LAATSTE BESÏCHTES. Verschillende Berichten. Naar de Nederl. verneemt, zal in November een bepaald aantal postzegels worden verkrijgbaar gesteld; zij hebben dezelfde porto-waarde als de gewone postzegels, en worden na uitverkoop niet meer gemaakt. Een 13-jarige jongen sprong gisteren ïn de Rozestraat te Rotterdam van een autovrachtwagen en geraakte onder de lo comotief van de i juist passeerenden stoomtram, die hem heeft overreden en gedood. Van een Franschen ingenieur uit Caenis Woensdagavond naar de N. R C. meldt, in den Parijschen trein op het tra ject Dordrecht-Rotterdam, een portefeuil le inhoudende een bankbiljet van 1000 franc, 10 van 1000 franc en cenige cou pons van de Amsterdamsche bank, ge rold. Een 19-jarige' zoon van den heer A Herwig te Alblasserdam, begaf zich met 2 andere personen in een cigenmaakt bootje op den Alblas aldaar. Door omstandigheden kwam het bootje te kantelen en geraakte het drietal te wa ter, waarbij Herwig verdronk. Hoewel alle pogingen werden aange wend, mocht het niet gelukken de levens geesten op te wekken. De hulp-chauffeur G. A S., in dienst vandr. Van Veen te Haarlem, heeft diens dienst verlaten na een zcsloops revol ver en f 20 gestolen te hebben Om dien diefstal niet te laten bemerken, besloot hij de woning van den dokter in de lucht te laten vliegen, nam daartoe de stoppen van eenige benzinc-bussen af, bracht er daarna een lont in en stak dien aan. Er volgde echter geen ontploffing. Bevreesd zelf te worden getroffen ging hij op de vlucht doch toen hij in de courant niets van een ontploffing zag, keerde hij Maan dag terug, vijlde in de woning een gas buis stuk met het doel, een gasontplof fing te veroorzaken, doch toen hij het gas aanstak raakte de vlam de automobiel en deze vloog in brand. S. ging er nu van door, de politie heeft hem echter ach terhaald en hij heeft volmondig bekend en ook gezegd wat zijn doel was. Hoe hij er toe gekomen was wist hij echter zelf niet Dr Van Veen verklaart nooit iets met den jongen te hebben gehad en acht hem volkomen toerekenbaar. Hij is aan de jus titie overgeleverd. N. R. C. Het Amersf. Dagbl verneemt, dat de pastoor F. Koster te Hoogland bij den officier van justitie een Macht heeft in gediend tegen de redactie van de Nieuwe Crtc q den inzender van het bericht waarin den pastoor bij de Juni-verkiezing verweten wordt de katholieke bevolking van Hoogland te hebben opgezet tegen den dominé en den burgemeester van Hoogland. Zonüag a. s. wordt te Tilburg op de tentoonstelling een groot concours hippique gegeven gepaard met allerlei feestelijkheden Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie die in deze courant voorkomt. Te Kaatsheuvel, waar gisteren de kermis begonnen is bij welke gelegenheid altijd wordt gevochten, zijn den nacht te voren kennisgevingen rondgebracht, dat enkele personen uit de gemeente zul len worden „geslacht". Het korps marechaussee versterkt. Onder de Zwitsersche Vatikaan- garde wordt een heele schoonmaak ge houden Volgens het „Giornale d'Italia" zijn 11 Zwitsersche gardis heengegaan en heb ben 10 anderen hun vertrek aangekon digd. Kolonel Répoud heeft aan kardi naal Merry dol Val schriftelijk uiteenge zet, dat het noodig is alle gardis, dio het protest mede hebben onderteekend, te ontslaan. Men denkt dat zij allen, 50 in getal, zullen worden weggezonden. Te Jackson (Mississippi) zijn 35 ne gers die als gevangenen op de tweede verdieping van een oud gebouw waren opgesloten, levend verbrand Daarheen leidde slechts een houten trap Ze rukten aldus de „Köln. Ztg." als waanzinnig aan de belraliede vensters en hun gillend hulproepen wekte dc opzichters, die ech ter niet konden helpen. Onmachtig moes ten ze het aanzien, hoe de eene neger na den anderen in het vuur terugviel en omkwam. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Dezer dagen werd aan de kantoren van Carnegie in de Vijfde Avenue te Ncw- York leien paket bezorgd, aan Carnegie persoonlijk geadresseerd Het zag er zeer verdacht uit en werd daarom aan de po litie overhandigd Die vermoedde dat er een bom inzat en loste er op een eenza-, me plaats geweerschoten op Toen geen ontploffing volgde, werd het pak geopend en bleek een Limburgsch kaasje te be vatten Aldus de N. R. Crt. DE KOUDE JUNI MAAND. In het maandbericht van het Meteoro logisch instituut té De Bilt over Juni leest men o. a Over het geheel is Juni een vrij som bere en koele, en een zeer regenach tige maand geweest In de eerste dekade viel vooral tengevolge van uitgebrei de onweders op den 4 en 5 in Hol land, Zeeland, Friesland en Overijssel een hoeveelheid regen, ongeveer gelijk aan de normale maandsom, èn hoewel de twee de dekade betrekkelijk droog en zonnig was, viel in de derde dekade weer zoo veel, dat de maandsom gemiddeld over het geheele land ruim dc helft meer den het normale bedrag werd. in in Over ijssel, Friesland en Noord-Holland onge veer het dubbele hiervan. De onweders op 17 en 18 in de zuidelijke helft des lands waren over t algemeen van weinig regen vergezeld. De temperatuur was in de derde dekade gemiddeld bijna 3o te laag, overigens weinig van de norma le verschillend. De bewolking was in de eerste, en vooral in de derde deka de vrij zwaar, de zonneschijn te de Bilt bleef met 152 uren 35uren beneden nor maal. 1 HET WEER IN HET BUITENLAND. Goed is het weder in Frankrijk, waar de zonneschijn domineert; het is ech ter nog maar matig warm. In Zuid-West- Frankrijk zijn onweders tot uitbarsting gekomen Op de Scliotsche hooglanden en in En geland wisselt bewolking met zonneschijn af, overdag is het er aangenaam frisch, de nachten zijn er zeer koel In Noord-West-Duilschland (Noordzee baden en Rijnstreek) is het zonnig. In Ba den en Beieren is het veelal druile-rig. In Zwitserland, Tyrol en Bohemen duurt het ongunstige weder voort. BOOG H ATKK, te VI,«Magen tl Zaterdag 26 Juli am." 6 30 /•andaa 27 7 25 Maandag 28 vm. 8.09 Ihnwdae 29 9.23 Woensdag 30 10.31 Donderiiaii 31 11.30 Vrjidag 1 Aug. nat. 12 21 t e Domburg. Zaterdag 26 Juli nm. 6.39 Zondag 27 7.34 Maandag 28 vm. 8.18 I>iu3dag 29 9.32 Woensdag 30 10,40 Donderdag 31 11.89 UIT MIDDELBURG. Gemeenleraadszitti ng. Woensdag a s houdt de raad dezer gemeente een vergadering. Op de agenda staat o a de benoe ming van een onderwijzer 7e leerjaar, de aanleg van gasleidingen in de Pluim- straat, het Bastion, Segeerssingel en Seis- singel ,en van waterleiding in den seis- singel en N. Bolwerk, voorts de slacht- huiskwestie, uitbreiding der prise d'eau van de Duinwaterleiding. AFLOOP VERKOOPINGEN. Notaris J C Blaupot ten Cate heeft heden aan het Zand bij Middelburg in het openbaar verkocht 2 H 69 a 70 cA bouwland te Seroos- kerke aan den Walekotsweg. Kooper S. de Nood Jr te Serooskerke voor f4180; lhect. 48 a 70 cA. bouwland aldaar. Kooper S. de Nood Jz. te Serooskerke voor f 1911, 49 a 56 c.a. bouwland en sprink al daar aan den Molenweg. Kooper J. Hu- bregtsc te Serooskerke voor f 527; 76 a weiland te St Laurens aan den Zoetendaalschens weg. Kooper C. Kluyf- hout te Serooskerke voor f 1500, 1 heet. 27 a weiland aldaar. Kooper P A Bakker, Koudekerke voor f 2198; 85 a 53 ca weiland aldaar. Kooper D. Rooze te St. Laurens voor f 1161. 1 heel. 26 a 40 c a weiland te Oost- kapelle aan den Groenenweg. Kooper J Sanderse te Mcliskerke voor f 1630; lhect. 82 a. 14 c.a. weiland aldaar. Kooper P Sanderse IIz te Ooslkapelle voor f 6100; 1 heet. 59 a. 70 ca. bouwland en weiland te Serooskerke achter „Pitte- perk" Kooper C. Traas te Serooskerke voor f 2821. UIT VLISSINGEN. Onderwijzer R. Normaallessen. Bij beschikking van den Minister van binnenl. zaken is met ingang Van 1 Aug. benoemd tot onderwijzer aan de rijks normaallessen te Vlissingen den heer P. C. Gilde te Middelburg. UIT GOES. VPN De yergadcring der afdeeling Zeeland van de „V P. N£ is niet doorgegaan, daar slechts 4 leden van 't bestuur aan wezig waren Geen enkel afgevaardigde der afdeeling was opgekomen. De agenda vermeldde o. a benoeming van een be stuurslid en reglementsherziening. Algemeene vergadering der onderwijzersvereeniging in 'tarrondissement Goes. Heden kwam deze vereeniging bijeen onder voorzitterschap van den heer J. N. Elenbaas, arrondissernents-schoolopziener Aanwezig waren 76 leden, onder meer de heer K Brants, dislricts-schoolopziener en een 10-tal onderwijzeressen Verder waren voor de eerste maal enkele on derwijzers aanwezig, werkzaam bij het bijzonder onderwijs. In zijn openingsrede sprak de voor zitter er zijn genoegen over ujt, dat deze laatste ook aan de oproeping tot bijwoning dezer vergadering hebben ge hoor gegeven,- al moge ook zoowel de openbare als de bijzondere onderwijzers hun afzonderlijke belangen hebben, toch zijn er genoeg zaken van algemeen be lang, die door de onderwijzers onder de oogen gezien kunnen worden. Immers 't einddoel van alle onderwijzers is toch hetzelfde het kind geestelijk en zede lijk op te voeden, het te vormen tot een nuttig lid der maatschappij. Na afdoening der huishoudelijke zaken, waaronder nazien der rekening, verslag van dc boekerij en herbenoeming van den heer F Asmays, bekwam de heer C. v. d. S 1 i k Ic e, onderwijzer te Wol- 'faartsdijk, het woord over 't onderwerp enkele hervormingsgedachten over ons lager onderwijs. In een keurige causerie wees de spreker op de talrijke gebreken, die ons onderwijs aankleven, zoodat her vormingen dringend noodig zijn. Hij be sprak achtereenvolgens uit- en inwendig schoolleven, de school en den gods dienst, soorten van scholen, opleiding, toelating, salariëering enz. en gaf aan, hoe een en ander volgens zijn meening dient ingericht te zijn De rede gaf aanleiding tot uitvoerige discussie. Het volgend jaar zal de spreekbeurt vervuld worden door den heer D J v d. Graaf, hoofd van een school te 's-Heer Hendrikskin deren, en zal de heer J Pol- jewijt, hoofd van een bijzondere school te Biezelinge, diens plaatsvervanger zijn Hierna werd pauze gehouden en geza menlijk gebruik gemaakt van de koffie tafel Na de pauze sprak de heer Brants, dislricts-schoolopziener, over het rap port der ineenschakelings-commissie WAARNEMEND SECRETARIS. Met ingang van 1 Aug. a s. is tot waar nemend secretaris van Krabbend ij ke benoemd de heer W. Griep, gemeente secretaris van Rilland-Bath. ONTSLAG GEVRAAGD. Door mej. L. R. Huijssen onderwijzeres in de nuttige handwerken te Katten- d ij k e is met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag gevraagd. ONGELUK BIJ HET LOSSEN. Bij het lossen van balken te Neuzen uit het stoomschip „Graanhandel" kreeg de 29-jarige gehuwde werkman J Hame link een balk op het hoofd, die uit een takel schoot. Aan het hoofd verwond werd hij huiswaarts gebracht Zijn toe stand is verergerd en men vreest voor hersenschudding ERNSTIGE BRAND. Heden nacht is het bekende vereeni- gingsgebouw „Musis Sacrum" te Dor drecht door brand geheel vernield. Om streeks twee uur bemerkte de pachter van het gebouw ,de heer van Gils, dat de brand was uitgebroken. Toen hij een der deuren opende, sloegen de vlammen hem tegen. Binnen een half uur stond 't heele gebouw in lichte laaie. De brand weer kon weinig uitrichten. De vrouw van den pachter en een nichtje moesten zich door van een platje te springen 't leven redden, waarbij de eerste ge wond werd. De inboedel was laag ver zekerd, 't gebouw was verzekerd op beurs-polis. UIT DEN HAAG Opening Vredespaleis. De Koningin zal het Vredespaleis niet openen, doch heeft het bestuur medege deeld dat zij hoopt de openingsplechtig heid bij te wonen UIT AMSTERDAM. Machine gesprongen. Hedenmorgen om 6 uur heeft op het Ncderlandsch Sportpark aan den Amstel- veensche» weg een zeer ernstig onge luk plaats gehad, waarbij een persoon gedood, twee zwaar en twee minder ern stig gewond werden. De machinist E. W schijnt bij dei hei-machine op het sportpark te veel stoom ontwikkeld te hebben. De machine sloeg opeens met een geweldigen knal uiteen. De stukken slingerden ver weg. De ketel kwam op een weiland te land, waarbij een groot gat in den grond sloeg. De machinist werd op slag gedood. Zwaar gewond werden de heibaas W T. en de opzichter van den architect F te Sloo- ten De heibaas is ernstig aan de voeten gewond Opk de toestand van den op zichter is ^bedenkelijk. Twee werklieden bekwamen'lichter brandwonden De twee lichtst gewfonden zijn naar 't Binnengast huis, de twee zwaar gewonden en de doode naar 't Wilhelnunagasthuis ver voerd. VORSTELIJKE BELANGSTELLING. Op dc vierjaarlijksche tentoonstelling te Arnhem werden door H. M. de Ko ningin verscheiden werken aangekocht, o. a. een Wintergezicht van Gorter, een teekening van dr. Ras, een relief van Uype en een gesneden houten uil van KÏingenberg. AANGESPOELD. Uit Enkhuizen wordt aan het „Hbld." bericht, dat het lijk van den bij Scheve- ningen verongelukten visscher S. is aan gespoeld. Zij 21-jarige zoon is eveneens verongelukt. KINDERBESCHERMING. BRUSSEL, 25 Juli (V. D In een ge heime bijeenkomst van het internationaal congres voor kinderbescherming is beslo ten lot oprichting van een internationaal bureau voor kinderbescherming te Brus sel DE MACEDONISCHE OORLOG. In Boelgarije. SOFIA25 Juli. Terwijl koning Karei bezig is. bij de tegenstanders van Boel garije aan te dringen tot staking der vij andelijkheden schijnt Boelgarije erin te slagen, de Servische en Grieksche aan ballen af te slaan De generalissimus deelde mee de Boelgaarsche afdeelingen werden door drie legers aangevallen De Serviërs vechten in liet midden tegen de stelling van Zarewo Selo, de Grieken 30 iKM zuidelijker op de liniën van .de Kresna pas. De verliezen der verbon den mogendheden worden zeer hoogge schat. Zij, die eenig begrip van den toe stand hebben twijfelen er niet aan, dat het voorttrekkende Boelgaarsche leger de Serviërs en Grieken terug zal drijven. Wanneer de Boelgaren er inderdaad in slagen, weder winnend voorwaarts te trekken, dan zullen de Roemeniërs naar Sofia optrekken, en den Boelgaren een waarschuwend halt toeroepen SC HE F.PS BE RÏC HT EN'. H o 11 a n dA merikalijn „Nieuw Amsterdam" arriv 24 Juli van New-York te Rotterdam. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prins Willem V", vertrok 23 Juli van Paramaribo naar Amsterdam. Rotterdamsche Lloyd „Kawi" arr. 24 Juli te Marseille^ Gemeenteraad van Vlissingen. Vergadering vaa den raad der gemeente Vlissingen op Vrijdag 25 Juli 1913 n.m. 2 unr Voorzitter jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke. Aanwezig (16 leden. Afwezig de heeren Kalfleisch en Lindeijer met kennisgeving. Br is 1 vacature. Mededeelingen. De voorzitter doet mededeeling van ver schillende ingekomen stukken w. o. een kennisgeving van den heer Van Niftrik, dat hij door zijn benoeming tot lid van Ged. Staten heeft opgehouden raadslid en wethouder te zijn. De voorzitter spreekt de volgende woorden van waardeering. Bven snel als de heer Van Niftrik nu bijna 8 jaar geleden het wethouderschap aanvaardde, zoo plotseling i9 hij sedert onze vorige bijeenkomst uit ont midden verdwe nen en waar hij thans geroepen is om in het college van dagelij ksch bestuur van ons gewest de belangen der geheele provincie te behartigen, dan verblijden wij ons voor hem in deze hem te beurt gevallen onderschei ding, maar betreuren toch, dat hij hier een ledige plaats laat die niet gemakkelijk zal worden vervuld. In korten tijd heeft hij zich in de zaken ingewerkt en zijn eenig doel is geweest, om Vlissingen vooruit te brengen. Om het vele en belangrijke dat hij voor de wel vaart der stad en van haar ingezetenen tot stand bracht, verdient hij onzen har- tel ij ken dank. Niet ieder heeft zijn daden altijd goed begrepen en zijn bedoelingen zijn vaak verkeerd uitgelegd, maar ik hen overtuigd, dat de toekomst hem in elk opzicht zal rechtvaardigen. Ik zal hier niet opsommen wat hij in dit achtjarig tijdvak heeft gewerkt, want het staat U even levendig voor den geest als mij. Maar ib spreek ten slotte de hoop en de verwachting uit, dat hij als inwoner onzer stad en medebestuurder van ons gewest onze belangen, die hem zoo goed bekend en zoo goed toevertrouwd zijn, zal blijven behartigen. Het is zeker ons aller wensch, dat het hem in zijn nieuwen werkkring in alle op zichten goed moge gaan. De heer A. C. Kiviet gymnastiek ouder wijzer verzoekt resp. vermindering van huur of ontheffing van de overeenkomst, waarbij hij in hunr heett. het gymnastieklokaal van school C, daar hij van dit lokaal geen ge bruik maakt, hoewel het geval zich kan voordoen dat bij het lokaal zeer goed kan gebruiken. Wordt in handen gesteld van B. en W De voorzitter doet meedeeling, dat in verband met de loopende geruchten over de verplaatsing der Belgische loodsen, een schrijven is gericht tet den minister van binnenlandsche zaken met verzoek langs diplomatieken of anderen weg een onderzoek in te steller De heer Tichelman brengt hulde aan de voortvarendheid van B. en W., doch zou gaarne zien dat B. en W. materieel verzn- melden om aan te toonen welke bezwaren voor den dienst aan die verplaatsing ver bonden zijn. Over te leggen stukken. Van J. Warren een adres om huur van een stukje grond aan het mariniersplein ad f I per jaar en niet f 5, zooals door hem in Mei is verzocht. KoDnen B. en W. hier niet op ingaan dan ziet hij van de overeen komst af. Gesteld in handen van B. en W. Vaa den ontvanger der gemeente de re kening over 1912 sluitende in ontvang met t 515.224.48 en in uitgaaf met f 462.663.18', alzoo met een bnfcig slot van f 52.561.29'. Van de K. v. K. en P. da rekening 1912 sluitende met een nadeelig saldo van f 71.36 en de begrooting 1914 ad f 471.36 sluitende met een toel.ge uit de gemeentekas totdat bedrag. Van het bu'gerweeshuis de begrooting 1914 8luilende op f 9369 45, mat een sub sidie vm de gemeente ad f 7290 (vorig jaar f 7826). Wordt gesteld in handen der commissie. Van den heer A. C. Kiviet, gymnastiek- onderwijzer een verzoek tot salarisverbete ring, opdat zijn salaris niet meer getekend kan worden onder de laagste, die in ons vaderland worden betaald. Wordt gesteld in handen van de commissie. Van «Gemeenschappelijk Belang" een adres tegen het adres van de tegenstanders van verplichte winkelsluiting. Wordt bij de betreffende stukken gevoegd. Van het gasthuis de begrooting over 1914 sluitende op f 33565, w. o. subsidie uit de gemeentekas van f23750. Gesteld in handen der commissie. Te verleenen ontslag. B. en W. stellen voor mej. M. J. J. Theunissen, op verzoek, eervol ontslag te varleenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school D met 16 Aug. a.s. en aan mej. J. de Vries als onderwijzeres aan school E en onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school F met 1 Sept. en niet met 1 Oct. zooals zij verzocht, zulks in het belang van het onderwijs. De heer de M e ij wijst op de incon sequentie, dat men mej. de Vries vroeger ontslag geeit, terwijl in den regel de onder- wijiers of onderwijzeressen, die midden in den cursus ontslag vragen, dit krijgen op den datum waarop zij dit verzocht hebben. De heer A n e r (wetb. van onderwijs) en de voorzitter verdedigen het voor stel van B. en W. als zijnde in het belang van het onderwijs, terwijl de heer Sta ve r m a n verklaart de bezwaren van B. en W. niet geheel te deelen. Het voorstel wordt ten slotte z. h. s. aangenomen, nadat de voorzitter verklaard heeft dat een onderzoek hangende is of vervulling dezer vacature nog noodig is met het oog op het aantal leerlingen. Benoemingen. Van een voorzitter 2 leden en plaatsver vangende leden in het stembureau voor de verkiezing van een lid voor den raad in de vacature van Niftrik. De door B. en W. voorgedragen worden benoemd. B. en W. stellen voor gezien het advies van den arr. schoolopziener den tijd. onder wijzer in het handteekenen L. O. A. L. Gerritsen definitief aan te stellen met in gang van 1 Sept a.s. Aldus wordt z. h. s. besloten. B. en W. stellen voor voor een vaste be noeming als leeraar in Geschiedenis en Staats inrichting aan de H. B. S. en H. 8. in aanmerking te doen komen da tijdel. leeraar A. Veenstra en znlks met 1 Sep. a. s. De heer Veenstra wordt benoemd. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijk leeraar in handteekenen aan de B. A. S. en de A. S. voor handwerkslieden L. Heijmans, tot tijdelijk leeraar in het werkt, teekenen aan de A. S. voor handw.l. W. Bos of B. Kelder. Bsnoemd wordt L. Heijmans met alge- meene stemmen. De heeren Bos en Kelder verkrijgen ieder 8 stemmen. Bij de tweede stemming wordt de heer Bos benoemd met 9 tegen 7 stemmen. De benoeming van den heer Gerritsen wordt aangehouden tot na de geheime ver gadering. Tot tijdelijk wethouder word benoemd de heer van Raalte met 12 stemmen. Op den heer Merckens was 1 stem uitgebracht Er waren 3 blanco stemmen. De heer van Raalte aanvaardt deze benoeming. Onderzoek geloofsbrieven. Bij den raad zijn een tweetal adressen van A. W. Smits c. s. waarin bezwaren worden gemaakt tegen de verkiezing van Dr. P. Merckens en den heer J. J. Klijberg. De verschillende punten waavop deze protesten berusten zijn onzen lezers bekend. Het onderzoek der geloofsbridven wordt opgedragen aan een commissie bestaande uit de heeren Staverman, Van de Putte en de Meq. Hangende dit onderzoek worden de be raadslagingen geschorst. Na heropening werden de heeren Merckens en Klijberg toegelaten. (Ongecorrigeerd). AGENDA TENTOONSTELLING. Dagelijks Tentoonstelling van Zeeuw- sche Kleederdrachten enz. Abdij gebouwen. 10—6 uur. Zondags 12—6 uur. lederen dag (behalve Zondags) ma tinee, 3 u. lederen dag (behalve Woensdags en Zondags) concert 8 u Dagelijks: Kantwerken (Sluis). Kantwerken (Nieuw-Namen). Borduren (Nieuw-Namen). Scheepmaken (Arnemuiden). Nettenbreien (Arnemuiden). Zaterdag 26 Juli. Zangver „Vooruit" van Nieuwvliet. Dinsdag 29 Juli. Ringrijden. Mutsen- plooien, borduren. Donderdag 31 Juli. Babbelaarsbakken, spinnen. Schoolkinderen 's-Hea- renhoek. Uitrijden der oude wagens. Zaterdag 2 Aug. Zangvereen „Cres cendo" van Kruiningen. Dinsdag 5 Aug. Ringrijden Mutsen- plooien, borduren. Donderdag 7 Aug. Zangvereen. „Ge mengd koor" uit Kloetinge. School kinderen uit 's Heerenhoek. Babbe laarsbakken, spinnen. Klompenma- ken (Koewacht). V rij d a g 8 Aug. Klompenmaken Zaterdag 9 Aug. Zangvereen. „Harmo nie" van Krabbendijke Gaaischie ten. Klompenmaken. Maandag 11 Aug. Bollenspel Woensdag 13 Aug. Zangvereen „Tol oefening en uilspanning" van Bors- selen. Donderdag 14 Aug. Ringrijden. üan- belaarsbakken, spinnen. Klompen maken.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2