derde mitrailleurs- Vlissingsclie Oranjebond gemeend, Vlis-We gelooven hieraan niet veel meer afdeeling te Maastricht, stagen toch een plaats te doen innemen te behoeven toe te voegen om te doen J in die lange rij van gemeenten, die het zien, dal feestviex-end Vlissingen netjes jaar 1813 als het jubeljaar hebben her- is aangekleed dacht of nog zullen herdenken en ge- j Moge de feeststemming niet ontbreken! tracht 'haar een alleszins waardige plaats Op den vaslgestelden tijd bracht de in die rij te doen innemen^ tram den Commissaris der Koningin en Maanden geleden verzekerde hel be- zfjn familie uit Middelburg aan de Keer- stuur van genoemden bond zich van de sluis aan, waar een rijtuig gereed stond Lindeh gisteren een onderhoud heeft ge- medewerking der besturen van de ver-0m Z Exnaar het terrein vau den roei- had met mr. A van Gijn. eeniging „Vlissingen Vooruit" en die totwedstrijd te voeren. Bij aankomst op het' Een oplossing van de crisis wordt niet bevordering van't vreemdelingenverkeer, feestterrein werd het gezelschap afge-verwacht voordat het congres der S. D. terwijl enkele particulieren aangezocht haald door den eere-voorzïlter van het'A. P. zal zijn gehouden, werden, in hel voorloopige comité zit- eiland-comité, den» heer II J Tichelman ting te nemeni. Een grootsch idee werd en door den voorzitter, den heer L. Vis. geopperd en voorloopige plannen werden Aan de loopplank van de „Zeeuwsch- beraamd om het herdenkingsjaar een Vlaanderen" bood de jongejuffrouw Lau- evenbeeld tc doen zijn van het jubeljaan ra Vis mevrouw Dijckmeester een fraaien Met veel animo werd aan verschillen- i ruiker aan. de plannen gewerkt en bleek steun in el-1 Aan boord van de provinciale boot be ken vorm en van verschillende zijden te vonden zich verscheidene genoodigden, wachten;. waaronder werden opgemerkt de burge- Zooals gewoonlijk kwamen successieve- meester van Vlissingen, jlir. mr. A. A. lijk ook de buurtcomité's bij elkaar, waar-van Doorn van Koudekerke, enkele le- van 't meerendeel der werkzaamheden den'van Ged. Staten en de commandan- Kerk "heeft uit de fondsen dier kerk zich weer zouden bepalen tot 't versie- ten van H. Ms. Evertsen en Bever om de volgende toelagen verstrekt ren der straal en een tractatie der aldaar Voor het sein tot de wedstrijden ge- Uit het fonds voor noodlijdende kerken wonende jeugd. geven werd richtte de cere-voorzitter, en personen aan Kattendijke f 1500voor' Twee buurten, een zich noemende de!de heer II. J Tichelman, zich n den bouw van een nieuwe pastorie. I Nieuwe Stad, en de andere „Het Eiland", I enkele woorden tot den Commissaris. Uit het fonds ter voorziening in de hadden voor dit jaar grootere plannen.) Spreker weesier op, dat de herkrijging legen de aanvaarding van de ministers geestelijke behoeften aan Kruiningen' Toen n 1. bleek, dat het gemeentebe- j der onafhankelijkheid niet alleen leeft in portefeuilles dooi-de sociaal-democratia f 300 voor den arbeid te Hansweert en stuur ditmaal niet scheutig was en een de harten der meergegoeden, maar ook) lieden avond vergadert de Haagsche Neuzen f 100 voor lokaalhuur van het voorstel om subsidie door den raad werd J in de kringen Van den arbeid. Daarvan afdeeling over de bekende moties kerkje te Sluiskil. j verworpen, zat het feestcomité in zak en geeft het bij uitstek democratische deel iliet partijbestuur. Uit bet fonds tot verbetering der 'ascli. Zonder dien financieelen steun kon) van Vlissingen, nl. hel Eiland, het bewijs. Veroordeeld schraalste predikantstractementen aan het grootsch opgezette plan niet worden'i Waren dan ook alleeu mannen uit den! De Haagsche rechtbank deed heden Kleverskerke f 50 en Vrouwepolder f 135 uitgevoerd j arbeidenden stand, die aan den oproepuitspraak in de Dinsdag j.l. behandelde en ten slotte uit de generale kas voor1 Dad toen het comité direct bij de bur- j tot 't vormen van een comité gehoor bekende moordzaak in de Brouwerstraat predikantstractementen aan Kleverskerke gerij aangeklopt en zoo de zaak warm ge-'gaven jen veroordeelde den dader, den 16-jari- f 100, Vrouwepolder f50, Meliskerke houden, de gelden waren er gekomen,) Vervolgens richtte de eere-voorziller gen weesjongen D. M., overeenkomstig f too' Gapinge f 275, Kamperland f 200, Dat is echter niet gebeurd Toen men dan zich lot enkele comitéléden in 't bijzon-het requisitoir van hel openbaar minis- Hoofdplaat f 100 Waterlandkerkje f 100 ook in dagen niets hoorde dan geruchten der, die 't grootste aandeel in de voor-jterie tot ter beschikkingstelling van (le en voor een godsdienstonderwijzer aan over het niet zullen slagen in de organi- j bereiding hebben gehad, met name de regeering tot het 21e jaar benevens 5 Neuzen f 400. satie van een Oranjefeest, beraamden heeren L. Vis, voorz., Kruidenier en Van'jaar voorwaardelijke gevangenisstraf. oeenige bewoners uit genoemde buurten der Hoek, alsmede den heer Van der j (plannen om met eigen krachten, en ge- Slikke. Geslaagd. Nea. iierv. R.crk steund uit de algemeene kas eenige fees-1 Een woord van dank bracht hij aan) Te 's Gravenhage zijn geslaagd voor Beroepen te Putten o/d. Veluwe lelijkheden op touw te zetten j alle leden voor hun arbeid alsmede aan'het notarieel staatsexamen eerste ge- (toez.) K J. v d. Berg, te Tloogevcen De buurtbewoners lieten zich niet on-1Z. K H Prins Hendrik'voor de geschon- j deelte de heer P. F. Vereecken van Bedakt voor Schermerhorn S H. de betuigd; de gemeenteraad, voor de twee- ken medaille en den Comm. der Koningin J Lamswaarde en voor bet tweede gedeelte De heer W Bruinzeel, thans onder wijzer aan een bijzondere school te 's-Gravenhage. benoemd hoofd der chris telijke school te Ierseke, slaagde voor akte Engelsch L. O. DE CRISIS. Gemeld wordt dat mr. Cort van der DE S. D. A. P. EN DE CRISIS. De afdeelingen Amsterdam I en VI en Dordrecht zullen zich op het congres tegen aanvaarding van minister-porte feuilles verklaren. DE PRINS OP REIS. De Prins is gisteravond naar Meck lenburg vertrokken vandaar gaat hij Maandag a s. naar Hohemark UIT DEN HAAG. De S. D. A. P. en de Crisis. De afdeeling Schevenïngen van de so- mèt ciaal-democratische arbeiderspartij heeft zich met 42 van de 45 stemmen verklaard Groot, te Oirschot. de maal aangeklampt, was wat beter ge-j voor zijn steun Verder den Minister van de heer J. J van Dijke te Kruiningen. stemd en zoo is dan voor deze dagen een Marine, die den voorzitter een audiëntie I ji*j »-programma samengesteld, dat, hoewel j verleende en een oorlogsschip zond om BEGRAFENIS Mgr. DREIIMANS. jniet zoo grootsch in opzet, toch veel dé feesten op te luisteren, terwijl een) Heden had de begrafenis van Mgr Kanst en WetsnsEösppen biedt en waarvan de uitvoering, als 'tgansche collectie vlagge'n in bruikleen i Drehmans, den bisschop van Roermond, weer meewerkt, de feestgangers van uur werd afgestaan. Aan IT II Gedeputeer-plaats. Nadat kardinaal Van Rossum de Op de Domburgsche tentoonstelling tot uur in beslag neemt den, die een stoomboot afstonden, aan mis had opgedragen werd het lijk in den werden verkocht van M Elout-Drabbe Eén groot nadeel is er aan een toe-, den heer directeur der Mij. Zeeland die I bisschoppelijken grafkelder bijgezet, no 19 De Tuin en 110. 21 Penteekening, stand, zooals die thans geschapen werd, liet comité op zoorn royale wijze terzijde) Vele autoriteiten woonden de plechtig- van Ch. Fernhout—Toorop no. 25 Por- verbonden en dal is, dal samenwerking,stond, alsmede de heeren Lucas en Voor- heid bij, waaronder werd opgemerkt de tret en van M. Zwarl, no. 72 Zeegezicht die bij festiviteiten zoo hoog noodig is, loop. minister van Waterstaat. Men schrijft uit Oud-Vosse- meer: Werd het vorige jaar herhaalde lijk geklaagd over gebrek aan werkkrach ten voor den veldarbeid, thans hooren wij omgekeerd klagen door de arbeiders over gebrek aan werk; het vorige jaar zal de overvloed van werk wel 'ontstaan zijn door de afwezigheid van tal van jonge arbeiders, welke in Engeland inde bietenvelden werkten, terwijl ook de dijksverbetering in dien tijd vele handen1 vroeg. Eenigen lijd geleden werd door de vereeniging van gedipl. oud-leerl van den Landbouwwintercursus te Nieu- w er kerk besloten pogingen aan te wenden om in den volgenden winter in die streek een cursus in bedrijfsconlróle (landbouwboekhouden) te kunnen, hou den. Een voldoend aantal leerlingen heb ben zich voor een dergelijken cursus aan gemeld, zoodat in den a.s. winter te Zie- rikzee die cursus zal gegeven worden door den heer J. W. H. F Buijze van Stavenisse. Op een verkooping van landbou- wersinspan op Schouwen en Duiveland werden gisteren voor melkkoeien de vol gende prijzen besteed f 320, f 342 en f 405, vermeerderd met 10 °/o onkosten. Deze verkooping werd minstens door 500 personen bezocht Rond de hofstede telde men 300 rijwielen. In h et land van Axel, waar zeer veel vlas wordt verbouwd, is het trekken van het gewas zoo goed als geëindigd. De telers hebben er een „strop" aan, want over 't algemeen valt het zeer te gen; 't is veel te licht van gewicht, en is als hooi, als het .een paar dagen ge bonden slaat. Voor velden, welke dit jaar tamelijk goed kunnen genoemd worden, en die zijn er niet le veel, wordt hoogstens f 70 per gemet geboden. Als men nu weet, dat de telers tot f 120 per gemet huur hebben gegeven, en dan nog het zaad, wieden, trekken en hun kunstmest te betalen hadden, wat samen zeker op f 50 per gemet mag ge rekend worden, dan behoeft men niet te vragen, of er geld is bijgelegd. Iemand, die al jaren druk in het vlas werkt, schat de schade, die in 1912 en 1913 (want 1912 is ook een slecht jaar geweest) in liet Land van Axel bij de vlasteelt is geleden op minstens f 300.000. Is in die streek dit jaar al (veel minder vlas gezaaid dan het vorige jaar, onge twijfeld zal de vermindering in 1911 nog heel wat grooter zijn Aan de bevordering tot milicien-kor poraal, welke op 1 dezer bij de regimen ten heeft plaats gehad (per regiment 24 man) is, aldus lezen wij in de Avp voor de belanghebbenden een niet onbelang rijk voordeel verbonden.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2